Мешкала в Італії 2 роки та тусявила з італійцями,бо бойфренд був італієць , його мама додавала гриби))). Тепер за корицю, я мешкаю на Кіпрі зараз десь років 15 і вони корицю додають завжди. Я її ненавиджу, та ще й чоловік кіпріот ,котрий як і мій італійський бойфренд хоче грибів нейтральних,то додаю, діти також фукають,якщо грибів немає чи їм телятина відчувається ( свинину трескають,аж за вухами тремтить)))Але кориця шкоди не коїть,вона не за для смаку,а трохи нейтралізує смак мняска. Я вегетаріанець і коли готую осьміножків, то завжди трохи додаю.вона навіть для мене не відчувається ,але прибирає запах неприємний)) .
Богдан сказав не дуже розгорнуто, то я трохи додам з вашого дозволу. В Італії є семола і є семоліна. Семоліна то звичайна манна крупа з мякої пшениці, її додають до борошна коли випікають хліб, пироги і таке інше. Манну кашу з неї можна варити, я варив, хоч самі італійці таку страву не знають. Семола це технічно теж манка, але подвійного помолу і тому дуже дрібненька. Її роблять з твердої пшениці, і так і називають semola di grano duro. Використовують в основному для макаронів всіх видів. На півдні італії яєчна паста не є дуже популярною, там історично більше роблять тверду пасту, бо вона краще зберігалася. Семола, сіль, вода - пропустити через прес і висушити. Пулія, Калабрія, Неаполь чи Сіцилія - то все буде в основному тверда паста. Сіцилія взагалі була основним виробником твердої пшениці від часів Римської імперії і аж десь до 19 сторіччя в сучасній Європі. На півночі, а північ була історично завжди багатшою, там люди вже могли собі дозволити яєчну пасту часто. Всі ті пасти-фрески в основному з Півночі Італії, Бергамо, Парма, Генуя. А от до прикладу Сардинія більше спеціалізується на равіолі. Це плюс-мінус як у нас вареники, тільки там тих вареників сотні видів. І це все теж паста. От написав вам це все і знову захотілося до Італії поїхати. Будьте здорові.
@@dmitroukr нічого не можу сказати не знаю. В твердих сортах основна перевага не твердість а вміст білку. В хорошої пшениці буде від 13% а навіть і більше 14% буває. Якщо в Україні таке вміють вирощувати то Італія купить залюбки.
Італійці котрі постарше чудово знають манну кашу - років 30-40 тому це було там дитячою, як і в совку. Тільки на молоці (не з доданим молоком) і з багато масла
Мені здається порівняння з Висоцькою це образа для Даші, вона набагато більш приємна людина, вона впевненіше поводить себе на кухні, її поради частіше мають сенс, і те, що готує Даша якщо і є певним українізованим варіантом лазаньї, але в тому, що вона робить є хоч якась логіка і в кінці це схоже на непогану домашню страву. Якби цю лазанью робила Юля вона б зробила листи зі сторінок сборника стихов Лєрмонтова, болоньєзе готувала б на горілці, бешамель на кончаловском, а в кінці програми ще й спалила б пів кухні
Про гриби. Всі ці народні забобони про так зване виявлення отруйних грибів завдяки цибулині, чи зміні кольору якоїсь ложки та інше - це НЕПРАВДА!!! Є гриби, які не змінюють ані колір, ані нічого, як бліда поганка. Тільки потім через три доби помреш та й усе. Є павутинники, які мають в складі ореланін, який приблизно через три тижні викликає ниркову недостатність. Та взагалі то окреме питання. Реально захиститися від отруєння грибами - то брати виключно відомі вам гриби. Чи не брати їх зовсім, а купляти штучно вирощені істивні. Ну і про ботулізм теж нагадую, бо в домашніх умовах консервувати гриби без автоклава - це рити собі могилу.
@@andriihryb5596, в українських умовах реально отруїтися можна лише пластинчастими грибами (гриби в яких знизу капелюшка йдуть радіальні смужки/пластини, як в шампіньйонів, глив, лисичок і т.д.), трубчасті гриби (гриби , що мають знизу капелюшка шар з безлічі трубочок з численними зовнішніми отворами, типу, як монтажна піна, не є отруйними, за винятком сатанинського гриба), максимум, записують страву, як карпатські гірчаки, сатанинський гриб не смертельно отруйний, але його дуже легко виявити, оскільки він якщо зламати його капелюшок, то можна виявити яскраво-червоне забарвлення.
Насчёт ботулизма. Помню на 5 курсе мединститута профессор кафедры инфекционных болезней рассказывал историю про дедушку, который попал к ним в отделение с ботулизмом после того, как поел бомбажных грибочков. Важно, что дедушка ими закусывал, и в первый раз врачам удалось спасти пациента. Выписали дедушку, и он на радостях решил отметить свое выздоровление - выпить и закусить все теми же грибами. Он их после первого раза заботливо закрыл пластиковой крышкой и поставил в холодильник. Чем закончилось точно не помню, но скорее всего плохо.
Слухаю, як Даша-креветка розказує про (о боже!) томати в банках, які нарешті з'явились, і аж здригаюсь. Це зараз ми носом крутимо - така моцарела підходить чи сяка, пармезан чи замінник, а тоді ж це все такою екзотикою було. Що урвав, те і їси. Дивилися на ту Дашу і думали, от нахіба ти все це готуєш з інгредієнтів, які складно дістати? Слава богу, що совок розвалився. Ми хоча би про їжу нормальну тепер знаєм достатньо і маємо її у доступі.
Італійські томати в банках найсмачніші, тому що їх закручують в банки в самий пік сезону, коли ціна на помідори найменша. Тому ви відразу отримуєте двох зайців, і хороший смак і хорошу ціну. Якщо ви живете в Херсоні чи Миколаєві, то можете проігнорувати цей текст, бо ваші помідори найкращі, а всім решта купувати італійські і можна і треба.
Підтверджую, як херсонка з дачею ! Завжди садила багато томатів, закатувала з них теж багато, і без шкірки у власному соку теж. Яка там Італія. Зараз там бути неможливо, три роки дача без поливу та догляду. Чекаємо на звільнення наших територій.
