Sok szöveg, kevés hasznos információ. Semmit nem tudtunk meg arról, hogy melyik tárcsa, hogy teljesít, melyiket lenne érdemes választani. Az ilyen jellegű videóknak semmi értelme nincs, időpocséklás megnézni.
Ezek olyan információk, amelyeket nagyjából lehetetlen tudni. Mindegyikkel alapos tapasztalattal kellene rendelkezni ahhoz, hogy véleményezni lehessen.
A videó aktuális volt, köszönöm. Most lett cserélve tárcsa és betét. Tökéletessen működik jól fog és semmi hangja nincs. Keveset használom a féket most 15 év után lett a tárcsa is cserélve. Keveset használom a városban inkább autópályázok. 30 éve egy szerelőhöz járok, de még sosem volt probléma.
Szeretjük az ilyet. Remélem lesz még sok ilyen alkatrészes videó. Lehetne egy autómata váltó használatos is,mert hiába kerestem a legfonotsabbról senki nem beszél. Lámpánál sokat állunk tehát kiemelten fontos lenne hogy most akkor hogyan fogjuk az autót addig a váltó kímélése szemopontjából.
Azért szeretnél videót, mert nem tudod, hogy kell, vagy azért hogy sokan tájékozódjanak róla. Én nem tudom, hogy kell, ezért ha van infod akkor szívesen olvasnám. Köszi
@@dfundiego7855 Sehol nincs rá válasz. De ugye látta már mindenki ha előtte állt autó lámpánál hogy felvillan a hátramenet jelző. Tehát van aki nem hagyja D fokozatban addig, van aki meg igen. De olvastam már mindkét verzióra hogy nem jó úgy.
Göbi iszonyat jól összefoglaltad, remek rész volt, mint mindig! Egy aprócska észrevételem van. Az auto hold a féket fogja, csak nem kell nyomnod a pedált. Inkább P-be kell rakni a váltót, viszont ott pedig az a baj hogy a hajtásláncot feszíti. Én váltogatni szoktam a két lehetőséget. Féklámpa egyiknél sem égeti ki a mögötted lévőnek a szemét 😀 köszönjük az adást!
Mondjuk az M3 példa asszem azért nem volt pont jó, mert ott mire az ember a trafihoz ér, visszahűl szépen a fék, ha követi a 130-100-80-70-50 táblákat. Asszem ez a sorrend. Legalábbis nekem hűtött a tárcsám, nehéz az autóm, általában ott járok el az automatával, de 10 esetből kb 1x fordul elő, hogy lámpát kapok
10:50 én pont pár hete zimmermant raktam fel, és az a lyuk nem a rögzítés miatt volt. Hanem volt benne menet. Tehát ha elkopott és le kell szerelni és a tárcsa rá van gyógyulva akkor oda behajtva egy csavarral le lehet szedni/feszíteni. Tudom mert a régit is úgy szedtem le. Plusz az a kerékcsonkban nincs menetes lyuk hogy rögzítsem íly módon a féktárcsát. Amúgy ezt furcsállom is. Mazda6 2018 nyilván az én tudásom nincs akkora mint a tied, ez csak az én tapasztalatom
Csak EBC tárcsa és Yellow stuff vagy Green Stuff. Semmi mást nem vagyok hajlandó feltenni. Mindegyik autómon volt és van. Soha nem hullámosodott be és minden körülmények között nagyon jól fog. Igen még pályán is jó csak oda a Red Stuff betétet kell bele rakni. ☺️
Red stuffot palyara?! Megorultel?!, az egy utcai betet, meg gyengebb, mint a yellow (ami egy hulladek szvsz) Also hangon RP-1 hamar EBC de inkabb RPX.....
@@lastnamefirstname520 össze tévesztettem a red-et és a Blue-t. Sorry. Értem én amit írsz, de az utcai betétekről beszéltem. A blue is már inkább pálya mint írtam. Én yellow-t használok. Imádom. Használtam előtte Ferrodo DS-t. De az megint csak verseny.
A legtöbb féktárcsa akkor megy gajra amikor felszerelik nulla kilóméterrel , és első 2-300 km nem "járatják be". Ha új a betét is és a tárcsa is óvatosan kell eleinte fékezgetni. Van aki első nap meggyilkolja, jó hogy nem lesz neki semmi se jó.
Annak idején sok panaszt lehetett hallani az ATE-ra, főként a PowerDisc-re. Nekem az van fent, 15 éve, semmi baja, szinte korrodálva sincs, ami lett rajta, az is azóta, hogy kamionmosóba vittem el lemosatni az autót. De nagyon tartós azon is ez a cinkes bevonat. Aztán nekem is kb 1-2 év után rázni kezdett, de fura volt, mert nem mindig. Egyszerűen nem tudtam mi kínja van. Pár évet elizéltem így, mert nem volt annyira zavaró. Ugye megemelve, kereket forgatva nem ütött. És a lengőkar nagy szilent volt rossz, pedig nem látszódott és frissen volt kicserélve. Kapott poliuretánt, rázás eltűnt. De ATE-nál fontos, hogy ATE betétet is kapjon. Sokszor olvasom, hallom, hogy keverik a tárcsát betétet, aztán sípol nekik, nem jól fog, stb. Brembo pedig nem az igazi, csak a drágább tárcsáiban, betéteiben. Mondjuk a jelenlegi helyzetet nem tudom, de 10 éve még ez volt. Azt hittem a kopásjelzőt megmutatod azért, a Zimmermann-nál szépen látszott, aztán nem kell méregetni, hanem látszik.
Néhány éve párosítottam össze Brembo tárcsát ATE gyártású gyári betéttel, semmi gondom nincs vele azóta sem. Igazából az első néhány km-en meg kellett szokni, hogy óvatosabban kell taposni, mert nagyobban harap, mint az előző garnitúra.
Adac-nak van egy féktesztje, gyári vw tárcsa + betétet néz olcsó meg drága utángyártottakhoz. Ate, brembo, zimmermann, bosch, rydex.. Ez alapján mivel átlagos használatra kell, én a boscht szeretném feltenni, ha cserés lesz.
Átvertél Göbi!!! Pontosan végrehajtottam az ajánlott beüzemelést, az első öt fékezés annyi volt, hogy öt rövid mozdulatú tapsot imitáltam két kézzel és mellé mondtam, hogy süüü-süüü-süüü-süüü-süüü. Nálam ez nem működött, abszolute semmit sem fékezett az autó, ráadásul semmi extra eredményt nem érzek a féken, viszont vehetek új lökhárítót, mert belementem az árokba…. ☹
Most ez komoly... Ilyet normalis ember egy nagyon gyengen forgalmas utszakaszon csinal vagy amikor a legtobben alszanak vasarnap delelott es nem az arok elott
Ismét egy hasznos videó, bár amit én hianyoltam, az az az információ, hogy mennyire fontos, vagy szükséges ugyanolyan márkájú betétet és tárcsát felrakni? Mennyiben hosszabbítja meg ez a választás a "rendszer" élettartamát? Tovább tart az azonos márkájú "rendszer"?
Ne sírj Göbi, likeoltam, mert tetszett 😊 Tanusíthatom, nem nagy wasistdas kicserélni a féktárcsát, fékbetétet (az már más kérdés, hogy nem oldotta meg a fékproblémámat, szóval a következő útja a szerviz egy tréleren, de mindenképpen időszerű volt, mert olyan válla volt mint egy súlyemelőnek 😢)
Nekem az ufó 1.8-as civicre mindenből ate ment, tárcsa, betét, fékfolyadék 🤷♂️ ez a téma olyan hogy kinek mire van valójában szüksége, milyen a vezetési stílusa annak megfelelőt tegyen fel. Ilyen kis középkategóriában (ate, zimmerman, brembo, stb) szerintem oly mindegy milyen márkájú a fék.
