LinkBMS - Magazyn Energii HV

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 31 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 19

  • @pawefalkowski5518
    @pawefalkowski5518 3 วันที่ผ่านมา +1

    Dziękuję za film. Pozdrawia przyszły użytkownik tego bmsa.

  • @mecenasonoffgrid
    @mecenasonoffgrid 3 วันที่ผ่านมา +1

    Kozak. Pozdrowienia dla K. K. 😁

  • @ParagonDIY
    @ParagonDIY 4 วันที่ผ่านมา +1

    Elegancko, pozdrawiam Leszek

  • @SiBex_ovh
    @SiBex_ovh 4 วันที่ผ่านมา +2

    Nareszcie alternatywa do chińskiego... Panowie, bardzo dobrze to wygląda. Pytania.
    1) Dlaczego satelita jest na 14s a nie 16s gdzie mamy sporo rackowych obudów na LFP pod 16s właśnie.
    2) Czy zrobiliście FailOver, czyli jeśli kabel/wifi nie ma dostępu do watchdog IP to przepina się na ten interfejs który ma dostęp do Waszej chmury?
    3) Czy integracja z HA nie wyklucza korzystania z Waszej chmury ? Nie do końca to wybrzmiało - fajnie by oba dostępy działały a jak Internetu nie ma przez 15minut by dane z cashe potrafiły uzupełnić chmurę by luki w Internecie nie tworzyły dziur w raportach chmury.
    4) Czy macie na satelitach jakikolwiek balancer ?
    TAK, taki produkt jest bardzo potrzebny gdyż alternatywą są DiyBMS/TopBMS/OrionBMS i Baterium a wspierać nasze PL zawsze warto !.

    • @exh8372
      @exh8372  4 วันที่ผ่านมา +2

      1) Naszym głównym założeniem było dostarczenie produktu na moduły samochodowe a duża część z nich bazuje na izolowanej komunikacji modułów NXP. Następnym krokiem jest umożliwienie wykorzystania całych podłóg samochodowych z użyciem tych scalakow. Następnie stworzenie wersji na 16S pod LiFePO4.
      2) Tak można mieć zarówno WiFi jak i Ethernet
      3) Nie absolutnie, można mieć obydwa jednocześnie
      4) Oczywiście z balansowaniem pasywnym na poziomie 100mA
      ❤ Cieszę się !!! Trzeba pokazać że Polacy potrafią lepiej.

    • @SiBex_ovh
      @SiBex_ovh 4 วันที่ผ่านมา +2

      @@exh8372 Jeszcze jedna uwaga bo widzę błąd który mnie odpycha i jest mega widoczny w Baterium którzy narobili elementów i nie wiadomo co z czym kupić. Czyli prośba wielka, jeden prosty graficzny schemat jak to razem składa się w całość, blokowo a nie szczegółowo. Jestem w sklepie i mam widzieć od razu ten schemat a niżej wszystkie elementy, od razu będę wiedział który za co odpowiada i ile których potrzebuję. Przy licencji na chmurę dopisek że przy zakupie PDU przez 1y jest free a to jest przedłużenie itp. informacje dzięki którym mam się nie zastanawiać tak jak u innych. Batrium jest ciężko zrozumieć a interfejs to profesurę trzeba robić. DiyBMS trzeba samemu polutować co odstrasza i nie ma Deye. TopBMS to chińczyk, nikt nie wie czy i ile podziała choć ciągle pokazują ze z Deye działa. OrionBMS nie znany. W sumie to zadbajcie by ten który wejdzie na stronę stwierdził że to oczywiste że potrzebuję to i to.. a później dokupię licencję jak na termomixa i mam być zadowolony :). Do dzieła Panowie :) Pozdro, spokojności i wyrównania :).

    • @exh8372
      @exh8372  4 วันที่ผ่านมา +1

      ​​@@SiBex_ovh🎉 tak zrobimy!

  • @Szymon.F
    @Szymon.F 4 วันที่ผ่านมา +1

    Obecny😁

  • @MarinaPanjak
    @MarinaPanjak 3 วันที่ผ่านมา +1

    Kiedy Wasz system będzie współpracował z całymi podłogami z aut elektrycznych, z akumulatorami LiFePo4? Czy wymagane będzie rozkładanie akumulatorów na części? czy już teraz oferujecie system do samodzielnego składania ale z akumulatorami opartymi o LFP?

    • @exh8372
      @exh8372  3 วันที่ผ่านมา +1

      Już działa z niektorymi samochodami. Juz działa z akumulatorami LiFePO4.

