📌 Великий Кадровий Онлайн-Семінар 30.05. Практикум з ведення військового обліку після всіх-всіх змін Реєструйтеся 👉 bit.ly/3Kd3LPl ✅ Кадровий канал новин kadroland Live - приєднуйтесь ➡ t.me/kadroland ✅ Знайомтесь з оновленою Кадровою Платформою №1 ➡ bit.ly/3JI69xg ✅ Стати передплатником ➡ bit.ly/44n7O4L
Не зрозуміла, як саме почати вести в частині: якщо раніше ми не подавали звітність про зміну облікових даних, а потім почали подавати, що тоді з тими, кого ми приймали раніше і не повідомляли???
Добрий день. Підкажіть будь ласка, З чого ж все-таки почати, щоб не натрапити на штраф, якщо: 1. На даний час Військовозобов'язаний на фірмі - один чоловік. Перед цим було два, але другий звільнився, коли на фірму принесли Розпорядження від ТЦК разом з повісткою. Про його звільнення було повідомлено в ТЦК належним чином. 2. Відповідальний призначений давно, декілька років тому, в військомат про це не повідомлялося. Відповідальний - некваліфікований, і ні разу не проходив підвищення кваліфікації. 3. Ніякої йому доплати немає, а ведення ВО прописано у посадовій інструкції. 4. Списки є, але відомості з них ніколи не звірялись з воєнкоматом. 5. Ніякі звіти ніколи не подавалися у воєнкомат (або ТЦК). Що робити, з чого почати ? Дуже дякую за поради
1. Радила б все ж таки призначити доплату відповідальному (хоча б 5-10%). 2. Вести списки військовозобов’язаних і відомість оперативного обліку. Тут включити і того, що звільнився, але позначити, що звільнився. Їх нікуди не подаємо. Тільки до 25.01.25 роздрукуєте, підпишите і зареєструєте в себе. 3. Те, що звірки не було, це нормально. Зовнішнє звіряння відбувається за графіками. Вам їх не доводили? ну от і добре! 4. Ніяких звітів у ТЦК і немає. Тож в принципі поки у вас все добре. 5. Стежте за нашими безкоштовними вебінарами - даже детально ЩОДНЯ пропрацьовуємо тему військового обліку.
Чи несе роботодавець відповідальність за те, що працівник до 17 липня не оновить дан. Я знаю що ні, але сьогодні була в ТЦК, то сказали, що з прийняттям змін до Порядку 1487 та Постанови 560 роботодавець несе відповідальність
Я б сказала: несе опосередковано. Тобто в частині "ознайомлення" зі змінами, інформуванням + в частині "сприяти" явціі в ТЦК (зокрема, увільнити). Напряму - ні.
Добрий вечір! 1. Підкажіть якщо військовий облік не вівся, ми призначили відповідального за ВО, увідомимо про це ТСЦ, після цього списки потрібно їм передавати дод.5 і дод.12 чи вони в нас зберігаються до перевірки? 2. Якщо працівники на підприємстві зняті з військового обліку їх потрібно якось показувати в списках? Дякую.
Добрий день, підкажіть буль ласка, якщо на роботу приймають чоловіка з інвалідністю або батька трьох дітей чи потрібно починати вести військовий облік та надсилати звіт до ТЦК?
Добрий день. А гаражні кооперативи маю вести такий облік, неприбуткова організація? Бо у нас прийняли голову правління, керівника, хлопця 20 років, який навчається у вищому навчальному закладі. Чи потрібно вести облік на нього і чи потрібно подавати дані до ТЦК?
На підприємстві 1 працівник директор. Підприємство не веде діяльності, директор у неоплачуваній відпустці на период військового стану. Який облік ведеться і хто має подавати.
Директор є військовозобов’язаним? Якщо так, то слід вести. Слід себе призначити відповідальним, внести дані до Списку. Списки нікуди не подаємо, якщо не просять. Це мінімум, що слід вам зробити. Те, що діяльність не ведеться і він у відпустці, не підстава не вести ВО
@@yana_yaroshenko Але якщо військовозобов'язаний директор у неоплачуваній відпустці вже другий рік, і він є єдиним співробітником, то він, перебуваючи у відпустці, все одно повинен вести облік? Тоді може простіше його звільнити?