Sziasztok. Kérdezni szeretnék EBC fékbetét érdekelne,normál használatra. Az Ultimax2 (fekete) alap betét es a Greenstuff betét között érezni a külömbség?esetleg tapasztalat valaki?nem kell sport csak ha kell akkor fogjanak.előre is köszönöm
Nekem az A4-en elől Brembo lyuggatott sport fék van, hátul pedig szintén lyuggatott Zimmerman. Sokat járok külföldre és leginkább a németeknél, ha nagy sebességről lassítok le, akkor jól jön, nem melegszik túl és ha állok a féken nagy fékezés után, akkor sem hullámosodik be, a sima alap hűtött tárcsákkal ellentétben. ( + jól néz ki 😁)
Én is állni szoktam a féken és még 27 év alatt egyetlen tárcsa sem hullámosodott meg nálam. Pedig egyiken sem volt "lyuk". Mármint annál több, mint ami általában lenni szokott egy tárcsán. (QH, Brembo, BOSCH, Zimmermann, meg ki tudja még milyen neve nincs márkák, amiket az évek alatt használtam) Hangja ne legyen, az a lényeg. Sípoló fékem már volt rossz párosítás miatt. Na az idegesítő tud lenni!
@@shadowdoom6477 Nekem annál a konkrét esetnél a féktárcsa és fékbetét anyagának párosítása nem volt megfelelő. Ki lett cserélve a fékbetét másikra és utána nem volt gond. Másik autóval volt másik történetem is. Ott, sípolós fékkel vettem egy használt autót. Lett új tárcsa+betét és megszünt a sípolás. Majd pár napra vagy hétre rá, megint sípolni kezdett. Kiderült, hogy be volt "rohadva" a féknyereg. (röviden fogalmazva). S mindkét oldalon felégtek a betétek a tárcsára, mert nem engedett vissza a nyereg. ezért sípolt. Nem kell nagy dologra gondolni, nem fékezte az autót, de elég volt ahhoz, hogy kuka legyen az a szett is. Nem lett nyeregfelújítás, hanem "vadi új" felújított féknyergek lettek feltéve, majd újabb szett tárcsa+fék és utána már nem volt gond. Szóval érdemes megnézni a nyerget, hogy rendesen működik-e. (Csúszkák, dugattyú nincs-e berohadva, tömítések. kenés)
Én úgy jártam Brembo-val /tárcsa + betétek/,hogy valami kioldódott a betétekből és úgy bemaródott a tárcsába,hogy rázta az autó elejét. 5000 ezer km után jött ez a tünet,a kocsi napi használatban van,még nem is lehet rá mondani,hogy az állás miatt felületi rozsda alakult volna ki. Textar-ra cseréltem azóta kb 10ezert futott az autó és tökéletes minden,az alany egy X1-es.
2010-2012 körül volt a Brembo-nak egy borzasztó szériája első komolyabb fékezésnél, vagy fékpadolásnál meghullámosodott. Soha annyi féktárcsát nem szabályoztunk mint akkor(forgácsolóüzemben dolgoztam akkoriban). Viszont szabályzás után már nem volt velük további probléma, valószínűleg valami gyártás közben kimaradt megeresztés vagy hasonló problémájuk lehetett.
Ha biztosra akar menni az ember és nem sport célra kell, akkor csak egyetlen gyártó termékét tudom ajánlani. ATE tárcsa+betét. A régi Zimmermann minőséget hozza (ha nem jobb) és tökéletesen méretpontos. Esetleg TRW. Egyszer egy Lancia Dedra-nál nem tudtuk berakni az istennek sem. Mind a három szettet lekértük a "zunixból" mire rájöttünk, hogy az esztergapad a megoldás.
nálam Pagid tárcsa + Pagid betét van, tökéletesen teszi a dolgát. De amiről nem volt szó: sem a felhasználási mód (mondjuk trélert is húz valaki), sem az autó saját képességei (az én kocsim 1050 kg, 300mm az első tárcsa átmérője, régebbi octavia rs 280 mm-es első tárcsával 1500 kg-os is lehet, nyilván máshogy fog kopni/hülni az a fék) szóval nem baj, ha valaki tisztában van az autója képességeivel
Köszönjük a videot! Nekem pár hónapja kezdett el remegni fékezéskor, sejtettem, hogy a féktácsa vetmedhetett el. Kb. három éve lett cserélve új tárcsákra Ford szervízben. Még csak most kezd vállasodni a tárcsa, mire számíthatok majd a szervízben? Felszabályozzák és megoldódik a gond? Vagy mivel "páros szerv" a féktárcsa, ezért megint cserélni kellene mindkettőt? Ehhez kapcsolódónak gondolom, hogy pár napja azt tapasztalom, hogy a fékhiba jelzőlámpa a műszerfalon felvillan elindulásnál és erősebb kanyarokban, de aztán pár másodperc múlva elalszik. Először azt hittem, hogy a kéziféket hagytam behúzva, de sajnos nem.
Lehet felfüggesztés probléma is. Én már a hibbanat határán voltam, de még mindíg rázott kicsit. Aztán varázsütésre elmúlt egy pár új toronycsapágy beszerelésétől. Mondanom sem kell, a toronycsapágy cserét nem a fékjavítás indokolta. Lehet egy elájult szilent is, néha nehéz egyértelműen behatárolni. Elvileg a tárcsa a fékpedált rugdossa, a lógó futómű pedig a kormányon érezhető jobban. A fékhibát jelző rendszert pedig az alacsony folyadékszint is villogtathatja amikor "ellöttyen". Nézz rá!
Én direkt Brembo betéteket választottam a francia autómhoz, elől Bosch, hátul SKF(a csapágy miatt) tárcsákkal. Hát... be volt járatva, de ez új kora óta visít, már eltellt 10ezer km. Brembot nem szeretnék legközelebb, pedig biztos jó. Volt szétszerelve, újra pucolva, csak a betét lehet...
Nyereg/betétszerelvények cseréje az egyik leg bagatelebb hiba amiktől simán rossz lesz egy frissen kicserélt tárcsa betét, ezekről is lehetett volna még szó 🙂
Az a baj hogy se a Brembo, se a Zimmermann nem használható utcán. Nekem a drágábbik (fúrt+bemart)Brembó tárcsaszett volt fent, hozzávaló betétekkel. Nagyon jó volt, de sajnos levetették, mert nincs európai engedélyszáma (EAN.... számsor) Most Ferrodo-t használok, az se rossz, de ég meg a föld a különbség köztük
Csupa jókat mond. A gondom csak annyi, hogy tapasztalataim szerint, ( kivétel azért van ) Ha megveszem a jobb minőségű alkatrészt az a szerelőnek nem jó. Ő, a szakember, megveszi a legolcsóbb alkatrészeket majd átadja nekem jó drágán, pedig ő kedvezményes áron kapja. Azután csodálkozom ha mégsem az igazi a fék. Más szerelővel szétszedettem a szerkezetet, láss csodát nem volt kicserélve, megtisztítva minden amit ki kellett volna cserélni, meg kellett volna tisztítani. Szóval azok a szerelők akik képesek ily módon veszélyhelyzetbe sodorni a megrendelőjüket, nos ők felőlem be is zárhatják a műhelyüket.
Nagyon aktuális a téma én is féktárcsa csere előtt vagyok, napokig gugliztam, fórumoztam melyik a jó márka, most már ott tartok hogy veszek Textart az az előző kocsimon bevált.
Mk3 Mondeon csak a Zimmermann tárcsa jött be nekem mert az bírta a legtöbbet stb de egy másik autó alatt már nem volt jó sőt az AZMT volt a jó, de a haverom Ignise hihetetlen módon egyiket sem bírta neki csakis a Ferodo! Mielőtt bárki is mondaná vezettem azt az autót és hihetetlenül rossz volt. Azért erre én nagyon kíváncsi vagyok illetve várom a válaszokat hogy egy adott márka 2 autó alatt nem úgy teljesít!
Én ugyan igy vagyok a trw vel hogy huhaa azt kell rá tenni kompletten az jo az nem fog visitani azt 2 hét nem kellett neki ugy visit mint állat plusz nincs félhatás komolyan mondom a bosch szettnek ha nem jobb volt nem tudom mi legyek.
Sokminden nem derült ki a 4 termék bemutatásából. Talán annyi, hogy az AZMT a legbúcsúsabb kinézetű. Anyagszerkezetbe lehet jó, ezt nem tudjuk. Szokták ezeket a tárcsákat kiegyensúlyozni? Van amiből ki van marva 1-1 rész a külső átmérőnél. Ezeknél a példányoknál nem láttam.