Богдан правий. В мене є паста-машина, я вмію робити пасту, в мене є досвід і я на четвертину італієць, але при тому всьому я ще жодного разу не зробив пасту кращу ніж хороша магазинна. Це просто нереально. Пачка будь-якої фабричної італійської пасти буде набагато смачнішою. Тільки Баріллу не беріть бо то шлак. Максимум що можна робити вдома то локшину.
@-..-shalena_bdgilka з недорогих De Cecco нормальна, La Molisana хороша, з трохи дорожчих Garofalo або Rummo. Але найпростіше дивіться на її зовнішній вигляд. Вона не має бути яскраво жовтою чи оранжевою і не має бути блискучою. Ідеальний колір то приблизно як розрізана картоплина, такий мутноватий біло-жовтий. Поверхня пасти має бути шорохувата, як промакальний папір приблизно. Якщо знайдете на пачці текст trafilata al bronzo це хороший знак, якщо написано Lenta Lavorazione то вже зовсім добре. А якщо вам пощастить побачити текст на зразок Pasta di Gragnano, ну то вже ідеально. Ну і бажано не переварити її, на пачці завжди написано скільки часу треба готувати, то готуйте спочатку у воді на дві-три хвилини менше ніж на пачці вказано, і вже потім доводьте до потрібної вам кондиції в соусі, доливаючи при потребі води в якій паста варилася.
@@ИринаСуровцева-о7р та от же написав, De Cecco, Molisana, Garofalo, Rummo, Liguori, Voiello. Але враховуйте що я живу в Голандії і пишу ті марки що тут можна купити. А які у вас продаються я не знаю, тому і краще звертайте увагу на зовнішній вигляд, походження і секретні кодові фрази що я десь тут вище чи нижче перелічив.
"Взагалі готувати дуже просто, тобі потрібно...і пуста пляшечка". А можна взяти повну пляшечку просекко, наповнити келих і замовити доставку - от тоді точно просто)
Ніт. Часом готувати страву для себе - це еротика. Довести до смаку і гарно викласти презентацію. Це кайф від власної майстерності, якщо ти сантехник чи програміст, але їжа має бути свіжоприготована
У мене відчуття ніби вона аш занадто мила, ну ніби або вона себе поводить трошки як дитина, або зі до своїх глядачок ніби звертається як до дітей, плюс із за того що це виглядає награно все стає ще гірше
А от розповідати про синіючу цибулю і закликати усіх збирати гриби - це злочин. Більшість людей, як і ти, отруйні гриби від їстівних не відрізнять. А це причина чималого відсотка смертності. Не маркер - величезна купа їстівних грибів має темніючий сік, зате ні бліда поганка (мухомор зелений) ні мухомор червоний, ні мухомор пантерний темніючого соку не мають. І якщо з червоним чи пантерним ви з гостями тупо зловите приход (а якщо злити бульйон, то і не дізнаєтеся що там щось не так було, то у блідої поганки доросла смертельна доза в середню погоду десь один гриб, і це прямо часта причина летальних отруєнь
Про гриби в лазаньї. До більш-менш дорослого віку, куди не приходила, в закладах хтось вирішив, що в лазанью обов'язково треба грибочки. Принаймні, так було в дешевих місцях (ну які могли собі раз в ніколи дозволити студенти). Тільки році в 15-16 з'явились кафешки, де перестали займатись тим знущанням. І, видно, на телебаченні ця мода теж була. Рада, що це змінюється і кухарі вчаться:)
Зазузглила про цю програму, і вона закрилася аж у 2009 році, тож випуску аж ніяк не 10 років. Я думаю, там всі 18 є) Ось подумала, що позавчора повернулася з Італії, а лазанью там так і не спробувала. Привід поїхати ще раз. Але вперше я пробувала лазанью в Україні, мій хлопець приготував. І вона була настільки смачна і я так завзято її їла, що зламала зуб! Довелося йти до лікаря. Оце, я вважаю, показник!😅
Лайфхак із цибулею та грибами не працює!!! Це я кажу не як кухар, а як фельдшерка. Бо потім після таких лайфхаків люди і потрапляють до швидкої допомоги з отруєнням.
Дякую вам за ваші відео і одужання вам 💚 блін, я мало тєліка дивився, але точно в ті часи ніколи не бачив україномовних кулінарних шоу ( все було російське ( а та висоцька так багато здається всюди була, я думав шо вона з України чомусь... Хоча в будь якому випадку все було російською, щось україномовне було рідко і мало.. Ну як, на початку 2000х було, а далі, чим ближче до 14го, тим більше мені здавалося що нас ніби поглинає московія в усіх сенсах, але всім пофіг.... Сумно... Але добре що хоч зараз все міняється
Богдане дякую за огляд. Цибуля не працює, брати треба тільки знайомі гриби в яких ви впевненні. А ще на фоні дзеркала ти нагадуєш чортика з металевими ріжками))))
Як "піддослідного" пропоную ще канал Fire Kitchen , дуже красиво знято, на природні, без жодного слова, соковита картинка і т.д, але от якість страв...
Богданчик, красава, мені сподобалась назва цього ролика, так одразу Сіцілія згадалась 😂😂😂 Дякую за ролик. Лазанья це мое все - вчилась у свекрові, вона з Палермо. Бешамель найкраще за неї навчилась робити - гладеньку, без комочків. НО: Ніякого сиру окрім трохи пармезану!!!! В мене судоми починаються коли чую 'сирний соус'.
Богдан, це шоу не 10 років тому зняли. Воно було з 2007-2009 на Інтері і потім 1+1 ще до 2015 наче показував. Тому те що вона пояснює, що паста це макарони, це було прям відкриття, бо я про це дізнався вже в дорослому віці))
Подвійна подяка, за україномовний контент і огляд саме україномовного шоу💪🏻🇺🇦 Чекаємо на новий контент. Я б подивився огляди якихось перших випусків Мастер шефу. Не знаю, чи то травма для тебе чи навпаки буде в кайф, чекаю))
Ваші коменти-поради - то скарб, стільки корисного дізнаюся. Дозвольте і мені трохи подушніти 😊. Запхнула вона то у духовку, бо так не треба слідкувати за соусом, він там собі тушиться, не пригорить. Яловичина - то і телятина теж, так що з Вашою українською тут все ок. Гриби треба обов'язково відварювати, якщо вони з лісу, а не з грибної ферми. Уррррааааа, тепер і я у Клубі душніл 😄😄😄
@@yurkeschз борошна абразив - як з гівна куля. Якби гриби були у борошні і пісок був би абразивом - це логічно. В даному випадку, скорше, мався на увазі саме абсорбуючий ефект ( адже мова йде не лише про пісок, а про бруд взагалі)
@@yurkesch Борошно сама абсорбує пісок. Який воно абразив? Воно вбирає вологу і зліплює бруд - робить те саме, що активоване вугілля з молекулами токсинів (і не тільки) в шлунку
Це працює. Тільки майте на увазі що це працює не завжди і не для всіх грибів. Тому якщо цибуля почорніла то гриби точно треба викинути. А якщо не почорніла то це ще нічого не значить.