@@hallufix1 тут я вам не жам поради: вирішувати вам. Про звільнення директора вме піно слід подати Повідомлення (по додатку 4 як за працівника, по додатку 1 як за відповідального, якщо він призначений). Саме ведення обліку не складне, як ви вже зрозуміли. Вирішувати вам
@@hallufix1тут я не можу дати вам пораду, вирішувати вам. Але відпустка не підстава не вести ВО. Ведення нескладне у вашому випалку: внести дані до списку і якщо нічого не зміниться, то нічого і не робити. Нікуди не звітуєте. Але при звільненні маєте подати повідомлення за додатком 1 як за відповідального та директора (і я б звітувала двічі!), і за додатком 4 як за працівника.
@@hallufix1 я не можу дати вам таку пораду. Ведення не складне: вписати себе в списки і, якщо нічого не змінюється, нічого і не робити. Нікуди не звітуємо. Але якщо звільнити, то подайте 2 повідомлення за додатком 4 (на директора і на відповідального, хоч це 1 особа. Я б зробила так) і додаток 4, як на директора як працівника. (Відповідь надала Яна Ярошенко, перепрошую, бо щось з налаштуваннями ютуб в мене)
Підкажіть, будь-ласка, в який термін потрібно повідомити ТЦК, що на директора виданий наказ про відповідальність за ведення військового обліку. Директор на підприємстві один військовозобов'язаний, тому наказ буде на нього. Облік не вівся і дані не звірялися, звіти теж ніякі не подавались до ТЦК. З чого почати? Просто видати наказ на директора і відправити заказним листом до ТЦК?
Так, директор сам на себе видає наказ. Зразок є на платформі Кadroland. Ви можете стати передплатником і завантажити всі необхідні документи. Повідомлення подається протягом 7 днів.
@@kadroland я не розумію як порахувати ті сім днів, хоча слузала дуже уважно)) Тобто я можу видати наказ 1 серпня і до 7 відправити поштою? Чи є якийсь термін, в який директор мав ВЖЕ подати те повідомлення і не подав. Ми ж розуміємо, хто це буде робити. Тепер очікувати на штраф? Дуже дякую за відповідь.
Добрий день. ВО на підприємстві ніколи не вівся, якщо починати вести зараз: 1. чи потрібно нести до Тцк повідомлення про призначення директора, чи тільки достатньо віднести наказ про призначення відповідальної особи? 2. Кадровик є , але він категорично відмовляється вести ВО. Читала тут, що може директор призначити сам себе вести ВО. Чи буде в нашому випадку це правомірно? 3. В списку призовників від якого віку вносяться працівники? Від 25 чи від 18? 4. Якщо зараз починати вести списки, а у нас за період з 01.01.24 були звільнені люди, то чи потрібно їх вносити в ці списки і на яку дату формувати ці списки, бо ВО почнемо ж тільки вести? Дякую.
1. Вважаю, що треба подати. Так ви припините триваюче порушення. Але чи буде штраф- важко сказати. Формально- може бути. 2. Так, це правомірно. 3. Від 18 років. З 25 вже група "військовозобов’язаних". 4. Вести з 01.01.24. Внести і звільнених. До кінця року мають бути в Списках.
@@yana_yaroshenko щиро Вам дякую за відповідь. Ще одне питання: а якщо у тих, хто звільнився не було ВОД, їх потрібно вносити в списки? Там же є відповідні графи, які я не зможу заповнити. Дякую.
@@yana_yaroshenko дякую. А якщо у директора немає ВОД, то чи потрібно нести наказ на призначення до ТЦК за місцем реєстрації підприємства і місцем реєстрації директора? Директор військовозобов'язаний.
ОСМД - це юрособа. Тож, якщо є військовозобов’язані, призовники чи резервісти за трудовим договором, тобто працівники(!), не мешканці, то ТРЕБА вести ВО
Вітаю. Підчкажіть будь ласка: якщо у посадовій інструкції інспектора з кадрів прописано ,що він веде військовий облік, то доплату установлювати не потрібно?
Чи треба вести військовий облік, якщо з медичною сестрою призупинена дія трудового договору з 01.09.2022 року і вона перебуває на тимчасово окупованій території, ніякого зв'язку з нею немає з липня 2022 року.
Добрий день! Чи можна військовий облік віддати на аутсорс? Звісно, ми розуміємо, що відповідальним за ВО на підприємстві має залишитися директор (бо більше просто нікому). Але фактично роботу по впровадженню ВО має зробити компетентний спеціаліст. То чи життєздатна думка, щоб таку роботу виконав аутсорс?