Zimmermann fúrt tárcsa+hozza való betèt. 80.000 van benne ès nem igen akar elkopni pedig egy hegyen kell minden nap àtmennem. Utcai fékez kèpest jó a fèkhatàs. Lehet szerencsèm van de nekem nagyon bejött
Tiszteletem! Azt különben elmegyarázhatná nekem valaki, hogy miért nem találták ki sohasem a fúrt, lyuggatott dobfék dobot, vagy a több dugattyús(3-4---) rendszert. Simán meg lehetett volna ezeket csinálni, de a mai napig használt dobfékek, inkább bordázottak kívül, és mér mingi nem megoldott az öntisztulás, és a melegerdés, mert azok a bordék, tény, hogy valamit érnek, de csak annyit, mint artériás vérzésre a sebtapasz. Esetleg az alufelni alapján ki is lehetne marni a dobot, hogy a levegőt beszippantsa a belsőbe, és még jobban hűtse az alaktrészeket. 100 szor jobb fék lenne alapból a dobfék, mint a tárcsa, mégis atárcsa féket szeretik a gyártók használni, mert a sportkocsikban tényleg jobban teljesít és oda kell is, de a hétköznapokban egy 150 -200 lovas autót a dobfék egy fejleszett formálya sokkal előbb meg tudna fogni. A modernt technikákkal, meg sok mindent el elehtne már érni. Kisebb súly, mondjuk egy féktárcsa sem olyan nagyon könnyű, sőt szerintem fogásra nehezebb a fáktárcsa maga, mint a dobfék. Amúgy a kamionokon, nem hiába nincsen tárcsafék. A Dobfék 100 szor erősebb ma már.
Dobféken nincs értelme a sok dugattyúnak. Mechanikai kialakítás miatt önmagától egyenletes a fékező felület összenyomódása. Olyat csináltak hogy légbeömlővel nyomatták át a dobon a levegőt ezzel hűtve. Oldtimer versenyeken minden trükköt megpróbáltak már, de csak jó az a tárcsafék. Szerintem ebből nem kell politikai vagy elvi kérdést csinálni. Simán azt kell használni, ami az adott feladatra jobb. Nekem is van dobfékes motorom. Feltuningoltam annyira, hogy simán tudja azt amit a tárcsafékes változat fékhatásban, na de ezzel nem is megyek versenyezni, csak utcára. Versenyre jobb volt a tárcsa, de gyakorlatilag az is feketére égett a fékezéstől. Gondold el egy dobféknél mi lenne.
@@petikovacsx Ez igaz, de ha eg yadott erőt fejtesz ki egy adott dugattyúval, akkor az az erő mindig álandó marad. Tehát, ha van 3 mm- es tágulásod, de van még mellé 5 mm-es dugatt+ fokot már nem képes áthidalniu, sérülés nélkül a fékrendszer. yú utad tartalékba, akkor nincs gond. Gondol a gőzdugattyúra. Ha a dugattyún 100 kg a nyomásérték, akkor az mindig 100 kg marad. ha van elég pusz utad utána menni vele. Márpedig ez lehetséges! Vagyis a fékerőt ez nem befolyásolja. Amíg a tárcsafék melegedése, és tágulása romlik, mivel felülteti a fékpofát extrém körülmények között, addig a dobnál ilyen nincsen. Megint csak kamion. A kamionokon azért jobb a dobfék, mert ha 1 percig egyfolytában nyomod, és felmelegszik 400 fokosra a dob, akkor sem lesz kötés, vagy bemaródás, mert vissza is tud engedni, van hely. A tárcsafékbél a marakék helyed 1-2 miliométer, ha újak a pofák, és a tárcsak is megfelelő vastag. Ezért is kell a karbon kerámia tárcsa az extrém autókra. mert az a 800 fok egy egyperces fékezéssel simán lenullázza, ha túlmelegszik. Persze itt súlyos modernizációs hiányok vannak a dobfékeknél, amit a mérnükök simán megoldhatnának. De abban mi a biznisz?
EBC 276mm-es "utcai tárcsa" , RedStuff betétekkel -> érezhetően jobb volt ,mint a gyári. De azért volt, hogy elfogyott majdnem ez is, amikor nyúztam. Majd upgrade, 294mm-es tárcsa, EBC TurboGroove tárcsa és YellowStuff betétek, elöl-hátul. Na ezek sokkal jobbak. Ezek még nem fogytak el soha. Maradok ennél! Jah.. hogy hangja van..és porol? Igen. De ki a faszt érdekel? Ha elkopik, cserélni kell. Ennyi.
Én csak ATE fékeket építek be, ez a legjobb a rozsdavédelem szempontjából, vagy gyári. Egyébként sok gyártónál van többféle árkategória , PL. Brembónál, az olcsóbbak szarok míg a drágábbak jobbak.A porolás elkerülése lehetséges kerámiakeverékes betéttel.
Azt nem értem hogy itt a műhelyben be van mutatva hogy az A.z. cuccok vannak olyan jók mint az összes többi márka, mégis bárhová megyek szerelőhöz, szidják milyen szar. Nem csak féktárcsa, lehet akármilyen alkatrész. Hol az igazság? Kinek van igaza?😂
A kedves kuncsaftot nem szabad hozzaszoktatni a kedvezöbb arfekvesü, de ettöl függetlenül vallalhato minösegü alkatreszekhez. Hova lenne igy a vilag...
Az első megjegyzésem, hogy a tárcsáról és a betétről együtt érdemes beszélni, mert mindkettő egyszerre felelős a fékhatásért.A második megjegyzésem, hogy a féktárcsa, de a betét sem egy egyszerű alkatrész.A jellemző problémák az anyagminőség és a méretpontosság.A féktárcsáknál sem mindegy, hogy miből készül, mert kihat a mechanikai tulajdonságaira és a fékhatás mértékére.Nagyon nem mindegy az ötvözet szén tartalma pl. A betétek kopórétegénél talán még nagyobb a szórás az összetétel tekinetében.Azt gondolom, hogy nem szabad spórolni, mindig márkás alkatrészt kell választani.Egyrészt azért mert a fék biztonsági berendezés, másrészt a gyenge minőségű alkatrészt idő előtt kell cserélgetni, tehát az a drágább.A harmadik dolog ami sajnos jellemző, hogy a nagyobb márkák termékeit szokták hamisítani.Senkinek ne legyen kétsége, hogy bizony Magyarországon megjelennek ezek.Amikor egy márkás termékről valaki azt állítja, hogy rossz volt, akkor a legtöbb esetben erről van szó.A másik dolog, hogy szinte minden Kínában készül.Ettől persze nem feltétlenül rossz, de előfordulhat.Én, pl.Bosch betéttel találkoztam ami nem volt méretpontos.Fékezéskor csattogott a féknyeregben.Szerintem a Brembo is jó, de TRW, ATE, Textar is kiváló minőségűek.
Nekünk Bosch tárcsa+betét került annó az Ignisre, Boschban dolgozó ismerősön keresztül vásároltuk meg, hangja nem volt, jól is fogott, de a tárcsa a betéttel együtt kopott nullára. Azért egy akármilyen nevenincs tárcsa is bír 3, de legalább 2 szett betétet. Semmi sportos vezetési stílus nem volt, nincs is értelme 100 lóerőnél, gyári utcai autó. Eddig nekem csak ezek a Bosch-ok ami negatív tapasztalat.
@@Gismo85hun Többször használtam Bosch tárcsát és betétet.Most először volt vele problémám, de ez pont elég, hogy többet ne vegyek.A többi minőségi márka sem drágább.Bosch lehúzva.Szomorú, de ma már semmit sem jelent az, hogy német márka.
Ridex márkájú tárcsákat raktam fel a hozzávaló betétekkel. A betéteken gyárilag van valamilyen hőálló rezgéscsillapító felragasztva a tárcsák pedig felületkezeltek a rozsda ellen. Sosem volt problémám a fékhatással.
