10:00 Norbi, én úgy tudom, hogy mindig azonos akkukat kell használni! Valamint, a terheletlen feszültségmérés nem mérvadó! 20:00 Ilyen esetekben, az érvéghüvely használatát javaslom.
Amennyiben lehetséges, akkor igyekszem is ugyanolyan akksikat használni egy eszköznél, viszont néha az élet felülírja: ha nincs elég belőle például. Érvéghüvelyt már mióta igyekszem beszerezni, csak sosincs eszembe. Most jó, hogy eszembe juttattad, fel is írtam, mert holnap úgyis mennem kelk le ezért-azért!
A csoki, más néven sorkapocs érvéghüvely nélkül hibaforrás és csak a gond van vele. Pára éri, simán elkorrodál a sodrott érpár is. Kültérben páramentesen kellene kötni kis dobozt neki, macska ellen védőcső, stb. :)
Üsse kő, cinezés is megteszi. Én már egyszer említettem az érvéghüvelyt, de nem volt kéznél. Aztán meg nem egy hűha rendszerről van szó, legfeljebb nem ég a lámpa. Én hiába csináltam (vélhetően majdnem) mindent előírásszerűen a lakásfelállításnál, mégis elfüstölt a kalapsínes sorkapocs jó vastag műanyagburkolata az alumíniumdrót végén a bekötésnél. Valószínűleg nem bírta azt a kis egyidejű terhelést (2-3000W), de az is lehet, hogy nem húztam meg rendesen valamelyik csavart. Macska ellen nincs orvosság.
Omron Vérnyomás mérőkön is kívül van a pozitív,belül a negatív.Ha jól emlékszem. Közben kiderült,hogy nem jól emlékeztem,a Lidlis vérnyomásmérő volt fordított.
Gyengébb minőségű akkuk érzékenyebbek a hidegre. Ekkor kapacitásuk csökken, belső ellenállásuk nő. Kis napelemnek kellene napi 3-4 óra napot kapnia, hogy töltsön valamit.
Általában elmondható, hogy működik az előírtnak megfelelően, csak a téli időszakban fordul elő némi teljesítménycsökkenés, ha tartósabban szürke az idő. Kíváncsi leszek majd a Pana meg a Ladda akksikkal mi lesz így a télen, mert most is ködös ezerrel!
@@talpalatnyizoldIdő: Itt Olaszliszkán is ugyanaz a mordor van. :D Sajnos a gyártók már nem dicsekednek a hidegben nyújtott performanszról, mivel az nem feszít annyira szépen a fólián. :)
Na most is tanultál! Olyan nincs egy napelemnél világosban,hogy nulla volt! Az konkrétan szakadást jelent,ha nulla. Akár mennyire nem süt a nap,a feszültség nagy része megvan,csak nincs mögötte teljesítmény.
Nekem évek kellettek, hogy rájöjjek, hogy az általad mért 1,xV kevés a konyhaablakban lévő külső hőmérőnek. 2xAA aksik, sok minden másra jók, de télen az ablakban két napig ha bírták. Eleinte csak rendeltem az újakat, kétszer visszaküldtem felháborodva, hogy mi ez már... Aztán arra gondoltam, hogy mi van, ha 3V kell a hőmérőnek, de két nap után nem kap csak 2,x-et és azért nem megy? Ekkor már túl voltam a méricskéléseken, mert eleinte eszembe se jutott. Betettem két elemet (nem akkut) és hónapokig működik. Azt hiszem, beigazolódott a feltevésem. Persze nálad napközben folyamatosan töltve vannak, amint a másodiknál láttad is. Érdekes, hogy mégis a gyengébbeket raktad be - vagyis értem, púposra akartad tölteni a zöldeket, de azok már töltve vannak. Mondta már valaki, hogy az aksik bizonyos érték alatt nem jók (ezért nem világított nálad sem a lámpa), ha stimmel a lentebb megnevezett márka/típus, akkor: 2 x Lithium-ion rechargeable batteries (3.7 V, 1800 mAh), ami 1V környékén már szintén elhasal. És nálam csak egy kis gyufásdoboz méretű hőmérő feleakkora kijelzővel és jeladóval, ami semmit nem fogyaszt a lámpádhoz képest. Egyszóval csak akkor működőképes a lámpád, ha 1,2 (saccolom) fölött van a feszültség. Amíg töltőn van, oké. A haldokló akkuról az jut eszembe, hogy van valami trükk, amivel a meg se mukkanó aksit fel lehet éleszteni (gondolom csak bizonyos típusúaknál), egy vagy két egészséges aksit rövid ideig rákötsz fordított pólussal, amitől valami biztonsági kapcsoló vagy mi újra átbillen, aztán lehet tölteni. De gondolom a te töltöd ezt is tudja alapból.
