Dobry den, chtela bych se zeptat na jednu vec. Mam v planu Stezku Ceskem a premyslim, jestli poridit novy lehky spacak nebo quilt. Samozrejme potrebuju vse co nejlehci a nejfunkcnejsi. Mam za sebou par nepodarenych koupi, takze uz chci investovat do neceho, co mi bude dobre slouzit co nejdelsi dobu. Moc dekuju za odpoved.
Ja mam spacak od rock empire v delce 230 cm (nasi kupovali asi o malinko vetsi nez jsem uplne potrebovala) mam 180 cm a delka trosku vetsi, ale dobra. Tak zkuste tam kouknout.
Škoda, že u péřáků nepadlo ani slovo o hydrophobickém peří, které nemá s vlhkostí problém a pokud dnes někdo kupuje novej péřák nemá téměř smysl kupovat spacák bez této úpravy peří, jelikož tím odpadá ta nevýhoda při navlhnutí. Životnost péřového spacáku není jednou taková, ale cca pětinásobná. Syntetika je po 3 letech na vyhození.
Michale, o hydrofobním peří tu není ani slovo primárně proto, že v době natáčení tahle technologie byla v plenkách a rozhodně neměla naši důvěru. Vysvětlíme proč: 1) První generace impregnovanéjho peří trpěla tím, že pokud už navlhla, nešla usušit. A to doslova a do písmene. 2) Impregnace peří znamená na jednu stranu výhody, na druhou ale jednu velkou nevýhodu. Peří, jako přírodní materiál, je totiž schopné absorbovat určité množství vlhkosti (primárně to co vypotíme v noci) do sebe, aniž by změnilo svoje izolační vlastnosti. Některé směsi peří dokonce izolují lépe při určité vlhkosti, ne při nulové. Tím, že peří naimpregnujete, tuto vlastnost naprosto eliminujete, a spacák je v tu chvíli mnohem hůř prodyšný. Což je jedna ze zásadních výhod peří. Zkrátka a jednoduše - tohle se o peří moc neví a marketingové vějičky o impregnovaném peří jsou silnější. Celou problematiku docela zevrubně popisujeme tady: www.hanibal.cz/poradna-novinky/147-jak-prat-perove-obleceni Impregnované peří dává určitě smysl, stejně jako péřový spacák s membránovým svrškem. Ale v limitovaném množství případů. Z dlouhodobého hlediska je, z našeho pohledu, čisté peří v kvalitní směsi nejlepší volba.
Hanibal.cz Zajímavý názor. 😉 Video je z roku 2018, já sám hydrofobní peří používám přes 4 roky a praktické zkušenosti jsou úplně jiné. V podmínkách kde klasické husí peří po 3 dnech nasálo vlhkost a začlo tvoŕit chuchvalce a tedy došlo ke strátě izolace, nemělo hydrofobní peří nejmenší problém fungovat měsíc.
Děkuji vaše video mi hodně pomohlo.😊
Fakt skvele info, vecne, pravdive.Dakujem vam. Idem si k vam do ehopu nieco vybrat.
Ahoj moc hezky vysvětleno klobouk dolu ...
super vysvetlené
Super přednáška
Dobry den,
chtela bych se zeptat na jednu vec. Mam v planu Stezku Ceskem a premyslim, jestli poridit novy lehky spacak nebo quilt. Samozrejme potrebuju vse co nejlehci a nejfunkcnejsi. Mam za sebou par nepodarenych koupi, takze uz chci investovat do neceho, co mi bude dobre slouzit co nejdelsi dobu. Moc dekuju za odpoved.
Nejjednodušší bude napsat na info@hanibal.cz a tam to s vámi rádi proberou naši kolegové :)
hele já bych potřeboval letní spacák v dýlce 2 anebo 2,5 metru nevíte kde ho mam sehnat?
někde na Googlu...
Ja mam spacak od rock empire v delce 230 cm (nasi kupovali asi o malinko vetsi nez jsem uplne potrebovala) mam 180 cm a delka trosku vetsi, ale dobra. Tak zkuste tam kouknout.
žádný spacák nehřeje:-))))
vysvetloval to pro laiky a ne pro fyziky :D
@@jakubh.175 :DD
Škoda, že u péřáků nepadlo ani slovo o hydrophobickém peří, které nemá s vlhkostí problém a pokud dnes někdo kupuje novej péřák nemá téměř smysl kupovat spacák bez této úpravy peří, jelikož tím odpadá ta nevýhoda při navlhnutí.
Životnost péřového spacáku není jednou taková, ale cca pětinásobná. Syntetika je po 3 letech na vyhození.
Michale, o hydrofobním peří tu není ani slovo primárně proto, že v době natáčení tahle technologie byla v plenkách a rozhodně neměla naši důvěru. Vysvětlíme proč:
1) První generace impregnovanéjho peří trpěla tím, že pokud už navlhla, nešla usušit. A to doslova a do písmene.
2) Impregnace peří znamená na jednu stranu výhody, na druhou ale jednu velkou nevýhodu. Peří, jako přírodní materiál, je totiž schopné absorbovat určité množství vlhkosti (primárně to co vypotíme v noci) do sebe, aniž by změnilo svoje izolační vlastnosti. Některé směsi peří dokonce izolují lépe při určité vlhkosti, ne při nulové. Tím, že peří naimpregnujete, tuto vlastnost naprosto eliminujete, a spacák je v tu chvíli mnohem hůř prodyšný. Což je jedna ze zásadních výhod peří.
Zkrátka a jednoduše - tohle se o peří moc neví a marketingové vějičky o impregnovaném peří jsou silnější. Celou problematiku docela zevrubně popisujeme tady: www.hanibal.cz/poradna-novinky/147-jak-prat-perove-obleceni
Impregnované peří dává určitě smysl, stejně jako péřový spacák s membránovým svrškem. Ale v limitovaném množství případů. Z dlouhodobého hlediska je, z našeho pohledu, čisté peří v kvalitní směsi nejlepší volba.
Hanibal.cz Zajímavý názor. 😉
Video je z roku 2018, já sám hydrofobní peří používám přes 4 roky a praktické zkušenosti jsou úplně jiné. V podmínkách kde klasické husí peří po 3 dnech nasálo vlhkost a začlo tvoŕit chuchvalce a tedy došlo ke strátě izolace, nemělo hydrofobní peří nejmenší problém fungovat měsíc.
pridavam poznatek, mam spacak cca 15 let syntetika a jako jo na trisezoni to neni, ale jako letni spacak je super a vyhazovat ho rozhodne nebudu.
@@leenaslunicko jak to souvisí s peřím?