10:20 Музон просто як "Мед на Душу"... "Ред Хот Чили Пеперс" "Одерсайд" ..... Часи моєї Юності... настальгон... Вітаю вас Пане МАКСИМ із 2024 року! Кажу вам ТАК! Як ви і думали "СвиноРилі Рашисти на нас ,Усе ж Напапли КУРВА! Але такої "Піздюліни вони ще не Отримували!" Слава Захисникам України !!!! Слава Україні !!!
Доводилось нарізати різьбу в міді діаметр десь 3 мм, то робив без всяких там правил, тупо взяв просвердлив і звичайним мітчиком ледве нарізав різьби в двох отворах в третьому мітчик лопнув тоді було що матюкатись. Дякую за відео, тепер хоч маю уяву як то правильно робити :).
Занимаемся востановлением аварийных авто уже многие годы. А металообработкой заинтиресовался сравнительно недавно Так-как учителей нет очень помогла для самообразования инфа с форума чипмейкер. Время от времени обновляю свои электроды из меди для контактной сварки Раньше пользоволся услугами координатчиков.С приобретением токарного станка (два года уже-как) попробовал сам с разными присрособами УСП и магнитной сверлилки.Вроди-бы получилось.Но если-бы смотрел это видио раньше делал все немного подругому. Благодарен за инфррмацию странно.что нет коментов может потому-что материал дорогой и мало с ним кто работает. На очереди на покупку мечта фрезерный Так что теперь регулярно буду смотреть все видосы при том что в каждом открываю для ссебя новое.Особенно порадовал принцип разметки координат мне-бы год назад эту информацию может обошлось бы без косяков. Шануймося.Слава Украiнi.!!!
Одного разу теж робили одну цяцьку з міді, там треба була різьба аж М20, то ми робили втулку з внутр. різьбою з латуні, а потім втулювали ії в мідь, звичайно що гемор, але теж як варіант.
В попередньому відіо я почув питання як намагнітити розмагнічений магніт. Треба взяти готовий єлектромагніт. А ще краще виготовити. Намотати котушку з мідного емальованого дроту, виткив так десь 500. Діаметер проводу 0,8 чи 1 міліметер. Вставити магніт в ту котушку. Котушку підключити до мережі 220 вольтів через тоненьку проволочку діаметром 0,3 - 0,4 довжиною сантиметрів два. Весь фокус в тому, що в момент включення ота тоненька проволочка перегорить. точніше, обов'язково повинна перегоріти. Отой імпульс струму в котушці намагнітить ваш магніт. Коли намагнітиться слабо, то котушку треба намотати з товщого дроту, зробити її більш потужнішою. Ото така теорія намагнічування.
Работал на одном таком заводе, на котором подстанции собирали. Там особо точно за размерами не следили, больше за электрикой следили, например чтобы не дай Бог расстояние от шины до корпуса не было меньше определенных стандартов.
Мідь треба виливати в газовій среді (камері) щоб не було кисню, тоді не буде "пор-дирочок" ! А мітчик для міді треба болгаркой зубчики зрізувать через один і трохи углублятись в тіло і буде "ПЄСНЯ" без матюків, провірено.
Підписуюсь під кожним словом. Теж різав М4 в міді, глибиною міліметрів 15 купу отворів, ох і наломав метчиків... зараз теж купив шахматний, трохи легше стало з такими роботами.
Відразу згадалось матеріалознавство))) До речі мідь один з основних металів які добавляють в золото для збільшення його твердості ( понижується проба золота). 999,9 золото такої проби ( після афінажу) дуже ковкий матеріал... усі знають , так ?) на яку довжину можна розтягнути грам золота 999,9 проби))))
Вітаю. Періодично доводиться нарізати багато різьби в алюмінії чи міді, як правило М3, М4 глибина 4-20 мм.. Так от для себя вирішив что для сверління алюмінію краще низькі обороти і велика подача, для міді високі обороти і подача середня.. При нарізанні різьби пробував використовувати різні мастила і сало, і мило також, але краще всього різати на суху, саме на суху без мастила, але періодично викручувати повністю метчик прочищати кісточкою канавки. Нарізати потрібно по не багато і назад, грубо кажучи, 2 витки ріжем назад 1 один 2 нарізаем 1 вертаем.. Коли використовуеш мастило стружка злипается і непросуваеться по каналу взагалі, а коли суха погано але пересипаєтся...
