Piec zgazowujący Blaze Harmony Praktik Rozpalanie- ciekawa alternatywa pelletu i pompy ciepła!

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 ต.ค. 2024
  • Film przedstawia proces rozpalania w piecu zgazowującym drewno Blaze Harmony Praktik.
    Polecam film z omówienia i rozebrania kotła:
    • Piec zgazowujący drewn...
    #blaze #blazeharmony #gazdrzewny #zgazowywanie #kotłownia #pellet #pompaciepla #czystepowietrze

ความคิดเห็น • 88

  • @ukasz83G
    @ukasz83G 8 หลายเดือนก่อน +4

    Konkretny kociołek, może nagrasz filmik z całej instalacji w twojej kotłowni jak to jest wszystko rozwiązane. Jakie masz odbiorniki, czy tylko grzejniki czy może podłogówka, a może mieszane. Pozdrawiam

  • @andrzej_replay
    @andrzej_replay 9 หลายเดือนก่อน +5

    Spoko. Nagraj film z budowy kotla, pokaz jak lambda reguluje PW i PP. Dzięki

  • @stoare_cz
    @stoare_cz 8 หลายเดือนก่อน +1

    Fajny filmik.🙂 Po prostu nie zamykałbym drzwi kotła, jeśli spaliny nie mają co najmniej 100°C, ale można stworzyć szczelinę powietrzną przez klamkę drzwiczek, dzięki czemu szybciej się przetopi i szybciej nagrzeje ścieżkę spalin.😉

  • @wojciechcieslukowski1974
    @wojciechcieslukowski1974 8 หลายเดือนก่อน +2

    Dzięki za filmik z rozpalania. Rozważam zakup Blejza, waham się między Naturalem i Praktikiem. Natural jest bez lambdy i bez możliwości dołączenia palnika na pelet.
    Wspominasz w komentarzach, że Twoja wersja Praktika jest na bogato, czyli z lambdą. Rozumiem, że lambda daje duży komfort użytkowania, bo nie musisz pilnować palenia, czyli regulować PP i PW zależnie od tego jak przebiega spalanie.
    Pomijając wygodę, pytanie czy lambda się opłaca. Albo inaczej czy dzięki lambdzie spala się mniej drewna? Jeśli tak, to o ile mniej w porównaniu do ręcznego sterowania. I czy tego ręcznego sterowania będzie dużo.
    Więc czy lambda to tylko wygoda czy też równiez korzyść ekonomiczna?

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน +4

      Żeby zrozumieć i zobrazować jaki wpływ na spalanie w kotłach ma lambda trzeba posłużyć się przykładem np. systemu ABS w samochodach. Po pierwsze ABS w samochodach był montowany na życzenie klienta jako wyposażenie opcjonalne, ale bodajże w roku 2006 stał się obowiązkiem i standardem(w kotłach Blaze lambda też ma być na wyposażeniu standardowym w niedalekiej przyszłości jeśli wierzyć przedstawicielom firmy). Wracając do przykładu, hamując na suchej przewidywalnej nawierzchni ABS w większości przypadków nie skraca znacząco drogi zatrzymania ( podobnie jak nie ma potrzeby ciągłej zmiany dopływu powietrza gdy opał jest 'przewidywalny' tzn. tej samej wielkości, gatunku, wilgotności). Sytuacja wygląda zgoła odmiennie w osobliwych warunkach, wyobraźmy sobie jak dostosować siłę i intensywność hamowania pulsacyjnego bez ABS-u w takich testowych warunkach w zimę na jezdni, która na całej swej długości posiada naprzemiennie pasy poprzeczne suchego asfaltu, mokrego, gołoledzi i luźnego śniegu... a gdyby jeszcze każde koło miało inny bieżnik, jedna zimowa druga letnia... Podobny problem jest z prawidłowym ręcznym dostosowaniem ilości i rodzaju powietrza do kotła BLAZE , gdy wrzucamy do niego różnej wielkości kawałki drewna różnych gatunków, różnej wilgotności, zasypujemy to wszystko trocinami i brykietem to z całym szacunkiem, ale krata piwa na dzień i pilnowanie pieca, a i tak nie osiągniemy jakości spalania z lambdą. Ilość potrzebnego powietrza zmienia się bardzo szybko i nie jesteśmy tego w stanie ocenić po wyglądzie płomienia a jedynie po efektach spalania czyli spalinach. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy lambda przyczynia się do oszczędności opału, ale mogę jednoznacznie stwierdzić po częstych obserwacjach bardzo częstej i dynamicznej zmiany ustawień magistrali powietrza w moim kotle, że lambda musi być montowana w każdym kotle tego typu. Wracając do Pana pytania wg mnie lambda to wygoda, przypuszczalnie duża oszczędność opału(wszak nie ma dobrego spalania bez dobrego stosunku powietrza do paliwa-ci co regulowali gaźniki w silnikach wiedzą) oraz konieczność nie mam wątpliwości co do tego. Mam nadzieję, że pomogłem i wyczerpałem, rozwijałem wątpliwości. Pozdrawiam