@@talpalatnyizold Mert gondolom megvan az a minimum feszültség, amivel már/még működik. Ha jól rémlik, a leírásban min. 1000, max. 2000 lument írnak. Persze a "papír" mindent elbír, én ezt úgy értelmezném, hogy 1000 alatt nem is veszi a fáradságot, hogy felkapcsoljon, de ahogy elmondtad, jelentősen alatta lehetett annak is, amikor épphogy csak világított. De semmi sem tökéletes. Gondolom nem lehet állítani rajta a lument.
Igen, ezt meg tudom erősíteni. A régebbi (kb 5 évnél régebbi) eszközöket elemekre tervezték. Annak névleges feszültsége 1,5 V, azaz a teljesen új akár 1,7 V, és lemerülten is van 1,2 V. Az akkuk névlegese 1,2 V, ami feltöltve max 1,35 V,lemerítve meg 0.9 V. Így ha pl. 1,2 V kell az eszköznek, akkor az akkut hamar kevésnek érzi, noha még 80 %-on van. Azt hiszem technológiai oka van, hogy az akkukat miért nem 1,5 V-ra gyártják. A töltő intelligens, és a feszültségből találja ki, hogy mit raktál bele. (tud pl Lítiumosat is tölteni, anélkül, hogy bármit beállítanál). Egy bizonyos fesz alatt viszont nem veszi észre, hogy van berakva akku, nem kontakthiba van ilyenkor. A fentebb írt fordított pólusú rákötés valójában feltölti mondjuk 1 V-ra, amit aztán a töltő már érzékel. Elég 5-10 másodperc. Ha amúgy jó az akku, akkor használható tovább, de az élettartamára nem tesz jó hatást az ilyen túlmerítés.
@@martongabor4791 Azt a bizonyos intelligenciát, amit a töltőnek tulajdonítunk, ha jól olvastam/láttam valahol, az akkukba (nem mindegyikbe) épített csipek is képviselik bizonyos szinten. Különben bajban lennének a még régebbi töltök tulajdonosai, vagy a gyártóknak kéne minden akku mellé kézikönyvet adni, hogy hogyan ne töltsük túl...
Nem! Ezeket lehet páratlan akku töltésre is használni. Az egyszerűbb, olcsóbb töltők valóban olyanok, de ezek picit komolyabbak! Ajánlom is mindenkinek, mert ha a megfeleló áramerősséggel (max 10%) töltünk, akkor sokat tehetünk az akkuk élettartamáért. Meg van rajta teszt-, merítés-, merítés-újratöltés-, gyorstesztmód, meg anyámkínja is!
Érdekes észrevétel, viszont a korábbi Pana akksiknál nem volt hőmérsékletbeli különbség, oszt' mégis bohóckodott! Menjetek a ...! Na jó! Csak BKV-val! :)
Uhhh, köszi! Most már legalább megvan hogy mi is ez, mert egyáltalán nem emlékeztem rá. Meg az ára is baráti. Én még kb 2018/19-ben vettem, akkor azért többe került.
10:00 Norbi, én úgy tudom, hogy mindig azonos akkukat kell használni!
Valamint, a terheletlen feszültségmérés nem mérvadó!
20:00 Ilyen esetekben, az érvéghüvely használatát javaslom.
Amennyiben lehetséges, akkor igyekszem is ugyanolyan akksikat használni egy eszköznél, viszont néha az élet felülírja: ha nincs elég belőle például.
Érvéghüvelyt már mióta igyekszem beszerezni, csak sosincs eszembe. Most jó, hogy eszembe juttattad, fel is írtam, mert holnap úgyis mennem kelk le ezért-azért!
Az a műszer mutatja a polaritást is, ha a piros mérővezetéket negatív pólusra teszed akkor a műszeren kap egy - jelzést.
Hasznos infó! Köszönöm szépen!
Most már ennyivel is okosabb vagyok. :)
A csoki, más néven sorkapocs érvéghüvely nélkül hibaforrás és csak a gond van vele. Pára éri, simán elkorrodál a sodrott érpár is. Kültérben páramentesen kellene kötni kis dobozt neki, macska ellen védőcső, stb. :)
Macska ellen golyó a hatásos!