@@barmalini "Це працює, але не працює" - буквально ваші слова. Останнє ваше речення підтверджує те що ця, вибачте на слові, дурня, не працює і через це гинуть люди. Шановні, якщо не знаєте гриба і не впевнені на 100% - не беріть ніколи.
@@gachiua1416 якщо не знаєтеся на грибах але дуже хочете збирати їх у Франції, то не полінуйтеся зайти в аптеку з кошиком. Там вам їх перевірять і це нічого не коштує.
Дуже цікавий огляд😌Доречі цікава програма, приємна Жінка, в сто раз краща чим запорєбрикові лохи! В неї хоч нічого не горить і не виглядає наче їжа для свинок, ще вона тепла і приємна😅Відео круті, дуже цікаво дивитись, оглядай українські кулінарні програми частіше, наші програми навіть слухати приємніше🌸
Колись я готувала такий соус бешамель...от як раз певно по рецепту картати...Господи.....що то було...він так збільшовсямв об'ємі...почав з кастрюлі втікати😂 потім я ним залила якиймь пиріг чи фарш....і аоно там піднялося до духовочних небес..аое ж хто знав..😂але страва пам'япаю вийшла смачна😂
Я дізналася, що паста - це саме макарони десь в 2011. До того (та і ще кілька років після) я пасту в очі не бачила. На відміну від макаронів, з якими ми були знайомі давно 😂
Не тільки макарони, макарони це підвид пасти. Один із багатьох, бо наприклад равіолі це теж паста, і лазанья паста і тортеліні паста. Взагалі слово паста італійською мовою означає тісто, тому все що з тіста робять і потім варять буде пастою. А от про те що роблять з тіста і смажать чи запікають то вже пастою не називають. Така от цікава мова.
О, кльово, а я році у 2005 в школі разом з вивченням англійської (вона десь на перших сторінках одного з оксфордських підручників фігурує). І тоді навколо мене цього реально ніхто не знав
Ні, Даша і в житті розмовляла українською. Років 10-12 тому вона вже мала кафе Картата Потата і якийсь час була спонсором/патроном дит.будинку, в якому я працювала. Вона приїжджала до дітей, привозила подарунки і спілкувалась. І говорила вона тоді українською
Колись десь почула, що корицю можна додавати до фаршу, бо вона має підкреслити, розкрити смак. Спробувала - було нормально. Але і без неї було б нормально 😊
От я не люблю готувати 😅 просто по статусу мами доводиться. Але після оглядів Богдана, хочеться піти в магаз, купити продуктів і приготувати лазанью 😂 Одужання пальцю !
Про корицю, так не роблять, але я теж додаю (чисто через власні експерименти). Одного разу додала до мʼяса корицю і дуже сподобалось. В болоньєзе теж смачно, але це смаковщина, як кажуть)😂😅
Польський гриб дуже пошириний.Він схожий на білий.Смачний і м'ясистий. З баклажанами-,то мусака.Я її дуже люблю.Але то ніяк не лазанья. Живу в Іспаніїї дуже довго.Такої ,як у цієї панянки страви,ще жодного разу не зустрічала.😂
Мабуть вона про англійський соус з петрушки говорила. Там як раз борошно, масло, молоко, сіль-перець і петрушка. Не буду стверджувати що для лазаньї найкраще використовувати саме його, але вцілому соус непоганий - спадщина з часів окупації Британських островів французами.
Цибуля з грибами як маркер не працює. Працює тільки досвід та контрольна перевірка від когось знайомого з грибами. Найдрібніший сумнів, - гриб іде до смітника.
А прикиньте: Ой, брат! Ой, гриби такі файні збирає!...І тут - БАЦ! - цибуля посиніла!!!)))🍄☣ Факап на всю країну + грандіозний сімейний шкандаль....😅😬😱 Богданчику, одужуй швидше, і більше нас так не лякай!!!🥲😇
Шоу Картата Потата закрили на Інтері в 2009 (!) році, тому в той час дійсно всі ці речі були в новинку. Богдане, прошу, не кажіть що це було 10 років тому, бо ж щонайменше 15, а були ж ще більш ранні випуски 🙏 Дякую за відео ❤
І це завжди вказівний палець лівої руки. У кого нема шраму на ньому, то ви взагалі хто. (у мене буквально два шрами, один від ножа - в дитинстві хліб різала, а другий від топора)
Про красители, шпинат - топ, но сок морковки или буряка растворяется при готовке и получается либо чуть-чуть розовая паста, а с морковкой, что она более желтая чем была бы так и вообще не заметно, а вот зеленый цвет сохраняется, с ним никаких проблем
@@SHYNKAROV перше відкриття: селера дійсно дуже треба, друге: дійсно набагато краще тушкувати години 1,5-2 бо раніше в мене все плавало через цей брак часу) Хочу готувати ще, куплю меншу форму. З кожним наступним разом все простіше)
В парку в місті не можна збирати гриби. Гриби можуть бути отруйними за рахунок речовин, що вони адсорбують з навколишного (брудного в місті) середовища. Цибулька не допоможе
Дуже довго Потата тошнила з тістом і за грибами ходила. Де б я так мудохався. Купив листи на лазаню, обсмажив цибульку з салерою (нема салери - не додаю ) додаючи вино (нема вина - не додаю) і домашній кетчуп чи збиті в блендері свіжі помідори з водичкою (можна і без води) додав фарш, забабахав бешамель (чи як він там називається) з додаванням мускатного горіха. Переклав як шубу - лист тіста, фарш, бешемель та посипав сиром, так 3-4 рази і в духовку. Вже перевірено, після моєї лазаньї точно буде секс))))
Забагато випусків подивився, щоб дивитись і далі без підписки) Щодо лайфхаку з цибулею, доля правди в цьому є, але якщо все що в лісі знайдеш варити цибулею і та не посиніє це все одно стане останнім обідом. Не знаю назви хімікатів, але суть в тому що якись з складників цибулі реагує з одним з токсинів, що може бути в грибах. Але по перше ця речовина одна з найменш стабільних і при неправильному зберіганні (якщо не помиляюсь при переохолодженні) цибулі руйнується, а по друге мікотоксинів точно не менше п'яти і інші чотири не менш отруйні. В блідій поганці і мухоморах точно немає того токсину. Трохи пізніше була ще одна українська програма, Спеція на К1 в 2012-2013рр якщо не помиляюсь. Хотілося б побачити щось звідти. Що за історія про британцтя Джеймі Олівера. Не можу сказати що англійску знаю добре але англійською You це Ви, you це Ти або ви. Як відрізити сказане You від сказаного you?