А передню поверхню ріжучої кромки сверла не робиш чистовою? Тільки задню? Питаю, бо стружка сходить якраз по передній поверхні. Ну а мітчики є непогані імпортні. Я використовую шведські фірми Dormer, з виводом стружки вверх з отвору. Нарізав різьбу М5 глибиною 20мм, при цьому з отвору вилазили акуратні три вусики стружки. Ціна такого мітчика набагато вища за звичайний совдепівський, але і стійкість разів в 20 вища. Не кажучи вже про зручність в роботі.
Приіт Макс. Зніми будь ласка відео про всі вимірювальні прилади які в тебе е , кутоміри, нутроміри, зубоміри і т.д., я гадаю народові буде цікаво, за литво лайк.
Был на Олимпе кузнец Гефест.Ковал он вещи нужные но медные.Потому как железа тогда ещё не применяли..Не знал он мастеровитый что в ней родимой мышьяк содержится который его в итоге хромым и сделал. Вентиляция понимаешь у него хреново работала, а по некоторым непроверенным данным её вообще не было. Но это я так ради красного словца.Кстати буры не забывай добавлять в расплав.Будет меньше пор и вкраплений шлака.А вообще конечно поосторожней с плавкой медьсодержащих. Береги себя Максим.Гораздо приятней тебя видеть здорового.
Ви кажете, що як заклине різець в міді то бабахне і мало не покажеться - просто поламає рірець, тільки й того. Ну а коли хлопне токареві в лоба, то для того щоб токар був УМНІШИЙ. А ум ТОКАРЕВІ завжди потрібний...
Дядько Максим посоветуйте, Надо в медном прутке 160x30mm просверлить сквозное отверстие по длинне диаметром 15mm. Как это лучще сделать чтобы не испортить деталь и инструмент. Заранее благодарен. Всех благ и успехов в работе.
На рахунок виплавки, сам постійно збираю мотлох міді, то провода, то від замовників залишится якщо їм не потрібно. Відляв накладки на лекальні тіски п-образної форми. бо постійно ті накладки йорзають як деталь виставляеш. а так встали на мертво і все гуд. правда потім все одно прийшлось їх до фрезеровувати. форму робив з пінопласту, а потім обмащував піском і клеем. получилось добре. спробуй щось таке.
Для меди лучше использовать мечик который выдавливает резьбу а не режет,я токарь самоучка научился в Чехии,10 лет работаю в основном с медью,тут называется мечик тлачный тоесть выдавлюет резьбу и диаметр например на м 8 не 6.4 а 7.3 мм
Дядько Максим скажіть будьласка чому не можна заливати в холодну форму мідь які наслідки можуть бути і чим відрізняеться залитя в гарячу від холодноі форми
Можно, если форма будет из глины, цемента, гипса. А вот с металлическими лучше нагреть до температуры печи. Отливка будет однородная, без внутренних пузырей воздуха.
Тоже приходилось резать, причем мелкую М3 или М4, не помню на какую глубину, железяка была увесистая, но резал не насквозь. Резал с матами, как и положено, проклял все на свете пока дошел до конца отверстия и на обратном ходу метчик клацнул. Короче, там его и оставил. Потом психанул, чуть рассверлил отверстие(или даже не рассверливая, хотя врядле) и зафиндилячил туда прямо винтик, который должен был стоять. Замечательно вкрутилось, и отлично работало на раскрутить-закрутить. Деталь довольно нагруженная, это сердечник-теплопроводник в "хитройкастомнойсуперпупер" велофаре, с одной стороны на него установлена группа светодиодов, с другой через несколько этих самых винтиков- драйвер, шим, и собственно общий радиатор для всего хозяйства, а с третьей он крепится к корпусу фары и держит на себе все вышеперечисленное. Уже года полтора человек катается и ничего не отвалилось. Я это все к чему?- Может бестружечным метчиком попробовать?
Макс, а якщо зробити так звану віброформу, чи вібростіл на якому закріпляти форму для виливки балванок, якість виливки має мокращитись? Я кажу про випадки де якість деталі гірша ніж на цьому відео.
А если для повышения качества медного молотка проковывать его немного. делал так с медными жалами для поильников, чтоб меньше выгорали, хотя молоток тверже тогда станет.
