Підкажіть, будь ласка, до якого часу можна використовувати кошти з дотації? Чи нема обмежень по часу? Просто здається десь читав, що потрібно використати до кінця 2024 року. Дякую
З 1 травня було розпочато прийом заявок на отримання субсидії на 1 га для деокупованих територій. Щодо початку прийому заявок за іншими напрямами буде повідомлення Мінагрополітики.
Роз'ясніть будь ласка, заявку подав 2.05.2024, 3.05 отримав повідомлення заяка відхилена, необхідно в діяльності вказати термін з 01,01,24 по 31.12.24, зміни вніс, що далі, хотів подати нову заявку, але вже 03,05 такої можливості не було, чи повино було надавати статус відхилено, і де шукати мою заявку, та як вияснити я попав у 796 млн чи ні?
З цим питанням краще звернутися до ДАР на горячу лінію, але якщо заявку було відхилено через необхідність внести зміни в розділ "Діяльності та активності" й ви не змогли подати нову через завершення дії програми - то ваша заявка не попала в цю програму.
На початку травня була програма підтримки на гектари для деокупованих території. Наразі по цій програмі приймання заявок завершено, по іншим програмам ще не було оголошення. Слідкуйте за новинами.
Під цю програму було виділено 796 млн. грн. Весь цей обсяг використано (подано заявок), тому більше заявки не приймаються. В той же час, якщо буде збільшено фінансування, приймання заявок може відновитися.
При спробі зазначити посіви гарбузу видає дуже багато категорій як от "насіння гарбуза", "гарбуз на насіння", "гарбуз столовий" двічі; при спробі зазначити люцерку чи суданську трави є лише одна категорія "насіння суданської трави" та "насіння люцерни", але чи вірно таке зазначення для сіна люцерни та зелених кормів суданки? Чи будуть в ДАР перевіряти правильність визначення категорій, чи це не важливо?
Сільськогосподарські культури в розділі Діяльність та активності/Вирощувані культури зазначені на основі показників форми № 29-сг державного статистичного спостереження. При зазначенні вирощуваних культур необхідно зазначати ту с/г культуру, яку ви фактично вирощуєте. Зокрема, як ви й зазначили, у переліку культур в ДАР часто зустрічається термін "насіння". Ми не радимо зазначати позиції "насіння гарбуза", "насіння суданської трави", "насіння люцерни" чи насіння інших с/г культур, якщо ви не вирощуєте саме насіння. При вирощуванні гарбузів достатньо вибрати позицію «Гарбузи столові». При вирощуванні люцерни чи суданської трави можна зазначити, напр., узагальнену позицію однорічні чи багаторічні трави з врахуванням їхнього подальшого господарського використання: на випас, на сіно, зелений корм, сінаж тощо.
Підкажіть, а хто може видалити лишні тварини з списку який відображається в ДАР? До кого звертатись, ветеринара в районі немає, в селищній раді нічого не знають
Доброго дня. В ДАРі відображається інформація з Реєстру тварин. ДАР самостійно не збирає цю інформацію і не видаляє тварин. Вам необхідно звернутися у ветеринарну службу з цим питанням (якщо ви фізична особа) і після того, як вони видалять тварину з Реєстру тварин, оновити інформацію по тваринах в ДАР (там є кнопочка в Розділі Тварини).
Під цю програму було виділено 796 млн. грн. Весь цей обсяг використано (подано заявок), тому більше заявки не приймаються. В той же час, якщо буде збільшено фінансування, приймання заявок може відновитися.
@@Алла-в1н Так, підходить. Можливо, в понеділок-вівторок (27-28.05) на дуже короткий час буде продовжено прийом заявок з деокупованих територій. Це може тривати кілька годин, так як вивільнилася за результатами перевірок заявок невелика сума коштів.
Якщо нас звільнили в 2022 році ми підпадаємо під 8 тис? Бо в переліку район вказаний в розділі 3 активних бойових дій на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси. Дата завершення бойових дій 2022 року.
Під дію програми підпадали території (землі): - можливих бойових дій - активних бойових дій, для яких визначена дата завершення бойових дій; - активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, для яких визначена дата завершення бойових дій; - тимчасово окупованих територіях, для яких визначена дата завершення тимчасової окупації.
На початку травня була програма підтримки на гектари для деокупованих території. Наразі по цій програмі приймання заявок завершено, по іншим програмам ще не було оголошення. Слідкуйте за новинами.
