Linux Mind #30 - Ubuntu 18 04 LTS Hogyan használd
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 8 ก.พ. 2025
- Sziasztok!
Ebben a videóban megpróbálom megmutatni, hogy az Ubuntu 18.04, a hibái ellenére, kellő türelemmel, és kitartással, egy egészen jó használható válhat, ha a megfelelő dolgokkal kiegészítjük. Remélem hasznos lesz, jó szórakozást hozzá!
Közösségi oldalak:
► Discord: / discord
► Facebook: / linuxmindvlog
► Twitter: / linuxmindvlog
► Twitch: / linuxmind
► TH-cam: / linuxmind
► Patreon (Támogatási lehetőség): / linuxmind
► TheStradus Twitch: / thestradus
======================================================
Amennyiben tetszik amit látsz, és szeretnél támogatni,
vagy csak meghívni egy pohár sörre azt itt teheted meg,
és köszönöm szépen. Hatalmas pacsi érte! ;)
► www.paypal.me/...
Ebben a videóban megpróbálom megmutatni, hogy az Ubuntu 18.04,
a hibái ellenére, kellő türelemmel, és kitartással, egy egészen jó használható válhat,
ha a megfelelő dolgokkal kiegészítjük.
Ez amolyan jó zsaru - rossz zsaru dolog. Az előző videóban inkább a
rossz zsaru volt előtérben, de most .. fő a pozitívum! :D
Remélem hasznos lesz, jó szórakozást hozzá!
hány éves vagy tesó???
@@GUMIGUMMO 37, bár nem értem ez miért releváns?
@@Dry151 A rendszerednek megfelelő Gnome Shell extension szükséges (de szerintem ezt is mutatom a videóban) erről az oldalról éred el.
wiki.gnome.org/Projects/GnomeShellIntegrationForChrome/Installation
@@Dry151 Nem. Ez a dolog kompatibilis vele. Illetve a Chrome áruházban is van egy extension amit le kell tölteni, de ezt is írja az oldal.
Nagyon nagyon hasznos a videó kezdő ubuntu felhasználóknak...bátran ajánlom.
Köszönöm, igyekeztem. :)
Nagyon nagy segítség volt, hálás köszönet👍🏼
Örülök, ha segíthettem. :)
7:05. Köszi. Ezt már régen keresem. Nekem nagyon tetszik.
Igen, nagyon hasznos kis program valóban!
Az előző videóból kiderült, hogy a Gnome nem a szíved csücske, de most sikerült megfejelni: gyakorlatilag lemészároltad, és csináltál belőle egy Cinnamon - Xfce mixet. Csak a halott Gnome a jó Gnome, ha már semmi sem marad belőle, csak akkor lesz "használható". :) Ráadásul a szép Gnome-ból csináltál egy csúnya windows - utánérzést...
Persze vannak dolgok, melyekkel egyetértek (Synaptic és User hemes telepítése, vagy az Ubuntu szoftverek alkalmazás kétes minőségére vonatkozó megjegyzések; utóbbiból a snap mindenestül kiirtható a gnome-software-plugin-snap csomag törlésével), de ha valakinek ennyire nem tetszik ez a felület, sokkal érdemesebb egy másikat választani (Xfce, Kde, Mate, Cinnamon), mint vesződni az átalakításával.
Csak két szempontra szeretnék rávilágítani, mivel és miért nem értek egyet (van több is, de senki nem olvasná végig):
1. Az indítópanel nincs jó helyen a bal oldalon, logikusabb alulra tenni.
Szerintem nem az. Az egeret semmivel nem nehezebb jobbra-balra mozgatni csuklóból (sőt!), mint föl és le. A Dash to dock kiegészítőnél választható opciók az elrejtés, intelligens elrejtés, és egérmozdulattal előhívható, nem kell sehová sem klikkelni meg billentyűket nyomogatni.
2. Valamilyen kategorizált menü nélkülözhetetlen.
Szerintem ez sem áll meg. Nem igaz, hogy egy felhasználó állandóan használni akarja az ÖSSZES telepített alkalmazást. Használ mondjuk max. 8-10-12-t napi rendszerességgel, ezek vígan elférnek az oldalsó indítópanelen, ha meg szükség van kéthetente valami másra is, akkor elkezded beírni a nevét vagy kikeresed a kupacból. Nem ér nettó időveszteség, az biztos.
