Świetny, profesjonalny materiał, rzadko spotykana rzetelność w przygotowaniu i opracowaniu pomiarów i wyników. Wielki szacun, oby jak najwięcej osób doceniło!
Fajnie zebrane i opowiedziane, dzięki! Temperaturę chyba faktycznie można sobie darować, powinna być odwrotnie proporcjonalna do sprawności, którą w tabeli mamy - w końcu cała energia strat idzie w podgrzanie urządzenia. Jest jeszcze jeden aspekt faktycznych kosztów urządzeń impulsowych, mianowicie w jaki sposób "nasz" licznik zliczy te szpile prądowe. Jest z tym problem przy licznikach cyfrowych, bardzo często po zmianie licznika (np. po montażu fotowoltaiki) nagle rachunki za prąd rosną. Pewnego rodzaju obejściem jest instalacja podlicznika z pomiarem bezpośrednim (czyli taki bez cewek pomiarowych), który bierze na siebie (filtruje) część syfu, który generujemy w domu przetwornicami impulsowymi (oświetlenie LED, ładowarki itd.). Temat bardzo szeroki, ciężki do zbadania ale warto mieć na uwadze, że nie zawsze to co zmierzymy na profesjonalnym sprzęcie odłoży się na naszym liczniku energii elektrycznej. I mówię tu o liczniku w pełni sprawnym z punktu widzenia ZE. Pozdrawiam!
Gdyby choćby połowa twórców na YT miała tyle chęci, aby zamieszczać takie materiały. Nie mówiąc już o pracy i czasu włożonego w przygotowanie takiego materiału przy darmowym dostępie. Moje szczere podziękowania!
Ja poproszę o film ma temat czułości liczników energii elektrycznej. Jak to się ma do klasy urządzeń pomiarowych których pan używa a w tym filmie. Na początku filmu odnosi się pan do jakości pomiaru energii elektrycznej przy pomocy marketowych mierników. A jakby to było przy podłączeniu licznika ergii które mierzą nam pobór w mieszkaniach.
Mądrego człowieka to i dobrze posłuchać Bardzo precyzyjnie wyjaśnione Widać że kupa przy tym pracy Jakaś odmiana w porównaniu do tego wszechobecnego bułeczek Fajny kontent pozdrawiam
Marcin, to teraz posłuchaj, bo patrząc na te watomierze, zastanawiam się czy w ogóle licznik od energetyki zobaczy takie mW poboru. U siebie zauważyłem pewne rozbieżności, np dokładny watomierz i pomiar jeszcze potwierdzony multimetrem, a licznik dostawcy widzi zamiast 2.5W to 1W. Warto to sprawdzić !
To że zobaczyłeś na oscylogramie tego miernika mocy impulsowy pobór prądu nie świadczy o tym, że zasilacz jest impulsowy. Na wejściu zasilacza jest mostek prostowniczy obciążony kondensatorami, które to wytwarzają napięcie niemal stałe o wartości bliskiej 230V * sqrt(2) czyli mniej więcej 330V. Ze względu na to, że obwody zasilacza mimo wszystko są pewnym obciążeniem to kondensator jest rozładowywany ciągle, a to tworzy na nim tętnienia. I te szpilki to momenty doładowania kondensatora przez sieć w maksimum i minimum sinusoidy. Zasilacze liniowe (z klasycznym transformatorem na wejściu) też będą miały taki charakter. To że jest impulsowy to chodzi o to, że układ wewnętrzny (sterownik/generator) generuje impulsy podawane na znacznie mniejszy transformator z większą niż sieć 50/60Hz częstotliwością rzędu dziesiątek/setek kHz. Ale te impulsy obserwowane nie dowodzą tego, że to impulsowy. Pozdrawiam
Dobra robota. Widać, że "słynne" chińskie marki nie grzeszą sprawnością. Prosimy o pomiary w stanie standby TV, monitorów, komputerów stacjonarnych, laptopów... wszystkiego co chętnie zostawiamy włączone i zapominamy. Może uda się wskazać jakąś główną grupę cichych podkradaczy prądu :)
Ciekawe jak to przy rocznym użytkowaniu wychodzi taka różnica sprawności, no ale to też da się oszacować, poszukać w Internecie rocznego poboru energii przez smartfon... czyli około 7kWh(?), ale ładowarki nie mają 100% sprawności... Różnica poboru energii podczas ładowania to ok. 1,63kWh, dochodzi pozostawienie ładowarki w gniazdku i wyjdzie nam, że rocznie korzystanie z urządzenia markowego jest 4PLN tańsze. Czy to wyrówna cenę zakupu w okresie eksploatacji?