Була відкрита програма тільки для деокупованих територій. ДАР повідомив про зупинення прийому заявок, так як вибрані кошти. Зараз опрацьовуються заявки. Можливо прийом заявок за результатами перевірок ще буде продовжено. Але, можливо(. Слідкуйте. Додатковий прийом може тривати день, а може й годину, поки не буде прийнято заявок в межах ліміту коштів. Якщо ж ви не зможете подати заявку, як деокуповані, то , коли розпочнеться прийом заявок по всіх територіях - продаватись на загальних підставах, по 4 тис на га.
@@ОдноизСелУкраины На корови, вівці/кози і на 1 га для всіх територій програми ще не працюють. Обіцяють в червні, але не факт(. Слідкуйте за оголошеннями в ДАР.
Як бути з природними пасовищами, на них є дотація? Чи я пропустила інформацію? Природні пасовища є у власності ФГ, підтягуються у кількості земельних ділянок, а от чи включати їх в розділ діяльності, що там вибирати?
На пасовища і сіножаті субсидія буде нараховуватися. Бажано, щоб деревно-чагарникові насадження покривали до 5-10 % площі ділянки. Заліснені, занедбані ділянки не підлягають субсидіюванню. В розділі Діяльність і активноті вказуйте реальну інформацію, якщо це пасовище, то так і зазначайте.
Підкажіть, будь ласка, по вирощуваних культурах. Я зрозумів, що період треба обирати з 1 січня 2024 по 31 грудня 2024. Але як внести в цей період озимі культури? Яку дату зазначати, як початок посіву? Якщо обираю правильну - 15 вересня 2023 для озимої пшениці, наприклад, то не дає підписати, пише, що дати підпадають в період вже підписаних переліків вирощуваних культур. І друге питання:теж у вирощуваних культурах площу культур можна зазначати приблизно, без цифр після коми?
Доброго дня. Загальний період правильно, календарних рік, сюди виключаємо і озимі культури під урожай 2024 року. Всі культури показуємо в зазначеному періоді, а не для кожної культури створюємо новий документ. Додати культури у періоді (календарний рік) можна натиснувши + чи додати у вікні, де вказані культури. По кожній культурі вказуєте конкретний період. В попередньому вебінарі все показала і розказала. Подивіться за потреби.
Площу рекомендую заокруглювати до двох цифр після коми. Якщо ж вкажете по іншому, то це не буде помилка, головне, щоб посівні площі відповідали площі оброблюваних угідь.
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи треба буде сплачувати податки з надходження коштів, так як 3 група фоп? І чи можна буде зняти кошти і придбати по чеках паливно-мастильні матеріали?
Згідно ПКУ, ст.292.11 292.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються: ..... 4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм; ..... Знімати кошти не забороняється ПКУ чи постановою.
Підкажіть, будь ласка, я вірно зрозуміла, якщо ФОП купує паливно-мастильні матеріали на заправці, то зберігаємо чеки. Але в чеках немає ПІБ хто купував. Чи підійдуть ці чеки на придбання паливно-мастильних для звітування ?@@S.Sokolovska21
Добрий день. Ми маємо СФГ без статусу юридичної особи. Основний КВЕД розведення ВРХ, додаткові це змішане сільське господарство. Хочу подати заявку на дотацію по ВРХ. Подавати заявку як ФОП чи фізична особа?
В даному відео залишилось нерозритим дуже важливе питання, а саме: чи можна обирати всі доступні напрями витрат (і чи потрібно визначити планову сумму за певним видом витрат?), а потім в процесі господарської діяльності проводити витрати за найнагальнішими напрямами, наприклад, одним, двома чи трьома? Чи все таки витрати обов'язкові щодо всіх обраних напрямків, хоча б і 1 гривню, але треба на щось витратити за кожним обраним напрямом?
Так, можна обрати всі доступні напрями витрат, головне, щоб вони відповідали вашому напряму діяльності та ви могли доказати, що ці витрати є цільовими. Планову суму за кожним напрямом витрат визначати не потрібно. Кошти, на мою думку, можна використати, як за всіма обраними напрямами витрат, так і за окремими з них.