A User themes és a Dash to dock - on kívül csak a Taskbar kiegészítő van nálam telepítve, rengeteg beállítási lehetőséggel (kiváltja az omgubuntus scriptet is), ez a felső panelen megjeleníti a megnyitott appokat amolyan windows-osan.
A videóban látszik, hogy nem minden ikon lesz Faenza (pl. fájlkezelő), de a menulibre segítségével ez megoldható.
Ezek hasznos tippek, köszi szépen. Főleg ha tényleg kiírtható a snap.
A többi meg, hát nézd. Szubjektív dolgok. És személy szerint csak a kategorizált menüben érzem magam otthon. Te nem. De hát ez nem gond. :)
Én az indítópanelt / menüt csak bal alul szeretem (igen windowsos maradék beidegződés). Neked mindegy. Hát ettől szép a világ, hogy különbözőek vagyunk. :)
Ahogy a videóban is elmondtam ezeket a dolgokat szubjektíve mutatom be, aztán kinek, hogy a szájíze, úgy csinálja magának.
Köszi Zoli, hogy bemutattad ezeket. Így már felmerem tenni a 18.04-est Unity felületről a pingvinemet. Viszont az sajnálatos, hogy ezeket kell manuálisan megoldani, miért nem teszi meg alapból a telepítő. Szép napot.
Kiváló kérdés, én is nagyon csupasznak és magára hagyottnak érzem így a 18.04-et, épp ezért is váltottam ArcoLinux-ra
Most frissítettem fel 18.04-re terminálból. Elsőre abba szembesültem, hogy a 18.04 szét vágta az asztalomat. Tehát ikonok nem működnek, bevolt rendezve, most meg soronként vannak, illetve a dash helyett mindig a fájlkezelőt (videó esetén firefoxot) nyitom meg, kezdek megőrülni tőle.
Viszont, ez az új Ubuntu gnome felülettel gyönyörű szép. Számomra.
ArcLinux bevállt?
Mindig tanulok valami ujjat a videókból. Ezek tényleg apróságok, hogy középen nyíljon meg az ablak, a tesztjeim során fel se tűnt. Az mondjuk tény, hogy az LXDE-s Lubuntu is jobban konfigurálható alap telepítéssel, mint az Ubuntu... :D Az Xfce-t meg se említem, az is nagyon jól "szétszedhető" szerencsére.
Engem borzasztóan tud idegesíteni ha nem középen nyílik meg egy ablak. Az a halálom konkrétan :D
Ezt észrevettem már másik videódban is, de ezért felesleges grafikus programot telepíteni, lehet parancssorból is menedzselni a dconf-ot. A parancs neve gsettings.
Az ablak középre helyezését így lehet vele visszakapcsolni:
gsettins set org.gnome.mutter center-new-windows true
Gondolom az volt a cél, hogy Desktop szinten is lehessen ezt a beállítást állítani. Az Ubuntu mindig is a kezdő Linuxosoknak készült, de a 18.04-nél kezdi félig megkötni a kezünket a Cannonical.
Jó lett a videó (mint ahogy azt már megszokhattuk tőled), tényleg élhetőnek látszik a rendszer, de ha már xfce szerűvé tesszük, akkor inkább xubuntu, vagy Linux Mint xfce. Mindenesetre az első nagyobb ráncfelvarrást mindenképpen érdemes megvárni mielőtt fő rendszerként alkalmazzuk.
Nem is kérdés, hogy XFCE. Már ha fogyasztás szempontból vizsgáljuk is a kérdést.
