państwowe czy tam korpoposadki no to sobie można w pracy pościemnać no to później widzisz jakie pomysły rodzą się w głowie :) robienie z prac zakrytych sztuki dla sztuki :)
Robiłem łazienkę na stropie drewnianym pod którym wisi sufit gk. W moim przypadku konstrukcja trochę inna ( na płycie OSB płyty ultrament, na to kafle) ale jesli chodzi o hydroizolację to problem podobny. Możliwości mnóstwo, ja wybrałem folię w płynie Knaufa (niebieska) plus taśma uszczelniająca Knauf hydro flex na wszelkie spoiny , oraz narozniki tej samej marki. Malowałem chyba 3 razy. Jak do tej pory nie było problemów a dzieciaki chlapią z wanny po całosci, raz też wylało z pralki. Warto też dobrze zaizolować pod Geberitem. Zastanawiam się nad tą rurą kanalizacyjną fi110 w stropie. Mało prawdopodobne, ale mi sie zdarzyło. Zatkał się pion gdzieś daleko w piwnicy i wszystko powyżej zaczęło się stopniowo napełniać ściekami. W Waszym przypadku jest to pozioma łączona rura pod która jest płyta GK i wełna. Te uszczelki nie sa raczej obliczane na dłuższy napór hydrostatyczny, tak mi się wydaje. Ja bym chyba jakąś taśmą samowulkanizacyjną poowijał na złączach, tak dla lepszego samopoczucia :) Pozdrawiam
9:38 - geberit odpłaci się Wam tym, że nawet po ćwierci stulecia, mając go w pełnej zabudowie będziecie w stanie wszystko w nim naprawić nie ruszając palcem pięknej glazury czy innej terakoty go zdobiącej. Wszystko, co stanowi o funkcjonowaniu tego urządzenia można zdemontować i z powrotem zainstalować poprzez otwór na przycisk sterujący. Tylko jedno ważne "ale" - podejście wody do zaworu znajdującego się wewnątrz zbiornika musi być zrobione rurami stałymi, a nie elastycznym wężykiem. Stosując ten jeden warunek zestawy geberita są odporne na głupiego użytkownika, wodę z kamieniem, wodę ze szlamem torfowym, wodę z kosmitami oraz wodę z czymkolwiek, co w instalacji może się Wam pojawić. Przerobione na własnych czterech literach. Pozdrawiam.
Gratuluję ukończenia kolejnego etapu tej epopei bez strat w personelu. Zdrowia i bezpiecznej pracy Wam życzę, bo pomysłów raczej nie zabraknie, i dziękuję że dzielicie się wiedzą praktyczną!
na hydroizolacje zróbcie sobie tak jak w UK robią. Tam w większości stropy są drewniane. Użytkuję parę razy w roku taką łazienkę. Płytkarz aby dać gwarancję kładzie na podłogę płyty budowlane (one są dość drogie ale te 10 mm można zaakceptować)i do tego klei już normalnie gres. Połączenie ściana i podłogi jest realizowane taśmą z systemu czy to ceresit czy mapei czy co to tam jeszcze jest. U siebie w mieszkaniu robiłem wszędzie OSB na podłodze i gruntowałem je hydroizolacją ceresita. Po 5 latach użytkowania nic się nie dzieje jednak stelaż pod płyty miałem bardzo solidny i płyty się nie uginały pod moim ciężarem.
Na podłogę polecam zwykle deski najtańsze z tartaku calówki. Przeszlifowane jednostronnie papierem na szlifierce kontowej (maga szybko się szlifuje). MDF wyjdzie 2-3 razy drożej i się będzie bardziej uginał.
Jeżeli cena nie jest problemem. To systemy niemieckiej firmy Schlüter. Nie ma nic lepszego jeśli chodzi o maty hydroizolacyjne. Ale tak na prawdę... jeśli macie gęsto podparte płyty. Łączone i klejone na pióro-wpust. To zwykła poliestrowa włóknina techniczna, czy mata z marketu + folia w płynie w zupełności wystarczy.
