Kovácsoltvas, vagy nem kovácsoltvas? Mi a különbség?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 13 ธ.ค. 2020
  • Mi hogyan készítjük a kerítéseket és a korlátokat? A videóban egy kovácsolt jellegű kerítés kerül bemutatásra, de a köznyelv ezt is kovácsoltvasként használja. A két termék között óriási a különbség, de sajnos az emberek majdnem egyként kezelik.
    Facebook: / femdekor
    Hivatalos oldal: femdekor.hu
    Gépi kovácsoltvas kerítés: femdekor.hu/termekeink/kovacs...
    Gépi kovácsolt korlát: femdekor.hu/termekeink/kovacs...

ความคิดเห็น • 32

  • @zoltantakats5753
    @zoltantakats5753 3 ปีที่แล้ว +12

    Ez a videó tisztességesen, őszintén, szakszerűen beszél a tárgyalt kérdésről, ami a mesterségünk egyik legfőbb problémája. Kár, hogy a végkövetkeztetés sántít, hiszen kitart amellett, hogy a bemutatott munkát kovácsoltvas műnek nevezi, ami csak technológiai értelemben tartalmaz részigazságot, köznyelvi értelemben ez kifejezés a kovácsmesterek kézi kovácsolással alkotott munkáit jelenti . A Fémdekor Kft. akkor járna el helyesen, ha a kovácsolt jellegű kifejezést használná, persze marketing szempontból ezt nyilván nem volna előnyös.
    Takáts Zoltán , a Magyarországi Kovácsmíves Céh atyamestere
    ( a bociból nem folyik tej, az a boci anyukája, tehénnek hívják, de még belőle sem folyik, fejni kell )

    • @FemdekorHu
      @FemdekorHu  3 ปีที่แล้ว +3

      Örülök ennek a hozzászólásnak, mert a teljes igazságot tartalmazza és benne van a lényeg is. Idézem - "ha a kovácsolt jellegű kifejezést használná, persze marketing szempontból ezt nyilván nem volna előnyös." Az emberek nem tudják a különbséget. Sajnos. Ameddig mindenki kovácsoltvasnak hívja a kovácsolt jellegűt, addig ez nem lehet másként. Én annyit tudok tenni, hogy egyértelműen kommunikálok majd, de ezt rajtam kívül nagyon más nem fogja megtenni.

    • @FemdekorHu
      @FemdekorHu  3 ปีที่แล้ว +2

      Pesti gyerek vagyok, de tudom, hogy a tehénkéken nincsen csap. Próbáltam viccesen fogalmazni annak ellenére, hogy tisztában vagyok a különbségekkel. :) A feleségem még a videó feltöltése előtt mondta, hogy - "Ebbe biztosan bele fognak kötni!". A feleségek nem tévedned... ezek szerint. :) Köszönöm a korrekt hozzászólást és értem én is a viccet!

    • @Kevely978
      @Kevely978 3 ปีที่แล้ว +1

      @@FemdekorHu A tejes egy kifejezetten rossz példa volt.
      Egyrészt a bolti tej nem 0,1% tejet plusz vizet tartalmaz, ez jól hangzik, de butaság.
      Másrészt a tejipar pont azért, hogy ilyen viták ne legyenek mint itt, szabályozta, hogy mit lehet, és mit nem lehet tejnek nevezni. Ez egy korrekt lépés a vásárlók védelmében.
      Na erre lenne szükség Kovácséknál is, és mindenki lenyugodhatna.

    • @Kevely978
      @Kevely978 3 ปีที่แล้ว

      @Kovács István :D amikor a multi ráírta, a tejszerű termékére, hogy tej, az is csak a túlképzett okoskodó tejtermelők szemét szúrta!
      Nem értem, miért nem tudták elfogadni, hogy a multi "rá van kényszeírve" hogy a tej kifejezést használja, hisz a vásárló azt keresi! :DD

    • @Kevely978
      @Kevely978 3 ปีที่แล้ว +1

      @Kovács István és itt nem a gépi kovácsolásról van szó, hanem a lakatos munka versus kovács munka különbségéről. ;)

  • @tamasdemeter4357
    @tamasdemeter4357 3 ปีที่แล้ว +5

    Ezek a kerítések ami neked is van azt mi úgy nevezzük hogy kovácsoltvas jellegű kerítés! Ezzel nincs semmi baj ugyanis ezek is gépi kovácsolással vagy öntéssel készülnek. A zártszelvény az annyiba különböző a többivel ellentétben hogy azok mángorlással készülnek hidegen a négyzetacél is lehet mángorolt vagy csak a 4 sarka de lehet a lapjai is a laposvasról nem is beszélve. Ami igaz és sokan kérdezik tőlünk lakatosoktól hogy mi kerül ebbe olyan sokba mikor mindent meglehet venni kész állapotba? Ami sokba van az az időbe fektetett energia,a precízitás összeállításkor, stb. Én ezzel védeném a videó lényegét, akinek viszont igazi kovácsoltvas kapu vagy kerítés kellene az annyira drága hogy sok embernek megfizethetettlen. Persze az iszonyat sok munka és minden elismerésem a Kovácsoknak.

