Jak powstają hale namiotowe? - Fabryki w Polsce

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 7 ก.ย. 2024
  • Rozwój przedsiębiorstwa często wiąże się z potrzebą pozyskania nowych hal magazynowych. Wówczas powstaje pytanie, inwestować w budowę nowego obiektu, czy też może wynająć powierzchnie magazynowe zlokalizowane w miejscach, które usprawnią procesy logistyczne.
    Jest jednak jeszcze jeden, alternatywny sposób na rozwiązanie tego dylematu. To hale namiotowe - Lekkie i wytrzymałe konstrukcje z profili aluminiowych, z poszyciem ścian wykonanym np. z PCV, blachy trapezowej lub płyty warstwowej. Takie hale nie wymagają trwałych fundamentów. Na gruncie prawa budowlanego są traktowane jako obiekty tymczasowe, które można postawić na okres do 180 dni. No i przede wszystkim budowa hal namiotowych przebiega bardzo szybko.
    Hale namiotowe znajdują zastosowanie w branży przemysłowej, logistycznej, ale także w eventowej czy rolniczej. Żeby zobaczyć jak są produkowane odwiedziliśmy firmę Polplan z Wielkopolski.
    Cały proces zaczyna się od przygotowania projektu. Inżynierowie muszą wziąć pod uwagę aktualne normy dotyczące budowy tego typu obiektów. Projekt jest tak przygotowywany, żeby halę można było rozbudować o nowe moduły lub w razie potrzeby rozmontować i przenieść w inne miejsce.
    Następnie wykonywane są symulacje, dzięki którym można sprawdzić jak konstrukcja zachowa się podczas oddziaływania takich warunków atmosferycznych jak wiatr czy śnieg.
    Na podstawie projektu przygotowywane są wszystkie części, z których hala będzie się składać. Konstrukcja wykonana jest z aluminium, jednak łączniki są stalowe. Na konstrukcję składają się m.in. stopy i słupy, ramy konstrukcyjne wykonane z aluminiowych profili. Płatwie będą łączyć ramy, na których założona zostanie plandeka. Profil umieszczany jest w Centrum Obróbczym 5 osiowym. Wykonywane są otwory technologiczne. Profil cięty jest pod kątem 45 stopni.
    Tutaj widzimy jak spawana jest szyna, po której będzie przesuwać się brama.
    Przygotowywane są także stalowe szpilki, dzięki którym konstrukcja zostanie zakotwiona w podłożu oraz liny stężające, niezbędne do ustabilizowania całej konstrukcji.
    Odwiedzamy Dział Plandek. W zależności od projektu z plandeki wykonany jest dach, ale mogą być też zrobione ściany. Plandeki mogą być jasne, transparentne, kolorowe.
    Z mniejszych elementów zgrzewany jest dach. Może on mieć powierzchnię dochodzącą nawet do 1500 metrów kwadratowych. Na ploterze wycinane są elementy narożnikowe czy okna w namiotach eventowych.
    Następnie wszystkie elementy trafiają na plac budowy. Po zakotwieniu montowane są elementy ramy konstrukcyjnej, a także ściany. W tym projekcie zostały wykonane z blachy trapezowej. Na końcu zakładany jest dach.
    W surowych warunkach klimatycznych stosowane są rozwiązania zwiększające termoizolacyjność: a więc poszycia ścian wykonane z paneli sandwich, czy dach pompowany.
    Hale namiotowe Pol Plan stawiane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. W ciągu roku firma realizuje ponad 1000 projektów.
    --
    Portal : fabrykiwpolsce.pl
    Subskrybuj kanał: bit.ly/2trnVPE
    Facebook: bit.ly/2ur7xLQ
    Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.
    A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.
    Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.
    --
    Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
    Jak powstają profile stalowe? - Fabryki w Polsce
    Tłocznia profili aluminiowych - Fabryki w Polsce

ความคิดเห็น • 47