Polecam całą rozmowę z Arturem, jest o polskich startupach, to jasne, ale też o systemie edukacji, gigantach technologicznych i tym jak w dzisiejszej rzeczywistości dorastają i kształtują się dzieci. Miłego!
Człowiek narzeka że nie ma fachu po studiach - gość jest po socjologii - BARDZO IBZD. Mówi o pogarszaniu się jakości studiów w Polsce - rankingi mówią co innego. Mówi o startupach - na koncie ma same porażki w próbach zaistnienia gdziekolwiek. Karol - weryfikuj swoich gości. Ten typ to kolejna medialna wydmuszka.
Ale wrzucanie Lalki , jednego z lepszych dzieł literatury polskiej, którą do dziś można czytać dla czystej przyjemności do jednego worka z "W pustyni i w puszczy" to potwarz!
moje wrażenie z poprzedniej rozmowy z tym panem jest takie, że to jakiś cwaniaczek, który wykorzystuje dopłaty i dotacje na "słomiane inwestycje". Ale obejrzę jeszcze raz z ciekawości co teraz robi.
Odnosnie czytelnictwa to mam wrazenie, ze jest wrecz przeciwnie - znaczenie wiecej ludzi czyta w ramach hobby teraz niz powiedzmy 20 lat temu. Czyta sie z kolei znacznie mniej na studiach co brzmi absurdalnie.
Z jednej strony możliwe że tak, ale moim zdaniem też możemy być w takiej ,,bańce” bądź mieć złudne spostrzeżenie od tego w jakim środowisku się obracamy i przez to że jesteśmy starsi i widzimy więcej osób czytających. Patrząc na samą młodzież myślę że co raz mniej osób czyta i będzie to spadało jeżeli masz tyle ciekawszych rzeczy do robienia dla młodzieży typu tik tok i YT.
@@michabogdan3148 bo ja wiem... patrzac na komunikacje miejska/pociagi (jestem po 30) za moich czasow zobaczenie kogos czytajacego w komunikacji miejskiej graniczylo z cudem. Dzisiaj jest to normalny widok
@@GdzieJestNemo no ja takiego spostrzeżenia jeszcze nie mam ale też nie jest to wykluczone, mam 22 lata i jakoś patrząc po młodszych rocznikach i samym sobie uważam że może być tak jak mówią panowie w podcaście. Ciekawy jestem jak wyglądają badania na ten temat Pozdrawiam
Jednym z problemów jest to, że ogromna większość jest konsumentami treści, technologii i usług, a nie ich twórcami. I jak masz wszystko podane na tacy, tu i teraz, to po prostu łatwiej konsumować.
45:49 nie wiem czy dobrze zrozumialem ten konkretny watek ale chcialbym dodac ze przynajmniej u mnie w szkole sredniej własnie tak sie podchodzi do lektur nie tylko pytaja o znajomosc tresci ale o znajomosc ksiazki. znajomosc tresci jest pojmowana przez moja nauczycielke jako zdolnosc to zrozumienia co jest istotne oraz do umieszczenie tego w epoce. i osobie uwazam ze to drugie jest dosc rozwijajace i rozni sie od wkuwania na pamiec tresci ksiazki napisanej przez dziada jakies 100 lat temu.
Po filologii możesz zdobyć fach - możesz zostać nauczycielem :) Poza tym zapomniał o grupie akademickiej, która istnieje właściwie głównie po to by dawać nam fachowców - uniwersytety medyczne
O tym samym pomyślałam, zresztą jest znacznie więcej takich kierunków, można wymienić chociażby budownictwo, architektura, no to jednak są konkretne wykształcenia
Merytorycznie rozmowa bardzo fajna. Jednak liczba wtrąconych anglicyzmów (ponad 70 do około 90 minuty nagrania) sprawia, że rozmowa trochę "gryzie w ucho". Rzecz jasna nie piszę tutaj o nazwach własnych, lecz słowach, które posiadają swoje odpowiedniki w języku polskim.
