Гарний метод переведення і дуже вчасно висвітлений. Я якраз зібрався переводити вулики з даданівської на українську. Щиро дякую за корисне відео. Хай вам щастить в усьому !
Аналогічно переставляв даданівські рамки в українські лежаки під теплий занос. Тільки там, де ви вкручували саморізи, я прикручував маленькі уголки з металу. В цьому році звернув увагу, що під теплий занос розвиток сімей був кращий по весні, ніж у даданах на холодний занос. Замислююсь над переходом з даданівської рамки на українську на теплий занос. Хоча є інформація, що на теплий занос сильніше рояться сім'ї, це не правда, я такого не бачу. Конструкція ось такого вулика, як у вас, на 12 рамок, є дуже гарною.
Дякую. Є дві причини які спонукають бджіл до роїння ( розмноження ) - це матка з ройового маточника і пасічник, який затиснув гніздо і недає бджолам роботи ( відбудівля вощини ) тримаючи їх на старих чорних щільниках.
Доброго дня . Слава Україні !!! Супер , вузько високе гніздо це те що треба - теж переводжу уже пів пасіки переведено і переводжу далі . Дякую Вам що роз'яснює те дуже професійно все чітко і ясно . Здоров'я , добра , вдалого пасічкування.
Thank you for sharing this method. I will be using it in similar ways. It's been awesome watching your apiary progress over the years. Thanks again for sharing this. Good health to you and your family. God bless 👍
Дякую Вам і решті пасічникам, що в свій час підказали мені пасічникувати на українській рамці. З кожним роком впевнююсь у правильності вибору. Особливо це видно зараз, коли протягом 1,5 року, пасіка належним чином не доглянута.
Пане Ярославе. Зніміть, як матимете час, відео про ТЕСТУВАННЯ сімей. Що воно таке, та як проводять (по яким показникам і методу на кожен показник), які бали, як нараховуються, а головне як вірно інтерпретувати. Бо явно мають бути якісь нюанси. З практичної точки зору. Ну прямо дуже цікавить. Думаю буде корисно багатьом бджолярам.
Нема ттам різниці в розвитку не бала мутьте початківців бджолами займаюсь 35років посіка немала промислових пасік на українську рамку нема сама рамка українська не погана але дадан нехужий
Добрий днь, Слава Україні. Я ваш земляк , потреби в переводі на українську рамку в мене немає починав з цьої рамки , но колись приходилось переходити я відрізав плечико і прикручував планку дотепер попадаються ці рамки. Ваші відео захоплюючі чудові можна переглядати неодноразово , добрий господар , Українська рамка вулик це супер ,роками в цьому переконуюсь. Міцного здоров'я Вам і вашій родині, ми переможем і буде мир .
Половину пасіки вже перевів на українську рамку.Зимовка гарна.Медогонка теж під українську рамку.Зрозуміє той хто знає біологію бджоли.Дякую за інформацію.
Вітаю. В мене подільська рамка, повністю перевів магазини на подільську піврамку. Маленькі магазини три до купи, і виходить гніздо. Нічого не пропало при переході на іншу рамку. Минулої осені обробляв від кліща за вашою схемою, - зимівлі 100 відсотків. Дякую.
Доброго дня. дуже цікавить Ваша думка по такій ідеї- у вас були корпуси на 8-9 рамок дадана. В теоріі якщо восени перед загодівлею бджіл перевернути корпус на бік так щоб всі рамки були вертикальні (українські) зробивши відповідні отвори в корпусі для вентиляції на зиму. весною коли піде вже хороший розвиток перевернути корпус назад- на даданівський. і працювати сезон . щоб не перебирати порамочно . буду вдячний за коментар
Доброго Вам вечора. Нічого доброго з таких маніпуляцій не вийде… Оптимальний варіант це корпусний вулик на 12 українських рамок - нічого не крутите і не підіймаєте окрім магазинних надставок на рамку 145 Х 435 мм. коли відбираєте мед на відкачку.
Верхнільй літник у вулику для бджіл велика проблема в любу пору року - про причину і наслідки в багатьох роликах я розповідаю. Зміна кута ніяким чином не впливає на бджіл і розплід - про це також я розказую і наводжу факти.
Доброго дня пане Ярослав, скажіть будь ласка: чому ви складаєте даданівські рамки в Український вулик не в одну сторону розділювачем Гофмана, бо ж змінюється міжрамочне пространство яке має бути 12 мм.? Дякую за відповідь.
Доброго Вам дня. Міжрамочний простір - 12 мм. це людиною придумане непорозуміння… В природі простір між щільниками в гніздовому місці де бджоли вирощують розплід дорівнює - 8 мм. а між медовими щільниками - 6 мм.
Доброго дня! Завжди користувався лежаками на українську рамку, правда трохи вужчу від стандартної. А це взяв на пробу українські 12р з надставками на 145. Сподобалось що матка дійсно не піднімається у надставки, але тепер буде не можливо зимувати на меду, тому що внизу в основному розплід, з корпуса рамку з медом не візьмеш, бо вона іншої системи. Якщо можна, то хотів би почути Вашу думку.
Подивіться у Віктора Гіптенка, він 2 рамки 145 скріплює між собою нижніми планками і ставить на відбудову. Так само, я думаю, можна 2 маломедні скріпити між собою і поставить в гніздо.
Доброго вечора. В ролику я казав, що в зиму бджіл пускаю на меду, тобто на гніздових рамках. Коли є взяток, бджоли затискають матку в середині гнізда, а бокові рамки заливають медом. Ви мабуть тільки запустили такі вулики в роботу - тому і сумніви. З часом самі зрозумієте як ця система працює, хоча в багатьох роликах я все це показую.
