Пане Ярослав,я починаючий бджоляр ,але за рік став фанатом вашого каналу,хоча пишу в перше,якщо можливо і у вас буде на це час зніміть ролик про технологічний процес виготовлення наприклад цього вулика,з усими примудростями і дуже важливо приспособами для пришвидшення роботи
Вячеслав Марюхна По цьому вуликах є тільки огляд нижче на моєму каналі, вони прості у виробництві, а от по корпусних буде все від а до я, тільки пізніше.
Доброго здоров'я пане Ярослав. А підскажіть будь ласка між заставною і стінками вулика має бути зазор чи впритик до стінок і чи також має значення пора року? Буду вдячний за відповідь.
Добрий день...Приємно дивитися ваші відео ..Ви робите все на автоматі ,а мені як початківцю ще стремно якось але ваші відео дуже допомагають ..Дякую Вам і вашій дружині ..хотівби звами співпрацювати та весною матки брати у Вас...
Все суперово-покажіть,будь ласка,у черговому відеоролику ці серпневі відводки перед зимівлею(надіюсь що теплі та сонячні дні ще будуть).Дякую за науку!
Доброго здоров'я, Ярослав. Точно таким методом два тижні тому я робив собі 16 відводків. Через неділю залишилась тільки одна мічена матка в відводках. В 15 були потянуті маточники. Що може бути в мене не так?
savvasfly - Ярослав Муха теж зробив відводок була одна матка, через деякий час при огляді було дві і живуть мирно негасять один одну причому ганяють по одній рамці.
Вовчик Ващенко В минулому році в мени був випадок коли в сім'ї жили три матки, стара, що йшла на заміну, мічена молода і свищова. Правда вони мирно ходили і червили в різних містяз гнізда.
Ярославе Івановичу, підкажіть, будь ласка, як правильно підсадити матку. Випускаю на третій-четвертий день, матка виходить, але приймають не завжди, незалежно від відламування шторки. Наперед дякую за пораду!
Доброго Вам вечора. На каналі є відео на цю тему. Використовую кліточку В.А.Гайдара. Підсаджуйте без свити, на третій день потрібно забрати шторку, сімʼю не турбувати , провірка на засів через тиждень, матку не шукайте.
Доброго вечора. Донор, це бджолина колонія від якої періодично забирається рамка з розплодом щоб підсилити виховательку, яка в свою чергу весь сезон працює без матки.
Ярославе, скажіть будь ласка , на рахунок пилку на момент формування відводків. Чи було з чого брати пилок бджолам? В нас - на півдні, в цей час спека під кінець літа все випалює і пилку обмаль . Можливо Ви порадите що можна посадити біля пасіки , щоб бджоли мали можливість збирати пилок в кінці літа.
Доброго вечора пане Ярослав,я бачу ви використовуєте у своїх лежаках щити зі зрощиними ділянками по довжині, як себе поводить деревина у такому щиті, гадаю повинна стабільніше ніж цільноламельна?
Микола Рублюк Цей сироп не призначений для загодівлі бджіл, в ньому є залишкова суха речовина і ціна завишена, в перерахунку на кілограм сухого цукру. Інвертований сироп для бджіл, який продається за кордоном, зовсім інший, наш інверт. сироп призначений для кондитерських виробів, а не для бджіл.
Скажіть будь-ласка, на вашу думку, без сотовий пакет в дану пору робити можна? Якщо є такий досвід то цікаво як набрав силу в зиму і як зимівля? Дякую за відео.
Пане Ярославе, скажіть, а чому вощину ставите по краях, а не в середину? В мене бджоли крайні вощини не дуже тягнуть, приходиться переставляти края в середину через деякий час. А на крайніх медових язики добудовують. Гарні вулики, теж такі хочу. Поділіться контактами фабрики)).
Михаил Линский Щоб не розбити гніздо ставлю по краях, пізніше, як відбудують переставлю в середену для засіву. На фірмі багато в даний час роботи і власник просив пока контакти нікому не давати.
savvasfly - Ярослав Муха Добре, дякую. Мені контакти не терміново, це я на майбутнє))). Завжди треба продумувати на пару кроків уперед.))) Я такого плану вулики хочу спробувати для двохматочного утримання (через розділювальну решітку) з ізоляцією маток перед взятком і зимівлею одним клубом. Дуже цікава, на мій погляд, тема. Спробую попрацювати у цьому напрямку. Доречі, із святом Вас і Вашу родину, усього найкращого і успіхів у Вашій справі.