Jakiś czas temu byłem bliski usunięcia subskrypcji, ale widzę że kanał wyszedł na prostą ! Bardzo fajne i merytoryczne badania przy tym utrzymane w prostocie. Mam nadzieję że reszta filmów są na podobnym poziomie plus bardziej na luzie, żeby ktoś poza geekami to oglądał (wyświetlenia muszą się zgadzać).
Super. Dzięki za taką profesjonalność . Jest tyle produktów , że trzeba posiedzieć by na bubel nie trafić. Tu fajnie na tacy podane np. Aukey w teście się nie zwiodłem
Świetny materiał. Daje lajka i suba. Widać, że profesjonalnie wykonane testy odpowiednim sprzętem. Zaciekawił mnie przebieg prądu w tych ładowarkach. Ciekawe jak współczesne liczniki energii montowane w domach reagują na takie przebiegi.
Super poradnik. I tabelka. Od razu widać które mają lepsza wydajność i mniej pobierają w ciągu roku. Niby małe wartości, ale jak policzymy ile tych małych złodziei prądu w domu jest, to już zaczyna robić się pewna różnica. No i też widać, że niektóre firmy lepiej do tego podchodzą przez wydajność a wiec mniejsze straty podczas ładowania. Ciekawie wypadła Hama, nawet zaskakująco.
Kiedyś znalazłem Twój film (nawet nie jeden) o akumulatorkach i zrobiłeś go super pro. Dziś zastanawiałem się nad zakupem ładowarki i pomyślałem że sprawdzę czy testowałeś. No i oczywiście że jest teścik pro. Super dzięki że robisz tak wartościowe testy. Jestem fanem!
Mam kilka takich ładowarek ale żadna nie nagrzewa się do temperatury 40C w zadnym miejscu, wręcz przeciwnie pracując utrzymują temperaturę pokojową. A tu na filmie widać na kamerze termowizyjnej temp około 50C , dośc zastanawiające jaki sprzęt jest tu testowany. Prawdopodobnie jest tam jakieś zwarcie. Bardzo fajny sprzęt pomiarowy zaprezentowano w filmie. Pozdrawiam
Z zasady zachowania energii wiemy, że energia nie ucieka donikąd. Skoro używam w żyrandolu tradycyjne żarówki 5x 60W zamiast ledowych źródeł światła, to 300W mniej zużyję na ogrzewaniu pokoju, bo te żarówki o tyle właśnie nagrzeją mi pokój. Termostat systemu ogrzewania wcześniej wyłączy grzejnik. Bilans energetyczny domu musi się zgadzać. Podobnie z ładowarkami. Nawet jeśli pobierają energię z gniazda sieciowego, to energia ta pozostaje u mnie w domu. Pozdrawiam!
Jeżeli chodzi o ładowarkę która miała awarię, to albo była uszkodzona albo został dostarczony wadliwy egzemplarz, ponieważ u mnie ta sama ładowarka ani się nie nagrzewa nawet przy ciągłym ładowaniu, ani nie pobiera tak dużo prądu w spoczynku.
Odnośnie takich pomiarów jak się sprawują liczniki energii elektrycznej, czy nie są te zużycia poniżej progu wykrycia/szumu dla liczników z rozdzielni?
