Дитячі самогубства. На холодну голову аналізуємо хайп, який налякав батьків | Як не стати овочем
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025
- Сьогодні ми поговоримо про те, як українців лякали нібито черговою епідемією самогубств. Чому сенсаційні матеріали із висвітленням подробиць суїцидів небезпечні. І що робити батькам, щоб захистити свою дитину.
Підтримати ініціативу "Як не стати овочем" на Buy me a coffee -www.buymeacoffee.com/hownottobecomeavegetable або на TH-cam - кнопка "Спонсорувати" під відео 👆
У відео ініціативи "Як не стати овочем" експерти та Оксана Мороз розповідають про важливість інформаційної гігієни та боротьбу з дезінформацією в умовах гібридної війни росії проти України. Вони ділиться своїм досвідом розпізнавання фейків і підкреслюють важливість критичного мислення та перевірки джерел новин. У відео також розглядається інформаційна війна та гібридна війна росії проти України, зокрема у 2022-23 роках.
___________
В нас є ще багато цікавих відео про методички Кремля, інформаційну війну та інформаційну гігієну:
👉Без “дурнуватих українчиків”. Як змінився телеконтен після 24 лютого - • Без “дурнуватих україн...
👉Дискредитація ЗАЛУЖНОГО: детальна хронологія кампанії проти Головкома ЗСУ - • Дискредитація ЗАЛУЖНОГ...
👉 Радянський “Перець”: люди одночасно сміялись і боялись? Розповідає Лідія Смола - • Радянський “Перець”: л...
👉КІБЕРСПОРТ ЯК ШОУ-БІЗНЕС: геймінг не менш важливий за кіно? Розповідає V1lat - • КІБЕРСПОРТ ЯК ШОУ-БІЗН...
👉Мобілізація здорової людини. Не голі і не босі. Розповідає Гліб Стрижко - • НЕ голі й НЕ босі. МОБ...
👉 Як відрізнити професійного психолога від шахрая? Розповідають психологи - • ВАШ ПСИХОЛОГ ШАХРАЙ? Я...
👉Ефект Лебіговича: чи може “мем” стати новим політичним лідером? -
• Ефект Лебіговича: чи м...
#якнестатиовочем #війнаросіїпротиукраїни
Дякую за відео, хоч і не вчасно... Взагалі сумно що як моїм батькам колись було плювати на мої почуття, на те що вони роблять зі мною, так і зараз... Маю знайомих підлітків, які відчувають схожі емоції, депресію, реальну важку депресію, булінг в школі - але батькам плювати. Вони винять якісь секти, про які начиталист у вайбері, забирають у дитини речі, винять ігри, однолітків, інтернет, насильно водять в церкву і до ворожок, а головне продовжують шалено критикувати за будь що, нав'язувати своє бачення життя, знецінювати і вимагати.... Це боляче бачити... Багатьом людям не варто робити дітей, поки не пройдуть курс психотерапії...
Дуже розумію вас.
Те саме було і в моїй юності.
У кінці 90-х.
Нічого не змінилось,нажаль.
Навіть якщо зараз підняти цю тему у розмові з батьками,то починають звинувачувати.
Є надія,що вони інакше будуть ставитись до мого сина.
Але тепер я буду контролювати цей процес
@@irinavoichenko3 Ой, не кажи. Я теж таке переживав.
Те саме. На жаль для мене єдиний вихід - неконтакт. @@irinavoichenko3
А історія про синіх китів - це класичний приклад моральної паніки. Аналогічні виавдки траплялися на початку двадцятого - напиркінці дев'ятнадцятого сторіччь. Тоді батьки лякалися, що радіо або газети розбестять їх дітей, що за допомогою поїздів діти втечуть від них, а за допомогою телефону змовляться про щось страшне
Шановні, а чому ви в своїх рекомендаціях не згадуєте про чи не основну причину підліткових самогубств? Це ж неблагополучна атмосфера в родині. Не обов'язково це має бути родина алкоголиків чи наркоманів. Часто це зовні балгопристойні родини, але, приміром, з надмірним контролем за дитиною. І у випадку нещастя вони будуть звинувачувати кого і що завгодно (інтернет, друзів, кіно, мультики,), але не себе
так то це є в порадах від психологині, навчитися слухати своїх дітей і говорити з ними
@@NatmerMunAlikorn не було "не тиснути на дітей, будувати стосунки засновані на довірі". Проблемні батьки часто розмовою вважають допит з орвисновками
@@kattyk5971що означає «не тиснути»? «слухати дитину» це цілком про здорову комунікацію. ви ніби обурені що думку не сформулювали словами які саме ви персонально вважаєте коректними. батькам які дійсно не розуміють що таке «слухати дитину» так само не зрозуміло що таке «не тиснути». поради цілком вичерпні, але ніякий ролик на ютубі не допоможе батькам яким потрібен окремий курс у психотерапевта
Дякую за важливу та цікаву працю. Вподобайка з повагою🙌 Хай береже Бог захисників нашої неньки 🙏 Слава Україні 🇺🇦
Дякую за світлий промінчик у купі інформаційного мотлоху
Дякую!