Доброго дня! Скажіть будь ласка, чому в доступних програмах відсутня опція подачі на програму підтримки? Це пов‘язано з глюком сайту чі вона просто не доступна з інших причін, може хтось з цим стикався? Територія підпадає під програму, дніпропетровська обл. Дякую
На початку травня була програма підтримки на гектари для деокупованих території. Наразі по цій програмі приймання заявок завершено, по іншим програмам ще не було оголошення. Слідкуйте за новинами.
Одна ділянка не має кінцевої дати закінцення договору, але вкпзано на 10 років, після ручного виправлення ділянки добавивши дату закінчення договору, ділянка виділена іншим кольором, що це? Так повинно бути чи так показується помилка?
Згідно постанови 918 треба мати п'ять або більше кіз: ст.4. .... Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів) чи від п’яти до п’ятисот голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
На початку травня була програма підтримки на гектари для деокупованих території. Наразі по цій програмі приймання заявок завершено, по іншим програмам ще не було оголошення. Слідкуйте за новинами.
Доброго дня. Залежно від помилки і скільки разів ви одну і ту ж помилку допускали. Але Вам мають відразу зазначити всі помилки. Є різні ситуації і різні помилки.
Доброго дня! Не зовсім зрозумів про аграрний і не аграрний ФОП. В оренді є паї, оренда закріплена договором з ФОП. В дар зареєстрований як ФОП, відповідно всі ділянки відображаються. В мене (першим в списку) основний вид діяльності «Торгівля автозапчастинами…», не основний (третій в списку) «01.11 Вирощування зернових….» то я рахуюсь не аграрним фопом і потрібно подаватись як фіз особа? Дайте будь ласка розʼяснення стосовно цього.
Доброго дня. Відповідно до законодавства сільськогосподарським товаровиробником є ФОП, в якого основним є аграрний КВЕД. Тому, подавайтесь як фізособа, щоб не було проблем. Ваших договорів ми так чи інакше не бачимо.
Добрий вечір. Подала заявку на отримання субсидії, але при заповненні анкети не було вкладення чи посилання на файл ПЕСМ. Заявка прийнята в обробку. Чи потрібно окремо шукати і заповнювати цей файл? Чи можливо відбулися зміни в заповненні заявки на субсидію?
@@zernovyi якщо при поданні заявки на програму підтримки на гектари для деокупованих територій не був прикріплений файл ПЕСМ, бо не було такої можливості. А в заявці вказано використання коштів на паливно- мастильні матеріали та добрива, чи можна отримані кошти витрачати на цій статті витрат без цього файлу?
Намагаюся давати відповіді на всі питання. В мене є основна робота, яку я повинна виконувати, тому прошу вибачення, якщо на якесь питання не відповіла.
Заявки подаються через ДАР. Наразі працює програма для деокупованих територій. www.dar.gov.ua/sards-support-programs/instrukciya-z-podannya-zayavki-na-okremu-byudzhetnu-subsidiyu-na-1-ga-obroblyuvanih-zemel-na-zvilnenih-teritoriyah
не слушайте про псм. все что они тут говорили всем псм вернули на доработку. теперь приходится удалять заявку и заново подавать.безграмотно и бездарно. постоянно путается двух слов сказать неможет.
Доброго дня. Якщо ви спеціаліст по ПЕСМ, то може я безграмотно і бездарно розказала, але намагалася донести основні вимоги і принципи заповнення інформації. Представники Світового банку, відповідальні за ці питання, повністю погодили форму і пропозиції по заповненню. Правда, наша зустріч відбулася уже коли прийом заявок розпочався. І на наступний день вони додали ще деякі свої рекомендації. Можливо і вони бездарні... Щодо повернення на доопрацювання. Я не можу відповідати за кожного перевіряючого, я не знаю, які причини повернення, я не бачила вашого документа. Повернення на доопрацювання - це не відхилення, доопрацюйте згідно з вимогами перевіряючих, підпишіть і відправте. Гарного вам дня.
Щиро дякую
зайти в кабінет в ДАРі неможливо, про яку подачу може йти мова. Я так розумію зараз подаються в ручному режимі "свої"
Зайти то можна - з сотого разу, але там відсутня поки що програма на субсидію на 1 га
Були технічні проблеми. Всі в рівних умовах.
Добрий день, скажіть, будь ласка по Полтавській області вже стартував прийом заявок по програмі дотації на корів при утриманні від 3-х голів?
Ні, приймання заявок на дотації на ВРХ ще не оголошували. Була програма дотації на гектар тільки для деокупованих території.
