1974 ben költöztünk újpalotára újpeströl.Felfedezve környéket hamar kedvenc járatom lett gyerekjént a 65 ös.Apámmal mindig mentünk.A villamos mániám újpströl származott.Egy nyugidt időszak volt az.Köszönöm ezt a kimeritő,információ gazdag videot.
Mi a Dobó utca 23.-ban laktunk Rákospalotán! Másfél sarokra a villamostól. De 1980 januárjában alig voltam 3 éves és 4 hónapos így saját emlékem már csak az otthagyott vágányokról van!
Szuper jó összeállítás!!! :) 2017 és 2019 között a korábbi munkám révén sokat kellett oda járnom a szomszédban lévő Oroszlán utcába. Amikor elkezdtem odajárni pont akkor ismertem meg a 65-ös villamost, és a szintén a 65-ös villamos környékén 1980-ban készült 78-as körzet című nagyszerű sorozatot, aminek egyik jelenetében a 65-ös villamos Dugonics utcai megállója látszik, ahol még megvoltak a sínek és a világítás, de a táblának már csak a táblatartója volt ott, hiszen a sorozatot a megszűnés után forgatták. Egyszer munkaidőben jártam végig a nyomvonalát 12-es Kossuth utcai végállomásától (tudom, hogy odáig nem ment el) a MÁV-telepig (az akkori főnököm rokonom volt, és mivel akkor éppen nem volt semmi fontos dolog a munkában, így nem volt kifogása ellene). A Szent Korona úton meg akárhányszor átsétáltam az autópálya előtti síneken mindig automatikusan körülnéztem lelépés előtt, pedig tudtam, hogy itt nem jöhet villamos, de ennyire bennem van, hogy a síneknél nézzek körül (remélem sosem hagy cserben ez a szokásom). Látom, hogy a Radda Barmen utca sarkán lévő házat azóta felújították, és így eltűnt róla a megálló tábla-tartója: hampage.hu/trams/65-os/tablatarto.jpg Nekem 2017-ben még sikerült lefényképeznem. (A linken lévő kép nem a saját képem). Hihetetlen, hogy ebben a kis utcában villamos járt, és hogy a háború előtt két vágányú volt. A villamos egyébként szerepelt a Bizalom című filmben, mint a 25-ös villamos, valamint a Megtörtént bűnügyek című sorozat Gyilkosság Budán című epizódjában is, ott csak belső jeleneteteket mutatnak a kocsiban, de aki ismeri a villamost, vagy sokat foglalkozik vele az felismeri, hogy a Szerencs utcai kitérőnél szállt fel a szereplő, és hogy utána a Beller Imre utcán mennek. Sokszor teszem fel magamban a kérdést: vajon mi lett volna, ha nem szűnik meg? Hogy nézne most ki a vonal, és az utca? A lakosoknak vajon mennyire lenne útjában? Persze hasonló kérdéseket más régi viszonylatoknál is felteszem, de ezek a kérdések azok, amiken kár és felesleges is filózni.
Szia András.Ős Palotaiként nagyon sok régi emlék tolult fel bennem.55-éves vagyok,sok kedves dologra emlékszem azokból az időkből! Köszönöm! :) Ma is a Dobó utcában lakom! :)
Tős gyökeres palotaikènt egy èlmèny volt ezt a videót làtni,1976 os születèsűkènt mèg halvány emlèkeim vannak is a 65 ös villamosról,de szinte az összes helyszín felidézett sok sok kedves emlèket,köszönet a feltöltèsért!
24.12, Az ott egy első szériás Wartburg 311, a csík hűtőráccsal, 1956-1958 között gyártották ebben a formában. Durva, a kép készültekor is már legalább 13 éves autó volt.
Ez hihetetlen! Pontosan itt laktam a Beller Imre utcában és gyerekként mindig is benne volt a fejemben, hogy itt valaha járt villamos és mindvégig igazam volt! Nagyon szépen köszönöm ezt a videót, sose gondoltam volna, hogy a 65-ös villamos az utcámban ment anno! :)
Köszi András!! Nagyon jó a video!! Az autópályaépítés miatt szünt meg a vonal továbbá az 1968-ban eldöntött koncepció az egyvágányú vonalakról ami betett. Klassz lett volna vezetni ezen a vonalon......
