Дякую за фаховий аналіз і мудрі думки. Я перечитала все, що було доступно у 80-ті, ще до 18 років А в казки вчиталася тільки в 28, коли читала їх дитині по другому колу. Якщо б всім дітям вдавалося усвідомити сенси буття в геніально простій формі казки, то люди давно припинили б знищувати себе, планету і Всесвіт. Так, поодинокі геніальні сподвижники, як от Г.С Сковорода, приходять задля порятунку більшості, але вона їх не "чує", бо "ґрунту" з дитинства нема.
Чудові рекомендації щодо літератури, яку потрібно вивчати в школі! Бо любов до літератури виникає з історій, які нам цікаві, а потім вже можна переходити до всіх інших жанрів, напрямків і часів, що можуть здаватися більш нудними
Толкін в школах - це було б супер! Копрорація кидай курити Кінга - чудово пасує для школи) Цікаво, хто розробляє списки літератури зараз і чому не пан Семків?
О, я перечитала в школі майже всього Дюму! Ван лав форевер ❤ І так - любов до літератури у дитячому та підлітковому віці формується саме через читання фентезі та пригодницької літератури.
@@Макушева коментар на підтримку сумних вчителів) Але колись було і пальтО, кінО, автО, а зараз - пальтА, кінА, автА. Експерти вважають, що розмовна мова, як завжди, випереджає літературну.
@@pytomo , я залюбки, підтримую, син у першому класі, із задоволенням читаємо вже третю частину "Гаррі Поттера", а в школі читання не подобається, бо там казки, які він знає ще з садочка і йому нудно та вірші про природу (де багато слів, які дитина з міста не знає, назви незнайомих рослин, багато доводиться пояснювати-показувати). Хоча вже суттєве покращення від того, що було (мій перший клас припав на 1986 рік, то я ще читанку з Леніним та оповіданнями про революціонерів застала :-))
Ви переменьшуєте здатність дитини розуміти більш складні , дорослі твори. Особливо десь з 7-8 класу. Пам'ятаю, як мій син з задоволенням вивчав "Пекло" Данте або Шиллера, бо у них була чудова вчителька зарубіжної літератури. Чи повернувся він у своєму дорослому житті до читання таких творів ? Ні. Бо він любить читати сучасних авторів. Але знати класичні твори, хоча б для загальної ерудиції потрібно. Тому школа має виховувати різнобічно розвинену людину. Саме це має стосуватися музики, образотворчого мистецтва ( це не просто малювання та співи!).
Ми живемо в світі відкритої інформації.Уберегти населення від впливу будь-якої літератури неможво.Люди які люблять читати -прочитають і самі розберуться що до чого.Ті хто не читає-не буде читати і українську літературу.Але потрібно розуміти,чим більше людині заборонюють щось робити,тим більше людині хочеться.Тому ,я думаю не правильно щось закривати,зносити,спалювати.Це дорога в нікуди.
Як я, виявляється, була обділена в радянській школі хорошою справжньою українською літературою! Адже вчила і добре знала дожовтневу і радянську літературу, яку "партія" дозволяла! Ніхто, ніколи не згадував і, навіть, пошепки не вимовляв таких призвищ як Микола Куліш, Хвильовий, Багряний, Підмогильний, Курбас, Стус, Симоненко😢
Это тот материал, который необходимо перевести на несколько языков, в том числе и на русский. Эта "недоимперия зла" также должна быть разрушена изнутри. Из гнилого подбрюшья.
Слухати пана Семківа дуже приємно. Мудра людина і солідний фахівець. Поставила "міточки" під усіма притомними відгуками. А московитські "вказівки" виглядають, як писк миші з-під підлоги. Слабенько, але, на жаль, ще попискують.
Дітей з малечу треба виховувати на українській творчості: казки, пісні, література а потім порівнювати з іншими народами та їх творчістю. Критичне мислення це основа розумної нації.
Із заголовком згодна: у російській літературі спотворена дійснісь, спотворена історична правда, а про '' сльози Кощія, Іуди, Пілата'', і іже з ними самі думайте- моя думка: ці '' сльози'' не для росіян, а для поневолених народів: ми ж хороші, просто інколи ( завжди вас знищуємо) поступаємо неправидьно, та ми розкаюємось.... І так далі.
Не бачу в принципі потреби вивчати рос літературу….незалежно від часових рамок….ніколи. Навідміну від німців, які і досі відчувають свою вину…росіяно її ніколи не визнають. Коли колись у когось потягнеться рука до Господи прости пушкіна ….то прочитайте краще європейського автора, шедеврів достатньо. І нема чого висмоктувати щось із болітної літератури.
