Panie Lucjanie ! Mamy nadzieje, że jajecznica już zjedzona ;) Dziekujemy za racjonalne podejście do tematu. Jako najwięksi sprzedawcy namiotów na Polskim rynku, wszystkim zalecamy: 1. Solidne przytwierdzenie namiotu do gruntu, poprawia to wytrzymałość konstrukcji na różne warunki atmosferyczne. 2. Zakup wzmocnionych konstrukcji, które w swoim wyposażeniu posiadają podpory dachu oraz metalowe linki naciągające konstrukcję. Dzięki temu przeciążenia konstrukcji rozkładają się, a dodatkowo stanowią one podparcie dla poszycia. 3. Jeżeli to mozliwe to demontaż namotu na okres zimowy lub regularne wykonywanie czynności redukujących obciążenie poszycia dachowego. Zapraszamy do kontaktu bit.ly/dascompany Pozdrawiamy, zespół DasCompany !
Mniam mniam :-) Właśnie w waszej firmie był kupowany ten namiot. Polecam. Myślę że jeśli widzowie powołają się na ten materiał mogą liczyć na atrakcyjną cenę. Generalnie to co dostałem jest adekwatne do tego ile zapłaciłem. Zgodnie z instrukcją trzeba uważać na niesprzyjającą pogodę. Według moich obserwacji 30 cm świeżego śniegu dla namiotu przedstawionego na filmie to jest maksymalna ilość którą należy bezwzględnie usunąć a najlepiej nie przekraczać 10 cm. Stężenia (dodatkowe elementy do tej wersji namiotu) na pewno zwiększyły by zapas bezpieczeństwa. Ja zdecydowałem się na taką wersję bez stężeń bo namiot jest cały czas pod nadzorem rozłożony 1m od domu i mogę na bieżąco go odśnieżać. Dziękuję za miły komentarz. Pozdrawiam.
@@topidrut1 normalnie. Poprzeczki drewniane 5cm szer. co metr przykręcone do rur. I na to blacha trapezowa. Bez zdejmowania plandeki. Jakiś tam koszt ale pewność, że na lata starczy
Zjadłeś jajecznicę? Ja od razu pomyślałem, że idealnie do odśnieżania nadają się wibracje. Są takie wibratory do płytek specjalne, jakby to jakoś sprzęgnąć z rurkami i wprowadzić w odpowiednie drgania, może śnieg by się wtedy samoistnie zsuwał. Drugie, to pamiętam mojego kolegę jak był młody i jeździł pługiem. Dokładnie 206, ze spoilerami jak z WRC ( czyli dużo parapetów do zalegania śniegu ). Był też maniakiem audio i woził w bagażniku głośnik na 3/4 bagażnika. Zestaw uruchamiał się z pilota - kilka cm śniegu, po włączeniu odpowiedniej nuty, za pomocą basów i drżenia samoczynnie odśnieżało mu Peugeota :)
Zjadłem. To jest kombinacja faktury, nachylenia powierzchni i jej podatności. Jak napada i się przyklei to nie za bardzo chcę spadać. Lakier jest śliski a ta plandeka ma kratkę co utrudnia ruch śniegu. Jak go jest więcej plandeka się zapada i już nawet woda z tamtąd nie wypłynie sama.
Wiele lat temu straciłem tunel foliowy w rozmiarze 8 x 30 metrow. Był intensywny opad śniegu. Koło popołudnia z jednej strony śnieg się zsunął . Pomyślałem, że tak samo stanie się z drugiej. Wieczorem złapał mróz , pozostała część śniegu przymarzła. W nocy dosypało a rano nie było już tunelu. Po jakimś czasie znajomy mającu tunele powiedział, że wystarczyło spalić w środku kilka gazet. Gdybym o tym wiedział miałbym tunel. Pozdrawiam
No i dopiero teraz uświadomiłem sobie jakie nie powodzenie mnie może spotkać przy przykryciu powstającej budowy , to chyba nie opłacalne , lepiej przeczekać
Jak tam namiot? Teraz stawie podobny 5x10 tylko musze to postawić na bloczki bo w jednym miejscu brakuje mi wysokości i grunt w różnych miejscach nie równy , zastanawiam jak go zakotwiczyć tak żeby wiatrem nie zdmuchnielo mi
Namiot stoi. Dałem podpory w miejscach skrzyżowania rur dachu. Jedynie poszycie już zaczyna pękać miejscami szczególnie tam gdzie miotłą unosiłem żeby śnieg zrzucić. Kotwienie-jak grunt pozwala to z 70cm pręta zbrojeniowego wbić pod kątem do ziemi w narożnikach można dać dwa pod różnymi kątami.