Valamiért Szeged megúszta, de csak ott maradt meg az egyvágányú pálya 3-as és a 4-es szakaszosan az volt. Szombathelyi villamos annak ellenére is megszűnt, hogy az utolsó percig nyereséges volt. A helyi lakosok nem kértek a buszból, amit ráindítottak, menetidő ugyananyni volt, útvonal is 99%-ban megegyezett és 3x anyniba került rá a jegy.
Nagyon jó ez az összeállítás! Fájdalmas hallgatni az "aláfestő zenét", de jól illusztrálja a "fejlődést". Biztosan jó nekünk, hogy a villamos csilingelése helyett a gumikerekek monoton zaját hallgathatjuk? Köszönöm szépen a gondos szerkesztést!!! (Nem is olyan régen a fiammal pontosan ugyanígy jártuk végig a nyomvonalat 😊 !)
Gege és édesapjáé az a busz a Szent Korona utcában. Igazi kuriózum, hiszen próba busz volt, mert ezen tesztelték a huzatokat és ebben citromsárga műbőr az ülés
Szia köszönöm szépen ezt az igen részletes, és informatív jellegű videót. A hajdani 65-os villamos vonalról. A te videód sokkalta jobb, és igen részletes lett. A Bence videóhoz képest. Amúgy a Bence videója se rossz. De a tiéd mégis jobban tetszik nekem üdvözlettel: Frigyes Werner a Spontán Amatőr Vágatlan Sétálos értelmetlen gagyi videók kitalálója és megalkotója, illetve atya.
1 nappal ezelőtt Bence azonos témájú videójánál írtam neki, hogy: 18:13-nál ahogy mutatod a valamikori végállomás volt épületének helyét, pont abba az irányba, előtte, van egy szürke lámpaoszlop. Na, konkrétan az és az emlékoszlop mögött közvetlenül balra is a BKV-hoz, a valamikori végállomához tartoztak, mint ahogy ugyanazokat utána a korabeli felvételen is be lehetett azonosítani az épület két mellső sarkánál, az innensőt még üzemelő állapotban! Ez a két nagy túlélő is fontos jelei a múltnak ebből a szempontból. Azok pedig úgy menekülhettek meg - hiszen közben parkká, emlékművé alakították -, hogy a közvilágítás részének gondolhatták (nappal nem világítanak) és nem nyúltak hozzájuk. Annyiban módosítanám ezt a te videód alapján, hogy a második lámpaoszlop nem látszik. Az ezek szerint már nincs meg. Szóval a felsővezetéktartó oszlopon kívül ez az, ami a legközelebbi támpont lehet a végállomási szolgálattevő helyiség épületének pontos helymeghatározásához.
Így van, az a lámpaoszlop (EKA kúpos lámpa) a végállomáshoz tartozott, erre tisztán emlékszem a 90-es évek elejéről, szerintem még a festése is az eredeti. Világítani még nem láttam. Sajnos a társa már nem marad meg. Látszik is egyébként, hogy igazán nem illik a parkba, de valahogy mégis meghagyták. A parkot emlékezetem szerint 1993 nyarán alakították ki, egészen addig megvolt a végállomás a tartózkodóval és a peronnal meg persze a másik lámpával együtt, de már nagyon elhanyagolt és szétvert állapotban. Sínek már ekkor nem voltak. A fentrol.hu 1992-es légifotóján is kivehető a 65-ös régi végállomásának romjai.
A végén mutatod, hogy hol volt a Czabán Samu téri végállomás. Amíg a villamosok a Dózsa György úton (ma Fő utca), addig a 65-ös bekanyarodott, és ott volt a végállomás (ahol a buszmegálló van ma). Miután az 55-10-es tujákat áthelyezték, az a végállomás "útban" lett. Sűrűn jártam arra, mert a faterom a Dózsa gimnáziumban dolgozott.
Ahol a barna panelházak vannak ott úgytudom édesapamtól Taxi pályaudvar volt Apám rengeteget járt a 65s villamissal ugyan is itt lakott 1967 és 1984 között.
