Bárki is csinálta, tábortűzrakásnál komolyabb famunkára alkalmatlan. Az két meghajlított fogpiszkáló itt még csak nem is tartóként, hanem rugóként viselkedik...
Te fogtad meg egyedül a lényeget! Ha valami könnyű takarást kapott volna, eredeti helyzetben lenne ma is...Szerencsétlen készítőt szidják...pedig a beton cserepező volt hülye...
De hát a két oldal ráadásul eltérő megoldással készült! Műkedvelőként csak két jobb megoldást tudok fejből. A tető tömegét rútul alábecsülték! Javasolnám a kókány mesternek a "mérés" és a "számítás" műveletek megismerését!
Le kell szedni a cserepet gyorsba,azt az íves fost nagyobbra kellett volna és be kellett volna csapolni,bàr így rànézésre az ív túl meredek,szóval a helyett 8x8 ast simàn 45 fokba be kellene tenni,(csapolni)lehetöleg minél közelebb a fronthoz,és kívül belül vízszintesen szintén 8x8 ast,középre mehetne függölegesen is egy.
Ezért csúszott szét az egyik oldal jobban. De legalább itt látszik, hogy melyik módszer tartósabb. Egyébként én simán el tudom képzelni, hogy a vízszintes és függőleges elem hossza egyenlő, ezért a bal és jobb oldalt ugyanolyanra csinálták, csak nem egyformán szerelték fel...
Szép Napot Kívánok.Kedves Péter......Meg Kedveltem Önt........És Tudja Miért.......Mert az Élet.....Színpadán......Nagyon Kevés Ember Tudja azt.....Amit Ön Megtanult és Alkalmaz.....Minden Értelemben......Sok Egészséget és Kitartást a Munkájához.Üdv a Királynak a Barátja.
Borzalmas ez a kontár munka! A saját esőbeállóm Bramac lécből van, lecsiszolva, fehér diszperziós festékkel lefestve. Átlátszó lemezt tettem rá, egy kolléga segített. Kérdezte hogy vas-e, elbírja? Mondom fából van és elbír, és tényleg. Méretezett rácsszerkezet, 12 teherbíró tégladübel, és egy műbútorasztalos nagypapa a megoldás.
Erről eszembe jutott, lehetne egyszer videó, az ilyen előtetök hőhidmentes rogziteséről a hungarocellbe. Amúgy ezt nagyon gyorsan lecserepezni minimum, úgyse sanszos az eső
Az is lehetne videóban szerintem milyen csavarral kellene rögzíteni ami ott is marad és nem szabja le az előtető a hungarocellel együtt az első nagyobb viharosabb szélnél
@@Peter_82 ez nem nagy ördöngősség minden csavar, dűbel, vegyidűbel csomagolásán rajtavan a müszaki paramétere. A hőhid ellen rozsdamentes menetesszár illetve én pórusbetont raknék távtartónak (ez útóbbi most így hasraütéssel) de bármely terhelhető szigetelő anyag megteszi szerintem.
A két oldal faszerkezete nem egyforma! Az egyik oldalon a függőleges fára van ráültetve a vízszintes tartó fa, míg a másik oldalon oldalról van nekiengedve a vízszintes gerenda a függőlegesnek.
@@SzakiEllenor De legalább ronda is! Tudom, hogy nem ez a lényeg itt, de legalább annyira lehetett volna igényes, hogy egyformára csinálja mindkét oldalt!
És lett szólva a tulajdonosnak? Ha annyira életveszélyes, amennyire látszik, illene figyelmeztetnie, egy nagyobb ajtóbecsapás, vagy szél esetén lehet az egész leesik.
Ez a keskeny élőtető úgy olybá tűnik mint a tehénen a tanga, rondán néz ki és meg arra sem használható amire odatették, az eső amúgy is pont odacsap az ajtóra mivel magasan van és rövid. ...volna egy tippem ... miszerint a tervezőmérnök egy megtámasztott hosszában kinyúló előtetőt tervezett csakhogy mivel ez egy raktár vagy kereskedelmi épület adminisztrácios és logisztikai iroda helysége lehet a kivitelezéskor biztonsági okokból kivétetett a ket oszlop .pl nehogy egy targonca vagy egy teherautó tolatáskor kidöntse. Auto CADból egy ket kattintással ki is lehet venni mindent de a fizika eme tettet idővel emígyen nyugtázza és az idő elteltével felül is írja és NYOMatékositJA. .. cáfolhatatlan törvényeit.