З приводу листів а можна їх сухими додавати при зборці. Бо готую не проварюючи. Один раз проварила як на інструкції мало того, що листи розсипалися, так щей різниці не відчула.
З усіх хто помітив простирадло-лайк👍
З усіх хто помітив як я обгорів, ще під час першого випуску-коментар😅
хто помітив вуса
Простирадло то родзинка випуску😂❤! А взагалі випуск вогонь! Як ми дивились цей крінж в дитинстві? 😂 Оглядайте ще Картату Потату)
Я помітила "Якщо ви жирна)))"
Мешкала в Італії 2 роки та тусявила з італійцями,бо бойфренд був італієць , його мама додавала гриби))). Тепер за корицю, я мешкаю на Кіпрі зараз десь років 15 і вони корицю додають завжди. Я її ненавиджу, та ще й чоловік кіпріот ,котрий як і мій італійський бойфренд хоче грибів нейтральних,то додаю, діти також фукають,якщо грибів немає чи їм телятина відчувається ( свинину трескають,аж за вухами тремтить)))Але кориця шкоди не коїть,вона не за для смаку,а трохи нейтралізує смак мняска. Я вегетаріанець і коли готую осьміножків, то завжди трохи додаю.вона навіть для мене не відчувається ,але прибирає запах неприємний)) .
Богдан сказав не дуже розгорнуто, то я трохи додам з вашого дозволу. В Італії є семола і є семоліна. Семоліна то звичайна манна крупа з мякої пшениці, її додають до борошна коли випікають хліб, пироги і таке інше. Манну кашу з неї можна варити, я варив, хоч самі італійці таку страву не знають.
Семола це технічно теж манка, але подвійного помолу і тому дуже дрібненька. Її роблять з твердої пшениці, і так і називають semola di grano duro. Використовують в основному для макаронів всіх видів. На півдні італії яєчна паста не є дуже популярною, там історично більше роблять тверду пасту, бо вона краще зберігалася. Семола, сіль, вода - пропустити через прес і висушити. Пулія, Калабрія, Неаполь чи Сіцилія - то все буде в основному тверда паста. Сіцилія взагалі була основним виробником твердої пшениці від часів Римської імперії і аж десь до 19 сторіччя в сучасній Європі.
На півночі, а північ була історично завжди багатшою, там люди вже могли собі дозволити яєчну пасту часто. Всі ті пасти-фрески в основному з Півночі Італії, Бергамо, Парма, Генуя.
А от до прикладу Сардинія більше спеціалізується на равіолі. Це плюс-мінус як у нас вареники, тільки там тих вареників сотні видів. І це все теж паста.
От написав вам це все і знову захотілося до Італії поїхати. Будьте здорові.
Як чудово, що у Богдана в підписниках є профі італійської кухні 🍕🇮🇹🍝
Дякую, дуже пізнавально 💕
Читав у декількох джерелах, що Україна (включно з імперськими часами) була і є одним з основних постачальників пшениці твердих сортів до Італії.
@@dmitroukr нічого не можу сказати не знаю. В твердих сортах основна перевага не твердість а вміст білку. В хорошої пшениці буде від 13% а навіть і більше 14% буває. Якщо в Україні таке вміють вирощувати то Італія купить залюбки.
Італійці котрі постарше чудово знають манну кашу - років 30-40 тому це було там дитячою, як і в совку. Тільки на молоці (не з доданим молоком) і з багато масла
Коментар на підтримку пораненого пальця!
Мені здається порівняння з Висоцькою це образа для Даші, вона набагато більш приємна людина, вона впевненіше поводить себе на кухні, її поради частіше мають сенс, і те, що готує Даша якщо і є певним українізованим варіантом лазаньї, але в тому, що вона робить є хоч якась логіка і в кінці це схоже на непогану домашню страву. Якби цю лазанью робила Юля вона б зробила листи зі сторінок сборника стихов Лєрмонтова, болоньєзе готувала б на горілці, бешамель на кончаловском, а в кінці програми ще й спалила б пів кухні
В неї до речі є лазанья, і там просто жахіття...
@@marivoda_ Ця Даша - тепер це ходячий мем про сєльодку, стражденних їдоків креветок і хейту проти війскових. Тому симпатії до неї - нуль.
Як добре, що канікули у Богдана закінчилися!)))не можу натішитись швидкістю виходу нових випусків!
Нехай пальчик швидше одужує!
Про гриби. Всі ці народні забобони про так зване виявлення отруйних грибів завдяки цибулині, чи зміні кольору якоїсь ложки та інше - це НЕПРАВДА!!! Є гриби, які не змінюють ані колір, ані нічого, як бліда поганка. Тільки потім через три доби помреш та й усе. Є павутинники, які мають в складі ореланін, який приблизно через три тижні викликає ниркову недостатність. Та взагалі то окреме питання. Реально захиститися від отруєння грибами - то брати виключно відомі вам гриби. Чи не брати їх зовсім, а купляти штучно вирощені істивні. Ну і про ботулізм теж нагадую, бо в домашніх умовах консервувати гриби без автоклава - це рити собі могилу.