    • @FemdekorHu
      @FemdekorHu  3 ปีที่แล้ว +1

      Köszönöm! Egyetértek.

  • @FemdekorHu
    @FemdekorHu  3 ปีที่แล้ว +4

    A Google Tends statisztika alapján az emberek csak pár százaléka használja a "kovácsoltvas jellegű" kifejezést egyéb szókapcsolatokban, mint például "kovácsoltvas jellegű kerítés". A "kovácsoltvas kerítés" kifejezés a legkeresettebb. Aki a "kovácsoltvas jellegű kerítés" kifejezést használja a weboldalán címekben vagy menünévben, marketing szempontból öngyilkosságot hajt végre.
    Azt kell elérni első körben, hogy az emberek "kovácsoltvas jellegű kerítés" kezdjék el használni, de ahhoz tájékoztatni kell őket a különbségről. Ha már az emberek elkezdenek majd így keresni, akkor a cégek saját döntésük alapján erre a kifejezésre fogják optimalizálni a weboldalukat, videóanyagaikat, stb.
    Nem a cégek fejében kell meglátásom szerint rendet tenni, mert azok csak alkalmazkodnak az ügyfelekhez. Az ügyfelek, emberek fejében kell helyre tenni a két kifejezésben rejlő különbséget. Ehhez videóanyagok, írott sajtóanyagon keresztül vezet az út. Én annyit ígérek, hogy ezt támogatni fogom.

    • @Kevely978
      @Kevely978 3 ปีที่แล้ว +1

      Ha jól értem, -és a videó alapján ez így is van- te pontosan tudod és látod a két megmunkálásból fakadó értékkülönbséget, marketing szempontból viszont rá vagy kényszerítve erre a "kis" hazugságra.
      Én úgy látom, hogy annak is van marketing ereje, ha az ügyfelekkel őszinték vagyunk. Teljesen őszinték.
      Nem az a korrekt megoldás, hogy odacsalogatjuk a vevőt valami kamuval, és ha már ott van, akkor kiderül, hogy itt szó nincs kovácsolásról, azt se tudjuk, hogy egy egy darabot mennyi időbe telik elkészíteni. Lehet hogy nem vagyok mérvadó, de én ezen a ponton szoktam kifordulni az üzletből, és nem azért, mert ne tetszene az a kerítés.
      Szerintem a Ti munkátok is van olyan érték, hogy mindenféle marketinges hazugság nélkül lesz rá kereslet, viszont ha megy ez a félrevezetősdi, akkor azzal előbb utóbb lukra futhattok.
      Hála az internetnek, egyre tudatosabbak a vásárlók, egyre több infó alapján van lehetőség a vásárlásra, és egyre kisebb a lehetőség az átverésre, mondjuk 20 évvel ezelőtti állapothoz képest.
      És ezzel együtt egyre nagyobb értéke van a korrekt egyenes marketinget folytató vállalkozásoknak.
      Hajrá!

    • @FemdekorHu
      @FemdekorHu  3 ปีที่แล้ว +1

      ​@@Kevely978 Egyetértek. Ezt valaki valamikor elrontotta. Semmilyen releváns kifejezés nincs, ami ezt a terméket egyértelműen azonosítja. Összemosódik. Megkockáztatom, hogy a vásárlók 98%-a nem igazi kézi kovácsolt kerítést szeretne, mert megfizetni sem tudja, de mégis a "kovácsoltvas kerítés" kifejezést használja kereséskor, mert nem is tudja milyen más módon kereshetne.
      Már írtam, de érdemes megnézni a GoogleTrends statisztikát... csak erre keresnek értelmes számban. Ameddig nem lesz más releváns kifejezés a kovácsoltvas jellegű kerítésre, addig nem elvárható, hogy a lakatosok másra optimalizáljanak. Bele vannak kényszerítve... Aki másképpen tesz, az elveszti a potenciális ügyfeleinek a 98%-át.
      Úgy gondolom a weboldalon ezt egyértelműen tisztázni kell és akkor nincs probléma.
      Aki igazi "kézi" kovácsolt kerítést árul, annak mindenképpen ezt nagybetűkkel kell kommunikálni a weboldalán. Átnéztem pár oldalt és sajnos nem elég hangsúlyos. Sok helyen rosszul van kommunikálva.