дуже змістовний вебінар,дякуємо,переживаємо чи встигнемо подати заявку( землі не були окуповані)
Дякую! Там інший бюджет має бути.
Підкажіть, будь ласка, до якого часу можна використовувати кошти з дотації? Чи нема обмежень по часу? Просто здається десь читав, що потрібно використати до кінця 2024 року. Дякую
Витрати мають бути в 2024 році (в т.ч. витрати понесені до отримання субсидії). Відео th-cam.com/video/Olcz8tXhjb8/w-d-xo.html
коли уже стартує прийом заявок дотацій на ВРХ, говорили з 1-го травня, уже 3 червня і нічого не чути...
З 1 травня було розпочато прийом заявок на отримання субсидії на 1 га для деокупованих територій. Щодо початку прийому заявок за іншими напрямами буде повідомлення Мінагрополітики.
www.kmu.gov.ua/news/mali-ahrarii-otrymaiut-finansovu-pidtrymku-na-obroblennia-zemel-ta-utrymannia-silhosptvaryn-rishennia-uriadu
Добрий день!Підкажіть,будь ласка,чи вже доступний прийом подач заявок на оформлення допомоги на корів?
Ще ні, очікується в кінці червня. Слідкуйте за новинами.
Доброго дня. Будь ласка поясніть кошти для проведення польових робіт, як саме їх можна використати більш детально.
th-cam.com/video/Dl7dvjemIto/w-d-xo.html
Роз'ясніть будь ласка, заявку подав 2.05.2024, 3.05 отримав повідомлення заяка відхилена, необхідно в діяльності вказати термін з 01,01,24 по 31.12.24, зміни вніс, що далі, хотів подати нову заявку, але вже 03,05 такої можливості не було, чи повино було надавати статус відхилено, і де шукати мою заявку, та як вияснити я попав у 796 млн чи ні?
З цим питанням краще звернутися до ДАР на горячу лінію, але якщо заявку було відхилено через необхідність внести зміни в розділ "Діяльності та активності" й ви не змогли подати нову через завершення дії програми - то ваша заявка не попала в цю програму.
@@zernovyi в ДАР звертався, без пользи
Добрий день. Як називається програма дотації на корів для подачі заявки. Не можу знайти у переліку. Дякую
На початку травня була програма підтримки на гектари для деокупованих території. Наразі по цій програмі приймання заявок завершено, по іншим програмам ще не було оголошення. Слідкуйте за новинами.
Доброго дня. Що означає - "Окрема бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) на звільнених територіях Призупинена".
Під цю програму було виділено 796 млн. грн. Весь цей обсяг використано (подано заявок), тому більше заявки не приймаються. В той же час, якщо буде збільшено фінансування, приймання заявок може відновитися.
@@zernovyi Дякую.
При спробі зазначити посіви гарбузу видає дуже багато категорій як от "насіння гарбуза", "гарбуз на насіння", "гарбуз столовий" двічі; при спробі зазначити люцерку чи суданську трави є лише одна категорія "насіння суданської трави" та "насіння люцерни", але чи вірно таке зазначення для сіна люцерни та зелених кормів суданки? Чи будуть в ДАР перевіряти правильність визначення категорій, чи це не важливо?
Сільськогосподарські культури в розділі Діяльність та активності/Вирощувані культури зазначені на основі показників форми № 29-сг державного статистичного спостереження.
При зазначенні вирощуваних культур необхідно зазначати ту с/г культуру, яку ви фактично вирощуєте. Зокрема, як ви й зазначили, у переліку культур в ДАР часто зустрічається термін "насіння". Ми не радимо зазначати позиції "насіння гарбуза", "насіння суданської трави", "насіння люцерни" чи насіння інших с/г культур, якщо ви не вирощуєте саме насіння. При вирощуванні гарбузів достатньо вибрати позицію «Гарбузи столові». При вирощуванні люцерни чи суданської трави можна зазначити, напр., узагальнену позицію однорічні чи багаторічні трави з врахуванням їхнього подальшого господарського використання: на випас, на сіно, зелений корм, сінаж тощо.