Igazán érdekfeszítő ez a fék dolog. Sajnos az a tapasztalat, hogy csak akkor veszik észre hogy nem jó, mikor már baj van (szerencsére ez a vízsgán elő szokott jönni) Amúgy az elkoptatott tárcsáhozés betéthez hozzá tartozik, hogy nem csak a kopó felületet vásároljuk meg, hanem az egész tárcsát🙂
Nekem egy kicsit felületes volt. Több tanács, vagy használati útmutató kellett volna. A különböző márkákat is be lehetett volna mutatni, hogy milyen minőséget képviselnek. Vagy valamelyik használati útmutatóból a tanácsokat felolvasni. Én is hallottam már párszor vissza, hogy az új tárcsa hullámos volt, és mindig a bosch márka volt megemlítve. A nyikorgó betétnél is a bosch neve merült fel. Kicsit furcsa. Pár embertől megkérdeztem, hogy be e járatták az első párszáz kikóméteren a tárcsákat, és azt se tudták, hogy mit kérdeztem tőlük. Nem mindenki agysebész, de arra se veszik a fáradságot, hogy a használatit elolvassák amit mellékelnek az alkatrészhez. A szerelők se adnak sokszor útmutatást. Én idáig ATE, meg Brembo TRV tárcsákat használtam. Sajnos a golfommal hátúl a TRV elégett a megszorúlt kézifék végett. Yuratec tárcsá vettem helyette, ajánlással. Csak is azért vettem meg, mert az ATE, meg a Brembo duplába került volna. Remélem nem kell csalódnom. Az első 200-400 km-t finoman járattam, és az első fékezések is csak az az érintő volt. Mivel biztonsági alkatrész, azért olyan nagy eltérés nem lehet. Inkább abban látom a különbséget, hogy a tárcsák anyaga valamilyen szinten eltér, és nem mindegy, hogy milyen összetételű betét van hozzá párosítva.
Nekem az Insignian már a második fék van, és 10ezret se mentem vele! Valeo fék tárcsa, textar betetekkel. Nyikorog, sipolos hangja van ha sokat megyek. És a tárcsa is kicsit remeg fekezeskor. Bosch is ezt csinálta, de az 20ezret elment legalább. Szilentek jók. És nincs futómű felől semmi fèle zaj mikor megyek. Ötlet?!
Nem a fék meg a féktárcsa állítja meg az autót. Ez a gumi és az aszfalt közötti súrlódás dolga (és ezt minden falusi féktunernek az eszébe kellene vésnie). A fék csak hővé alakítja a mozgási energiát. A téma eléggé hasonlít az olajhoz: mindenkinek van véleménye, mindenkinek van valamilyen tapasztalata, amik rendszerint teljesen hibás következtetésekre vezetnek. Lásd a hozzászólásokat. A user leginkább abból tud (hibás) következtetést levonni, hogy bizonyos pedálerőhöz mekkora lassulás párosul. Ezt követi a gyakrabban szerelési hiba, ritkábban user error okozta korai hullámosodás, a fékzaj, aztán a futottak még. Nagyon jó példa, mikor anno karotta megvette a csilli villi wilwood féknyergeket meg csoda pedálgépet, aztán mindenre jó volt, csak a funkcióját nem töltötte be.
Bocsánat, de olvassatok már el egy a dobozba betett papírt! Az áll rajta, hogy fémmentes, igen, fémmentes kenőanyagot szabad használni a tárcsa alá! Réz vagy alupasztát nem! ABS-es autóknál meg aztán ott, a csonkállvány környékén semmire se szabad kenni ezeket, mert bezavarhat!
Sok szöveg, kevés hasznos információ. Semmit nem tudtunk meg arról, hogy melyik tárcsa, hogy teljesít, melyiket lenne érdemes választani. Az ilyen jellegű videóknak semmi értelme nincs, időpocséklás megnézni.
kis mirci morci, na igyál egy páleszt és ne morogj olyan csúnyán.
@@PPOOPP33FREEMAIL Amit írtam minimálisan elvárható lenne.
Ezek olyan információk, amelyeket nagyjából lehetetlen tudni. Mindegyikkel alapos tapasztalattal kellene rendelkezni ahhoz, hogy véleményezni lehessen.
@@JohnSmith-vd6fx Tévedsz. Ehhez sok száz eset kellene, tesztlabor és csilliárdnyi pénz.
A videó aktuális volt, köszönöm. Most lett cserélve tárcsa és betét. Tökéletessen működik jól fog és semmi hangja nincs. Keveset használom a féket most 15 év után lett a tárcsa is cserélve. Keveset használom a városban inkább autópályázok. 30 éve egy szerelőhöz járok, de még sosem volt probléma.
Milyen márkájú tárcsa és betét lett beletéve?
Szeretjük az ilyet. Remélem lesz még sok ilyen alkatrészes videó. Lehetne egy autómata váltó használatos is,mert hiába kerestem a legfonotsabbról senki nem beszél. Lámpánál sokat állunk tehát kiemelten fontos lenne hogy most akkor hogyan fogjuk az autót addig a váltó kímélése szemopontjából.
Azért szeretnél videót, mert nem tudod, hogy kell, vagy azért hogy sokan tájékozódjanak róla. Én nem tudom, hogy kell, ezért ha van infod akkor szívesen olvasnám. Köszi
@@dfundiego7855 Sehol nincs rá válasz. De ugye látta már mindenki ha előtte állt autó lámpánál hogy felvillan a hátramenet jelző. Tehát van aki nem hagyja D fokozatban addig, van aki meg igen. De olvastam már mindkét verzióra hogy nem jó úgy.
Én ha tudom, hogy "több idő", akkor üresbe teszem és továbbra is fekpedállal tartom az autót
Nekem TRW ment bele januárba, hibátlan de a TRW betétből érdemes a csökkentett porzásút venni mert a sima kegyetlenül koszolja a felnit.
Göbi iszonyat jól összefoglaltad, remek rész volt, mint mindig! Egy aprócska észrevételem van. Az auto hold a féket fogja, csak nem kell nyomnod a pedált. Inkább P-be kell rakni a váltót, viszont ott pedig az a baj hogy a hajtásláncot feszíti. Én váltogatni szoktam a két lehetőséget. Féklámpa egyiknél sem égeti ki a mögötted lévőnek a szemét 😀 köszönjük az adást!
Az "auto hold" gonosz. Sajnos.
Sík úton nem feszít semmit a P-be rakott váltó. Lejtőn, ott igen, ott problémás.
Mondjuk az M3 példa asszem azért nem volt pont jó, mert ott mire az ember a trafihoz ér, visszahűl szépen a fék, ha követi a 130-100-80-70-50 táblákat. Asszem ez a sorrend. Legalábbis nekem hűtött a tárcsám, nehéz az autóm, általában ott járok el az automatával, de 10 esetből kb 1x fordul elő, hogy lámpát kapok
10:50 én pont pár hete zimmermant raktam fel, és az a lyuk nem a rögzítés miatt volt. Hanem volt benne menet. Tehát ha elkopott és le kell szerelni és a tárcsa rá van gyógyulva akkor oda behajtva egy csavarral le lehet szedni/feszíteni. Tudom mert a régit is úgy szedtem le. Plusz az a kerékcsonkban nincs menetes lyuk hogy rögzítsem íly módon a féktárcsát. Amúgy ezt furcsállom is. Mazda6 2018 nyilván az én tudásom nincs akkora mint a tied, ez csak az én tapasztalatom
Egyikőtök sem beszél mellé, vannak típusok amelyeken az eltávolítást szolgálják, de legtöbb esetben az az elv érvényesül amelyed Dr Göbi említ.
Csak EBC tárcsa és Yellow stuff vagy Green Stuff. Semmi mást nem vagyok hajlandó feltenni. Mindegyik autómon volt és van. Soha nem hullámosodott be és minden körülmények között nagyon jól fog. Igen még pályán is jó csak oda a Red Stuff betétet kell bele rakni. ☺️
Red stuffot palyara?! Megorultel?!, az egy utcai betet, meg gyengebb, mint a yellow (ami egy hulladek szvsz) Also hangon RP-1 hamar EBC de inkabb RPX.....
A jo fekbetet az ott kezdodik, hogy endless MA45, vagy Carbopad, esetleg PFC
@@lastnamefirstname520 össze tévesztettem a red-et és a Blue-t. Sorry. Értem én amit írsz, de az utcai betétekről beszéltem. A blue is már inkább pálya mint írtam. Én yellow-t használok. Imádom. Használtam előtte Ferrodo DS-t. De az megint csak verseny.
