👉 Матеріали підготувала МК згідно норм чинного законодавства станом на 31.03.2022 р. ☝ Більше корисної інформації на безкоштовному вебінарі 05.04 "Гарячі воєнні питання на бухгалтерський лад" о 15 год 👉Реєстрація ТУТ: cutt.ly/qDSNSTS #ПодатковийБлогМК #Податки #Звітність #Війна #воєннийчас #єдинийподаток #змінаставкиєдиногоподатку #платникипдв
Добрий день! А якщо я постачальник -платник ПДВ- надаю послуги і виставляю рахунок клієнту, який з 01 04 обрав- 2%, мені робити податкову вже як неплатнику ПДВ? і ще питання про послуги, я ї х не купую, а надаю, можливо в моєму випадку вигідно 2%?
Про постачальників хитрожопих Ви не праві. Бо витрати у постачальника фактично зростають на компенсуючий пдв і він це відобразить у ціні продажу. Крім того у неплатників пдв собівартість товару включає в себе пдв сплачений при купівлі. Тому вигода і спокій у покупця може бути лише, якщо продавець продаватиме товар, завезений на 2% без сплати на митниці пдв, по ще не прийнятим змінам до закону.
Як рахувати умовні зобов'язання при поверненні на загальну систему після переходу на 2%? Як відслідкувати, скільки товару було продано на спрощеній системі, який було куплено з ПДВ ще на загальній системі і включено до ПК? Як це конретно рахувати? За партіями товару? Купили віник в березні з ПДВ 5 шт. Потім в квітні купили ще 5 віників уже без ПДВ. Продали в квітні 7 віників. То які віники ми продали на спрощеній? Використовуємо метод FIFO. Це що треба відслідковувати по партіях товару? Чи обраховувати новий товар без ПДВ на окремому рахунку? Чи є якийсь простіший метод, якого я не розумію? І як потім це буде перевіряти податкова??Покажіть приклад з сумами і проводками, будь ласка. Ще ніде не бачила, щоб хтось пояснював ці моменти. Також не забувайте додати ефект відсутності вхідного ПДВ на товар куплений на спрощеній системі у постачальників платників ПДВ. Його потім доведеться продавати після повернення на загальну систему мало того, що з шаленою націнкою, так по ньому ще й зобов'язання будуть, а кредиту не буде.
добре:) запишу відео. Але розумію що як Ви це будете робити нікого не хвилює. Так, виходить слід ідентифікувати... капець -капецьний. Покращення так покращення
Дякую за роз"яснення. А як були комунальному підприємству , якщо ціна регульована, ПДВ не буде, тобто продаж 300 грн. а з якого джерела сплачувати 2% , якщо собівартісь визначена, а прибуток має цільове призначення
Пані Мар'яна, якщо взяти по проводках, то при нарахуванні компенсуючої податкової нічого не втрачається. А ось стосовно продажу за 100 без націнки: ми ж також маємо право продавати за 120 без ПДВ,особливо якщо контрагент-покупець неплатник. Тоді вигідно переходити?
При продажу 120, будучи неплатником, контрагент просто з часом не захоче працювати з ами, маючи альтернативу - платника ПДВ. Хоча я дійсно не розумію по ролику, чому ми не виходимо на 0....
тобто, по грошам втрачаємо , а по проводкам ні:)? Якщо Ви маєте на увазі, що компенсуюче це Дт 949 Кт 641- зменшить фінрез , а значить обєкт оподаткування з податку на прибуток. Але це часткова компенсація на податку, адже 20 по компенсуючих з ПДВ зменшить податок з прибутку до сплати лише на 18% від 20 = тобто на 3,6
@@ОльгаДева-ъ4р багато хто не розуміє. Тому я навела числовий приклад, де видно наглядно. Якщо розуміти ,як "ходять" гроші і як впливає на ці самі гроші ПДВ до сплати та компенсуюче ПДВ- то мало б прояснитися
так, тоді вигідно. Але потрібно зважити всі інші моменти, зокрема необхідність у подальшому виписати компенсуючі податкові накладні, зокрема на основні засоби, що використані, реалізовані чи поставлені
яких 300?!коли було 360?! а вони товар з повітря ліпили чи їх постачальники?!в кращому випадку 360 залишиться.піде у витрати.але про економію якусь навіть не пахне.не видавайте бажане за дійсне
А якщо, ми не купуємо товар а виробляємо, компенсуючий ПДВ потрібно нараховувати на всю собівартість чи тільки на мат складову що з ПДВ? Є ще ж нюанси по переходу назад на загальну систему наприклад якщо є відтермінування платежу, (у мене, наприклад майже по всіх контрактах 90 днів) то виходить що 2відсотка не буде бо кошти прийдуть потім, а як прийдуть вже на загальній системі то показуй весь дохід попереднього кварталу в різницях на збільшення - собівартість на зменшення, а адмін, збут, інші витрати втрачаємо?! І що виходить: "-" по ПДВ і "---" по прибутку, отак помагають. Треба добре перерахувати всі нюанси щоб переходити.