No w końcu ktoś sprawdził to w profesjonalny sposób.
Dokładnie, team BIOTAD PLUS💪💪
Wiadomo, że coś pobiera. Pytanie ile.
Zdecydowanie warto robić takie materiały. Pełen profesjonalizm!
dokladnie
Szafa jak zwykle pełen profesionalizm👏
Jedni proszą o łapki za nic a tutaj ciężka praca i jeszcze dostęp do tych tabelek naprawdę warto polecić taki kanał
Świetny, profesjonalny materiał, rzadko spotykana rzetelność w przygotowaniu i opracowaniu pomiarów i wyników. Wielki szacun, oby jak najwięcej osób doceniło!
Fajnie zebrane i opowiedziane, dzięki! Temperaturę chyba faktycznie można sobie darować, powinna być odwrotnie proporcjonalna do sprawności, którą w tabeli mamy - w końcu cała energia strat idzie w podgrzanie urządzenia.
Jest jeszcze jeden aspekt faktycznych kosztów urządzeń impulsowych, mianowicie w jaki sposób "nasz" licznik zliczy te szpile prądowe. Jest z tym problem przy licznikach cyfrowych, bardzo często po zmianie licznika (np. po montażu fotowoltaiki) nagle rachunki za prąd rosną. Pewnego rodzaju obejściem jest instalacja podlicznika z pomiarem bezpośrednim (czyli taki bez cewek pomiarowych), który bierze na siebie (filtruje) część syfu, który generujemy w domu przetwornicami impulsowymi (oświetlenie LED, ładowarki itd.). Temat bardzo szeroki, ciężki do zbadania ale warto mieć na uwadze, że nie zawsze to co zmierzymy na profesjonalnym sprzęcie odłoży się na naszym liczniku energii elektrycznej. I mówię tu o liczniku w pełni sprawnym z punktu widzenia ZE. Pozdrawiam!
Gdyby choćby połowa twórców na YT miała tyle chęci, aby zamieszczać takie materiały. Nie mówiąc już o pracy i czasu włożonego w przygotowanie takiego materiału przy darmowym dostępie.
Moje szczere podziękowania!
Materiał jak zwykle na wysokim poziomie.
super że takie kwestie są poruszane, ciekawy filmik dzięki
mega szacun za test, szczegolnie za poswiecony czas, zdecydowanie chcemy wiecej
Ja poproszę o film ma temat czułości liczników energii elektrycznej. Jak to się ma do klasy urządzeń pomiarowych których pan używa a w tym filmie. Na początku filmu odnosi się pan do jakości pomiaru energii elektrycznej przy pomocy marketowych mierników. A jakby to było przy podłączeniu licznika ergii które mierzą nam pobór w mieszkaniach.
Świetna robota jestem jak zawsze pod wrażeniem profesjonalizmu
Sztos wideo, lepiej się chyba nie dało tego zrobić, dzięki Marcin!
Dobra robota, więcej testów, szczególnie dokładnych równych urządzeń.
Super, że robisz takie testy.
Mega ukłony 👍👍👍👍
Mądrego człowieka to i dobrze posłuchać
Bardzo precyzyjnie wyjaśnione
Widać że kupa przy tym pracy
Jakaś odmiana w porównaniu do tego wszechobecnego bułeczek
Fajny kontent pozdrawiam
Rewelacyjny, profesjonalny film a także test - bardzo przydatny dla kogoś, kto chce wiedzieć, co kupuje. Super robota - jak zwykle zresztą!
Pana materiały są Super - Wielki Szacun. Pozdrawiam i życzę jeszcze wielu pomysłów.
Super materiał! Nie ukrywam, że te zestawienia w arkuszu kalkulacyjnym są dla mnie bardzo pomocne. Dobra robota!