Дякую за комент. Маю прізище Гриб, але збирати гриби остерігаюся. Шампіньйони, гливи, білі, лисички, шиітаке - беру вже готові до вживання
@@andriihryb5596, в українських умовах реально отруїтися можна лише пластинчастими грибами (гриби в яких знизу капелюшка йдуть радіальні смужки/пластини, як в шампіньйонів, глив, лисичок і т.д.), трубчасті гриби (гриби , що мають знизу капелюшка шар з безлічі трубочок з численними зовнішніми отворами, типу, як монтажна піна, не є отруйними, за винятком сатанинського гриба), максимум, записують страву, як карпатські гірчаки, сатанинський гриб не смертельно отруйний, але його дуже легко виявити, оскільки він якщо зламати його капелюшок, то можна виявити яскраво-червоне забарвлення.
Я думав, це базове правило збирання грибів. Навіть, якщо гриб відомий, але викликає підозру, то не можна брати
Дуже дякую за коментар. Ці всі бабусини методи про цибулину дуже дорого потім лікувати
Насчёт ботулизма. Помню на 5 курсе мединститута профессор кафедры инфекционных болезней рассказывал историю про дедушку, который попал к ним в отделение с ботулизмом после того, как поел бомбажных грибочков. Важно, что дедушка ими закусывал, и в первый раз врачам удалось спасти пациента. Выписали дедушку, и он на радостях решил отметить свое выздоровление - выпить и закусить все теми же грибами. Он их после первого раза заботливо закрыл пластиковой крышкой и поставил в холодильник. Чем закончилось точно не помню, но скорее всего плохо.
Слухаю, як Даша-креветка розказує про (о боже!) томати в банках, які нарешті з'явились, і аж здригаюсь. Це зараз ми носом крутимо - така моцарела підходить чи сяка, пармезан чи замінник, а тоді ж це все такою екзотикою було. Що урвав, те і їси. Дивилися на ту Дашу і думали, от нахіба ти все це готуєш з інгредієнтів, які складно дістати? Слава богу, що совок розвалився. Ми хоча би про їжу нормальну тепер знаєм достатньо і маємо її у доступі.
Італійські томати в банках найсмачніші, тому що їх закручують в банки в самий пік сезону, коли ціна на помідори найменша. Тому ви відразу отримуєте двох зайців, і хороший смак і хорошу ціну.
Якщо ви живете в Херсоні чи Миколаєві, то можете проігнорувати цей текст, бо ваші помідори найкращі, а всім решта купувати італійські і можна і треба.
Підтверджую, як херсонка з дачею ! Завжди садила багато томатів, закатувала з них теж багато, і без шкірки у власному соку теж. Яка там Італія. Зараз там бути неможливо, три роки дача без поливу та догляду. Чекаємо на звільнення наших територій.
Сейчас фурами вывозят овощи в Европу, не удивлюсь, если италийськи помидоры окажутся нашими)
Богдан правий. В мене є паста-машина, я вмію робити пасту, в мене є досвід і я на четвертину італієць, але при тому всьому я ще жодного разу не зробив пасту кращу ніж хороша магазинна. Це просто нереально. Пачка будь-якої фабричної італійської пасти буде набагато смачнішою. Тільки Баріллу не беріть бо то шлак.
Максимум що можна робити вдома то локшину.
А яку брати, порадьте. Бо я купую баріллу🙈
@-..-shalena_bdgilka з недорогих De Cecco нормальна, La Molisana хороша, з трохи дорожчих Garofalo або Rummo. Але найпростіше дивіться на її зовнішній вигляд. Вона не має бути яскраво жовтою чи оранжевою і не має бути блискучою.
Ідеальний колір то приблизно як розрізана картоплина, такий мутноватий біло-жовтий. Поверхня пасти має бути шорохувата, як промакальний папір приблизно. Якщо знайдете на пачці текст trafilata al bronzo це хороший знак, якщо написано Lenta Lavorazione то вже зовсім добре. А якщо вам пощастить побачити текст на зразок Pasta di Gragnano, ну то вже ідеально.
Ну і бажано не переварити її, на пачці завжди написано скільки часу треба готувати, то готуйте спочатку у воді на дві-три хвилини менше ніж на пачці вказано, і вже потім доводьте до потрібної вам кондиції в соусі, доливаючи при потребі води в якій паста варилася.
А який бренд брати замість Барілли?
@@ИринаСуровцева-о7р та от же написав, De Cecco, Molisana, Garofalo, Rummo, Liguori, Voiello. Але враховуйте що я живу в Голандії і пишу ті марки що тут можна купити. А які у вас продаються я не знаю, тому і краще звертайте увагу на зовнішній вигляд, походження і секретні кодові фрази що я десь тут вище чи нижче перелічив.
@@barmalini класні, конкретні поради, дякую!!!
Відос супер
А з цими вусиками Богдан нагадує мені Гомеса з мультиків про Сімейку Адамс
"Взагалі готувати дуже просто, тобі потрібно...і пуста пляшечка". А можна взяти повну пляшечку просекко, наповнити келих і замовити доставку - от тоді точно просто)
Ніт. Часом готувати страву для себе - це еротика. Довести до смаку і гарно викласти презентацію. Це кайф від власної майстерності, якщо ти сантехник чи програміст, але їжа має бути свіжоприготована
Вона така мила, набагато приємніша ніж Висоцька
Пошукайте в Ютубі , що ця ,,мила,, Даша казала про війну в Україні. Типова ТП , що віщає українською. Але навіть це її не рятує.
У мене відчуття ніби вона аш занадто мила, ну ніби або вона себе поводить трошки як дитина, або зі до своїх глядачок ніби звертається як до дітей, плюс із за того що це виглядає награно все стає ще гірше
@@samobutnya Знайдіть в Ютубі, що ця ,,мила,, Даша каже про війну в Україні. Типова ватниця, яка розмовляє українською.
Вона притрушена на всю голову. Якби ви бачили що вона верзе у себе на сторінці в ФБ. Просто жах!
Побачила цей канал 3 дні тому і вже подивилась усі відео, а тут як раз новеньке вийшло. 😊 Дуже класний контент, дякую!
Дякую
А як натрапили?
В рекомендаціях видалося.
@@SHYNKAROVАндрія Клюса дивилась 😂
😡🤬🤬🤬
@@FireMax32Богдан був першим, хто робив огляди на Висоцьку, до речі :)
А от розповідати про синіючу цибулю і закликати усіх збирати гриби - це злочин. Більшість людей, як і ти, отруйні гриби від їстівних не відрізнять. А це причина чималого відсотка смертності.