MISHA M Відео є тільки по огляду цих вуликів де я все про них розказую і даю розміри. Для медової пасіки він теж підходить, про що я сказав в кінці ролика який Ви знайдете нижче.
Алекса Тимошенко По пчеловодству наверное лучше всего подойдёт. О себе я уже рассказывал, два высших образования - архитектура - дизайн, скульптура - изобразительное искусство и декоративно прикладное искуство, преподавал в уневерситете, а в семье все врачи.
Вопрос задавал потому что как раз с одним ульем провел такой опыт 15 августа а завтра собрался дать пару рамок расплода ( благо у меня еще по 8 рамок расплода в основных семьях) вот и думаю что из этого выйдет....
Існує думка, що заставна має щільно прилягати до стінок вулика, інакше вона не має сенсу. Тому з обох боків прикріплюють щось на рахунок полоски паралону чи еластичних трубочок . Яка ваша думка на цей рахунок?
Тобто у зиму йде "молода" бджола котра переробила восени сироп і відбудувала пару рамок сотів - я один в шоці від такого методу ? Весною після обльоту (якщо взагалі така бджола дотягне до обльоту) відійде по біологічному зносу організму 90 % такого відводку - і що та пригоршня бджоли з маткою кацюбнутиме ...
Василий Алибабаевич Ви щось попутали, або не зрозуміли те, що я показав. Молода бджола, та, що піде в зиму, тільки закладається і вийде тільки осінню, бджола яку Ви бачили на відео і та що вийде з пичатки, так чи інакше відійде, вона ж і буде працювати з вощиною і переробкою сиропу. Біологію бджолиної сім'ї варто б вивчити. Можливо Ви в перше зайшли на мій канал і не в курсі що і як?
Пане Ярослав, зіткнувся с такою проблемою. 27 липня вийшла матка з маточника, приблизно 5-го серпня облітувалася, бо не могли її знайти, 6-го з ранку була на місці і зараз з виду наче плідна, проте вже 19 серпня, а вона не сіє. Сироп давали і медову ситу і цукор, але бджоли не беруть, ні медову ситу, а ні цукор. 17 серпня підкидав одноденку, маточника не потягнули, матка бігає по медових рамках і їсть мед, але не сіє. Сьогодні 19 серпня мітив її, то після мічення випускав на рамки, злетіла, але через 5 хв повернулася, якраз на ту рамку на якій її спіймав для мічення. Сіла на рамку і відразу в соту їсти мед. Ще помітив, що бджоли не годують її, але вже 2 тиждні полірують соті і носять пилок. Вичитав я що коли взяток закінчився то молода матка може і не початм сіяти до весни, так як бджоли її не годують, то треба змусити матку просити у них щоб годували і закрити в порожню клітку з откритим проходом для бджіл. Власне сьогодні це і зробив, бо давити її шкода, а зайвої немає. Як немає змоги і підсилити відводок який зараз займає шість рамок і боюся що без сіючої матки вони не перезимують. Питання в тому чому вона не сіє. В іншому вулику вийшла на тиждень пізніше і на 12 день як по книжкі засіяла. П.с.: В вівторок планую її випустити і почекати до пятниці засіву і якщо не буде сіяти то замовлю плідну і заміню. Напишіть свою думку з вище озвученого.
liberal2005 В бджільництві є такий вислів - бджоли матку приняли, але не признали, інколи починають годувати через декілька днів, а буває довше. В більшості випадків все закінчується добре.
Лайк в серпні теж робив пару відводків в якості експеремента . З одним проблема :: не приймали матку. одну кокнули а другу напевно не прийняли. Сиділа в кліточці 3 дня на четвертий випустив агресії не бачив. Через сутки передивлявся в матки потріпане крило і відгризяна центральна лапка, матка худа -- явно не кормлять, але і не вбивають. Та і на сотах вона якось вяло тримається. Прийдеться напевно розформовувати бо іншої їм підсадить вже не має, ну і з такою калічкою навіть як приймуть толку вже не буде. Навіть сумніваюсь що перезимують.
