O co BANKI pozywają Frankowiczów?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 4

  • @Inez11.82
    @Inez11.82 หลายเดือนก่อน +2

    Dziękuję za przekazane informacje. Przydałoby się jeszcze wspomnieć o (negatywnych) skutkach takiego oświadczenia o potrąceniu dla kredytobiorcy (np. zaprzestanie naliczania się odsetek od potrąconych kwot, modyfikacja pozwu z powództwa kredytobiorcy itp).

  • @marec3072
    @marec3072 หลายเดือนก่อน

    Czy w przypadku prawomocnego stwierdzenia nieważności kredytu i braku porozumienia kompensacyjnego sprawa z powództwa banku zostaje odwieszona i tym samym od tego momentu do czasu zwrotu bankowi wypłaconego kapitału ustawowe odsetki za opóźnienie są naliczane na korzyść banku? Czy też oświadczenie o potrąceniu hamuje naliczanie jakichkolwiek odsetek na korzyść banku pomimo powództwa z ich strony i czasu trwania tego postępowania? Czy też ewentualne odsetki na korzyść banku będą naliczanie od czasu jak bank realnie rozliczy się po przegranym procesie? Czy po wygranym procesie i wypłacie wszystkich świadczeń ze strony banku, następnie zwrotu kwoty kapitału na rzecz banku powództwo banku tylko i wylacznie o zwrot wyplaconego kapitału zostaje przez sąd umorzone?

    • @pomoc-frankowiczom
      @pomoc-frankowiczom  24 วันที่ผ่านมา

      Odsetki ustawowe za opóźnienie, co do zasady, naliczane są od pierwszego dnia następującego po dniu upływu terminu do zapłaty wskazanego w wezwaniu do zwrotu roszczenia przez wierzyciela. TSUE uznał, że prócz roszczenia o zwrot kwoty udzielonego kapitału bank może domagać się ewentualnych odsetek za opóźnienie w spełnieniu świadczenia. Kwestia roszczenia odsetkowego komplikuje się w praktyce. W sprawach frankowych sądy powszechne zasadnie uznają jednak, że za czas pozostawania przez strony w sporze bankom nie należą się odsetki. Taki pogląd uzasadniony jest tym, że pomimo wysłanego do Klienta wezwania do o zapłaty w trwającym procesie pozwany bank usilnie twierdzi, że kwestionowana przez Klientów umowa jest ważna, domagając się jej wykonania. Wobec tego, że linia orzecznicza w zakresie roszczeń odsetkowych nadal kształtuje się - w sytuacji otrzymania wezwania do zapłaty kapitału - z zapobiegliwością należy przystąpić do rozliczenia się z bankiem. Z momentem doręczenia oświadczenia o potrąceniu, w którym przedstawione do potrącenia wierzytelności Klienta pozwalają całkowicie zaspokoić roszczenie banku z tytułu kapitału, roszczenie banku przestaje istnieć tj. wygasa. Oczywiście w takim przypadku tj. po rozliczeniu się Klienta z bankiem z kapitału - powództwo banku o zwrot kapitału i powinno zostać oddalone.

  • @piotrkazanek9716
    @piotrkazanek9716 หลายเดือนก่อน

    W waszej kancelarii niestety nie wiem kto jest osobą prowadząca - od momentu podpisania umowy przekazujecie informacje w sposób zanominizowany poprzez portal klienta…