Klucze modeco i coval pękły bo były inaczej zamontowane w urządzeniu, przy końcu pomiaru siła działa na oczko w taki sposób, że wyciąga klucz z sześciokąta.
Nie chodzi tutaj o to która stroną, bo te akurat były dobrą stroną. Na początku pomiary te 2 klucze są ustawione prostopadle do linii działania siły, a pozostałe klucze są odchylone o pewien kąt (powiedzmy ok 30 stopni).
Dodatkowo niektóre klucze na samym wstępie nie były sprawdzane czy się nie mieszczą na tą większą stronę :^ (jak trzymały się tej mniejszej 17stki to raczej wiadomo że nie wejdą na większą xD ale dla poprawności politycznej i z nudów bo kwarantanna dwa tyg czego się nie robi 😂😂) odcineczek super BTW :)
Łysy te dwa klucze które pękły były pod innym kątem co reszta. Wypadałoby to powtórzyć bo takie same warunki nie zostały spełnione. Takto test zajebisty! Pozdrawiam Dla ścisłości 8-10 minuta
8:49 Modeco i 9:35 Coval pękły bo były założone na sześciokąt inaczej niz pozostałe modeco 8:29 oraz coval 9:02 i samo ciągnięcie już je ułamywało. Proszę się przyjrzeć i porównać np. z NeoTools 9:44 Z innego miejsca startuje i inaczej dźwignia działa na klucz
Dobrze, że są klucze różnych grubości, bo można mieć pancerne klucze do zadań specjalnych i precyzyjne, wytrzymałe do czegoś bardziej finezyjnego. Nie ma co się czepiać kluczy budżetowych, że pękły, bo za taką cenę wytrzymują bardzo wiele. Najtańsze chińskie klucze są zrobione ze znalu i można je owinąć wokół palca :) Pękają te klucze, które są zrobione z twardszej stali o większej wytrzymałości na rozciąganie, dlatego w zakresie pracy zachowują lepszą dokładność i się tak bardzo nie rozginają, ale po przekroczeniu granicy plastyczności dochodzi do rozerwania wiązań i pękają. Od cała nauka o materiałach. Są dwa parametry istotne dla stali, czyli stopu żelaza z węglem + domieszki uszlachetniające. Wytrzymałość na rozciąganie, czyli maksymalna zdolność materiału do "stawienia oporu" ujmując to prosto. Granica plastyczności, czyli zakres w którym materiał jest w stanie "płynąć" bez utraty swojej wytrzymałości. Zbyt twarda stal na klucze nie jest dobra, tzn np hartowana wytrzymuje bardzo duże obciążenia ale łatwo pęka. Zbyt miękka ciągnie się jak żelki :) W gruncie chodzi o to, żeby używać narzędzi z głową do celów jakim powinny służyć. Osobiście podobają mi się klucze SATA, są bardzo finezyjnie wykonane, wytrzymałe i precyzyjne, szkoda, że brakło ich w tym porównaniu. Fajna jest seria X. Chętnie zobaczę jakieś naprawdę tanie chinole za kilka PLN jak się wyginają. Miałem klucze 30, które pod wpływem siły użytkownika, potrafią wyginać się jakby były z plasteliny. Nie polecam stanowczo :) Każdy kto ma odrobinę własnego rozumu, drogich i smukłych kluczy będzie używał do zadań precyzyjnych i nie będzie po nich walił młotem. Za to dobrze jest mieć także klucze tańsze, na które czasem użyje się brutalnej siły i aż tak ich nie szkoda. Taka rzeczywistość. Ogólnie filmik dobry ale nie zaszkodzi troszkę lepiej się przygotować merytorycznie do tematu. Pomierzyć grubości, pogrupować jakoś te klucze a nie tak do jednego worka, bo równie dobrze, można do tej samej grupy wrzucić wypalony ze stali C45 klucz grubości 3x większej i tak samo można się zaskoczyć jego wytrzymałością. Naprawdę wszystko zależy kto i do czego jakich kluczy potrzebuje i jak z nich korzysta. Nie ma co wylewać pomyj w komentarzach, że ktoś się pomylił to od razu go pod sąd, bo źle. Przecież i tak można sporo z tego wyciągnąć, zobaczyć które klucze jak są wykonane itd. Trochę szacunku, że Michałowi chce się tym zająć. Wcale nie musi tego robić. Łatwo oceniać i wytykać błędy ale konstruktywnych komentarzy jakoś mniej. Pozdrawiam.
Rzetelny test w luj! W 9:30 podczas testu klucza Covala i klucza poprzedzającego, urządzenie do testów "Ściągało" klucz z "nakrętki" testowej... Tak więc rzetelność 100%! :D Mówiąc inaczej, test nic nie wart w przypadku tych dwóch kluczy i do ponowienia... (w sumie, Coval nie wiem czy nadal to oferuje, ale dawniej jak udało ci się złamać ich klucz, to dawali ci nowy) :P Tak więc Michu, popraw się przy kolejnym teście i nie rób takich bubli. ^^
sugerowałbym zrobić test drugiej strony - strony oczkowej tych kluczy i również porównać :), super film... trafiłem przypadkiem a szukam od jakiegoś czasu zestawu kluczy więc materiał bardzo pomocny! :)
W kluczach płasko-oczkowych równie ważnym parametrem jak ich wytrzymałość jest jakość wykonania oczka. Jak już wydałeś kasę na te klucze to zrób test oczek. Przygotuj kilka utwardzonych śrub, z łbami przetoczonymi w różnym stopniu, imitującymi obmielone śruby i pokaż jak się zachowa każde oczko. To byłoby bardzo ciekawe. A uwierz mi... różnice bywają ogromne!
