Pitzele Bibliodrama (Bibliolog) session structure - part2
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 5 ม.ค. 2025
- Yael Unterman, an Israeli practitioner of Pitzele Bibliodrama (Bibliolog), introduces us to the methodology as she has developed it.
For European Bibliolog, developed from the work of Peter and Susan Pitzele in a different way, please see www.bibliolog.de.
BASICS - Bibliodrama as a way of intercultural learning for adults
(Bibliodrama jako sposób edukacji międzykulturowej osób dorosłych)
www.basicsproject.eu
Czas realizacji: 10.2011 r. - 09.2013 r.
Dofinansowanie: Komisja Europejska, Program Grundtvig
Projekt jest autorskim przedsięwzięciem „Teatru Grodzkiego”, które w konkursie Grundtviga (Multilateral Projects 2011) znalazło się wśród 55 wyróżnionych wniosków nadesłanych z całej Europy (342 zgłoszone propozycje). Inicjatywa jest poświęcona działaniom na rzecz dialogu pomiędzy różnymi religiami i tradycjami, ma promować i kształtować postawy otwarte na inne kultury, wyznania i światopoglądy poprzez wspólne działania organizacji z krajów reprezentujących różne tradycje religijne: chrześcijaństwo, judaizm i islam.
Działania projektu obejmują:
- opracowanie i realizację programu warsztatów pilotażowych dla edukatorów i trenerów. Program zakłada wykorzystanie bibliodramy jako narzędzia w edukacji międzykulturowej . W pięciu krajach partnerskich od 12.2011 do 09.2012 będą prowadzone zajęcia służące przetestowaniu i dokumentacji dobrych praktyk w zakresie edukacji międzykulturowej.
- wydanie dwóch publikacji prezentujących osiągnięcia projektu. Publikacja książkowa będzie zawierać szczegółowe opisy wybranych scenariuszy zajęciowych zrealizowanych w poszczególnych krajach partnerskich oraz eseje na temat problematyki międzykulturowości i dialogu międzyreligijnego. Książka zostanie wydana w nakładzie 3.000 egzemplarzy: po polsku, angielsku, węgiersku, islandzku i turecku. Ilustracje opisów wybranych technik i metod pracy warsztatowej znajdą się w materiale filmowym (DVD), wraz z wypowiedziami uczestników warsztatów pilotażowych ze wszystkich krajów partnerskich.
- organizację międzynarodowych spotkań i wydarzeń. Na czerwiec 2013 roku planowane jest zorganizowanie w Krakowie międzynarodowej konferencji podsumowującej osiągnięcia projektu, a na wrzesień 2013 międzynarodowej sesji szkoleniowej dla edukatorów i trenerów (Kurs Grundtviga) w Istambule.
Partnerzy projektu:
BSA Teatr Grodzki - Bielsko-Biała (Koordynator)
Church Forum Foundation - Budapeszt, Węgry
Reykjavik Academy - Reykjavik, Islandia
Kocaeli University - Kocaeli, Turcja
Placówka Kształcenia Ustawicznego EST - Wadowice, Polska
The Elijah Interfaith Institute - Jerozolima, Izrael
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt odzwierciedla jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nim zawartość merytoryczną.