Не маркер - величезна купа їстівних грибів має темніючий сік, зате ні бліда поганка (мухомор зелений) ні мухомор червоний, ні мухомор пантерний темніючого соку не мають. І якщо з червоним чи пантерним ви з гостями тупо зловите приход (а якщо злити бульйон, то і не дізнаєтеся що там щось не так було, то у блідої поганки доросла смертельна доза в середню погоду десь один гриб, і це прямо часта причина летальних отруєнь
Насправді так, щось є від Висоцкої
Але є такий вайб ностальгії з легким присмаком крінжа ❤😂
Взагалі ніякої нрстальгії.
Хоч, дивилися все.
Про гриби в лазаньї. До більш-менш дорослого віку, куди не приходила, в закладах хтось вирішив, що в лазанью обов'язково треба грибочки. Принаймні, так було в дешевих місцях (ну які могли собі раз в ніколи дозволити студенти). Тільки році в 15-16 з'явились кафешки, де перестали займатись тим знущанням. І, видно, на телебаченні ця мода теж була. Рада, що це змінюється і кухарі вчаться:)
Більше грибів - менше м'яса, може це так працювало)
Мусака, з баклажанів. Обожнюю більше лазаньї ❤
Перевірка цибклею це те саме що вмиватись своєю сечею від зглазу)
СКОРІШОГО ОДУЖАННЯ ВАШОМУ ПАЛЬЦЕВІ БОГДАНЕ❤❤❤😢
Богдане файні вусики, як казав мій дід "Вусики прохід в трусики"
😅😅
Я грибник, щодо цибулі фігня і міф!
Ну, ця лазанья точно краща ніж у Періс))))
Зазузглила про цю програму, і вона закрилася аж у 2009 році, тож випуску аж ніяк не 10 років. Я думаю, там всі 18 є)
Ось подумала, що позавчора повернулася з Італії, а лазанью там так і не спробувала. Привід поїхати ще раз. Але вперше я пробувала лазанью в Україні, мій хлопець приготував. І вона була настільки смачна і я так завзято її їла, що зламала зуб! Довелося йти до лікаря. Оце, я вважаю, показник!😅
Якщо ви можете зламати зуб о лазанью, у мене до лазаньї багато питань)
Чи до вашого стоматолога😅
До хлопця, питань нема😉
@@SHYNKAROV 🤣 об виделку) було так смачно, що я не помітила, як вкусила її
😂😂😂
@@victoriahoward9880така смачна була?😁
@@Zoyanesterenko так, дуже!
Щось дивно чуваку сердечко слати. Але тримай❤. Ох цей сучасний світ)
Дружнє сердечко👊
Лайфхак із цибулею та грибами не працює!!! Це я кажу не як кухар, а як фельдшерка. Бо потім після таких лайфхаків люди і потрапляють до швидкої допомоги з отруєнням.
Таємницю розкрито, все відбувалося під грибами 😂
😂😂😂😂😂
До речі, якщо розглядати грецьку мусаку як лазанью, де замість тіста- картопля і баклажани, то кориця досить і автентична) у болоньйезі😅
Ну нарешті дочекався. Богдане, ваші відео так піднімають настрій. Щиро дякую вам за вашу працю 👍
Дякую вам за ваші відео і одужання вам 💚 блін, я мало тєліка дивився, але точно в ті часи ніколи не бачив україномовних кулінарних шоу ( все було російське ( а та висоцька так багато здається всюди була, я думав шо вона з України чомусь... Хоча в будь якому випадку все було російською, щось україномовне було рідко і мало.. Ну як, на початку 2000х було, а далі, чим ближче до 14го, тим більше мені здавалося що нас ніби поглинає московія в усіх сенсах, але всім пофіг.... Сумно... Але добре що хоч зараз все міняється
Богдане дякую за огляд. Цибуля не працює, брати треба тільки знайомі гриби в яких ви впевненні. А ще на фоні дзеркала ти нагадуєш чортика з металевими ріжками))))
Як "піддослідного" пропоную ще канал Fire Kitchen , дуже красиво знято, на природні, без жодного слова, соковита картинка і т.д, але от якість страв...
Богданчик, красава, мені сподобалась назва цього ролика, так одразу Сіцілія згадалась 😂😂😂 Дякую за ролик. Лазанья це мое все - вчилась у свекрові, вона з Палермо. Бешамель найкраще за неї навчилась робити - гладеньку, без комочків. НО: Ніякого сиру окрім трохи пармезану!!!! В мене судоми починаються коли чую 'сирний соус'.
Богданчик, ваша українська супер👍
Ваш гумор - супер👍 за алкоголь особливо сподобалося (якщо ви не вживаєте алкоголь - мені дуже прикро за вас)😂
🥂
Богдан, це шоу не 10 років тому зняли. Воно було з 2007-2009 на Інтері і потім 1+1 ще до 2015 наче показував. Тому те що вона пояснює, що паста це макарони, це було прям відкриття, бо я про це дізнався вже в дорослому віці))
Блін
Це звучить дуже лячно😳
Я сильно старий…😩
Подвійна подяка, за україномовний контент і огляд саме україномовного шоу💪🏻🇺🇦
Чекаємо на новий контент. Я б подивився огляди якихось перших випусків Мастер шефу. Не знаю, чи то травма для тебе чи навпаки буде в кайф, чекаю))
Зараз з селерею немає проблем. Періодично купую пачку, закидаю в холодильник і використовуючи в бульйонах і соусах
❤❤❤❤❤❤ - це пальцеві. Хай відновлюється якнайшвидше.
Ваші коменти-поради - то скарб, стільки корисного дізнаюся. Дозвольте і мені трохи подушніти 😊. Запхнула вона то у духовку, бо так не треба слідкувати за соусом, він там собі тушиться, не пригорить. Яловичина - то і телятина теж, так що з Вашою українською тут все ок. Гриби треба обов'язково відварювати, якщо вони з лісу, а не з грибної ферми. Уррррааааа, тепер і я у Клубі душніл 😄😄😄
Та ні, купу лісових грибів можна не відварювати. Хіба сильно в піску і борошна не вистачило. Але не польські, їх треба відварювати
Дякую, дивлюсь усі ваші огляди. Подобається ваше терпіння до недоліків, гумор.