Montowałem u siebie tego samego geberita i nie miałem problemu z jego złożeniem a co do jakości no to jestem trochę rozczarowany, ale mogłem go porównać z innym geberitem slim którego też montowałem u siebie . Natomiast były to jedyne które dotąd montowałem😅
Najeazniejsza informacja odnosnie hudroizolacji jest taka ze jesli wykonacie lazienke szczelna na 100% i zamalujecie hydroizolacja wszystko.... to jesli woda nie bedzie miala gdzie splynac przy to wycieknie na pozostale pomieszczenia. Musi byc prog w drzwiach i kratka sciekowa w podlodze. Jesli macie odplyw liniowy to warto pomyslec zeby cala podloga byla wykonana z lekkim spadkiem w kierunku odplywu liniowego.
Ja instalowałem Cersanit czyli budżetowy stelaż i z tego co pamiętam to konstrukcja taka sama jak ten Geberit ale te łączniki do ściany były solidniejsze. Ogólnie po ok 4-5 latach co kilka miesięcy mechanizm spustu wody zaczyna przepuszczać wodę do muszli ale to wina kamienia w wodzie i tego że nie mam filtra wejściu wody do budynku. Pewnie gdyby był filtr to sprzęt nie wymagałby serwisu
Zaklejcie sobie drzwi tarasowe z obu stron, są ładne nowe i czyste, próg pewnie też jest jeszcze ładny. Najlepiej taśmą papierową kleić ościeża. Zaprawy da się usunąć z czasem, ale rysy na antracycie nie wyglądają dobrze, zwłaszcza że pod kolorem jest biała baza...
Ja tam wgle nie lubie robót z instalacjami. Wykończeniówka to mój żywioł 😂 Ostatnio przy remoncie odkryłem murowanie, polecam jest relaksik przy tym jak kolejne klocuszki dokłada czlowiek 😂
tylko geberit :) Po 30 latach musiałem wymienić spłuczkę i wszytko nadal jest dostępne ! I ciekawostka . Jak zamawiacie części to co widzi użytkownik ? Ano przyciski . Po ich wyglądzie można określić dokładny model bo każdy geberit ma inne. Sprytnie to wymyślili . Pozdrawiam
Ja mam od 2007 roku spłuczki podtynkowe Grohe i jak do tej pory działają bezproblemowo i są odporne na kamień kotłowy zawarty w mojej wodzie . Miski mam z Koła bo pasują i do tego są tańsze a jakość porównywalna z niemieckimi .
Nie myśleliście żeby geberit zamontować w gazobetonie na pręty gwintowane wklejone na „kotwę chemiczną”? Chyba najsolidniejsze rozwiązanie. Mocowałem tak kiedyś bojler nad głową na haki.
Z mat do hydroizolacji podłogi polecam Sopro AEB 640 - niewiele droższa od Mapei WP90 a grubsza solidniejsza, niestety też sztywniejsza. Potem najtańsza - Mapei WP90 - elastyczniejsza, nieco rozciągliwa, dla tego też łatwiejsza w klejeniu, wydaje się że warstwa fizeliny lub środkowa izolacyjna jest nieco cieńsza niż w Sopro. Dla mnie trochę zwróciłem uwagę na trzymanie kleju do płytek do tej fizeliny- nie jest takie jak do betonu oderwiesz na siłę rękami. WP90 wciąż jest dostępna na serwisie na ”a” (u producenta chyba już zastąpiona przez grubszą WP200) ale jak chcecie to mam gdzieś PDF z kartą produktu i instrukcją montażu od WP 90. No i zalecają kleić te maty na dedykowane środki od Mapei czy Sopro. W narożniki taśmy i narożniki wewnętrzne i zewnętrze - najlepszy stosunek ceny do jakości Atlas Hydroband 3G - rozciągliwe, elastyczne, mięsista fizelina i perforacja na brzegach zapewniająca lepsze wtopienie w klej. Potem na to płytki koniecznie na klej do płytek klasy S2 (odkształcalność) jeżeli na płytę paździerzową - no i płytę podwójnie bym dał. Fugi nie za małe, min 2-3mm.