@@topidrut1 dzięki , dziś zacząłem stawić i jest niski , bo ma służyć do prac przy łódce , a jednak wysoka i będe musiał z jednej strony na bloczki czy pustaki postawić pod słupki a z drugie nie równa powierzchnia to 1.5-2pustaka musze dać
@@maciejptak3332 Tak i w zasadzie to nie ma znaczenia bo to są namioty chińskie czyli każda inna firma w podobnej cenie sprzedaje to samo ale oni chyba najtaniej. W razie zainteresowania mogę zapytać czy da się trochę lepszą cenę uzyskać dla widzów.
@@topidrut1 Zaletą właśnie takiego szybkiego rozwiązania jest możliwość schronienia gratów przed deszczykiem. Myślałem o postawieniu blaszka lub budynku gospodarczego ale nie jest to takie proste jak mówią ( na zgłoszenie też trzeba przestrzegać MPZP) a z namiotem można szaleć gdzie ci tylko się podoba. Pani na infolinii w DC jest na tyle miła że kwestia ceny to tylko przyjemna negocjacja.
A po co są nasze urzędnicy co im płacimy pensja , oni są po to żeby sprawdzić czy nadają się do naszej zimy, oni są po to żeby dać atesty czy nie , zwykły Kowalski nie będzie wszystkiego sprawdzać ( czy hala nadaje się , czy pralka nadaje się , czy piekarnik nie wybuchnie itd ) skoro kupujemy towar w Polsce i z tego towaru idą nasze podatki dla urzędników to powinni sprawdzić i oni są odpowiedzialni za wszystkie katastrofy ( dlaczego pozwalają producentom żeby pisali że to są hale cały roczny lub winter plus , Na paczki papierosówjest napisane że palenie powoduje raka i możesz tracić zęby i penisa i i itd gdzie papierosy dotyczą osoba co pali i chce palić on tylko może sobie szkodzić a hale namiotowe gdzie mogą być po nią setki dzieciaków to chuj co tam , jak by urzędnicy podchodzili do hali jak to papierosów to producenci by zrobili i dodali parę rur więcej bo inaczej by nie dostali atestu
Może wygodniej byłoby odśnieżać z zewnątrz miotłą na długim dyszlu? Kupując taki namiot dostaje się jakiś glejt potwierdzający spełnianie wymogów technicznych i użytkowych takiego wyrobu? Sam śnieg to jedno zagrożenie, a na wietrze to może jeszcze odfrunąć.
Teraz pada śnieg to będę testował różne pomysły. Dostaje się niepełną instrukcję obsługi i żadnych parametrów technicznych tam nie ma ze szczególnym uwzględnieniem obciążenia śniegiem czy wiatrem. Taki namiocik stawia się na własną odpowiedzialność. Dystrybutorzy tylko ładnie nazywają te mocniejsze wersje (czyli taki jak mój) "Winter" jak się dokupi kilka rurek i linek to jest "Winter Plus" a jeszcze trochę szpejów i jest "Polar" tylko w żadnym nie ma dopuszczalnego obciążenia śniegiem podanego. To jest oczywiste naciąganie klienta jak jest nieświadomy to mu się będzie wydawać że kupuje solidny namiot całoroczny a tak naprawdę to sobie kupuje namiot "Winter" a to nie znaczy że można go używać pod obciążeniem śniegiem tak tylko ma się domyśleć. Ja wiem co kupiłem i czego się można spodziewać. Wiatru się nie boję bo jest on między dwoma budynkami a z pozostałych dwóch stron też jest "osłonięty" Mam nadzieje że wytrzyma 2 lata co pozwoli mi na pracę w nim, rozwój kanału i rozpoczęcie prawdziwego zarabiania na YT - tysiące fanek, Groupie, luksusowe samochody, złote łańcuchy, koszenie trawy, odśnieżanie, drogie wycieczki, życie w na maksa ... już niedługo.