9ть років тому було записано це відео)🇺🇦 Максим мабуть не міг подумати ,що його чекатиме в майбутньому (італійські і американські верстати і не тільки)
это не специальный метчик для меди а просто машинный метчик, тот которым нарезают резьбу на станке( сверлилка или резьбонарезной) такой вид его для уменьшения нагрузки на метчик при нарезании в станке. у нас в цехе такими нарезают постоянно. и к стати для охлаждения и смазки метчика для меди хорошо себя зарекомендовало молоко
Да, доводилось мне не мало нарезать резьбы и в меди, в свинце и в алюминие. Процедура не из приятных и неблагодарная. Резал тремя метчиками - первый с почти сточенои резьбой, остальные два 1й и 2й номер. Тем самым меньше материала снимало за проход и меньше вероятность, что в глухом отверстии заклинит метчик. Ну и старался по чаще в обратку крутить.
2024 - мідь по 300 грн за кіло!!! Пора чистити станок)))
10:20 Музон просто як "Мед на Душу"... "Ред Хот Чили Пеперс" "Одерсайд" ..... Часи моєї Юності... настальгон... Вітаю вас Пане МАКСИМ із 2024 року! Кажу вам ТАК! Як ви і думали "СвиноРилі Рашисти на нас ,Усе ж Напапли КУРВА! Але такої "Піздюліни вони ще не Отримували!" Слава Захисникам України !!!! Слава Україні !!!
Для мене це просто музика якась! Обожнюю роботу з металом, інструменти, станки! Хоча сам працюю хірургом.
Хлопці обробляють метал, а ти кості, Щось подібне є !!!
Доводилось нарізати різьбу в міді діаметр десь 3 мм, то робив без всяких там правил, тупо взяв просвердлив і звичайним мітчиком ледве нарізав різьби в двох отворах в третьому мітчик лопнув тоді було що матюкатись. Дякую за відео, тепер хоч маю уяву як то правильно робити :).
Було цікаво, є цікаво і буде цікаво!!!)))
ДМ й таким займався) роки йдуть😅
Светлая голова, золотые руки!
Спасибо. Интерестно. И ещё отдельное спасибо за схему прессов и гильётин. Очень помог.
Дякую! дуже цiкаво.
Было, есть и будет интересно. За себя гарантирую. Спасибо. Дай бог вам здоровья, остальное купим.
Занимаемся востановлением аварийных авто уже многие годы.
А металообработкой заинтиресовался сравнительно недавно Так-как учителей нет очень помогла для самообразования инфа с форума чипмейкер.
Время от времени обновляю свои электроды из меди для контактной сварки
Раньше пользоволся услугами координатчиков.С приобретением токарного станка (два года уже-как) попробовал сам с разными присрособами УСП и магнитной сверлилки.Вроди-бы получилось.Но если-бы смотрел это видио раньше делал все немного подругому.
Благодарен за инфррмацию странно.что нет коментов может потому-что материал дорогой и мало с ним кто работает.
На очереди на покупку мечта фрезерный Так что теперь регулярно буду смотреть все видосы при том что в каждом открываю для ссебя новое.Особенно порадовал принцип разметки координат мне-бы год назад эту информацию может обошлось бы без косяков.
Шануймося.Слава Украiнi.!!!
Одного разу теж робили одну цяцьку з міді, там треба була різьба аж М20, то ми робили втулку з внутр. різьбою з латуні, а потім втулювали ії в мідь, звичайно що гемор, але теж як варіант.
Пересматриваю твои старые видео, и получаю удовольствие ;)
Є на горизонті така мідна робота. Дякую що попередив.
Дуже файно !
І є, і буде цікаво)
В попередньому відіо я почув питання як намагнітити розмагнічений магніт. Треба взяти готовий єлектромагніт. А ще краще виготовити. Намотати котушку з мідного емальованого дроту, виткив так десь 500. Діаметер проводу 0,8 чи 1 міліметер. Вставити магніт в ту котушку. Котушку підключити до мережі 220 вольтів через тоненьку проволочку діаметром 0,3 - 0,4 довжиною сантиметрів два. Весь фокус в тому, що в момент включення ота тоненька проволочка перегорить. точніше, обов'язково повинна перегоріти. Отой імпульс струму в котушці намагнітить ваш магніт. Коли намагнітиться слабо, то котушку треба намотати з товщого дроту, зробити її більш потужнішою. Ото така теорія намагнічування.
У меня повторение просмотров видео Максима !!! 2020 ! Повторение , мать учения ! ))
Работал на одном таком заводе, на котором подстанции собирали. Там особо точно за размерами не следили, больше за электрикой следили, например чтобы не дай Бог расстояние от шины до корпуса не было меньше определенных стандартов.
