Недавно пройшов теж шлях по складанню і налаштуванню такого здорового дрону. Я примінив складну дешеву раму з алішки, звісно, трохи вдосконаливши її. Регулятори, як вам тут сказали, треба ставити поближче до двигунів, бо можуть бути розсинхрони. Не дарма на моторах йдуть такі короткі проводи. На алі є відносно дешеві, непогані регулі на 45А, і дуже компактні. Я під свої змоделив і надрукував холдери, щоб ставали під мотори. Примінив полотник speedybee v3, хоча хотів V4. Але добре, що поставив V3. В нього барометр знизу і можна поставити поролонку, щоб вітер не задував і не вносив корективи в визначення висоти. Розробив власну плату силову, яка стає під польотником. Куди вже паяються силові дроти до моторів і сигнальні до esc. Якщо треба, можу виділити). Також примінив плату живлення від pixhawk, є дешеві варіанти на алі. Звідти взяв датчик струму і бек на 5В для серв. Теж трохи допиляти прийшлося щоб більший струм тримала. Все це теж конектиться до силової плати. Мотори взяв дешеві gartt 5008. На вид зроблені якісно, але після деякого часу роботи почали торохтіти підшипники. Думаю, кращі будуть flashhobby. Також я поставив окремо компас, але толку від нього під навантаженням нема, дуже великі магнітні поля. На пустому працює норм. Ну і як вишенька на торті, поставив оптичний сенсор, щоб можна було зависати недалеко від землі, для скидання вантажу. Тестувався з батареєю 6s3p. Вага вийшла 3.5кг. Споживання пустого у висінні 15А. Дрон планувався для забезпечення, тому була задача, щоб тягнув до 5 кг і коштував помінімуму. Загалом 5 кг він тягне, але дуже великі струми, 65А. При таких струмах треба вже ставити батарею побільше, хоча б 4P. Провода не менше 10 AWG і XT90. Дві в паралель - це небезпечно, особливо якщо буде дрон в руках військових. Рано чи пізно втикнуть одну заряджену і одну розряджену батку і все накриється мідним тазом. Загалом дрон вийшов дуже стабільний і слухляний. А який звук в нього приємний коли він пустий, шелест. А як навантажений гуде як літак.
Думаю що 5 кг то вже забагато для таких моторів. Будуть перегріватися. Щодо окремих регуляторів буду пробувати але спершу потестую на більш ємнісних акумуляторах.
Регулятори виносять не просто так, а щоб зменшити довжину проводів від регулятора до двигуна, по яких відбувається зворотний зв'язок і зчитування положення ротора двигуна, і дуже погано, якщо вони довгі. В таких коптерах напруга велика, а струми малі і це впливає. Якщо проводи від регулятора до двигуна будуть довгі, то регулятор може зчитувати положення ротора з помилками і може бути зрив синхронізації. Також на окремих регуляторах додають окремий конденсатор, що також сильно зменшує пульсації і знижує вірогідність відмови. Це все можна побачити осцилографом. Ну і на виносі під пропами дуже гарне охолодження. Не просто так в тих же агродронах великих ставлять регулятори біля двигунів буквально впритик, і це не тільки пов'язано з охолодженням, виробники знають також про зворотний зв'язок. От як ви будете додавати налаштування PID, то довгі проводи можуть вилізти боком і показати себе (це так попередження), бо коптер може сам по собі брикнути і впасти. І ще що він висить просто, то це не складно, але спробуйте повернути його по YAW і він може просто впасти, бо треба там сильно повозитися з налаштуваннями по YAW, пропи великі і інерція велика, налаштування суттєво відрізняються. Такі коптери досить складно налаштовувати.
Дуже корисна і змістовна інформація. Збираю зараз 30" і там регулятори під моторами і по три конденсатори. А щодо квадрокоптерів такого типу буду тепер проектувати за вашою порадою. Дякую!
@@Joystick_FPV По можливості спробуйте довголіт ГЕКСУ, вона краща для навантажень, але і більша. Можна спробувати звичайну X6 чи схема Y6, але вона має трохи меншу ефективність, але і менші розміри. І я пишу не критикувати, а допомогти, може порада допоможе. Зараз також збираю бюджетний 13 довголіт, 40 хвилин літає. Це окремий вид задоволення, коли коптер так довго може літати, раніше про таке тільки мріяти. В мене є на каналі він (один з різниз), подивіться, може що для себе підхватите. Окремі регулятори шиються всі разом не складніше стека.
Додати часу польоту на 20-30% можна шляхом перезаряду до 4.4 або навіть 4.5 і вище вольт. Нажаль мало хто з пілотів дронів каміказе на це звертає увагу, а могли б довше літати.