    • @lukaszkinal8976
      @lukaszkinal8976 8 หลายเดือนก่อน +1

      Też rozglądam się za takim kotłem i ostatnio czytałem parametry jednego z nich tylko nie pamiętam który to był czy attack czy jakiś inny i tam było info, sonda lambda oszczędność opału około 1,5% bardzo mnie to ździwiło.

    • @wojciechcieslukowski1974
      @wojciechcieslukowski1974 8 หลายเดือนก่อน

      To rzeczywiście niewiele, ale z pewnością procenty będą różne, zależnie od rozwiązań konstrukcyjnych danego kotła. Domyślam się, że Blaze ma takie obserwacje na temat swoich kotłów, ale z jakichś powodów nie jest to komunikowane. To może rzeczywiście jest to niewielki zysk dla użytkownika. A koszt duży i nie wiadomo kiedy się zwróci. Można kupić polską sondę lambda z wyświetlaczem firmy Brager za około 800 zł i ręcznie sterować powietrzem wg wskazań sondy. Przynajmniej tak mi się wydaje, że tak można zrobić.

  • @cereberbere
    @cereberbere 8 หลายเดือนก่อน +3

    Proszę powiedzieć jakiej pojemności naczynie przeponowe zastosowano między kotłem a buforem ?

  • @TheSturmberg
    @TheSturmberg 9 หลายเดือนก่อน +1

    kręć waść kręć!

  • @TomaszGodlewski-p3p
    @TomaszGodlewski-p3p 2 หลายเดือนก่อน

    Jeżeli miał byś dostęp do brykietu torfowego czy mógł byś nagrać odcinek jak się pali w tym piecu pozdro

  • @ZawiszaBand
    @ZawiszaBand 8 หลายเดือนก่อน +1

    Cześć .mam kilka pytań. Proszę o odpowiedź.
    Na jaką moc jest kocioł ustawiony?
    Jaki duży kocioł?
    Jak długo kocioł się pali na jednym załadunku drewna?
    W czasie pracy jaka jest temeratura spalin
    i na ile procent chodzi wiatrak?
    Jaki duży metraż domu?
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน +4