Köszi pont akartam kipróbálni az Ubuntut és ez a videó sokat segítet nekem, de azért én még a Archot jobban szeretem :)
Örülök ha segíthettem :D
Szeretem a videóidat Zoli, de ezen most rágódtam sokat, de végül is csak leírom, ami nagyon nem tetszett. Először is, a cím, ez nem hogyan használd, hanem hogyan varázsold át az egészet másra, mint aminek kigondolták. Kb akkora felesleges dolog, mint mikor én a KDE felületemet át akartam alakítani Unity-re, aztán rájöttem, hogy azt ölöm ki belőle, ami a lényege. A gnome felülettel most próbálják a minimalista vonalat folytatni, hogy egy kezdő linuxos átállása könnyebb legyen. Véleményem szerint ezét nincs benne a tweek tool sem, mert, amint ezt te is megjegyezted azzal csúnyán szét lehet barmolni az egészet, ergó nem kezdőknek való. Mondok rá példát is, anyámén régi laptopján évek óta simán fut egy ubuntu 14.04, előtte a gyári vistát sikerült nekik pár hónap alatt galyra vágni, mert bele tudtak piszkálni olyasmibe is, amihez nem kellett volna és nem mellesleg nem is tudták mi, de kattintgattak. A videóból leginkább nekem az jött le, hogy ez az LTS kiadás el lett baxva úgy ahogy van, mert a tálcát át kell pakolni fentről lentre, menünt rakni neki, aztán csoportosítani az egészet, majd Arc témával megfejelni és akkor így már jó is. Egy kezdő linuxos ezek után nem biztos, hogy megnézve ezt a videót egyáltalán kedvet kap az ubuntuhoz, esetleg megpróbálkozik egy arch vonallal, aminek nagy valószinüséggel az lesz a vége, hogy vissza a windoshoz, mert a linux szar. A unity és gnome legjobb tulajdonsága szerintem pont az, hogy ubuntu alatt hegesztés nélkül is egész jól működött, nem kellett belenyúlni, ezt mást asztali felületnél nem mondhatom el. Egy kezdőnek nek is kell más, telepít, bekacsol megy az internet lehet fészbúkozni és youtubozni, minden csupa öröm és boldogság. Aki meg testre akarja szabni annak ott vannak az erre való felületek.
Nézd, sok dologgal egyet értek amit mondasz, sokkal pedig nem. Az LTS nem azzal lett elrontva, hogy hol a tálca, és a menük, hanem a snap kritikán aluli hanyag integrálása, a régi rendszerről frissíteni nem tudó automatizmus, és még sok más miatt.
Itt pont azokat mondom el szubjektív szempont alapján, hogy hogy tudod olyanná tenni, hogy az ismerősebb felület legyen, és ne az egész egy vadidegen cucc. De mondom még egyszer ez szubjektív. Nekem így jobban tetszik, neked nem. Nincs ezzel semmi gond. :) Tényleg.
A snap-el kapcsolatban nem is fogalmaztam meg kritikát a videóddal szemeben, mondjuk nehéz is lett volna, mivel az használhatatlan volt már 16.04 alatt is. De látom, hogy megértettük egymást és ennek örülök is, a kritikám építő szándékú volt és úgy látom ezt te is észrevetted. Szóval csak így tovább.
Abszolút. Az építő kritikát mindig szívesen fogadom.
Fel raktam jelenleg is használom. Ami nálam egy ütköző, hogy hiába jó a rendszer gyors és (Jobb mint a Windows) Sajnos vissza kell állnom a Windows-ra mert szinte egyik program sem fut wine-al rendesen. És ezt iszonyat sajnálom mert a Linux egy nagyon stabil erős rendszer! Jelenlegi problémák, hogy zenei producerként használom az Ableton 10-et és mellé 20db plugint. E mellett ott vannak az Adobe termékek. Nagyon jó hogy vannak ingyenes alternatívák ki is próbáltam őket. De mivel ingyenesek ezért látható, hogy a gyártó nem szánt rá akkora időt és nem is olyan jók mint az előbb említett Adobe termékek! Remélem egyszer a Linux/Gyártok találnak egy kompromisszumot mert tényleg egy élhető rendszerről van szó. Csak annak aki dolgozik a gépen komoly programokkal annak lehetetlen az átállás és ezt be kell ismerni ! A zenére vissza térve szép és jó, hogy van a Bitwig de ha megkérdezel 5 producert abból 3 FL Studio, 2 Ableton-os ! A kókány meg sajnos kókány marad ez van! Ennyit akartam srácok (bocsi a regényért, de ez a jelenlegi tapasztalatom a Linuxal 2 hét alatt) És hozzáteszem Nincs mellette semmilyen rendszer!
Nézd, nem tudlak cáfolni, sajnos a professzionális studió szoftvereknek (minden téren) őrületesen nagy piaci hiánya van linux rendszereken. Ezért kéne valakinek megmozdulnia (nagy gyártónak), mert aki az első lesz valószínűleg szép bevételre tehet szert.
