Árvíz és aszály: Mi történik a vízzel? Lesz-e elég ivóvizünk? Szöllősi-Nagy András, Inforádió, Aréna
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 9 พ.ย. 2024
- A műsor támogatója a HOLD - Nem csak vagyont, kockázatot is kezelünk, 1994 óta. hold.hu/
Még nagyobb árvizek jönnek a jövőben? Mit okoz az árvíz annak a területnek a vízháztatrtásában, amelyiken átvonul? Mennyire duzzasztja vissza a Dunába befolyó vízfolyásokat? Mit okoz a mederben , a parton, a belvízben?
Mi történik az elárasztott szükségtározókban? Mit okoz az áradás a Duna deltában?
Hogyan hat az árvíz az időjárásra?
Mennyit lehetne eltárolni egy árvízi vizmennyiségből?
Öntözésre, elméletileg alkalmas volna?
Most a Dunnán van áradás, a Tisza meg derékig csörgedez.Nem lehet átvezetni ilyenkor valamennyit, valahol?
Marad-e elég víz az utódainknak?
Egy uniós országnak mennyire szabad a keze, amikor a vizeket szabályozni akarja? (Víz keretirányelv mit enged meg?) Visszatérhet az ártéri gazdálkodás, mint ősi tudás?
Szöllősi-Nagy András hidrológus, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar egyetemi tanára az InfoRádió Aréna című műsorában 2024.09.19-én. Podcast.
Iratkozzon fel az InfoRádió TH-cam-csatornájára és első kézből értesül a legfrissebb feltöltésekről!
Kövessen minket az interneten is: infostart.hu/
Kövessen minket a Facebookon: / infor%c3%a1di%c3%b3-11...
Inforádió. Magyarország hírrádiója. A hírrádió.
Már készen kellene állni a víztározóknak az alföldön, amiből nyáron öntözni lehetne. Ide sok vizet el lehet vezetni. Nagyon sok terület, kis tó egyszerűen kiszáradt a nyáron, vele együtt a növények is.
Mondjuk a stadionok helyett pont ez kellett volna...
Nincs szükség víztározókra! A vizet vissza kell vinni oda, ahonnan elvitték. Másképpen azt a területet, amit elvettek a víztől vissza kell adni a víznek. A Homokhátság alól, jelenleg a talajvizet vezetik el a Kiskunsági, és a Duna-völgyi főcsatorna segítségével. Pedig nincs beszivárgás, mert a szikes tavakat lecsapolták, de a csatornák a mai napig nincsenek betemetve...
Ennek az interjúnak kell egy második rész!
Ez az ember marhaságokat beszél, csak azt nem tudom, hogy meggyőződésből, vagy megbízásból.
Nagyon szuper volt!Jól kérdez a riporter.
Gyógyitaná magát a természet, de mi rossz szokásunkhoz hűen belepiszkálunk ebbe is. Meg kellene oldani az árvizek szétteritését a földeken. A Jóisten még az időzitésre is figyel, miután már az utolsó mozsát is betakaritottuk, azután küldi az áldásos nagy vizet. Mi meg 100 meg 100ezer homokzsákkal mérjük a sikereinket. Buták vagyunk de nagyon.
Gazdagítja az adást a plusz vizualizációs tartalom. Köszönöm!
Nem értek egyet a megközelítéssel. Szerintem van egy sokrétű, általunk is alakított problémánk, -jelzője a talajvízszint. Komplexen kell megvizsgálni, és lépni kell. Minden más dőre beszéd. Ezért is mennie kell az OV. brancsnak, de a hányaveti elitnek és a hányaveti szakmai elitnek is. SZ.L.
Buci bácsi jó kövérre hízva beszél olyan mérhetetlen balgaságokat hogy kB 5 percig bírtam hallgatni azt is kínkeservesen
"Mert nemzet nemzet ellen, és ország ország ellen támad; és lesznek földindulások mindenfelé, és lesznek éhségek és háborúságok. (2Móz 13,2;22,29.4Móz;3,45.47) Nyomorúságoknak kezdetei ezek." (Márk evang. 13:8-9)
Nyilván minden "drága/sokba kerül", ami egy hosszútávú fejlesztés része. De kérdem én, h mibe kerül 10-5-3 évente megismételni az árvízi védekezést országszerte? (Pláne, ha esetleg nem is sikerül a jövőben bármikor..)
A növénytermesztés széndioxid megkötését kellene támogatni EU vagy nemzeti szinten!
Támogatás nélkül is megkötik,sőt a magas Co miatt dúsabb a növényzet!
Az Alföld elárasztása csacsiság? A folyószabályozás előtt sok százéven keresztül működött így a Kárpát-medence, sivatag utána lett az Alföldből. És ez az ember a szakértő? Nem csoda hogy itt tartunk, ha nem az az érdekünk, hogy a tájat működtessük, hanem gazdasági szempontoknak akarunk megfelelni..
Teljes mértékben egyet értek! A kommenteket olvasva, siralmas az általános tudásbeli helyzet. Még mindig a nemzetközi marhaságokat szajkózzák az ál-szakértők!
Kedves András, kérem nézze meg az alábbi videót. Alföldi gazdálkodók készítették, a különböző szempontok találkozása talán segítheti közös problémánk megoldását.
Na majd az EU Brüsszel csinál ilyen vízvisszafogási ,projektet,hogy minket kicsináljon így is.
Egy árhullám levonulásának modellezését kár lenne összekeverni a klímaváltozás modellezésével. Teljesen más a modellbe felhasznált adatok megbízhatósaga.
Hívják már meg Szarka László Csabát ha igazi ismeretet akarnak szerezni az éghajlatról! Akár egy műsorba a fizettet klíma-bohóc úrral.
Egyébként a légkörben jelen lévő 0,04% CO2 miként képes ilyen drámai hatásra?
Javaslom a NASA-tól elkuldött Miskolci úrat is.
Ebben a kérdésben azért már kellene a szemléletváltás, a levezetése a vizeknek már nem lehet cél. A vízmegtartás már a feladat
IDÖJÁRÁSÁT A HAARP-RENDSZER NAGYON BEFOLYÁSOLJA
És azt hogy csinálja?
Kicsit sem győzött meg a doktor professzor úr! Hál isten van még szakember kishazánkban akik pont nem ezt mondják sem klíma sem árvízkezelés ügyben!
Mi lenne a te álláspontod?
Kétszer nem lépsz egy azon folyóba.
És osszekotni a Dunat és a Tiszat egy megacsatornaval?
Zseniális ötlet, legalább 10 ilyen csatornával meg is lehetne tartani a viz nagy részét.
Lehetőleg rabok kényszer munkájával, korbácsolásával nevelő célzattal! 😊
Csak azért, hogy a társadalom minősége is javuljon ne csak a víz helyzet.!
Nem értitek a helyzetet! Nem az öntözéses gazdálkodás a megoldás! Az öntözővíz azonnal elpárolog, azzal a folyókat is kiszáríthatjuk (mégsem lesz elég a víz), és a talajt tönkretesszük. A talajt kell telíteni vízzel a beszivárgás módszerével. A kulcsszó, a fokművelés. Ezzel szemben jelenleg a Homokhátság talajvizét vezetjük a Dunába.
Nos, akkor a Toroczkai nem mondott hülyeséget legutóbb.
Szerintem se hülyeség, inkább butaság, de egy politikusnak, ha nincs hatalmon ez elnézhető.
@@belalatran7250A vízmegtartas butaság?Miért?
@@Giovanni-fh6bw Ekkora árhullám levonulása esetében, igen.