Тут важко сказати. Якщо на аутсорсі тільки зроблять накази, Списки, то я б сказала можна. Але всюди підписи директора і особа на аутсорсі взагалі не фігурує. Але за Порядком 1487 це взагалі не передбачено. Тож доведеться "видумувати" як такі функції назвати та оплатити. Тобто не може бути "надання послуг з налагодження військового обліку".
@@yana_yaroshenko дякую, зрозуміла вас. В такому ключі я й думала, що директор все підписує, все під його відповідальність, але роботу ручками робить інша особа, яка її знає. В нас в штаті директорка, 6 пенсіонерів-охоронців і 1 "нормальний"))
Добрий день. Невеличке ТОВ. Але вести В/О категорично ніхто не хоче. Бухгалтерія відмовляється, секретар відмовляється. Інші робітники військовозобов"язані. Що робити? Чи може директор взяти ведення В/О? Видати наказ на себе і цей наказ відправити у ТЦК? Дякую
Формально - це має бути працівник зі служби персоналу. Але, звісно ж, що змусити ми нікого не можемо. Тому - так, єдиний вихід: призначити директору самого себе відповідальним. На платформі в нас навіть є зразок наказу про покладання обов’язків відповідального з ВО на директора. Долучайтеся і користуйтеся
Доброго дня! А якщо на підприємстві немає працівників, окрім директора - жінки, не військовозобов'язаної, чи потрібно вести військовий облік? І чи потрібно по працівникам, що виконують роботи за Договорами цивільно-правового характеру вести військовий облік?
Військовий облік не ведеться, коли нема кого обліковувати. Як тільки в штат приймається військовозобов'язаний, від разу подається інформація до тцк і облік вже ведеться.
@@milavalya ні, не погоджуюся. Як буде, кого обліковувати, тоді призначимо відповідального і будемо вести ВО. За аналогією: ми ж не наймаємо бухгалтера з ПДВ "про всяк випадок, а раптом колись станемо платниками". Тож зайвого раджу не робити. А призначивши відповідального, будете змушені платити доплату.
Надати письмову пропозицію оновити ВОД. У разі відмови, попередити, що маєте повідомити про це ТЦК. У довільній спосіб повідомити ТЦК. Це якщо узагальнено
Будь ласка, підкажіть, якщо особа, що займається веденням військового обліку, немає відповідної кваліфікації, це є порушення і чим це загрожує даній особі та підприємству? Завчасно дякую,
Особи, відповідальні за ведення військового обліку (крім державних службовців), повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним для інспектора з військового обліку відповідно до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (п. 11 Порядку № 1487). Однак на даний момент офіційної кваліфікаційної характеристики для цієї профназви жоден галузевий ДКХП не містить. Так само не розроблено й професійний стандарт. Тож відповідальності немає. Але зверніть увагу: не рідше, ніж раз на 5 років, слід проходити підвищення кваліфікації. Запрошуємо до нас на платформу - навчатися можна онлайн з отриманням сертифікату.
📌 Великий Кадровий Онлайн-Семінар 30.05. Практикум з ведення військового обліку після всіх-всіх змін
Реєструйтеся 👉 bit.ly/3Kd3LPl
✅ Кадровий канал новин kadroland Live - приєднуйтесь ➡ t.me/kadroland
✅ Знайомтесь з оновленою Кадровою Платформою №1 ➡ bit.ly/3JI69xg
✅ Стати передплатником ➡ bit.ly/44n7O4L
А каким образом уведомлять ТЦК?. Просто почтой? Электронной почтой?
Ми написали лист з повідомленням про вручення
Надіслати листа або занести в свій ТЦК особисто
Не зрозуміла, як саме почати вести в частині: якщо раніше ми не подавали звітність про зміну облікових даних, а потім почали подавати, що тоді з тими, кого ми приймали раніше і не повідомляли???
Або подати за весь період, або сподіватися, що за минулі порушення не накладуть штраф.
Добрий день. Підкажіть будь ласка, З чого ж все-таки почати, щоб не натрапити на штраф, якщо:
1. На даний час Військовозобов'язаний на фірмі - один чоловік. Перед цим було два, але другий звільнився, коли на фірму принесли Розпорядження від ТЦК разом з повісткою. Про його звільнення було повідомлено в ТЦК належним чином.
2. Відповідальний призначений давно, декілька років тому, в військомат про це не повідомлялося. Відповідальний - некваліфікований, і ні разу не проходив підвищення кваліфікації.