Я вважаю, что от як із 1700-х років, Московія репресувала та забороняла українську мову, так на 300 років в Україні не повинно бути нічого москальсько-російського. Тільки у ВНЗ для підготовки професійних кадрів (для розвідки, СБУ, політиків, дипломатів, вчених, журналістів і тд) аби у нас були професіонали, які знали все те зло, що є в Московії. Допоки Московія не віддасть нам архіви та все награбоване історичне та культурне майно, допоки Московія у Конституцію не внесе визнання геноцидів українського народу - доти українцям треба вчити виключно українську літературу і видалити все москальскє із побуту, шкільної програми та життя.
Де Ви побачили, що в Європі стали інакше ставитися до російсьаої культури? Як благоговіли перед нею, так і зараз очі підкочують від словосполученея "російський балет" чи "загадкова російська душа". І російських авторів читають запоєм. Нещодавно натрапила на британський канал про літературу, то там під відео про російських авторів стілки шанувальників з різних країн набігло слину пускати, що в мене аж щелепа відвисла. А Франція, таке враження, що взагалі якесь капище великої російської культкри. І я не думаю, що це мине. Після стількох століть промивання мізків "великою російською" це вже, якщо не на завжди, то дуже нпдовго.
Яка революція гідності? У Одеській області діти по руськомоаним підручникам вчились до 2022 року, бо українських було мало і друкувати їх ніхто не збирався. Якщо підручники НУШ вже були у західній та центральній України, то на сході і півдні їх не вистачало.
@@pytomo Прочитайте, любий, на вибір "роман" Кокотюхи, чи якийсь з "опусів" Жадана. Це ж жахіття. Таким писакам руки треба рубати по лікті, щоб не могло ні писати, ні друкувати.
Якщо згадати, то здебільшого ми вивчали у школі саме російську літературу. А потім на питання про улюблену книгу всі як по команді називають Достоєвського та Чехова. Наче більше нікого не існує.
дуже важливі думки і акценти. дякую за гостя і розмову
Дякуємо, що дивитесь!
Дякую за фаховий аналіз і мудрі думки.
Я перечитала все, що було доступно у 80-ті, ще до 18 років
А в казки вчиталася тільки в 28, коли читала їх дитині по другому колу.
Якщо б всім дітям вдавалося усвідомити сенси буття в геніально простій формі казки, то люди давно припинили б знищувати себе, планету і Всесвіт.
Так, поодинокі геніальні сподвижники, як от Г.С Сковорода, приходять задля порятунку більшості, але вона їх не "чує", бо "ґрунту" з дитинства нема.
Дякуємо за перегляд!
Так, фентезі найкраще здатне формувати світогляд підлітків. А це те, що Україні зараз необхідно.
Дякую за контент. Як ковток свіжого повітря.
Дякуємо, що дивитесь!
Дякую пан Ростислав - топ
Погоджуємось! Він дуже розбирається в тому, про що говорить.
Будь ласка, озвучуйте запитання, адже дехто з глядачів - лише слухачі)
Дякую за цікаву розповідь!
Дякуємо! Врахуємо вашу рекомендацію надалі)
@@pytomo щиро дякую за вашу роботу
Доєднуюсь до побажань. Чудове відео.
Чудові рекомендації щодо літератури, яку потрібно вивчати в школі! Бо любов до літератури виникає з історій, які нам цікаві, а потім вже можна переходити до всіх інших жанрів, напрямків і часів, що можуть здаватися більш нудними
Особливо порадували рекомендації щодо фентезі.
Абсолютно погоджуюсь і підтримую думку гостя. Сподіваюсь, це розпочнеться в шкільній програмі, бо це важливо ❤
Толкін в школах - це було б супер! Копрорація кидай курити Кінга - чудово пасує для школи)
Цікаво, хто розробляє списки літератури зараз і чому не пан Семків?
Це було б дуже добре, якби МОН долучило пана Семківа до роботи над шкільною програмою. Бо він ще чудово розбирається у підлітковій літературі.
Пана Ростислава завжди цікаво слухати!
Це точно!
Обожнюю інтерв'ю з Ростиславом Семківим. Дякую, було дуже цікаво та інформативно 😊
Дякуємо вам!
Цікава промова, дякую
Дякуємо, що дивитесь❤️
О, я перечитала в школі майже всього Дюму! Ван лав форевер ❤
І так - любов до літератури у дитячому та підлітковому віці формується саме через читання фентезі та пригодницької літератури.
100%
У дорослому віці полюбити читання вже набагато важче
ДюмА)
@@Макушева коментар на підтримку сумних вчителів)
Але колись було і пальтО, кінО, автО, а зараз - пальтА, кінА, автА. Експерти вважають, що розмовна мова, як завжди, випереджає літературну.