Підкажіть, а хто може видалити лишні тварини з списку який відображається в ДАР? До кого звертатись, ветеринара в районі немає, в селищній раді нічого не знають
Доброго дня. В ДАРі відображається інформація з Реєстру тварин. ДАР самостійно не збирає цю інформацію і не видаляє тварин. Вам необхідно звернутися у ветеринарну службу з цим питанням (якщо ви фізична особа) і після того, як вони видалять тварину з Реєстру тварин, оновити інформацію по тваринах в ДАР (там є кнопочка в Розділі Тварини).
Доброго дня! Поясніть ,що означає :"Окрема бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) на звільнених територіях Призупинена". Дякую
Під цю програму було виділено 796 млн. грн. Весь цей обсяг використано (подано заявок), тому більше заявки не приймаються. В той же час, якщо буде збільшено фінансування, приймання заявок може відновитися.
З 1 травня подають тільки користувачі з деокупованих територій? Всі інші області пізніше, правильно?
@S.Sokolovska21
Саме так.
В якщо деокупована була ще в 22 році? Вона підходить?
@@Алла-в1н Так, підходить. Можливо, в понеділок-вівторок (27-28.05) на дуже короткий час буде продовжено прийом заявок з деокупованих територій. Це може тривати кілька годин, так як вивільнилася за результатами перевірок заявок невелика сума коштів.
Якщо нас звільнили в 2022 році ми підпадаємо під 8 тис? Бо в переліку район вказаний в розділі 3 активних бойових дій на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси. Дата завершення бойових дій 2022 року.
Під дію програми підпадали території (землі):
- можливих бойових дій
- активних бойових дій, для яких визначена дата завершення бойових дій;
- активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, для яких визначена дата завершення бойових дій;
- тимчасово окупованих територіях, для яких визначена дата завершення тимчасової окупації.
Добрий день! шукаю програму дотації на корів (у кого більше 3 голів). Немає. Івано-Франківська область.
На початку травня була програма підтримки на гектари для деокупованих території. Наразі по цій програмі приймання заявок завершено, по іншим програмам ще не було оголошення. Слідкуйте за новинами.
Дякую
Доброго дня. На оброблюваний гектар на разі нема програми.
Дівчинка з гарячої лінії сказала, що немає фінансування. Як так?
Харківська область
Була відкрита програма тільки для деокупованих територій. ДАР повідомив про зупинення прийому заявок, так як вибрані кошти. Зараз опрацьовуються заявки. Можливо прийом заявок за результатами перевірок ще буде продовжено. Але, можливо(. Слідкуйте. Додатковий прийом може тривати день, а може й годину, поки не буде прийнято заявок в межах ліміту коштів. Якщо ж ви не зможете подати заявку, як деокуповані, то , коли розпочнеться прийом заявок по всіх територіях - продаватись на загальних підставах, по 4 тис на га.
@@S.Sokolovska21 дякую, зрозуміло по землі.
А на коров, я так, розумію, також треба слідкувати.
@@ОдноизСелУкраины На корови, вівці/кози і на 1 га для всіх територій програми ще не працюють. Обіцяють в червні, але не факт(. Слідкуйте за оголошеннями в ДАР.
Чи можна на ці кошти купляти доїльні апарати для утримання врх?
Як бути з природними пасовищами, на них є дотація? Чи я пропустила інформацію? Природні пасовища є у власності ФГ, підтягуються у кількості земельних ділянок, а от чи включати їх в розділ діяльності, що там вибирати?
th-cam.com/video/Dl7dvjemIto/w-d-xo.html
На пасовища і сіножаті субсидія буде нараховуватися. Бажано, щоб деревно-чагарникові насадження покривали до 5-10 % площі ділянки. Заліснені, занедбані ділянки не підлягають субсидіюванню. В розділі Діяльність і активноті вказуйте реальну інформацію, якщо це пасовище, то так і зазначайте.
@@S.Sokolovska21 Дуже дякую за відповідь!
Підкажіть, будь ласка, по вирощуваних культурах.
Я зрозумів, що період треба обирати з 1 січня 2024 по 31 грудня 2024. Але як внести в цей період озимі культури? Яку дату зазначати, як початок посіву? Якщо обираю правильну - 15 вересня 2023 для озимої пшениці, наприклад, то не дає підписати, пише, що дати підпадають в період вже підписаних переліків вирощуваних культур.
І друге питання:теж у вирощуваних культурах площу культур можна зазначати приблизно, без цифр після коми?
