Światło chemiczne - po co, na co i dlaczego?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 25 ก.ค. 2024
  • Krótkie objaśnienie, co to jest światło chemiczne, jakie są jego rodzaje i zastosowanie. Koszt tookoło 3 zł, w zależności od sklepu i producenta, więc warto mieć jako alternatywę.

ความคิดเห็น • 13

  • @Patryk-uc2gi
    @Patryk-uc2gi 4 ปีที่แล้ว +1

    Dzięki za poradnik. Kupiłem 10 sztuk, bo robię zapasy i się uczę, hehe... Jak to się mówi, człowiek całe życie się uczy. 🙂

  • @nutaihax5632
    @nutaihax5632 6 ปีที่แล้ว +2

    Fajny materiał. Pozdrawiam.

  • @PiotrK2022
    @PiotrK2022 8 ปีที่แล้ว +2

    +Bushcraft Zone
    Myślę, że te na IR faktycznie mogą być widzialne przez aparaty. Sam widziałem na własne oczy, jak pani w sklepie elektronicznym sprawdzała pilot w ten sposób, że załączyła aparat w smartfonie, wciskała przycisk i obserwowała w nim, czy dioda świeci. Sam sprawdzałem nawet w domu z ciekawości i przez aparat mojej komórki również było widać jak dioda IR miga przy wciskaniu przycisków.

  • @Dziku888
    @Dziku888 7 ปีที่แล้ว +2

    Każdy cyfrowy obiektyw widzi IR. Ja komórką sprawdzam czujki p-poż działające na zasadzie IR+fototranzystor.

    • @OutriderWadowice
      @OutriderWadowice  7 ปีที่แล้ว

      Dzięki za informację :-)

    • @MrWersacze
      @MrWersacze 7 ปีที่แล้ว +3

      Nie ma czegoś takiego jak obiektyw cyfrowy. Obiektyw jest np.szklany , a sposób zapisu jest cyfrowy poprzez matrycę RGB. Każdy sprzęt nawet analogowy widzi w podczerwieni jak się mu założy na obiektyw filtr IR - reszta to tylko sposób zapisu. Oczywiście technologia cyfrowa jest łatwiejsza i szybsza.
      Co do innego rodzaju zastosowania świateł chemicznych to chcę poruszyć tutaj moim zdaniem sprawę najważniejszą, bo dotyczącą bezpieczeństwa.
      W okresie od października do stycznia w lasach myśliwi dużo strzelają. W tym okresie szybko zapada zmrok, łatwiej się zgubić chodząc np. za grzybami.
      Pomimo, że myśliwy musi mieć pewność co do swojego celu, to jednak może nie zobaczyć kogoś idącego lasem w ciemności. Natomiast jeśli zobaczy oświetlonego "grzybiarza"nawet 200-300m za zwierzyną to powstrzyma się ze strzałem. Światło chemiczne jest tutaj lepsze od latarki, bo jest dookólne i widać je z każdego kierunku. Mało latarek ma takie cechy.
      Były takie przypadki w Polsce, że pocisk z drylingu trafił kozła i przelatując przez jego ciało zdołał jeszcze zabić człowieka na parkingu leśnym.
      W okresie polowań radzę w lesie uważać podwójnie. Pozdrawiam

    • @hipekhop
      @hipekhop 7 ปีที่แล้ว

      To ja dopowiem.
      Niektóre aparaty widzą, a niektóre nie. większość tak, ale to nigdy nie jest pewnik.
      Generalnie rzecz biorąc - wszystkie komórki które miałem widziały. Łatwo można to sprawdzić świecąc pilotem do telewizora w swój aparat ;)

  • @pawegaska7198
    @pawegaska7198 7 ปีที่แล้ว

    Dla mnie największą zaletą światła chemicznego jest to że w przeciwieństwie do latarki nie użyjemy go aby trafić kluczem w zamek, aby wyciągnąć 20gr zza łóżka przez co w wyjątkowej sytuacji będzie sprawne. A latarka mimo że mam kilka porozrzucanych po szufladach, to gdy jest potrzebna to zawsze ma słabe baterie bo używa się jej do każdej "pierdoły". :)

  • @FuruDK
    @FuruDK 6 ปีที่แล้ว

    Zawsze wychodząc na nocne wyprawy zabieram 2 latarki i kilka świetlików, które służą mi głównie w awaryjnych sytuacjach i też żeby np. wiedzieć gdzie położyłem plecak albo inny sprzęt

  • @bartoszterlecki3231
    @bartoszterlecki3231 6 ปีที่แล้ว +5

    drobna uwaga - może i fajnie opowiadasz - ale to Twoje wiercenie się rozglądanie na wszystkie strony - jest mega irytujące.

  • @ampulka20
    @ampulka20 2 ปีที่แล้ว +1

    facet niepotrzebnie długo pierdolisz do Brzegu