Transzgenerációs mintáink a párkapcsolatban - beszélgetés Kemény Péter integrál családállítóval

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ธ.ค. 2023
  • "Nagyon sok kutatás van, hogy például a magyar nők 70-80 százalékát erőszakolta meg, vagy a német vagy a magyar, vagy az orosz hadsereg, jellemzően az orosz, vagy történt vele valami nagyon meghatározó trauma, ami például a nőiességét befolyásolta. Tehát mi mindannyian valamilyenfajta "erőszak előtt, után, közben" örökséget hordunk magunkban, és ha 80 százalékot mondunk, és ezek, mondom, ezek kutatások és Polcz Alaine munkáját akarom majd idehozni, akkor ez azt jelenti, hogy mindannyiunk családja érintett ebben. Tehát mindannyian hordunk valamilyen módon, vagy az erőszakoló, vagy az erőszakoltnak valamilyenfajta mintázatát. És ez aztán bevetülhet később a párkapcsolatunkba."
    Hogyan hat ránk őseink élete, történeteik, traumáik és hogyan határozzák meg ezek saját párkapcsolati működéseinket?
    Hányan ülünk azon a bizonyos első randin és hányan vagyunk az ágyban valójában?
    A beszélgetésből kiderül.
    Ha érdekel a téma, csatlakozz a Férfiszemmel Facebook csoporthoz is, ahol folyamatosan osztok meg apasággal, párkapcsolattal, férfiséggel kapcsolatos gondolatokat:
    / 613863467061598

ความคิดเห็น • 1

  • @juliaszamado9458
    @juliaszamado9458 หลายเดือนก่อน +5

    Kedves Marci, Hálás vagyok ezért a beszélgetésért. Rólad is sokkal többet tudtam meg, mint eddig. Nagyon kedvelem Pétert is-világos, érthető, amit mond. Magam 17 éve dolgozom Családállítással és a Boldogság Tanodában éppen a mély önismeret a téma. Köszönet érte.