Bardzo fajne porównanie! Jeżeli takie testy będą robione jeszcze w przyszłości to warto by pomyśleć o rejestrowaniu siły [N] i ugięcia klucza [mm]. Nawet w prosty sposób np co 10 N rejestrować przesunięcie dowolnego punktu na tej ruchomej podstawie. Można wtedy wykonać ładny wykres siły od ugięcia, który swoją drogą na 99% może przypominać książkowy wykres statycznej próby rozciągania. Być może udało by się na takim wykresie odnaleźć granice sprężystości czy plastyczności materiału z którego wykonano klucz.
Co zrobiliście źle. Ja tam jest upierdliwy w testowaniu dlatego zrobiłbym pomiary suwmiarką: - przed testem - po przekroczeniu normy 107 Nm - po złamaniu. Mimo to odcinek dobry leci kciuk w górę.😀
I niestety strzelały tylko te klucze które startowały z porycji prostopadłej a nie ustawionej tak jak większość 45stopni, bo kończyło sie im ramie do odgięcia. Ale pozytywny tes trzymaj tak dalej!
Ja mam zestaw kluczy coval, które kupiłem na allegro od sprzedawcy narzędzi. Nie mam z nimi żadnych problemów, odkręcałem nimi z długimi przedłużkami i jakoś nie pękały. Waliłem po nich młotem i prawie nie ma śladu po uderzeniach. Dużą grzechotką próbowałem odkręcić amorek od wózka, śruba się obrobiła, a grzechotka i nasadka bez uszczerbku. Dużymi nasadkami wprasowywałem łożyska do bębnów, używając ciężkiego młota, tak samo nabijałem torxami obrobione śruby imbusowe od koła pasowego. Jedynie kolega rozwalił mi torxa, ale on nie szanuje narzędzi.
w tabelce powinien byc jeszcze ten istotny parametr -SMUKŁOSć czyli grubość. Fajnie by bylo jakby jeszcze to mozna było zmienic na tym filmiku. Super ,ze to robisz łysy !
Hejka Lysy Nie zachowane identyczne warunki pomiaru. Jeden klucz w inna stronę, poza tym pozycja startowa imadła była inaczej dla kilku przypadków. Dodatkowo podsumowując wyniki ostatni klucz zła podałeś markę pomimo że nazwa wybiła na kluczu kłuła w oczy.
Dwa klucze które pękły były inaczej zamocowane w urządzeniu, dlatego pękły. Wypadało by nagrać sprostowanie i powtórzyć test przynajmniej tych dwóch sztuk jeśli chcesz być wiarygodny😉 Pozatym to super test, oby więcej takich!
Dzięki za poświęcony czas na zrobienie fajnego testu :) Zapowiedziałeś nowy test grzechotek. Wiem, że grzechotki z górnej półki są drogie, ale może coś wybierzesz chociaż JEDNĄ (niekoniecznie nowe) z Koken, Hazeta, Stahlwille, Facoma, Gedore, Matco Tools, Snap-on. Pozdrawiam
Nie wiem, jak innym, ale mi brakuje jednego testu. Weź 2, albo 3 klucze tego samego producenta (koniecznie ten sam model, z dowolnej półki cenowej) i sprawdź wszystkie. Chodzi o pokazanie, że 2 produkty tej samej marki mogą się różnić wytrzymałością, co może być związane z różnicą w obróbce materiału, albo wadą materiałową konkretnej sztuki..
Michu dzięki. Te testy w jakiś sposób utwierdzają mnie, że nie trzeba wydawać więcej niż trzeba. Kupiłem Neo i jetem zadowolony. Yato też korzystałem i było oki. Topex też jest spoko. Raz miałem taką sytuację, że odkręcałem 17tką oczkiem mocowanie amorka i wygieła się w literę L ale nie pękła. Firma no name. Tak jak mówisz w materiale, lepiej niech się zniekształcić niż ma zrobić krzywdę. Pozdro!!!
Jak już wczesniej pisali test bardzo nie zetelny jak na Łysego zawiodłem się (klucze nie startowały z tego samego poziomu i tej samej strony) Łysy miało być dobrze a dałeś du..y szkoda ale i tak daje łapke w górę
Kolejna dosyć ciekawa seria na YT, oglądając nie raz się zaskoczyłem że nie zawsze cena idzie w parze z jakością (chociaż normę spełniły wszystkie klucze czyli ok) Zastanawiam się czy miałbyś jak sprawdzić jakże kultowych starodawnych kluczy z "ruskiego bazarku " (tych z okresu PRL) których też kilka mam w swoim garażu i wydają mi się solidne ale jestem ciekaw czy spełniałyby teraźniejsze normy. Pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki.
Siema Łysy żeby nie było szanuje lubię i podziwiam... Ale " Modeco Home" i " Coval" inaczej założone jak inne ... A maszyna przedstawiła się dokładnie o czasie 8:44 widać to wiec trzeba to kiedyś ponownie zrobić... pozdrawiam Cześć...
Fajny test ale 4 klucze chyba poszły by troche wyżej :D 6:48 Erba odwrotnie włożona, Stanley 11:31 tak samo jak Erba 8:37 Modeco home inaczej ustawiony niż reszta przez co wyślizguje się, Coval 9:14 to samo
Od 8:23 coś klucze prostopadle zaczeły być gięte a wcześniej i po tych nieszczęsnych już normalnie. Łysy jak żyć? Tak czy owak fajna zabawa. Choć trza było je wszystkie oporowo giąć. Pozdrawiam i bardziej rzetelnie prosim :-*
I znów zabrakło najpopularniejszych narzędzi dla ''Kowalskiego'' czyli Niteo z Biedry i Powerfix z Lidla,,,koszt żaden,a test trwałby tylko chwilę dłużej gdyby były dwa klucze więcej.Widać,że Łysy olewa sugestie widzów ponieważ w komentarzach pod testem grzechotek już ludzie sugerowali,że tych dwóch firm zabrakło.
