Вітаю . Тюнера досить надійні у плані програмного забезпечення , не було жодного випадку щоб у них злетіла прошивка . А от блоки живлення дуже ненадійні . Компоновка у низьковольтній частині така що все одне на одному . Конденсатори встановлені над SMD діодами які припаяні до плати і відчутно її гріють і разом з нею і конденсатори , трасформатор близько і він також гріє . Конденсатори ставити тільки LOW ESR . Заміна конденсатора проблему вирішує ненадовго через високу температуру і великі пульсації їх знову надме . Я таких ремонтував вже не один десяток , проблему нагріву діодів вирішував таким чином : Паралельно діоду по лінії 5вольт підпаював ще один діод Шоттки на 3А ( 1N5822) , або інший з падінням на переході 120-180 мВольт ( з якомога довшими ногами , зігнути паралельно платі лиш би не впирався у корпус тюнера ) , також ставив паралельно цим діодам послідовний RC ланцюг резистор 4.7 Ом , і керамічний конденсатор 10nF ( 103) , там навіть місця для пайки цих компонентів у smd виконанні є , але ніхто іх не ставить , а навіщо треба ж зробити так щоб довго не жило . В паралель до електролітів додатково шунтував керамічними конденсаторами 0.1мкФ ( 104) . Усім вихідним електролітам із короткими ногами , доточував виводи і піднімав над платою на пів сантиметра щоб їх не гріло , для термоізоляції між трансформатором і конденсаторами встановлював екранчик з тепло непровідного матеріалу . Усі додаткові елементи напаяні знизу , там місця досить . Вставлення додаткового діода в паралель діоду по лінії 5в зменшує нагрів , та оскільки контроль напруги здійснюєтся по цій лінії , то в результаті стаютьу норму напруги 15 і 20 вольт , зазвичай вони там дуже завищені до 18 і до 23/25 вольт .
Вітаю . Тюнера досить надійні у плані програмного забезпечення , не було жодного випадку щоб у них злетіла прошивка .
А от блоки живлення дуже ненадійні . Компоновка у низьковольтній частині така що все одне на одному . Конденсатори встановлені над SMD діодами які припаяні до плати і відчутно її гріють і разом з нею і конденсатори , трасформатор близько і він також гріє .
Конденсатори ставити тільки LOW ESR . Заміна конденсатора проблему вирішує ненадовго через високу температуру і великі пульсації їх знову надме .
Я таких ремонтував вже не один десяток , проблему нагріву діодів вирішував таким чином : Паралельно діоду по лінії 5вольт підпаював ще один діод Шоттки на 3А ( 1N5822) , або інший з падінням на переході 120-180 мВольт ( з якомога довшими ногами , зігнути паралельно платі лиш би не впирався у корпус тюнера ) , також ставив паралельно цим діодам послідовний RC ланцюг резистор 4.7 Ом , і керамічний конденсатор 10nF ( 103) , там навіть місця для пайки цих компонентів у smd виконанні є , але ніхто іх не ставить , а навіщо треба ж зробити так щоб довго не жило .
В паралель до електролітів додатково шунтував керамічними конденсаторами 0.1мкФ ( 104) .
Усім вихідним електролітам із короткими ногами , доточував виводи і піднімав над платою на пів сантиметра щоб їх не гріло , для термоізоляції між трансформатором і конденсаторами встановлював екранчик з тепло непровідного матеріалу .
Усі додаткові елементи напаяні знизу , там місця досить . Вставлення додаткового діода в паралель діоду по лінії 5в зменшує нагрів , та оскільки контроль напруги здійснюєтся по цій лінії , то в результаті стаютьу норму напруги 15 і 20 вольт , зазвичай вони там дуже завищені до 18 і до 23/25 вольт .