Крутой дядька! спасибо, будем посмотреть!
Мідь треба виливати в газовій среді (камері) щоб не було кисню, тоді не буде "пор-дирочок" ! А мітчик для міді треба болгаркой зубчики зрізувать через один і трохи углублятись в тіло і буде "ПЄСНЯ" без матюків, провірено.
Максим, спасибо за прекрасное видео по меди!
Техника безопасности на высоте))))) с тряпкой возле сверла)))))
Как всегда Лайк и Уважуха! Спасибо! Интересно и будет Интересно! Снимай больше,разнообразнее!
Успехов !
Підписуюсь під кожним словом. Теж різав М4 в міді, глибиною міліметрів 15 купу отворів, ох і наломав метчиків... зараз теж купив шахматний, трохи легше стало з такими роботами.
Відразу згадалось матеріалознавство)))
До речі мідь один з основних металів які добавляють в золото для збільшення його твердості ( понижується проба золота).
999,9 золото такої проби ( після афінажу) дуже ковкий матеріал...
усі знають , так ?) на яку довжину можна розтягнути грам золота 999,9 проби))))
Вітаю. Періодично доводиться нарізати багато різьби в алюмінії чи міді, як правило М3, М4 глибина 4-20 мм.. Так от для себя вирішив что для сверління алюмінію краще низькі обороти і велика подача, для міді високі обороти і подача середня.. При нарізанні різьби пробував використовувати різні мастила і сало, і мило також, але краще всього різати на суху, саме на суху без мастила, але періодично викручувати повністю метчик прочищати кісточкою канавки. Нарізати потрібно по не багато і назад, грубо кажучи, 2 витки ріжем назад 1 один 2 нарізаем 1 вертаем.. Коли використовуеш мастило стружка злипается і непросуваеться по каналу взагалі, а коли суха погано але пересипаєтся...
А передню поверхню ріжучої кромки сверла не робиш чистовою? Тільки задню? Питаю, бо стружка сходить якраз по передній поверхні.
Ну а мітчики є непогані імпортні. Я використовую шведські фірми Dormer, з виводом стружки вверх з отвору. Нарізав різьбу М5 глибиною 20мм, при цьому з отвору вилазили акуратні три вусики стружки. Ціна такого мітчика набагато вища за звичайний совдепівський, але і стійкість разів в 20 вища. Не кажучи вже про зручність в роботі.
Приіт Макс. Зніми будь ласка відео про всі вимірювальні прилади які в тебе е , кутоміри, нутроміри, зубоміри і т.д., я гадаю народові буде цікаво, за литво лайк.
Спустя 4 года таки снял)
Дядько, ти молодчяга!
Спасибо за видео!
Макс, засмотрелся и забыл за свой кофе! Вспомнил на кузне, подумал, можно подогреть.😁👍
А щасмотрелся, литейку видел у тебя первый раз.
Резьбу ребята сорвут.Там зажимают до усрачки - ключи ломают.
Сила є, ума не нада !!!
Дядько, саундтрек радует :)
Был на Олимпе кузнец Гефест.Ковал он вещи нужные но медные.Потому как железа тогда ещё не применяли..Не знал он мастеровитый что в ней родимой мышьяк содержится который его в итоге хромым и сделал. Вентиляция понимаешь у него хреново работала, а по некоторым непроверенным данным её вообще не было. Но это я так ради красного словца.Кстати буры не забывай добавлять в расплав.Будет меньше пор и вкраплений шлака.А вообще конечно поосторожней с плавкой медьсодержащих. Береги себя Максим.Гораздо приятней тебя видеть здорового.
Ви кажете, що як заклине різець в міді то бабахне і мало не покажеться - просто поламає рірець, тільки й того. Ну а коли хлопне токареві в лоба, то для того щоб токар був УМНІШИЙ. А ум ТОКАРЕВІ завжди потрібний...
Согласен медь это что то . Если дальше так пойдёт то и сталь варить сами будем .
Привіт з 2023:)
Максиме, твої відеоролики є доброї якості, хоч ти і говориш, що знімаєш на телефон.
Резать резьбу в меди нужно с олеиновой кислотой или с салом (не прикол), можно применять смесь масла ТАД17 и керосин 1:1.