Пане Ярославе! Спасибі за відео. Ви мені підказали як швидко і без клопоту перевести даданоаські рамки на украінські..Швидко і якісно. Я так зрозумів, що Ви переводете сім'і звуликів М. Паливоди на украінці. Якоі ви думки про вулики Паливоди? Буквально кілька слів..Успіхів Вам в роботі іздоров'_я Вам і вашій сім'_
Пане Іван, дякую за побажання. І Вам здоров‘я міцного та удачі. Про вулики М.Паливоди я сказати нічого не можу, так-як ніколи їх не мав, але знаю що багато початківців з них починають свою діяльність, але з часом переходять на більш професійну систему вуликів. Ці вулики, які Ви бачили на відео, я виготовляв власноруч і яка була в мене ціль дізнаєтесь в моїх роликах, якщо посортуєте їх по даті і роках та переглянете. На початок даю посилання на ролик який Вас цікавить - th-cam.com/video/e-54WoTXEp8/w-d-xo.html
@@ОлегСахран Трошки не так. Ці вулики з самого початку були призначені для української рамки, але для селекційної роботи на той час, коли ставилась пасіка, були вимоги - рамка Дадана-Блатта. Пройшов час, закінчив програму тестування і перевів тестову пасіку на українську рамку піднявши гніздовий корпус магазинною надставкою на 145 мм. яка не має фальців піл плечика рамки - як і було задумано.
Бажаю здоров'я.Я початківець, хочу перейти на українську рамку, коли це краще зробити, чи можна в середині-кінці липня? На Полтавщині акація цвіте на повну
Ярослав Иванович, дорого здравия! Смотрю много ваших роликов, да и других пчеловодов тоже, у меня такой к вам вопрос, пленки вместо холстиков нормально вобще использовать в улье, не бывает излишней вырости из-за плёнки? Ролик классный, спасибо, на Ваших видео учусь пчеловодству. Всего вам доброго! 👍👍👍
Пане Микола, дякую за побажання. І Вам здоров‘я міцного. Коли бджоли після зимівлі переходять в активний стан - можете сміло використовувати плівку, бджоли самі будуть регулювати вологість. На зиму плівку я не рекомендую.
Доброго дня Ярослав! Чи практикуєте Ви двох маточні сімї , хотілось би знати Вашу точку зору. А також питання Української рамки: чи вважаєте Ви ширину Української рамки оптимальною? Бо як на мій погляд вона заширока, ширина вощини була б оптимальна 24 - 25 см. Займаюсь бджільництвом 5 років. Почав з даданівських, що було помилкою. Дякую за відповідь.
Доброго Вам вечора. Інколи пасічники пробують використовувати двоматочне утримання бджіл, але це помилкове рішення, завдяки якому я в свій час теж набив собі кілька (гуль)🤪. Дві окремі сімʼї завжди дадуть більше меду ніж одна сімʼя з двома матками. Стандарт української рамки 435 Х300 мм. це оптимальне рішення для бджолиної колонії - танцювати потрібно не від вощини, а від рамки. Діаметр зимового бджолиного клубу середньої сімʼї - 280 мм., ширина рамки 300 мм., віднімемо дві бокові планки по 10 мм. - отримаєм ті самі 280 мм. На даний час виготовляється вощина на українську рамку по розмірах які я надав виробникам - як катана так і лита по тій же ціні що й вощина на рамку Дадана-Блатта😉🐝🐝
І Вам дякую. Щоб розширитись більше не маю площі, а так - всі поля б засадив медодаями😉 В мене ще залишилось небагато купованих рамок з р.Гофмана, але для бджіл це біда, тому роблю рамки сам і без розділювача - і бджіл не душу і бджолам комфортно жити без перешкод для переміщення.
@@savvasfly , дякую за відповідь! З свого боку хочу сказати, що також висадив 5 саджанців еводії і ще до того проростив 100 насінин еводії. Якщо успішно приживуться - то роздам всім знайомим в околиці, хай встигнуть порадіти цвіту еводії..
@@savvasfly що дороздільника Гофмана - якої ви думки про те, щоб цей роздільник видаляти з вже існуючих рамок на 90% довжини, залишаючи зверху тільки дистанційний виступ (і чи практично ставити внизу рамки дистанційний виступ між рамкою і стінкою вулика, що не дусити бджіл при витягуванні рамки?)?
Bonjour je suis combler c'est la vidéo que j attendait je me met au travail merci beaucoup porté vous bien une belle saison à vous pourriez vous faire une vidéo sur votre manière de fabriquer les cadres merci vous êtes un bon professeur
Доброго дня. Мені нещодавно дістався "Японський" вулик із рамками на 6 корпусів. Як відомо внутрішній розмір у цього вулика 30*30. Я його по колу в середині трохи пошліфував і у нього вільно можна поставити 8 Українських рамок. Але тут у мене була проблемка, бо маю рій, який вийшов з однієї із моїх найкращих сімей (я спеціально дозволив сім'ї відпустити рій), який хочу пересадити у цей вулик. Але рій ловив на рамку Дадана-Блата. Тепер цієї проблеми немає, бо тепер знаю як їх засадити у той вулик. Щиро дякую за дуже корисне відео.
І Вам доброго дня і здоров’я міцного. З Вашого дозволу трошки допоможу - в японському вулику рамки не використовуються, в кожному корпусі є христовини, а у верхньому корпусі є направляючі рейки для щільників. Також внутрішній розмір не дозволяє помістити стандартну українську рамку, адже її ширина 300 мм. При нагоді зніму ролик про такий вулик. Удачі Вам.
