Rowling to naprawdę utalentowana pisarka. Harry Potter jest świetną sagą, co do tego nie ma wątpliwości, uważam natomiast, że jej talent jest uwydatniony przy jej innych książkach - jej powieść obyczajową "Trafny Wybór" przeczytałam jednym tchem, choć sama książka nie jest sama w sobie zbyt ciekawa - jest jednak świetnie napisana. Jestem w trakcie czytania jej kryminałów i ciekawa jestem, jakie będzie końcowe wrażenie :D Co do Camilli Lackberg, niestety zgadzam się z większością - koło 4 jej powieści byłam już dosyć znudzona. Pan Andrzej Sapkowski jest świetnym pisarzem, choć po obejrzeniu / przeczytaniu wywiadów z nim wiem, że raczej bym się z nim nie zaprzyjaźniła :D Nie przepadam jednak za bardzo za wiedźmińską sagą (choć uwielbiam opowiadania), moim ulubionym tworem Sapkowskiego jest Trylogia Husycka, którą zresztą bardzo polecam ;) Z Cobenem mam podobny problem, co z Camillą - jego książki są bardzo powtarzalne, zwłaszcza jego seria z Bolitarem, ale czyta się je świetnie :D Polecę Ci jeden tytuł, lekki, motywujący, może trochę dziewczęcy, ale to jedna z moich ulubionych pozycji - "Błękitny Zamek" od Lucy M. Montgomery - opowiada on o dziewczynie, która wiedzie ponury żywot, do momentu, kiedy dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora i zostało jej niewiele czasu - wówczas zaczyna żyć według swojego uznania i swoich pragnień i wynika z tego wiele ciekawych sytuacji. Zawsze, kiedy mi gorzej, sięgam po tą książkę i wiem, że na pewno poprawi mi ona humor.
Będę musiał nadrobić "Trafny wybór" :) Dzięki za polecenia, książkę Montgomery chętnie przeczytam, przyda się coś na poprawę humoru :) Pewnie niedługo sam się przekonam, jak bardzo twórczość Lackberg i Cobena jest powtarzalna - na razie jestem pozytywnie nastawiony do tych autorów i wolałbym, by to się zbyt szybko nie zmieniło, aczkolwiek jestem też gotów na ewentualne rozczarowanie ;)
Zastanawia mnie dlaczego masz dwie książki Agaty Christie "Zagadka Zaginionego Ekspresu", poza tym to moja ulubiona autorka i mam zamiar przeczytać wszystkie jej 84 książki (już 30 za mną heh), a tak to polecam Cobena, szczególnie powieści z Myron Bolitarem oraz z jego siostrzeńcem (trylogia Cobena) i książkę Klinika Śmierci. Pozdrawiam :)
Wzruszyłam się jak mówiłeś o Harry Potterze :) KOCHAM Harrego Pottera, mam lat 16 oglądałam jak miałam 12 i się zakochałam. Teraz zaczęłam czytać jestem na Zakonie ;) i to jest piękna książka choć znam zakończenie i tak mnie wciąga ;) moja ulubiona postać to Snape :*
Zazdroszczę mega kolekcji, póki co moja kolekcja łaczy całą sagę Harrego Pottera, całą sagę Camilli Lackberg, sagę Kwiaty na poddaszu ( jeśi nie czytałeś, to na prawdę polecam!), i parę tomików Stephena Kinga, oraz kilka innych pojedynczych książek o tematyce kryminałów, horrorów, i dramatów. Mam nadzieję że kiedyś kolekcja będzietak ogromniasta jak Twoja. Życzę powodzenia w dalszej kolekcji, mam nadzieję że doczekam się kiedyś filmu, o podobnej tematyce, bo jest na prawdę super! Pozdrawiam! :)
Wszystko przed Tobą :) Pewnie za jakiś czas będziesz miała nie tylko kolekcję podobnych rozmiarów, ale i większą :) A filmów książkowych jest już na moim kanale kilka i prawdopodobnie będzie ich powstawać coraz więcej :)
Łączą nas Wiedźmin, Władca Pierścieni, Imię Róży (dość wymagająca lektura, w sumie), książki o grach i jeszcze parę innych. U mnie w ogóle mało beletrystyki i ostatnio musiałam jeszcze bezlitośnie przetrzebić moją kolekcję z powodu klęski urodzaju. Ha, a gdzie Pan Samochodzik? Oczekiwałam, że zobaczę na półce ;) Aaa, i jeszcze polecam ciekawą książkę, właściwie encyklopedię przygodówek "The Guide to Classic Graphic Adventures" - wprawdzie po angielsku, ale bardzo treściwe (ponad 700 stron) podsumowanie praktycznie wszystkich klasycznych przygodówek. Można kupić na Allegro chyba i znaleźć na pewnych serwisach na czytnik ;)
Jeżeli lubisz oryginalne książki wyróżniające się czymś od innych czy to światem czy specyficznymi bohaterami to placem ci zainteresować się książkami napisanymi przez Chine Mievillea. W Polsce zostały wydane wszystkie jego dotychczas napisane książki z wyjątkiem novelki o tytule King Rat i 1 zbioru opowiadań, którego tytułu nie pamiętam. Polecam zacząć od jego najbardziej znanej książki czyli Dworzec Perdido, która przy okazji otwiera trylogie zwana Bas-Lag, gdzie każda kolejna książka jest ze sobą luźno powiązana ale wszystkie 3 dzieją się w tym samym universum. Dalszego jego ksiażki które polecam przeczytać to Miasto Miasto oraz Kraken. Pozostałe również wydane w Polsce to zbór opowiadań o tytule W poszukiwaniu Jake'a, Ambasadoria (jedyne w tym zestawieniu sf), LonNiedyn (będącą swego rodzaju książka dla dzieci) oraz Toromorze (moim zdaniem najgorszą jego książka jaka napisał).