@@hostra_sokira Перезаряд може навпаки пошкодити акумулятори і може стати тільки гірше. Треба перевіряти чи таке можна. Не спорю, що таке можна робити, але треба перевіряти.
Цікаво, чогось не бачу ніде на тубі ідеї зі скиданням розряджених батарей 🤔. Щоб зменшити вагу. Бензинові дрони легшають по мірі витрат пального. Можна ж зробити так само і тут ) Так, дорого, так небезпечно знизу але ж результат ☝️
30А на 100% і 10А на 50% - це ж стандарт наче. Що ж тут єкономного, якщо споживання залежить вуд навантаження, а не від розмірів мотору? Треба підняти 2кг - залий в мотор хх ватт. Все. Що можна зоптимізувати - це знайти кобінацію мотор-гвинт, які для 2кг зависання будуть в оптимальному режимі (оберти, потужність, диаметр гвита, та його шаг).
Такого стандарту немає. По споживанню схоже але навантаження різне. Візьмемо 7" s 1 кг навантаження, батарея 6S2P, час польоту близько 15хвилин. Тут теж кілограм але мождивість поставити більші акуми і час польоту 40-60хвилин. Все решта ви вірно підмітили що потрібно шукати комбінацію.
Як на мене заслабкий контроллер лише 50 ампер , немає запасу по потужності на випадок не ідеальних погодних умов та й сам контроллер працюватиме майже у перегріві , на нього в принципі можна і пасивне охолодження прикрутити і в рамі додати канали охолодження, але цього мало , тому хоча б щось на 60 ампер ставити а краще на 80, що дозволить за потреби на 70% газу літати , приблизно..
На ці мотори переважно ставлять кожен окремий регулятор і до 40А. Ці мотори в піку споживають 35. При тестах мотори були холодні і максимально піднявся ампераж на 30А вже коди батка просідала.
Звідки там перегрів? Споживання сумарне 25А по відео, тобто по 6А на двигун при 50А допустимих, є великий запас по струму. Нагрів буде. перегрів - залежить від охолодження. Таку збірку перевантажувати не треба, велика інерція пропів і якщо регулятори і згорять, то не від перевантаження, а від перехідних процесів, великі пропи, велика інерція, але і гарна ефективність.
Тягу створює не мотор а гвинт. Не знаю що ви там шаманите, у мене херня зліплена з гіана і сцяних тряпок легко висить 40+. Ємність акумулятора близько 250wh
@@Joystick_FPV Тут питання трішки в іншому: чи варто витрачати купу дорогоцінного часу на "витягування" додаткових 10%, можливо 20%, якщо при переході до іншої схеми можна отримати кратний приріст(приміром х2)!?
Недавно пройшов теж шлях по складанню і налаштуванню такого здорового дрону.
Я примінив складну дешеву раму з алішки, звісно, трохи вдосконаливши її.
Регулятори, як вам тут сказали, треба ставити поближче до двигунів, бо можуть бути розсинхрони. Не дарма на моторах йдуть такі короткі проводи. На алі є відносно дешеві, непогані регулі на 45А, і дуже компактні. Я під свої змоделив і надрукував холдери, щоб ставали під мотори.
Примінив полотник speedybee v3, хоча хотів V4. Але добре, що поставив V3. В нього барометр знизу і можна поставити поролонку, щоб вітер не задував і не вносив корективи в визначення висоти.
Розробив власну плату силову, яка стає під польотником. Куди вже паяються силові дроти до моторів і сигнальні до esc. Якщо треба, можу виділити). Також примінив плату живлення від pixhawk, є дешеві варіанти на алі. Звідти взяв датчик струму і бек на 5В для серв. Теж трохи допиляти прийшлося щоб більший струм тримала. Все це теж конектиться до силової плати.
Мотори взяв дешеві gartt 5008. На вид зроблені якісно, але після деякого часу роботи почали торохтіти підшипники. Думаю, кращі будуть flashhobby.
Також я поставив окремо компас, але толку від нього під навантаженням нема, дуже великі магнітні поля. На пустому працює норм.
Ну і як вишенька на торті, поставив оптичний сенсор, щоб можна було зависати недалеко від землі, для скидання вантажу.
Тестувався з батареєю 6s3p. Вага вийшла 3.5кг. Споживання пустого у висінні 15А.
Дрон планувався для забезпечення, тому була задача, щоб тягнув до 5 кг і коштував помінімуму. Загалом 5 кг він тягне, але дуже великі струми, 65А. При таких струмах треба вже ставити батарею побільше, хоча б 4P. Провода не менше 10 AWG і XT90. Дві в паралель - це небезпечно, особливо якщо буде дрон в руках військових. Рано чи пізно втикнуть одну заряджену і одну розряджену батку і все накриється мідним тазом.
Загалом дрон вийшов дуже стабільний і слухляний. А який звук в нього приємний коли він пустий, шелест. А як навантажений гуде як літак.