Ciekaw jestem jak by wypadł w porównaniu FACOM, mieści się w cenie . Używałem tych narzędzi przez ponad 10 lat w pracy więc nie miały lekko, do dziś mam je w garażu i mają się dobrze , ciekawe czy by przebiły konkurencję
Test kluczy, na wypadek jakby ktoś chciał odkręcić przyspawaną nakrętkę lub dokręcić śrubę dalej niż otwór. Nie jestem pewien, czy istnieje w motoryzacji taka nakrętka/śruba, której nie ukręcisz każdym z testowanych kluczy. Sam test spoko, dziękuję Ci za to że to robisz.
Michu sam używam neo i sobie chwalę ale naucz się nazwy S & R no to faworyt z dożywotnią gwarancją . W teście grzechotek też świetnie dała sobie radę . Film fajny test niedokładny ale łapka w górę :-)
Michu Dziekuje ci Bardzo serdecznie za takiego typu Testy oraz sprawdzanie narzedzi ! Dzieki tobie widac jak dokladnie sa wykonywane narzedzia oraz co potrafis Jestes dla Mnie Mistrzem!
zgadzam się z kolegą kilka kluczy odwrotnie włożonych. Najważniejsze że norma jest:) i zazwyczaj jak jest dojscie to i tak oczko się zakłada. Test jak najbardziej udany pozdrawiam:)
Fajny test. Szkoda że nie wszystkie tak samo założone. Dałbym jeszcze 2 takie ruski i polski, często na starych warsztatach można spotkać, dawniej chyba były dawane do maszyn rolniczych czy traktorów. W każdym razie te wyglądają przy nich jak zabawki, ciekawe ile by wytrzymały.
Michuuuu... a może tak coś polskiego ? :) Kuźnia-Sułkowice - warto je sprawdzić, a na pewno porównać... Tylko prośba, jak robiłeś to na trzeźwo, to napij się, albo poproś Stasia aby klucze obracał i dopychał tak samo, do tego zawsze zakładał tak, aby je pchać od początku a nie od środka tej "maszynki"
Test 👍👍👍. Jedyne co bym dołożył to w tabeli podsumowania zawarł "współczynnik" np maksymalny pomiar/cena co da szybki podgląd wspolczynnika wytrzymałości do ceny 🍻
Fajne, jak ktoś chce po przedłużce poskakać. Ważysz stówę, nałożysz pół metra rurki, stajesz na tym i przykładasz 500Nm. I wiadomo, że praktycznie każdy płaski szlag trafi.
Fajnie. Ale z mojego punktu widzenia klucz płaski ma być dobrze skasowany żeby nie zmykam śrób. Ważne jest też to o czym wspomniałeś, żeby był taki mały i poręczny. Nie testowałem nic z proxxon i wurth. A to też przyzwoite klucze. A jeszcze jakbyś dał radę to zestaw kieszonkowe Niteo z yato albo neo. Ceny podobne niteo trochę tansze
Michu daj fotki jak wyglądają przełomy w tych 2 kluczach co się pękły, może hartowanie do elDupy, fajnie by było wsadzić jeszcze klucze na twardościomierz i by wyszło ile mają HRc
Najbardziej miarodajny test klucza jest przy rozkręcaniu starych, zapieczonych śrub. W przypadku, gdy zwyczajnie nie idzie, szuka się (w zależności od potrzeb) odpowiednio długiego kawałka rurki, zakłada jako przedłużkę i działając tą samą siłą mamy mniejszy opór.
Siema Michu przydatny test krótko i na temat :) jednego co mi zabrakło (wiadomo że nikt nie chodzi kupować kluczy z suwmiarka) to grubość tych lepszych kluczy z czystej ciekawości pytam ;) pozdrawiam piona
Grubość nie ma znaczenia firma i jakość którą reprezentuje jak najbardziej. Pracuje głównie na hazecie jonneswayu neo i tengu i powiem Ci że na pierwszy rzut oka hazet względem innych firm wygląda licho kiedy bierzesz do ręki ale co innego kiedy nimi pracujesz po prostu nie mają sobie równych ;)
Kup jeszcze klucz marki Honiton. Sprzedawca mowił że daje wieczystą gwarancje na nasadowe ;) 3m rurą nie mogliśmy uszkodzić klucza 19, gwint na szpilce pękł
Dzięki Michu za taki test, ja korzystam osobiście z takiego zestawu od YATO 6 do 32 i tak też myślałem że to taka średnia półki jakości i ceny, a przy okazji Michu dzięki za promocję z mupi.pl kasa wróciła tak jak było obiecane. Pozdro!!!
Proponuję sprawdzić firmę BGS Technic , dużo przeróżnych zestawów kluczy i narzędzi mają, ale jak z trwałością ciężko się wypowiedzieć jak na ten moment. Pozdrawiam 😃
A dla mnie Stanley Sranley jest do duy firmą! Nie polecam. Miałem klucze z tej serii, i jeden klucz się tak wygiął przy odkręcaniu że prawie oko wybite bylo. To nie pierwszy raz. Gówno nie firma. I Proszę głupich tekstów nie pisać, bo z pierszej łapanki nie jestem. Michu! Kawał dobrej roboty. Więcej testów, na spokojnie. Ludzie nigdy nie docenią to co się robi dla innych. Polakowi nigdy nie dogodzisz. Pozdroz Niemiec i Łapka w górę!!!!