@@topidrut1 Czyli producent zakłada, że każdy w ramach intelektualnego treningu może przeliczyć sobie wytężenia elementów nośnych takiego namiotu przy różnych kombinacjach obciążeń i to zapewne poprawi jego poczucie bezpieczeństwa, chyba. Te dodatkowe elementy to stężenia podłużne słupków, czy jakieś ściągi w wiązarkach dachu?
@@blackpowder1667 Producent chyba nic nie zakłada tylko produkuje i sprzedaje. Imprter raczej powinien już cokolwiek zrobić w tym kierunku jeśli producent ma to gdzieś. Tylko kto by to kupił jak by wiedział że to tak tylko na ozdobę jest. Tutaj jest link do instrukcji: dascompany.com/uploads/tent/manuals/pl_pl/instrukcja-montazu-konstrukcji-p50-5m.pdf Nie chodzi mi o to że produkt mi się nie podoba tylko sposób informowania klienta o jego "parametrach użytkowych". Na stronie można przeczytać całoroczny a w instrukcji strona 5 pkt 2 "Namiot jest budynkiem tymczasowym, nie należy go używać w sposób ciągły " oraz. 9. "Gdy wystąpią niesprzyjające warunki pogodowe, namiot należy niezwłocznie zdemontować" jeszcze 15. "Na użytkowniku namiotu spoczywa odpowiedzialność za odpowiednie zabezpieczenie go przed uszkodzeniami, a także przed tym, żeby nie wyrządził szkód ludziom, którzy z niego korzystają oraz mieniu tam zgromadzonemu" Czyli mi tylko sprzedajemy a ty się martw czy to wytrzyma. Sam namiot jest ok tylko to nie jest namiot całoroczny choć przy odrobinie szczęścia i pracy da się go przezimować. Mogli jeszcze napisać żeby tańczyć taniec ładnej pogody szczególnie w zimnie.
W lecie będzie test palności poszycia ? a tak na poważnie to czy nie można pokryć namiotu jakimś środkiem hydrofobowym aby śnieg/lód miał utrudnione przywieranie i ciężar śniegu częściowo sam odśnieżał ?
Test palności to właśni w zimie przy próbie ogrzania wnętrza! Cena jest odpowiedzią na każdą próbę udoskonalenia takich wynalazków. Przydałby się większy spadek dachu i plandeka która nie ma faktury jak gofry. Mocniejsze napięcie plandeki aby się nie zapadała... a najprościej dać... blachę trapezową! Oj tylko wtedy to nie będzie namiot...
@@topidrut1 Zaczął bym wzmacnianie od pociągnięcia linek( stalowych w poszyciu albo gruba żyłka) wzdłuż dachu, powiedzmy po dwie między rurami krawędziową i środkową, i to samo od szczytu. Takie linki stosuje się w namiotach łukowych co około 40-50cm.
Witam Panie Lucjanie, jakie wrażenia po 3 miesiacach uzytkowania? Sniegi mieliśmy spore. Mam zamiar kupić identyczny namiot, czy Pan poleca czy jednak lepiej postawić "blaszak" pozdrawiam serdecznie.