A Rädda Barnen sarkán a ház falán még megvolt a megállót jelző konzol tavalyig. Sajnos eltűnt az az emlék is mivel felújjítottak a sarki házat...viszont a Beller Imre 91/A előtt még megvan egy eredeti oszlop
Remek videó, de nagyon hiányzik, hogy amikor nagytotálban mutatod a tájat, abba nem raktad bele az egykori képeket (kicsiben). Úgy is nagyon érdekes lenne, a mai körítéssel látva. Nem lehetne feljavítva kitenni újra?
Köszönöm az érdekes,alapos videót. Kár,hogy megszűntek ezek a külvárosi kis viszonylatok. Érdekes belegondolni, hogy a mai viszonyok között vajon hogy tudna működni?
én mai napig simán el tudnék képzelni egy Mexikói út - Kossuth u. viszonylatot, annyi változtatással, illeszkedve a mai korhoz, hogy a régi nyomvonalhoz képest az Erzsébet Kir.né útja / Kolozsvár u. - Széchenyi út (felüljáró) - Rákos út - Régi Fóti út (ALDI) - Kossuth u. szakaszokon érném el a mai 12-es végállomást. Persze, ez egy elég komoly infrastruktura kiépítést jelentene, és a nyomvonal mentén lakók sem hinném hogy nagyon örülnének neki, valamint a 25-ös busz is lefedi ennek egy jó részét, viszont utasforgalom biztos hogy lenne rajta.
Még emlékszem egy villogó lámpás "fedező" jelzőlámpára is a Lenin út/M3 felüljárónál. Mindhárom sáv felett volt mindkét irányban. Ha maradt volna a villamos,valószínűleg rendes jelzőlámpás keredzteződés lett volna itt is,mint a Szerencs utcánál.
@@becskyandras Igen... jó rég volt, én meg kiskölyök voltam. De a Bukfencre emlékszem, az istenien riszált, amikor a vezér a második kozmikus sebességre kapcsolt (kb. 30 km/h).
Szia 0:40-nél az új berakott szegélykőveket nem az idő vasfoga döntögette össze, hanem vagy én, vagy valamelyik kollégám döntöttük be a homlokrakodóval vagy az Unimoggal.
1974 ben költöztünk újpalotára újpeströl.Felfedezve környéket hamar kedvenc járatom lett gyerekjént a 65 ös.Apámmal mindig mentünk.A villamos mániám újpströl származott.Egy nyugidt időszak volt az.Köszönöm ezt a kimeritő,információ gazdag videot.
Mi a Dobó utca 23.-ban laktunk Rákospalotán! Másfél sarokra a villamostól. De 1980 januárjában alig voltam 3 éves és 4 hónapos így saját emlékem már csak az otthagyott vágányokról van!
Szuper jó összeállítás!!! :)
2017 és 2019 között a korábbi munkám révén sokat kellett oda járnom a szomszédban lévő Oroszlán utcába. Amikor elkezdtem odajárni pont akkor ismertem meg a 65-ös villamost, és a szintén a 65-ös villamos környékén 1980-ban készült 78-as körzet című nagyszerű sorozatot, aminek egyik jelenetében a 65-ös villamos Dugonics utcai megállója látszik, ahol még megvoltak a sínek és a világítás, de a táblának már csak a táblatartója volt ott, hiszen a sorozatot a megszűnés után forgatták. Egyszer munkaidőben jártam végig a nyomvonalát 12-es Kossuth utcai végállomásától (tudom, hogy odáig nem ment el) a MÁV-telepig (az akkori főnököm rokonom volt, és mivel akkor éppen nem volt semmi fontos dolog a munkában, így nem volt kifogása ellene). A Szent Korona úton meg akárhányszor átsétáltam az autópálya előtti síneken mindig automatikusan körülnéztem lelépés előtt, pedig tudtam, hogy itt nem jöhet villamos, de ennyire bennem van, hogy a síneknél nézzek körül (remélem sosem hagy cserben ez a szokásom). Látom, hogy a Radda Barmen utca sarkán lévő házat azóta felújították, és így eltűnt róla a megálló tábla-tartója: hampage.hu/trams/65-os/tablatarto.jpg
Nekem 2017-ben még sikerült lefényképeznem. (A linken lévő kép nem a saját képem).