Nagraj film z narzędziami marketowymi porównanie kluczy z lidla, biedry, i sklepów budowlanych powerfix dedra, itd. Koszt tych kluczy wszystkich bedzie jak jeden z tego filmu. A widze ze duzo ludzi chce zobaczyc te najtańsze dla 'Kowalskiego' w akcji
Szczerze powiem ze testy fajne, dają sporo informacji, ale... Prędkość posuwu powinna być stała, czyli pomyślcie żeby ślimak był kręcony silniczkiem że stała prędkością, bo takie krecenie ręczne ma wpływ na wynik. Poza tym nie mam uwag. Pozdrawiam
Norma jest po to, aby było wiadomo jaki moment obrotowy klucz wytrzyma. Przekroczenie tej wartości odbywa się tylko i wyłącznie na odpowiedzialność użytkownika i rozjechanie pyska wynika tylko i wyłącznie z jego winy.
Test spoko, mnogość różnych producentów to daje spoko porównanie. Ja do stawki dodałbym jeszcze Werę, która robi klucze z serii Joker. Na przyszłe testy proponuję podzielić test na dwie grupy, a za kryterium przyjąć cenę. Wziąć średnia arytmetyczna i wszystkie poniżej wziąć za „budżetowe” a powyżej jako bardziej pro. Pozdrawiam
Klucze modeco i coval pękły bo były inaczej zamontowane w urządzeniu, przy końcu pomiaru siła działa na oczko w taki sposób, że wyciąga klucz z sześciokąta.
Raczej nie dlatego pękły...
Nie chodzi tutaj o to która stroną, bo te akurat były dobrą stroną. Na początku pomiary te 2 klucze są ustawione prostopadle do linii działania siły, a pozostałe klucze są odchylone o pewien kąt (powiedzmy ok 30 stopni).
Popieram odnośnie co do przyłożenia siły do oczka to zrywa klucz ze śruby
@@rafau6110 no to zobacz, w jakim położeniu znajdują się pozostałe klucze przy maksymalnej sile, a w jakim położeniu znajdują się te dwa klucze.
Dokladnie
Trzeci klucz nie byl w tą samą strone chyba? Erba znaczy się.
Edit: Stanley tez odwrotnie włożony :D
Własnie szkoda ,że erba odwrotnie włożona .... ale pokazała na odwrotnej stronie tyle co werkato na poprawnie zalozonej .😀😀😀
Dodatkowo niektóre klucze na samym wstępie nie były sprawdzane czy się nie mieszczą na tą większą stronę :^ (jak trzymały się tej mniejszej 17stki to raczej wiadomo że nie wejdą na większą xD ale dla poprawności politycznej i z nudów bo kwarantanna dwa tyg czego się nie robi 😂😂) odcineczek super BTW :)
Szkoda ze nie bylo Wurth’a
stanley też odwrotnie niestety..
Łysy miał tylko 1 zadanie i s....
Łysy te dwa klucze które pękły były pod innym kątem co reszta. Wypadałoby to powtórzyć bo takie same warunki nie zostały spełnione. Takto test zajebisty! Pozdrawiam
Dla ścisłości 8-10 minuta
Dokładnie, też to zauważyłem
To samo miałem mówić. nie wiem jak wy ale u mnie jak kręciłem śruby to jest różnica w ułożeniu profilu klucza.
@@K-M-M oczywiście, że tak, zwłaszcza czuć to na bardzo małych kluczach typu 7/32 cala (ja pracuję z calówkami)
Przez co one się zsuneły i sttrzeliły...
Inne też by strzeliły pod takim kątem
Test wyszedł słabo ze względu na inny kąt ustawienia klucza względem nakrętki ,przez co pod koniec zaczęło klucz wyciągać z nakrętki..
Stanley był włożony odwrotnie niż inne pozatym film super :D
Stanley nie może być mocniejszy od ukochanego neo.
nie tylko stanley
King tony także odwrotnie
@@Blejk_Karington Warto bylo obejrze test ...dla komentarzy .
Super, świetne te testy są ale serio chętnie bym zobaczył biedronkę i Lidla w akcji 😁
8:49 Modeco i 9:35 Coval pękły bo były założone na sześciokąt inaczej niz pozostałe modeco 8:29 oraz coval 9:02 i samo ciągnięcie już je ułamywało. Proszę się przyjrzeć i porównać np. z NeoTools 9:44
Z innego miejsca startuje i inaczej dźwignia działa na klucz
@adam dąbek Źle założysz klucz to każdy jeden pęknie
Mówisz Jonnesway, a w dłoni trzymasz Hazet i takie sprawdzanie... 😂😂😂
Dobrze, że są klucze różnych grubości, bo można mieć pancerne klucze do zadań specjalnych i precyzyjne, wytrzymałe do czegoś bardziej finezyjnego. Nie ma co się czepiać kluczy budżetowych, że pękły, bo za taką cenę wytrzymują bardzo wiele. Najtańsze chińskie klucze są zrobione ze znalu i można je owinąć wokół palca :) Pękają te klucze, które są zrobione z twardszej stali o większej wytrzymałości na rozciąganie, dlatego w zakresie pracy zachowują lepszą dokładność i się tak bardzo nie rozginają, ale po przekroczeniu granicy plastyczności dochodzi do rozerwania wiązań i pękają. Od cała nauka o materiałach.
Są dwa parametry istotne dla stali, czyli stopu żelaza z węglem + domieszki uszlachetniające.
Wytrzymałość na rozciąganie, czyli maksymalna zdolność materiału do "stawienia oporu" ujmując to prosto.