Czołem Budowlani :) Kiedyś walczyłem z każdym centymetrem w łazience i zamiast założyć standardowy zestaw 50 z Geberita (poza tym wydawal się drogi), kupiłem konkurencyjny stelaż 45 cm firmy Werit, znany pod marką Jomo . Sprawdza się dobrze, acz mocowanie w szachcie rurowym (bo się tam świetnie mieścił) to była niezła jazda. Wywaliłem fabryczne blaszki i zamontowałem na potężnych śrubach do wykonanej stalowej poprzeczki w szachcie. Trzeba traktora by to wyrwać. :). Do obudowania tegoż użyłem zestawu płyt budowlanych Ultrament, które mają betonowe wstawki przenoszące obciążenie dolnej części sracza na stelaż. Drogi, ale dużo lepszy niż karton-gips.
Z stali nierdzewnej misa pod brodzik z niskim rantem lub całą łazienkę szczelność gwarantowana popularne w USA. Możliwość wspawania nierzewnego odpływu liniowego. Jeśli macie w pobliżu kogoś kto spawa z nierdzewki będzie taniej niż super ekstra masy i systemy
Po wylaniu betonu na stropie drewnianym stwierdzam że macie 100% racji, jest ogromna różnica jak przybyło mu kilka kilogramów🤣🤣🤣 Pozdrawiam Płyta OSB teraz jest do niczego po dwóch latach leżenia w stodole z 22 zrobiło się 25 ekologia🙃
Co Wy tam chcecie robić na mapei ? Kibel geberita ma swoje uszczelnienia na rurach spustowych , no i koniec . Zabezpieczenie zabezpieczenia ,które ma zabezpieczyć kolejne zabezpieczenie ?
Ten pedantyzm, przytaczanie badań naukowych o wpływie wagi stropu na izolację akustyczną i inne szczegóły wykonawczo-projektowe, nie wytrzymają konfrontacji z porannym klocem, płynącym rurą 110 pod sufitem - gwarantuję. Pozdrawiam i życzę powodzenia, chociaż oglądam Was z nieco masochistyczną przyjemnością, bo znana od wieków prawda jest taka, że ze starej budy nigdy się nowej nie zrobi.
Jesli chodzi o hydroizolacje za geberitem to ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiazania. Idac tym tokiem muslenia dojdziemy do wniosku ze wartto by takze pokryc hydroizolacja piony wodne, miejsca w ktorych sa rozdizelacze CO. Okolice wodomierza itd. Paranoja.
Brawo robaczki jesteśmy z was dumni. Pozdrawiamy serdecznie 👍👍👍
Jak zawsze: niech te profesjonalisty się od was uczą! Choć przy takim tempie prac i dokładności, to na chleb byście w tej branży nie zarobili :D
państwowe czy tam korpoposadki no to sobie można w pracy pościemnać no to później widzisz jakie pomysły rodzą się w głowie :) robienie z prac zakrytych sztuki dla sztuki :)
Robiłem łazienkę na stropie drewnianym pod którym wisi sufit gk. W moim przypadku konstrukcja trochę inna ( na płycie OSB płyty ultrament, na to kafle) ale jesli chodzi o hydroizolację to problem podobny. Możliwości mnóstwo, ja wybrałem folię w płynie Knaufa (niebieska) plus taśma uszczelniająca Knauf hydro flex na wszelkie spoiny , oraz narozniki tej samej marki. Malowałem chyba 3 razy. Jak do tej pory nie było problemów a dzieciaki chlapią z wanny po całosci, raz też wylało z pralki. Warto też dobrze zaizolować pod Geberitem.