Hihetetlen, hogy ebben a kis utcában villamos járt, és hogy a háború előtt két vágányú volt. A villamos egyébként szerepelt a Bizalom című filmben, mint a 25-ös villamos, valamint a Megtörtént bűnügyek című sorozat Gyilkosság Budán című epizódjában is, ott csak belső jeleneteteket mutatnak a kocsiban, de aki ismeri a villamost, vagy sokat foglalkozik vele az felismeri, hogy a Szerencs utcai kitérőnél szállt fel a szereplő, és hogy utána a Beller Imre utcán mennek.
Sokszor teszem fel magamban a kérdést: vajon mi lett volna, ha nem szűnik meg? Hogy nézne most ki a vonal, és az utca? A lakosoknak vajon mennyire lenne útjában? Persze hasonló kérdéseket más régi viszonylatoknál is felteszem, de ezek a kérdések azok, amiken kár és felesleges is filózni.
Szép munka, nagy élményt okozott! Köszönöm!
Rengeteg munka volt vele, de szerintem is megérte! Tervezek majd még hasonlóakat, csak idő..idő..idő!!
Köszönjük!@@becskyandras
Szia András.Ős Palotaiként nagyon sok régi emlék tolult fel bennem.55-éves vagyok,sok kedves dologra emlékszem azokból az időkből! Köszönöm! :) Ma is a Dobó utcában lakom! :)
Tős gyökeres palotaikènt egy èlmèny volt ezt a videót làtni,1976 os születèsűkènt mèg halvány emlèkeim vannak is a 65 ös villamosról,de szinte az összes helyszín felidézett sok sok kedves emlèket,köszönet a feltöltèsért!
24.12, Az ott egy első szériás Wartburg 311, a csík hűtőráccsal, 1956-1958 között gyártották ebben a formában. Durva, a kép készültekor is már legalább 13 éves autó volt.
Ez hihetetlen! Pontosan itt laktam a Beller Imre utcában és gyerekként mindig is benne volt a fejemben, hogy itt valaha járt villamos és mindvégig igazam volt! Nagyon szépen köszönöm ezt a videót, sose gondoltam volna, hogy a 65-ös villamos az utcámban ment anno! :)
Nem kötekedésből, csak nem értem, hogy emlékszel gyerekkorodból, de utána azt írod, hogy sose gondoltad volna?
@@nekati_rojogo-1 Ki van emelve, hogy a 65-ös villamos, nem sima villamos :)
@@sziriusz6673 Értem. Majd megtanulok szöveget értelmezni. 🙂
Szuper videó és a Gege busza is meglett örökítve.
Köszi András!!
Nagyon jó a video!!
Az autópályaépítés miatt szünt meg a vonal továbbá az 1968-ban eldöntött koncepció az egyvágányú vonalakról ami betett.
Klassz lett volna vezetni ezen a vonalon......
Szegeden 2002-ig a 3-as villamos végig egyvágányú pályán közlekedett.
Valamiért Szeged megúszta, de csak ott maradt meg az egyvágányú pálya 3-as és a 4-es szakaszosan az volt.
Szombathelyi villamos annak ellenére is megszűnt, hogy az utolsó percig nyereséges volt. A helyi lakosok nem kértek a buszból, amit ráindítottak, menetidő ugyananyni volt, útvonal is 99%-ban megegyezett és 3x anyniba került rá a jegy.
Nagyon jó ez az összeállítás!
Fájdalmas hallgatni az "aláfestő zenét", de jól illusztrálja a "fejlődést". Biztosan jó nekünk, hogy a villamos csilingelése helyett a gumikerekek monoton zaját hallgathatjuk?
Köszönöm szépen a gondos szerkesztést!!!
(Nem is olyan régen a fiammal pontosan ugyanígy jártuk végig a nyomvonalat 😊 !)
Gege és édesapjáé az a busz a Szent Korona utcában. Igazi kuriózum, hiszen próba busz volt, mert ezen tesztelték a huzatokat és ebben citromsárga műbőr az ülés
Jó lett nagyon a film!