3. Ніякої йому доплати немає, а ведення ВО прописано у посадовій інструкції.
4. Списки є, але відомості з них ніколи не звірялись з воєнкоматом.
5. Ніякі звіти ніколи не подавалися у воєнкомат (або ТЦК).
Що робити, з чого почати ?
Дуже дякую за поради
1. Радила б все ж таки призначити доплату відповідальному (хоча б 5-10%). 2. Вести списки військовозобов’язаних і відомість оперативного обліку. Тут включити і того, що звільнився, але позначити, що звільнився. Їх нікуди не подаємо. Тільки до 25.01.25 роздрукуєте, підпишите і зареєструєте в себе. 3. Те, що звірки не було, це нормально. Зовнішнє звіряння відбувається за графіками. Вам їх не доводили? ну от і добре! 4. Ніяких звітів у ТЦК і немає. Тож в принципі поки у вас все добре. 5. Стежте за нашими безкоштовними вебінарами - даже детально ЩОДНЯ пропрацьовуємо тему військового обліку.
Ще не забудьте про "головне" - Правила ВО на видному місці. Бо на це звертають увагу
@@ЯнаЯрошенко-л3ф Дякую Вам за відповідь
@user-lb4vd6mp7x Підкажіть ще будь ласка, а така доплата може бути менша ніж 5 %? Наприклад, 1 чи 2 %
@@Елена-п2к7ч за Порядком 1487 "до 50%". Тобто може і 1%. Але, погодьтеся, хто захоче за таку доплату брати на себе відповідальність в 59500?
Чи несе роботодавець відповідальність за те, що працівник до 17 липня не оновить дан. Я знаю що ні, але сьогодні була в ТЦК, то сказали, що з прийняттям змін до Порядку 1487 та Постанови 560 роботодавець несе відповідальність
Я б сказала: несе опосередковано. Тобто в частині "ознайомлення" зі змінами, інформуванням + в частині "сприяти" явціі в ТЦК (зокрема, увільнити). Напряму - ні.
@@yana_yaroshenko настало 17,07. Працівник не оновив дані і не надав оновлені дані. Які далі дії підприємства. Дякую
На мою думку, ні.
Але це доведеться доводити працівникам ТЦК
Добрий вечір!
1. Підкажіть якщо військовий облік не вівся, ми призначили відповідального за ВО, увідомимо про це ТСЦ, після цього списки потрібно їм передавати дод.5 і дод.12 чи вони в нас зберігаються до перевірки?
2. Якщо працівники на підприємстві зняті з військового обліку їх потрібно якось показувати в списках?
Дякую.
2. Їм потрібно стати на облік і їх дані потрібно внести до списку.
Щодо питання 1, то поки ТЦК не просить, можна не подавати.
Добрий день, підкажіть буль ласка, якщо на роботу приймають чоловіка з інвалідністю або батька трьох дітей чи потрібно починати вести військовий облік та надсилати звіт до ТЦК?
Так, якщо цей чоловік є військовозобов'язаним.
доброго дня! зараз пункт 20 до Порядку змінили : прибрали ВОД. як тепер бути?
Старі ВОДи діють, але зараз видають вже нові
Добрий день. А гаражні кооперативи маю вести такий облік, неприбуткова організація? Бо у нас прийняли голову правління, керівника, хлопця 20 років, який навчається у вищому навчальному закладі. Чи потрібно вести облік на нього і чи потрібно подавати дані до ТЦК?
Так, всі юридичні особи повинні вести військовий облік
На підприємстві 1 працівник директор. Підприємство не веде діяльності, директор у неоплачуваній відпустці на период військового стану. Який облік ведеться і хто має подавати.
Директор є військовозобов’язаним? Якщо так, то слід вести. Слід себе призначити відповідальним, внести дані до Списку. Списки нікуди не подаємо, якщо не просять. Це мінімум, що слід вам зробити. Те, що діяльність не ведеться і він у відпустці, не підстава не вести ВО
@@yana_yaroshenko Але якщо військовозобов'язаний директор у неоплачуваній відпустці вже другий рік, і він є єдиним співробітником, то він, перебуваючи у відпустці, все одно повинен вести облік? Тоді може простіше його звільнити?