@@savvasfly щиро дякую за пораду і чекаю з нетерпінням відеоролик. Я пізніше зніму відео огляд того вулика і, якщо дозволите, поділюся посилання у коментарі під цим відео, або краще напишу у повідомленнях у Фейсбуці. Можливо, я помилився із визначенням конструкції вулика, але він доволі цікавий. Ще раз дякую.
Добрий день. Я початківець вчуся по ваших відео. Ви кажете, що трутень добре. В нас всі пасічники кажуть трутня вирізати бо з'їдять мед😊 і лишишся без меду. Підкажіть,що робити ? В інтернеті і ютубі багато різних думок голова обертом 😮. Дякую
Доброго вечора. Чим більше будете зрізати трутня, тим менше будете мати меду. Для бджолиної колонії феромони трутнів відіграють важливу роль, як і феромони матки. Таким чином при вирізанні трутневих личинок робочі бджоли і матка інстинктивно знову будуть нарощувати трутня на якого знову піде багато кормів і знову по тому все кругу😉🐝🐝
Щиро вдячний за відповідь. Я теж був схильний ,щоб не вирізати трутня. За моїми спостереженнями хоч і без досвіду я замітив, що бджілки дуже агресують після такої операції. Тому я в одній сім'ї на двох рамках обрізав і все. Згадав ваші слова з одного ролика (не мішайте бдолам жити😂) Ще раз дякую, ваша щирість і добро вам повернеться 😊
Бджоли орієнтуються по орієнтирах (об‘єктах) - тобто так знаходять домівку, а вже для медодаїв використовують своє кольрознавство😉 Це тільки в законі про бджільництво прописано, щоб вулики були пофарбовані - дляя чоогоо!? Розсуньте кольорові вулики сантеметрів на 20 - 30 і бджоли в літник попадати не будуть! В цивілізованих країнах вулики проварюють, або фарбують в один колір😉🐝🐝
Слава Україні. Скажіть, що робити щоб не роїлись бджоли, в цей рік як ніколи практично вся пасіка відроїлась. Такого ще ні в один рік не було. Можливо дасьте пораду. Дякую.
Героям Слава! Перша прична - це матки в сім’ях які вийшли з ройових маточників і друге - це пасічник який затиснув гніздо і не дає бджолам роботи. Виводьте маток самі, або придбайте хороший селекційний матеріал - це перше і друге - на сьогоднішній день бджолині сім‘ї повинні були відбудувати мінімум 8 - 10 вощин. Удачі Вам!
Дякую за пораду, матки всі виведені переносом личинок, про гніздо правда були зажаті, чи можливо таке що недалеко було багато ріпаку, кажуть, що на ріпаку бджола роїться?
@@ОлегФедишин-б3й Ні це не правда, але причину завжди придумати можна. Для інформації, якщо починається взяток - бджоли забувають про розмноження ( роїння ) - це інстинкт😉🐝🐝
Я держу пчел совсем немного. И тоже сделал как вы. Живу в Амурской области, работаю вахтой 15 дней на 15. Не успевал за роением. А теперь пчел в верх, снизу корпус ващины. Развиваются как в колоде. Только я сделал, на 8 рамок. Получилось типа альпиского улика на украинскую рамку. Приехал с вахты, они все сидят , я быстренько собрал семьи как мне нужно , и успеваю меда взять. Магазин получился как на альписком улике, можно мед сортировать. Но это конечно, если уликов пять штук как у меня. Но мои пчелы дурные. Так просто, улик не откроешь. Я иду к уликам, собака сразу идет в дом прятатся. Во дворе не остается .
Дозволю трішечки додати : селекція-звісно головне, а ще йдучи на пасіку не користутесь парфумами, не вживайте алкоголь, не їжте сильнопахучої їжі, після кохання з жінкою обов"зково душ, а ще дивіться як працює автор ролика-без поспіху, суєти, без стуків, різких рухів. Не відкривайте сім"ю в дощову чи вітряну погоду, коли не акуратний сусіда пасічник працює зі своєю пасікою, коли немає взятку і бджоли схильні до крадіжок. Ну і на "закуску"-не заводьте в себе кавказянок. Вищеописаним ділюсь зі свого досвіду. Автору успіхів і наснагі.@@savvasfly
Добридень! Пане Ярослав, для боротьби з хрущем пролийте саджанці дерев розчином препарату " метаризин" виробництва центр біотехніка і забудьте про цього шкідника. Перевірено, працює дуже добре.
Доброго Вам вечора. Ці вулики з самого початку так були задумані - (в попередніх роликах я про це розказую і показую). Справа в тім, так як моя пасіка науково дослідна, має статус племінного бджолорозплідника і належить до генетичного фонду України - beeuniverse.com.ua - я займаюсь селекційною роботою в міжнародній селекційній програмі BeeBreed - (www2.hu-berlin.de/beebreed/ZWS/) яка вимагає всі дослідження і тестові роботи проводити на рамці Дадана-Блатта - для цих цілей і була поставлена ця пасіка для тестових груп яка налічує 100 сімей. Так от, два роки рамкою Дадана-Блатта я мучив себе і своїх бджіл і коли мене все це дістало я поставив свої умови і перевів тестову пасіку на рамку, яка відповідає абсолютно всім вимогам біології бджолиної колонії, і для бджоляра робота з такою рамкою і таким вуликом - ПІСНЯ!😉🐝🐝
Ні, плани не помінялись, але потрібно бути в тренді. На даний час є шалений попит на пакети з стандартною українською рамкою і з кожним наступним сезоном він росте в геометричній прогресії😉🐝🐝
@@savvasfly ние си имаме майки, имаме и мед. Но ни е чудно дали Украйна може да добие 60 000тона мед годишно? Или половината е китайски оризов сироп, който срива цените в цяла Европа.