клуб душніл)) ууууууу❤🩹 порізані пальці - проблема всіх, хто любить готувати(( най загоюється пошвидше))
Раджу все ж дізнатись різницю між абразивом та абсорбентом, бо вже другий чи третій раз ця помилка )
Навряд чи борошно абсорбує пісок. Думаю він сказав те, що хотів сказати
@@yurkeschз борошна абразив - як з гівна куля. Якби гриби були у борошні і пісок був би абразивом - це логічно. В даному випадку, скорше, мався на увазі саме абсорбуючий ефект ( адже мова йде не лише про пісок, а про бруд взагалі)
@@yurkesch Борошно сама абсорбує пісок. Який воно абразив? Воно вбирає вологу і зліплює бруд - робить те саме, що активоване вугілля з молекулами токсинів (і не тільки) в шлунку
Богдане, обожнюю ваші відео! Ржала наче коняка на вашу реакцію стосовно деяких дій героїні вашого сюжету ))
Богдан ви супер дякую вам за такі класні відосики)Якбиж хоч ще один е відео з картати потати))Прикольно виходить Богдане😉😁😉👍
Я щось від тесту з цибулиною прифігіла. Чекаю шоб в коментарях хтось написав, чому це не працює😅
Це працює. Тільки майте на увазі що це працює не завжди і не для всіх грибів. Тому якщо цибуля почорніла то гриби точно треба викинути. А якщо не почорніла то це ще нічого не значить.
@@barmalini "Це працює, але не працює" - буквально ваші слова. Останнє ваше речення підтверджує те що ця, вибачте на слові, дурня, не працює і через це гинуть люди. Шановні, якщо не знаєте гриба і не впевнені на 100% - не беріть ніколи.
@@gachiua1416 якщо не знаєтеся на грибах але дуже хочете збирати їх у Франції, то не полінуйтеся зайти в аптеку з кошиком. Там вам їх перевірять і це нічого не коштує.
Дякую за огляд, приємний, якийсь ностальгічний вайб
Богдане, видужуйте! Слава Творцю, що пальчик зашили, все буде добре)😘
Дякую за відео! Вьошенка українською- глива
Так так, точно
Вєшенка теж в українській прижилося - воно з польської. Це як шампіньйон українською печериця, але ж обидва слова є в мові. Синоніми - це чудово)
@@Lesia-Arda синоніми - це чудово, але те що в розмовній мові купа суржа, кили є українські відповідники, не робить суржик синонімом
Аж захотілось лазанью приготувати з усіма порадами від Богдана😊
Дуже цікавий огляд😌Доречі цікава програма, приємна Жінка, в сто раз краща чим запорєбрикові лохи! В неї хоч нічого не горить і не виглядає наче їжа для свинок, ще вона тепла і приємна😅Відео круті, дуже цікаво дивитись, оглядай українські кулінарні програми частіше, наші програми навіть слухати приємніше🌸
🍺 - це тобі заміст сердечка :)
Ооо, це навіть краще👊
до вусів Богдана пасуватиме той французький берет)
нО
У Франції червоні берети це мавітон
Колись я готувала такий соус бешамель...от як раз певно по рецепту картати...Господи.....що то було...він так збільшовсямв об'ємі...почав з кастрюлі втікати😂 потім я ним залила якиймь пиріг чи фарш....і аоно там піднялося до духовочних небес..аое ж хто знав..😂але страва пам'япаю вийшла смачна😂
Я дізналася, що паста - це саме макарони десь в 2011. До того (та і ще кілька років після) я пасту в очі не бачила. На відміну від макаронів, з якими ми були знайомі давно 😂
Не тільки макарони, макарони це підвид пасти. Один із багатьох, бо наприклад равіолі це теж паста, і лазанья паста і тортеліні паста. Взагалі слово паста італійською мовою означає тісто, тому все що з тіста робять і потім варять буде пастою. А от про те що роблять з тіста і смажать чи запікають то вже пастою не називають. Така от цікава мова.
@@barmalini буду знати. Дякую🙂
@@nataliiashytchenko3118 гарні пальми у вас на аватарці
О, кльово, а я році у 2005 в школі разом з вивченням англійської (вона десь на перших сторінках одного з оксфордських підручників фігурує). І тоді навколо мене цього реально ніхто не знав
@@Lesia-Arda вивчення іноземних мов таки розширює кругозір🙂
Ні, Даша і в житті розмовляла українською. Років 10-12 тому вона вже мала кафе Картата Потата і якийсь час була спонсором/патроном дит.будинку, в якому я працювала. Вона приїжджала до дітей, привозила подарунки і спілкувалась. І говорила вона тоді українською
Богдане, дуже подобається ваш контент, за ці 3 місяці встиг засумувати без нього, дуже радий що ви повернулись
Я вже як три тижні в строю)
Колись десь почула, що корицю можна додавати до фаршу, бо вона має підкреслити, розкрити смак. Спробувала - було нормально. Але і без неї було б нормально 😊
Дякую Вам за Вашу роботу і ви робите гарну справу
ну реально 10-15 років назад багато чого ми не знали з різних кухонь - та і не було селери там, листки лазанїї і тд
передивлялась ваші відео, а тут побачила новий випуск. вже впевнена, що чудово проведу час!
Бідна бусічка ❤
Обережненько НОЖЕМ!
Отакесенько, чоп-чоп
Гарні вуса
Італьяно 😂
Вподобайка влетіла
🥸
12:04 Вона і сказала шпинат😂
От я не люблю готувати 😅 просто по статусу мами доводиться. Але після оглядів Богдана, хочеться піти в магаз, купити продуктів і приготувати лазанью 😂
Одужання пальцю !
Якщо вже душніти, то лазанья від картатої потати, бо картатий - це клітчастий; з візерунком у чотирикутники
Дякую за відео
Пізніше переіменую
Дякую
Вітаю, треба більше Картатої Потати.
Боооожееее, Богдан, хай палець заживає як найшвидше 😭❤🙏🏻
Про корицю, так не роблять, але я теж додаю (чисто через власні експерименти). Одного разу додала до мʼяса корицю і дуже сподобалось. В болоньєзе теж смачно, але це смаковщина, як кажуть)😂😅
Польський гриб дуже пошириний.Він схожий на білий.Смачний і м'ясистий.
