Байкаліт з Карпатських річок. Українські природні точильні камені.

แชร์
ฝัง

ความคิดเห็น •

  • @LiulkaOM
    @LiulkaOM ปีที่แล้ว +1

    Пане Ігоре, вітаю. Цікаве та пізнавальне відео. Дякую.

  • @GBM13
    @GBM13 ปีที่แล้ว +2

    Нарешті дочекався. Радий отримати нову не оціненну "порцію" знань)) Дякую, Ігор Леонідович)

  • @KroytorViktor
    @KroytorViktor ปีที่แล้ว +1

    Спасибо Игорь. Как всегда всё просто , ясно и профессионально!

  • @user-np9sg2wb5q
    @user-np9sg2wb5q ปีที่แล้ว +1

    Надзвичайно цікаво і пізнавально, шкода що треба лягати спати, але завтра буде цікавий початок дня!

  • @АндрійПлантон
    @АндрійПлантон ปีที่แล้ว +2

    Пане Ігор, щоб ви були нам здорові, ваш досвід неоціненний.

  • @user-np9sg2wb5q
    @user-np9sg2wb5q ปีที่แล้ว +1

    Висновок один - нам би американський хист вміння зробити на копійку а розказати на рубль, то карпатські камінці б весь світ би заточили. Реально усі продемонстровані камінці чудові і думаю вони вде до цього часу продані. Буду чекати в перспективі великоформатного такого камінця від пана Віктора а за так прекрасно зроблене і чітко все продемонстровано!

  • @mechwarlord64
    @mechwarlord64 11 หลายเดือนก่อน

    Овручівський кварцит також доволі схожий на байкаліт й арканзас напівпрозорий. Цікаво що дроблену цю породу широко використовували в будівництві. Відвантажувався тонами. Можна знайти під ногами, твердий камінь від світло-рожевого до темно-фіолетового кольору, в розломах виблискує на сонці безліччю мілких іскорок. Щодо важкості його видобутку саме як точильного каменю: дуже твердий для обробки, у той же час достатньо крихкий (тріщинуватість можна не побачити аж до вирівнювання). Крім того розробка кар'єру велася вибухом, що найдешевше, але потенційно більше тріщин в готовій продукції. В якості експерименту знаходив і вручну виводив декілька фрагментів породи 3 на 7 см, два з трьох були з внутрішніми тріщинами, один був з мікро-кавернами. Робота вручну дуже важка, черепашковою насадкою для КШМ не так важко, але все рівно дуже довго і гучно. Що трохи дивно, на практиці 400-гріт алмазна пластина "їсть" камінь в декілька разів швидше ніж 80-гріт.

    • @igor_maschenko
      @igor_maschenko  11 หลายเดือนก่อน

      Дякую за цікавий коментар)).
      Що до вашого подиву про роботу 80 і 400# алмазів, то я завжди про це казав, більше зерно -це не синонім більшої швидкості обробки. До того ж глальванічні алмази взагалі далеко не кращий варіант на таких таердих каменях, алмазні хони на мо зв'язці часів срср працють краше ,продуктивніше і наааабагато довше