Zdecydowanie blaszak. Nie trzeba go pilnować i walczyć ze śniegiem. Oczywiście blaszak poprawnie policzony i skonstruowany bo widziałem już takie pod które strach wejść. Ten namiot jest super bo jest przenośny i dla tego go kupiłem. Miałem zlecenie wyjazdowe i bez niego by się nie dało. Został to go postawiłem koło chałupy ale z myślą że do 2 at powstanie coś ze sztywnym dachem. Każdy kto widział ten namiot mówił że "gdzieś tam taki namiot się zawalił od śniegu". Tu nie chodzi o te brakujące elementy które go wzmacniają tylko ogólnie o sam pomysł. Zupełnie też inna jest sytuacja prawna takiego namiotu a blaszaka o tych wymiarach z przewagą namiotu. Ja bym się nie przejmował jak ktoś przyjdzie i powie że mu się ten blaszak nie podoba to trzeba rozebrać... i postawić w innym miejscu choćby 0,5m dalej.
@@topidrut1 dzięki serdeczne, wyjasniło mi to praktycznie wszystko. Wdzię, szczegolnie po tej zimie jest duzo ogloszen lokalnych na necie "sprzedam hale namiotowa po zawaleniu". Udanego dnia życze i pozdrawiam
Wg mnie nie jest na tyle odporny aby przetrwać śniegc w zimie. Pozostaje na sezon od wiosny do jesieni. Tanie garaże blaszaki są na prawdę tanie. To ma zaletę że jest duże i szybko przenośne.
Teoretycznie tak. W praktyce nie. Ta wersja jest wzmocniona ale nie ma wszystkich elementów jakie można do niej dokupić czyli wzmocnień i linek sprężających. Ostatniej zimy dodałem słupki takie jak na bramie wejściowej do każdego przęsła. Nie byłem w stanie codziennie odśnieżać i to pomogło w utrzymaniu stabilności. W instrukcji można przeczytać że na zimę to trzeba złożyć a sprzedawany jest jako Winter!!!
@@novabp Musiałbym sprawdzić. Wg. mnie nie zgadza się z opisem i jest dość cienki ten materiał. Kiedyś sprawdzałem ważąc jeden panel boczny i było mało. Mam 600g/m2 od tira i to na pewno nie jest to.
TYLKO HALE ŁUKOWE NADAJĄ SIĘ NA OKRES ZIMOWY. WYNIKA TO Z PRZENOSZENIA OBCIĄZEŃ CZY TO SNIEGIEM , DESZCZEM ,CZY TEŹ WIATREM . ALE TO MUSI BYĆ POLICZONE STATYCZNIE . INACZEJ KTOŚ KOGOŚ WPROWADZA W BŁĄD. POZDRAWIAM.
Twój komentarz się ukrył jakoś nie wiem dla czego. Pogoda czasem dziwna jest. Dopadało jeszcze 2 cm i na razie tyle. Pierwsze zlecenie ju było. Na zewnątrz -6 a w środku ok 0. Pozdrawiam!
Panie Lucjanie !
Mamy nadzieje, że jajecznica już zjedzona ;)
Dziekujemy za racjonalne podejście do tematu. Jako najwięksi sprzedawcy namiotów na Polskim rynku, wszystkim zalecamy:
1. Solidne przytwierdzenie namiotu do gruntu, poprawia to wytrzymałość konstrukcji na różne warunki atmosferyczne.
2. Zakup wzmocnionych konstrukcji, które w swoim wyposażeniu posiadają podpory dachu oraz metalowe linki naciągające konstrukcję. Dzięki temu przeciążenia konstrukcji rozkładają się, a dodatkowo stanowią one podparcie dla poszycia.
3. Jeżeli to mozliwe to demontaż namotu na okres zimowy lub regularne wykonywanie czynności redukujących obciążenie poszycia dachowego.
Zapraszamy do kontaktu
bit.ly/dascompany
Pozdrawiamy, zespół DasCompany !