      Witam,
      1. Moc kotła ustawiam w zależności od potrzeb, ale nawet jak były mrozy -20 nigdy nie ustawiałem na 100% , ponieważ instalacja w domu nie była w stanie pobrać takiej ilości ciepła w tak krótkim czasie. Gdy są mrozy zwykle ustawiam na 70%, teraz przy temperaturze na zewnątrz kilku stopni na plusie moc ustawiona na 50%. Przy okresie przejściowym gdy temperatury jeszcze wzrosną trzeba będzie zapewne jeszcze obniżyć.
      2. Kocioł znamionowej mocy ma 25kW z możliwością regulacji w zakresie 7.5 do 25.
      3. Długość spalanie jednego załadunku jest ściśle związana z ustawioną mocą kotła i rodzajem opału. Przy mocy 50% i brykiecie iglastym paliło się trochę ponad 5 godzin więc przy 100% w teorii powinno być to już tylko 2,5 godziny. Dodatkowo gdy nie ma ciągłego odbioru ciepła i piec nie ma co zrobić z nadwyżką energii sam obniża moc kotła więc czas palenia też się zmienia wtedy.
      4. Temperatura spalin i moc wyciągu zależna jest od ustawionej mocy kotła. Temp. spalin zwykle waha się od ok. 120 do 150 stopni zależnie od mocy, im wyższa tym spaliny cieplejsze. Przy mocy 50% wyciąg chodzi przeważnie w zakresie 40-60%. Przy wysokich nastawach nigdy nie przekracza 69%.
      5. Dom 180m2, pustak 24cm gazobeton, 20cm styropian, 100% podłogówki, dom parterowy, okna trzyszybowe.

    • @ZawiszaBand
      @ZawiszaBand 8 หลายเดือนก่อน +3

      Dzięki. Teraz mi wszystko pasuje.
      Mam blaze comfort 20.bufor 800 litr.z dwoma wężownicami.Dom podobnej wielkości,i dziwne mi było że Pan jednym wsadem grzeje 24 godziny .Teraz się wszystko wyjaśniło.
      Ja musze palić dwa razy na dzień. Drewno olcha.
      Tak jak Pan mówi...jest to dobra inwestycja.
      Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam 🙂

    • @robertperka7031
      @robertperka7031 7 หลายเดือนก่อน

      Do zawisza ile dałeś za ten bufor z dwiema wezowicami

    • @ZawiszaBand
      @ZawiszaBand 7 หลายเดือนก่อน +1

      @@robertperka7031 część
      Ten bufor jest z Austrii.
      Kosztował 12 tyś.
      Pozdrawiam

    • @ZawiszaBand
      @ZawiszaBand 7 หลายเดือนก่อน +1

      @@robertperka7031 wiem że można kupić rodzimej produkcji dużo taniej.
      Ja nie byłem w temacie.zdałem się na opinie Pana który robił co.
      Jak do tej pory jest super. Miałem przygotowane 10m sześciennych drewna,
      Spaliłem połowę.

  • @tomaszwroblewski4341
    @tomaszwroblewski4341 7 หลายเดือนก่อน

    Kocioł ma wężownice schładzającą wmontowaną w płaszcz wodny czy trzeba osobno zamontować? Ile trzeba uiścić opłaty za UDT...przy tak dużym naczyniu jest wymagany odbiór i coroczny przeglądy.
    Piec...🤔....piecownia. Kocioł...🤗... kotłownia. Kotłownia ładna...przestrzenna i czysto. Duży +

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  7 หลายเดือนก่อน

      Wężownica jest w kotle. Szczerze mówiąc to nie słyszałem żeby ktokolwiek zgłaszał kotłownie w domu jednorodzinnym do UTD, skąd taka informacja? Trzeba by zapytać profesora Miodka o prawidłowe nazewnictwo, bo wg SJP 'piec' jest zdecydowanie prawidłowym określeniem 😉