Nikt nie jest gotowy.... będziesz uczyć się po drodze i rozwiązywać realne problemy a nie problemy które myślisz że się pojawią. Powodzenia bo czas i tak minie
Artur przypomniał mi jeden z najlepszych seriali z lat dwutysięcznych: "FlashForward", muszę kiedyś obejrzeć go ponownie 🙂. W temacie polskich zakusów kolonialnych (ale nie tych oszołomów z 20-lecia) to w XVII wieku pośrednio Rzeczpospolita miała zamorską kolonię Nową Kurlandię (obecnie wyspę Tobago). Dość dobrze temat jest opisany na Wikipedii: pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Kurlandia
Gadanie o sytuacji ekonomicznej czy ekologii to jest tylko przykrywka, bo w rzeczywistości większość z nas mogłaby na luzie mieć kilkoro dzieci. Z tym zastrzeżeniem, że wymagałoby to od nas dużo wysiłku i zrezygnowania z wielu luksusów. Człowiek łatwo się przyzwyczaja do dobrego, tj. że może sobie pojechać do Grecji na wakacje, że sobie kupi Iphone'a, że wraca z pracy i może na spokojnie zająć się swoim hobby itd. Dochodzi też fakt, że nie boimy się już tak bardzo, czy ktoś się nami zaopiekuje na starość. Dlatego nawet gdyby mediana dochodów wzrosła o 100%, a lodowce przestałyby się topić, w dalszym ciągu nie byłoby znacząco więcej dzieci
Świetna rozmowa! Fanie, że został poruszony temat Chin. Swoją drogą, warto zaprosić do rozmowy Sylwię Czubkowską, autorkę "Chiny trzymają nas mocno" i porozmawiać o Chinach w Polsce i Europie w szerszym kontekście. Co do dzieci w SM, uważam że SM powinny być dozwolone od 18 lat.
Tutaj widzę takie zagrożenie, w wieku 18 lat poznajesz zarówno social media,jak i możesz głosować.Przy założeniu (dość nierealistycznym), że poznajesz FB,IG itd i zaraz idziesz głosować rodzi niebezpieczeństwo, choć to za duże słowo, że byle pomysł,partie, polityka i cokolwiek innego będzie bardzo łatwo sprzedać, zakotwiczyć, bo człowiek nie zdąży sobie wyrobić mechanizmów ochronnych. Może rozsądniejszy jest ten wiek 15 lat, który to zakaz i tak nie odnosi się do bardzo wielu zagadnień, typu czerpanie wiedzy z socialów itp.
Ale oczywiście, że tak i nie wyklocam się,że jest to wielopłaszczyznowe zagadnienie, a wybory mogą tu być nawet najmniej istotne. Możliwe, że SM od 18 lat miałoby więcej plusów niż od 15.
Polska nie miała kolonii, ale polecam film Historii Bez Cenzury Egzotyczni poddani polskiego króla. Karol, może zaprosiłbyś Agę Szuścik, autorkę książki GinekoLOGICZNIE?
Slabe, moze jak by rozmowa byla o startupach, czyli o czyms na czym sie gosc zna bylo by lepiej. A tak morze boomerskich farmazonow zaczytanych gdzies w wyborczej.
Z tego co wiem jeśli chodzi o obawy z Ukrainkami zabierającymi mężów itp, to był troll zasilany przez Rosjan. A to ze się wkleił to już inna sprawa ale jednak warto mieć na uwadze od czego się to zaczęło, obawy się pojawiły ale w realiach to tak nie było. Mateusz Chrobok z czego pamietam mówił o tej kwestii w didaskaliach (tylko o kwestii trollów)
Sport w szkole - niby 3 wfy w tygodniu, ale każda lekcja oddzielna. Zanim się wszyscy przebiorą, rozgrzeją po 10 min trzeba się ubierać- mija 45min. Nie da się zorganizować gry grupowej przez cały rok. Połowę klasy 16 latków bolą kręgosłupy. Ciekawe.