Питання на мільйон, відповіді поки нема, може десь є, але знайти не можу. Може хто знає підкажіть!😢
Доброго дня. Загальний період правильно, календарних рік, сюди виключаємо і озимі культури під урожай 2024 року. Всі культури показуємо в зазначеному періоді, а не для кожної культури створюємо новий документ. Додати культури у періоді (календарний рік) можна натиснувши + чи додати у вікні, де вказані культури. По кожній культурі вказуєте конкретний період. В попередньому вебінарі все показала і розказала. Подивіться за потреби.
Площу рекомендую заокруглювати до двох цифр після коми. Якщо ж вкажете по іншому, то це не буде помилка, головне, щоб посівні площі відповідали площі оброблюваних угідь.
@@S.Sokolovska21 киньте посилання на той вебінар, де це показуєте, будь ласка
@@yuriylutskiv9827 На цьому ж каналі попереднє відео.
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи треба буде сплачувати податки з надходження коштів, так як 3 група фоп? І чи можна буде зняти кошти і придбати по чеках паливно-мастильні матеріали?
Згідно ПКУ, ст.292.11
292.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:
.....
4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;
.....
Знімати кошти не забороняється ПКУ чи постановою.
@@zernovyi але чеки та інші документи зберігати потрібно до кінця 2026 року.
Підкажіть, будь ласка, я вірно зрозуміла, якщо ФОП купує паливно-мастильні матеріали на заправці, то зберігаємо чеки. Але в чеках немає ПІБ хто купував. Чи підійдуть ці чеки на придбання паливно-мастильних для звітування ?@@S.Sokolovska21
Добрий день. Ми маємо СФГ без статусу юридичної особи. Основний КВЕД розведення ВРХ, додаткові це змішане сільське господарство. Хочу подати заявку на дотацію по ВРХ. Подавати заявку як ФОП чи фізична особа?
В даному відео залишилось нерозритим дуже важливе питання, а саме: чи можна обирати всі доступні напрями витрат (і чи потрібно визначити планову сумму за певним видом витрат?), а потім в процесі господарської діяльності проводити витрати за найнагальнішими напрямами, наприклад, одним, двома чи трьома? Чи все таки витрати обов'язкові щодо всіх обраних напрямків, хоча б і 1 гривню, але треба на щось витратити за кожним обраним напрямом?
Так, можна обрати всі доступні напрями витрат, головне, щоб вони відповідали вашому напряму діяльності та ви могли доказати, що ці витрати є цільовими. Планову суму за кожним напрямом витрат визначати не потрібно. Кошти, на мою думку, можна використати, як за всіма обраними напрямами витрат, так і за окремими з них.
Доброго дня!
Скажіть будь ласка, чому в доступних програмах відсутня опція подачі на програму підтримки?
Це пов‘язано з глюком сайту чі вона просто не доступна з інших причін, може хтось з цим стикався?
Територія підпадає під програму, дніпропетровська обл.
Дякую
На початку травня була програма підтримки на гектари для деокупованих території. Наразі по цій програмі приймання заявок завершено, по іншим програмам ще не було оголошення. Слідкуйте за новинами.
Одна ділянка не має кінцевої дати закінцення договору, але вкпзано на 10 років, після ручного виправлення ділянки добавивши дату закінчення договору, ділянка виділена іншим кольором, що це? Так повинно бути чи так показується помилка?
th-cam.com/video/Dl7dvjemIto/w-d-xo.html
В мене саме вся строчка виділена оранжевим, а не квадратик ділянка не на деокупованій території
Доброго дня, коли буде дотація на корів? Тому-що в дарі іще не має розділу, щоб подавати заяви!?
На разі не відомо. Слідкуйте за повідомленнями.
що таке маточне поголів'я кіз? Маємо козлика та 4 кози ( три кози народжені в 09.03.2023 року). Чи маємо право подати заявку ?
Згідно постанови 918 треба мати п'ять або більше кіз:
ст.4.
....
Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів) чи від п’яти до п’ятисот голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
Доброго дня. Не можу знайти доступну програму підтримки на рахунок землі. Чи вона вже не доступна?
На початку травня була програма підтримки на гектари для деокупованих території. Наразі по цій програмі приймання заявок завершено, по іншим програмам ще не було оголошення. Слідкуйте за новинами.
Доброго дня! Якщо є помилка і ти її виправив, то якщо буде друга помилка можно буде її справити чи вже видалять заявку?