@@hallufix1 тут я вам не жам поради: вирішувати вам. Про звільнення директора вме піно слід подати Повідомлення (по додатку 4 як за працівника, по додатку 1 як за відповідального, якщо він призначений). Саме ведення обліку не складне, як ви вже зрозуміли. Вирішувати вам
@@hallufix1тут я не можу дати вам пораду, вирішувати вам. Але відпустка не підстава не вести ВО. Ведення нескладне у вашому випалку: внести дані до списку і якщо нічого не зміниться, то нічого і не робити. Нікуди не звітуєте. Але при звільненні маєте подати повідомлення за додатком 1 як за відповідального та директора (і я б звітувала двічі!), і за додатком 4 як за працівника.
@@hallufix1 я не можу дати вам таку пораду. Ведення не складне: вписати себе в списки і, якщо нічого не змінюється, нічого і не робити. Нікуди не звітуємо. Але якщо звільнити, то подайте 2 повідомлення за додатком 4 (на директора і на відповідального, хоч це 1 особа. Я б зробила так) і додаток 4, як на директора як працівника. (Відповідь надала Яна Ярошенко, перепрошую, бо щось з налаштуваннями ютуб в мене)
Підкажіть, будь-ласка, в який термін потрібно повідомити ТЦК, що на директора виданий наказ про відповідальність за ведення військового обліку. Директор на підприємстві один військовозобов'язаний, тому наказ буде на нього. Облік не вівся і дані не звірялися, звіти теж ніякі не подавались до ТЦК. З чого почати? Просто видати наказ на директора і відправити заказним листом до ТЦК?
Так, директор сам на себе видає наказ. Зразок є на платформі Кadroland. Ви можете стати передплатником і завантажити всі необхідні документи.
Повідомлення подається протягом 7 днів.
@@kadroland я не розумію як порахувати ті сім днів, хоча слузала дуже уважно)) Тобто я можу видати наказ 1 серпня і до 7 відправити поштою? Чи є якийсь термін, в який директор мав ВЖЕ подати те повідомлення і не подав. Ми ж розуміємо, хто це буде робити. Тепер очікувати на штраф?
Дуже дякую за відповідь.
Добрий день. ВО на підприємстві ніколи не вівся, якщо починати вести зараз: 1. чи потрібно нести до Тцк повідомлення про призначення директора, чи тільки достатньо віднести наказ про призначення відповідальної особи? 2. Кадровик є , але він категорично відмовляється вести ВО. Читала тут, що може директор призначити сам себе вести ВО. Чи буде в нашому випадку це правомірно? 3. В списку призовників від якого віку вносяться працівники? Від 25 чи від 18? 4. Якщо зараз починати вести списки, а у нас за період з 01.01.24 були звільнені люди, то чи потрібно їх вносити в ці списки і на яку дату формувати ці списки, бо ВО почнемо ж тільки вести? Дякую.
1. Вважаю, що треба подати. Так ви припините триваюче порушення. Але чи буде штраф- важко сказати. Формально- може бути.
2. Так, це правомірно.
3. Від 18 років. З 25 вже група "військовозобов’язаних".
4. Вести з 01.01.24. Внести і звільнених. До кінця року мають бути в Списках.
@@yana_yaroshenko щиро Вам дякую за відповідь. Ще одне питання: а якщо у тих, хто звільнився не було ВОД, їх потрібно вносити в списки? Там же є відповідні графи, які я не зможу заповнити. Дякую.
@@liberta3611 ні, хоч це і помилка
@@yana_yaroshenko дякую. А якщо у директора немає ВОД, то чи потрібно нести наказ на призначення до ТЦК за місцем реєстрації підприємства і місцем реєстрації директора? Директор військовозобов'язаний.
Подскажите пожалуйста, нужно ли вести учет в ОСМД, согласно Закона ,ОСМД не является хозяйствующим объектом.
ОСМД - це юрособа. Тож, якщо є військовозобов’язані, призовники чи резервісти за трудовим договором, тобто працівники(!), не мешканці, то ТРЕБА вести ВО
Вітаю. Підчкажіть будь ласка: якщо у посадовій інструкції інспектора з кадрів прописано ,що він веде військовий облік, то доплату установлювати не потрібно?
ТЦК вважає, що потрібно, адже це передбачено Постановою КМУ 1487
Який штраф за неведення військового обліку
Чи треба вести військовий облік, якщо з медичною сестрою призупинена дія трудового договору з 01.09.2022 року і вона перебуває на тимчасово окупованій території, ніякого зв'язку з нею немає з липня 2022 року.