Jestem pod wrażeniem testów i arkuszu z wynikami
Wielki szacun za pracę I profesjonalizm
Marcin, to teraz posłuchaj, bo patrząc na te watomierze, zastanawiam się czy w ogóle licznik od energetyki zobaczy takie mW poboru. U siebie zauważyłem pewne rozbieżności, np dokładny watomierz i pomiar jeszcze potwierdzony multimetrem, a licznik dostawcy widzi zamiast 2.5W to 1W. Warto to sprawdzić !
Super materiał Szafa a człowiek czytał jakieś materiały i się okazywało że nic nie pobiera jak jest w gniazdku Pozdrawiam
Jestem pod wrażeniem.
Wielkie dzięki za materiał.
Porządna robota 💪 pobór to ja wiedziałem że nie jest duży ale boję się żeby mi się chałupa nie spaliła także zawsze wyłączam...
To że zobaczyłeś na oscylogramie tego miernika mocy impulsowy pobór prądu nie świadczy o tym, że zasilacz jest impulsowy. Na wejściu zasilacza jest mostek prostowniczy obciążony kondensatorami, które to wytwarzają napięcie niemal stałe o wartości bliskiej 230V * sqrt(2) czyli mniej więcej 330V. Ze względu na to, że obwody zasilacza mimo wszystko są pewnym obciążeniem to kondensator jest rozładowywany ciągle, a to tworzy na nim tętnienia. I te szpilki to momenty doładowania kondensatora przez sieć w maksimum i minimum sinusoidy. Zasilacze liniowe (z klasycznym transformatorem na wejściu) też będą miały taki charakter. To że jest impulsowy to chodzi o to, że układ wewnętrzny (sterownik/generator) generuje impulsy podawane na znacznie mniejszy transformator z większą niż sieć 50/60Hz częstotliwością rzędu dziesiątek/setek kHz. Ale te impulsy obserwowane nie dowodzą tego, że to impulsowy. Pozdrawiam
Wyraźnie widać ze facet nie jest elektronikiem. Podglądnął taki test w innym filmiku i powtórzył.
@@stanislawpalka9015 Mocno może wprowadzić w błąd, no ale może autor przeczyta i każdy skorzysta bo temat ogólnie ciekawy :)
Dlatego jestem na TH praktycznie od początku! Merytorycznie, profesjonalnie. Brawo!
Super test!
Chętnie zobaczył bym porównanie wykrywaczy przewodów w ścianach na Twoim kanale :)
Przyłącze się do prośby. 👍
Ja też.
Większość multimetrów jest wyposażona w funkcję NCV. Można również to przetestować.
Mega robota! Dzięki za staranność i szczegółowość!
Takie filmy lubię najbardziej.
Prosto, jasno, wyczerpująco. Profesjonalnie.👍
Kawał dobrej roboty. Dziękujemy!
Szacun za poświęcony czas! Fajny byłby analogiczny materiał z zasilaczami laptopów. Pozdro!
Mega test. Szacuneczek i czekam na kolejne.
Dobra robota. Widać, że "słynne" chińskie marki nie grzeszą sprawnością. Prosimy o pomiary w stanie standby TV, monitorów, komputerów stacjonarnych, laptopów... wszystkiego co chętnie zostawiamy włączone i zapominamy. Może uda się wskazać jakąś główną grupę cichych podkradaczy prądu :)
Ciekawe jak to przy rocznym użytkowaniu wychodzi taka różnica sprawności, no ale to też da się oszacować, poszukać w Internecie rocznego poboru energii przez smartfon...
czyli około 7kWh(?), ale ładowarki nie mają 100% sprawności...
Różnica poboru energii podczas ładowania to ok. 1,63kWh, dochodzi pozostawienie ładowarki w gniazdku i wyjdzie nam, że rocznie korzystanie z urządzenia markowego jest 4PLN tańsze. Czy to wyrówna cenę zakupu w okresie eksploatacji?
