#kyiv
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025
- В цьому вiдео представлено вiдвiдини Звiринецького некрополя наприкiнцi ciчня 2025 року. Зйомка вiдбувалась у похмуру погоду, та ще й у другу половину дня, тож в певних моментах та видах недостатньо свiтла, - нашi вибачення. Але час був обрано i за нашими можливостями, i навмисно - щоб свiтло фар автiвок окреслювало близькiсть розташування мiста, дороги бiля Звiринецького пагорба та його форми. А ще вiдсутнiсть листяного покрову на деревах дае можливiсть огляду рельефу та видiв на сусiднi пагорби, монумент Батькiвщина-мати, дзвiницю Печерськоi Лаври, сусiднiй Архангело-Михайлiвський Звiринецький монастир та висотнi споруди новобудов.
Це вiдео демонструе частинy некрополя, яку ми ще не показували. Це дiлянки, що розташованi на найвужчiй кутовiй частинi пагорба, направленiй в бiк Днiпра. Верхня частина - це дiлянка 8, нижче - розташованi на террасах схилу дiлянки 7 i 6.
Такi вiдвiдини дозволяють побачити справжню iсторiю киян минулих поколiнь та вшанувати пам'ять мешканцiв нашого мiста, народжених ще у минулому та позаминулому столiттях. Пам'ятники зберiгають iмена, прiзвища, зовнiшнiсть, знання про можливостi, професii, соцiальний статус та родиннi зв'язки. Бiльшiсть поховань на цих дiлянках - радянського перiоду 20-го столiття, є невелика частина довоєнних, збережено декiлька старовинних надгробкiв.
Зйомка дозволяє бiльш детально ознайомитись з датами, написами, користуючись стопкадром.
Попередні відвідини некрополя:
початок огляду - • #київ #некрополь Звiри...
стара частина - • #київ #некрополь Звiри...
алея білих хрестів і нові склепи - • #київ #некрополь Звiри...
старовинні та чернечі поховання - • #київ #некрополь Звiри...
Звіринецький цвинтар - невеликий некрополь у Києві , розташований на Звіринці , на височини між Неводницьким (Наводницьким) яром та бульваром Миколи Міхновського . Площа цвинтаря - 5,6 га (з них 3,3 га вільні від поховань).
Iсторiя: Звіринецьке кладовище веде початок від цвинтаря церкви Різдва Іоанна Предтечі (заснована між 1715 і 1729 роками, існувала до 1930-х років) - парафіяльного храму Звіринця. Довгий час тут ховали лише мешканців цього київського передмістя. Кладовище набуло загальноміського значення в 1930-ті роки, коли сюди було перенесено деякі поховання з зруйнованого некрополя "Аскольдова могила".
Зйомки некрополiв та поховань при киiвських монастирях зiбранi в плейлистi "Про вiчне... Некрополi" • Київ, про вічне... Нек...
❤🕊️ 🕊️ ... 🌄 🫥🫥🌾🌾 ... 🍂🍂🍁...
і все ...
@@Note-b3w Красномовно й лаконiчно
Висловлюючись мовою Ремарка, можна сказати, дивлячись на надгробія, що всі померлі були найкращими в світі батьками, родичами, друзями...
Про померлих - або добре, або нiчого. ( принаймнi, на цвинтарi). Правило дiе у рiзнi часи. Якщо розглядати дуже старi надгробки - вирiзняеться тактовна сухiсть написiв - прiзвища, дати й все. Емоцii та iнформацiю передавали скульптури, барельефи або символи, без слiв. Ще форми пам'ятникiв.
Радянськi часи наклали свiй видбиток i тут.
У нас поховані такі поважні люди,а чому не прибирається на їх могилах?
Доброго вечора, дякую за увагу та допис. Нова та центральна частина кладовища досить доглянута. Бiльш старi дiлянки мають поховання, за якими, мабуть вже нема кому доглядати. До того ж враховуйте - по-перше це зима, а родичi прибирають чаcтiше за все в теплий сезон. По-друге - у вiйськовий час частина людей, переважно жiнок, виiхали. Та ще й сирени лунають щодня...- несприятливi умови. Спокiйних вдалих вихiдних.
Центр Києва,і такий срач,і де влада?
У мене знайома живе в селі,але кладовище доглянуте, туди посилають людей прибирати і цим займається центр зайнятості,люди отримують гроші,в Києві цим не займаються
@@тіна-в7е дякую за увагу, вiдгук та розповiдь.
Не має порядку.
Дякую за увагу. Вдалого вихiдного.
Зйомка була взимку, прибирання - теплий сезон. Центральна та нова дiлянки упорядкованi. Надалi за можливостей запланована зйомка й на них.