Ez egy előregyártott előtető.. nem nagyon hiszem, hogy a konstrukcióval magával gond lenne.. inkább a cserép fedés túl nagy súly illetve talán nem volt megfelelő az összeszerelés valamint az idő vas foga is közreműködött, hogy ez így néz ki.
Nagyon szépek azok az íves karpántok de maradjunk meg inkább a 45 fokos ugyanolyan keresztmetszetű támrendszernél!itt az esztétika rovására ment az egész szerkezet !
Elkészült szigetelt homlokzatra utólag bármit felszerelni felszerelni aminek komoly súlya van konzol nélkül nem lehet. A konzolt már felmenő falba be kell építeni és azt úgy,ha a ház összedől az akkor is álljon.
Építés előtt kellett volna két-két nagy csavar a falba aminek az egyik vége tiplibe megy a másik felére alátét és csavar Fogná az egészet és nem állna el a faltól és sokáig a falon maradna de alul kellett volna ék forma ami tartaná a léceket meg a nagy csavarok vagy süllyesztve és lefedve úgy nem látszik
Igen az meg nagyon hianyzik rola vagy valami meg nehezebb cserep kellenne ra esetleg egy apro torony loresekkel vagy valami amitol meg nehezebb lehetne Aztan adig dubelezni special csavarozni amig a falat kinem donti.Mi a francnak egy ilyen"monstrum" elotetonek?
Szerintem ez egy nagyon esztétikus előtető. Ami a problémát jelentheti, hogy asztalos készítette. Sajnos az asztalosoknak nem tanítottak statikát. Nagyon szépen dolgoznak, csak azt nem tudják mit lehet, mint szabad rábízni a csavarokra. Sajnos ez lassan az ács kollégákra is jellemző.. Sok év tapasztalata kell hozzá. Sajnos a mai tervezők sincsenek ezzel tisztában . Bocsánat, de a szakiellenőrök sem.. Ez sajnos saját tapasztalat. Elnézést kérek, ha megbántottam valakit, nem az volt a szándékom. Ami ezzel kapcsolatban bánt, hogy a mai világban ezek érvényesülnek, mert olcsó. Sajnos az olcsó munka , mindíg drága. Elnézést a kicsapongásért, de nagyon felbosszant az ilyen jellegű észosztàs.
Egy asztalos szerintem tudott volna rendes fakötéseket csinálni. Meg egy asztalos szerintem már annyira tisztában van a fa teherbírási képességeivel, hogy nem méretezi ennyire alul. Már csak abból kiindulva is, hogy biztos nézegeti szakmai szemmel is az ácsmunkákat.
Nem az lényeg, hogy ács vagy asztalos, hanem, hogy ki mennyire igényes a saját munkájára. Mint asztalos én is készítek kisebb tetőszerkezeteket, van olyan ami 15 éve ott van a helyén. Itt egy pár menetesszár a falban, betonragasztóban, a csapolást meg átmenő fatiplivel ragasztva kellett volna megoldani és semmivel sem több munka.
@@viktorkatona1965 Én is dübelragasztós menetes szárral oldom meg a falba kötést, (itt még a falon lévő szarufát is bekötném a falba), a csapolást 2 db 12-es fatipli átmenőbe ( mersze a megfelelő helyre). Szakszerűbb is, szebb is, és sokkal többet bír, mint az a forgácslapcsavar ami valószínűleg el is tört már.
@@refse2 Sajnos rosszul tudod.. Én tanultam annó+ az öreg szakik is segítettek és elmagyarázták a saját tapasztalatukat. Szerintem sok év tapasztalat kell ahoz, hogy egy ács- asztalos tisztában legyen a statikával. Nemrég megismerkedtem egy fiatal tervezővel aki a segítségemet kérte , mert visszadobta a statikus a terveit. Arra kért ismeretlenűl, hogy én utazzak el hozzá kb 30 km-re, hogy megbeszéljük a rajzokat. Ja ő csak este 6 után ér rá. Én napi 12 órát dolgozok, elvárta volna, hogy utána menjek hozzá. Sajnos nem ez a lényeg. Az a dúrva, , hogy végül ő jött el hozzám és segítséget kért tőlem mint szakember. Belerajzoltam a tervekbe amit én gondoltam statikailag piros tollal, méretezéssel. Kb két hét múlva vísszakaptam a rajzokat statikus által készített verzióban. Az etérés szinte semmi, az is felesleges plusz költség. Így a statikus felszámolhatta a rengeteg munkáját, és elkért ezért több százerer forintot. Én egy köszönömöt sem kaptam. Az a legdurvább az egészben, hogy a végén mégsem úgy csináltam meg ahogy elterveztem. Jőtt egy jobb ötletem. Senki sem vette észre. Tervező- műszakiellenőr- statikus. Ennyit a tanult okos emberekről.
