Webinar o dostępności środków z Funduszy Europejskich dla NGO

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ม.ค. 2025
  • Organizacje pozarządowe są ważnymi aktorami działań w Funduszach Europejskich. Pracują w komitetach monitorujących, tworzą kryteria dla różnych projektów, czy też prowadzą działania rzecznicze. Jednocześnie wiele z nich to także potencjalni beneficjenci licznych projektów finansowanych z Funduszy Europejskich.
    Nasi prelegenci opowiedzą nie tylko o tym, gdzie organizacje pozarządowe realizujące „zielone działania” mogą poszukiwać finansowania - zarówno w programach krajowych, jak i regionalnych, ale także o tym na jakie bariery i trudności mogą napotkać NGO przy pozyskiwaniu środków z Funduszy Europejskich. Podzielą się też swoimi doświadczeniami z działań, które podejmowali w kwestiach zwiększeniach dostępności środków FE dla NGO.
    Nasi prelegenci:
    Krzysztof Smolnicki - Zaangażowany w działalność ruchu ekologicznego od 1986 roku. Prezes Fundacji EkoRozwoju, jeden z liderów Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. Realizuje i nadzoruje projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju, w tym efektywności energetycznej, poprawy jakości powietrza i przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu, ruchu rowerowego, ograniczania ilości odpadów, ekoturystyki oraz czynnej ochrony przyrody - m.in. zaangażowany w ruch ochrony drzew.
    Dr Wojciech Szymalski - Od 2015 roku Prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Od 2002 roku jest członkiem stowarzyszenia Zielone Mazowsze, gdzie realizował analizy z zakresu m.in. ruchu drogowego, ocen oddziaływania na środowisko, kosztów zewnętrznych, planowania przestrzennego. Od 2009 roku pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. Autor licznych publikacji Fundacji InE, cyklu felietonów na portalu chronmyklimat.pl oraz prowadzący tam debaty on-line.
    Ewa Romanow-Pękal - animatorka społeczna, przyrodniczka. Sercem jej działań jest Kwidzyn, gdzie od 2000 roku kieruje pracą Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa. Zajmuje się edukacją przyrodniczą i ochroną przyrody. Skutecznie włącza nurt ekologiczny w różne dziedziny życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego. Autorka scenariuszy zajęć i publikacji popularyzujących przyrodę. Jednym z wiodących nurtów działalności Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa stało się zachowanie alej w krajobrazach otwartych, ochrona muraw kserotermicznych i inne działania na rzecz zachowania i przywracania bioróżnorodności oraz edukacja ekologiczna. Członkini: Ashoka, Stowarzyszenia Trenerskiego Organizacji Pozarządowych; Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

ความคิดเห็น •