Test Ride - Daytona 310 T2

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ก.ย. 2024
  • #BIKEITMagazine #Daytona #T310
    BIKEIT Magazine testing the new Daytona 310 T2
    Read full article: www.bikeit.gr/...
    www.bikeit.gr
    Ακολουθείστε μας στο TH-cam: bit.ly/3bsOqd9
    Instagram - bit.ly/3oCnACY
    Twitter - bit.ly/35q3zrO
    Newsletter - bit.ly/3i0QMRL
    Περιοδικά - bit.ly/3nCcgpc

ความคิดเห็น • 16

  • @mariosmous5742
    @mariosmous5742 3 ปีที่แล้ว +3

    Πολύ ωραία μηχανή, οι Κινέζοι έχουν κάνει πολλά βήματα μπροστά. Θα δούμε και κάποια παρουσίαση του Zontes 310X2; Είναι η μηχανή που βρήκα τα λιγότερα βίντεο, θα ήταν ωραία μια παρουσίαση της τελευταίας έκδοσης.

  • @kwstaspap4707
    @kwstaspap4707 3 ปีที่แล้ว +1

    Το έχω απτο Μάρτιο και όλα τέλεια!!! Έχω κάνει αμέτρητα ταξίδια!!!

    • @Xristos-xz8do
      @Xristos-xz8do ปีที่แล้ว

      Όταν λες ταξίδια φίλε για πόσα χιλιόμετρα μιλάς και μονοκαβαλος ή δικαβαλος;

  • @SteveRR87
    @SteveRR87 3 ปีที่แล้ว +4

    Ξέχασες μάλλον να αναφέρεις ότι αυτό έχει και συμπλέκτη ολίσθησης, κάτι που νομίζω δεν είχε το Τ1 και επίσης είναι euro5 κάτι που επίσης αν θυμάμαι δεν ήταν το Τ1.
    Βέβαια τα πολλά ηλεκτρονικά είναι επίφοβα πάντα, και είναι και ένας λόγος που ενώ την είχα στα υπ όψιν ακόμη το σκέφτομαι να την πάρω, γιατί έχω δει και έχω διαβάζει και κάτι θέματα που είχανε παλιότερα με το smart key και αποσυγχρονιζόταν και κάποιοι είχανε μείνει γι αυτόν τον λόγο, γιατί δεν μπορούσαν να την βάλουν μπρος την μηχανή. Βέβαια η αληθεία είναι πως είναι η μοναδική μηχανή σε αυτά τα κυβικά (και εννοώ από όλες τις κατηγορίες αυτών των κυβικών, από σκούτερ μέχρι γυμνά κτλ), που έχει τέτοιο εξοπλισμό πάνω της. Ειδικά ο συμπλέκτης ολίσθησης λείπει και από πολύ καλύτερες και πολύ ακριβότερες μηχανές. Κάτι που πιστεύω ότι έπρεπε να υπάρχει πλέον σαν βασικό στοιχείο σε όλες τις καινούριες μηχανές. Καθώς μιλάμε ότι έχει να κάνει με θέματα ασφαλείας. Αφού ουσιαστικά σε γλυτώνει από κάποιο απότομο μπλοκάρισμα σε ένα λάθος κατέβασμα που μπορεί να σε γλυτώσει και από πτώση. Πάντως όσο τα λεφτά μου παίζουν εκεί γύρω, θα την έχω πάντα στα υπ όψιν και μπορεί πολύ πιθανόν να την αγοράσω. :))

    • @devil.lovesyou
      @devil.lovesyou 3 ปีที่แล้ว +2

      καλά λέει στο βίντεο για τις τεχνολογίες που έχει η μηχανή...το θέμα είναι ότι δεν αναφέρει την ποιότητα αυτών ....είχα το T1...μείνε μακριά....

    • @LikoPaulis
      @LikoPaulis 3 ปีที่แล้ว

      @@devil.lovesyou και εγω ψάχνω για Zontes, για πες όμως και για ποιους λόγους μακριά να έχουμε μια ιδέα

  • @MrGreekStelios
    @MrGreekStelios 3 ปีที่แล้ว +1

    Πανέμορφη

  • @vagelisnikolis4670
    @vagelisnikolis4670 2 ปีที่แล้ว

    Χρειάζεται 100 κυβικούλια extra να 'ρθει να δέσει νομίζω. Έστω 90κάτι..

  • @babismitrodimas7581
    @babismitrodimas7581 3 ปีที่แล้ว +1

    Αυτό που με προβληματίζει ειναι η αξιοπιστία των τόσον ηλεκτρονικών σε βάθος χρόνου,θα το δουμε

    • @thanosa2206
      @thanosa2206 3 ปีที่แล้ว

      Σε βάση χρόνου (10 χρόνια)όλα τα ηλεκτρονικά χαλάνε και απλά τη βάζεις μπρος και πας με όσα ηλεκτρονικά της έμειναν
      Άρα δε σε νοιάζει όταν την αγόρασες και 4,500
      Μια χαρά μηχανή φαίνεται

    • @babismitrodimas7581
      @babismitrodimas7581 3 ปีที่แล้ว

      @@thanosa2206 Δηλαδή σύμφωνα με τα λεγόμενα σου έχει ημερομηνία λήξης, και κάθε δέκα χρόνια θα αλλάζουμε μηχανή,η έστω περιφερειακά εξαρτηματα

    • @thanosa2206
      @thanosa2206 3 ปีที่แล้ว +1

      @@babismitrodimas7581 όχι είπα ότι ανησυχείς για το τίποτα.
      Ακόμα και με μηδέν συντήρηση στα ηλεκτρονικά η μηχανή θα πηγαίνει.
      Δεν είναι και υπολογιστής να θέλει φορμάτ

  • @Mouhcinebenkouhaila
    @Mouhcinebenkouhaila 3 ปีที่แล้ว +2

    Zontes ou bien daytona

    • @Rycka1
      @Rycka1 3 ปีที่แล้ว +2

      Zontes, c'est marqué partout sur la bécane je sais pas ou le gars à trouvé ce nom, mais je crois que selon les continents / Pays, la moto peut se trouver sur le nom Kiden je crois. Je roule moi-même en Zontes mais la X-310 ^_^