Bárki is csinálta, tábortűzrakásnál komolyabb famunkára alkalmatlan. Az két meghajlított fogpiszkáló itt még csak nem is tartóként, hanem rugóként viselkedik...
Én csak azt nem értem, mi tartja még a helyén? Talán a szentlélek is besegít?
Vajon a hazon a tetot is ugyanaz csinalta?
a keletkezett rést pur habbal kitolteni? :D
Inkább ragasztó hab, az nem tágul annyira és lehet meg is tarja :)
Elég ha benyálazod..
Egy ilyen elotetore legyen az barmilyen jol megepitve mi a banatert raknak fel tobb mazsa betoncserepet?
Dizájn elem, mert eső, hó ellen tuti haszontalan...
Biztos a nagy tetőn is az van.
Te fogtad meg egyedül a lényeget! Ha valami könnyű takarást kapott volna, eredeti helyzetben lenne ma is...Szerencsétlen készítőt szidják...pedig a beton cserepező volt hülye...
De hát a két oldal ráadásul eltérő megoldással készült! Műkedvelőként csak két jobb megoldást tudok fejből. A tető tömegét rútul alábecsülték! Javasolnám a kókány mesternek a "mérés" és a "számítás" műveletek megismerését!
Vagy használjanak zsindelyt, akkor csak a faszerkezet vághatja agyon az embert...
Ha ilyen ez a konzol, milyen lehet a tető???
Valószínűleg egy cég csinálta a ház építésekor/felújításakor...
Le kell szedni a cserepet gyorsba,azt az íves fost nagyobbra kellett volna és be kellett volna csapolni,bàr így rànézésre az ív túl meredek,szóval a helyett 8x8 ast simàn 45 fokba be kellene tenni,(csapolni)lehetöleg minél közelebb a fronthoz,és kívül belül vízszintesen szintén 8x8 ast,középre mehetne függölegesen is egy.
Csak szólok, hogy az életveszélyt az önkormányzat műszaki osztályán azonnal be kell jelenteni !
Én is csak szólok, hogy az önkormányzatnak kell lennie műszaki biztosnak. Itt, ha lesz seggberúgás azt ő fogja kapni.
Érdekes, hogy a falnál lévő két gerenda csatlakozása sem egyforma..Egyik végről csatlakozik, a másik ráül a függőleges gerendára
Ezért csúszott szét az egyik oldal jobban. De legalább itt látszik, hogy melyik módszer tartósabb.
Egyébként én simán el tudom képzelni, hogy a vízszintes és függőleges elem hossza egyenlő, ezért a bal és jobb oldalt ugyanolyanra csinálták, csak nem egyformán szerelték fel...
Az a csoda,hogy még nem szakadt le,a merevítők nem tartanak semmit!!!
Hobbi házkörüli hegesztő, betonozó, minden is vagyok itthon…, de ez ránézésre, (fizika- statika) is rettenetes!!!
Ormótlan nagyon , fa kezelés is milyen??? 😃😄
Milyen lehet akkor a tető, mert gondolom azt is ez a szaki csinálta , érdekes dolgok lehetnek ott is
Szép Napot Kívánok.Kedves Péter......Meg Kedveltem Önt........És Tudja Miért.......Mert az Élet.....Színpadán......Nagyon Kevés Ember Tudja azt.....Amit Ön Megtanult és Alkalmaz.....Minden Értelemben......Sok Egészséget és Kitartást a Munkájához.Üdv a Királynak a Barátja.
De ezt azért 8-10 jl beragasztott nagyméretű dübellel bőven meg lehet javítani.
Borzalmas ez a kontár munka!
A saját esőbeállóm Bramac lécből van, lecsiszolva, fehér diszperziós festékkel lefestve. Átlátszó lemezt tettem rá, egy kolléga segített. Kérdezte hogy vas-e, elbírja? Mondom fából van és elbír, és tényleg. Méretezett rácsszerkezet, 12 teherbíró tégladübel, és egy műbútorasztalos nagypapa a megoldás.
Tudnám, honnan szeded ezeket az eseteket ?
Vettem 5kg mapei fugázót, és a parkolóban felnéztem: basszus! De előtte jártam el évekig!