Думаю що 5 кг то вже забагато для таких моторів. Будуть перегріватися. Щодо окремих регуляторів буду пробувати але спершу потестую на більш ємнісних акумуляторах.
Дякую за чудовий контент, Друже!
Дякую за ваш коментар!
З акумулятором 6s6p можна використати щось меньш високострумове, але значно з більшою ємністю
Так це вже друга спроба буде на елементах 5000mah
Як на мене, зараз R&D потрібно набагато більше, ніж клепання мейнстріму. І чим більше експериментів, тим краще. Дякую вам за вклад.
Багато людей розробляють різні штуки цікаві, переважно за власні ресурси. Але звісно що не все на загал.
Регулятори виносять не просто так, а щоб зменшити довжину проводів від регулятора до двигуна, по яких відбувається зворотний зв'язок і зчитування положення ротора двигуна, і дуже погано, якщо вони довгі. В таких коптерах напруга велика, а струми малі і це впливає. Якщо проводи від регулятора до двигуна будуть довгі, то регулятор може зчитувати положення ротора з помилками і може бути зрив синхронізації. Також на окремих регуляторах додають окремий конденсатор, що також сильно зменшує пульсації і знижує вірогідність відмови. Це все можна побачити осцилографом. Ну і на виносі під пропами дуже гарне охолодження.
Не просто так в тих же агродронах великих ставлять регулятори біля двигунів буквально впритик, і це не тільки пов'язано з охолодженням, виробники знають також про зворотний зв'язок.
От як ви будете додавати налаштування PID, то довгі проводи можуть вилізти боком і показати себе (це так попередження), бо коптер може сам по собі брикнути і впасти.
І ще що він висить просто, то це не складно, але спробуйте повернути його по YAW і він може просто впасти, бо треба там сильно повозитися з налаштуваннями по YAW, пропи великі і інерція велика, налаштування суттєво відрізняються.
Такі коптери досить складно налаштовувати.
Дуже корисна і змістовна інформація. Збираю зараз 30" і там регулятори під моторами і по три конденсатори. А щодо квадрокоптерів такого типу буду тепер проектувати за вашою порадою. Дякую!
@@Joystick_FPV По можливості спробуйте довголіт ГЕКСУ, вона краща для навантажень, але і більша. Можна спробувати звичайну X6 чи схема Y6, але вона має трохи меншу ефективність, але і менші розміри. І я пишу не критикувати, а допомогти, може порада допоможе.
Зараз також збираю бюджетний 13 довголіт, 40 хвилин літає. Це окремий вид задоволення, коли коптер так довго може літати, раніше про таке тільки мріяти. В мене є на каналі він (один з різниз), подивіться, може що для себе підхватите.
Окремі регулятори шиються всі разом не складніше стека.
Гаразд, не додивився куди треба😂, Кілограм зверху, виклик прийнято)
Цікаво.
Ого не фіговий такий дрон вийшов
Ще зробимо деякі правки має годину літати.
Додати часу польоту на 20-30% можна шляхом перезаряду до 4.4 або навіть 4.5 і вище вольт. Нажаль мало хто з пілотів дронів каміказе на це звертає увагу, а могли б довше літати.
Так, але це для каміків і якщо елемненти нормальні в акумуляторах.
Далеко не всі акумулятори можна перезаряджати, це треба читати документацію на акумулятори.
@@RadioLab для дронів-камікадзе можна
@@RadioLab Зазвичай акумулятори поступають різні тому потрібно розуміти що присилають.
@@hostra_sokira Перезаряд може навпаки пошкодити акумулятори і може стати тільки гірше. Треба перевіряти чи таке можна. Не спорю, що таке можна робити, але треба перевіряти.
Щось не чути було другої частини мелодії при включенні? Чи перепрошивали esc на bluejay, та чи включали bidirectional DShot?
Здається друга частина грає вже від конфігуратора. А там ардупайлот.
це прикол ардупілота, він запускає спочатку тести і вже коли вони проходять, то грає повноцінна мелодія
Цікаво, чогось не бачу ніде на тубі ідеї зі скиданням розряджених батарей 🤔. Щоб зменшити вагу. Бензинові дрони легшають по мірі витрат пального. Можна ж зробити так само і тут )
Так, дорого, так небезпечно знизу але ж результат ☝️
Силові важко буде розімкнути. І залежно для яких потреб.
@@Joystick_FPV то вже питання реалізації 😉
Чи можна такий придбати, якщо можна - яка вартість може вийти?
В мене немає комерції. Дрони які роблю передаю бригадам.
На яких елементах були акумуляторні батареї?
Здається на самсунгах 4200. Наступні проведемо на 5000mah.
Можна будь-ласка назву та розмір пропелерів, які ви використовували?