Ojoj zgadzam się moje 15 letnie kostki samsungowe już piszczą jak powalone ale nadal nie ma problemu żeby ładowały
Dobra robota, choć i tak nie będę odłączał ładowarki bo za 2 złote roczne, nie chce mi się tego robić...
dzięki
Jakiś czas temu byłem bliski usunięcia subskrypcji, ale widzę że kanał wyszedł na prostą ! Bardzo fajne i merytoryczne badania przy tym utrzymane w prostocie.
Mam nadzieję że reszta filmów są na podobnym poziomie plus bardziej na luzie, żeby ktoś poza geekami to oglądał (wyświetlenia muszą się zgadzać).
Dzięki. Świetna robota. 👍👍
11:16 może się przydać z podziałem na zimowe i letnie :)Szacun za włożoną pracę.Pozdrawiam
Super. Dzięki za taką profesjonalność . Jest tyle produktów , że trzeba posiedzieć by na bubel nie trafić. Tu fajnie na tacy podane np. Aukey w teście się nie zwiodłem
Świetny materiał. Daje lajka i suba. Widać, że profesjonalnie wykonane testy odpowiednim sprzętem.
Zaciekawił mnie przebieg prądu w tych ładowarkach. Ciekawe jak współczesne liczniki energii montowane w domach reagują na takie przebiegi.
Super film i pełna profeska. Masa pracy i skondensowany film. Brawo.
Super poradnik. I tabelka. Od razu widać które mają lepsza wydajność i mniej pobierają w ciągu roku. Niby małe wartości, ale jak policzymy ile tych małych złodziei prądu w domu jest, to już zaczyna robić się pewna różnica. No i też widać, że niektóre firmy lepiej do tego podchodzą przez wydajność a wiec mniejsze straty podczas ładowania. Ciekawie wypadła Hama, nawet zaskakująco.
Dzięki wielkie za tak dokładny i pracochłonny test.
Pełen podziw za chęci bo mało komu by się chciało sprawdzić jedną ładowarkę a tu kilka różnych i przejrzyście przedstawione
Kiedyś znalazłem Twój film (nawet nie jeden) o akumulatorkach i zrobiłeś go super pro. Dziś zastanawiałem się nad zakupem ładowarki i pomyślałem że sprawdzę czy testowałeś. No i oczywiście że jest teścik pro.
Super dzięki że robisz tak wartościowe testy. Jestem fanem!
dzieki za material
Świetna robota! Zagadnienie szczegółowo zbadane i wyjaśnione. Dziękuję za ten film 👍
Gratuluję cierpliwości przy pomiarach. Dzięki za poświęcenie czasu
Swietne porownanie :)
Super, a zawsze wszyscy mówili żeby odłączać ładowarki z sieci bo pobierają dużo energii. To teraz ciekawe ile pobiera np. wyłączony TV
Niby było wiadomo, ale co test, to test. Super 👍
Dzięki, Szafa!
Szacun Marcin za wytrwałość 👍
Mam kilka takich ładowarek ale żadna nie nagrzewa się do temperatury 40C w zadnym miejscu, wręcz przeciwnie pracując utrzymują temperaturę pokojową. A tu na filmie widać na kamerze termowizyjnej temp około 50C , dośc zastanawiające jaki sprzęt jest tu testowany. Prawdopodobnie jest tam jakieś zwarcie. Bardzo fajny sprzęt pomiarowy zaprezentowano w filmie.
Pozdrawiam
Miałem chiczyka z szybkim ładowaniem i szczerze mówiąc nie szło jak złapać po 10min pracy ok 60stopni Wylądowała w koszu .
Szacun. Bardzo rzetelny materiał. Dzięki za podzielenie się tabelami z dokładnymi danymi!
masz racje łapa dla ciebie!!
Super ze robisz też weryfikacje sprawnosci oraz dzielisz sie sprzetem jakiego używasz - może se kiedys taki dam rade zakupić :). PZDR
Super test! Dzięki. Brakowało mi takiej wiedzy.