Mniam mniam :-)
Właśnie w waszej firmie był kupowany ten namiot. Polecam. Myślę że jeśli widzowie powołają się na ten materiał mogą liczyć na atrakcyjną cenę. Generalnie to co dostałem jest adekwatne do tego ile zapłaciłem. Zgodnie z instrukcją trzeba uważać na niesprzyjającą pogodę. Według moich obserwacji 30 cm świeżego śniegu dla namiotu przedstawionego na filmie to jest maksymalna ilość którą należy bezwzględnie usunąć a najlepiej nie przekraczać 10 cm. Stężenia (dodatkowe elementy do tej wersji namiotu) na pewno zwiększyły by zapas bezpieczeństwa. Ja zdecydowałem się na taką wersję bez stężeń bo namiot jest cały czas pod nadzorem rozłożony 1m od domu i mogę na bieżąco go odśnieżać. Dziękuję za miły komentarz. Pozdrawiam.
Super wstęp, filmik bardzo ciekawy warty obejrzenia. Pozdrawiam serdecznie. P.S. Kciuk w górę poleciał oczywiście.
Miło mi! Dziękuję za mega szybki komentarz. Miłego dnia!
dobry materiał. W takiej hali po kilku latach zamontowałem blachę dachową i jest na razie GIT, śnieg zsuwa się i niema problema z odśnieżaniem.
Jak zamocowałeś tą blachę? Rozumiem że trapezowa.
@@topidrut1 normalnie. Poprzeczki drewniane 5cm szer. co metr przykręcone do rur. I na to blacha trapezowa. Bez zdejmowania plandeki. Jakiś tam koszt ale pewność, że na lata starczy
@@emilkowalski6440 Właściwie jak zapytałem to pomyślałem że do drewna najprościej. Dziękuję mi9 dnia!
zajebisty wstęp do filmu
Super że się podoba! Nie wszystko musi być poważne! Miłego dnia!
Zjadłeś jajecznicę? Ja od razu pomyślałem, że idealnie do odśnieżania nadają się wibracje. Są takie wibratory do płytek specjalne, jakby to jakoś sprzęgnąć z rurkami i wprowadzić w odpowiednie drgania, może śnieg by się wtedy samoistnie zsuwał.
Drugie, to pamiętam mojego kolegę jak był młody i jeździł pługiem. Dokładnie 206, ze spoilerami jak z WRC ( czyli dużo parapetów do zalegania śniegu ). Był też maniakiem audio i woził w bagażniku głośnik na 3/4 bagażnika. Zestaw uruchamiał się z pilota - kilka cm śniegu, po włączeniu odpowiedniej nuty, za pomocą basów i drżenia samoczynnie odśnieżało mu Peugeota :)
Zjadłem. To jest kombinacja faktury, nachylenia powierzchni i jej podatności. Jak napada i się przyklei to nie za bardzo chcę spadać. Lakier jest śliski a ta plandeka ma kratkę co utrudnia ruch śniegu. Jak go jest więcej plandeka się zapada i już nawet woda z tamtąd nie wypłynie sama.
Wszystko pięknie wyjaśnione, ale co z jajecznicą. 🤔😁 Pozdrawiam.
Nauka wymaga poświęceń niestety zjadłem zimną w samotności.
Dobre😂😂😂😂
Wiele lat temu straciłem tunel foliowy w rozmiarze 8 x 30 metrow. Był intensywny opad śniegu. Koło popołudnia z jednej strony śnieg się zsunął . Pomyślałem, że tak samo stanie się z drugiej. Wieczorem złapał mróz , pozostała część śniegu przymarzła. W nocy dosypało a rano nie było już tunelu. Po jakimś czasie znajomy mającu tunele powiedział, że wystarczyło spalić w środku kilka gazet. Gdybym o tym wiedział miałbym tunel. Pozdrawiam
O matko bosska co tu się stało a no singou najeee....ło Heheh 👊👊👊
No i dopiero teraz uświadomiłem sobie jakie nie powodzenie mnie może spotkać przy przykryciu powstającej budowy , to chyba nie opłacalne , lepiej przeczekać
Może się okazać że lepiej mieć śnieg wszędzie niż nie mić nic. Trzymam kciuki za budowę.