Erről eszembe jutott, lehetne egyszer videó, az ilyen előtetök hőhidmentes rogziteséről a hungarocellbe. Amúgy ezt nagyon gyorsan lecserepezni minimum, úgyse sanszos az eső
jó ötlet!
Az is lehetne videóban szerintem milyen csavarral kellene rögzíteni ami ott is marad és nem szabja le az előtető a hungarocellel együtt az első nagyobb viharosabb szélnél
@@Peter_82 hátha lesz videó. Nálam, konkrétan a hohid miatt nincs előtetö
@@Peter_82 ez nem nagy ördöngősség minden csavar, dűbel, vegyidűbel csomagolásán rajtavan a müszaki paramétere. A hőhid ellen rozsdamentes menetesszár illetve én pórusbetont raknék távtartónak (ez útóbbi most így hasraütéssel) de bármely terhelhető szigetelő anyag megteszi szerintem.
Purenit kockával megoldható hőhídmentesen.
A két oldal faszerkezete nem egyforma! Az egyik oldalon a függőleges fára van ráültetve a vízszintes tartó fa, míg a másik oldalon oldalról van nekiengedve a vízszintes gerenda a függőlegesnek.
jogos! De igazából egyik sem működik!
@@SzakiEllenor De legalább ronda is! Tudom, hogy nem ez a lényeg itt, de legalább annyira lehetett volna igényes, hogy egyformára csinálja mindkét oldalt!
És lett szólva a tulajdonosnak?
Ha annyira életveszélyes, amennyire látszik, illene figyelmeztetnie, egy nagyobb ajtóbecsapás, vagy szél esetén lehet az egész leesik.
Gondolkoztam rajta. De ez nem
Volt kint sem csengő, sem név, semmi.
@@SzakiEllenor akkor még mindig lehet ott hagyni egy cetlit..
Nem értek hozzá, de trapézlemezzel könnyebb lenne és lehet nem indult meg volna. :(
És kijjebb lehetett volna engedni, hogy legalább a lábtörlő ne ázzon az esőben.
Ilyen a fogyasztói társadalom.
Ránézésre több éves lehet, tehát a garanciális időt kibírta
Ez a keskeny élőtető úgy olybá tűnik mint a tehénen a tanga, rondán néz ki és meg arra sem használható amire odatették, az eső amúgy is pont odacsap az ajtóra mivel magasan van és rövid.
...volna egy tippem ... miszerint a tervezőmérnök egy megtámasztott hosszában kinyúló előtetőt tervezett csakhogy mivel ez egy raktár vagy kereskedelmi épület adminisztrácios és logisztikai iroda helysége lehet a kivitelezéskor biztonsági okokból kivétetett a ket oszlop .pl nehogy egy targonca vagy egy teherautó tolatáskor kidöntse. Auto CADból egy ket kattintással ki is lehet venni mindent de a fizika eme tettet idővel emígyen nyugtázza és az idő elteltével felül is írja és NYOMatékositJA. .. cáfolhatatlan törvényeit.
Nem beszélve arról mi lesz vele télen amikor ráhullik a hó...
Ez így nem a hosszú élet titka! Bontsátok le mielőbb!!
Senki nem látta, hogy a két tartó egymához képest fordítva van felrakva? Még ez a munka.
Ez tény,de nem ezen múlt
@@SzakiEllenor nem persze, de aki ilyen hibát vét., azon ne csodálkozzunk, hogy kiadta a kezéből ezt a képződményt.
Ez egy előregyártott előtető.. nem nagyon hiszem, hogy a konstrukcióval magával gond lenne.. inkább a cserép fedés túl nagy súly illetve talán nem volt megfelelő az összeszerelés valamint az idő vas foga is közreműködött, hogy ez így néz ki.
Nagyon szépek azok az íves karpántok de maradjunk meg inkább a 45 fokos ugyanolyan keresztmetszetű támrendszernél!itt az esztétika rovására ment az egész szerkezet !
Elkészült szigetelt homlokzatra utólag bármit felszerelni felszerelni aminek komoly súlya van konzol nélkül nem lehet.
A konzolt már felmenő falba be kell építeni és azt úgy,ha a ház összedől az akkor is álljon.
A hőszigetelés itt vékony, és a téglára rögzítettek, sajnos rosszul. Egyébként a konzol a jó megoldás, de érteni kell a dübelezeshez
@@SzakiEllenor Igen mostanában olyan rögzítésének nem nevezhető rögzítéseket látok ami siralmas.
