TURING MACHINE - Wideo Instrukcja

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 12

  • @robertwiniarski6330
    @robertwiniarski6330 ปีที่แล้ว

    Również dziękuję za instrukcję😊

  • @piotrjakubowski1966
    @piotrjakubowski1966 11 หลายเดือนก่อน

    Dzieki za instrukcje.

  • @annamaria349
    @annamaria349 ปีที่แล้ว

    Dzięki!

  • @Mariusz-Kot
    @Mariusz-Kot ปีที่แล้ว

    Dzięki za filmik!

  • @DRtrunx
    @DRtrunx ปีที่แล้ว

    Wersja na BGA ma bardzo fajny myk, możemy wykreslać reguły, które nie są prawdziwe w stosunku do poprawnego kodu. Jak tłumacze to mojemu młodemu to właśnie używam pojęć Weryfkator i Reguły (czyli to, co stanowi opcje weryfikatora). Mi najłatwiej sie o tym myśli, że za pomocą mojego kodu testuję, która reguła jest aktywna lub, odpowiednio, niekatywna.

  • @puzonzenon3702
    @puzonzenon3702 ปีที่แล้ว +1

    Uważam, że zabrakło dwóch bardzo istotnych rzeczy:
    1. Jeśli dwie osoby w jednej rundzie zgadły kod (zdarza się dość często) to łamaczem remisów jest liczba zadanych pytań w ciągu gry (kto zadał mniej, ten wygrywa). Inaczej przecież nie byłoby sensu zadawać w rundzie mniej pytań niż trzy, a właśnie z tego bierze się kombinowanie i dedukcja - czy z tym zestawem informacji jestem już w stanie dotrzeć do rozwiązania?
    2. Każdy weryfikator sprawdza tylko JEDEN z podanych warunków. O innych nie ma pojęcia, że istnieją, mogłoby nie być ich na karcie. I to jest bardzo istotne, szczególnie w kontekście kart o wyższym poziomie trudności (dlatego szkoda, że nie dałeś rownież takiej jako przykład). Są karty, na których jest 6 warunków i nawet otrzymanie tam "v" nie daje Ci pewności, który warunek tak naprawdę jest sprawdzany. Moim zdaniem to najtrudniejsza część do "kliknięcia" przy pierwszym podejściu graczy do tego tytułu. Powiedziałbym, że ta gra polega na odnalezieniu, który weryfikator sprawdza który warunek i na tej podstawie wydedukowanie kodu.
    Dodatkowo (bo ta wiedza też się czasem przydaje), teoretycznie, żeby rozwiązać zagadkę potrzebujesz wiedzy z każdego weryfikatora (tak są skonstruowane zagadki). Dzięki temu możesz wykluczać pewne opcje dedukując, np. "no dobra, ale jeśli on miałby być potrzebny do rozwiązania, to nie mógłby sprawdzać, czy są dokładnie dwie trójki w kodzie, skoro drugi powiedział, że nie ma żadnej pary liczb".
    Te dwa opisane nieco wyżej elementy są moim zdaniem mięsem tej gry, stąd szkoda, że nie zostały uwzględnione w filmie.
    Pozdrawiam!

    • @GeekFactor
      @GeekFactor  ปีที่แล้ว

      Co do remisu to się z Tobą zgodzę w 100% i jak wrócę z urlopu to dodam to do napisów.
      Co do drugiego punktu natomiast to dokładnie o tym mówię w okolicy 12:55. Może nie tymi słowami, ale taka jest idea - sprawdzam ten warunek i tyle. Nic mi to nie mówi o pozostałych.
      Tak czy siak, dzięki za komentarze ;)

    • @puzonzenon3702
      @puzonzenon3702 ปีที่แล้ว

      ​​@@GeekFactorale właśnie chodzi o to, że na pokazanej przez Ciebie karcie ta idea jest trudna do uchwycenia, bo to oczywiste, że w tym wypadku tylko jeden warunek będzie prawdziwy. Ta cyfra nie może być jednocześnie większa i mniejsza od drugiej.
      Ale np. taka karta nr 40, gdzie masz 9 warunków (porównanie każdej cyfry osobno do trójki). Podłożysz kod 123, dostaniesz "X". I możesz uznać "aha, czyli ostatnia cyfra nie jest równa 3" i wykreślisz ją w notatkach. I właśnie niekoniecznie, bo ten weryfikator może wcale nie sprawdzać tego warunku, tylko czy pierwsza jest większa od 3. Reszta go po prostu nie obchodzi.
      Stwierdzenie "tylko jeden z tych warunków będzie prawdziwy" sugeruje graczom, że pozostałe nie są (co jest prawdą na Twojej karcie, ale niekoniecznie na wszystkich). Podtrzymuję swoje zdanie, że w tej grze robi to różnicę, co wychodziło podczas tłumaczenia jej nowym graczom :)

    • @leszekmodzelewski5039
      @leszekmodzelewski5039 ปีที่แล้ว

      😂😂😂

  • @mrmarbel5361
    @mrmarbel5361 ปีที่แล้ว

    Jesteś pewny czy weryfikację trójek dobrze zrobiłeś? Bo moim zdaniem potrzeba sprawdzić dokładnie taki kod jak jest na weryfikatorze, czyli 135 by sprawdzić czy jest jedna trójka. Na początku na Spodku zagraliśmy ja Ty, czyli w zapytaniu wzięliśmy dowolny kod z jedną trójka (u nas 4) i nam błędnie wyszło.

    • @puzonzenon3702
      @puzonzenon3702 ปีที่แล้ว +5

      Zupełnie nie. Sprawdzasz tylko konkretny warunek, na karcie są tylko przykłady, żeby pomóc Ci zrozumieć warunki. Kaczmar zrobił to prawidłowo.

  • @uvjackultravelvet7635
    @uvjackultravelvet7635 ปีที่แล้ว

    Podziwiam Twoje zangażowanie za wytłumaczenie tak suchej gry dla szaradzistów 🙂