Наш сайт замовлень - beeuniverse.com.ua
Дякую за відео. Мені сподобався ваш спосіб переходу на українську рамку.
І Вам дякую.
Гарний метод переведення і дуже вчасно висвітлений. Я якраз зібрався переводити вулики з даданівської на українську. Щиро дякую за корисне відео. Хай вам щастить в усьому !
Дякую за побажання, навзаєм!
Слава Богу за все. Здоров'я Вам і родині. Хай щастить.
Дякую, навзаєм!
Аналогічно переставляв даданівські рамки в українські лежаки під теплий занос. Тільки там, де ви вкручували саморізи, я прикручував маленькі уголки з металу. В цьому році звернув увагу, що під теплий занос розвиток сімей був кращий по весні, ніж у даданах на холодний занос. Замислююсь над переходом з даданівської рамки на українську на теплий занос. Хоча є інформація, що на теплий занос сильніше рояться сім'ї, це не правда, я такого не бачу. Конструкція ось такого вулика, як у вас, на 12 рамок, є дуже гарною.
Дякую.
Є дві причини які спонукають бджіл до роїння ( розмноження ) - це матка з ройового маточника і пасічник, який затиснув гніздо і недає бджолам роботи ( відбудівля вощини ) тримаючи їх на старих чорних щільниках.
Доброго дня пане Ярослав, хай у вас не болять ваші золоті руки .Українська рамка є кращою ,сам поступово виводжу дадан з пасіки.
Дякую, навзаєм.
Удачі Вам і хай щастить!
Я теж вже два роки рперишов на українську рамку і задоволений.
Доброго дня .
Слава Україні !!!
Супер , вузько високе гніздо це те що треба - теж переводжу уже пів пасіки переведено і переводжу далі .
Дякую Вам що роз'яснює те дуже професійно все чітко і ясно . Здоров'я , добра , вдалого пасічкування.
Доброго дня. Дякую.
Героям Слава! Слава Нації!
Дякую за відео. Дуже корисна інформація.
І Вам дякую.
В захваті від вашої роботи та вашої пасіки! Дай Бог здоров'я вам та вашій родині!
Щиро Вам дякую, навзаєм!
Thank you for sharing this method. I will be using it in similar ways. It's been awesome watching your apiary progress over the years. Thanks again for sharing this. Good health to you and your family. God bless 👍
Щиро дякую за побажання.
І Вам здоров‘я міцного та удачі!
Приємно дивитися на вашу роботу. 👍🇺🇦🐝 Успіху.!
Дякую.
Так тримати дуже вдячний
Дякую.
Здоров'я Вам і успіхів !
Дякую, навзаєм.
Дякую Вам і решті пасічникам, що в свій час підказали мені пасічникувати на українській рамці. З кожним роком впевнююсь у правильності вибору. Особливо це видно зараз, коли протягом 1,5 року, пасіка належним чином не доглянута.
І Вам дякую і бажаю здоров‘я та удачі!
Пане Ярославе. Зніміть, як матимете час, відео про ТЕСТУВАННЯ сімей. Що воно таке, та як проводять (по яким показникам і методу на кожен показник), які бали, як нараховуються, а головне як вірно інтерпретувати. Бо явно мають бути якісь нюанси. З практичної точки зору. Ну прямо дуже цікавить. Думаю буде корисно багатьом бджолярам.
Такі ролики є в плані, тільки от часу завжди бракує, але постараюсь все послідовно показати.
Яка краса 😊!!!!
Дякую.
Дякую
І Вам дякую.
Гарна ідея. Швидко й практично
І головне, на майбутнє уникаєм багатьох проблем, які виникають в роботі з рамкою Дадана-Блатта😉🐝🐝
Нема ттам різниці в розвитку не бала мутьте початківців бджолами займаюсь 35років посіка немала промислових пасік на українську рамку нема сама рамка українська не погана але дадан нехужий
Дякую.
І Вам дякую.
Дякую за чудове відео, як завжди, тема цікава. Це вам не сиропметр якийсь 😂
Ви Людина з хорошим юмором!👌😉🐝
Добрий днь, Слава Україні.
Я ваш земляк , потреби в переводі на українську рамку в мене немає починав з цьої рамки , но колись приходилось переходити я відрізав плечико і прикручував планку дотепер попадаються ці рамки.
Ваші відео захоплюючі чудові можна переглядати неодноразово , добрий господар ,
Українська рамка вулик це супер ,роками в цьому переконуюсь.
Міцного здоров'я Вам і вашій родині, ми переможем і буде мир .
Доброго Вам вечора. Героям Слава.
Дякую за побажання. І Вам здоров‘я міцного і удачі!🇺🇦☕️🐝
Краса.Беріть приклад.
😊геніально
Дякую.
Дуже цікаве відео, дякую! Є над чим подумати.
Дякую. Удачі Вам!
Господар!👍
Дякую.
Половину пасіки вже перевів на українську рамку.Зимовка гарна.Медогонка теж під українську рамку.Зрозуміє той хто знає біологію бджоли.Дякую за інформацію.
Все вірно.
Удачі Вам і хай щастить!