Pár éve még a Dobó utcában laktam... Pont ezeket az utcákat róttam, jó látni hogy régen milyen is volt a környék..😊
Ott születtem a Dobó utca 23.-ban!
@@becskyandras én pedig a Dobó utca 45ben laktam
Szia köszönöm szépen ezt az igen részletes, és informatív jellegű videót. A hajdani 65-os villamos vonalról. A te videód sokkalta jobb, és igen részletes lett. A Bence videóhoz képest. Amúgy a Bence videója se rossz. De a tiéd mégis jobban tetszik nekem üdvözlettel: Frigyes Werner a Spontán Amatőr Vágatlan Sétálos értelmetlen gagyi videók kitalálója és megalkotója, illetve atya.
1 nappal ezelőtt Bence azonos témájú videójánál írtam neki, hogy:
18:13-nál ahogy mutatod a valamikori végállomás volt épületének helyét, pont abba az irányba, előtte, van egy szürke lámpaoszlop. Na, konkrétan az és az emlékoszlop mögött közvetlenül balra is a BKV-hoz, a valamikori végállomához tartoztak, mint ahogy ugyanazokat utána a korabeli felvételen is be lehetett azonosítani az épület két mellső sarkánál, az innensőt még üzemelő állapotban! Ez a két nagy túlélő is fontos jelei a múltnak ebből a szempontból.
Azok pedig úgy menekülhettek meg - hiszen közben parkká, emlékművé alakították -, hogy a közvilágítás részének gondolhatták (nappal nem világítanak) és nem nyúltak hozzájuk.
Annyiban módosítanám ezt a te videód alapján, hogy a második lámpaoszlop nem látszik. Az ezek szerint már nincs meg.
Szóval a felsővezetéktartó oszlopon kívül ez az, ami a legközelebbi támpont lehet a végállomási szolgálattevő helyiség épületének pontos helymeghatározásához.
Így van, az a lámpaoszlop (EKA kúpos lámpa) a végállomáshoz tartozott, erre tisztán emlékszem a 90-es évek elejéről, szerintem még a festése is az eredeti. Világítani még nem láttam. Sajnos a társa már nem marad meg. Látszik is egyébként, hogy igazán nem illik a parkba, de valahogy mégis meghagyták. A parkot emlékezetem szerint 1993 nyarán alakították ki, egészen addig megvolt a végállomás a tartózkodóval és a peronnal meg persze a másik lámpával együtt, de már nagyon elhanyagolt és szétvert állapotban. Sínek már ekkor nem voltak. A fentrol.hu 1992-es légifotóján is kivehető a 65-ös régi végállomásának romjai.
Nagyon értékelem, hogy a szerzőt nem látjuk, valamint nem tudjuk, hogy éppen diétázik-e.
Becsky András! Te is diétázol?
Nem dehogy! Nekem remek alakom van! 😁😁😁
@@becskyandras De majd szóljál, ha rávetemednél!😁
nem olyan rossz dolog az :) @@nekati_rojogo-1
Én már lassan 38 éve diétázok, de mindig holnap kezdem. :)
Gratula, nagyon jó videó a korabeli képekkel. Lesznek még ilyen videók?
A végén mutatod, hogy hol volt a Czabán Samu téri végállomás. Amíg a villamosok a Dózsa György úton (ma Fő utca), addig a 65-ös bekanyarodott, és ott volt a végállomás (ahol a buszmegálló van ma). Miután az 55-10-es tujákat áthelyezték, az a végállomás "útban" lett.
Sűrűn jártam arra, mert a faterom a Dózsa gimnáziumban dolgozott.
Ahol a barna panelházak vannak ott úgytudom édesapamtól Taxi pályaudvar volt Apám rengeteget járt a 65s villamissal ugyan is itt lakott 1967 és 1984 között.
A Rädda Barnen sarkán a ház falán még megvolt a megállót jelző konzol tavalyig. Sajnos eltűnt az az emlék is mivel felújjítottak a sarki házat...viszont a Beller Imre 91/A előtt még megvan egy eredeti oszlop
Remek videó, de nagyon hiányzik, hogy amikor nagytotálban mutatod a tájat, abba nem raktad bele az egykori képeket (kicsiben). Úgy is nagyon érdekes lenne, a mai körítéssel látva. Nem lehetne feljavítva kitenni újra?