Szia Zoli! Nagyon tetszik, amit csinálsz. Szép, igényes, lényegre törő munka. Neked köszönhetően kezdtem el a napokban foglalkozni a Linux Oprendszerrel. Gondolom ebből is kiderül, hogy nagyon kezdő vagyok benne. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Win törlése után felraktam a gépemre a Linux Mint 18.3-at az általad nyújtott útmutató alapján egy SSD-re, és tökéletesen működik. Viszont a gépbe van egy HDD is. Első kérdésem: Lehet, hogy jobb lett volna oda létrehozni a /home és ha igen, akkor hogyan csatolom fel az SSD /partícióhoz. Legfeljebb javítom :). A másik kérdésem: szeretnék még egy Linuxot felrakni. Ebben az esetben ugyan úgy létre kell hozni a /; /home perticiót külön vagy Mint /home partíciót is használhatom hozzá? És így lesz két /partició és egy /home. Vagy kell és jobb ha mind a két Linuxnak külön /home partíciója van. Válaszodat előre is köszönöm.
Szia! Gyere fel a discordunkra, ott sokkal hatékonyabban tudunk segíteni. Link a leírásban.
Egy plusz infó...ha terminálban telepítesz programot,mögé írod a -y -nt,telepítés közben nem kell enter-t ütnöd hogy biztos akarod-e...pl apt install vlc -y....gondolom eddig is tudtad,csak nem használtad,bocs az okoskodásomért :)
Debian rendszerek alatt nem ismertem a szintaxist. Tudtam, hogy létezik, csak nem tudtam mi az. Arch alatt tudom a --noconfirm (ugyanezt csinálja) :)
Akkor csak tudtam újat mutatni :)
Erről szól a közösség, hogy mindenki összedobja a tudását. Csak egyedül nekem nincs szégyenérzetem kiállni, és pofázni róla ... tudom, hogy kéne ... :D De hát nincs. :D
Ettől még nem én leszek az okos, hanem a közösség. :D
Akinek van tudása hozzá,anak ne is legyen szégyenérzete,mi földi halandók szívesen vesszük a hasznos infókat :) Én kb 4 éve vagyok Ubuntu felhasználó,mindennek magam olvastam utána,nem nagyon okoz már gondot ha valami baj történik :)
Hasonló meglátásaim vannak nekem is az itt elmondottakkal. Érdekes, hogy a Cinnamon - aminek az alapja ugyanez - mennyivel élhetőbb.
Hát igen a Cinna ... azért ott is vannak gondok. A Muffin ablakkezelő legalább annyira bugos mint szegény Mutter. :)
Viszont ha az elrendezésre gondolsz valóban jóval konvencionálisabb, mint a G3.
Egész egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért nincs legalább 10K feliratkozód? Még úgy is lekötött ez a röpke fél órányi szösszenet, hogy az Ubuntutól a hidegrázás futkos a hátamon. Csak így tovább, igazán elbírna a magyar TH-cam hasonló minőségi tartalomgyárosokat!
Azért nincs sajnos 10k feliratkozóm, mert nem nyalok Oreót, miközben jeges vödör vízzel öntöm le magam, miközben természetesen iphone / ipadot rántok ki forró olajban. Ez egy réteg tartalom sajnos az egész világon. :)
Engem sokkal jobban érdekelne, hogy láttad a videót amikor az még nem nyilvános, tehát nem jelezhette ki neked? Hmm? :) Vagy esetleg Mr. TH-cam bugos?
Éppen a sorozat 29. részét néztem és utána láttam, hogy van 30. rész is. A lejátszási listában már megjelent, a csatornán még nem volt kint.
Akkor ez Mr. TH-cam sara. A kis bughalmaz. :)
És amúgy köszönöm szépen a támogatást is! :D
Hát igen gnome alatt azért kell extensionokkal játszadozni, mondjuk én szeretem a default gnome-ot pont azért mert más mint a windows. Mondjuk Fedoránál még dock sincsen, ubuntunál legalább van. Ha jól emlékszem akkor Opensuséban alapból benne van gnome-tweak-tool.
Akkor legalább ők gondolkodnak. :)
Szia!