При все уважении к Вам очень сомневаюсь что эти отводки нарастятся на 5-6 рамок и ещё им сироп надо переработать.Пчелы которые выходят в августе зимуют и доживают до весны,а Вы им таким слабым сироп.И не сможет такой слабый отводок вырастить полноценных пчел.У меня был случай не приняли матку в конце июля и весь август матка не сеяла.Хотел их соединить,а потом в начале сентября дал им матку.Матка уже почти не сеяла и эта семья хорошо перезимовала.
Алексей Коршиков Скажу Вам по секрету - пчёлы, которые выходят в августе не зимуют, вот они и перерабатывают сироп. В августе, пчелы которые пойдут в зиму, только закладываються. Матки молодые и сеять будут хорошо и долго. Вы наверно не те книги читаете, совет - начните с изучения биологии пчелиной семьи.
@@savvasfly ,Вам виднее,а биологию пчелы я знаю.Наоборот то что Вы делаете против биологии семьи.Из моего опыта сильней чем была в августе семья в сентябре уже не станет.Если и делать отводки,то лучше меньше и сильнее.Пчела вышедшая в августе если её не износить прекрасно зимует и выкармливает первую смену весной.Иначе как бы доживали до весны пчелы где маток изолируют в конце июля?Может у Вас и получиться,все таки опыт большой и смотреть интересно Ваши видео.Удачи.
Очень толково и кратко, я законспектировал. Спасибо!
Майстер!!!Я в захваті є чого навчитися, дякую!Підписався!
Також зробив тепер відводки в кінці липня ,якраз для мене тема в пору
Доброго дня пане Ярослав! Чудове відео,здоров"я Вам і наснаги!!!
Сергей Сибирцев Дякую. І Вам доброго дня.
Як завжди, філігранно. Супер. Дякую за науку.
Mykhailo Khtema Дякую.
Пане Ярослав я дивлюсь ваши ролики як серіал. Дуже доступно та приемно. Чекаю на нову серію про заставні.
Aleksander Chabanenko Дякую.
Чудовий варіант. Дякую за відео.
Сергій Сугак Дякую.
Дякую за вiдео
Очень толковое повествование!!! Огромное спасибо!
Kon Pere Спасибо.
Спасибо за видео !!!
Добра робота! Дякую.
Олег Маркевич І Вам подяка.
Дякую за відео
приятно смотреть и слушать....
Сергей Змиевский Спасибо.
По більше відео пане Ярослав дуже цікаво))
Міша Легінь Постараємось.
Як завжди все супер
Hand Made- it's simple Дякую.
Чекаємо на відео про теплі заставні. На цю пору року це актуальна тема!
Volodya D. Буде.
Пане Ярослав,я починаючий бджоляр ,але за рік став фанатом вашого каналу,хоча пишу в перше,якщо можливо і у вас буде на це час зніміть ролик про технологічний процес виготовлення наприклад цього вулика,з усими примудростями і дуже важливо приспособами для пришвидшення роботи
Вячеслав Марюхна По цьому вуликах є тільки огляд нижче на моєму каналі, вони прості у виробництві, а от по корпусних буде все від а до я, тільки пізніше.
Спасибі,цікавлять вулики корпусні з можливістю переходу в нуклеуси з розділення сім'ї на 2,спасибі буду чекати на від А до Я
Доброго здоров'я пане Ярослав. А підскажіть будь ласка між заставною і стінками вулика має бути зазор чи впритик до стінок і чи також має значення пора року? Буду вдячний за відповідь.
Добрий день...Приємно дивитися ваші відео ..Ви робите все на автоматі ,а мені як початківцю ще стремно якось але ваші відео дуже допомагають ..Дякую Вам і вашій дружині ..хотівби звами співпрацювати та весною матки брати у Вас...
_DIM_ _DIMICH_ Дякую, контакти всі на сайті.
Все суперово-покажіть,будь ласка,у черговому відеоролику ці серпневі відводки перед зимівлею(надіюсь що теплі та сонячні дні ще будуть).Дякую за науку!
Сергій Муха Дякую. Родичу не відмовиш.
Дякую.5+
Микола Федун І Вам подяка.
Доброго здоров'я, Ярослав. Точно таким методом два тижні тому я робив собі 16 відводків. Через неділю залишилась тільки одна мічена матка в відводках. В 15 були потянуті маточники. Що може бути в мене не так?