Köszönöm az érdekes,alapos videót.
Kár,hogy megszűntek ezek a külvárosi kis viszonylatok.
Érdekes belegondolni, hogy a mai viszonyok között vajon hogy tudna működni?
én mai napig simán el tudnék képzelni egy Mexikói út - Kossuth u. viszonylatot, annyi változtatással, illeszkedve a mai korhoz, hogy a régi nyomvonalhoz képest az Erzsébet Kir.né útja / Kolozsvár u. - Széchenyi út (felüljáró) - Rákos út - Régi Fóti út (ALDI) - Kossuth u. szakaszokon érném el a mai 12-es végállomást. Persze, ez egy elég komoly infrastruktura kiépítést jelentene, és a nyomvonal mentén lakók sem hinném hogy nagyon örülnének neki, valamint a 25-ös busz is lefedi ennek egy jó részét, viszont utasforgalom biztos hogy lenne rajta.
Még emlékszem egy villogó lámpás "fedező" jelzőlámpára is a Lenin út/M3 felüljárónál. Mindhárom sáv felett volt mindkét irányban. Ha maradt volna a villamos,valószínűleg rendes jelzőlámpás keredzteződés lett volna itt is,mint a Szerencs utcánál.
Jó videó lett megint!
Ez az bizonyos gyalogos felüljáró, amit a 78-as körzet című sorozatban láthattunk?
Bizony hogy az! És ott még nincsen alatta autópálya.
Nincsen, de a földmunka már megvolt,
meg némelyik ház is felismerhető! Jah és
kék volt a korlát eredetileg.@@becskyandras
Megvan nekem az a jó kis sorozat! Az utolsó részben pont nagy szerepet kap az indexképben szereplő sarokház!
Csongrádi Kata meg a Harsányi lakott ott!@@becskyandras
De érdekes mód a filmben nem volt villamos v igen?
Vágányt se láttam, de ott volt biztos.@@becskyandras
A Bellerben végig baljáratúak voltak a kitérők - ha esetleg valaki csodálkozna, hogy miért ül vezető a villanyos végibe' :-)
Mind az egy kitérő (Szerencs utca)
@@becskyandras Igen... jó rég volt, én meg kiskölyök voltam. De a Bukfencre emlékszem, az istenien riszált, amikor a vezér a második kozmikus sebességre kapcsolt (kb. 30 km/h).
A 69-es villamos is nagyon izgalmas lenne! Egy regény a története.
A régi rákosszentmihályi 69-es?
apám vezette ezt is , én úgy emlékszem hogy a Czabán Samu -téren be volt kötve az 55.-ös vonalára , 65.-öst melyik remíz adta ?
Szerintem Zugló ha jól rémlik!
Szia
0:40-nél az új berakott szegélykőveket nem az idő vasfoga döntögette össze, hanem vagy én, vagy valamelyik kollégám döntöttük be a homlokrakodóval vagy az Unimoggal.
Nah szép!🤣🤣🤣 Amúgy mit csináltatok ott olyannal?
@@becskyandras Talpfákat és pár méter tősínt cseréltünk, kb. 1,5 éve vagy kicsit több..
a busz hol van helyileg?
Korábban tovább is ment Szentmihályra.
Az 69-es jelzéssel közlekedett. A 65-ös a Thökölyig járt be.
A 65-öst tényleg az M3 építése miatt szüntették meg? Egy villamos aluljáró építése már komolyan nem fért volna bele a villamos megmentéséért? 😒
Miután egyvágányú volt, már csak emiatt is halálra volt ítélve.
12:25 ilyen volt a 8.-as is
A bellerről czabánra jobbra kanyarodó vágány helye a googlen meg látszik, mert nincs frissítve
És ha feltelepited a pc-re a Google Earth programot, akkor ott lesz idővonal is, azaz vissza tudod nézni a korábbi műholdképeket is!
Street viewen is vissza lehet lépkedni a korábbi képekre, ott is látni érdekességeket
Miért utálod ennyire az autókat?🤷🏼♂️ Fél video az autókon való sajnálkozás….🤷🏼♂️felesleges…. Helyesbítek: 2/3