Rozmówca widzę nie ma kompletnie pojęcia o czym mówi. Takim startupem który nie dąży za pieniądzem i pracuje dla planety jest chociażby the ocean cleanup. Sa też startupy które działają na zasadzie spółdzielni nawet u nas w Polsce.
Tego Pana się słuchać nie da. Jak na samym początku okropnie ciężko mu przyznać że PiS coś zrobił dobrego czyli PFR, 5 razy powtarza, jak mu ciężko to przechodzi przez usta to właśnie pokazuje jak tacy bikerzy mają klapki na oczach i żyją w swoich bańkach. Niestety, ale to taki typowy „stary dziad”, który coś przeczytał coś tam napisał i myśli, że wszystko wie i wszystko widział. Lalka be, polskie firmy be, przemysł be, szkolnictwo be, ale do jakiś faktów mu daleko…
Mnie dumy z wielu elementow polskiej rzeczywistosci nauczylo podrozowanie i rozmowa z ludzmi z innych srodowisk kulturowych i geograficznych, a nie PiS. Nigdy tez nie uwazalam ze bylismy na kolanach.
jeśli chodzi o migracje to my nie zwracamy uwagi na Kazachów czy Rosjan a Białorusin czy Rosjanin w drugim pokoleniu w Polsce to wgl niezauważalna jednostka myślę że nie musimy otwierać się na osoby z Afryki Azja nam wystarczy np Wietnamczycy
Idz ty sobie do tej "youkey" i zabierz tych pustaków ze sobą...tak po ludzku radzę, i nie dziekuj ... boś bez duszy,kiedy szukasz czegoś poza rodów ziemi. Czym/kim jestem ,od tego zacznij swoją pobudkę tutaj,bo pociag już odjeżdża.
Podziwiam ludzi naiwnych na tyle by myśleć, że jak coś jest państwową regulacją to jest mądre i dobre, a jednocześnie sprzeciwiając się regulacjom np. chińskim bo to niemądre i niedobre. Swoiste dwójmyślenie.
Bez regulacji jest przestrzeń do wykorzystywania ludzi, ale to nie oznacza, że każda regulacja jest właściwa moralnie... Każda regulacja powinna być indywidualnie oceniana. Bez względu na to kto ją przedstawił pierwotnie. Co nie zmienia faktu, że mądre regulację są potrzebne. Ps. Nie istnieją ludzie którzy są za regulacjami dla zasady. 'Nie ważne jakie... Ważne żeby były!' 🤣
chiny są bardzo dobrym przykładem na to, że nadmierna ilość "głupich" regulacji prowadzi do niepotrzebnej kontroli nad ludźmi, a stany są idealnym przykładem na to że bardzo mała ilość regulacji prowadzi do chaosu i tworzenia monopoli. moim zdaniem europa w tej kwestii jest można powiedzieć złotym środkiem. nie mamy kamer rozpoznających nasze twarze na ulicach i nie mamy też ogromnej ilości korporacji działających każdego dnia żeby jak najbardziej uprzykrzyć życie klasy średniej.
Berlin? Jaki Berlin. w Niemczech to raczej Monachium, Frankfurt, Hamburg, Duseldorf, Stuttgart. Berlin to raczej kariera w branzy kebabowej, minimal techno i szeroko pojetej sztuki. Ok moze sa tam jakies ciekawe start-upy ale nie spotkalem zadnego rodowitego Niemieckiego inzyniera, który brałby pod uwage mieszkanie w Berlinie na dluzsza mete . Miasto atrakcyjne moze dla eskapatów ze wschodniej europy, amerykanów-imprezowiczow i Turków.
[1:08:30] "Tego prawdopodobnie nie zrobią też roboty" - czy to wypowiedź z poziomu rozumu czy serduszka po lewej stronie? Patrząc na szalone tempo rozwoju AI i robotyzacji to roboty z powodzeniem będą wykonywały każdą pracę fizyczną, którą obecnie wykonuje człowiek. Już pierwsze człekokształne roboty pracują w magazynach czy na lotnisku. Za 10 lat będzie tego pełno np. na budowach, a dziesięć lat spokonie poradzimy sobie mając tak złą demografię.