Два капитана Так буває якщо робити відводки без підгодівлі, або матки не з вашої пасіки.
savvasfly - Ярослав Муха теж зробив відводок була одна матка, через деякий час при огляді було дві і живуть мирно негасять один одну причому ганяють по одній рамці.
Вовчик Ващенко В минулому році в мени був випадок коли в сім'ї жили три матки, стара, що йшла на заміну, мічена молода і свищова. Правда вони мирно ходили і червили в різних містяз гнізда.
Ярославе Івановичу, підкажіть, будь ласка, як правильно підсадити матку. Випускаю на третій-четвертий день, матка виходить, але приймають не завжди, незалежно від відламування шторки. Наперед дякую за пораду!
Доброго Вам вечора.
На каналі є відео на цю тему. Використовую кліточку В.А.Гайдара.
Підсаджуйте без свити, на третій день потрібно забрати шторку, сімʼю не турбувати , провірка на засів через тиждень, матку не шукайте.
@@savvasfly Щиро дякую!
Доброго дня а скажіть чи утворюють в цьому випадку бджоли свіщеві маточники адже розплід ви поклали різноплановий. Дякую
віктор цебрій Буває що роблять, тільки матка з ними швидко робить порядок.
Szczęść Boże ,Jak rozumiem te odkłady pójdą w zimę , czy dane rodziny zdążą nabrać siły do zimy.Z Bogiem
PASIECZYSKO Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży.
Доброго дня. Поясніть будь ласка схему донор - вихователька?
Доброго вечора.
Донор, це бджолина колонія від якої періодично забирається рамка з розплодом щоб підсилити виховательку, яка в свою чергу весь сезон працює без матки.
@@savvasfly дякую Вам за відповідь, корисна інформація.
Доброго дня! Пане Ярослав. Зніміть відео про мікро нуклеуси які на фоні даного ролеку.
Igor Rudakov Я б з задоволенням, тільки не хочу повторюватись, в інтернеті є дуже багато роликів з подібними мінінуклеусами.
Ярославе, скажіть будь ласка , на рахунок пилку на момент формування відводків. Чи було з чого брати пилок бджолам? В нас - на півдні, в цей час спека під кінець літа все випалює і пилку обмаль . Можливо Ви порадите що можна посадити біля пасіки , щоб бджоли мали можливість збирати пилок в кінці літа.
Доброго Вам вечора. В цей час цвіте золотарник, який дає пилок і нектар хороший.
Белковую подкормку даёте, или достаточно перги в рамках?
Stas St Белковую не применяю, перги всегда есть излишек.
Доброго вечора пане Ярослав,я бачу ви використовуєте у своїх лежаках щити зі зрощиними ділянками по довжині, як себе поводить деревина у такому щиті, гадаю повинна стабільніше ніж цільноламельна?
Диана Игоревна Доброго Вам вечора. Так, такі щити набагато стабільніші, тільки дорощі.
Доброго дня ,що думаєте про глюкозо-фруктозний сироп (ГФС-42) для загодівлі бджіл в зиму.Дякую
Микола Рублюк Цей сироп не призначений для загодівлі бджіл, в ньому є залишкова суха речовина і ціна завишена, в перерахунку на кілограм сухого цукру. Інвертований сироп для бджіл, який продається за кордоном, зовсім інший, наш інверт. сироп призначений для кондитерських виробів, а не для бджіл.
savvasfly - Ярослав Муха влучно
Добрий день, Ярослав. Підскажіть будь ласка, скільки ви залишаєте корму на бджолосім'ю на зиму? Дякую заздалегідь!
Богдан Высоцкий 6-7 не повних рамок.
Доброго дня. Дуже терпеть вривається побачити ролік про заставні. А чи є сенс з одного боку форльгоізолом обклеїти ?
Aleksander Chabanenko Ролик вже в ефірі.
Добрий вечір Ярослав , скажіть на який час у вас будуть на продаж плідні матки 2019 року, і по якій ціні?
Василь Токарукков Кінець травня, 300гр., черга на 4 роки в перед - beeuniverse.com.ua
Доброго здоров"я, Ярослав, а від кліща зразу відводки не обробляєте?
Назар Будівський Через тиждень, потрібно щоб бджоли обжились.