Вітаю. В мене подільська рамка, повністю перевів магазини на подільську піврамку. Маленькі магазини три до купи, і виходить гніздо. Нічого не пропало при переході на іншу рамку. Минулої осені обробляв від кліща за вашою схемою, - зимівлі 100 відсотків. Дякую.
Добрго Вам дня.
Будьте ласка розкажіть про подільську рамку, я про неї не чув.
@@savvasfly Така як ваша, але ширина 280 мм. Вощина дадан якраз стає.
@@володимирдрогоруб-у5ы Це слов‘янська рамка😉🐝🐝
@@savvasflyДякую. Ви мені колись це писали, а я вже наплутав.
Доброго дня. дуже цікавить Ваша думка по такій ідеї- у вас були корпуси на 8-9 рамок дадана. В теоріі якщо восени перед загодівлею бджіл перевернути корпус на бік так щоб всі рамки були вертикальні (українські) зробивши відповідні отвори в корпусі для вентиляції на зиму. весною коли піде вже хороший розвиток перевернути корпус назад- на даданівський. і працювати сезон . щоб не перебирати порамочно . буду вдячний за коментар
Доброго Вам вечора.
Нічого доброго з таких маніпуляцій не вийде… Оптимальний варіант це корпусний вулик на 12 українських рамок - нічого не крутите і не підіймаєте окрім магазинних надставок на рамку 145 Х 435 мм. коли відбираєте мед на відкачку.
дакую@@savvasfly
Років 20 тому мав таку практику.Болісно впливає зміна кута стільників ,а без верхнього льотка зовсім немає діла.
Верхнільй літник у вулику для бджіл велика проблема в любу пору року - про причину і наслідки в багатьох роликах я розповідаю. Зміна кута ніяким чином не впливає на бджіл і розплід - про це також я розказую і наводжу факти.
Вітаю💯💯💯💯💯💯 👍👍👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🍯🍯🍯🍯🐝🐝🐝🐝🐝☕☕☕☕🍫🍫🍫
Дяяякуууююю!!!🇺🇦☕️🐝
👍👍👍
Дякую.
Бомбезна пасіка, територія дозволяє розширення пасіки!
Дякую. 😉🐝🐝
Мої бджоли , мене зїдять за таке, щей без маски😢
👍😉🐝
👍
Дякую.
Доброго дня пане Ярослав, скажіть будь ласка: чому ви складаєте даданівські рамки в Український вулик не в одну сторону розділювачем Гофмана, бо ж змінюється міжрамочне пространство яке має бути 12 мм.?
Дякую за відповідь.
Доброго Вам дня.
Міжрамочний простір - 12 мм. це людиною придумане непорозуміння…
В природі простір між щільниками в гніздовому місці де бджоли вирощують розплід дорівнює - 8 мм. а між медовими щільниками - 6 мм.
Цікаво а яка ваша думка щодо рамки Левицького (розмір приблизно такий як у рамки рута тільки вертикальний)?
Кожен вулик цікавий по своєму, тільки справа в тім, що потрібно знайти золоту серединку між зручністю для бджоляра та біологією бджолиної родини🇺🇦😉🐝
Доброго дня Вам, а таке питання, а як по поводу меду який не запечатаний він же виллється???
Доброго вечора.
Мед не виллється навіть тоді коли рамку перевернути «догори ногами»😉
Доброго дня! Завжди користувався лежаками на українську рамку, правда трохи вужчу від стандартної. А це взяв на пробу українські 12р з надставками на 145. Сподобалось що матка дійсно не піднімається у надставки, але тепер буде не можливо зимувати на меду, тому що внизу в основному розплід, з корпуса рамку з медом не візьмеш, бо вона іншої системи. Якщо можна, то хотів би почути Вашу думку.
Подивіться у Віктора Гіптенка, він 2 рамки 145 скріплює між собою нижніми планками і ставить на відбудову. Так само, я думаю, можна 2 маломедні скріпити між собою і поставить в гніздо.
Доброго вечора.
В ролику я казав, що в зиму бджіл пускаю на меду, тобто на гніздових рамках. Коли є взяток, бджоли затискають матку в середині гнізда, а бокові рамки заливають медом. Ви мабуть тільки запустили такі вулики в роботу - тому і сумніви. З часом самі зрозумієте як ця система працює, хоча в багатьох роликах я все це показую.
@@savvasfly Так, до речі після ваших відео вирішив опробувати дану систему. Дякую за відповідь.
👍🤝🇺🇦🐝
Дякую.
Пане Ярославе! Спасибі за відео. Ви мені підказали як швидко і без клопоту перевести даданоаські рамки на украінські..Швидко і якісно. Я так зрозумів, що Ви переводете сім'і звуликів М. Паливоди на украінці. Якоі ви думки про вулики Паливоди? Буквально кілька слів..Успіхів Вам в роботі іздоров'_я Вам і вашій сім'_
Пане Іван, дякую за побажання. І Вам здоров‘я міцного та удачі.
Про вулики М.Паливоди я сказати нічого не можу, так-як ніколи їх не мав, але знаю що багато початківців з них починають свою діяльність, але з часом переходять на більш професійну систему вуликів.
Ці вулики, які Ви бачили на відео, я виготовляв власноруч і яка була в мене ціль дізнаєтесь в моїх роликах, якщо посортуєте їх по даті і роках та переглянете.
На початок даю посилання на ролик який Вас цікавить - th-cam.com/video/e-54WoTXEp8/w-d-xo.html
Я так розумію Ви в 10 рамкових корпусних вуликах повернули рамку вниз і боком.А наверх такий самий корпус, чи як?
