Kurs Capture One - Lekcja 15 - Krzywe

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 2 ต.ค. 2024
  • Kurs Capture One - Lekcja 15 - Narzędzie: Krzywe
    W tym odcinku pokazuję podstawy stosowani narzędzia "Krzywe". Lekcja zawiera przykłady stosowania krzywych dla RGB. Lumy oraz poszczególnych barw R G B.

ความคิดเห็น • 14

  • @inspiracjepodroznicze952
    @inspiracjepodroznicze952 ปีที่แล้ว +2

    Gratuluje kolejnego odcinka i chęci podzielenia się wiedzą. Mam takie pytanie, czy pojawią się odcinki dla bardziej zaawansowanych użytkowników z programem Capture One ?

  • @krzysztofmoranda
    @krzysztofmoranda ปีที่แล้ว +1

    Dziękuję za kolejny odcinek. 🤝 Ważny odcinek.

  • @hubertgnot6149
    @hubertgnot6149 ปีที่แล้ว +1

    Wiedziałem jak działają krzywe, ale miałem różne dopytania w tym temacie. Po oglądnięciu odcinka sprawy się wyjaśniły. Wartościowa porcja przekazanej wiedzy.

  • @krzysztofmoranda
    @krzysztofmoranda ปีที่แล้ว +1

    Zapytam jeszcze: czym się różnią funkcje "Nowy wariant" F7 a "Klonuj wariant" F8? Kiedy jest stosować? I czy mógłbyś Arkadiuszu powiedzieć kilka słów o Wariantach porównawczych i jak je stosować?

  • @scottscott4669
    @scottscott4669 7 หลายเดือนก่อน +1

    Lekcja bardzo dużo mi dała, dziękuję bardzo. Mam pytanie na temat kopi zapasowej. Capture one pyta raz w tygodniu czy robić kopię zapasową, Ja nie chcę kopi zapasowej i odpowiadam mu "Nie teraz" ale jak wyłączyć w programie Capture one 23 aby w ogóle nie robił takiej kopii? Dziękuję

    • @arkadiuszbaa-grafit-photog2298
      @arkadiuszbaa-grafit-photog2298  7 หลายเดือนก่อน

      To bardzo proste - należy z menu "CaptureOne" wybrać opcję "Ustawienia" (nie wiem jak jest w środowisku Windows - może "Preferencje") i tam na zakładce "Ogólne" jest sekcja "Kopia zapasowa Katalogu" - należy w polu słownikowym "Przypomnij przy zamykaniu" wybrać opcję "Nigdy".

    • @scottscott4669
      @scottscott4669 7 หลายเดือนก่อน

      dziękuję za odpowiedź, tak zrobiłem pozdrawiam. @@arkadiuszbaa-grafit-photog2298

  • @marcelproust4462
    @marcelproust4462 11 หลายเดือนก่อน +1

    Nie wiem , ale nie mogę dopatrzyć się w programie dwóch rzeczy podstawowych, tzn jak zrobić aby wyświetlić 2 te same obrazy obok siebie podczas edycji by porównać bez tej nazwijmy to kurtyny i druga opcja jak spowodować , że zdjęcie wyświetli się na pełnym ekranie bez jakichkolwiek paneli np jednym kliknięciem czy za pomocą jakiejś ikony, chyba tego nie ma , co jest dziwne!~

    • @arkadiuszbaa-grafit-photog2298
      @arkadiuszbaa-grafit-photog2298  11 หลายเดือนก่อน +1

      Zamieszczę dzisiaj krótki tutorial jak to zrobić.

    • @marcelproust4462
      @marcelproust4462 11 หลายเดือนก่อน

      @@arkadiuszbaa-grafit-photog2298 To by było super, bo przeglądałem nawet wczoraj skróty klawiszowe i nie znalazłem takich opcji , jest np opcja klawisz F, zauważyłem , że F11 tak samo działa, nazwana pełny ekran , a wcale nim nie jest redukuje się tylko górny pasek a boczne zostają panele! Podobnie z podglądem, żeby podczas edycji zamiast kurtyny zrobić dwa oddzielne zdjęcia. Oczywiście można pokombinować tzn to samo zdjęcie skopiować , zmienić mu nazwę i wybrać tryb multi, wyświetlą się 2 te same , ale nie o to chodzi.
      To takie moje spostrzeżenia, zauważyłem też następne tzn, we wcześniejszych wersjach była opcja , że panel przeglądarki automatycznie się chował , teraz nie ma tej opcji, musi sterczeć z boku !

    • @arkadiuszbaa-grafit-photog2298
      @arkadiuszbaa-grafit-photog2298  11 หลายเดือนก่อน

      th-cam.com/video/69vJCceF76o/w-d-xo.html

  • @SKStudioVideo
    @SKStudioVideo ปีที่แล้ว

    był na yt filmik gościa który wyprowadził strasznie kontrastowe zdjęcie, wyprowadził za pomocą krzywej luma niemożliwe do wyprowadzenia, miał kilkanaście punktów, straszne niuanse - i jak pamiętam to właśnie w C1 - to wyższa szkoła jazdy......

    • @arkadiuszbaa-grafit-photog2298
      @arkadiuszbaa-grafit-photog2298  ปีที่แล้ว

      Jeżeli mamy do czynienia z plikiem RAW, w którym nie zredukowaliśmy stratnie żadnych informacji zapisanych (zarejestrowanych) przez matrycę i jeśli nie ma w takim pliku pełnych wypaleń i/lub całkowitych czerni, to rzeczywiście można z takiego RAW-a wyciągnąć wiele. Oczywiście ma na to wpływ wiele czynników - przede wszystkim rodzaj i jakość matrycy, w tym to, jak radzi sobie z rozpiętością tonalną i jak dużo szczegółów potrafi zarejestrować w tzw. cieniach i w tzw. światłach. Do tego dochodzą też warunki w jakich robione było zdjęcie. Jakie były parametry ekspozycji - głównie w zakresie czułości ISO i ściśle z tym związanych zakłóceń (szumów) rejestrowanych przez każdą matrycę. Jedno jest pewnie - jeśli na matrycy mamy zarejestrowane obszary wypalone lub całkiem czarne - to z tych miejsc niczego już się „wyciągnąć” nie da - niezależnie od oprogramowania w jakim zdjęcie obrabiamy. Aby cokolwiek dało się zrobić, to oprócz umiejętności posługiwania się danym narzędziem musi być informacja zarejestrowana na matrycy i zapisana w pliku.

    • @SKStudioVideo
      @SKStudioVideo ปีที่แล้ว

      @@arkadiuszbaa-grafit-photog2298 dokładnie mi chodziło właśnie o tą - UMIEJĘTNOŚĆ POSŁUGIWANIA SIĘ NARZĘDZIEM - ja tego nie potrafię, do celu dochodzę innymi narzędziami, dlatego to wywarło na mnie takie wrażenie i o tym pamiętam.......