Jak tam namiot? Teraz stawie podobny 5x10 tylko musze to postawić na bloczki bo w jednym miejscu brakuje mi wysokości i grunt w różnych miejscach nie równy , zastanawiam jak go zakotwiczyć tak żeby wiatrem nie zdmuchnielo mi
Namiot stoi. Dałem podpory w miejscach skrzyżowania rur dachu. Jedynie poszycie już zaczyna pękać miejscami szczególnie tam gdzie miotłą unosiłem żeby śnieg zrzucić. Kotwienie-jak grunt pozwala to z 70cm pręta zbrojeniowego wbić pod kątem do ziemi w narożnikach można dać dwa pod różnymi kątami.
@@topidrut1 dzięki , dziś zacząłem stawić i jest niski , bo ma służyć do prac przy łódce , a jednak wysoka i będe musiał z jednej strony na bloczki czy pustaki postawić pod słupki a z drugie nie równa powierzchnia to 1.5-2pustaka musze dać
Ale lipa miałem kupić dzięki Tobie zaoszczędziłem hajs
Cześć,
Podaj proszę wymiar namiotu i rodzaj konstrukcji.
5x8x2m 2m sciana boczna, rury 50 i 37mm.
@@topidrut1 Dziękuję, rozumie że to namiot od DasCompany?
@@maciejptak3332 Tak i w zasadzie to nie ma znaczenia bo to są namioty chińskie czyli każda inna firma w podobnej cenie sprzedaje to samo ale oni chyba najtaniej. W razie zainteresowania mogę zapytać czy da się trochę lepszą cenę uzyskać dla widzów.
@@maciejptak3332 Akurat teraz deszczyk pada a ja sobie spawan rurkę od klimatyzacji w nadkolu.
@@topidrut1 Zaletą właśnie takiego szybkiego rozwiązania jest możliwość schronienia gratów przed deszczykiem. Myślałem o postawieniu blaszka lub budynku gospodarczego ale nie jest to takie proste jak mówią ( na zgłoszenie też trzeba przestrzegać MPZP) a z namiotem można szaleć gdzie ci tylko się podoba.
Pani na infolinii w DC jest na tyle miła że kwestia ceny to tylko przyjemna negocjacja.
A po co są nasze urzędnicy co im płacimy pensja , oni są po to żeby sprawdzić czy nadają się do naszej zimy, oni są po to żeby dać atesty czy nie , zwykły Kowalski nie będzie wszystkiego sprawdzać ( czy hala nadaje się , czy pralka nadaje się , czy piekarnik nie wybuchnie itd ) skoro kupujemy towar w Polsce i z tego towaru idą nasze podatki dla urzędników to powinni sprawdzić i oni są odpowiedzialni za wszystkie katastrofy ( dlaczego pozwalają producentom żeby pisali że to są hale cały roczny lub winter plus , Na paczki papierosówjest napisane że palenie powoduje raka i możesz tracić zęby i penisa i i itd gdzie papierosy dotyczą osoba co pali i chce palić on tylko może sobie szkodzić a hale namiotowe gdzie mogą być po nią setki dzieciaków to chuj co tam , jak by urzędnicy podchodzili do hali jak to papierosów to producenci by zrobili i dodali parę rur więcej bo inaczej by nie dostali atestu
Może wygodniej byłoby odśnieżać z zewnątrz miotłą na długim dyszlu?
Kupując taki namiot dostaje się jakiś glejt potwierdzający spełnianie wymogów technicznych i użytkowych takiego wyrobu?
Sam śnieg to jedno zagrożenie, a na wietrze to może jeszcze odfrunąć.