Загалом вести облік потрібно, але якщо у вас немає її ВОД, то ви нічого не вдієте.
Добрий день!
Чи можна військовий облік віддати на аутсорс? Звісно, ми розуміємо, що відповідальним за ВО на підприємстві має залишитися директор (бо більше просто нікому). Але фактично роботу по впровадженню ВО має зробити компетентний спеціаліст. То чи життєздатна думка, щоб таку роботу виконав аутсорс?
Тут важко сказати. Якщо на аутсорсі тільки зроблять накази, Списки, то я б сказала можна. Але всюди підписи директора і особа на аутсорсі взагалі не фігурує. Але за Порядком 1487 це взагалі не передбачено. Тож доведеться "видумувати" як такі функції назвати та оплатити. Тобто не може бути "надання послуг з налагодження військового обліку".
Доповню: директор призначений як відповідальний за ВО. Все виглядає, наче це він все і веде. Маю надію, донесла свою думку
@@yana_yaroshenko дякую, зрозуміла вас. В такому ключі я й думала, що директор все підписує, все під його відповідальність, але роботу ручками робить інша особа, яка її знає. В нас в штаті директорка, 6 пенсіонерів-охоронців і 1 "нормальний"))
@@Кролик-л6к а я вас "розумію", але маю відповідати правильно і не підставити вас))
Добрий день. Невеличке ТОВ. Але вести В/О категорично ніхто не хоче. Бухгалтерія відмовляється, секретар відмовляється. Інші робітники військовозобов"язані. Що робити? Чи може директор взяти ведення В/О? Видати наказ на себе і цей наказ відправити у ТЦК? Дякую
Та звісно, може і всі раді будуть
Формально - це має бути працівник зі служби персоналу. Але, звісно ж, що змусити ми нікого не можемо. Тому - так, єдиний вихід: призначити директору самого себе відповідальним. На платформі в нас навіть є зразок наказу про покладання обов’язків відповідального з ВО на директора. Долучайтеся і користуйтеся
Скажіть будь ласка,а чого всі відмовляються? Просто не хочуть,чи якась інша причина?
Добрий день!А фопи ведуть військовий облік найманих працівників?
Ні, не ведуть! В Порядку 1487 вони не зазначені
Доброго дня! А якщо на підприємстві немає працівників, окрім директора - жінки, не військовозобов'язаної, чи потрібно вести військовий облік? І чи потрібно по працівникам, що виконують роботи за Договорами цивільно-правового характеру вести військовий облік?
Військовий облік не ведеться, коли нема кого обліковувати.
Як тільки в штат приймається військовозобов'язаний, від разу подається інформація до тцк і облік вже ведеться.
@@Svetlanav_viktor Дякую!
Ви маєте наказом призначити відповідальну особу. А вести- коли з'являться військовозобов'язані
@@milavalya ні, не погоджуюся. Як буде, кого обліковувати, тоді призначимо відповідального і будемо вести ВО. За аналогією: ми ж не наймаємо бухгалтера з ПДВ "про всяк випадок, а раптом колись станемо платниками". Тож зайвого раджу не робити. А призначивши відповідального, будете змушені платити доплату.
Якщо працівнику 35 років, а в нього шкільне приписне. Як бути з таким працівником?
Надати письмову пропозицію оновити ВОД. У разі відмови, попередити, що маєте повідомити про це ТЦК. У довільній спосіб повідомити ТЦК. Це якщо узагальнено
Будь ласка, підкажіть, якщо особа, що займається веденням військового обліку, немає відповідної кваліфікації, це є порушення і чим це загрожує даній особі та підприємству?
Завчасно дякую,
Особи, відповідальні за ведення військового обліку (крім державних службовців), повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним для інспектора з військового обліку відповідно до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (п. 11 Порядку № 1487). Однак на даний момент офіційної кваліфікаційної характеристики для цієї профназви жоден галузевий ДКХП не містить. Так само не розроблено й професійний стандарт. Тож відповідальності немає. Але зверніть увагу: не рідше, ніж раз на 5 років, слід проходити підвищення кваліфікації. Запрошуємо до нас на платформу - навчатися можна онлайн з отриманням сертифікату.
@@ЯнаЯрошенко-л3ф чи може один з бухгалтерів з дипломом молодшого спеціаліста вести ВО?
Який штраф за неведення військового обліку
Від 34000 до 59500 на розгляд керівника ТЦК