Скажіть будь-ласка, на вашу думку, без сотовий пакет в дану пору робити можна? Якщо є такий досвід то цікаво як набрав силу в зиму і як зимівля? Дякую за відео.
Евгений Ярмолинский Не вийде по часу, безсотовий можна робити на місяць раніше.
Доброго дня вам підкажіть чи можна зробити відводок з лежака на український
Доброго Вам вечора. Звичайно можна.
Каждый отводок имеет свой леток, или как ??? На видео не видно..
Так, як же інакше.
Пане Ярославе, скажіть, а чому вощину ставите по краях, а не в середину? В мене бджоли крайні вощини не дуже тягнуть, приходиться переставляти края в середину через деякий час. А на крайніх медових язики добудовують.
Гарні вулики, теж такі хочу. Поділіться контактами фабрики)).
Михаил Линский Щоб не розбити гніздо ставлю по краях, пізніше, як відбудують переставлю в середену для засіву. На фірмі багато в даний час роботи і власник просив пока контакти нікому не давати.
savvasfly - Ярослав Муха
Добре, дякую. Мені контакти не терміново, це я на майбутнє))). Завжди треба продумувати на пару кроків уперед.)))
Я такого плану вулики хочу спробувати для двохматочного утримання (через розділювальну решітку) з ізоляцією маток перед взятком і зимівлею одним клубом. Дуже цікава, на мій погляд, тема. Спробую попрацювати у цьому напрямку.
Доречі, із святом Вас і Вашу родину, усього найкращого і успіхів у Вашій справі.
Михаил Линский Дякую і Вам найкращих побажань. На моєму каналі є ролик по огляду цих вуликів, а контакти я озвучу пізніше з дозволу виробника.
Пане Ярославе, без маток цю роботу виконувати не варто?
Все вірно, тільки при наявності маток.
Пане Ярославе,а як у Вас замовити 3 матки на травень місяць 2019 р?
Александр Черкасский На жаль не зможу допомогти, черга до 2023р.
Дуже дякую за актуальне відео
Скажіть можна робити такі ж відводки, але на маточник?
Юрій Поплавський Можна, тільки потрібно буде дати на дві рамки більше розплоду, адже матка яка вийде з маточника почне сіяти днів через 10 - 14.
darveter94 да... розумію і сумніваюсь чи буде хороший результат ,але все одно спробую
Мария Иванова Всё правильно сделали, удачи Вам.
Как долго и как часто планируете кормить для стимуляции матки?
Сан Саныч Недельку, потом закормка.
@@savvasfly дякую
в сборных отводках пчёлы не бются в августе?
сергей багатырь Сборные отводки никогда не ссорятся, если у них нет своей родной матки.
Здраствуйте Ярослав подскажыте как правильно приготовить сироп в зиму? Спосибо
евгений кириллов Я делаю на 1л. не кипячёной воды 1.5кг. сахара.
Спасибо и я так панимаю что нужно спешыть ?
Вітання пане Ярослав.А є відео про те як ви робите даний вулик?Чи підходить він для використання на постійно?
Він купляв цей вулик! На каналі є відео!
Дякую, подивлюсь...
MISHA M Відео є тільки по огляду цих вуликів де я все про них розказую і даю розміри. Для медової пасіки він теж підходить, про що я сказав в кінці ролика який Ви знайдете нижче.
Vadim Ukraine Ці вулики не куповані, вони замовлялись у колеги власника великого підприємства.
до какого времени вы выращиваете расплод?
Pchelinyiy millioner Єто делаю не я а пчёлы, последняя пчела выход в начале ноября.
а как же с наращиванием жирового тела?
Pchelinyiy millioner Бджолам потрібен не тільки сироп, але і пилок. Якщо буде у вулик надходити пилок то буде і нарощення молодої бджоли у зиму.
Добрый вечер а сироп готуэте скилькы воды и сахара?
Сергей Бисмак Води 1л. цукру 1.5 кг.
Я стою перед выбором профессии. Какая профессия будет в помощь для пчеловода?И вы на кого учились?
Алекса Тимошенко По пчеловодству наверное лучше всего подойдёт. О себе я уже рассказывал, два высших образования - архитектура - дизайн, скульптура - изобразительное искусство и декоративно прикладное искуство, преподавал в уневерситете, а в семье все врачи.
savvasfly - Ярослав Муха спасибо я вас услышал
Лайк !Що за нуклеуси на задньому плані ? Якщо можна розкажіть .