Teraz pada śnieg to będę testował różne pomysły. Dostaje się niepełną instrukcję obsługi i żadnych parametrów technicznych tam nie ma ze szczególnym uwzględnieniem obciążenia śniegiem czy wiatrem. Taki namiocik stawia się na własną odpowiedzialność. Dystrybutorzy tylko ładnie nazywają te mocniejsze wersje (czyli taki jak mój) "Winter" jak się dokupi kilka rurek i linek to jest "Winter Plus" a jeszcze trochę szpejów i jest "Polar" tylko w żadnym nie ma dopuszczalnego obciążenia śniegiem podanego. To jest oczywiste naciąganie klienta jak jest nieświadomy to mu się będzie wydawać że kupuje solidny namiot całoroczny a tak naprawdę to sobie kupuje namiot "Winter" a to nie znaczy że można go używać pod obciążeniem śniegiem tak tylko ma się domyśleć. Ja wiem co kupiłem i czego się można spodziewać. Wiatru się nie boję bo jest on między dwoma budynkami a z pozostałych dwóch stron też jest "osłonięty" Mam nadzieje że wytrzyma 2 lata co pozwoli mi na pracę w nim, rozwój kanału i rozpoczęcie prawdziwego zarabiania na YT - tysiące fanek, Groupie, luksusowe samochody, złote łańcuchy, koszenie trawy, odśnieżanie, drogie wycieczki, życie w na maksa ... już niedługo.
@@topidrut1 Czyli producent zakłada, że każdy w ramach intelektualnego treningu może przeliczyć sobie wytężenia elementów nośnych takiego namiotu przy różnych kombinacjach obciążeń i to zapewne poprawi jego poczucie bezpieczeństwa, chyba. Te dodatkowe elementy to stężenia podłużne słupków, czy jakieś ściągi w wiązarkach dachu?
@@blackpowder1667 Producent chyba nic nie zakłada tylko produkuje i sprzedaje. Imprter raczej powinien już cokolwiek zrobić w tym kierunku jeśli producent ma to gdzieś. Tylko kto by to kupił jak by wiedział że to tak tylko na ozdobę jest. Tutaj jest link do instrukcji: dascompany.com/uploads/tent/manuals/pl_pl/instrukcja-montazu-konstrukcji-p50-5m.pdf
Nie chodzi mi o to że produkt mi się nie podoba tylko sposób informowania klienta o jego "parametrach użytkowych". Na stronie można przeczytać całoroczny a w instrukcji strona 5 pkt 2 "Namiot jest budynkiem tymczasowym, nie należy go używać w sposób ciągły " oraz. 9. "Gdy wystąpią niesprzyjające warunki pogodowe, namiot należy niezwłocznie zdemontować" jeszcze 15. "Na użytkowniku namiotu spoczywa odpowiedzialność za odpowiednie zabezpieczenie go przed uszkodzeniami, a także przed tym, żeby nie wyrządził szkód ludziom, którzy z niego korzystają oraz mieniu tam zgromadzonemu" Czyli mi tylko sprzedajemy a ty się martw czy to wytrzyma. Sam namiot jest ok tylko to nie jest namiot całoroczny choć przy odrobinie szczęścia i pracy da się go przezimować. Mogli jeszcze napisać żeby tańczyć taniec ładnej pogody szczególnie w zimnie.
Cześć Lucjan. Śnieg zimą? Nooo,przyroda wraca do normy :)
-Jajecznica pewnie wystygła ;)
Też jestem zaskoczony! Zjadłem zimnoą ale z poczuciem spełnionego obowiązku.
W lecie będzie test palności poszycia ? a tak na poważnie to czy nie można pokryć namiotu jakimś środkiem hydrofobowym aby śnieg/lód miał utrudnione przywieranie i ciężar śniegu częściowo sam odśnieżał ?
Test palności to właśni w zimie przy próbie ogrzania wnętrza! Cena jest odpowiedzią na każdą próbę udoskonalenia takich wynalazków. Przydałby się większy spadek dachu i plandeka która nie ma faktury jak gofry. Mocniejsze napięcie plandeki aby się nie zapadała... a najprościej dać... blachę trapezową! Oj tylko wtedy to nie będzie namiot...
@@topidrut1 Zaczął bym wzmacnianie od pociągnięcia linek( stalowych w poszyciu albo gruba żyłka) wzdłuż dachu, powiedzmy po dwie między rurami krawędziową i środkową, i to samo od szczytu. Takie linki stosuje się w namiotach łukowych co około 40-50cm.
