Fotbal SK Štětí - FK Olympie Březová 0:3 (20.4.2024)

• เผยแพร่เมื่อ 12 ก.ย. 2024
  • SK Štětí - FK Olympie Březová
    0:3(0:2)
    23. kolo Fortuna divize dospělých 20. 4. 2024
    Před týdnem fotbalisté SK Štětí prohráli ve Fortuna divizi dospělých s FK Neratovicemi- Byškovicimi na jeho hřišti 2:0. 20. dubna doma přivítali v černo-žlutých dresech hrající 8. tým tabulky FK Olympii Březová. Domácí fotbalisté se na jaře trápí a nebezpečně se přibližují sestupovým místům.
    (02:45) Od první minuty roztočili hosté na polovině Štětí kolotoč. Ve 3. minutě Petr Peterka mířil ke vzdálenější tyči a balón tam málem zakotvil. (06:08) V 7. minutě byl blízko vedoucí brance Jiří Šellong a Václav Sailer v brance se přestával nudit. (12:24) Ve 13. minutě začal dokonce čarovat, ale odolat dorážce Jakuba Hory na 1:0 by už nedokázal ani David Copperfield. (16:36) V 17. minutě si našel cestu štětskou obranou Lukáš Vymyslický a tyčka po zákroku brankáře uchránila domácí před další zkázou. (18:22) Hosté i nadále drželi otěže zápasu na svých kopačkách a v 19. minutě si střelu k tyči na 2:0 vychutnal David Kursa. (23:15) I další příležitost měla Březová. Útočník prošel přes 2 obránce a moc nechybělo, aby Lukáš Vymyslický zasunul míč do sítě. (25:36) Domácí až teprve po průniku Jiřího Alberovského po levé straně ve 26. minutě poprvé vystrašili hostující obranu. (28:48) O chvilku později se domácí po pádu Adama Čížka na zem dožadovali penalty, ale zůstali nevyslyšeni. (34:29)Jako polo šanci lze označit hlavičku Matyáše Lány po rohu ve 35. minutě. (43:48) Těsně před koncem 1. poločasu měli hosté ještě jednu šanci, ale střela Jakuba Hory povedená nebyla. (52:00) Do 2. poločasu Štětí vyběhlo s Michalem Obrtlíkem na hrotu útoku, ale místo snížení náskoku hostů se diváci v 54. minutě dočkali gólu na 3:0. Krásné přenesení míče z jedné strany na druhou a Lukáš Vymyslický slavil úspěch. (65:53) V těžké pozici po centru Adama Čížka se ocitl Michal Obrtlík. Věděl jakým směrem hlavičkovat, ale samotné provedení bylo složitější. (68:01) K úspěchu nevedl ani volný přímý kop Tomáše Beláka. (81:33) 8 minut před koncem zůstal před brankou Štětí bez dozoru David Kursa a Václav Sailer musel míč vyrážet na roh. (86:19) Přání vstřelit aspoň jeden čestný úspěch se domácí nedočkali ani 3 minuty před závěrečným hvizdem. Střelu Michala Bílka z těžkého úhlu zlikvidoval Tomáš Martinec v brance. Štětí prohrálo 3:0 a v 6 ze 7 jarních zápasů nevstřelilo branku.
    Tabulka na prvních 2 místech se začíná dramatizovat. FC Chomutov má s 52 body před druhým SK Kladnem náskok už jen 6 bodů. SK Štětí v tabulce s 24 body sice zůstává na 12. místě, ale týmy za ním se nezadržitelně přibližují. Na posledním 16. místě je s 11 body FK Hvězda Cheb
    Další zápas sehrají fotbalisté SK Štětí v neděli 28. dubna kdy jedou na hřiště Meteoru Praha. Výkop v 10:15 s odjezdem na zápas v 7:30. Domácí utkání sehrají v sobotu 4. května proti FK Admiře Praha B. Úvodní hvizd rozhodčího je naplánován na 10:15.
    Sestava: Václav Sailer - Jakub Kafka, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Michal Bílek - Tomáš