  • @andrzej3511
    @andrzej3511 3 วันที่ผ่านมา

    Nie mogłem doczytać, a może jestem zbyt nieuważny...
    Interesuje mnie taka konfiguracja: 1. bateria o pojemności 200+ kWh (każde ogniwo ok 300 Ah), 2. ogniwa LiFePO4 pryzmatyczne, 3. napięcie baterii w okolicach 800 woltów, 4. praca w pełni lokalna - żadne dane nie mogą wychodzić poza system, 5. archiwizacja danych poprzez Home Assistent TYLKO na dysku lokalnym.
    Czy wasz system jest w stanie obsłużyć taką baterię? Ogniwa mam. Chodzi mi tylko o elektronikę.
    I dodatkowe pytanie: czy przewidujecie budowę slave-BMS na 16 ogniw, czyli dla typowych baterii LiFePO4 48 woltów NN. Mam zamówione obudowy do takiej właśnie konfiguracji: po 16 ogniw. I ani nie bardzo mogę zmieniać, ani nawet nie bardzo chcę zmieniać konfigurację na 14 ogniw.
    Innymi słowy stoję na rozdrożu: bateria NN, czy bateria WN? Oczywiście wolę WN, ale za baterią NN przemawiają doskonałe BMSy NN - JK BMS. W dodatku BMSy AKTYWNE z bezproblemową komunikacją z falownikami Deye! No i konfiguracja 16S na pstryknięcie palcami. Są to ważkie argumenty... Koszt porównywalny.
    Za kilka, kilkanaście tygodni najdalej jakąś decyzję będę musiał podjąć, a nie nie mogę znaleźć systemu BMSów wysokonapięciowych, który bez zastrzeżeń pasowałby mi "od pierwszego kopa". Wszystkie albo budowane są pod ogniwa z odzysku z baterii samochodowych, albo inne kombinacje z ogniwami Li-Ion i co najwyżej jako opcję mają obsługę LiFePO4. A Li-Ion za nic w świecie nie zainstaluję.

    • @exh8372
      @exh8372  3 วันที่ผ่านมา

      @@andrzej3511 Tak jak najbardziej zapraszam do kontaktu linkbms.eu

    • @exh8372
      @exh8372  3 วันที่ผ่านมา

      @@andrzej3511 lub przez maila LinkBMS.eu@gmail.com

  • @bartek1901
    @bartek1901 3 วันที่ผ่านมา +1

    Jaki kanal wczesniej prowadziles?

    • @exh8372
      @exh8372  3 วันที่ผ่านมา +1

      @@bartek1901 nie prowadziłem wcześniej kanału.

  • @emceh
    @emceh 12 ชั่วโมงที่ผ่านมา

    Wiele BMSów średnio radzi sobie z prawidłowym balansowaniem jeśli slave nie widzi napięć na wszystkich kanałach, testowaliście to - jak w długim okresie taki slave się zachowuje jeśli ma podpięte tylko 9-11 - 13 ogniw?

    • @exh8372
      @exh8372  10 ชั่วโมงที่ผ่านมา

      @@emceh układy scalone odpowiedzialne w naszym BMSie za balansowanie ogniw to układy tak zwane SoC (ang. system on chip) są to zaprojektowane bezpośrednio przez producenta scalakow układy do zarządzania ogniwami w technologii Daisy Chain których używają wiodący producenci ogniw dla sektora Automotive. To nie jest tak że my go zbudowaliśmy od podstaw. Używamy sprawdzonych przemysłowych rozwiązań opensource i płacimy tantiemy za każdy scalak od każdej zakupionej sztuki.
      Gwarantuje, że zgodnie z obecną technologią dostępna na rynku nie da się tego zrobić lepiej biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.

    • @emceh
      @emceh 8 ชั่วโมงที่ผ่านมา

      @@exh8372 To raczej zrozumiałe - ale z mojego doświadczenia automotive, niestety slejwy bez pełnego osadzenia ogniwami potrafią "wariować" - jeśli dojdzie do indukcji jakiegoś sensownego napięcia na nóżce scalaka, gdzie normalnie powinno być ogniwo [a nie ma] czasem dochodzi do bardzo zaburzonego balansowania całej reszty.

    • @exh8372
      @exh8372  7 ชั่วโมงที่ผ่านมา

      @@emceh U nas rozwiązujemy te balansowanie softowo, nie patrzymy na napiecie podczas balansowania tylko przed, balansujemy przez 30s i wtedy napiecia wariuja natomiast BMS nie przyjmuje ich jako napiec wyznaczajacych koniec ładowania, tylko porównuje stany sprzed i po ładowaniu. Przyjmujac ze w 30 sekund nie da sie przeladowac pakietu a doładowywanie odbywa sie w krzywej cc cv nie ma to wiekszego znaczenia dla wybalansowania ogółu.
      Rezultat jest taki, że nawet dla bardzo rozbalansowanych ogniw jestesmy w stanie uzyskać dV =0.01V