@@ОлегСахран Трошки не так.
Ці вулики з самого початку були призначені для української рамки, але для селекційної роботи на той час, коли ставилась пасіка, були вимоги - рамка Дадана-Блатта. Пройшов час, закінчив програму тестування і перевів тестову пасіку на українську рамку піднявши гніздовий корпус магазинною надставкою на 145 мм. яка не має фальців піл плечика рамки - як і було задумано.
@@ОлегСахран
th-cam.com/video/e-54WoTXEp8/w-d-xo.htmlsi=rBlEHQhPVH5m_yRh
@@ОлегСахран
th-cam.com/video/vguSoDvurss/w-d-xo.htmlsi=C6qi7JFOc3m44D1r
Маю нові вулики,2 дадани і 2 Українскі рамки з наставками .Де купити бджоли ?
Зайдіть на ОЛХ-там скільки завгодно.
Купіть бджіл через своїх знайомих, на теренах інтернету багато шахраїв - ніколи не висилайте завдаток.
Бажаю здоров'я.Я початківець, хочу перейти на українську рамку, коли це краще зробити, чи можна в середині-кінці липня? На Полтавщині акація цвіте на повну
І Вам здоров‘я міцного.
Якраз після акації можете таку маніпуляцію зробити. Удачі Вам!
@@savvasfly дякую вам за відповідь
Ярослав Иванович, дорого здравия! Смотрю много ваших роликов, да и других пчеловодов тоже, у меня такой к вам вопрос, пленки вместо холстиков нормально вобще использовать в улье, не бывает излишней вырости из-за плёнки? Ролик классный, спасибо, на Ваших видео учусь пчеловодству. Всего вам доброго! 👍👍👍
Пане Микола, дякую за побажання. І Вам здоров‘я міцного.
Коли бджоли після зимівлі переходять в активний стан - можете сміло використовувати плівку, бджоли самі будуть регулювати вологість. На зиму плівку я не рекомендую.
Доброго дня Ярослав!
Чи практикуєте Ви двох маточні сімї , хотілось би знати Вашу точку зору.
А також питання Української рамки: чи вважаєте Ви ширину Української рамки оптимальною?
Бо як на мій погляд вона заширока, ширина вощини була б оптимальна 24 - 25 см.
Займаюсь бджільництвом 5 років. Почав з даданівських, що було помилкою.
Дякую за відповідь.
Доброго Вам вечора.
Інколи пасічники пробують використовувати двоматочне утримання бджіл, але це помилкове рішення, завдяки якому я в свій час теж набив собі кілька (гуль)🤪. Дві окремі сімʼї завжди дадуть більше меду ніж одна сімʼя з двома матками.
Стандарт української рамки 435 Х300 мм. це оптимальне рішення для бджолиної колонії - танцювати потрібно не від вощини, а від рамки.
Діаметр зимового бджолиного клубу середньої сімʼї - 280 мм., ширина рамки 300 мм., віднімемо дві бокові планки по 10 мм. - отримаєм ті самі 280 мм.
На даний час виготовляється вощина на українську рамку по розмірах які я надав виробникам - як катана так і лита по тій же ціні що й вощина на рамку Дадана-Блатта😉🐝🐝
@@savvasfly Дякую.
Дякую за працю! Скільки всього дерев еводії насадили, чи плануєте збільшувати насадження?
Від роздільника Гофмана на рамках ви відмовились остаточно?
І Вам дякую.
Щоб розширитись більше не маю площі, а так - всі поля б засадив медодаями😉
В мене ще залишилось небагато купованих рамок з р.Гофмана, але для бджіл це біда, тому роблю рамки сам і без розділювача - і бджіл не душу і бджолам комфортно жити без перешкод для переміщення.
@@savvasfly , дякую за відповідь! З свого боку хочу сказати, що також висадив 5 саджанців еводії і ще до того проростив 100 насінин еводії. Якщо успішно приживуться - то роздам всім знайомим в околиці, хай встигнуть порадіти цвіту еводії..
@@savvasfly що дороздільника Гофмана - якої ви думки про те, щоб цей роздільник видаляти з вже існуючих рамок на 90% довжини, залишаючи зверху тільки дистанційний виступ (і чи практично ставити внизу рамки дистанційний виступ між рамкою і стінкою вулика, що не дусити бджіл при витягуванні рамки?)?
@@igorkuchvarski290 Для стаціонару розділювач Гофмана зайвий.
Bonjour je suis combler c'est la vidéo que j attendait je me met au travail merci beaucoup porté vous bien une belle saison à vous pourriez vous faire une vidéo sur votre manière de fabriquer les cadres merci vous êtes un bon professeur
Щоро дякую.
Удачі Вам і хай щастить!
Доброго дня. Мені нещодавно дістався "Японський" вулик із рамками на 6 корпусів. Як відомо внутрішній розмір у цього вулика 30*30. Я його по колу в середині трохи пошліфував і у нього вільно можна поставити 8 Українських рамок. Але тут у мене була проблемка, бо маю рій, який вийшов з однієї із моїх найкращих сімей (я спеціально дозволив сім'ї відпустити рій), який хочу пересадити у цей вулик. Але рій ловив на рамку Дадана-Блата. Тепер цієї проблеми немає, бо тепер знаю як їх засадити у той вулик. Щиро дякую за дуже корисне відео.
І Вам доброго дня і здоров’я міцного.