Доброго дня. Залежно від помилки і скільки разів ви одну і ту ж помилку допускали. Але Вам мають відразу зазначити всі помилки. Є різні ситуації і різні помилки.
Доброго дня! Не зовсім зрозумів про аграрний і не аграрний ФОП. В оренді є паї, оренда закріплена договором з ФОП. В дар зареєстрований як ФОП, відповідно всі ділянки відображаються. В мене (першим в списку) основний вид діяльності «Торгівля автозапчастинами…», не основний (третій в списку) «01.11 Вирощування зернових….» то я рахуюсь не аграрним фопом і потрібно подаватись як фіз особа? Дайте будь ласка розʼяснення стосовно цього.
Доброго дня. Відповідно до законодавства сільськогосподарським товаровиробником є ФОП, в якого основним є аграрний КВЕД. Тому, подавайтесь як фізособа, щоб не було проблем. Ваших договорів ми так чи інакше не бачимо.
@@S.Sokolovska21 Відповідно тепер і реквізити в дарі потрібно змінити на реквізити фіз особи а не р/р Фопа?
th-cam.com/video/Dl7dvjemIto/w-d-xo.html
На разі, ми відстояли позицію, що у ФОПа аграрний КВЕД не обов"язково має бути основним, але він має бути і відповідати напряму діяльності підприємця.
Дякую за відповідь!
Добрий вечір. Подала заявку на отримання субсидії, але при заповненні анкети не було вкладення чи посилання на файл ПЕСМ. Заявка прийнята в обробку. Чи потрібно окремо шукати і заповнювати цей файл? Чи можливо відбулися зміни в заповненні заявки на субсидію?
прийняли рішення не застосовувати ПЕСМ для деокупованих територій, тому під час подання заявки не було цього пункту
@@zernovyi якщо при поданні заявки на програму підтримки на гектари для деокупованих територій не був прикріплений файл ПЕСМ, бо не було такої можливості. А в заявці вказано використання коштів на паливно- мастильні матеріали та добрива, чи можна отримані кошти витрачати на цій статті витрат без цього файлу?
Чи можливо додати файл ПЕСМ після подачі заявки?
Ні, Але ніби прийняли рішення не застосовувати ПЕСМ для деокупованих територій. Так що, якщо не бачите такої вимоги, то не хвилюйтеся).
Чому пані Соколовська не дає роз'яснення?
Намагаюся давати відповіді на всі питання. В мене є основна робота, яку я повинна виконувати, тому прошу вибачення, якщо на якесь питання не відповіла.
Не можу знайти зсилку, щоб подати заявку....
Заявки подаються через ДАР. Наразі працює програма для деокупованих територій.
www.dar.gov.ua/sards-support-programs/instrukciya-z-podannya-zayavki-na-okremu-byudzhetnu-subsidiyu-na-1-ga-obroblyuvanih-zemel-na-zvilnenih-teritoriyah
де взяти образець ПЕСМ
Поки зразка немає, можливо буде на початку наступного тижня. Плануємо на цьому каналі зробити коротке відео, як тільки з'явиться зразок.
Доброго дня. Якщо фоп, потрібно вказувати рахунок ФОПа чи можна фіз.особи?
Так, має бути рахунок ФОП, щоб не було проблем з виплатою коштів.
Рахунок фіз особи вказується, якщо заявка подається від імені фіз особи.
не слушайте про псм. все что они тут говорили всем псм вернули на доработку. теперь приходится удалять заявку и заново подавать.безграмотно и бездарно. постоянно путается двух слов сказать неможет.
....Пункт F (перевірте заходи пом’якшення) ,повернули.
Доброго дня. Якщо ви спеціаліст по ПЕСМ, то може я безграмотно і бездарно розказала, але намагалася донести основні вимоги і принципи заповнення інформації. Представники Світового банку, відповідальні за ці питання, повністю погодили форму і пропозиції по заповненню. Правда, наша зустріч відбулася уже коли прийом заявок розпочався. І на наступний день вони додали ще деякі свої рекомендації. Можливо і вони бездарні... Щодо повернення на доопрацювання. Я не можу відповідати за кожного перевіряючого, я не знаю, які причини повернення, я не бачила вашого документа. Повернення на доопрацювання - це не відхилення, доопрацюйте згідно з вимогами перевіряючих, підпишіть і відправте. Гарного вам дня.