Witam Panie Lucjanie, jakie wrażenia po 3 miesiacach uzytkowania? Sniegi mieliśmy spore. Mam zamiar kupić identyczny namiot, czy Pan poleca czy jednak lepiej postawić "blaszak" pozdrawiam serdecznie.
Zdecydowanie blaszak. Nie trzeba go pilnować i walczyć ze śniegiem. Oczywiście blaszak poprawnie policzony i skonstruowany bo widziałem już takie pod które strach wejść. Ten namiot jest super bo jest przenośny i dla tego go kupiłem. Miałem zlecenie wyjazdowe i bez niego by się nie dało. Został to go postawiłem koło chałupy ale z myślą że do 2 at powstanie coś ze sztywnym dachem. Każdy kto widział ten namiot mówił że "gdzieś tam taki namiot się zawalił od śniegu". Tu nie chodzi o te brakujące elementy które go wzmacniają tylko ogólnie o sam pomysł. Zupełnie też inna jest sytuacja prawna takiego namiotu a blaszaka o tych wymiarach z przewagą namiotu. Ja bym się nie przejmował jak ktoś przyjdzie i powie że mu się ten blaszak nie podoba to trzeba rozebrać... i postawić w innym miejscu choćby 0,5m dalej.
@@topidrut1 dzięki serdeczne, wyjasniło mi to praktycznie wszystko. Wdzię, szczegolnie po tej zimie jest duzo ogloszen lokalnych na necie "sprzedam hale namiotowa po zawaleniu". Udanego dnia życze i pozdrawiam
Czy taki namiot nadawałby się na improwizowany garaż ?
Wg mnie nie jest na tyle odporny aby przetrwać śniegc w zimie. Pozostaje na sezon od wiosny do jesieni. Tanie garaże blaszaki są na prawdę tanie. To ma zaletę że jest duże i szybko przenośne.
@@topidrut1 dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Witam,jaki namiot kupiłeś z PVC czy PE, jak ze skraplaniem wody na suficie?
PCV. Woda się skrapla nawet jak jest otwarty.
Aktor!😁👍
Jaki wymiar tego namiotu ?
5 na 8m, 2m ściana boczna, można podnieść co 0.5m do 4m dokupując części.
To jest namiot całoroczny?
Teoretycznie tak. W praktyce nie. Ta wersja jest wzmocniona ale nie ma wszystkich elementów jakie można do niej dokupić czyli wzmocnień i linek sprężających. Ostatniej zimy dodałem słupki takie jak na bramie wejściowej do każdego przęsła. Nie byłem w stanie codziennie odśnieżać i to pomogło w utrzymaniu stabilności. W instrukcji można przeczytać że na zimę to trzeba złożyć a sprzedawany jest jako Winter!!!
@@topidrut1 A jaka jest gramatura poszycia?
@@novabp Musiałbym sprawdzić. Wg. mnie nie zgadza się z opisem i jest dość cienki ten materiał. Kiedyś sprawdzałem ważąc jeden panel boczny i było mało. Mam 600g/m2 od tira i to na pewno nie jest to.
Miałem 2 takie i to się nie nadaje. Obydwa poleciały w kukurydzę do sąsiada.
TYLKO HALE ŁUKOWE NADAJĄ SIĘ NA OKRES ZIMOWY.
WYNIKA TO Z PRZENOSZENIA OBCIĄZEŃ CZY TO SNIEGIEM ,
DESZCZEM ,CZY TEŹ WIATREM . ALE TO MUSI BYĆ POLICZONE STATYCZNIE . INACZEJ KTOŚ KOGOŚ WPROWADZA W BŁĄD. POZDRAWIAM.
Hahahhahhahahaha a u mnie śniegu niet a na Podlasiu żyję
Twój komentarz się ukrył jakoś nie wiem dla czego. Pogoda czasem dziwna jest. Dopadało jeszcze 2 cm i na razie tyle. Pierwsze zlecenie ju było. Na zewnątrz -6 a w środku ok 0. Pozdrawiam!