Segítségedet szeretném kérni, minap feltelepítettem a Linux Mint legújabb verzióját (Mate-32bit) a Laptopomra (Dell-Inspiron 3552), minden ment zökkenőmentesen. Ma mikor bekapcsolnám egy fekete képernyő fogad, a grub-ot is csak néha adja be, aztán sok várás után betölt a rendszer, de a kép szemcsés, nem lehet látni semmit stb. Keresgeltem neten, de semmi hasznosat nem találtam, egyik se oldotta meg véglegesen ezt a problémát. Ha tudsz erre megoldást legszíves megosztani velem. Előre is köszönöm!
Szia!
Százezer meg egy oka lehet. Minden laptop minden hibáját én sem tudom elhárítani. Első blikkre azt mondom egy 'nomodset' megoldhatja.
De ez a platform nem alkalmas hibamegoldásra. Gyere fel a discordunkra ahol szívesen segítünk neked. Link minden videó leírása alatt.
Nagy megelégedettséggel használtam a videoban bemutatott módosításokat az Ubuntu 18.04-en.Valóban jobb megjelenést lehet vele elérni.A költői kérdésem az,hogy lehet-e ezt a baállításokat az új Ubuntu 20.04-en alkalmazni?
Szia! Szerintem egészen biztosan! :)
@@LinuxMind Helló! Müködik minden beállítás.Köszönöm!!!
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy Ubuntu 18.04-ben a dash indító alulra került, hogy lehet felülre helyezni ? Nem szeretnék dash to dock kiegészítőt használni, mert azzal nemtudom baloldalra tenni a dash-t
Szia, a beállításokban van erre lehetőség!
Van olyan applikáció amivel win szerűen az összes dolgot egy helyre rejthetem az órán és az asztal mutatáson kívül egy kis felfele mutató nyíllal jelezve (én mindent elrejtek alá, utálom ha foglalják a helyet)? Amúgy nem is gondoltam, hogy a win lenyúlta ezt az óra melletti asztal mutatást mert pont ugyan ez w10-en, ma is tanultam jó pár dolgot. Meg úgy mindent el lehet rejteni egyáltalán, vagy a kikapcsolást át rakni a Menü-be? Esetleg az egyszerű két soros órát hogy kell beállítani, mert winen az nagyon jól mutat, és mi a pontos betűtípusa a wines órának?
Szerintem az óra is rendszer betűtípusokat használ azt pedig a gnome-tweak-toolban megnézheted. Ami a többit illeti, passzolok. Nem nagyon használok gnome-ot, nem ismerem minden testreszabási lehetőségét. :)
Van egyáltalán akkor olyan felület ahol biztosan áttudod így fabrikálni az egészet? Nem mondom, hogy megéri ha tényleg nagyon de nagyon bele kell menni, és azt se mondom hogy szép a windows, mert most már kezdem azt gondolni, hogy NEM.
Sziasztok! Új vagyok az Ubuntu 18.04 terén szóval nem sokat tudok. Pár napja váltottam Win10-ről Ubuntura és van egy igen csak nagy problémám.. A frissítés kezelőben-> Beállítások-> További illesztőprogramok menüpontban beállítom, hogy X.Org X server helyett Nvidia drivert használjon (nvidia-driver 390 (zárt,tesztelt)) egyébként egy 1060-om van 3GB-s, és egy olyan érdekes hibával futottam össze újraindítás után, hogy a felbontás 1360-ról 1024-re vált (további opciók nincsenek tehát a lenyíló menüben nincs más) és hang sem lesz.. az eszközöknél ismeretlen eszközt ír az LG-tv helyett ( HDMI-vel van összekötve), valamint amikor a League of Legends-ben vagyok (gyakorló módban) akkor az FPS-em 2 ami nem túl szerencsés úgy, hogy Win10 altt 120 volt + amikor elsőnek léptem be az Nvidia téma előtt akkor simán megvolt a 60 fps na most arra lennék kíváncsi , hogy mivel lehetne ezt orvosolni. A segítségeteket előre is köszönöm!
Szia!
Ne haragudj, de nem szoktunk senkinek kommentben segíteni, mert elveszik a tudás!
A cél pedig a tudás fenntartása és megőrzése, másoknak is a jövőben. Ebből kifolyólag csak
Discordon segítünk, mert ott visszakereshető, és megmaradó a tudás.
A Discord címet megtalálod minden videó leírásában.
@@LinuxMind ohh köszönöm, megfogadom!
Hasznos volt egy kezdőnek... snap ne, miért? csak ne - azért. :)
Szia. Meg tudnád mutatni, hogy windows portable játékot hogy tudok ubuntu(18.04) alatt futtatni? Előre is köszi.