Ja jestem molem książkowym i jeśli mogę to zapraszam Cię Vicku na mój kanał gdzie zacząłem prowadzić vlogi książkowe oraz polecam przeczytać inne dzieła Tolkiena
Sporo czytasz, inteligentnyś. Ja w swoim życiu nigdy tylu nie przeczytałem i pewnie nie przeczytam nigdy xD Cóż to pewnie dlatego, że jestem z tego może nowszego pokolenia.
Też mam trochę ksiazek Agaty Christi. Trochę tez mam filmów filmów Puaro i Pannę Marple na DVD
respekt za słodziutkiego sackboya.
Fajny film. Czytasz może jakieś Westerny? Jeśli nie to polecam książki Wiesława Wernica. Z kryminałów polecam książkę Amadeo Visconsini pt. Heroina.
Kupuję nowe wydania książek Wernica, które pojawiają się nakładem wydawnictwa Siedmioróg ;)
Cudowna kolekcja
Rowling to naprawdę utalentowana pisarka. Harry Potter jest świetną sagą, co do tego nie ma wątpliwości, uważam natomiast, że jej talent jest uwydatniony przy jej innych książkach - jej powieść obyczajową "Trafny Wybór" przeczytałam jednym tchem, choć sama książka nie jest sama w sobie zbyt ciekawa - jest jednak świetnie napisana. Jestem w trakcie czytania jej kryminałów i ciekawa jestem, jakie będzie końcowe wrażenie :D
Co do Camilli Lackberg, niestety zgadzam się z większością - koło 4 jej powieści byłam już dosyć znudzona.
Pan Andrzej Sapkowski jest świetnym pisarzem, choć po obejrzeniu / przeczytaniu wywiadów z nim wiem, że raczej bym się z nim nie zaprzyjaźniła :D Nie przepadam jednak za bardzo za wiedźmińską sagą (choć uwielbiam opowiadania), moim ulubionym tworem Sapkowskiego jest Trylogia Husycka, którą zresztą bardzo polecam ;)
Z Cobenem mam podobny problem, co z Camillą - jego książki są bardzo powtarzalne, zwłaszcza jego seria z Bolitarem, ale czyta się je świetnie :D
Polecę Ci jeden tytuł, lekki, motywujący, może trochę dziewczęcy, ale to jedna z moich ulubionych pozycji - "Błękitny Zamek" od Lucy M. Montgomery - opowiada on o dziewczynie, która wiedzie ponury żywot, do momentu, kiedy dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora i zostało jej niewiele czasu - wówczas zaczyna żyć według swojego uznania i swoich pragnień i wynika z tego wiele ciekawych sytuacji. Zawsze, kiedy mi gorzej, sięgam po tą książkę i wiem, że na pewno poprawi mi ona humor.
Będę musiał nadrobić "Trafny wybór" :) Dzięki za polecenia, książkę Montgomery chętnie przeczytam, przyda się coś na poprawę humoru :)
Pewnie niedługo sam się przekonam, jak bardzo twórczość Lackberg i Cobena jest powtarzalna - na razie jestem pozytywnie nastawiony do tych autorów i wolałbym, by to się zbyt szybko nie zmieniło, aczkolwiek jestem też gotów na ewentualne rozczarowanie ;)
Nagrywaj więcej o książkach:) Może teraz recenzja Hardej?