@@lastnamefirstname520Nekem az MX-5 NCn jobban adagolhatónak, tartósabbnak tűnt a red stuff a yellow-val szemben.
@@lastnamefirstname520 Carbon Lorraine kimaradt😊
A legtöbb féktárcsa akkor megy gajra amikor felszerelik nulla kilóméterrel , és első 2-300 km nem "járatják be". Ha új a betét is és a tárcsa is óvatosan kell eleinte fékezgetni. Van aki első nap meggyilkolja, jó hogy nem lesz neki semmi se jó.
Annak idején sok panaszt lehetett hallani az ATE-ra, főként a PowerDisc-re. Nekem az van fent, 15 éve, semmi baja, szinte korrodálva sincs, ami lett rajta, az is azóta, hogy kamionmosóba vittem el lemosatni az autót. De nagyon tartós azon is ez a cinkes bevonat. Aztán nekem is kb 1-2 év után rázni kezdett, de fura volt, mert nem mindig. Egyszerűen nem tudtam mi kínja van. Pár évet elizéltem így, mert nem volt annyira zavaró. Ugye megemelve, kereket forgatva nem ütött. És a lengőkar nagy szilent volt rossz, pedig nem látszódott és frissen volt kicserélve. Kapott poliuretánt, rázás eltűnt. De ATE-nál fontos, hogy ATE betétet is kapjon. Sokszor olvasom, hallom, hogy keverik a tárcsát betétet, aztán sípol nekik, nem jól fog, stb. Brembo pedig nem az igazi, csak a drágább tárcsáiban, betéteiben. Mondjuk a jelenlegi helyzetet nem tudom, de 10 éve még ez volt.
Azt hittem a kopásjelzőt megmutatod azért, a Zimmermann-nál szépen látszott, aztán nem kell méregetni, hanem látszik.
Néhány éve párosítottam össze Brembo tárcsát ATE gyártású gyári betéttel, semmi gondom nincs vele azóta sem. Igazából az első néhány km-en meg kellett szokni, hogy óvatosabban kell taposni, mert nagyobban harap, mint az előző garnitúra.
Két dolog miatt ,,lájkoltam" .. 1, mert érdekes volt
2, mert nem vetted fel Pistának 😅😅
Thanks
21:55 nel mintha Pistát hallottam volna 😂
Amugy Pacek volt Göbi!
The Best. The King. Te vagy a legjobb. IMÁDUNK. :)
A Cmaxon ATE tárcsa van Ate betéttel nagyon jó.A Swiften Mikoda fúrt mart tárcsa Ferodo Eco betéttel. Teljesen jó csak normálisan kell bekoptatni...
ATE miért nem merült fel?
Nekem Rotinger T5 van fent TRW betétekkel , tökéletes!
Imádom Göbit is...igen nagy arc..megy a lájk.😂❤
Adac-nak van egy féktesztje, gyári vw tárcsa + betétet néz olcsó meg drága utángyártottakhoz. Ate, brembo, zimmermann, bosch, rydex.. Ez alapján mivel átlagos használatra kell, én a boscht szeretném feltenni, ha cserés lesz.
Átvertél Göbi!!!
Pontosan végrehajtottam az ajánlott beüzemelést, az első öt fékezés annyi volt, hogy öt rövid mozdulatú tapsot imitáltam két kézzel és mellé mondtam, hogy süüü-süüü-süüü-süüü-süüü. Nálam ez nem működött, abszolute semmit sem fékezett az autó, ráadásul semmi extra eredményt nem érzek a féken, viszont vehetek új lökhárítót, mert belementem az árokba…. ☹
Most ez komoly... Ilyet normalis ember egy nagyon gyengen forgalmas utszakaszon csinal vagy amikor a legtobben alszanak vasarnap delelott es nem az arok elott
@@465892 ... értsd már a viccet! :D
@@465892ez fájt úgy rendesen 😢
🤣🤣🤣
Ismét egy hasznos videó, bár amit én hianyoltam, az az az információ, hogy mennyire fontos, vagy szükséges ugyanolyan márkájú betétet és tárcsát felrakni? Mennyiben hosszabbítja meg ez a választás a "rendszer" élettartamát? Tovább tart az azonos márkájú "rendszer"?
Ne sírj Göbi, likeoltam, mert tetszett 😊
Tanusíthatom, nem nagy wasistdas kicserélni a féktárcsát, fékbetétet (az már más kérdés, hogy nem oldotta meg a fékproblémámat, szóval a következő útja a szerviz egy tréleren, de mindenképpen időszerű volt, mert olyan válla volt mint egy súlyemelőnek 😢)
Nekem az ufó 1.8-as civicre mindenből ate ment, tárcsa, betét, fékfolyadék 🤷♂️ ez a téma olyan hogy kinek mire van valójában szüksége, milyen a vezetési stílusa annak megfelelőt tegyen fel. Ilyen kis középkategóriában (ate, zimmerman, brembo, stb) szerintem oly mindegy milyen márkájú a fék.
Köszönöm szépen!
Tamás
Sziasztok.
Kérdezni szeretnék
EBC fékbetét érdekelne,normál használatra.
Az Ultimax2 (fekete) alap betét es a Greenstuff betét között érezni a külömbség?esetleg tapasztalat valaki?nem kell sport csak ha kell akkor fogjanak.előre is köszönöm
Göbi ne sírj, ment a like!😃
Nekem az A4-en elől Brembo lyuggatott sport fék van, hátul pedig szintén lyuggatott Zimmerman. Sokat járok külföldre és leginkább a németeknél, ha nagy sebességről lassítok le, akkor jól jön, nem melegszik túl és ha állok a féken nagy fékezés után, akkor sem hullámosodik be, a sima alap hűtött tárcsákkal ellentétben. ( + jól néz ki 😁)
Mennyivel kerül többe? Megèri?
Én is állni szoktam a féken és még 27 év alatt egyetlen tárcsa sem hullámosodott meg nálam. Pedig egyiken sem volt "lyuk". Mármint annál több, mint ami általában lenni szokott egy tárcsán. (QH, Brembo, BOSCH, Zimmermann, meg ki tudja még milyen neve nincs márkák, amiket az évek alatt használtam) Hangja ne legyen, az a lényeg. Sípoló fékem már volt rossz párosítás miatt. Na az idegesítő tud lenni!
@@Georg1979 ez konkrétan mitől volt a sipolas?! 2.tarcsa és betetnel járok, ugyanezzel a jelenséggel...
@@shadowdoom6477 Nekem annál a konkrét esetnél a féktárcsa és fékbetét anyagának párosítása nem volt megfelelő. Ki lett cserélve a fékbetét másikra és utána nem volt gond. Másik autóval volt másik történetem is. Ott, sípolós fékkel vettem egy használt autót. Lett új tárcsa+betét és megszünt a sípolás. Majd pár napra vagy hétre rá, megint sípolni kezdett. Kiderült, hogy be volt "rohadva" a féknyereg. (röviden fogalmazva). S mindkét oldalon felégtek a betétek a tárcsára, mert nem engedett vissza a nyereg. ezért sípolt. Nem kell nagy dologra gondolni, nem fékezte az autót, de elég volt ahhoz, hogy kuka legyen az a szett is. Nem lett nyeregfelújítás, hanem "vadi új" felújított féknyergek lettek feltéve, majd újabb szett tárcsa+fék és utána már nem volt gond. Szóval érdemes megnézni a nyerget, hogy rendesen működik-e. (Csúszkák, dugattyú nincs-e berohadva, tömítések. kenés)
@@Georg1979 Köszi!
Nálam a Stratusnál Powerstop fúrt-mart tárcsái és Raybestos carbon-kerámia betétek nagyon beváltak.
Én úgy jártam Brembo-val /tárcsa + betétek/,hogy valami kioldódott a betétekből és úgy bemaródott a tárcsába,hogy rázta az autó elejét. 5000 ezer km után jött ez a tünet,a kocsi napi használatban van,még nem is lehet rá mondani,hogy az állás miatt felületi rozsda alakult volna ki. Textar-ra cseréltem azóta kb 10ezert futott az autó és tökéletes minden,az alany egy X1-es.