1855 Tarot здається. За розміром подивіться багато варіантів є. Аде рекомендую дививтися на таблицю до моторів які підходять пропеллери.
А без кг навантаження, скільки часу маже літати?
В теорії спокійно мав би літати більше години. Схожий консруктив у одної людини без навантаження вітав 80хв.
Пробували iNav зміст Ardupilot? В мене є iNav на одному дроні, Position Hold нібито працюе, але треба GPS
Іnav менш функціональний. Сама більша в ньому пробтема це переназначити мотори і їх напрям обертання.
@@Joystick_FPV зрозумів. Напрям обертання я змінив в ESC
Але послідовність мені здаеться в останній версії iNav можно міняти
@@seriypr Точно не скажу. Потрібно дивитися
@@Joystick_FPV перевірив - так, послідовність можливо міняти. Але напрямок обертання ні.
30А на 100% і 10А на 50% - це ж стандарт наче. Що ж тут єкономного, якщо споживання залежить вуд навантаження, а не від розмірів мотору? Треба підняти 2кг - залий в мотор хх ватт. Все. Що можна зоптимізувати - це знайти кобінацію мотор-гвинт, які для 2кг зависання будуть в оптимальному режимі (оберти, потужність, диаметр гвита, та його шаг).
Такого стандарту немає. По споживанню схоже але навантаження різне. Візьмемо 7" s 1 кг навантаження, батарея 6S2P, час польоту близько 15хвилин. Тут теж кілограм але мождивість поставити більші акуми і час польоту 40-60хвилин. Все решта ви вірно підмітили що потрібно шукати комбінацію.
Якщо на нього поставити батарею 16 000, та бімбу 5 кг - на яку відстань донесе (з ретранслятором)??
Ці мотори не про тягу. Перегріються і все. Доставляли ще один акумулятор це 1300 грам. Звук вже не той і мотори гріються.
А можна більше інформації по пропах. Чому саме такі обрали а не трьохлопостні?
Двохлопатеві більш ефективні але і розмір більший. Трьохлопатеві для зменшення габаритів дрону.
Які саме розміри у цих пропів?
@@oevgen1252 1855
Яка температура моторів після такого тесту?
Мотори холодні були. Пробували ставити ще один акумулятор, починають грітися.
Я щось не зрозумів, 44 хвилини це типу багато?😮
Трохи мало.
Можна десь знайти файли рами ?
Можете написати у телеграм спільноту. Посилання в описі до канаду. В групі є рубрика 3D.
З вашим досвідом та креативністю потрібно вже на військовий ринок виходити.
Це паралельно все. На канаді те що загальнодоступне на ютюбі.
Як на мене заслабкий контроллер лише 50 ампер , немає запасу по потужності на випадок не ідеальних погодних умов та й сам контроллер працюватиме майже у перегріві , на нього в принципі можна і пасивне охолодження прикрутити і в рамі додати канали охолодження, але цього мало , тому хоча б щось на 60 ампер ставити а краще на 80, що дозволить за потреби на 70% газу літати , приблизно..
На ці мотори переважно ставлять кожен окремий регулятор і до 40А. Ці мотори в піку споживають 35. При тестах мотори були холодні і максимально піднявся ампераж на 30А вже коди батка просідала.
Звідки там перегрів? Споживання сумарне 25А по відео, тобто по 6А на двигун при 50А допустимих, є великий запас по струму. Нагрів буде. перегрів - залежить від охолодження. Таку збірку перевантажувати не треба, велика інерція пропів і якщо регулятори і згорять, то не від перевантаження, а від перехідних процесів, великі пропи, велика інерція, але і гарна ефективність.
340Kv Повинно вистачити вони достатньо єфективні
Там макс по струму правда на 24 вольта 30А
@RadioLab Дивіться, ставили для експерименту ще один акумулятор 6s3p 5хвилин польоту мотори гріються. Ампераж в районі 30
Тягу створює не мотор а гвинт. Не знаю що ви там шаманите, у мене херня зліплена з гіана і сцяних тряпок легко висить 40+. Ємність акумулятора близько 250wh
А з кілограмом годину провесить?
Не в тому напрямку рухаєтесь! Замінюйте схему з квадрика на схему з одним несним якомога більшим гвинтом І буде вам тривалість польоту!
Наразі з квадро постараємося годину витягнути.
@@Joystick_FPV Тут питання трішки в іншому: чи варто витрачати купу дорогоцінного часу на "витягування" додаткових 10%, можливо 20%, якщо при переході до іншої схеми можна отримати кратний приріст(приміром х2)!?
Ви маєте на увазі гелікоптер, чи це все таки багатороторний з одним центральним- пятим двигуном?
@@Bohdan333 Один несний гвинт і один невеликий для компенсації реактивної складової несного.