Дядько Максим посоветуйте, Надо в медном прутке 160x30mm просверлить сквозное отверстие по длинне диаметром 15mm. Как это лучще сделать чтобы не испортить деталь и инструмент. Заранее благодарен. Всех благ и успехов в работе.
Насчёт меди не знаю, но алюминий сверлить со спиртом (96%) - одно удовольствие. Спирт в отверстие детали, а не в отверстие тушки мастера.
супер) было приятно посмотреть)
Золоті руки
Не думав знімати відео з роботою в кузні? Чи там вже дійсно є свої секрети, які нікому відкривати не хочеться?
Еще ролик нужен как плавить алюминий-тоже будет полезен, а вообще все интересно, спасибо
Шевченко Александр SSSR все аналогично только проще в разы, там температура намного ниже.
еще говорят соль или соду добавляют
Шевченко Александр SSSR Эта таже бура, только по хуже.
Radio Rocks🤫
👍
Тетраборат натрiю!:)
Резали(перерезали) как то резьбу в блоке, сломаль мечик, жало там осталось, травили кислотой его, алюминий кислота не взяла, а мечик ушел в нябыццё))
Яка кислота???
Georg Jr точно не помню, могу посмотреть как в гараж попаду, точно помню что брали в лаборатории в бутылке 0,5 стеклянной с второпластовой крышкой..
интересно, если медь сильно охладить, она не будет такой вязкой? и можно будет тогда нормально нарезать резьбу.
Чилипепери 😎
Подскажите а чем вредны пары меди?
Тут давеча пилил лист на шины болгаркой.
И еще предстоит.А тут такое!!!
flehmm пыль меди от болгарки оседает в легких и рту, появляется неприятный сладковатый присмак на пару суток. Оксид меди все-таки.
Хорошее видео)
Другий би загнав той кілограмчик міді прикупив собі пару чикушок)))
Василь Макотяк Ну у другого бы и не накопилось )) Кто даст алкашу работу с медью?
+flehmm ти спочатку говорити навчись !
Владислав Кікінчук А что не так говорю как-то?
Обломок метчика можно вытравить концентрированной HCl
Соляная кислота травит медь.
Класно відлив
какой флюс использовать для плавки латуни , если нету буры ?
Не могу у себя в городе буру найти (тетраборат натрия) где ты ее покупал?
На рахунок виплавки, сам постійно збираю мотлох міді, то провода, то від замовників залишится якщо їм не потрібно. Відляв накладки на лекальні тіски п-образної форми. бо постійно ті накладки йорзають як деталь виставляеш. а так встали на мертво і все гуд. правда потім все одно прийшлось їх до фрезеровувати. форму робив з пінопласту, а потім обмащував піском і клеем. получилось добре. спробуй щось таке.
Невже різьба ріжеться гірше ніж нержавійка?
Для меди лучше использовать мечик который выдавливает резьбу а не режет,я токарь самоучка научился в Чехии,10 лет работаю в основном с медью,тут называется мечик тлачный тоесть выдавлюет резьбу и диаметр например на м 8 не 6.4 а 7.3 мм
Максим сними плиз видио про технику безопастности,я думаю будет оч. интерестно
Ты учителяь в ПТУ не слушал что ли? Там и так достаточно про неё рассказывается.
Дядько Максим скажіть будьласка чому не можна заливати в холодну форму мідь які наслідки можуть бути і чим відрізняеться залитя в гарячу від холодноі форми
Можно, если форма будет из глины, цемента, гипса. А вот с металлическими лучше нагреть до температуры печи. Отливка будет однородная, без внутренних пузырей воздуха.
А з алюмінієм та сама технологія, тільки температура менша, чи є якісь нюанси?
Довелось мне резать резьбу в меди. Вперед не идет, назад не идет. Вспомнил все матюки, даже те, которые не знал.
***** да, точно так и есть.
Тоже приходилось резать, причем мелкую М3 или М4, не помню на какую глубину, железяка была увесистая, но резал не насквозь. Резал с матами, как и положено, проклял все на свете пока дошел до конца отверстия и на обратном ходу метчик клацнул. Короче, там его и оставил. Потом психанул, чуть рассверлил отверстие(или даже не рассверливая, хотя врядле) и зафиндилячил туда прямо винтик, который должен был стоять. Замечательно вкрутилось, и отлично работало на раскрутить-закрутить. Деталь довольно нагруженная, это сердечник-теплопроводник в "хитройкастомнойсуперпупер" велофаре, с одной стороны на него установлена группа светодиодов, с другой через несколько этих самых винтиков- драйвер, шим, и собственно общий радиатор для всего хозяйства, а с третьей он крепится к корпусу фары и держит на себе все вышеперечисленное. Уже года полтора человек катается и ничего не отвалилось.