    • @tomaszwroblewski4341
      @tomaszwroblewski4341 7 หลายเดือนก่อน +1

      @@adamjakubowski8579
      Piec daje ciepło tylko w tym pomieszczeniu w którym się znajduje ( pięć kaflowy ). Kocioł mając w sobie czynnik nośny ( wodę) przekazuje ciepło grawitacyjnie- grube dury, lub przy użyciu pompy obiegowej do innych pomieszczeń. Jeśli chodzi o naczynia przeponowe, to jak pan myśli, że można sobie montować jakie się chce rozmiary i nie brać za to odpowiedzialności? Są odpowiednie normy i przepisy. Już kilka lat temu zezwolono na montaż kotłów opalanych paliwem stałym w układach zamkniętych, przy spełnieniu kilku norm. Większość ,, instalatorów " mówi że można....wystarczy zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe. Warunkiem jest odpowiedni dobór naczynia, wężownicą schladzajaca ( nie musi być w kotle- może być np. nad nim) i najważniejsze: kocioł musi mieć dopuszczenie do układu zamkniętego! Czemu? Bo jak wypie......i to instalator pójdzie siedzieć! Czemu? Bo nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności karnej. Kocioł musi wytrzymać odpowiednie ciśnienie. Musi przejść testy, które muszą być udokumentowane. Jedynie taki kocioł można z czystym sumieniem podłączyć do układu zamkniętego. Poprawnie pan Miodek powie panu: wszystko co ma wodę jest kotłem: wodnym, parowym jeśli będziemy grzać ten kocioł...babcia to potwierdzi- wyraz wziął się od dużego garnka w którym pranie było gotowanie.Tak na marginesie to większość monterów pomp ciepła nie ma uprawnień na zbiorniki ciśnieniowe, tylko uprawnienia f- gazy.

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  7 หลายเดือนก่อน

      Wydaje mi się, że trochę Pan przesadza. Myślę, że ilość przepisów i absurdów za nimi idącymi w naszym kraju jest na tyle wysoka, że trzeba w większości przypadków zastosować zdrowy rozsądek, bo życia braknie na dostosowywanie się do wytycznych urzędów, które za rok czy dwa i tak zmienią się o 180 stopni. Nie mówię tu o przemysłowych tematach, ale doszliśmy do czasów gdzie ludzie są nadgorliwi i załatwiają ekspertyzy ekspertyz, latają do fachowców po pieczątki i mają poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji, że udało im się sprostać chorym wymaganiom równie chorego systemu, który to system jak przyjdzie do gwarancji/odszkodowania w razie coś się by się stało to Kowalski ZWYKLE zostanie z tą swoją satysfakcją i niczym więcej. Niedługo będziemy latali po wykwalifikowany personel żeby włączył pralkę do kontaktu, bo inaczej gwarancji nie dostanie, a bez profesjonalnej usługi z protokołem podłączenia i okresowymi pomiarami będzie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia!

    • @tomaszwroblewski4341
      @tomaszwroblewski4341 7 หลายเดือนก่อน +1

      @@adamjakubowski8579
      Nie przesadzam. Wyjaśniłem pojęcie kocioł a piec i dobrze pan wie że nie ma pan racji. Podobnie jeśli chodzi o przepisy. Może pan robić jak pan chce, to pana sprawa. W razie czego klient powie przed sądem: (nawet jeśli panu na kartce napisze, że zgadza się na takie podłączenie) Ja się nie znam, wynająłem majstra który twierdził, że jest fachowcem, że się zna.
      Tyle w temacie. Ja nie uczę jak obejść prawnie i zgodnie z sztuką mistrzowską podłączenie przy tak dużym zładzie wody. Żegnam i odradzam tak montować jak pokazują na TH-cam.

    • @tomaszwroblewski4341
      @tomaszwroblewski4341 7 หลายเดือนก่อน +1

      @@adamjakubowski8579
      Rozumiem że pana zdaniem należy robić tak jak się chce, a nie zgodnie z sztuką mistrzowską. A jeśli coś się stanie to pan jako nie fachowiec powie w sądzie to co napisał wyżej. Powodzenia. A wystarczyło pomyśleć i rozwiązać problem...ja potrafię, bo się uczę, a pan trwa w uporze i nie chce pomyśleć.

  • @MrSacha15
    @MrSacha15 3 หลายเดือนก่อน

    Witam, w specyfikach technicznie wyczytałem że kotły mniejszej mocy typu 15 -18Kw mają informację że długość polan to max 33 cm jak to wygląda w praktyce? Pozdrawiam.