Paciorek ale 4 reformy za Buzka to jest jedna wielka katastrofa. Kurasiński - przecież szkoła którą my przerabialiśmy była bardzo dobra. Produkowała fachowców. W obszarze fizyki i chemii można uzupełnić wiedzę o filmy eksperymentów dostępne np na yt. Owszem trzeba uaktualnić wiedzę o odkrycia z ostatnich 40lat w obszarze nauk ścisłych. Faktycznie można przemyśleć nauki humanistyczne np zamiast analizy "co autor miał na myśli" w kierunku bardziej nowoczesnej analizy. Filozofia zamiast religii. Ale ta nauka skoncentrowana na rozwiązywaniu testów - czym stała się współczesna szkoła - na tym nie zbuduje się wiedzy. Zobacz że nie ma zarodków kiełkowania wiedzy - młody technik, sonda, kółka zainteresowań. Mamy tylko bezmyślną konsumpcję wizualną.
Jeżdżę po Europie Zachodniej bardzo dużo wakacje spędzam każde za granicą Najczęściej jest to Riwiera Francuska zima Alpy francuskie austriackie Polska straciła markę w świecie kiedy mówię że jestem z Polski to robią dziwne miny ja mówię z Polski oni słyszą gówno i się krzywą jakby to gówno mieli teraz zjeść.
O tym samym czasie pojawila sie rozmowa u pana Zychowicza i ma 8 razy wieksza ogladalnosc. Zaraz bedzie arcyciekawa rozmowa u pana P. Wyzgi i na nia oczekuje juz wiecej niz nuuuuuuudzi sie tutaj. To budujace ze ludze wybieraja wazne tresci zamiast fju- bzdziu.
what'"s a irony i just saw it, passing me bay a guy from big company Iss coled driving his on car to clean up some norwegian office and he was holding a bag of empty soft drink cans in his hand. Such a big company and it has to collect cans and drive its own car to work. This must be called new quality, original promotion of this company Iss 2024. Such things only happen live in front of my house, straight from Germany and London. Congratulations on your courage and I feel sorry for your stupidity. I'm sorry I used to work for this company. As you can hear, there is nothing to recommend here. :(
Polecam całą rozmowę z Arturem, jest o polskich startupach, to jasne, ale też o systemie edukacji, gigantach technologicznych i tym jak w dzisiejszej rzeczywistości dorastają i kształtują się dzieci. Miłego!
Człowiek narzeka że nie ma fachu po studiach - gość jest po socjologii - BARDZO IBZD.
Mówi o pogarszaniu się jakości studiów w Polsce - rankingi mówią co innego.
Mówi o startupach - na koncie ma same porażki w próbach zaistnienia gdziekolwiek.
Karol - weryfikuj swoich gości. Ten typ to kolejna medialna wydmuszka.
Nie wspomnę już o innych niepotwierdzonych źródłami teoriach
Ale wrzucanie Lalki , jednego z lepszych dzieł literatury polskiej, którą do dziś można czytać dla czystej przyjemności do jednego worka z "W pustyni i w puszczy" to potwarz!
Rzecz gustu. Od dziecka uwielbiałem czytać, ale "Lalka" była pierwszą lekturą, gdzie nie dałem rady drugiemu tomowi...
moje wrażenie z poprzedniej rozmowy z tym panem jest takie, że to jakiś cwaniaczek, który wykorzystuje dopłaty i dotacje na "słomiane inwestycje". Ale obejrzę jeszcze raz z ciekawości co teraz robi.
Śliski typ i cwaniak
Dzban i ciołek
Odnosnie czytelnictwa to mam wrazenie, ze jest wrecz przeciwnie - znaczenie wiecej ludzi czyta w ramach hobby teraz niz powiedzmy 20 lat temu. Czyta sie z kolei znacznie mniej na studiach co brzmi absurdalnie.