Ник Тодер Дякую. Це самопальні нуки з ппс, собівартість 10гр.
З цим зрозуміло ,а який в них розмір рамок і на скільки відділень бо я памятаю ,що у вас нуки на пів української. ( в мене також ).
Ник Тодер Розмір довільний, де розкрій листа без відходів, замість рамок тільки верхні планки. Вони призначені тільки для особистих потреб.
Дякую ,що ділитесь інформацією !Чи помічали Ви різницю в якості маток з нуків на пів укр. р. і данних нуків.
и сколько рамок пчелы в зиму будет с такого отводка?
Увидел ответ на свой вопрос в конце ролика : ) Появился новый вопрос а если подсилить рамкой расплода сразу сила улочек в 10 получится??
А. К. Да, это будет хорошо, только надо где-то взять этот расплод на 44 отводка.
Вопрос задавал потому что как раз с одним ульем провел такой опыт 15 августа а завтра собрался дать пару рамок расплода ( благо у меня еще по 8 рамок расплода в основных семьях) вот и думаю что из этого выйдет....
А. К. Всё выйдет отлично.
Вы не сказали какие матки подсаживаете... плодные или нет... так-то я понял что плодные, но все равно не сказали...
Только плодные.
Высота👍👍👍👍👍
Иван Мороз Дякую.
Наш сайт замовлень - beeuniverse.com.ua
Прекрасний варіант зберегти нуклеусних маток до весни та ще й отримати відводки. Від мене лайк.
Дякую.
доброго дня
перепрошую
Тобто якщо я зараз до 20 числа зроблю відводок на 300 -у рамку (як Ваш)
то можливо все буде гаразд(3+2)
Дякую!
Моя думка якщо відводок зимуватиме сам шанси 50%на 50%, якщо так як в Ярослава 75%на 25% тобто попарно,
Але краще їх підкормити для розвитку а корм на зиму взяти з сильних сімей тоді їхні шанси близькі до 100%
Існує думка, що заставна має щільно прилягати до стінок вулика, інакше вона не має сенсу. Тому з обох боків прикріплюють щось на рахунок полоски паралону чи еластичних трубочок . Яка ваша думка на цей рахунок?
Женька Терещенко Якщо зробити щільно, бджоли приклеять її до стінок так, що не відорвеш. Сенс є, через те я і роблю з зазором.
самое главное в это варианте это наличие маток. нужно было на этом сделать акцент.
Сергей пчеловод Все ж знают какая у меня пасека и какое направление, здесь акцент на времени года.
Да по заставній будь ласка відео!!!
MrMilan Буде трошки пізніше.
А що це у Вас за вулик,рамки щось нестандартне.
Санек Пономаренко Ви добре подумали перед тим, як запитати?
как правильна розвить отводок и што нада делать штоб матка сеяла спосибо
Эмиль Барылюк Как сделать показал, єто один вариант, а чтобы сеяла, простимулировать подкормкой.
Скажіть,будь-ласка,корм у зиму ці бджоли переробляють,чи ви даєте рамки із кормом із інших сімей?
Мотивація бджоляра Поки тепло будуть працювати з сиропом, потім по обставинах.
Я декілька разів пробував робити серпневі відводки , але в мене вони чомусь не зимують , чому не знаю.
Яка рамка у Вас?
👍
Андрій Борак Дякую.
Тобто у зиму йде "молода" бджола котра переробила восени сироп і відбудувала пару рамок сотів - я один в шоці від такого методу ? Весною після обльоту (якщо взагалі така бджола дотягне до обльоту) відійде по біологічному зносу організму 90 % такого відводку - і що та пригоршня бджоли з маткою кацюбнутиме ...
Василий Алибабаевич Ви щось попутали, або не зрозуміли те, що я показав. Молода бджола, та, що піде в зиму, тільки закладається і вийде тільки осінню, бджола яку Ви бачили на відео і та що вийде з пичатки, так чи інакше відійде, вона ж і буде працювати з вощиною і переробкою сиропу. Біологію бджолиної сім'ї варто б вивчити. Можливо Ви в перше зайшли на мій канал і не в курсі що і як?
Super meseriaș
Просто круто!!!! Дякую!!!
Дякую.