    • @Kevely978
      @Kevely978 3 ปีที่แล้ว

      @@FemdekorHu Nem értek teljesen egyet. Ha gyártok egy kólára megtévesztésig hasonlító üdítőt, ami még finom is, akkor sem írhatom rá, hogy kóla arra hivatkozva, hogy ezt ismerik a vásárlók. Nem tolhatom át a felelősséget a vevőre, hanem ki kell találnom egy kreatív elnevezést, ami a termékemet lefedi.(lásd Kofola) Nemcsak a Coca-val és a Pepsi-vel szemben inkorrekt, hanem azokkal a gyártókkal szemben akik nem merik kiírni a hasonló termékükre, nagy betűkkel, hogy Kóla. És itt pedig ez történik, a címkén ott van hogy Kovácsolt vas, apró betűben meg hogy egyáltalán nem az. A nev, az eljárás felfuttatása van megspórolva egy kis csúsztatás ügyeskedés segítségével a gyors haszonszerzés érdekében.
      A google kereséses statisztikákhoz annyit fűznék, hogy nem igaz, hogy 98%-ot elveszti az aki nem hazudik. "kovácsoltvas jellegű"-re keresve is pont ezeket a termékeket dobja, és ráadásul a Fémdekor a 4.-5. találat.
      Én bízom abban, hogy a piac egyre inkább bünteti az ilyen kis félrevezetéseket is, és a vevővel korrekt, azokat értelmes lényeknek tekintő vállalkozókat részesíti előnyben.
      És mielőtt félreértés lenne, számomra ez egy sima elvi vita, egyáltalán nem személyes, a kerítés szép, csak nem az, ami a címkén van.

    • @Kevely978
      @Kevely978 3 ปีที่แล้ว

      @Kovács István hehe. A példád ott hasal el, hogy a "ravasz" kifejezéssel senki nem próbál megvezetni senkit, és nem hozza hátrányos helyzetbe azt, aki az "elsütő billentyűzetet" használja.
      Különösebben nem érint a kovácsok anyagi helyzete, engem spec. az ügyeskedés, a csalás a hazudozás, a félrevezetés zavar jellemzően anyagi érdekből.
      Tegyük fel a belvárosban látsz egy kifőzdét, ahol nagy betűkkel kiírják a külföldieknek hogy Gulásh, ((mert hát ugye azt keresik, azt a szót használják) de közben negyedannyiból elkészíthető paprikáskrumplit adnak nekik, ami szintén finom, jól is laknak vele, és úgy is csak a szakértők, tudják hogy mi a különbség.
      Téged nem zavar az ilyen? nem gondolod, hogy az illető vendéglős egy gátlástalan csaló szarházi?

  • @torokcsaba155
    @torokcsaba155 3 ปีที่แล้ว +2

    Nagyon szép szakmàt képviseltek további szép napot mindenkinek

  • @zsoltpeto9314
    @zsoltpeto9314 2 ปีที่แล้ว

    De àrba ott a közhelbe

  • @FemdekorHu
    @FemdekorHu  3 ปีที่แล้ว +1

    Megosztom ezt a videót, mert a témába vág és jól kifejti a különbséget: th-cam.com/video/LaYiPj_BDkQ/w-d-xo.html Sajnos ameddig csak pár ember van, aki nyilvánosan kampányol a helyes szóhasználat mellett addig nagy változás ebben a témában nem lesz.

  • @krisztiankovacs5282
    @krisztiankovacs5282 3 ปีที่แล้ว +2

    A vas nem acél, az vas és kész. Ráadásul ha nincs kovacsolva az anyag nem is zömül amivel keményebb lenne az anyag ergo semmi köze az acélhoz. Tehát te nem kovács vagy hanem lakatos. Ettől függetlenül szép de közé sincs a kavácsolashoz

    • @FemdekorHu
      @FemdekorHu  3 ปีที่แล้ว +1

      Én egyik sem vagyok :) , de a cégemben nem dolgoznak kovácsok, csak lakatosok és hegesztők. Semmit nem kovácsolunk. Nem is állítok ilyet. Sőt! Éppen a kovácsok mellett kampányolok. Akinek igazi kovácsoltvas termék kell, az keressen kovácsolt és ne lakatost. A legfontosabb, hogy mindenki a termékoldalán (termékleírásában) világosan tisztázza az ügyfelével, mit árul. Mi ezt megtesszük.

    • @Kevely978
      @Kevely978 3 ปีที่แล้ว

      @@FemdekorHu Egy példa: annál a tejterméknél, ami nem tartalmaz megfelelő mennyiségű tejet, a dobozára nem lehet ráírni hogy tej, vaj, sajt, stb... Így születtek az ilyen megnevezések: tejital, vaj jellegű készítmény, stb...
      Ez a különbség a szabályozott piac és a nem szabályozott között. Gondolom az ügyeskedők miatt kellett meghozni ezeket a döntéseket, akik hamis néven árulták a termékeiket, és azzal takaróztak, hogy hát marketing szempontból nem lett volna előnyös az igazat mondani.