Z jednej strony możliwe że tak, ale moim zdaniem też możemy być w takiej ,,bańce” bądź mieć złudne spostrzeżenie od tego w jakim środowisku się obracamy i przez to że jesteśmy starsi i widzimy więcej osób czytających. Patrząc na samą młodzież myślę że co raz mniej osób czyta i będzie to spadało jeżeli masz tyle ciekawszych rzeczy do robienia dla młodzieży typu tik tok i YT.
@@michabogdan3148 bo ja wiem... patrzac na komunikacje miejska/pociagi (jestem po 30) za moich czasow zobaczenie kogos czytajacego w komunikacji miejskiej graniczylo z cudem. Dzisiaj jest to normalny widok
@@GdzieJestNemo no ja takiego spostrzeżenia jeszcze nie mam ale też nie jest to wykluczone, mam 22 lata i jakoś patrząc po młodszych rocznikach i samym sobie uważam że może być tak jak mówią panowie w podcaście. Ciekawy jestem jak wyglądają badania na ten temat
Pozdrawiam
Jednym z problemów jest to, że ogromna większość jest konsumentami treści, technologii i usług, a nie ich twórcami. I jak masz wszystko podane na tacy, tu i teraz, to po prostu łatwiej konsumować.
45:49 nie wiem czy dobrze zrozumialem ten konkretny watek ale chcialbym dodac ze przynajmniej u mnie w szkole sredniej własnie tak sie podchodzi do lektur nie tylko pytaja o znajomosc tresci ale o znajomosc ksiazki. znajomosc tresci jest pojmowana przez moja nauczycielke jako zdolnosc to zrozumienia co jest istotne oraz do umieszczenie tego w epoce. i osobie uwazam ze to drugie jest dosc rozwijajace i rozni sie od wkuwania na pamiec tresci ksiazki napisanej przez dziada jakies 100 lat temu.
Też tak pamiętam lekcje z polskiego :)
@@psychodelicznaowca dobrze dla ciebie
Po filologii możesz zdobyć fach - możesz zostać nauczycielem :)
Poza tym zapomniał o grupie akademickiej, która istnieje właściwie głównie po to by dawać nam fachowców - uniwersytety medyczne
O tym samym pomyślałam, zresztą jest znacznie więcej takich kierunków, można wymienić chociażby budownictwo, architektura, no to jednak są konkretne wykształcenia
Jest też dużo specjalności, które mają zajęcia praktyczne np. specjalność dziennikarska, gdzie dużo zajęć opiera się właśnie na nauce fachu
Merytorycznie rozmowa bardzo fajna. Jednak liczba wtrąconych anglicyzmów (ponad 70 do około 90 minuty nagrania) sprawia, że rozmowa trochę "gryzie w ucho". Rzecz jasna nie piszę tutaj o nazwach własnych, lecz słowach, które posiadają swoje odpowiedniki w języku polskim.
Dziekuje za rozmowe, strasznie chcialam zalozyc firme, mam pomysl, ale po obejrzeniu tej rozmowy chyba nie jestem odpowiednia osobo raczej🤔
Nie mów tak
Jeśli nie sprobojesz to się nie dowiesz ,trzeba iść do przodu
Powodzenia
Dlaczego? Probuj
@@AleksanderNowak Bo jestem zbyt Mila, nie zbyt odporna na stres
Nikt nie jest gotowy.... będziesz uczyć się po drodze i rozwiązywać realne problemy a nie problemy które myślisz że się pojawią.