A brembo nem ajánlja a rézzsírt és garanciát sem vállal úgy a tárcsákra, ha jól tudom. En kerámiazsírt használok, ideálisabb a kerékagyra
2010-2012 körül volt a Brembo-nak egy borzasztó szériája első komolyabb fékezésnél, vagy fékpadolásnál meghullámosodott. Soha annyi féktárcsát nem szabályoztunk mint akkor(forgácsolóüzemben dolgoztam akkoriban). Viszont szabályzás után már nem volt velük további probléma, valószínűleg valami gyártás közben kimaradt megeresztés vagy hasonló problémájuk lehetett.
Ja ebbe több haver is belefutott. Azóta nem veszek brembó tárcsát😆betéteik jók azzal nem volt gondom.
Az eslo szeriaban gyartott negy tarcsafekes auto 1964-be a Renault R8 volt.
Ha biztosra akar menni az ember és nem sport célra kell, akkor csak egyetlen gyártó termékét tudom ajánlani. ATE tárcsa+betét. A régi Zimmermann minőséget hozza (ha nem jobb) és tökéletesen méretpontos. Esetleg TRW. Egyszer egy Lancia Dedra-nál nem tudtuk berakni az istennek sem. Mind a három szettet lekértük a "zunixból" mire rájöttünk, hogy az esztergapad a megoldás.
TRW az elmúlt időszakban kutyaszar lett
Nem tudja valaki hogy a renault-nak ki a gyári beszállítója? Gondolok a féktárcsára... Mondjuk manapság vagy az elmúlt 4-5 évben.
nálam Pagid tárcsa + Pagid betét van, tökéletesen teszi a dolgát. De amiről nem volt szó: sem a felhasználási mód (mondjuk trélert is húz valaki), sem az autó saját képességei (az én kocsim 1050 kg, 300mm az első tárcsa átmérője, régebbi octavia rs 280 mm-es első tárcsával 1500 kg-os is lehet, nyilván máshogy fog kopni/hülni az a fék) szóval nem baj, ha valaki tisztában van az autója képességeivel
nekem komplett fékcsere után kb 10-15 km után meg mindig csikorogcsak ...🫣 csak mert nem autószerelö csinált... remélem nem halok meg hamarossan.😅
16:06 - soseveddfel 😂😂😂😂
starline-t hiányolom xd
Köszönjük a videot!
Nekem pár hónapja kezdett el remegni fékezéskor, sejtettem, hogy a féktácsa vetmedhetett el. Kb. három éve lett cserélve új tárcsákra Ford szervízben. Még csak most kezd vállasodni a tárcsa, mire számíthatok majd a szervízben? Felszabályozzák és megoldódik a gond? Vagy mivel "páros szerv" a féktárcsa, ezért megint cserélni kellene mindkettőt?
Ehhez kapcsolódónak gondolom, hogy pár napja azt tapasztalom, hogy a fékhiba jelzőlámpa a műszerfalon felvillan elindulásnál és erősebb kanyarokban, de aztán pár másodperc múlva elalszik. Először azt hittem, hogy a kéziféket hagytam behúzva, de sajnos nem.
Lehet felfüggesztés probléma is. Én már a hibbanat határán voltam, de még mindíg rázott kicsit. Aztán varázsütésre elmúlt egy pár új toronycsapágy beszerelésétől. Mondanom sem kell, a toronycsapágy cserét nem a fékjavítás indokolta. Lehet egy elájult szilent is, néha nehéz egyértelműen behatárolni. Elvileg a tárcsa a fékpedált rugdossa, a lógó futómű pedig a kormányon érezhető jobban.
A fékhibát jelző rendszert pedig az alacsony folyadékszint is villogtathatja amikor "ellöttyen". Nézz rá!
@@laszlokocsis5862 A hétvégén néztem a fékfolyadék szintet, de semmi különös, a min. max. között van, ahogy eddig is.
..... az egy elvetemúlt fék tárcsa volt, amely eldeformálódott ... 😀
"Belső hűtésű" tárcsát nem szabályoznak. Csere!
@@laszlokocsis5862 A fek rangatja rendesen a kormanyt - minden deformalodott fektarcsanal.
Rottinger tárcsával nagyon pozitív tapasztalatom van.
Sehol nem írnak róla semmit. Milyen márka ez? Miért nincs a boltokba?
@@shadowdoom6477 úgy tudom lengyel, és kemény betéttel hajlamos sípolni, egyébként jó.
Szerk: Jaj bocsi, kevertem a Mikoda-val.
@@Gismo85hun Ezek mindegyik ilyen nyugatott tárcsa?lyugatott
@@shadowdoom6477 a "bolt" nem az unix meg a bárdi! amúgy lengyel több szériája van...
Én direkt Brembo betéteket választottam a francia autómhoz, elől Bosch, hátul SKF(a csapágy miatt) tárcsákkal. Hát... be volt járatva, de ez új kora óta visít, már eltellt 10ezer km. Brembot nem szeretnék legközelebb, pedig biztos jó. Volt szétszerelve, újra pucolva, csak a betét lehet...
brembo 20éve nem jó
ATE, Textar, TRW? Pont nem a videóban lévő 4-et választottam volna :D
Nyereg/betétszerelvények cseréje az egyik leg bagatelebb hiba amiktől simán rossz lesz egy frissen kicserélt tárcsa betét, ezekről is lehetett volna még szó 🙂
Szemèlyes tapasztalat alapjàn ami rettenetesen jò, az AP RACING fèktàrcsa ès betèt. Mondjuk az àràn ez vissza is köszön.. 😅
Honnan rendeled?
@@kts9117 Gyàrilag azzal szereltèk az autòmat (Ibiza Cupra R). Amùgy pròbàltam màs màrkàkat is, de az AP RACING volt a legjobb.
Engem is érdekel, hol lehet be szerezni, gyárilag nekem is az került a Toyotara, és lassan csere érett lesz 😅
Király.
Göbi hiányoltam a kettévágást. :)
Nyomtam lájkot, ne sírj egész éjszaka! :D
Csatlakozom az előttem szólóhoz..
Megvolt a like,, ne sírj Göbi..! ;)))
Az a baj hogy se a Brembo, se a Zimmermann nem használható utcán.
Nekem a drágábbik (fúrt+bemart)Brembó tárcsaszett volt fent, hozzávaló betétekkel.
Nagyon jó volt, de sajnos levetették, mert nincs európai engedélyszáma (EAN.... számsor)
Most Ferrodo-t használok, az se rossz, de ég meg a föld a különbség köztük
Doki: új betét használt tárcsa kombót óvatosan, kis fékezésekkel kell bekoptatni.
Én: jobb láb gáz, bal láb fék :Đ
Csupa jókat mond. A gondom csak annyi, hogy tapasztalataim szerint, ( kivétel azért van ) Ha megveszem a jobb minőségű alkatrészt az a szerelőnek nem jó. Ő, a szakember, megveszi a legolcsóbb alkatrészeket majd átadja nekem jó drágán, pedig ő kedvezményes áron kapja. Azután csodálkozom ha mégsem az igazi a fék. Más szerelővel szétszedettem a szerkezetet, láss csodát nem volt kicserélve, megtisztítva minden amit ki kellett volna cserélni, meg kellett volna tisztítani. Szóval azok a szerelők akik képesek ily módon veszélyhelyzetbe sodorni a megrendelőjüket, nos ők felőlem be is zárhatják a műhelyüket.
Egyébként az is kimaradt, hogy erős használat után (forró fékkel) nem megyünk autómosóba.
Nagyon aktuális a téma én is féktárcsa csere előtt vagyok, napokig gugliztam, fórumoztam melyik a jó márka, most már ott tartok hogy veszek Textart az az előző kocsimon bevált.
Ha tudsz vegyél arany textárt, sajnos nem minden típushoz gyártják
Ridex márka?.. Vélemények?..
ADAC teszten jól szerepelt. Szóval nyugodtan használható.
Mk3 Mondeon csak a Zimmermann tárcsa jött be nekem mert az bírta a legtöbbet stb de egy másik autó alatt már nem volt jó sőt az AZMT volt a jó, de a haverom Ignise hihetetlen módon egyiket sem bírta neki csakis a Ferodo! Mielőtt bárki is mondaná vezettem azt az autót és hihetetlenül rossz volt. Azért erre én nagyon kíváncsi vagyok illetve várom a válaszokat hogy egy adott márka 2 autó alatt nem úgy teljesít!