Абсолютно згодна, що класика має бути на потім, на той вік, коли людина здатна буде осмислити її. А в школі потрібно розвинути любов до читання.
Точно. А що ще краще заохочує дітей до читання, ніж "Гаррі Поттер"?
@@pytomo , я залюбки, підтримую, син у першому класі, із задоволенням читаємо вже третю частину "Гаррі Поттера", а в школі читання не подобається, бо там казки, які він знає ще з садочка і йому нудно та вірші про природу (де багато слів, які дитина з міста не знає, назви незнайомих рослин, багато доводиться пояснювати-показувати). Хоча вже суттєве покращення від того, що було (мій перший клас припав на 1986 рік, то я ще читанку з Леніним та оповіданнями про революціонерів застала :-))
Ви переменьшуєте здатність дитини розуміти більш складні , дорослі твори. Особливо десь з 7-8 класу. Пам'ятаю, як мій син з задоволенням вивчав "Пекло" Данте або Шиллера, бо у них була чудова вчителька зарубіжної літератури.
Чи повернувся він у своєму дорослому житті до читання таких творів ? Ні. Бо він любить читати сучасних авторів. Але знати класичні твори, хоча б для загальної ерудиції потрібно.
Тому школа має виховувати різнобічно розвинену людину. Саме це має стосуватися музики, образотворчого мистецтва ( це не просто малювання та співи!).
Дуже дякую за цінний матеріал!
Вам дякуємо! Раді, що цікавитесь подібними темами
Цікаво та важливо, особливо про шкільну програму та місце росіянців
Їх місце за паарєбріком. І тільки там.
Дякую! ❤
Навзаєм!
Дякую. ❤😊❤
Дякуємо вам!
дуже цікаво, дуже пізнавально….абсолютно погоджуюсь💙💛
Дякуємо!
Дякуємо авторудуже корисний контент успіхів каналу. Переможемо.
Дякуємо вам!
Дуже здраві думки, мені подобається те, що він каже
Дякую❤
Дякуємо вам!
Дякую за українську мову
І вам!
Дякую за корисний матеріал, було цікаво
Дякуємо вам!
Дуже класний випуск. Цікаво і зрозуміло. Це треба розповсюдживати 👍
дякуємо!
Відкрив для себе ваш канал і з великим інтересом прослухав відповіді письменника.
Дякуємо, що дивитесь!
Дякую, дуже ціннісні думки!
Дякуємо, що дивитесь!
Дуже цікаве інтерв'ю. Дякую
Вам дякуємо!
Ми живемо в світі відкритої інформації.Уберегти населення від впливу будь-якої літератури неможво.Люди які люблять читати -прочитають і самі розберуться що до чого.Ті хто не читає-не буде читати і українську літературу.Але потрібно розуміти,чим більше людині заборонюють щось робити,тим більше людині хочеться.Тому ,я думаю не правильно щось закривати,зносити,спалювати.Це дорога в нікуди.
Дякую щиро. На жаль, треба доводити українцям токсичність- імперскість рос.літератури.
Так, на жаль, людям важко відмовлятися від звичного сприйняття реальності, де російське це щось близьке та звичне.
Деякі упороті 8 років війни не помітили. А декому і пуля що прилетіла в сраку не допомагає...
Це правда, болюча правда:
"А, Пушкин чем не такой??" - питають мене люди з українськими паспортами і без жодного українського слова в своєму роті.
Дякую за працю, коментар на підтримку Вашого каналу.
Дуже вдячні!
Як я, виявляється, була обділена в радянській школі хорошою справжньою українською літературою! Адже вчила і добре знала дожовтневу і радянську літературу, яку "партія" дозволяла! Ніхто, ніколи не згадував і, навіть, пошепки не вимовляв таких призвищ як Микола Куліш, Хвильовий, Багряний, Підмогильний, Курбас, Стус, Симоненко😢
Полностью согласна, особенно насчет школьной программы. Очень умные, правильные мысли. Спасибо! Слава Украине!
Героям слава!
@@pytomo 💛💙💛💙💛💙
Абсолютно солідарний.
Я до класики дійшов лише в 40 років
А до цього що здебільшого читали?
@@pytomo в основному історичні романи. Публіцистику.
Кінга - у середній школі(пік булінгу)- на додаткове читання
Шкода, що в наш час подібних творів у навчальну програму не допускали.
Цікавий канал. Підписка+лайк.
Дякуємо!
Панове, займіться економікою або напишіть свій роман рівня згаданих творів.
Это тот материал, который необходимо перевести на несколько языков, в том числе и на русский.