Powodzenia bo czas i tak minie
Artur przypomniał mi jeden z najlepszych seriali z lat dwutysięcznych: "FlashForward", muszę kiedyś obejrzeć go ponownie 🙂. W temacie polskich zakusów kolonialnych (ale nie tych oszołomów z 20-lecia) to w XVII wieku pośrednio Rzeczpospolita miała zamorską kolonię Nową Kurlandię (obecnie wyspę Tobago). Dość dobrze temat jest opisany na Wikipedii: pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Kurlandia
Gadanie o sytuacji ekonomicznej czy ekologii to jest tylko przykrywka, bo w rzeczywistości większość z nas mogłaby na luzie mieć kilkoro dzieci. Z tym zastrzeżeniem, że wymagałoby to od nas dużo wysiłku i zrezygnowania z wielu luksusów. Człowiek łatwo się przyzwyczaja do dobrego, tj. że może sobie pojechać do Grecji na wakacje, że sobie kupi Iphone'a, że wraca z pracy i może na spokojnie zająć się swoim hobby itd. Dochodzi też fakt, że nie boimy się już tak bardzo, czy ktoś się nami zaopiekuje na starość. Dlatego nawet gdyby mediana dochodów wzrosła o 100%, a lodowce przestałyby się topić, w dalszym ciągu nie byłoby znacząco więcej dzieci
Świetna rozmowa! Fanie, że został poruszony temat Chin. Swoją drogą, warto zaprosić do rozmowy Sylwię Czubkowską, autorkę "Chiny trzymają nas mocno" i porozmawiać o Chinach w Polsce i Europie w szerszym kontekście. Co do dzieci w SM, uważam że SM powinny być dozwolone od 18 lat.
Tutaj widzę takie zagrożenie, w wieku 18 lat poznajesz zarówno social media,jak i możesz głosować.Przy założeniu (dość nierealistycznym), że poznajesz FB,IG itd i zaraz idziesz głosować rodzi niebezpieczeństwo, choć to za duże słowo, że byle pomysł,partie, polityka i cokolwiek innego będzie bardzo łatwo sprzedać, zakotwiczyć, bo człowiek nie zdąży sobie wyrobić mechanizmów ochronnych. Może rozsądniejszy jest ten wiek 15 lat, który to zakaz i tak nie odnosi się do bardzo wielu zagadnień, typu czerpanie wiedzy z socialów itp.
@@michamachel6182 To jest tylko wąskie myślenie jeśli chodzi o SM. SM potrafią wpływać nie tylko na wybory polityczne, więc warto patrzeć szerzej.
Ale oczywiście, że tak i nie wyklocam się,że jest to wielopłaszczyznowe zagadnienie, a wybory mogą tu być nawet najmniej istotne. Możliwe, że SM od 18 lat miałoby więcej plusów niż od 15.
Polska nie miała kolonii, ale polecam film Historii Bez Cenzury Egzotyczni poddani polskiego króla. Karol, może zaprosiłbyś Agę Szuścik, autorkę książki GinekoLOGICZNIE?
Zgadzam się z gościem w sprawie edukacji... Mam dziecko, widzę i wiem
Radosław Majdan zaprosił do siebie na rozmowę Mikołaja Cieślaka z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Kozacki pomysł ogólnie
Pozdrawiam z Belżium Panowie! Long time ;)
Bardzo dobry wywiad!
Coś tam wyłapie.
A jednak ;)
Świetna rozmowa 🎉
Akurat mielismy kolonie, nie mielismy tylko zamorskich
Slabe, moze jak by rozmowa byla o startupach, czyli o czyms na czym sie gosc zna bylo by lepiej. A tak morze boomerskich farmazonow zaczytanych gdzies w wyborczej.
wylaczylem w polowie. Liczyłem własnie, ze bedzie o startupach.... taka rozmowa jak u cioci na imieninach...same ogolniki. Moze ksiazka lepsza.
Czy jest jakaś książka o start upach Bio-tech?
❤
A to ciekawe, posłucham czy Artur się zmeinił, przestał kocołoborzyć.
Nie przestał
Wujek z Warszawy, który zna się na wszystkim i na niczym.. Rzuca frazesami, które bez zastanowienia brzmią sensownie ale tylko bez zastanowienia.
Z tego co wiem jeśli chodzi o obawy z Ukrainkami zabierającymi mężów itp, to był troll zasilany przez Rosjan. A to ze się wkleił to już inna sprawa ale jednak warto mieć na uwadze od czego się to zaczęło, obawy się pojawiły ale w realiach to tak nie było. Mateusz Chrobok z czego pamietam mówił o tej kwestii w didaskaliach (tylko o kwestii trollów)
Zaproś Radomira Wita
Sport w szkole - niby 3 wfy w tygodniu, ale każda lekcja oddzielna.