Granica plastyczności, czyli zakres w którym materiał jest w stanie "płynąć" bez utraty swojej wytrzymałości.
Zbyt twarda stal na klucze nie jest dobra, tzn np hartowana wytrzymuje bardzo duże obciążenia ale łatwo pęka.
Zbyt miękka ciągnie się jak żelki :)
W gruncie chodzi o to, żeby używać narzędzi z głową do celów jakim powinny służyć.
Osobiście podobają mi się klucze SATA, są bardzo finezyjnie wykonane, wytrzymałe i precyzyjne, szkoda, że brakło ich w tym porównaniu. Fajna jest seria X.
Chętnie zobaczę jakieś naprawdę tanie chinole za kilka PLN jak się wyginają. Miałem klucze 30, które pod wpływem siły użytkownika, potrafią wyginać się jakby były z plasteliny. Nie polecam stanowczo :)
Każdy kto ma odrobinę własnego rozumu, drogich i smukłych kluczy będzie używał do zadań precyzyjnych i nie będzie po nich walił młotem. Za to dobrze jest mieć także klucze tańsze, na które czasem użyje się brutalnej siły i aż tak ich nie szkoda. Taka rzeczywistość.
Ogólnie filmik dobry ale nie zaszkodzi troszkę lepiej się przygotować merytorycznie do tematu.
Pomierzyć grubości, pogrupować jakoś te klucze a nie tak do jednego worka, bo równie dobrze, można do tej samej grupy wrzucić wypalony ze stali C45 klucz grubości 3x większej i tak samo można się zaskoczyć jego wytrzymałością. Naprawdę wszystko zależy kto i do czego jakich kluczy potrzebuje i jak z nich korzysta.
Nie ma co wylewać pomyj w komentarzach, że ktoś się pomylił to od razu go pod sąd, bo źle.
Przecież i tak można sporo z tego wyciągnąć, zobaczyć które klucze jak są wykonane itd.
Trochę szacunku, że Michałowi chce się tym zająć. Wcale nie musi tego robić.
Łatwo oceniać i wytykać błędy ale konstruktywnych komentarzy jakoś mniej.
Pozdrawiam.
Dziękuje bardzo, wiecznie miałem z tym problem, teraz dzięki Tobie wiem w co celować, tak trzymaj i czekamy na więcej 💪
Rzetelny test w luj! W 9:30 podczas testu klucza Covala i klucza poprzedzającego, urządzenie do testów "Ściągało" klucz z "nakrętki" testowej...
Tak więc rzetelność 100%! :D
Mówiąc inaczej, test nic nie wart w przypadku tych dwóch kluczy i do ponowienia... (w sumie, Coval nie wiem czy nadal to oferuje, ale dawniej jak udało ci się złamać ich klucz, to dawali ci nowy) :P
Tak więc Michu, popraw się przy kolejnym teście i nie rób takich bubli. ^^
sugerowałbym zrobić test drugiej strony - strony oczkowej tych kluczy i również porównać :), super film... trafiłem przypadkiem a szukam od jakiegoś czasu zestawu kluczy więc materiał bardzo pomocny! :)
W kluczach płasko-oczkowych równie ważnym parametrem jak ich wytrzymałość jest jakość wykonania oczka. Jak już wydałeś kasę na te klucze to zrób test oczek. Przygotuj kilka utwardzonych śrub, z łbami przetoczonymi w różnym stopniu, imitującymi obmielone śruby i pokaż jak się zachowa każde oczko. To byłoby bardzo ciekawe. A uwierz mi... różnice bywają ogromne!
Tak. Klucze były zakładane w różną stronę. Powtórz test!!!!!!
Dzięki za test👍 Jestem przed zakupem zestawu kluczy płasko oczkowych i bardzo mi to pomogło na co się zdecydować.
Czekałem na to 😁 pozdro michu👊
Bardzo fajne porównanie! Jeżeli takie testy będą robione jeszcze w przyszłości to warto by pomyśleć o rejestrowaniu siły [N] i ugięcia klucza [mm]. Nawet w prosty sposób np co 10 N rejestrować przesunięcie dowolnego punktu na tej ruchomej podstawie. Można wtedy wykonać ładny wykres siły od ugięcia, który swoją drogą na 99% może przypominać książkowy wykres statycznej próby rozciągania. Być może udało by się na takim wykresie odnaleźć granice sprężystości czy plastyczności materiału z którego wykonano klucz.
Zgadzam się
Co zrobiliście źle. Ja tam jest upierdliwy w testowaniu dlatego zrobiłbym pomiary suwmiarką:
- przed testem
- po przekroczeniu normy 107 Nm
- po złamaniu.
Mimo to odcinek dobry leci kciuk w górę.😀
I niestety strzelały tylko te klucze które startowały z porycji prostopadłej a nie ustawionej tak jak większość 45stopni, bo kończyło sie im ramie do odgięcia. Ale pozytywny tes trzymaj tak dalej!
7:48 jak tata w mamę 🤣
@@lambos123 tak oczywiście że przed jak trafiają się przypadki.
@@lambos123 jakoś to ludzie robią i nie widzą w tym problemu.
@@lambos123 jakoś mnie się w to nie chce wierzyć.
Ja mam zestaw kluczy coval, które kupiłem na allegro od sprzedawcy narzędzi. Nie mam z nimi żadnych problemów, odkręcałem nimi z długimi przedłużkami i jakoś nie pękały. Waliłem po nich młotem i prawie nie ma śladu po uderzeniach. Dużą grzechotką próbowałem odkręcić amorek od wózka, śruba się obrobiła, a grzechotka i nasadka bez uszczerbku. Dużymi nasadkami wprasowywałem łożyska do bębnów, używając ciężkiego młota, tak samo nabijałem torxami obrobione śruby imbusowe od koła pasowego. Jedynie kolega rozwalił mi torxa, ale on nie szanuje narzędzi.