Чому я повинна продавати товар без націнки за 100 грн ? Коли ми були платникам ПДВ і придбаний за 120 грн ( 100 + 20 ) продавали за 180 грн ( 150 + 30 ) , то чому на єдиному податку маю продати за 100, а не за 150 ???
Пані Мар'яно, будь-ласка, порадьте якщо здійснювати імпорт автомобіля із за кордону та розмитнювати його на Україні ( зараз сплата ПДВ при розмитненні відмінена) Чи вигідно перейти на спрощену систему оподаткування 2 платнику який був на загальному з ПДВ ? і покупець не є платником ПДВ.
Коли обидва контрагенти перейшли на 2%- це зрозуміло. Коли продавець-платник ПДВ, а покупець на 2% теж більш меньш зрозуміло. Скажіть, будьласка. А, якщо я- тов буду на 2% без пдв та купую в цей період товар у постачальника-платника пдв, то що із цим ПК? Вони реєструватимуть свої ПН на нас як звичайних платників пдв. В нас же не буде аннуляції? І ось в період дії 2% я не нараховую ПЗ та звісно не використовую ПК. А потім, коли все повернеться на круги своя? Я намалюю собі компенсаційні ПЗ, а того ПК мені не бачить? Він втрачається для мене? Чи як?
Я так розумію, що ПК дійсно за період спрощеної системи і втрачається і коли ви повернетеся на загальну, будете з товару, купленого на спрощеній в бюджет платити повну суму зобов'язань при продажу такого товару.
якщо ви купите товар у платника ПДВ у період перебування Вам на 2% - то товар придбаний за 120 сформує собівартість товару. Потім жодних компенсуючих не потрібно виписувати. Адже формула в СЕА ПДВ на Вас не спрацює у цьому періоді. А постачальник - так , він випише на Вас податкову накладну, але ви нею не скористаєтеся
я купил товар в марте за 120. (100 + ндс 20). в апреле продал за 100 без ндс. в июне доначислил 20 за апрель и взял 20 кредита по марту. итого по товару вийшов 0 та по пдв війшов 0. де я втрачаю гроші?
добрий день, прошу допомогти. Ми Платник ПДВ ( експортуємо маркетингові послуги, податкову виписуємо), на загальній системі( у нас суттєві збитки по декларації на прибуток, доплати податку на прибуток не буде ні в якому випадку). чи варто нам переходити на 2 %? Чи потрібно потім буде довиписати податкову накладну-зобовязання по операціям експорту послуг, якщо ми перейдемо назад після відміни военного стану?
Дякую за пояснення! В мене є ФОП 2 группа, та є ТОВка. Зміні до ПКУ 7190 прийняті 5 квітня. Тепер в голові кручу схему. Приклад: Купили за 120 з ПДВ (100 без ПДВ лежить на складі з лютого) Перепродала своєму ФОП2 группа за 120 грн. з ПДВ А ФОП продав ТОВкі якій не потрібен ПДВ, бо вони перейшли на 2% за 132 грн. і що ми маємо: по ФОПу 2 группа я плачу тільки эдиний податок фіксовану сумму, а по ТОВкі плачу 20 грн ПДВ, які все одно потрібно було б платити, коли буде загальна система. Чи я щось не врахувала?
Дякую вам. Чи варто перейти на спрощену систему оподаткування інтернет провайдеру? ТОВ на загальний системи оподаткування. Послугу буде потрібно зменшити на 20%, та комплектуюча пн продаж обладнання? Ще питання про ОЗ, які введені в експлуатацію, дуже багато питань. Буду дуже вдячна за відповідь. Дякую.
