Fotbal SK Štětí - SK Kosmonosy 1:4 (13.8.2022)

• เผยแพร่เมื่อ 26 ส.ค. 2024
  • SK Štětí - Sportovní klub Kosmonosy
    1:4(0:0) 2. kolo 13. 8.2022
    Čekání na nový ročník fotbalové Fortuna divize dospělých skončilo ve Štětí 13. srpna, kdy bylo na městském stadionu na programu 2. kolo mezi domácím SK a Sportovním klubem Kosmonosy. V tom 1. před týdnem SK Štětí prohrálo na Kladně 3:0 a hosté remizovali doma s FK Hvězdou Cheb 2:2. (4:00) Začátek dnešního utkání byl více než dramatický. Uběhly 4 minuty a pod sprchy šla za faul vysokou nohou nová akvizice v černých dresech hrajícího Štětí Jiří Alberovský. (6:37) Nervózní začátek pokračoval. To když chtěli hráči domácích, ale i diváci vidět po faulu Daniela Marka na Jakuba Janovského v rukou rozhodčího červenou kartu. Jen se ale žlutilo. (16:30) V 17. minutě zahrával kapitán hostů Tomáš Fabián standardní situaci a chyběl metr, aby míč dostal k levé tyči. (32:19) I další šanci měli hosté. Dostal se do ní Jan Prieložný, ale do cesty se mu postavil nový brankář v dresu Štětí Václav Čížek. (34:09) Ve 35. minutě ztratil karty hlavní rozhodčí Jan Švorc. To když byl surově zasažen do hlavy domácí Rudolf Slanička a v hledišti byla slyšet velká nespokojenost. (54:41) Branek se diváci dočkali až po změně stran. Marek Polák zatáhl za záchrannou brzdu špatným způsobem a kopala se penalta. (55:34) S přehledem na 1:0 ji proměnil Adam Pajer. (58:41) Domácí se pak pokusili o vyrovnání i v 10. V 59. minutě byl v pokutovém území Kosmonos zatažen za dres Vojtěch Pokorný, ale rozhodčí to vyhodnotil, jako dovolené. (62:34) Nadějně vypadal i centr Vojtěcha Pokorného na Rudolfa Slaničku, ale jen to té doby než mu míč vypověděl poslušnost. (66:42) Další milník utkání se odehrál v polovině 2. poločasu. Zakončení Michala Maška z hranice velkého vápna na 2:0 nemělo chybu. (70:45) Další hořkou pilulku museli domácí spolknout v 71. minutě. Střídající Matěj Král prokázal velký přehled a jeho nájezd do rozhozené obrany skončil gólem na 3:0. (83:13) Hodně malý plamínek naděje vzkřísilo Štětí 7 minut před koncem. David Čada zacentroval, Rudolf Slanička hlavičkoval, brankář vyrazil míč jen na dobíhajícího spoluhráče Jana Podzimka a od něj šel balón do branky na 1:3. (85:55) Velmi rychle se pro domácí ale nad hřištěm zase zatáhlo. Michal Mašek předvedl výbornou hru jeden na jednoho a zvýšil vedení Kosmonos na 4:1. (93:16) Když pak po 3 minutách nastavení hlavičkoval Rudolf Slanička nad branku, tak utkání také tak skončilo.
    Po 2 kolech je bez ztráty bodu 5 týmů. Kladno, které ještě neinkasovalo, Louny, Chomutov, Újezd Praha 4 a Česká Lípa. Naopak ještě nebodovaly Slaný, Český Brod, Štětí, Admira Praha B a Vilémov, i když 2 posledně jmenovaní mají ještě nedělní zápas k dobru.
    Za týden v sobotu 20. 8. 2022 zavítá SK Štětí na hřiště Arsenalu Česká Lípa. Výkop 10:15 s odjezdem autobusu z městského stadionu v 7:45. Výkop dalšího domácího utkání je v sobotu 27.srpna v 10:15. Do Štětí přijede FC Chomutov, se kterým skončil jarní zápas ve Štětí 0:0.