To jest kawał dobrej roboty :)
Jeszcze jedno, słowotok prowadzącego jest dużym plusem!!! Bez eeeee, yyyyyy... PETARDA! Aż miło się słucha 😀
Tak. Zdecydowanie SUPER!
PEŁNA PROFESKA.
Fajny ten film, naprawdę wartościowy!
Brudna robota. Dzięki
Super materiał! Dzięki wielkie, mega doceniam poświęcony czas.
Materiał pełna profeska 👍
I to jest profesjonalna robota. Dzięki 👌👍💪
Super! Dzięki za filmy i pliczki do sprawdzenia. Korzystam z bateryjek po sprawdzeniu wyników testów :)
Dzięki, trud, poświęcenie mnóstwa godzin, aby pokazać nam ten test, u made my day :))
Wielkie dzięki za materiał, zawsze cenie Twoje filmy za rzetelność, uczciwość i tematykę. Czekam zawsze na nowy film, pozdrawiam:)
Material jak najbardziej potrzebny. Mozesz odniesc sie do systemu haarp na alasce chodzi o sterowanie pogoda czy jest wogole taka opcja?.
mistrzostwo . Dzięki.
Pełen profesjonalizm, bardzo dobry material.
Bardzo przydatny filmik , rozjaśniający w porównaniu z innymi kanałami z recenzjami
Dziękuję za profesjonalny test!
Dziękujemy za Twój wkład😊
Z zasady zachowania energii wiemy, że energia nie ucieka donikąd. Skoro używam w żyrandolu tradycyjne żarówki 5x 60W zamiast ledowych źródeł światła, to 300W mniej zużyję na ogrzewaniu pokoju, bo te żarówki o tyle właśnie nagrzeją mi pokój. Termostat systemu ogrzewania wcześniej wyłączy grzejnik. Bilans energetyczny domu musi się zgadzać. Podobnie z ładowarkami. Nawet jeśli pobierają energię z gniazda sieciowego, to energia ta pozostaje u mnie w domu. Pozdrawiam!
mega robota, oglądam dalej
to jest super!!! dziękuję panu!
Dzięki za super materiał, bardzo przydatny film ! Pozdrawiam
Dzięki za film pozdro!
Kupę porządnej roboty zrobionej przez Ciebie, łapka w górę :)
Dzięki Szafa ❤
Podejście w pełni rzetelne i profesjonalne, a w dodatku przystępne. Ceni się to.
Eleganckie zestawienie.
Jeżeli chodzi o ładowarkę która miała awarię, to albo była uszkodzona albo został dostarczony wadliwy egzemplarz, ponieważ u mnie ta sama ładowarka ani się nie nagrzewa nawet przy ciągłym ładowaniu, ani nie pobiera tak dużo prądu w spoczynku.
Świetny materiał jak zawsze profesjonalizm
Dobra Robota Szafa, Props leci.
Może sprawdzić smart żarówki? Ile pobierają energii w stanie wyłączonym.
Jak najbardziej żeby takie materiały się pojawiały .
Pozdrawiam.
Szafa a co jak zostawiam telefon podłączony na noc? Jak się naładuje to ładowarka pobiera tyle co jak nic nie jest podpięte?
Bardzo dobry i rzetelny film. Czekam na dalsze testy. Dzięki! :)
Jak zwykle szafa nie zawodzi. Bardzo ciekawy materiał 👍👍👑
Super film. Oszczędności na maxa. Mając jakieś 20-25 tysięcy ładowarek to naprawdę robi się duża kasa.
ciekawy test, dobrze zaplanowany i wykonany ... przydał sie bo właśnie planuje kupić jakąś mocniejszą ładowarkę
Odnośnie takich pomiarów jak się sprawują liczniki energii elektrycznej, czy nie są te zużycia poniżej progu wykrycia/szumu dla liczników z rozdzielni?
Podszedłeś do tego z sercem. 👍
Świetny materiał. Przydatny, szczegulnie w tych czasach. Pozdrawiam.
Fajny materiał. Zdecydowanie więcej!