варто чи ні- треба дивитися комплексно Вашу ситуацію , що у Вас формує собіватість чи є у Вас основні засоби на залишку і так далі. У вівторок 5.04 о 15:00 буду на цю тему проводити безкоштовний вебінар. Долучайтеся, прояснимо
Доброго дня, підкажіть будь-ласка ФОП перейшов з єдиного податку 3% з ПДВ на 2%, потрібно виставити рахунок (накладну) контрагенту потрібно зазначати загальну суму і позначати "без ПДВ"
Доброго дня! А якщо ми перевізники, і з постійних витрат паливо ( зараз пдв 7 %) Виходить нам вигідний перехід. Наприклад вартість перевезення 120 грн з ПДВ ( пз 20 грн), витрата палива наприклад 63 грн ( пк 9 грн). ПДВ до сплати 11 грн + податок на прибуток. А 2 % з 120 грн це 2.4 грн. Правильно порахувала?
👉 Матеріали підготувала МК згідно норм чинного законодавства станом на 31.03.2022 р.
☝ Більше корисної інформації на безкоштовному вебінарі 05.04 "Гарячі воєнні питання на бухгалтерський лад" о 15 год
👉Реєстрація ТУТ: cutt.ly/qDSNSTS
#ПодатковийБлогМК #Податки #Звітність #Війна #воєннийчас #єдинийподаток #змінаставкиєдиногоподатку #платникипдв
Какая прекрасная подача материала!!! Обожаю Вас и Ваши высококвалифицированные видео. Марьяна - Вы мой Гуру
Дякую, пані Мар'яно. Як завжди, дуже чітко та зрозуміло.
Супер приклад! Дякую!
Дякую за Вашу працю
Дуже дякую, завжди рада вас чути, думаю так як ви.
Доступно. Дякую!
Велика подяка. Дай, Боже , здоров'я Вам
Какая прекрасная подача материала!!!
Это утопия, раньше продавали по 360, будут по 300) поставщики как раз этот условный НДС и будут закладывать в цену, чтоб не уходить в минус
Именно так и будет..чтобы не терять 20% они и будут залаживать их в цену.. тот кто умеет считать..))
Дякую за відео, а можно більш докладніше для комунальних підприємств водопостачання, загальна система оподаткування з ПДВ.Дякую
Дякую.
Добрий день! А якщо я постачальник -платник ПДВ- надаю послуги і виставляю рахунок клієнту, який з 01 04 обрав- 2%, мені робити податкову вже як неплатнику ПДВ? і ще питання про послуги, я ї х не купую, а надаю, можливо в моєму випадку вигідно 2%?
Про постачальників хитрожопих Ви не праві. Бо витрати у постачальника фактично зростають на компенсуючий пдв і він це відобразить у ціні продажу. Крім того у неплатників пдв собівартість товару включає в себе пдв сплачений при купівлі.
Тому вигода і спокій у покупця може бути лише, якщо продавець продаватиме товар, завезений на 2% без сплати на митниці пдв, по ще не прийнятим змінам до закону.
стосовно "хитрожопства" - згода є! Адже 20% це втрата грошей, а тому його можна і варто забивати в ціну.Згідна!
Вже зустрівся з таким контрагентом.
Як рахувати умовні зобов'язання при поверненні на загальну систему після переходу на 2%? Як відслідкувати, скільки товару було продано на спрощеній системі, який було куплено з ПДВ ще на загальній системі і включено до ПК? Як це конретно рахувати? За партіями товару? Купили віник в березні з ПДВ 5 шт. Потім в квітні купили ще 5 віників уже без ПДВ. Продали в квітні 7 віників. То які віники ми продали на спрощеній? Використовуємо метод FIFO. Це що треба відслідковувати по партіях товару? Чи обраховувати новий товар без ПДВ на окремому рахунку? Чи є якийсь простіший метод, якого я не розумію? І як потім це буде перевіряти податкова??Покажіть приклад з сумами і проводками, будь ласка. Ще ніде не бачила, щоб хтось пояснював ці моменти. Також не забувайте додати ефект відсутності вхідного ПДВ на товар куплений на спрощеній системі у постачальників платників ПДВ. Його потім доведеться продавати після повернення на загальну систему мало того, що з шаленою націнкою, так по ньому ще й зобов'язання будуть, а кредиту не буде.
Теж саме цікавить
добре:) запишу відео. Але розумію що як Ви це будете робити нікого не хвилює. Так, виходить слід ідентифікувати... капець -капецьний. Покращення так покращення
Марьяна, мои поставщики выставляют цену товара без НДС как и с НДС, а все другое это уже не их проблемы, потому, что товар такой.