З Вашого дозволу трошки допоможу - в японському вулику рамки не використовуються, в кожному корпусі є христовини, а у верхньому корпусі є направляючі рейки для щільників. Також внутрішній розмір не дозволяє помістити стандартну українську рамку, адже її ширина 300 мм.
При нагоді зніму ролик про такий вулик. Удачі Вам.
@@savvasfly щиро дякую за пораду і чекаю з нетерпінням відеоролик. Я пізніше зніму відео огляд того вулика і, якщо дозволите, поділюся посилання у коментарі під цим відео, або краще напишу у повідомленнях у Фейсбуці. Можливо, я помилився із визначенням конструкції вулика, але він доволі цікавий. Ще раз дякую.
@@Vasyl_Shpak Якщо вспію, сьогодні закину ролик про японський вулик під Ваше замовлення - не пропустіть😉🐝🐝
Скажіть будь ласка, де купували на сіня, і чи добре воно проростає, чи коаще шукати сажанці
Насіння еводії проростає дуже важко, без стратифікації практично не росте
Краще сажанці, це пришвидшить весь процес. Можна й насінням, на цю тему в мене є ролик.
Добрий день. Я початківець вчуся по ваших відео. Ви кажете, що трутень добре. В нас всі пасічники кажуть трутня вирізати бо з'їдять мед😊 і лишишся без меду. Підкажіть,що робити ? В інтернеті і ютубі багато різних думок голова обертом 😮. Дякую
Доброго вечора.
Чим більше будете зрізати трутня, тим менше будете мати меду. Для бджолиної колонії феромони трутнів відіграють важливу роль, як і феромони матки. Таким чином при вирізанні трутневих личинок робочі бджоли і матка інстинктивно знову будуть нарощувати трутня на якого знову піде багато кормів і знову по тому все кругу😉🐝🐝
Щиро вдячний за відповідь. Я теж був схильний ,щоб не вирізати трутня. За моїми спостереженнями хоч і без досвіду я замітив, що бджілки дуже агресують після такої операції. Тому я в одній сім'ї на двох рамках обрізав і все. Згадав ваші слова з одного ролика (не мішайте бдолам жити😂) Ще раз дякую, ваша щирість і добро вам повернеться 😊
@@djek4844 Удачі Вам і хай щастить!
Доброго здоров'я.В даний час можна так переводити на українську рамку?
І Вам здоровʼя міцного.
Так, можна.
Бажаю здоров'я. Я правильно зрозумів. Ви перевели на українську рамку тому, що на них краще розвиваються бджоли? Дякую.(Пасічник початківець)
І Вам здоров‘я міцного.
Все вірно, розвиваються бджоли краще і зимують краще, кращий медозбір, бджоли спокійніші і здоровіші…
@@savvasfly Дякую.
오~~~ 😂
그런방법도 있군요
늘~~~잘보며 배웁니다
행복하세요!
В Вас вулики виглядають однаково з кольорової характеристики, як бджілки знаходять свої вулики?
Бджоли орієнтуються по орієнтирах (об‘єктах) - тобто так знаходять домівку, а вже для медодаїв використовують своє кольрознавство😉
Це тільки в законі про бджільництво прописано, щоб вулики були пофарбовані - дляя чоогоо!? Розсуньте кольорові вулики сантеметрів на 20 - 30 і бджоли в літник попадати не будуть! В цивілізованих країнах вулики проварюють, або фарбують в один колір😉🐝🐝
Добрий день я таким методом буду рутівські230 переведу налевицькогодай хай носять мед а то корпуса занесуть і не мона підняти а так ромку взяв і пішов
Добрий день,є плідні матки на продаж і ціна.Дякую.
Доброго дня.
Так, плідні бджолині матки вже є в наявності. Вся інформація на сайті - beeuniverse.com.ua
Круто...
А я вже думав...про модефікацію...якої..зміщувальної пластинки...
Слава Україні. Скажіть, що робити щоб не роїлись бджоли, в цей рік як ніколи практично вся пасіка відроїлась. Такого ще ні в один рік не було. Можливо дасьте пораду. Дякую.
Героям Слава!
Перша прична - це матки в сім’ях які вийшли з ройових маточників і друге - це пасічник який затиснув гніздо і не дає бджолам роботи.
Виводьте маток самі, або придбайте хороший селекційний матеріал - це перше і друге - на сьогоднішній день бджолині сім‘ї повинні були відбудувати мінімум 8 - 10 вощин. Удачі Вам!
Вулик частково дно сітка і забрати росплід закритий дати вощини раз три штуки через тиждень другий раз інастрой міняється працюють далі
Дякую за пораду, матки всі виведені переносом личинок, про гніздо правда були зажаті, чи можливо таке що недалеко було багато ріпаку, кажуть, що на ріпаку бджола роїться?
@@ОлегФедишин-б3й Ні це не правда, але причину завжди придумати можна. Для інформації, якщо починається взяток - бджоли забувають про розмноження ( роїння ) - це інстинкт😉🐝🐝
Я держу пчел совсем немного. И тоже сделал как вы. Живу в Амурской области, работаю вахтой 15 дней на 15. Не успевал за роением. А теперь пчел в верх, снизу корпус ващины. Развиваются как в колоде. Только я сделал, на 8 рамок. Получилось типа альпиского улика на украинскую рамку. Приехал с вахты, они все сидят , я быстренько собрал семьи как мне нужно , и успеваю меда взять. Магазин получился как на альписком улике, можно мед сортировать. Но это конечно, если уликов пять штук как у меня. Но мои пчелы дурные. Так просто, улик не откроешь. Я иду к уликам, собака сразу идет в дом прятатся. Во дворе не остается .