Я это все к чему?- Может бестружечным метчиком попробовать?
Макс, а якщо зробити так звану віброформу, чи вібростіл на якому закріпляти форму для виливки балванок, якість виливки має мокращитись? Я кажу про випадки де якість деталі гірша ніж на цьому відео.
DobermanDoggy ні, трясти не можна. Мідь швидко застигає, накалатає пор. Або ваккум, або тиск. Головне:чистота сплаву і температура.
А если для повышения качества медного молотка проковывать его немного. делал так с медными жалами для поильников, чтоб меньше выгорали, хотя молоток тверже тогда станет.
8:33 опасный момент, можно без руки остаться
Поддерживаю, бдительность терять нельзя
9ть років тому було записано це відео)🇺🇦
Максим мабуть не міг подумати ,що його чекатиме в майбутньому (італійські і американські верстати і не тільки)
привіт) чому невикористовуєш рукавиці в роботі?
А если обломанный метчик экстрактором попробовать достать?
Не брав у використання різьбовидавлюючі мітчики?
Привіт в тебе є газовий горн для плавки?
Горн понятно - нет смысла разжигать. Получится такое автогеном согреть?
Нарезаю резьбы в меди практически каждый день. В качестве смазки применяю обычный кирасир. И не каких проблем.
Александр Питров что такое кирасир?
Дядько Максим Обычный кирасир для лом падок.
+Александр Питров
Обычный кирасир для лом падок
Поподрбней можа?
Может КЕРОСИН???
В лампадки ллють Ладанове масло і називають їх ладанками. Якось так.
То можна отправить свою до вас на ремонт и яка буде цена
это не специальный метчик для меди а просто машинный метчик, тот которым нарезают резьбу на станке( сверлилка или резьбонарезной) такой вид его для уменьшения нагрузки на метчик при нарезании в станке. у нас в цехе такими нарезают постоянно. и к стати для охлаждения и смазки метчика для меди хорошо себя зарекомендовало молоко
Спасибо за совет! Не знал за молоко в отличии от метчиков!
"Метчик для вязких материалов"
Максим, а с латунью та же морока? Или попроще в обработке?
дядку колорови метали обробляй з бжолыним воском ! *(ювелир)
ХМ!! Навіть так?!
если метчик назад не идет, его нельзя наоборот до конца прокрутить, чтоб он там с другой стороны выпал?
перед нарезкой резьбы болванки стоило положить в морозильник..
164 коментарі... Як давно це було. 👋
16:00 тетраборату натрію декагідрат, Na2B4O7*10H2O
для обратного молотка болванка тоже подойдет
обломок уваленного инструмента в меди легко удаляется простым растворением.
не плохо получаються кругляки с дюральки старые поршня, головки и т.п форма как вариант труба со стоек
а той хитрий метчик часом не шахматний називається?
Дядька а если эти отливки перековать, будет лучше или так же останется низкопробным.
Макс не раз заметил немецкий)) ты случайно за бугор не собераешся?:)
Як ви виприсовуєте з форми виливку?
молотком
+10
2 видео в одном +
Я ничего не понимаю в литье, но возник один вопрос. Вроде и форма железка и казан железка, а почему нельзя было плавить сразу в форме?
sturkin30 мы плавим в перемешку с говном и мусором, когда заливаем говно остается на дне чана, шлак сверху убираем ложкой.
Де золото Біллі?
Я нарізав різьбу в міді,ну його нах. А ти мідь також точиш?Бо мало хто хоче з міддю займатися.
для качественного литья добавляют флюс перед заливкой
А какой добавляют флюс перед заливкой?
Georg Jr
Так буру же)
Извини - был не внимательный.
По научному деталь называется петушок .В идеале припаивается цирконием .
Да, доводилось мне не мало нарезать резьбы и в меди, в свинце и в алюминие. Процедура не из приятных и неблагодарная. Резал тремя метчиками - первый с почти сточенои резьбой, остальные два 1й и 2й номер. Тем самым меньше материала снимало за проход и меньше вероятность, что в глухом отверстии заклинит метчик. Ну и старался по чаще в обратку крутить.
Опа
А если такую отливку разрезать по оси, поры будут?