Zanim się wszyscy przebiorą, rozgrzeją po 10 min trzeba się ubierać- mija 45min.
Nie da się zorganizować gry grupowej przez cały rok.
Połowę klasy 16 latków bolą kręgosłupy. Ciekawe.
Lol, co to za fejki wstawiają komentarze xd
Rozmówca widzę nie ma kompletnie pojęcia o czym mówi. Takim startupem który nie dąży za pieniądzem i pracuje dla planety jest chociażby the ocean cleanup. Sa też startupy które działają na zasadzie spółdzielni nawet u nas w Polsce.
Tego Pana się słuchać nie da. Jak na samym początku okropnie ciężko mu przyznać że PiS coś zrobił dobrego czyli PFR, 5 razy powtarza, jak mu ciężko to przechodzi przez usta to właśnie pokazuje jak tacy bikerzy mają klapki na oczach i żyją w swoich bańkach. Niestety, ale to taki typowy „stary dziad”, który coś przeczytał coś tam napisał i myśli, że wszystko wie i wszystko widział. Lalka be, polskie firmy be, przemysł be, szkolnictwo be, ale do jakiś faktów mu daleko…
SPARTAAAAAAAp!!!
Mnie dumy z wielu elementow polskiej rzeczywistosci nauczylo podrozowanie i rozmowa z ludzmi z innych srodowisk kulturowych i geograficznych, a nie PiS. Nigdy tez nie uwazalam ze bylismy na kolanach.
Marksizm w natarciu!!!
jeśli chodzi o migracje to my nie zwracamy uwagi na Kazachów czy Rosjan a Białorusin czy Rosjanin w drugim pokoleniu w Polsce to wgl niezauważalna jednostka myślę że nie musimy otwierać się na osoby z Afryki Azja nam wystarczy np Wietnamczycy
Super książka polecam, szkoda że taka książka jest wysyłana Pocztą Polską, która dostarczała ją prawie tydzień 😂
ICEYE jest polsko-fiński a nie polsko-norweski ;)
let it sink
zakaz mediow do alt 15
1;;58
co to za statyw do mikrofonu mają?
Idz ty sobie do tej "youkey" i zabierz tych pustaków ze sobą...tak po ludzku radzę, i nie dziekuj ... boś bez duszy,kiedy szukasz czegoś poza rodów ziemi.
Czym/kim jestem ,od tego zacznij swoją pobudkę tutaj,bo pociag już odjeżdża.
nie można nigdzie kupić książki aktualnie :(((( smutek
17:05 Finlandia to nie skandynawia :P
Czy tylko ja słyszę stand up?😂
Wyślijcie linka Elonowi niech się czegoś nauczy 😂
Dwa chłopki roztropki😂 Specjaliści kształceni na podcastach i instagramie 😂 Profesory 😂
Podziwiam ludzi naiwnych na tyle by myśleć, że jak coś jest państwową regulacją to jest mądre i dobre, a jednocześnie sprzeciwiając się regulacjom np. chińskim bo to niemądre i niedobre. Swoiste dwójmyślenie.
Bez regulacji jest przestrzeń do wykorzystywania ludzi, ale to nie oznacza, że każda regulacja jest właściwa moralnie... Każda regulacja powinna być indywidualnie oceniana. Bez względu na to kto ją przedstawił pierwotnie. Co nie zmienia faktu, że mądre regulację są potrzebne.
Ps. Nie istnieją ludzie którzy są za regulacjami dla zasady. 'Nie ważne jakie... Ważne żeby były!' 🤣
chiny są bardzo dobrym przykładem na to, że nadmierna ilość "głupich" regulacji prowadzi do niepotrzebnej kontroli nad ludźmi, a stany są idealnym przykładem na to że bardzo mała ilość regulacji prowadzi do chaosu i tworzenia monopoli. moim zdaniem europa w tej kwestii jest można powiedzieć złotym środkiem. nie mamy kamer rozpoznających nasze twarze na ulicach i nie mamy też ogromnej ilości korporacji działających każdego dnia żeby jak najbardziej uprzykrzyć życie klasy średniej.