:)
Üsse kő, cinezés is megteszi. Én már egyszer említettem az érvéghüvelyt, de nem volt kéznél.
Aztán meg nem egy hűha rendszerről van szó, legfeljebb nem ég a lámpa.
Én hiába csináltam (vélhetően majdnem) mindent előírásszerűen a lakásfelállításnál, mégis elfüstölt a kalapsínes sorkapocs jó vastag műanyagburkolata az alumíniumdrót végén a bekötésnél. Valószínűleg nem bírta azt a kis egyidejű terhelést (2-3000W), de az is lehet, hogy nem húztam meg rendesen valamelyik csavart.
Macska ellen nincs orvosság.
Napot😊
Napot😀
Azaz...😉 Holnap rá is fogok a sorkapocsra...így van...a lik a pozitív...vagyis gyárilag annak kell lennie...bár láttam már csodákat...pl a Gyurka(2.0)
Omron Vérnyomás mérőkön is kívül van a pozitív,belül a negatív.Ha jól emlékszem.
Közben kiderült,hogy nem jól emlékeztem,a Lidlis vérnyomásmérő volt fordított.
Gitár-effektek is fordított polaritással vannak kötve.
Gyengébb minőségű akkuk érzékenyebbek a hidegre. Ekkor kapacitásuk csökken, belső ellenállásuk nő.
Kis napelemnek kellene napi 3-4 óra napot kapnia, hogy töltsön valamit.
Általában elmondható, hogy működik az előírtnak megfelelően, csak a téli időszakban fordul elő némi teljesítménycsökkenés, ha tartósabban szürke az idő.
Kíváncsi leszek majd a Pana meg a Ladda akksikkal mi lesz így a télen, mert most is ködös ezerrel!
@@talpalatnyizoldIdő: Itt Olaszliszkán is ugyanaz a mordor van. :D
Sajnos a gyártók már nem dicsekednek a hidegben nyújtott performanszról, mivel az nem feszít annyira szépen a fólián. :)
Ez ügyes szerelés volt,meg hívtalak egy kv-ra érte 😉
Köszi!
Na most is tanultál! Olyan nincs egy napelemnél világosban,hogy nulla volt! Az konkrétan szakadást jelent,ha nulla. Akár mennyire nem süt a nap,a feszültség nagy része megvan,csak nincs mögötte teljesítmény.
jó pap holtig tanul!
Nekem évek kellettek, hogy rájöjjek, hogy az általad mért 1,xV kevés a konyhaablakban lévő külső hőmérőnek.
2xAA aksik, sok minden másra jók, de télen az ablakban két napig ha bírták. Eleinte csak rendeltem az újakat, kétszer visszaküldtem felháborodva, hogy mi ez már... Aztán arra gondoltam, hogy mi van, ha 3V kell a hőmérőnek, de két nap után nem kap csak 2,x-et és azért nem megy?
Ekkor már túl voltam a méricskéléseken, mert eleinte eszembe se jutott.
Betettem két elemet (nem akkut) és hónapokig működik. Azt hiszem, beigazolódott a feltevésem.
Persze nálad napközben folyamatosan töltve vannak, amint a másodiknál láttad is.
Érdekes, hogy mégis a gyengébbeket raktad be - vagyis értem, púposra akartad tölteni a zöldeket, de azok már töltve vannak.
Mondta már valaki, hogy az aksik bizonyos érték alatt nem jók (ezért nem világított nálad sem a lámpa), ha stimmel a lentebb megnevezett márka/típus, akkor: 2 x Lithium-ion rechargeable batteries (3.7 V, 1800 mAh), ami 1V környékén már szintén elhasal. És nálam csak egy kis gyufásdoboz méretű hőmérő feleakkora kijelzővel és jeladóval, ami semmit nem fogyaszt a lámpádhoz képest. Egyszóval csak akkor működőképes a lámpád, ha 1,2 (saccolom) fölött van a feszültség.
Amíg töltőn van, oké.
A haldokló akkuról az jut eszembe, hogy van valami trükk, amivel a meg se mukkanó aksit fel lehet éleszteni (gondolom csak bizonyos típusúaknál), egy vagy két egészséges aksit rövid ideig rákötsz fordított pólussal, amitől valami biztonsági kapcsoló vagy mi újra átbillen, aztán lehet tölteni. De gondolom a te töltöd ezt is tudja alapból.
Az az érdekes, hogy hiába a gyengébbeket raktam bele, úgy világít, ahogy kell. Téli, tartós szürke időben nem volt jellemző ez a fényerő.