Эта "недоимперия зла" также должна быть разрушена изнутри. Из гнилого подбрюшья.
Слухати пана Семківа дуже приємно. Мудра людина і солідний фахівець.
Поставила "міточки" під усіма притомними відгуками.
А московитські "вказівки" виглядають, як писк миші з-під підлоги.
Слабенько, але, на жаль, ще попискують.
Це точно)
Що з чеської літератури порадите? Можу читати в оригіналі, але не має часу на книжки.
Павела Когоута та Богуміла Грабала можна спробувати.
Дітей з малечу треба виховувати на українській творчості: казки, пісні, література а потім порівнювати з іншими народами та їх творчістю. Критичне мислення це основа розумної нації.
Так, все починається з освіти.
💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙
💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛
Із заголовком згодна: у російській літературі спотворена дійснісь, спотворена історична правда, а про '' сльози Кощія, Іуди, Пілата'', і іже з ними самі думайте- моя думка: ці '' сльози'' не для росіян, а для поневолених народів: ми ж хороші, просто інколи ( завжди вас знищуємо) поступаємо неправидьно, та ми розкаюємось.... І так далі.
Хроники Нарнии-хорошая книга для детей
А більше серьезна література Золя - це яка книга? (Порекомендуйте пліз не читав в загалі)
Почитайте "Жерминаль", "Тереза Ракен" (страшно будет, обещаю!), "Человек-зверь", "Нана".
Не бачу в принципі потреби вивчати рос літературу….незалежно від часових рамок….ніколи. Навідміну від німців, які і досі відчувають свою вину…росіяно її ніколи не визнають. Коли колись у когось потягнеться рука до Господи прости пушкіна ….то прочитайте краще європейського автора, шедеврів достатньо. І нема чого висмоктувати щось із болітної літератури.
Так, без усвідомлення своєї провини росіянами якийсь діалог просто неможливий. А вони, здається, не дуже здатні до цього.
Р. И. Иванычук писал, что Гоголь убил российскую литературу. Что он имел в виду?
У нас в Україні є своя література,досить вивчати рашистську її потрібно викинути з шкільної програми
Норм
Я вважаю, что от як із 1700-х років, Московія репресувала та забороняла українську мову, так на 300 років в Україні не повинно бути нічого москальсько-російського. Тільки у ВНЗ для підготовки професійних кадрів (для розвідки, СБУ, політиків, дипломатів, вчених, журналістів і тд) аби у нас були професіонали, які знали все те зло, що є в Московії. Допоки Московія не віддасть нам архіви та все награбоване історичне та культурне майно, допоки Московія у Конституцію не внесе визнання геноцидів українського народу - доти українцям треба вчити виключно українську літературу і видалити все москальскє із побуту, шкільної програми та життя.
Це правда. Треба для початку забути російську, віддалитися від того культурного контексту.
Де Ви побачили, що в Європі стали інакше ставитися до російсьаої культури? Як благоговіли перед нею, так і зараз очі підкочують від словосполученея "російський балет" чи "загадкова російська душа". І російських авторів читають запоєм. Нещодавно натрапила на британський канал про літературу, то там під відео про російських авторів стілки шанувальників з різних країн набігло слину пускати, що в мене аж щелепа відвисла. А Франція, таке враження, що взагалі якесь капище великої російської культкри. І я не думаю, що це мине. Після стількох століть промивання мізків "великою російською" це вже, якщо не на завжди, то дуже нпдовго.
Все дуже залежить від гуманітарної політики нашої держава. РФ вливає величезні гроші у промотування та пропаганду.
В Европе об этом кому-нибудь расскажите
Яка революція гідності? У Одеській області діти по руськомоаним підручникам вчились до 2022 року, бо українських було мало і друкувати їх ніхто не збирався.
Якщо підручники НУШ вже були у західній та центральній України, то на сході і півдні їх не вистачало.
В якому це місті? Бо в Одесі українських підручників вистачало після 2014
Не треба брехати. Підручників було достатньо.
Сучасна українська література - це, переважно дихлофос в друкованому вигляді.
Що саме з сучасного викликало таке враження?
@@pytomo Прочитайте, любий, на вибір "роман" Кокотюхи, чи якийсь з "опусів" Жадана. Це ж жахіття. Таким писакам руки треба рубати по лікті, щоб не могло ні писати, ні друкувати.
Цікаво та важливо, особливо про шкільну програму та місце росіянців
Цікаво та важливо, особливо про шкільну програму та місце росіянців
Якщо згадати, то здебільшого ми вивчали у школі саме російську літературу. А потім на питання про улюблену книгу всі як по команді називають Достоєвського та Чехова. Наче більше нікого не існує.