Preliminarii C.M. 1994 Tara Galilor - Romania 1-2 prima repriza

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 2 ต.ค. 2024
  • S-c-h-i-m-b/v-a-n-d aceste meciuri de fotbal intregi, de colectie, cu altele din anii `80, `90 si 2000, la adresa 21raul.garcia@gmail.com
    Secvente din ultimele 20 de minute ale primei reprize, al meciului jucat in noiembrie 1993, in fata a 40 de mii de spectatori, in care Belodedici ii paseaza lui Hagi, in min. 6 al inregistrarii, resp. min. 32 al meciului, acesta porneste de la mijlocul terenului, prinde un sut fantastic de la 24 de metri, si inscrie in poarta lui Southall, scorul devenind 0-1 pentru Romania. Lovitura de cap a lui Young este respinsa de Prunea in extremis de sub bara, in corner, in min. 13 al inregistrarii, resp. min. 39. Lovitura de cap a lui Melville din 4 metri este respinsa de catre D. Petrescu de pe linia portii, in corner, in min. 19 al inregistrarii, resp. min. 45+1 al meciului.