Super odcinek jak zawsze, Michu zrób odcinek hit czy kit o sprejach do czyszczenia filtrów DPF.
w tabelce powinien byc jeszcze ten istotny parametr -SMUKŁOSć czyli grubość. Fajnie by bylo jakby jeszcze to mozna było zmienic na tym filmiku. Super ,ze to robisz łysy !
Hejka Lysy
Nie zachowane identyczne warunki pomiaru. Jeden klucz w inna stronę, poza tym pozycja startowa imadła była inaczej dla kilku przypadków. Dodatkowo podsumowując wyniki ostatni klucz zła podałeś markę pomimo że nazwa wybiła na kluczu kłuła w oczy.
Test spoko w następnym teście prośba o klucze Jobi bo są grube to ciekawe ile pociągną oraz markietowka z lidla Pewerfix i SATA!
Zwróć uwagę że modeco i coval był włożony do prosta a nie z przesunięciem jak reszta ... maszyna oba wyrwała dlatego się złamały ...
Też mi się wydaje że one tak strzelimy bo ten cały "slupek" który napiera po prostu je wypchnoł i strzeliły
Dwa klucze które pękły były inaczej zamocowane w urządzeniu, dlatego pękły. Wypadało by nagrać sprostowanie i powtórzyć test przynajmniej tych dwóch sztuk jeśli chcesz być wiarygodny😉
Pozatym to super test, oby więcej takich!
Łysy jak zawsze na propsie! Może jakiś odcinek jak wyprać dobrze tapicerkę samochodową bez jeżdżenia do firm które to robią?
Test na który czekałem 👌👍👊
Dzięki za poświęcony czas na zrobienie fajnego testu :) Zapowiedziałeś nowy test grzechotek. Wiem, że grzechotki z górnej półki są drogie, ale może coś wybierzesz chociaż JEDNĄ (niekoniecznie nowe) z Koken, Hazeta, Stahlwille, Facoma, Gedore, Matco Tools, Snap-on. Pozdrawiam
Piąteczek! Zdrowia Wam i opanowania 🙏🔧🏎️
Nie wiem, jak innym, ale mi brakuje jednego testu. Weź 2, albo 3 klucze tego samego producenta (koniecznie ten sam model, z dowolnej półki cenowej) i sprawdź wszystkie. Chodzi o pokazanie, że 2 produkty tej samej marki mogą się różnić wytrzymałością, co może być związane z różnicą w obróbce materiału, albo wadą materiałową konkretnej sztuki..
Super odcinek na prawdę Kochałem cię łysy 👍👍
Michu dzięki. Te testy w jakiś sposób utwierdzają mnie, że nie trzeba wydawać więcej niż trzeba. Kupiłem Neo i jetem zadowolony. Yato też korzystałem i było oki. Topex też jest spoko. Raz miałem taką sytuację, że odkręcałem 17tką oczkiem mocowanie amorka i wygieła się w literę L ale nie pękła. Firma no name. Tak jak mówisz w materiale, lepiej niech się zniekształcić niż ma zrobić krzywdę. Pozdro!!!
Szacun wielki za testy o tak duzych kwotach to jest zarobek wiekszosci obywateli polskich .Zdrowka zycze dla całej ekipy M4K pozdrawia Śląsk.
Może przetestujesz jeszcze imbusy. Test spoko, przynajmniej wiem że nie wtopiłem, bo właśnie kupiłem walizkę NEO. Łapka w górę poszła.
Jak już wczesniej pisali test bardzo nie zetelny jak na Łysego zawiodłem się (klucze nie startowały z tego samego poziomu i tej samej strony) Łysy miało być dobrze a dałeś du..y szkoda ale i tak daje łapke w górę
Łysy robi dobrą robotę zawsze łapka w górę :D
Kolejna dosyć ciekawa seria na YT, oglądając nie raz się zaskoczyłem że nie zawsze cena idzie w parze z jakością (chociaż normę spełniły wszystkie klucze czyli ok) Zastanawiam się czy miałbyś jak sprawdzić jakże kultowych starodawnych kluczy z "ruskiego bazarku " (tych z okresu PRL) których też kilka mam w swoim garażu i wydają mi się solidne ale jestem ciekaw czy spełniałyby teraźniejsze normy. Pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki.
Siema Łysy
żeby nie było szanuje lubię i podziwiam...
Ale " Modeco Home" i " Coval" inaczej założone jak inne ...
A maszyna przedstawiła się dokładnie o czasie 8:44 widać to wiec trzeba to kiedyś ponownie zrobić...
pozdrawiam Cześć...
Świetny odcinek. Merytoryczny, praktyczny i pouczający. Gratuluje i pozdrawiam - MM
Fajny test ale 4 klucze chyba poszły by troche wyżej :D
6:48 Erba odwrotnie włożona, Stanley 11:31 tak samo jak Erba
8:37 Modeco home inaczej ustawiony niż reszta przez co wyślizguje się, Coval 9:14 to samo
i pewnie nic by się nie złamało
Od 8:23 coś klucze prostopadle zaczeły być gięte a wcześniej i po tych nieszczęsnych już normalnie.
Łysy jak żyć?
Tak czy owak fajna zabawa.
Choć trza było je wszystkie oporowo giąć.