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  3 หลายเดือนก่อน +1

      U mnie też długość kawałków to 33cm wg specyfikacji. Oznacza to w praktyce, że komora ma kształt kwadratu o boku 33cm więc żeby włożyć tam kawałek drewna to może mieć on maksymalnie tak 31-32 cm długości, bo inaczej może się klinować i nie zsunie się na dół.

    • @MrSacha15
      @MrSacha15 3 หลายเดือนก่อน

      @@adamjakubowski8579 dziękuję bardzo za odpowiedź

  • @MrMusicaffair
    @MrMusicaffair 8 หลายเดือนก่อน

    Czy w komorze zasypowej podczas nominalnej pracy pojawia się płomień tak jak w Atmosach?

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน

      Tak, po otwarciu komory podczas palenia widać zwykły płomień. Nie wiem jak jest w Atmosie, ale pewnie podobnie.

  • @sawomirkawula-ib7gc
    @sawomirkawula-ib7gc 9 หลายเดือนก่อน

    Fajny kociołek ale dla mnie trochę za drogi, dlatego wybrałem atmosa, nie żałuję. Pozdrawiam

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  9 หลายเดือนก่อน

      A duża jest różnica w cenie? Z perspektywy czasu jest jakiś poważny argument żeby dopłacać do BlazeHarmony? Mam pytanie jeśli się Pan orientuje - czy mając stary murowany komin przy wymianie kotła na Atmosa trzeba robić wkład kominowy? W niektórych domach budowa nowego filaru lub robienie wkładu może być kłopotliwe i dość kosztowne. Kotły Blaze mają chyba wyższą sprawność i temperatury spalin na poziomie 120-150 stopni więc niestety, ale wkład byłby konieczny.

    • @Tomekgbw
      @Tomekgbw 9 หลายเดือนก่อน

      ​@@adamjakubowski8579 Kotły Blaze są w cenie ok 25 tys i więcej więc przeciętna rodzina nie kupi takiego kotła 😅 Z rura to większość kotłów ma taką temperaturę spalin ale można dać np z dwie rury kwasowej a dalej puścić rurę kanalizacyjna, sąsiad ma tak u siebie w kotle i kominie zrobione 😄

    • @sylwek72si
      @sylwek72si 8 หลายเดือนก่อน

      ​@@adamjakubowski8579Atmos pójdzie na murowanym

  • @kammis1608
    @kammis1608 3 หลายเดือนก่อน

    Czy jeżeli jest regulacja mocy to muszę zainstalować wkład kominowy na zimniejsze spaliny ?

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  3 หลายเดือนก่อน

      Akurat w tym kotle spaliny mają temperatury takie jak w pelleciakach tj. ok. 130-140 stopni więc wkład powinien być żeby nie ryzykować wychodzeniem syfu z komina na ściany. Dla odmiany kotły zgazowujące np. firmy Atmos mają bardzo gorące spaliny więc do niego raczej może zostać stary filar bez modyfikacji.

  • @zdegustowani4007
    @zdegustowani4007 8 หลายเดือนก่อน

    Zadam takie pytanie jako że jestem świeży w temacie ogrzewania. Co by się stało jak by tam zamiast drewna wsypać węgiel albo ekogroszek ?

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน

      Producent dopuszcza palenie tylko drewnem, ale węgiel też by się spalił. Inni producenci tacy jak Atmos mają w ofercie kotły zgazowujące na drewno i węgiel.

  • @kattv5375
    @kattv5375 8 หลายเดือนก่อน

    Czy bez bufora a tylko na bojler tez moze byc ten piec? Bojle rmam 100 litrów

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน

      Do takiego pieca bufor to obowiązek. Musi być stały odbiór ciepła, bo nie zdążysz dobrze zamknąć drzwi do kotłowni a woda się zagotuje.

  • @oliverpietrucha4075
    @oliverpietrucha4075 8 หลายเดือนก่อน +1

    Z czego ten brykiet zrobiony?