За універсальні правила дякую. Наразі працюю вчителем та енфлюенцером тому маю слідкувати за тим, що пишу. ) Передчасна ссерть це завши трагедія.
Труха канал якому не має віри, цей канал себе вже дискредитував з неправдиіими почтами та відео з прильотами ледь не в режимі онлайн.
Причиною самогубства може бути напад психозу, початки шизофренії.. Це дуже важко розпізнати, але в сімї де люди намагаються зрозуміти один одного цього вдасться уникнути..
Причиною самогубств може бути і депресія, причиною якої може бути як якісь життєві події так і стан біохімічних процесів в організмі, так і щось інше. Підлітковий організм окрім того що переживає гормональний сплеск ще й потребує більшої кількості вітамінів та мікроелементів, нестача деяких з яких може й викликати депресію зокрема. Батьків не лише лякати потрібно а давати потрібну інформацію від спеціалістів, але для цього журналістам треба орієнтуватися трохи на інший підхід.
Перш за все потрібно любити своїх дітей,розмовляти,довіряти,цінувати.
А багато батьків так себе поводять,ніби дитина-це щось неважливе.Страшно піднімати якісь важкі теми у розмовах,тому що самі батьки цього не вміють,не знають,як любити свою дитину.
Не голодне-і слава богу.
Говорю як дитина.
І сама я мама
jedyna prycxyna suicydu - bezbozzxja=gordynja .
@@irinavoichenko3 Так, це серйозна проблема. Було би корисно якби українмькі батьки прочитали би працю Стівена Р. Кові "Сім навичок високоефективних людей", особливо там де йде мова про емоційний банківський рахунок. Але такий контент в Ютубі мало хто дивитиметься. Наше суспільство вже розбалуване і пересичене хайповим. Такі речі можна було б легше штовхати десь так в 2013-2018, коли ніші були менш заповнені.
Теж пам'ятаю що не вистачало в дитинстві адекватної уваги батькі. Але й те що написав про проблеми на рівні біохімії я пережив на власній шкірі.
Насправді з дітьми треба говорити і якщо не вистачає власного скіла слід задіяти медіатора, наприклад, психолого.
Буквально через декілька днів після виходу вашого сюжету, поліція нашої області проводили нараду для шкільних психологів та соціальних педагогів з меседжем "все так страшно, поможіть" і наводили невтішну офіційну статистику. Заколисування не допомагає, як і крики "все пропало".
Боже правий! Як багато синіх китів в інтернеті... А в дикій природі їх тепер катма!
катма це з якого говору слово?
@@yurik8468 тобто-обмаль.
"ШАРОМ ПОКАТІ"
@@yurik8468 З українського. Значить - нічого!
@@ПетроСлавинський-м5э Літературне? Бо я також можу навернути бараболі із моєї пательні.
@@ПетроСлавинський-м5э теж ніколи не чула таке слово. Словники кажуть, що воно не літературне, а розмовне. Тому цікаво, в якому регіоні воно поширене
😮😮❤
prosto treba uzakonyty evtanaziju .
🐳🐳🐳
Якщо хтось скоїв самогубство, то нікого не треба розуміти. Сказати "яке ж воно дурне" та забути, щоб нікого не спокушати.
Розуміти має лише поліція, але це розуміння потрібне для того, щоб виключити 1) вбивства, 2) доведення до самогубства.
Це вже давно проїхали.
Напевно контент не завжди готовий вчасно. Але ця тема актуальна завжди. Проблема ж не залежить від того є інфопривід на цю проблему чи ні.
@@SergiyYuця проблема вічна.
Ви не туди потрапили,якщо таке пишете
tak. prohavaly y vysraly..
Плутаєте хайп з масованим російськім іпсо. Орки нас тупо варять у демотиваторах і в Україні майже не залишилось українськіх медіа.