Pozdrawiam i bardziej rzetelnie prosim :-*
Lysy a gdzie Beta,Gedore,Bahco,Facom,Elora,Snap on,Stahlwille ?Twoje testy ogladaja rózne osoby,moze by tak cos z wyzszej półki?
Gregdfds zgadzam sie! pozdrawiam :)
Film super aczkolwiek brakowało mi kluczy SATA ☺
20:17 Prosze sprawdzajcie materiał ktory wrzucacie. To jest Hazet. Klucze odwrotnie do innych. Dla nich powinna byc powtorka w ramach fair play.
I znów zabrakło najpopularniejszych narzędzi dla ''Kowalskiego'' czyli Niteo z Biedry i Powerfix z Lidla,,,koszt żaden,a test trwałby tylko chwilę dłużej gdyby były dwa klucze więcej.Widać,że Łysy olewa sugestie widzów ponieważ w komentarzach pod testem grzechotek już ludzie sugerowali,że tych dwóch firm zabrakło.
Ciekaw jestem jak by wypadł w porównaniu FACOM, mieści się w cenie . Używałem tych narzędzi przez ponad 10 lat w pracy więc nie miały lekko, do dziś mam je w garażu i mają się dobrze , ciekawe czy by przebiły konkurencję
Test kluczy, na wypadek jakby ktoś chciał odkręcić przyspawaną nakrętkę lub dokręcić śrubę dalej niż otwór. Nie jestem pewien, czy istnieje w motoryzacji taka nakrętka/śruba, której nie ukręcisz każdym z testowanych kluczy. Sam test spoko, dziękuję Ci za to że to robisz.
Michu sam używam neo i sobie chwalę ale naucz się nazwy S & R no to faworyt z dożywotnią gwarancją . W teście grzechotek też świetnie dała sobie radę . Film fajny test niedokładny ale łapka w górę :-)
Michu Dziekuje ci Bardzo serdecznie za takiego typu Testy oraz sprawdzanie narzedzi ! Dzieki tobie widac jak dokladnie sa wykonywane narzedzia oraz co potrafis Jestes dla Mnie Mistrzem!
Bardzo przydatna seria! Idąc dalej może pomyślisz o teście nasadek imbuswych ? Pozdrawiam !
Zabrakło mi Dedry, bo posiadam taki zestaw . Ale film dobry!
Dziękuję za film ;)
Michu jedyne moje zastrzeżenia to że znów się nie ogoliles. Dobra robota pozdrawiam
zgadzam się z kolegą kilka kluczy odwrotnie włożonych. Najważniejsze że norma jest:) i zazwyczaj jak jest dojscie to i tak oczko się zakłada. Test jak najbardziej udany pozdrawiam:)
Fajny test. Szkoda że nie wszystkie tak samo założone. Dałbym jeszcze 2 takie ruski i polski, często na starych warsztatach można spotkać, dawniej chyba były dawane do maszyn rolniczych czy traktorów. W każdym razie te wyglądają przy nich jak zabawki, ciekawe ile by wytrzymały.
I tak na prawdę. To wole jak mi klucz pęknie a nie sie rozpuknie. Nie powinien sie rozpuknąć żaden
Czekałem :)
Bardzo fajny odcinek :) dzięki Michu i czekam na więcej ;) :P
Pozdrawiam całą ekipę i ciebie Michu ;) oraz wszystkich Miłośników Motoryzacji cześć :D
Michuuuu... a może tak coś polskiego ? :)
Kuźnia-Sułkowice - warto je sprawdzić, a na pewno porównać...
Tylko prośba, jak robiłeś to na trzeźwo, to napij się, albo poproś Stasia aby klucze obracał i dopychał tak samo, do tego zawsze zakładał tak, aby je pchać od początku a nie od środka tej "maszynki"
Mnie by ciekawiło jak zachowały by się klucze z biedronki czy lidla w porównaniu z tymi markowymi.
Jest tu firma Neo Tools to chyba Biedronkowska rzecz
Hah.. w Biedronce masz niteo tools nie neo
Super test czekam na test kluczy Grene ,pracuje nimi od lat ciekaw jestem jak by wypadły
3:43 King to król nie książę ;)
Test 👍👍👍. Jedyne co bym dołożył to w tabeli podsumowania zawarł "współczynnik" np maksymalny pomiar/cena co da szybki podgląd wspolczynnika wytrzymałości do ceny 🍻
Bardzo Dobry test 👍
Ooo COVAL czas zmienić markę.. 👍 fajny test.
Marka dobra tylko testujący i oglądający pizdy i nie widzą, że klucz odwrotnie założony.
A gdzie klucze "kuźnia" ?
Maszyna by pękła a nie klucz ;)
A gdzie Gedore? :D
@@Real_Slav zapewne Neo by źle przy nich wypadło :D
@@Real_Slav ja bym chciał zobaczyć stahlwille sata snap on i facom
Kuźnia musi pójść na testy :D
Mega podobaja mi sie takie testy.
Fajnie by bylo zobaczyc takie martki jaki
BETA I WERA.
I ciesze sie, ze zobaczylem jak jonnesway daje rade ;-)
I Milwaukee
Spoko, takie filmy lubie
Mi osobiście brakuje kluczy . ostatni krzyk mody w ciastoramie czyli Magnusson, jak ta wytrzymałość u nich wygląda :D Pozdr całą ekipę :)
Ok super ale w mirę jak rośnie siła to punkt podparcia się zmienia , bo się przesuwa bliżej środka trochę lipa :D
Fajne, jak ktoś chce po przedłużce poskakać. Ważysz stówę, nałożysz pół metra rurki, stajesz na tym i przykładasz 500Nm. I wiadomo, że praktycznie każdy płaski szlag trafi.