Szia, alapvetően a Wine futtatási réteggel. Erről már volt videó, a #06-os.
11:12 Jól látom, hogy alapból nincsenek bekapcsolva a hivatalos kiterjesztések? Bele rakták de be már nem tudták kapcsolni? Ezt nem nagyon értem... :|
No igen ez olyan mint a gnome-tweak-tool esete. Mindenhez KELL, és nincs benne. Miééért? :D
Ezért buzdítok mindenkit XFCE / KDE, azok legalább nem logikátlanok. :)
Ubuntut szeretnék a Windows mellé telepíteni, ismerkedni vele, melyik verziót ajánlod?
Mindig az aktuálisan elérhető LTS verziót. Jelenleg 18.04.3
@@LinuxMind Köszi. Minél egyszerűbben hogyan tudnám letölteni? Valami Wubi telepítőröl olvastam, de az mintha már nem működne. ???
Az már nem működik valóban. Itt tudod letöltteni: ubuntu.com/download/desktop
20.04.1 / zfs
Egy video allati leirásban találtam.
Hali! Azt azért elmondhattad volna, hogy mi a baj a snap-pel, még akkor is, ha már egyszer elmondtad. Nem azért mondom, mert én szeretem, hanem mert a felhasználók ezt most nem értik. :P
Akkor meglesik az előző videót. :D
Próbáltam AMD (RX 570) kártyával... horror! Az Ubi 18 tesz fel drivert hozzá, ami so-so működik. Kivéve ha több monitorod van, mert akkor bukta. Egyenlőre amdgpu-pro csak a 18.20 pre-release érhető el, de azzal használhatatlan a rendszer! Villog a kép, semmi nem fut rendesen. Az alap driverrel használható, de lesznek teljesítménybeli problémák. NVidiával viszont nem lesz gond, nyugodtan használhatjátok! :)
Igen, sajnos számomra is érthetetlen, hogy az AMD, hogy hagyhatja el a linuxot használókat?! Ez egy hardver gyártótól nagyon fura. Tudom, hogy sovány vigasz, de ahogy mondtad, ott az amdgpu-pro... türelem... fejlődni fog. Kitartást minden AMD-snek, addig marad a Mesa.
Mire alapozod azt a kijelentést, hogy az AMD elhagyta a Linuxot használókat? Az amdgpu az AMD által fejlesztett nyílt forrású (!) driver. Fejlesztik az amdgpu-pro-t is (most már Radeon Software néven), így nem értem a kijelentést.
Érdemes lenne tovább vizsgálni a fent említett problémát, mert azt írják, hogy a Mesa 18-as verzió már elég jól működik, hasonló teljesítményt nyújt sok játékban, mint a zárt Nvidia. Lehetne pl. más asztali környezettel is próbálkozni. A Gnome esetén a több monitor megfelelő működéséhez kiegészítőket szoktak felrakni, hogy működjön. Ilyen ez a Gnome, "egyszerűsítésnek" nevezik azt, hogy sok minden használhatatlan.
Aki ilyen felületet akar az telepítse a kde-t.
És ha ő gnomeot szeretne, ilyen elrendezésben? Mindenkinek szíve joga olyan asztali felületen dolgozni, amilyenen szeretne. :)
Ezt már egyesek új disztrónak neveznék.Mondjuk Ubuntu cinnamon például?
Lesz majd Mate-s állítólag most az a stabilitás netovábbja. :D
@Linux Mind: Egyszer kipróbáltam, talán a 16.04 volt, nagyon ajnározták. Elkezdtem átrendezni az ikonok sorrendjét, és véletlenül ráejtettem az egyiket egy másik "fejére". Ettől összeomlott az egész panel a p....ba. Mindkettő. Ennyire stabil. :)
Az komoly. :D
Majd meglessük szakmailag mit tud az :D
Vicces, hogy itt az Ubuntu-t szabod Windows10-re, miközben a Windows11 egyre jobban hasonlít az Ubuntu-ra. XD
Olyan "arcsosra" szabtad :D
Próbáltam a Winhez legjobban hasonlítót összefaragni, hogy lássák a népek, hogy milyen rugalmas a desktop. :)
sudo apt-get install gnome-software
sudo apt --fix-broken install
sudo apt-get install gnome-software