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน

      Mieszane trociny liściaste z przewagą iglastych.

  • @zdegustowani4007
    @zdegustowani4007 8 หลายเดือนก่อน

    Mam jeszcze pytanie jak dobrać instalacje do kotłowni dom 160m2 piętrowy podłogówka żeby woda uzytkowa była ciepła przez parę dni . Czy jest taka możliwość żeby np latem nie palić codziennie żeby mieć wodę ciepłą.

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน

      Oczywiście, że jest taka możliwość. Instalacja tak jak w przedstawionym przeze mnie filmie już zapewnia ciepłą wodę użytkową na kilka dni. Nie trzeba nic tu specjalnie dobierać, bo kotły tego typu potrzebują do sprawnego działania bufora ciepła. Ciężko wykorzystać w jeden dzień całą ciepłą wodę z bufora 1000l nagrzanego do 85 stopni i bojlera 200l. Jeśli ktoś ma miejsce w kotłowni możnaby się śmiało pokusić o montaż buforów o większej pojemności, na pewno jeszcze bardziej zwiększyło by to komfort obsługi takiego pieca.

    • @Czeskie-kotly-fe8kw
      @Czeskie-kotly-fe8kw 8 หลายเดือนก่อน +1

      W dennicach wypukłych bufora,wykorzystamy 100% ciepła z bufora na podłogówkę.Podłączamy zasilanie i powrót w dennicach górnej i dolnej(odpowietrznik będzie w innym miejscu).Taki bufor z wężownicą CWU to 2w1,ogrzewanie i ciepła woda użytkowa.Brak dodatkowego bojlera CWU to brak pompy i mieszacza(koszt bojlera,oszczędność energii elektrycznej i mniej elementów do popsucia).Takie bufory ładujemy do 95 ℃ taką max.temp.mają kotły Blaze.15 lat gwarancji na bufory dla wymagających klientów.Bufor jest w kotłowni najważniejszy,potem kocioł i komin.Drogi są dwie-nowa kotłownia czy kotłownia marzeń.Z takiego bufora 1000l(pojemność użyteczna nie naklejka na buforze,że 1000 to 1000l) z temp.wody 95 ℃ mamy ponad 4000l wody o temp 45 ℃.To odpowiedź,co ile w lecie będziemy w kotłowni a jak mamy fotowoltaikę to wcale bo grzałki do bufora i spokój.

  • @anon3555
    @anon3555 9 หลายเดือนก่อน

    Bardzo ciekawy film, mam pytanie jak jest rozwiązany dopływ powietrza do kotłowni, żeby się nie wyziębiała, bo jednak kocioł potrzebuje duży dopływ powietrza

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  9 หลายเดือนก่อน

      Docelowo będzie zamontowany zwykły nawietrzak. Zapotrzebowanie pieca na powietrze według producenta może dochodzić do 200m^3 na godzinę.

    • @Dariusz-h9d
      @Dariusz-h9d 9 หลายเดือนก่อน

      Dlaczego blaze ?
      Co będzie spalane ?

    • @Dariusz-h9d
      @Dariusz-h9d 9 หลายเดือนก่อน

      Proszę nagrać film że spalaniem zrębki , jestem ciekaw 🙂

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  9 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@Dariusz-h9dW kotle będzie spalane wszystko co drewniane- trociny, drewno kawałkowe, zrębka z gałęzi, brykiet. Wygoda załadunku od góry, wysokie parametry użytkowe i minimalistyczna obsługa kotła zdecydowały o wyborze kotła BlazeHarmony.

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  9 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@Dariusz-h9dTrociny z pilarki spalinowej spalają się bez żadnego problemu to myślę, że zrębka, która jest grubsza tym bardziej. Drobne trociny z taśmówki ciekawią mnie jak się będą spalać.

  • @RajmundGolec-vn9gl
    @RajmundGolec-vn9gl 8 หลายเดือนก่อน

    Czy korzystałeś z dotacji bo niektórzy twierdzą że na Blaze nie ma dotacji.