Dzięki Tobie wiem co warto kupić a co omijać.
Dobry odcinek !
Zarąbisty film
Michu a moze teraz test oczek z grzechotka... No i bardziej dokladny niz ten. Ale i tak probsik😁
Michu aż chce się cie oglądać pozdrawiam:D
wytestuj z firmy ,, waryński "
Fajnie. Ale z mojego punktu widzenia klucz płaski ma być dobrze skasowany żeby nie zmykam śrób. Ważne jest też to o czym wspomniałeś, żeby był taki mały i poręczny. Nie testowałem nic z proxxon i wurth. A to też przyzwoite klucze. A jeszcze jakbyś dał radę to zestaw kieszonkowe Niteo z yato albo neo. Ceny podobne niteo trochę tansze
Gites majster rub więcej takich odcinków 😅
rÓb, to je podstawówka...
Kurde michu emocje jak na losowaniu w lotto
Michu daj fotki jak wyglądają przełomy w tych 2 kluczach co się pękły, może hartowanie do elDupy, fajnie by było wsadzić jeszcze klucze na twardościomierz i by wyszło ile mają HRc
Najbardziej miarodajny test klucza jest przy rozkręcaniu starych, zapieczonych śrub. W przypadku, gdy zwyczajnie nie idzie, szuka się (w zależności od potrzeb) odpowiednio długiego kawałka rurki, zakłada jako przedłużkę i działając tą samą siłą mamy mniejszy opór.
Siema Michu przydatny test krótko i na temat :) jednego co mi zabrakło (wiadomo że nikt nie chodzi kupować kluczy z suwmiarka) to grubość tych lepszych kluczy z czystej ciekawości pytam ;) pozdrawiam piona
Grubość nie ma znaczenia firma i jakość którą reprezentuje jak najbardziej. Pracuje głównie na hazecie jonneswayu neo i tengu i powiem Ci że na pierwszy rzut oka hazet względem innych firm wygląda licho kiedy bierzesz do ręki ale co innego kiedy nimi pracujesz po prostu nie mają sobie równych ;)
Super, właśnie jestem przed kupnem zestawu
Kup jeszcze klucz marki Honiton. Sprzedawca mowił że daje wieczystą gwarancje na nasadowe ;) 3m rurą nie mogliśmy uszkodzić klucza 19, gwint na szpilce pękł
3 klucz dałeś odwrotnie . Cały test psu w dupe 🤣
Nie tylko trzeci bo i następne tez
Dzięki Michu za taki test, ja korzystam osobiście z takiego zestawu od YATO 6 do 32 i tak też myślałem że to taka średnia półki jakości i ceny, a przy okazji Michu dzięki za promocję z mupi.pl kasa wróciła tak jak było obiecane. Pozdro!!!
Proponuję sprawdzić firmę BGS Technic , dużo przeróżnych zestawów kluczy i narzędzi mają, ale jak z trwałością ciężko się wypowiedzieć jak na ten moment. Pozdrawiam 😃
A dla mnie Stanley Sranley jest do duy firmą! Nie polecam. Miałem klucze z tej serii, i jeden klucz się tak wygiął przy odkręcaniu że prawie oko wybite bylo. To nie pierwszy raz. Gówno nie firma. I Proszę głupich tekstów nie pisać, bo z pierszej łapanki nie jestem.
Michu! Kawał dobrej roboty. Więcej testów, na spokojnie. Ludzie nigdy nie docenią to co się robi dla innych. Polakowi nigdy nie dogodzisz. Pozdroz Niemiec i Łapka w górę!!!!
Dawaj kanał jak dbać o brodę i ją pielęgnować. Czas Mechaników według Łysego. Smar, olej i wiesz, jak oliwić.
Ostatnio chciałem odkręcic jarzmo i klucz NEO wygiął się w ósemkę ;) swoją drogą to ten klucz z twojego zestawu. pzdr
Szkoda ze zabrakło na teście klucza FACOM
Moje ulubione :)
Nagraj film z narzędziami marketowymi porównanie kluczy z lidla, biedry, i sklepów budowlanych powerfix dedra, itd. Koszt tych kluczy wszystkich bedzie jak jeden z tego filmu. A widze ze duzo ludzi chce zobaczyc te najtańsze dla 'Kowalskiego' w akcji
Proponuję jeszcze test upadania kluczy na beton. Po dźwięku metalu słychać co klucz warty.
Szczerze powiem ze testy fajne, dają sporo informacji, ale... Prędkość posuwu powinna być stała, czyli pomyślcie żeby ślimak był kręcony silniczkiem że stała prędkością, bo takie krecenie ręczne ma wpływ na wynik. Poza tym nie mam uwag. Pozdrawiam
Norma jest po to, aby było wiadomo jaki moment obrotowy klucz wytrzyma. Przekroczenie tej wartości odbywa się tylko i wyłącznie na odpowiedzialność użytkownika i rozjechanie pyska wynika tylko i wyłącznie z jego winy.
Przy King tony bardzo poważny człowiek mówi,, Norma, no pan Paweł'' XD Pozdrawiam Cie Michu i twoją ekipe
Super ze tym razem tabela wjechala, ja bym jeszcze dodal pomiar suwmiarka po osiagnieciu narmy
Test spoko, mnogość różnych producentów to daje spoko porównanie. Ja do stawki dodałbym jeszcze Werę, która robi klucze z serii Joker. Na przyszłe testy proponuję podzielić test na dwie grupy, a za kryterium przyjąć cenę. Wziąć średnia arytmetyczna i wszystkie poniżej wziąć za „budżetowe” a powyżej jako bardziej pro.
Pozdrawiam