@@talpalatnyizold Mert gondolom megvan az a minimum feszültség, amivel már/még működik. Ha jól rémlik, a leírásban min. 1000, max. 2000 lument írnak. Persze a "papír" mindent elbír, én ezt úgy értelmezném, hogy 1000 alatt nem is veszi a fáradságot, hogy felkapcsoljon, de ahogy elmondtad, jelentősen alatta lehetett annak is, amikor épphogy csak világított. De semmi sem tökéletes. Gondolom nem lehet állítani rajta a lument.
Igen, ezt meg tudom erősíteni. A régebbi (kb 5 évnél régebbi) eszközöket elemekre tervezték. Annak névleges feszültsége 1,5 V, azaz a teljesen új akár 1,7 V, és lemerülten is van 1,2 V. Az akkuk névlegese 1,2 V, ami feltöltve max 1,35 V,lemerítve meg 0.9 V. Így ha pl. 1,2 V kell az eszköznek, akkor az akkut hamar kevésnek érzi, noha még 80 %-on van.
Azt hiszem technológiai oka van, hogy az akkukat miért nem 1,5 V-ra gyártják.
A töltő intelligens, és a feszültségből találja ki, hogy mit raktál bele. (tud pl Lítiumosat is tölteni, anélkül, hogy bármit beállítanál). Egy bizonyos fesz alatt viszont nem veszi észre, hogy van berakva akku, nem kontakthiba van ilyenkor.
A fentebb írt fordított pólusú rákötés valójában feltölti mondjuk 1 V-ra, amit aztán a töltő már érzékel. Elég 5-10 másodperc. Ha amúgy jó az akku, akkor használható tovább, de az élettartamára nem tesz jó hatást az ilyen túlmerítés.
@@nem_er_a_nevem amikor csak pislákolt, biztosan nem volt 1000 lumen.
@@martongabor4791 Azt a bizonyos intelligenciát, amit a töltőnek tulajdonítunk, ha jól olvastam/láttam valahol, az akkukba (nem mindegyikbe) épített csipek is képviselik bizonyos szinten. Különben bajban lennének a még régebbi töltök tulajdonosai, vagy a gyártóknak kéne minden akku mellé kézikönyvet adni, hogy hogyan ne töltsük túl...
Ezek a töltők nem csak párban tudnak csak tölteni?
Bennem is ez a "tévhit?!" él már jó 20 éve :)
Nem! Ezeket lehet páratlan akku töltésre is használni. Az egyszerűbb, olcsóbb töltők valóban olyanok, de ezek picit komolyabbak!
Ajánlom is mindenkinek, mert ha a megfeleló áramerősséggel (max 10%) töltünk, akkor sokat tehetünk az akkuk élettartamáért. Meg van rajta teszt-, merítés-, merítés-újratöltés-, gyorstesztmód, meg anyámkínja is!
@@talpalatnyizoldMi a töltő típusa?
@@david.szigeti opus bt-c3100. Nem mai darab, de teszi a dolgát szépen!
@@talpalatnyizold Köszi a választ!
Macskány megcsak alszik . Mintha jó végezte volna a dolgát . 😂
Jó lóra tett amikor kiült az út szélére a köcsögi!
Most is itt dülleszkedik a kályha mellett!
A fostosa!
:)
@@talpalatnyizoldNagyon nagy szerencséje van hogy pont akkor mentél arra mikor ott ült . 😊
Ópusztaszerig😂😂😂😂😂😂az ISS-en látták...🫡😀
Lehet túlmerült az akku bevitted a melegbe kicsit észhez tért és vette a töltést gondolom én bkv😃😃
Érdekes észrevétel, viszont a korábbi Pana akksiknál nem volt hőmérsékletbeli különbség, oszt' mégis bohóckodott!
Menjetek a ...!
Na jó! Csak BKV-val!
:)
Ez történt konkrétan
Sunforce 2000 Lumen LED Motion Activated Solar Security Light
£38.98
Uhhh, köszi! Most már legalább megvan hogy mi is ez, mert egyáltalán nem emlékeztem rá. Meg az ára is baráti. Én még kb 2018/19-ben vettem, akkor azért többe került.
Kevesebb szerelést és több cicázást kérünk 🙂
Szívesebben szerelnék kevesebbet és cicáznék többet, de az élet nem ezt hozza!
:)
Nem, rengeteg építést és szerelést kérünk!
@@balazscsallo kinek a pap, kinek a papné!