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน

      Nie korzystałem z żadnych dotacji ze względu na fakt wykonywania instalacji w nowym domu. W sieci jest informacja o tym, że na te piece jest dofinansowanie przy wymianie kotła. Przedstawiciel BlazeHarmony Polska o tym mówił więc raczej jemu bym wierzył, a nie czyimiś domysłom.

    • @jonikwaldemar8679
      @jonikwaldemar8679 8 หลายเดือนก่อน +1

      Zamówiliśmy kocioł Błaze Green i na to juz jest dotacja.

    • @Czeskie-kotly-fe8kw
      @Czeskie-kotly-fe8kw 8 หลายเดือนก่อน +1

      @@adamjakubowski8579 Tak,dotacja jest na wymianę źródła ogrzewania jeśli stare źródło nie spełnia norm emisji i nie do nowych domów.

  • @dawidmatusiak2566
    @dawidmatusiak2566 8 หลายเดือนก่อน

    Ciekaw jestem jak pali się pellet?

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน

      Nie mam bladego pojęcia. Planuje zrobić testy spalania różnych gatunków drewna to pellet też włączę do testów. W niedalekiej przyszłości na kanale pojawią się filmy z relacją z każdego spalania.

  • @grzegorzkosecki3055
    @grzegorzkosecki3055 8 หลายเดือนก่อน

    Proszę o informację jakiej mocy jest ten kociołek. Czy potwerdzasz że jest to jedyny kocioł na naszym rynku który nie potrzebuje potężnego zasobnika, czy jednak jak widać u Ciebie taki zasobnik być musi?.

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน

      Nie mam takiej wiedzy czy to jest jedyny taki kocioł, ale potwierdzam akurat ten konkretny kocioł z tak szeroką regulacją mocy swobodnie mógłby funkcjonować z jakimś malutkim buforem około 200 litrów albo w ogóle bez bufora, ale to nie o to tu chodzi. Trzeba dostrzec w jak dużym stopniu duży bufor zwiększa komfort obsługi instalacji dla użytkownika przeważnie w okresie przejściowym gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest niewielkie.

    • @Czeskie-kotly-fe8kw
      @Czeskie-kotly-fe8kw 8 หลายเดือนก่อน +1

      Dwa Blaze Natural Plus i Praktik jeśli bez dotacji z Czystego Powietrza ale z możliwością odliczenia od podatku 17%.Muśi być dla nich duży odbiór ciepła.W zimie to nie problem ale w okresach przejściowych Jesień-wiosna?Takie realizacje mam.To dom-warsztat,dom-hala produkcyjna.

  • @musinks85
    @musinks85 8 หลายเดือนก่อน

    Jaki duży bufor 1000 ??

  • @gasich9986
    @gasich9986 8 หลายเดือนก่อน +1

    Привіт, цей котел я сам так придумав і зробив, він так горить th-cam.com/video/4mXOP20YT_M/w-d-xo.htmlsi=PD7u26GzobP-jxUV і на такому паливі він тривалий час працює на одній закладці th-cam.com/video/P-qc_tqdT7o/w-d-xo.htmlsi=Lfei4U08qG-LRUUO він працює на всякому паливі навіть на дуже вологому і мокрому😊

  • @mateuszozimek8882
    @mateuszozimek8882 2 วันที่ผ่านมา

    Bynajmniej nie równa się przynajmniej

  • @tofu_san8916
    @tofu_san8916 8 หลายเดือนก่อน

    Spalasz też drewno iglaste ? Jeśli tak czy spala się czysto?

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  8 หลายเดือนก่อน

      Palę sosną, ale niewielkie ilości i w sumie zawsze była pomieszana z liściastym więc nie wiele mogę się wypowiedzieć na ten temat. Paliłem brykietem iglastym i nie zauważyłem jakichś anomalii. Pytałem na etapie kupna i instalacji czy są jakieś przeciwskazania do iglastego to otrzymałem informację, że można każdym. Ba, gdzieś na internecie widziałem wypowiedź kogoś, że palił nawet i węglem w tych kotłach i wszystko chodziło.