Az ate kimaradt sajnos, egyik legjobb márka a zimmermann mellett, a brembo nem egy jó márka manapság *tapasztalat*
Én ugyan igy vagyok a trw vel hogy huhaa azt kell rá tenni kompletten az jo az nem fog visitani azt 2 hét nem kellett neki ugy visit mint állat plusz nincs félhatás komolyan mondom a bosch szettnek ha nem jobb volt nem tudom mi legyek.
335i van zimmermann z cobat sportféktàrcsa + ferodo ds2500 sport betet. Bejaratva, kioràzva top. 500km birt 230rol valo fekezesekről elverzett üt mimt àllat
Sokminden nem derült ki a 4 termék bemutatásából. Talán annyi, hogy az AZMT a legbúcsúsabb kinézetű. Anyagszerkezetbe lehet jó, ezt nem tudjuk. Szokták ezeket a tárcsákat kiegyensúlyozni? Van amiből ki van marva 1-1 rész a külső átmérőnél. Ezeknél a példányoknál nem láttam.
Rosszul tudod mert mindig bellul van a centirozas es 10:10 lathato
Zimmermann fúrt tárcsa+hozza való betèt. 80.000 van benne ès nem igen akar elkopni pedig egy hegyen kell minden nap àtmennem. Utcai fékez kèpest jó a fèkhatàs. Lehet szerencsèm van de nekem nagyon bejött
Tiszteletem!
Azt különben elmegyarázhatná nekem valaki, hogy miért nem találták ki sohasem a fúrt, lyuggatott dobfék dobot, vagy a több dugattyús(3-4---) rendszert.
Simán meg lehetett volna ezeket csinálni, de a mai napig használt dobfékek, inkább bordázottak kívül, és mér mingi nem megoldott az öntisztulás, és a melegerdés, mert azok a bordék, tény, hogy valamit érnek, de csak annyit, mint artériás vérzésre a sebtapasz.
Esetleg az alufelni alapján ki is lehetne marni a dobot, hogy a levegőt beszippantsa a belsőbe, és még jobban hűtse az alaktrészeket.
100 szor jobb fék lenne alapból a dobfék, mint a tárcsa, mégis atárcsa féket szeretik a gyártók használni, mert a sportkocsikban tényleg jobban teljesít és oda kell is, de a hétköznapokban egy 150 -200 lovas autót a dobfék egy fejleszett formálya sokkal előbb meg tudna fogni.
A modernt technikákkal, meg sok mindent el elehtne már érni.
Kisebb súly, mondjuk egy féktárcsa sem olyan nagyon könnyű, sőt szerintem fogásra nehezebb a fáktárcsa maga, mint a dobfék.
Amúgy a kamionokon, nem hiába nincsen tárcsafék.
A Dobfék 100 szor erősebb ma már.
Dobféken nincs értelme a sok dugattyúnak. Mechanikai kialakítás miatt önmagától egyenletes a fékező felület összenyomódása. Olyat csináltak hogy légbeömlővel nyomatták át a dobon a levegőt ezzel hűtve. Oldtimer versenyeken minden trükköt megpróbáltak már, de csak jó az a tárcsafék.
Szerintem ebből nem kell politikai vagy elvi kérdést csinálni. Simán azt kell használni, ami az adott feladatra jobb.
Nekem is van dobfékes motorom. Feltuningoltam annyira, hogy simán tudja azt amit a tárcsafékes változat fékhatásban, na de ezzel nem is megyek versenyezni, csak utcára. Versenyre jobb volt a tárcsa, de gyakorlatilag az is feketére égett a fékezéstől. Gondold el egy dobféknél mi lenne.
Akarmit csinálsz a fizikát nem tudod módosítani. Ahogy meleget csinálsz a sebessegből a dob tágulása hatásfokot ront🤷♂️
@@petikovacsx Ez igaz, de ha eg yadott erőt fejtesz ki egy adott dugattyúval, akkor az az erő mindig álandó marad.
Tehát, ha van 3 mm- es tágulásod, de van még mellé 5 mm-es dugatt+ fokot már nem képes áthidalniu, sérülés nélkül a fékrendszer. yú utad tartalékba, akkor nincs gond.
Gondol a gőzdugattyúra.
Ha a dugattyún 100 kg a nyomásérték, akkor az mindig 100 kg marad. ha van elég pusz utad utána menni vele. Márpedig ez lehetséges!
Vagyis a fékerőt ez nem befolyásolja.
Amíg a tárcsafék melegedése, és tágulása romlik, mivel felülteti a fékpofát extrém körülmények között, addig a dobnál ilyen nincsen.
Megint csak kamion.
A kamionokon azért jobb a dobfék, mert ha 1 percig egyfolytában nyomod, és felmelegszik 400 fokosra a dob, akkor sem lesz kötés, vagy bemaródás, mert vissza is tud engedni, van hely.
A tárcsafékbél a marakék helyed 1-2 miliométer, ha újak a pofák, és a tárcsak is megfelelő vastag.
Ezért is kell a karbon kerámia tárcsa az extrém autókra. mert az a 800 fok egy egyperces fékezéssel simán lenullázza, ha túlmelegszik.
Persze itt súlyos modernizációs hiányok vannak a dobfékeknél, amit a mérnükök simán megoldhatnának.
De abban mi a biznisz?
Maradok a Mikoda márkánál 🤙🏼
Nekem csak egy könyv címe jutott eszembe a témáról. Ha nincs fék gáz van.
Az milyen lenne, ha a Brembónál a féktárcsák és a betétek is panasszal élhetnének a sok félkegyelmű autótulaj ellen?🙃
EBC 276mm-es "utcai tárcsa" , RedStuff betétekkel -> érezhetően jobb volt ,mint a gyári. De azért volt, hogy elfogyott majdnem ez is, amikor nyúztam.
Majd upgrade, 294mm-es tárcsa, EBC TurboGroove tárcsa és YellowStuff betétek, elöl-hátul.
Na ezek sokkal jobbak. Ezek még nem fogytak el soha. Maradok ennél!
Jah.. hogy hangja van..és porol? Igen. De ki a faszt érdekel? Ha elkopik, cserélni kell. Ennyi.
1:00 de van, az olaj :D
tetszett :)
Küldöm a "Like"-ot nehogy sírás legyen belőle 😅 Hasznos infó, köszönöm!
Mester! No offense, de az palástköszörű nyoma. (22:00)
Bzmeg doki. Ne hivatkozz már feltételes módban a hozzászólókról! :D Végighallgatunk. Nem kell szabadkozi. Fsz kivan ^^
AZ-MT féktácsa bosch fékbetéttel használok audi a4 b7 ben és hibátlanul mukodik.
Ferodo minden, mással már nem próbálkozom.
Én csak ATE fékeket építek be, ez a legjobb a rozsdavédelem szempontjából, vagy gyári. Egyébként sok gyártónál van többféle árkategória , PL. Brembónál, az olcsóbbak szarok míg a drágábbak jobbak.A porolás elkerülése lehetséges kerámiakeverékes betéttel.
AZ M.Teile az asztalon🙂🙂🙂
Ate szerelek be semmi gond nincs velük!
Csak EBC tárcsát és betétet használok minden autómon
Belső ventillációs.
Bizd ótószerelöre hogy lehuzon
Azt nem értem hogy itt a műhelyben be van mutatva hogy az A.z. cuccok vannak olyan jók mint az összes többi márka, mégis bárhová megyek szerelőhöz, szidják milyen szar. Nem csak féktárcsa, lehet akármilyen alkatrész. Hol az igazság? Kinek van igaza?😂
Keveset keres rajta a szerelő, drágább alakatrészen több haszonja van 👍
kis pénz kis foci
A kedves kuncsaftot nem szabad hozzaszoktatni a kedvezöbb arfekvesü, de ettöl függetlenül vallalhato minösegü alkatreszekhez. Hova lenne igy a vilag...