Zastanawia mnie dlaczego masz dwie książki Agaty Christie "Zagadka Zaginionego Ekspresu", poza tym to moja ulubiona autorka i mam zamiar przeczytać wszystkie jej 84 książki (już 30 za mną heh), a tak to polecam Cobena, szczególnie powieści z Myron Bolitarem oraz z jego siostrzeńcem (trylogia Cobena) i książkę Klinika Śmierci. Pozdrawiam :)
No widzisz, nawet nie wiedziałem, że mam tę książkę w dwóch egzemplarzach :P Widocznie zapomniałem, że już ją mam i kupiłem ją po raz drugi :P
Wzruszyłam się jak mówiłeś o Harry Potterze :) KOCHAM Harrego Pottera, mam lat 16 oglądałam jak miałam 12 i się zakochałam. Teraz zaczęłam czytać jestem na Zakonie ;) i to jest piękna książka choć znam zakończenie i tak mnie wciąga ;) moja ulubiona postać to Snape :*
Zazdroszczę mega kolekcji, póki co moja kolekcja łaczy całą sagę Harrego Pottera, całą sagę Camilli Lackberg, sagę Kwiaty na poddaszu ( jeśi nie czytałeś, to na prawdę polecam!), i parę tomików Stephena Kinga, oraz kilka innych pojedynczych książek o tematyce kryminałów, horrorów, i dramatów. Mam nadzieję że kiedyś kolekcja będzietak ogromniasta jak Twoja. Życzę powodzenia w dalszej kolekcji, mam nadzieję że doczekam się kiedyś filmu, o podobnej tematyce, bo jest na prawdę super!
Pozdrawiam! :)
Wszystko przed Tobą :) Pewnie za jakiś czas będziesz miała nie tylko kolekcję podobnych rozmiarów, ale i większą :)
A filmów książkowych jest już na moim kanale kilka i prawdopodobnie będzie ich powstawać coraz więcej :)
Łączą nas Wiedźmin, Władca Pierścieni, Imię Róży (dość wymagająca lektura, w sumie), książki o grach i jeszcze parę innych. U mnie w ogóle mało beletrystyki i ostatnio musiałam jeszcze bezlitośnie przetrzebić moją kolekcję z powodu klęski urodzaju. Ha, a gdzie Pan Samochodzik? Oczekiwałam, że zobaczę na półce ;)
Aaa, i jeszcze polecam ciekawą książkę, właściwie encyklopedię przygodówek "The Guide to Classic Graphic Adventures" - wprawdzie po angielsku, ale bardzo treściwe (ponad 700 stron) podsumowanie praktycznie wszystkich klasycznych przygodówek. Można kupić na Allegro chyba i znaleźć na pewnych serwisach na czytnik ;)
Pan Samochodzik jest u mojego brata. Będę musiał kiedyś kupić wszystkie części napisane przez Nienackiego :)
Jeżeli lubisz oryginalne książki wyróżniające się czymś od innych czy to światem czy specyficznymi bohaterami to placem ci zainteresować się książkami napisanymi przez Chine Mievillea. W Polsce zostały wydane wszystkie jego dotychczas napisane książki z wyjątkiem novelki o tytule King Rat i 1 zbioru opowiadań, którego tytułu nie pamiętam. Polecam zacząć od jego najbardziej znanej książki czyli Dworzec Perdido, która przy okazji otwiera trylogie zwana Bas-Lag, gdzie każda kolejna książka jest ze sobą luźno powiązana ale wszystkie 3 dzieją się w tym samym universum. Dalszego jego ksiażki które polecam przeczytać to Miasto Miasto oraz Kraken. Pozostałe również wydane w Polsce to zbór opowiadań o tytule W poszukiwaniu Jake'a, Ambasadoria (jedyne w tym zestawieniu sf), LonNiedyn (będącą swego rodzaju książka dla dzieci) oraz Toromorze (moim zdaniem najgorszą jego książka jaka napisał).
Dzięki za polecenie, sprawdzę tego autora :)
Ale z ciebie ciekawy człowiek vicek jesteś 10% youtuba którego warto oglądać.Fajne gry i książki miło cię się słucha.
Ja jestem molem książkowym i jeśli mogę to zapraszam Cię Vicku na mój kanał gdzie zacząłem prowadzić vlogi książkowe oraz polecam przeczytać inne dzieła Tolkiena
polecam książki world of warcraft
Ciekawi mnie dlaczego masz jedną inną książkę z Harrego Xd bo wszystkie masz tak jak ja z 2012 roku a 6 cześć masz w starej okładce. Xd
Pomyliłem się przy kupowaniu i wziąłem tę część w innym wydaniu niż chciałem ;)
Sporo czytasz, inteligentnyś. Ja w swoim życiu nigdy tylu nie przeczytałem i pewnie nie przeczytam nigdy xD Cóż to pewnie dlatego, że jestem z tego może nowszego pokolenia.
Ja w Twoim wieku też miałem na liście przeczytanych znacznie mniej książek niż obecnie ;) Masz jeszcze czas, nadrobisz :)