Дякую
Дякую за роз"яснення. А як були комунальному підприємству , якщо ціна регульована, ПДВ не буде, тобто продаж 300 грн. а з якого джерела сплачувати 2% , якщо собівартісь визначена, а прибуток має цільове призначення
Пані Мар'яна, якщо взяти по проводках, то при нарахуванні компенсуючої податкової нічого не втрачається. А ось стосовно продажу за 100 без націнки: ми ж також маємо право продавати за 120 без ПДВ,особливо якщо контрагент-покупець неплатник. Тоді вигідно переходити?
При продажу 120, будучи неплатником, контрагент просто з часом не захоче працювати з ами, маючи альтернативу - платника ПДВ. Хоча я дійсно не розумію по ролику, чому ми не виходимо на 0....
тобто, по грошам втрачаємо , а по проводкам ні:)? Якщо Ви маєте на увазі, що компенсуюче це Дт 949 Кт 641- зменшить фінрез , а значить обєкт оподаткування з податку на прибуток. Але це часткова компенсація на податку, адже 20 по компенсуючих з ПДВ зменшить податок з прибутку до сплати лише на 18% від 20 = тобто на 3,6
@@ОльгаДева-ъ4р багато хто не розуміє. Тому я навела числовий приклад, де видно наглядно. Якщо розуміти ,як "ходять" гроші і як впливає на ці самі гроші ПДВ до сплати та компенсуюче ПДВ- то мало б прояснитися
так, тоді вигідно. Але потрібно зважити всі інші моменти, зокрема необхідність у подальшому виписати компенсуючі податкові накладні, зокрема на основні засоби, що використані, реалізовані чи поставлені
@@KavynMaryana завдяки вашій консультації, ми не вляпались у 2%...дуже вдячна за вчасне роз'яснення)
яких 300?!коли було 360?! а вони товар з повітря ліпили чи їх постачальники?!в кращому випадку 360 залишиться.піде у витрати.але про економію якусь навіть не пахне.не видавайте бажане за дійсне
А якщо, ми не купуємо товар а виробляємо, компенсуючий ПДВ потрібно нараховувати на всю собівартість чи тільки на мат складову що з ПДВ?
Є ще ж нюанси по переходу назад на загальну систему наприклад якщо є відтермінування платежу, (у мене, наприклад майже по всіх контрактах 90 днів) то виходить що 2відсотка не буде бо кошти прийдуть потім, а як прийдуть вже на загальній системі то показуй весь дохід попереднього кварталу в різницях на збільшення - собівартість на зменшення, а адмін, збут, інші витрати втрачаємо?! І що виходить: "-" по ПДВ і "---" по прибутку, отак помагають. Треба добре перерахувати всі нюанси щоб переходити.
безумовно це все треба врахувати. і щодо різниць - по собівартості такої різниц інемає:) лише по доходу
Вибачте, не подякувала Вам)
Дякую за Вашу оперативність, бо слухачі різні тлумачення можно глибше розібратись, а це є дуже важливим.
Чому я повинна продавати товар без націнки за 100 грн ?
Коли ми були платникам ПДВ і придбаний за 120 грн ( 100 + 20 ) продавали за 180 грн ( 150 + 30 ) , то чому на єдиному податку маю продати за 100, а не за 150 ???
Пані Мар'яно, будь-ласка, порадьте якщо здійснювати імпорт автомобіля із за кордону та розмитнювати його на Україні ( зараз сплата ПДВ при розмитненні відмінена) Чи вигідно перейти на спрощену систему оподаткування 2 платнику який був на загальному з ПДВ ? і покупець не є платником ПДВ.
треба дивитися в деталях. Але з того ,що написали - так вигідно
при відображенні в обліку вартість без націнки + умовний продаж, чи не так
Коли обидва контрагенти перейшли на 2%- це зрозуміло. Коли продавець-платник ПДВ, а покупець на 2% теж більш меньш зрозуміло. Скажіть, будьласка. А, якщо я- тов буду на 2% без пдв та купую в цей період товар у постачальника-платника пдв, то що із цим ПК? Вони реєструватимуть свої ПН на нас як звичайних платників пдв. В нас же не буде аннуляції? І ось в період дії 2% я не нараховую ПЗ та звісно не використовую ПК. А потім, коли все повернеться на круги своя? Я намалюю собі компенсаційні ПЗ, а того ПК мені не бачить? Він втрачається для мене? Чи як?
ПН будуть на неплатника
Я так розумію, що ПК дійсно за період спрощеної системи і втрачається і коли ви повернетеся на загальну, будете з товару, купленого на спрощеній в бюджет платити повну суму зобов'язань при продажу такого товару.