@@peterhever7875 olcsó mindig drágább
@@cs5799 Olyan is van. Meg olyan is, mikor az alkatreszkiskerben folyamatosan mocskolt olaj az egyik legjobb teszteredmenyt hozza. ;)
Az első megjegyzésem, hogy a tárcsáról és a betétről együtt érdemes beszélni, mert mindkettő egyszerre felelős a fékhatásért.A második megjegyzésem, hogy a féktárcsa, de a betét sem egy egyszerű alkatrész.A jellemző problémák az anyagminőség és a méretpontosság.A féktárcsáknál sem mindegy, hogy miből készül, mert kihat a mechanikai tulajdonságaira és a fékhatás mértékére.Nagyon nem mindegy az ötvözet szén tartalma pl. A betétek kopórétegénél talán még nagyobb a szórás az összetétel tekinetében.Azt gondolom, hogy nem szabad spórolni, mindig márkás alkatrészt kell választani.Egyrészt azért mert a fék biztonsági berendezés, másrészt a gyenge minőségű alkatrészt idő előtt kell cserélgetni, tehát az a drágább.A harmadik dolog ami sajnos jellemző, hogy a nagyobb márkák termékeit szokták hamisítani.Senkinek ne legyen kétsége, hogy bizony Magyarországon megjelennek ezek.Amikor egy márkás termékről valaki azt állítja, hogy rossz volt, akkor a legtöbb esetben erről van szó.A másik dolog, hogy szinte minden Kínában készül.Ettől persze nem feltétlenül rossz, de előfordulhat.Én, pl.Bosch betéttel találkoztam ami nem volt méretpontos.Fékezéskor csattogott a féknyeregben.Szerintem a Brembo is jó, de TRW, ATE, Textar is kiváló minőségűek.
Nekünk Bosch tárcsa+betét került annó az Ignisre, Boschban dolgozó ismerősön keresztül vásároltuk meg, hangja nem volt, jól is fogott, de a tárcsa a betéttel együtt kopott nullára. Azért egy akármilyen nevenincs tárcsa is bír 3, de legalább 2 szett betétet. Semmi sportos vezetési stílus nem volt, nincs is értelme 100 lóerőnél, gyári utcai autó. Eddig nekem csak ezek a Bosch-ok ami negatív tapasztalat.
@@Gismo85hun Többször használtam Bosch tárcsát és betétet.Most először volt vele problémám, de ez pont elég, hogy többet ne vegyek.A többi minőségi márka sem drágább.Bosch lehúzva.Szomorú, de ma már semmit sem jelent az, hogy német márka.
Ez egy fék nyúz adás volt:D
Jajj. 😃
Azért na.... Göbi hozza....
per pill. 530 megtekintés 419 LIKE
Ezt nem szél fújta össze .
Pacsi!
vá vá várj, 708 megtekintés. 721 like :) Na? :)
Ridex márkájú tárcsákat raktam fel a hozzávaló betétekkel. A betéteken gyárilag van valamilyen hőálló rezgéscsillapító felragasztva a tárcsák pedig felületkezeltek a rozsda ellen. Sosem volt problémám a fékhatással.
Igazán érdekfeszítő ez a fék dolog. Sajnos az a tapasztalat, hogy csak akkor veszik észre hogy nem jó, mikor már baj van (szerencsére ez a vízsgán elő szokott jönni) Amúgy az elkoptatott tárcsáhozés betéthez hozzá tartozik, hogy nem csak a kopó felületet vásároljuk meg, hanem az egész tárcsát🙂
Nekem egy kicsit felületes volt. Több tanács, vagy használati útmutató kellett volna. A különböző márkákat is be lehetett volna mutatni, hogy milyen minőséget képviselnek. Vagy valamelyik használati útmutatóból a tanácsokat felolvasni. Én is hallottam már párszor vissza, hogy az új tárcsa hullámos volt, és mindig a bosch márka volt megemlítve. A nyikorgó betétnél is a bosch neve merült fel. Kicsit furcsa. Pár embertől megkérdeztem, hogy be e járatták az első párszáz kikóméteren a tárcsákat, és azt se tudták, hogy mit kérdeztem tőlük. Nem mindenki agysebész, de arra se veszik a fáradságot, hogy a használatit elolvassák amit mellékelnek az alkatrészhez. A szerelők se adnak sokszor útmutatást. Én idáig ATE, meg Brembo TRV tárcsákat használtam. Sajnos a golfommal hátúl a TRV elégett a megszorúlt kézifék végett. Yuratec tárcsá vettem helyette, ajánlással. Csak is azért vettem meg, mert az ATE, meg a Brembo duplába került volna. Remélem nem kell csalódnom. Az első 200-400 km-t finoman járattam, és az első fékezések is csak az az érintő volt. Mivel biztonsági alkatrész, azért olyan nagy eltérés nem lehet. Inkább abban látom a különbséget, hogy a tárcsák anyaga valamilyen szinten eltér, és nem mindegy, hogy milyen összetételű betét van hozzá párosítva.
Az en kedvence fekem a szarra kopott mar vason levo fekbetettel az fog a legjobban teso
csak az ebc!
Csak a Kispest!!!
Soha többet normál ebc-t.
Pár Hungaroringes kolléga mesélne szívesen milyen az egyes kanyar szalagkorlátja leszakadó EBC betétekkel :D (autón)
Nem kell fékezni és akkor nem kopik a tárcsa se meg a betét! 😅
Ennyi. A fék a gyávák fegyvere. Az igazi férfi mindig csak a padlógázt nyomja 🤣
Brembo féktárcsa,textar betét én ezt használom mindig
Ate, Trw. Szemelyszerint ATE tarcsa, ATR keramia betettel.
Csak TRW!
Nekem az Insignian már a második fék van, és 10ezret se mentem vele! Valeo fék tárcsa, textar betetekkel. Nyikorog, sipolos hangja van ha sokat megyek. És a tárcsa is kicsit remeg fekezeskor. Bosch is ezt csinálta, de az 20ezret elment legalább. Szilentek jók. És nincs futómű felől semmi fèle zaj mikor megyek. Ötlet?!
Ate
vegyél valami normális autót
Ne nyomd a féket gázzal egyidejűleg!😂
@@mihalyg977 😆😆😆
nem szoktam likeolni, de Gömbi az egy kettő közül az egyik kivétel
Jó a Brembó! Csak 100 ezer forintnál kezdődik! 10 éves vagy annál régebbi autókhoz!
Én azt mondom csak a Corona extra, engem jobban már semmi nem érdekel.
Göbi akkor is érdekes előadást tart, ha egy laposalátétről van szó.
Ate
Ate fék alkatrésszel nehéz mellé nyúlni...
Nálam csak ferodo féktárcsa!
Nem a fék meg a féktárcsa állítja meg az autót. Ez a gumi és az aszfalt közötti súrlódás dolga (és ezt minden falusi féktunernek az eszébe kellene vésnie). A fék csak hővé alakítja a mozgási energiát.
A téma eléggé hasonlít az olajhoz: mindenkinek van véleménye, mindenkinek van valamilyen tapasztalata, amik rendszerint teljesen hibás következtetésekre vezetnek. Lásd a hozzászólásokat.
A user leginkább abból tud (hibás) következtetést levonni, hogy bizonyos pedálerőhöz mekkora lassulás párosul.
Ezt követi a gyakrabban szerelési hiba, ritkábban user error okozta korai hullámosodás, a fékzaj, aztán a futottak még.
Nagyon jó példa, mikor anno karotta megvette a csilli villi wilwood féknyergeket meg csoda pedálgépet, aztán mindenre jó volt, csak a funkcióját nem töltötte be.
Bocsánat, de olvassatok már el egy a dobozba betett papírt! Az áll rajta, hogy fémmentes, igen, fémmentes kenőanyagot szabad használni a tárcsa alá! Réz vagy alupasztát nem! ABS-es autóknál meg aztán ott, a csonkállvány környékén semmire se szabad kenni ezeket, mert bezavarhat!
Én utálom a hátsó dobféket, jóval drágább, ha elhasználódik, plusz még nehezen kopott össze.
Drága??? milyen autón?
@@lacikeri3102
2007-es Swiften.
@@247peti nem mondod? Azért ezt nem gondoltam volna hogy a Suzuki drága autó. Pont az volt benne a jó, hogy olcsón üzemben tartható.
@@lacikeri3102 A régi még jó féle volt.
ez a 2007-es egy fotalicska 2002-esemhez képest.
Ez nagyon amatőr, összeszedetlen és sok helyen fals információt tartalmaz és hiányos. A megfogalmazásokba nem mennék bele.