Walka z rakiem prostaty możliwa dzięki chirurgii robotycznej.
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 2 พ.ย. 2024
- Społeczeństwo staje przed nieustannie rosnącym wyzwaniem związanym z rakiem prostaty, najczęściej występującym nowotworem wśród mężczyzn. W związku z tym coraz ważniejsza staje się rola innowacji w medycynie, które także wykorzystywane są w operacyjnym leczeniu raka prostaty. W najnowszym odcinku programu „Po pierwsze Pacjent”, Monika Rachtan rozmawia z dr. n. med. Pawłem Salwą, uznawanym za jednego z pionierów w dziedzinie chirurgii robotycznej, kierownikiem Oddziału Urologii w Szpitalu Medicover by zgłębić, jak nowoczesne technologie zmieniają oblicze leczenia nowotworu prostaty. Rozmowa rzuca światło na znaczenie wczesnej diagnostyki, postęp w chirurgii robotycznej, zwiększenie skuteczności zabiegów i minimalizacji ich inwazyjności oraz na to, jak te zmiany wpływają na jakość życia pacjentów, u których rozpoznano nowotwór prostaty.
00:43 intro
01:40 Życie seksualne mężczyzn
03:33 Intymność
04:25 Ginekolog dla mężczyzn
05:30 Wizyta u ginekologa
09:35 Wchodzi facet do urologa...
21:35 2000 wykonanych zabiegów
28:30 Czym jest zaplecze szpitala
35:55 Co czeka mężczyznę w trakcie zabiegu wycięcia raka prostaty
45:24 Dobra narkoza jest bezpieczna jak lot samolotem
46:16 Jako Pacjent miałem w życiu kilkanaście narkoz
46:39 Dzień po operacji raka prostaty
47:15 6 tygodni bez seksu
47:40 Pacjenci mają wzwody już w szpitalu
48:24 Jak to jest możliwe, że szpial Medicover wykonuje tyle zabiegów?
50:44 Co może pójść nie tak w przypadku operacji raka prostaty?
53:40 Media sprowadzają mężczyzn do jednej funkcji
55:25 Leki na nadciśnienie powodują impotencję
56:40 Wytrysk i orgazm to nie to samo
Dziękuję za rzetelne przedstawienie problemu nas mężczyzn, gratuluję wiedzy oraz umiejętności w obsłudze robota chirurgicznego. Jestem po prostatektomi radykalnej metodą laporaskopową wykonanej w Bydgoszczy w szpitalu Jurasza. Miałem super profesora nie mam problemu z trzymaniem moczu. Życzę dalszego rozwoju ponieważ pacjentów z tym problemem co roku przybywa. Pozdrawiam.
Dziękujemy
no a ile taka operacja kosztuje i jakie są terminy to też jest dla pacjeta bardzo ważne ewentualnie tel. kontaktowy żeby trafic do pana dr.Salwy z gótry dziekuje
medikover koszt 30 do 50 tys.
Jeżeli słucham fiołków to mój face nie żyje;
A co z ludźmi bez kasy przecież medikover nie ma umowy z NFZ na urologię - tak powiedziała Pani koordynator.
Operacje w asyście robota są refundowane.
@@popierwszepacjent Ale tylko rakowe.
szacun za zdolnosci ale gdzie tu jest podejście do przeciętnego obywatela którego nie stać na astronomiczną sumę za operacje rzędu 39 tyś a55tyś bo taka jest aktualna cena ,zaraz usłyszymy ze robot kosztuje krocie na dzień dzisiejszy to kwota 7mil zł jeżeli pan doktor w tym szpitalu wykonał ok.1000 operacji to pacjenci zapłacili 55mil zł pewnie ze są jeszcze inne koszty ale bez przesady , wiec nie mówmy o dobru pacjenta Polityka filmy to duże zyski i wielka kasa. Jak pan doktor chce bardzo pomagać pacjentkom to niech to robi na NFZ jakby pan doktor miał w życiu taką sytuacje że potrzebna jest w rodzinie pilna operacja a na nią pana nie stać to może by pan zrozumiał ludzi w potrzebie, czego nie życzę nikomu. innymi słowy jest to nic innego jak żerowanie na zdrowiu i życiu chorego.
Operacje w asyście robota są refundowane.
Hasło. naucz się dobrze na plebsie.. Odzew. łato oskubiesz cwaniaków.
Szacunek dla doktora. Nareszcie normalny człowiek bez kłamstw i z szacunkiem do pacjentów.👍🏼💪💪
Przekażemy Panu Doktorowi wyrazy szacunku! Dzięki
Yýýýyyyyýyýyýyoyoyóyyyyyy