З баклажанами-,то мусака.Я її дуже люблю.Але то ніяк не лазанья.
Живу в Іспаніїї дуже довго.Такої ,як у цієї панянки страви,ще жодного разу не зустрічала.😂
Круто, нарешті нові відео і цікаві розбори.
А палець нехай пошвидше заживає❤
Мабуть вона про англійський соус з петрушки говорила. Там як раз борошно, масло, молоко, сіль-перець і петрушка.
Не буду стверджувати що для лазаньї найкраще використовувати саме його, але вцілому соус непоганий - спадщина з часів окупації Британських островів французами.
Цибуля з грибами як маркер не працює. Працює тільки досвід та контрольна перевірка від когось знайомого з грибами. Найдрібніший сумнів, - гриб іде до смітника.
❤❤❤❤❤❤
Це не вам, це пальцю
❤❤❤❤❤❤❤
Ну добре, і вам
💸💸💸💸💸💸💸💸
11:55 вона і сказала шпинат))
пам'ятаю дивилась це шоу в 2005 , тож думаю цій передачі десь близько 20 років)
так, самій не віриться, що так пролетів час😅
Радует, что у неё хотя бы понимание логики больше, чем у Высоцкий..
❤здоров'я тобі Богдане! ❤
Як людина яка готовити не вміє і не любить, але життя змушує, після фрази «нарізати по площі» зловила істерику😂
А прикиньте: Ой, брат! Ой, гриби такі файні збирає!...І тут - БАЦ! - цибуля посиніла!!!)))🍄☣ Факап на всю країну + грандіозний сімейний шкандаль....😅😬😱
Богданчику, одужуй швидше, і більше нас так не лякай!!!🥲😇
❤
Серденько за пальчик!
Нехай заживає якнайшвидше!
19:51 чувааааак аааай.... який жах. мені тебе жаль...🫶
0:17 думав буде «Всім привіт , друзі! Я Богдан , і я теж змерз , як мавпа!»😅
Лайк і сердечко з почуття солідарності, сам тиждень тому палець зашивав.❤
Шоу Картата Потата закрили на Інтері в 2009 (!) році, тому в той час дійсно всі ці речі були в новинку.
Богдане, прошу, не кажіть що це було 10 років тому, бо ж щонайменше 15, а були ж ще більш ранні випуски 🙏
Дякую за відео ❤
І це завжди вказівний палець лівої руки. У кого нема шраму на ньому, то ви взагалі хто. (у мене буквально два шрами, один від ножа - в дитинстві хліб різала, а другий від топора)
У мене шрамів нема 😁 але він кривий, бо в дитинстві я об нього захлопнув двері 🌚 я досі можу першу фалангу окремо згинати і робити букву г 🌚
У мене вже нема - затягнувся
Коментар для підтримки пальця))) з українською все норм, бо яловичина - це стара коровка, а телятина - молода) обидва слова є в українській мові)
Лайк і комент за самоіронію про нарізку цибульки😂😂😂
Про красители, шпинат - топ, но сок морковки или буряка растворяется при готовке и получается либо чуть-чуть розовая паста, а с морковкой, что она более желтая чем была бы так и вообще не заметно, а вот зеленый цвет сохраняется, с ним никаких проблем
Нагадав, що така передача була👍
Усі гриби можна їсти, тільки деякі один раз.
Я вчора готувала лазанью, натхненна цілковито вашими оглядами, Богдане, бо зазвичай я не люблю готувати взагалі)
І шо і як?
@@SHYNKAROV перше відкриття: селера дійсно дуже треба, друге: дійсно набагато краще тушкувати години 1,5-2 бо раніше в мене все плавало через цей брак часу) Хочу готувати ще, куплю меншу форму. З кожним наступним разом все простіше)
В парку в місті не можна збирати гриби. Гриби можуть бути отруйними за рахунок речовин, що вони адсорбують з навколишного (брудного в місті) середовища.
Цибулька не допоможе
Дуже довго Потата тошнила з тістом і за грибами ходила. Де б я так мудохався. Купив листи на лазаню, обсмажив цибульку з салерою (нема салери - не додаю ) додаючи вино (нема вина - не додаю) і домашній кетчуп чи збиті в блендері свіжі помідори з водичкою (можна і без води) додав фарш, забабахав бешамель (чи як він там називається) з додаванням мускатного горіха. Переклав як шубу - лист тіста, фарш, бешемель та посипав сиром, так 3-4 рази і в духовку. Вже перевірено, після моєї лазаньї точно буде секс))))
Я до вас в гості не піду тоді😂😂
@@SHYNKAROV i could easily relate to your pain
Дуже шкідливий забобон про цибулину і гриби! Воно так не працює, а люди надивляться в телевізорі і труяться.
16:09 Пробачаємо 🤣
Я теж зрізала собі палець і дуже Вам співчуваю! Одужайте!
Забагато випусків подивився, щоб дивитись і далі без підписки) Щодо лайфхаку з цибулею, доля правди в цьому є, але якщо все що в лісі знайдеш варити цибулею і та не посиніє це все одно стане останнім обідом. Не знаю назви хімікатів, але суть в тому що якись з складників цибулі реагує з одним з токсинів, що може бути в грибах. Але по перше ця речовина одна з найменш стабільних і при неправильному зберіганні (якщо не помиляюсь при переохолодженні) цибулі руйнується, а по друге мікотоксинів точно не менше п'яти і інші чотири не менш отруйні. В блідій поганці і мухоморах точно немає того токсину.
Трохи пізніше була ще одна українська програма, Спеція на К1 в 2012-2013рр якщо не помиляюсь. Хотілося б побачити щось звідти.
Що за історія про британцтя Джеймі Олівера. Не можу сказати що англійску знаю добре але англійською You це Ви, you це Ти або ви. Як відрізити сказане You від сказаного you?
Швидкого одужання!
Взагалі про неї забула, аж ностальгію зловила😄
З приводу листів а можна їх сухими додавати при зборці. Бо готую не проварюючи. Один раз проварила як на інструкції мало того, що листи розсипалися, так щей різниці не відчула.
*злиплися
Вони є двох видів - одні треба варити, а інші ні. І вони в каструлю кладуться акуратно по одному, а не оце от