Dziadu ponarzekał jak to teraz ta edukacja leży i kiedyś to było, ale o polskich koloniach wykładu też by raczej nie przeprowadził
Berlin? Jaki Berlin. w Niemczech to raczej Monachium, Frankfurt, Hamburg, Duseldorf, Stuttgart. Berlin to raczej kariera w branzy kebabowej, minimal techno i szeroko pojetej sztuki. Ok moze sa tam jakies ciekawe start-upy ale nie spotkalem zadnego rodowitego Niemieckiego inzyniera, który brałby pod uwage mieszkanie w Berlinie na dluzsza mete . Miasto atrakcyjne moze dla eskapatów ze wschodniej europy, amerykanów-imprezowiczow i Turków.
Polska czarna plama na mapie europy ? Śmiech przez łzy, to czym są Niemcy ? Dowód pod tezę zawsze silny!
[1:08:30] "Tego prawdopodobnie nie zrobią też roboty" - czy to wypowiedź z poziomu rozumu czy serduszka po lewej stronie? Patrząc na szalone tempo rozwoju AI i robotyzacji to roboty z powodzeniem będą wykonywały każdą pracę fizyczną, którą obecnie wykonuje człowiek. Już pierwsze człekokształne roboty pracują w magazynach czy na lotnisku. Za 10 lat będzie tego pełno np. na budowach, a dziesięć lat spokonie poradzimy sobie mając tak złą demografię.
Paciorek ale 4 reformy za Buzka to jest jedna wielka katastrofa.
Kurasiński - przecież szkoła którą my przerabialiśmy była bardzo dobra. Produkowała fachowców. W obszarze fizyki i chemii można uzupełnić wiedzę o filmy eksperymentów dostępne np na yt. Owszem trzeba uaktualnić wiedzę o odkrycia z ostatnich 40lat w obszarze nauk ścisłych. Faktycznie można przemyśleć nauki humanistyczne np zamiast analizy "co autor miał na myśli" w kierunku bardziej nowoczesnej analizy. Filozofia zamiast religii. Ale ta nauka skoncentrowana na rozwiązywaniu testów - czym stała się współczesna szkoła - na tym nie zbuduje się wiedzy. Zobacz że nie ma zarodków kiełkowania wiedzy - młody technik, sonda, kółka zainteresowań. Mamy tylko bezmyślną konsumpcję wizualną.
ICEYE - polsko-fiński
"Ludzie nie czytają książek" "Jak mi ktoś mówi poszłem do księgarni" - Ech Pan autor chyba ma blisko do księgarni.
Jeżdżę po Europie Zachodniej bardzo dużo wakacje spędzam każde za granicą Najczęściej jest to Riwiera Francuska zima Alpy francuskie austriackie Polska straciła markę w świecie kiedy mówię że jestem z Polski to robią dziwne miny ja mówię z Polski oni słyszą gówno i się krzywą jakby to gówno mieli teraz zjeść.
Wyrazy współczucia. U mnie odwrotnie.
@@izabelaluzar3910ma rację polska to syf 😢😢
O tym samym czasie pojawila sie rozmowa u pana Zychowicza i ma 8 razy wieksza ogladalnosc. Zaraz bedzie arcyciekawa rozmowa u pana P. Wyzgi i na nia oczekuje juz wiecej niz nuuuuuuudzi sie tutaj. To budujace ze ludze wybieraja wazne tresci zamiast fju- bzdziu.
what'"s a irony i just saw it, passing me bay a guy from big company Iss coled driving his on car to clean up some norwegian office and he was holding a bag of empty soft drink cans in his hand. Such a big company and it has to collect cans and drive its own car to work. This must be called new quality, original promotion of this company Iss 2024. Such things only happen live in front of my house, straight from Germany and London. Congratulations on your courage and I feel sorry for your stupidity. I'm sorry I used to work for this company. As you can hear, there is nothing to recommend here. :(