Доброго Вам дня.
Вам потрібно поміняти бджіл, бо собачка не витримає такої долі втече із дому😉🐝🇺🇦
Чому так тихо. Купіть будьласка мікрофон і буде лудше чути
Денис, на моїх всіх пристроях звук хороший, можливо ваш гаджет трошки змучився😉
Спокій ваших бджіл зачаровує, чи можна якось вклинитися у чергу на моточки хочаб 2-3?
Дякую.
Вклинитись, тобто поза черги ніяк не можна, але на перспективу - телефонуйте.
Контакти на сайті beeuniverse.com.ua/bdzholomatky/
Доброго дня ви продаєте сімʼї карніка на укрінчюську рамку
Доброго Вам дня.
В мене таких бджіл нема - beeuniverse.com.ua
А який стандарт української рамки? Бо чув що є 300×435 і є 285×435.
Ви не слухайте, а відкрийте підручник…
Українська рамка - 435 Х 300 мм.
Для інформації - висота завжди пишеться першою.
А БАГАТО КОРПУСНИЙ РУТ .
НЕ ПРОБУВАЛИ ?
Це як з електрокара пересісти в інвалідку🤪
Інвалідка це вулик рута, а електрокар це український. Я правильно зрозумів?
@@savvasfly
ВЕСЬ СВІТ НА ДЕСЯТИ РАМОЧНИХ РУТОВСЬКИХ і ВСІ ДОВОЛЬНІ . ЩО ДЛЯ НІМЦЯ ДОБРЕ ТО ДЛЯ МОСКАЛЯ ПОГАНО !
ТАК ВИХОДИТЬ !
Добрий хазяїн.
Дякую.
Пане Ярославе, таки маєте олію в бугалтерії! Слава Україні!
Ще й порох в порохівниці є😉
Ярославе, Вас жодна бджола не вжалила, зізнайтесь, Ви їх якимсь магічним чином заговорюєте?)
Потрошки мольфару😉
Жартую, на справді це кропітка селекційна робота.
Дозволю трішечки додати : селекція-звісно головне, а ще йдучи на пасіку не користутесь парфумами, не вживайте алкоголь, не їжте сильнопахучої їжі, після кохання з жінкою обов"зково душ, а ще дивіться як працює автор ролика-без поспіху, суєти, без стуків, різких рухів. Не відкривайте сім"ю в дощову чи вітряну погоду, коли не акуратний сусіда пасічник працює зі своєю пасікою, коли немає взятку і бджоли схильні до крадіжок. Ну і на "закуску"-не заводьте в себе кавказянок. Вищеописаним ділюсь зі свого досвіду. Автору успіхів і наснагі.@@savvasfly
Добридень! Пане Ярослав, для боротьби з хрущем пролийте саджанці дерев розчином препарату " метаризин" виробництва центр біотехніка і забудьте про цього шкідника. Перевірено, працює дуже добре.
І Вам доброго дня.
Дякую за пораду, візьму до уваги.
Бджоли ваші дуже мирні.
Так, одна з вимог в селекційній роботі є лагідний характер бджіл😉🐝🐝
Даданівські вулики будете продавати?
Ні, не буду - у мене їх ніколи не було.
Чому вирішив змінити систему?
Доброго Вам вечора.
Ці вулики з самого початку так були задумані - (в попередніх роликах я про це розказую і показую).
Справа в тім, так як моя пасіка науково дослідна, має статус племінного бджолорозплідника і належить до генетичного фонду України - beeuniverse.com.ua - я займаюсь селекційною роботою в міжнародній селекційній програмі BeeBreed - (www2.hu-berlin.de/beebreed/ZWS/) яка вимагає всі дослідження і тестові роботи проводити на рамці Дадана-Блатта - для цих цілей і була поставлена ця пасіка для тестових груп яка налічує 100 сімей.
Так от, два роки рамкою Дадана-Блатта я мучив себе і своїх бджіл і коли мене все це дістало я поставив свої умови і перевів тестову пасіку на рамку, яка відповідає абсолютно всім вимогам біології бджолиної колонії, і для бджоляра робота з такою рамкою і таким вуликом - ПІСНЯ!😉🐝🐝
Ви ж планували продаввти пакети на рамці дадана? Чому вже переводите на укр. рамку?
Плани помінялись - не хочу мучити бджід на рамці Дадана-Блатта і себе також😉
Толково все получается
Дякую.
Як же пакетна пасіка , передумали ?
Ні, плани не помінялись, але потрібно бути в тренді.
На даний час є шалений попит на пакети з стандартною українською рамкою і з кожним наступним сезоном він росте в геометричній прогресії😉🐝🐝
Поки пройдете усю пасіку то рука буде вся в мозолях...
Я вже її пройшов і як бачите з моїми руками все добре🤪
Колко кошера имате и колко мед добивате за годината? Снимайте процеса на центрофугиране на меда.
Доброго Вам дня. Я медом не займаюсь, в мене селекційна робота і бджолині матки - beeuniverse.com.ua
@@savvasfly ние си имаме майки, имаме и мед. Но ни е чудно дали Украйна може да добие 60 000тона мед годишно? Или половината е китайски оризов сироп, който срива цените в цяла Европа.
@@Валентин-о3к До війни з кацапами, Україна займала третє місце у світі по кількості меду і його експорту за кордон😉🍯🐝
Але якщо б зробити...щоб планки не зрізати...як ви це робите...а щоб
..просто поворотом...
Можна й так, тільки плівка буде лягати на рамки не рівно.