Пане Ярослав, зіткнувся с такою проблемою. 27 липня вийшла матка з маточника, приблизно 5-го серпня облітувалася, бо не могли її знайти, 6-го з ранку була на місці і зараз з виду наче плідна, проте вже 19 серпня, а вона не сіє. Сироп давали і медову ситу і цукор, але бджоли не беруть, ні медову ситу, а ні цукор. 17 серпня підкидав одноденку, маточника не потягнули, матка бігає по медових рамках і їсть мед, але не сіє. Сьогодні 19 серпня мітив її, то після мічення випускав на рамки, злетіла, але через 5 хв повернулася, якраз на ту рамку на якій її спіймав для мічення. Сіла на рамку і відразу в соту їсти мед. Ще помітив, що бджоли не годують її, але вже 2 тиждні полірують соті і носять пилок. Вичитав я що коли взяток закінчився то молода матка може і не початм сіяти до весни, так як бджоли її не годують, то треба змусити матку просити у них щоб годували і закрити в порожню клітку з откритим проходом для бджіл. Власне сьогодні це і зробив, бо давити її шкода, а зайвої немає. Як немає змоги і підсилити відводок який зараз займає шість рамок і боюся що без сіючої матки вони не перезимують. Питання в тому чому вона не сіє. В іншому вулику вийшла на тиждень пізніше і на 12 день як по книжкі засіяла. П.с.: В вівторок планую її випустити і почекати до пятниці засіву і якщо не буде сіяти то замовлю плідну і заміню. Напишіть свою думку з вище озвученого.
liberal2005 В бджільництві є такий вислів - бджоли матку приняли, але не признали, інколи починають годувати через декілька днів, а буває довше. В більшості випадків все закінчується добре.
Посилання на відео як я ставлю полоски може кому буде цікаво th-cam.com/channels/DcWSZZEePpXERh48Hehjzg.html
Лайк в серпні теж робив пару відводків в якості експеремента . З одним проблема :: не приймали матку. одну кокнули а другу напевно не прийняли. Сиділа в кліточці 3 дня на четвертий випустив агресії не бачив. Через сутки передивлявся в матки потріпане крило і відгризяна центральна лапка, матка худа -- явно не кормлять, але і не вбивають. Та і на сотах вона якось вяло тримається. Прийдеться напевно розформовувати бо іншої їм підсадить вже не має, ну і з такою калічкою навіть як приймуть толку вже не буде. Навіть сумніваюсь що перезимують.
ser bosik Дякую. Своїх маток повинні принімати добре, звичайно висновок роблю по своїй пасіці, а от з купованими можуть виникнути проблеми.
скіки коштують ваші матки
Влад Черевик beeuniverse.com.ua/pro-nas/
Р
?
При все уважении к Вам очень сомневаюсь что эти отводки нарастятся на 5-6 рамок и ещё им сироп надо переработать.Пчелы которые выходят в августе зимуют и доживают до весны,а Вы им таким слабым сироп.И не сможет такой слабый отводок вырастить полноценных пчел.У меня был случай не приняли матку в конце июля и весь август матка не сеяла.Хотел их соединить,а потом в начале сентября дал им матку.Матка уже почти не сеяла и эта семья хорошо перезимовала.
Алексей Коршиков Скажу Вам по секрету - пчёлы, которые выходят в августе не зимуют, вот они и перерабатывают сироп. В августе, пчелы которые пойдут в зиму, только закладываються. Матки молодые и сеять будут хорошо и долго. Вы наверно не те книги читаете, совет - начните с изучения биологии пчелиной семьи.
@@savvasfly ,Вам виднее,а биологию пчелы я знаю.Наоборот то что Вы делаете против биологии семьи.Из моего опыта сильней чем была в августе семья в сентябре уже не станет.Если и делать отводки,то лучше меньше и сильнее.Пчела вышедшая в августе если её не износить прекрасно зимует и выкармливает первую смену весной.Иначе как бы доживали до весны пчелы где маток изолируют в конце июля?Может у Вас и получиться,все таки опыт большой и смотреть интересно Ваши видео.Удачи.
Алексей Коршиков Спасибо. И Вам всего хорошего.
Я вибачаюсь я просто такого не бачів я початківець
Санек Пономаренко Це стандартна українська рамка 435 - 300мм. вона найбіше наближена до природніх умов в яких живуть бджоли.