якщо ви купите товар у платника ПДВ у період перебування Вам на 2% - то товар придбаний за 120 сформує собівартість товару. Потім жодних компенсуючих не потрібно виписувати. Адже формула в СЕА ПДВ на Вас не спрацює у цьому періоді. А постачальник - так , він випише на Вас податкову накладну, але ви нею не скористаєтеся
я купил товар в марте за 120. (100 + ндс 20). в апреле продал за 100 без ндс. в июне доначислил 20 за апрель и взял 20 кредита по марту. итого по товару вийшов 0 та по пдв війшов 0. де я втрачаю гроші?
добрий день, прошу допомогти. Ми Платник ПДВ ( експортуємо маркетингові послуги, податкову виписуємо), на загальній системі( у нас суттєві збитки по декларації на прибуток, доплати податку на прибуток не буде ні в якому випадку). чи варто нам переходити на 2 %? Чи потрібно потім буде довиписати податкову накладну-зобовязання по операціям експорту послуг, якщо ми перейдемо назад після відміни военного стану?
Дякую за пояснення! В мене є ФОП 2 группа, та є ТОВка. Зміні до ПКУ 7190 прийняті 5 квітня. Тепер в голові кручу схему. Приклад: Купили за 120 з ПДВ (100 без ПДВ лежить на складі з лютого) Перепродала своєму ФОП2 группа за 120 грн. з ПДВ А ФОП продав ТОВкі якій не потрібен ПДВ, бо вони перейшли на 2% за 132 грн. і що ми маємо: по ФОПу 2 группа я плачу тільки эдиний податок фіксовану сумму, а по ТОВкі плачу 20 грн ПДВ, які все одно потрібно було б платити, коли буде загальна система. Чи я щось не врахувала?
Доброго дня! Мар’яна, підскажіть яка база нарахування цього компенсуючого Пдв зобов’язання якщо ми виробники ?
Дякую за відповідь
Дякую вам. Чи варто перейти на спрощену систему оподаткування інтернет провайдеру? ТОВ на загальний системи оподаткування. Послугу буде потрібно зменшити на 20%, та комплектуюча пн продаж обладнання? Ще питання про ОЗ, які введені в експлуатацію, дуже багато питань. Буду дуже вдячна за відповідь. Дякую.
варто чи ні- треба дивитися комплексно Вашу ситуацію , що у Вас формує собіватість чи є у Вас основні засоби на залишку і так далі. У вівторок 5.04 о 15:00 буду на цю тему проводити безкоштовний вебінар. Долучайтеся, прояснимо
@@KavynMaryana Вже зареєструвалася, дякую.
Чому компенсуюче ПДВ не можна буде сплатити зі свого старого кредиту?
це називається клікбейт, бо насправді в назву потрібно додати - чому платнику ЄП за ставкою 3% з ПДВ не варто переходити на 2% без ПДВ
відео присвячене усім платникам ПДВ - платникам на загальній системі , в першу чергу
Слава Україні !Велике дякую !А якщо товар був придбаний без ПДВ ,потрібно буде робити компенсуючі зобов'язання після воєнного стану ?
нет, перечитайте п. 198.5
@@viktoriyal.7750 Дякую!
ні
@@KavynMaryana Дякую!
Доброго дня, підкажіть будь-ласка ФОП перейшов з єдиного податку 3% з ПДВ на 2%, потрібно виставити рахунок (накладну) контрагенту потрібно зазначати загальну суму і позначати "без ПДВ"
З огляду на те, які бланки ви використовуєте. Як що стандартні чи в 1С, то можливо просто вказати пдв=0
так
Доброго дня! А якщо ми перевізники, і з постійних витрат паливо ( зараз пдв 7 %)
Виходить нам вигідний перехід. Наприклад вартість перевезення 120 грн з ПДВ ( пз 20 грн), витрата палива наприклад 63 грн ( пк 9 грн). ПДВ до сплати 11 грн + податок на прибуток. А 2 % з 120 грн це 2.4 грн. Правильно порахувала?
а чому вартість перевезення ставите 120? якщо ви перейшли на 2% - то ціна перевезення = 100+0=100, чи не так?
@@KavynMaryana так буде 100 грн. Тоді 2 % - 2 грн. Що ще недорвхувала? Підскажіть
Ми платим всі податки в вад й час по другому минеможемо
РРО …..
А як з імпортерами якщо приймуть 7190?
Історія буде схожа:) логіка та ж
Вже все змінилось в травні
Назвали нeпорядних постачальників своіми імeнами)
Дякую за Вашу працю