    • @mariopezzoli2370
      @mariopezzoli2370 8 หลายเดือนก่อน +2

      Le caldaie a fiamma rovesciata hanno solo una cosa a loro indigesta. La legna umida, è solo necessaria legna ben asciutta, bene 15%.

    • @grzegorzbrzeczyszczykiewic7383
      @grzegorzbrzeczyszczykiewic7383 8 หลายเดือนก่อน +2

      Drewno iglaste nie powinno być problemem w żadnym dobrym piecu (oczywiście spalamy w wysokiej temperaturze) z buforem. Wierzę też, że węgiel się też dobrze pali, ale z nim byłbym ostrożny (węgiel ma wysoką temperaturę spalania i piec nieprzystosowany do węgla może ulec uszkodzeniu). Tak jak w poniższym komentarzu (po włosku) napisano, piece zgazowywujące drewno nie lubią mokrego drewna. Z tym jednak, że producent Blaze przystosował piec do spalania mokrego drewna (powietrze dosuszające drewno) i chyba jako jedyny (poniżej 40 tys. zł za piec) oficjalnie dopuszcza spalanie mokrego drewna. Oczywiście mokre drewno ma niższą kaloryczność bo duża część energii jest zużywana na dosuszenie drewna.

    • @Czeskie-kotly-fe8kw
      @Czeskie-kotly-fe8kw 8 หลายเดือนก่อน

      @@grzegorzbrzeczyszczykiewic7383 Dokładnie do 25% wilgotności,bo jest podsuszanie,ale wentylator za darmo nie pracuje.

  • @wiesawzemlik1384
    @wiesawzemlik1384 4 หลายเดือนก่อน

    To jest drogi kocioł nasze Polskie są tańsze i lepsze

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  4 หลายเดือนก่อน

      Dla ciekawości mojej i oglądających może Pan powiedzieć, o których Polskich kotłach mowa i w czym są lepsze?

    • @RobertoSFX
      @RobertoSFX หลายเดือนก่อน

      Mam bardzo podobny kocioł polskiego producenta. Właśnie go uruchamiam i ten film był mi bardzo pomocny. Kocioł z zewnątrz wygląda prawie tak samo, może automatyka jest skromniejsza i sterownik inny, ale zasada dzialania i sposób obsługi identyczny. Kocioł Madera producent Kotrem Kłobuck. Czy lepszy lub dorównuje Blaze to trudno stwierdzić, cena tego kotła to 12,5 tys zł

    • @adamjakubowski8579
      @adamjakubowski8579  หลายเดือนก่อน +1

      @RobertoSFX Cieszę się, że materiał się przydaje. Faktycznie kocioł bliźniaczo podobny. Cena na tyle atrakcyjna, że można dużo rzeczy wybaczyć o ile byłyby jakieś niedoróbki. Dobrze, że konkurencja nie śpi i dostrzega potrzebę produkcji takich kotłów to i wybór będzie coraz większy. Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnego użytkowania.

    • @RobertoSFX
      @RobertoSFX หลายเดือนก่อน

      @@adamjakubowski8579 Dziękuję bardzo. Mój kocioł to jeden z pierwszych egzemplarzy, więc jestem niejako testerem z konieczności, ale producent po sugestiach monterów już modyfikuje opcje w sterowniku, więc współpraca dobra. Dziękuję za materiały na kanale - bardzo pomocne w opanowaniu tego pieca :)

    • @Konradjpg
      @Konradjpg 28 วันที่ผ่านมา

      ​@@RobertoSFX jak sprawuje Ci się ten kocioł? Masz jakieś przemyślenia na jego temat, bardzo mało informacji w necie na jego temat.