Építés előtt kellett volna két-két nagy csavar a falba aminek az egyik vége tiplibe megy a másik felére alátét és csavar
Fogná az egészet és nem állna el a faltól és sokáig a falon maradna de alul kellett volna ék forma ami tartaná a léceket meg a nagy csavarok vagy süllyesztve és lefedve úgy nem látszik
Nee 😂😂 mi öt éve két obis fémprofilból és némi hulladékfából összetákoltunk egy előtetőt, öt éve tart 😂😂😂
Nem fog jelentkezni,nem ér rá, ilyen szarokat épít. Ilyet nem lehet eltiltani a munkától?
,,Dolgozik" a fa! DDD!
És még nem havazott.
Első hó elintézni
az lehet 5éven belül nem is lesz...
Igen az meg nagyon hianyzik rola vagy valami meg nehezebb cserep kellenne ra esetleg egy apro torony loresekkel vagy valami amitol meg nehezebb lehetne Aztan adig dubelezni special csavarozni amig a falat kinem donti.Mi a francnak egy ilyen"monstrum" elotetonek?
Kokalmany,amator munka!
Szerintem ez egy nagyon esztétikus előtető. Ami a problémát jelentheti, hogy asztalos készítette. Sajnos az asztalosoknak nem tanítottak statikát. Nagyon szépen dolgoznak, csak azt nem tudják mit lehet, mint szabad rábízni a csavarokra. Sajnos ez lassan az ács kollégákra is jellemző.. Sok év tapasztalata kell hozzá. Sajnos a mai tervezők sincsenek ezzel tisztában . Bocsánat, de a szakiellenőrök sem.. Ez sajnos saját tapasztalat. Elnézést kérek, ha megbántottam valakit, nem az volt a szándékom. Ami ezzel kapcsolatban bánt, hogy a mai világban ezek érvényesülnek, mert olcsó. Sajnos az olcsó munka , mindíg drága. Elnézést a kicsapongásért, de nagyon felbosszant az ilyen jellegű észosztàs.
Egy asztalos szerintem tudott volna rendes fakötéseket csinálni. Meg egy asztalos szerintem már annyira tisztában van a fa teherbírási képességeivel, hogy nem méretezi ennyire alul. Már csak abból kiindulva is, hogy biztos nézegeti szakmai szemmel is az ácsmunkákat.
Nem az lényeg, hogy ács vagy asztalos, hanem, hogy ki mennyire igényes a saját munkájára. Mint asztalos én is készítek kisebb tetőszerkezeteket, van olyan ami 15 éve ott van a helyén. Itt egy pár menetesszár a falban, betonragasztóban, a csapolást meg átmenő fatiplivel ragasztva kellett volna megoldani és semmivel sem több munka.
@@viktorkatona1965 Én is dübelragasztós menetes szárral oldom meg a falba kötést, (itt még a falon lévő szarufát is bekötném a falba), a csapolást 2 db 12-es fatipli átmenőbe ( mersze a megfelelő helyre). Szakszerűbb is, szebb is, és sokkal többet bír, mint az a forgácslapcsavar ami valószínűleg el is tört már.
Az ács szakmunkásnak sem tanítanak statikát.
@@refse2 Sajnos rosszul tudod.. Én tanultam annó+ az öreg szakik is segítettek és elmagyarázták a saját tapasztalatukat. Szerintem sok év tapasztalat kell ahoz, hogy egy ács- asztalos tisztában legyen a statikával. Nemrég megismerkedtem egy fiatal tervezővel aki a segítségemet kérte , mert visszadobta a statikus a terveit. Arra kért ismeretlenűl, hogy én utazzak el hozzá kb 30 km-re, hogy megbeszéljük a rajzokat. Ja ő csak este 6 után ér rá. Én napi 12 órát dolgozok, elvárta volna, hogy utána menjek hozzá. Sajnos nem ez a lényeg. Az a dúrva, , hogy végül ő jött el hozzám és segítséget kért tőlem mint szakember. Belerajzoltam a tervekbe amit én gondoltam statikailag piros tollal, méretezéssel. Kb két hét múlva vísszakaptam a rajzokat statikus által készített verzióban. Az etérés szinte semmi, az is felesleges plusz költség. Így a statikus felszámolhatta a rengeteg munkáját, és elkért ezért több százerer forintot. Én egy köszönömöt sem kaptam. Az a legdurvább az egészben, hogy a végén mégsem úgy csináltam meg ahogy elterveztem. Jőtt egy jobb ötletem. Senki sem vette észre. Tervező- műszakiellenőr- statikus. Ennyit a tanult okos emberekről.
Napi horror rovat... Brr...