Zastanawiam się nad tą rurą kanalizacyjną fi110 w stropie. Mało prawdopodobne, ale mi sie zdarzyło. Zatkał się pion gdzieś daleko w piwnicy i wszystko powyżej zaczęło się stopniowo napełniać ściekami. W Waszym przypadku jest to pozioma łączona rura pod która jest płyta GK i wełna. Te uszczelki nie sa raczej obliczane na dłuższy napór hydrostatyczny, tak mi się wydaje. Ja bym chyba jakąś taśmą samowulkanizacyjną poowijał na złączach, tak dla lepszego samopoczucia :) Pozdrawiam
Wokół pionu będzie wełna i GK. Raczej szybko zauważymy wcieka jakby co ;) Dzięki za uwagi!
Świetnie się ogląda wasz serial remontowy, metodą prób i błędów osiągacie mistrzostwo 👍😉
Oby tych błędów jak najmniej!
9:38 - geberit odpłaci się Wam tym, że nawet po ćwierci stulecia, mając go w pełnej zabudowie będziecie w stanie wszystko w nim naprawić nie ruszając palcem pięknej glazury czy innej terakoty go zdobiącej. Wszystko, co stanowi o funkcjonowaniu tego urządzenia można zdemontować i z powrotem zainstalować poprzez otwór na przycisk sterujący. Tylko jedno ważne "ale" - podejście wody do zaworu znajdującego się wewnątrz zbiornika musi być zrobione rurami stałymi, a nie elastycznym wężykiem. Stosując ten jeden warunek zestawy geberita są odporne na głupiego użytkownika, wodę z kamieniem, wodę ze szlamem torfowym, wodę z kosmitami oraz wodę z czymkolwiek, co w instalacji może się Wam pojawić. Przerobione na własnych czterech literach. Pozdrawiam.
I nawet po zakończonej produkcji danego egzemplarza, geberit dorobi część, którą się potrzebuje
O, to bardzo pomocne! Dzięki!
Są i Oni! zawzięci, dokładni i wymagający 😊
ciekawe czy mają dzieci ?
Gratuluję ukończenia kolejnego etapu tej epopei bez strat w personelu. Zdrowia i bezpiecznej pracy Wam życzę, bo pomysłów raczej nie zabraknie, i dziękuję że dzielicie się wiedzą praktyczną!
Dzięki bardzo!
na hydroizolacje zróbcie sobie tak jak w UK robią. Tam w większości stropy są drewniane. Użytkuję parę razy w roku taką łazienkę. Płytkarz aby dać gwarancję kładzie na podłogę płyty budowlane (one są dość drogie ale te 10 mm można zaakceptować)i do tego klei już normalnie gres. Połączenie ściana i podłogi jest realizowane taśmą z systemu czy to ceresit czy mapei czy co to tam jeszcze jest. U siebie w mieszkaniu robiłem wszędzie OSB na podłodze i gruntowałem je hydroizolacją ceresita. Po 5 latach użytkowania nic się nie dzieje jednak stelaż pod płyty miałem bardzo solidny i płyty się nie uginały pod moim ciężarem.
w ogółe mogli jak w Anglii wypuścić te odpływy kanalizy na ścianę zewnętrzną i o ile by szybciej poszło :):):)
@@sirhill3804 tez racja. Zrobilem tak ze zmywarką. Oni lubią sobie roboty dokładać:)
10:20 minuta filmu. Ja przed montażem stojaka wc, montuje profil uw 50mm do podlogi w ktory wkladam nogi od stojaka.😉
Stojak da się odkręcić ;)
Na podłogę polecam zwykle deski najtańsze z tartaku calówki. Przeszlifowane jednostronnie papierem na szlifierce kontowej (maga szybko się szlifuje). MDF wyjdzie 2-3 razy drożej i się będzie bardziej uginał.
To nie jest MDF.
Osłone przeciw kondenscji na rury trzeba chyba dać i zawsze też coś wugluszy prawdopodobnie 😊😊
Jeżeli cena nie jest problemem. To systemy niemieckiej firmy Schlüter. Nie ma nic lepszego jeśli chodzi o maty hydroizolacyjne.
Ale tak na prawdę... jeśli macie gęsto podparte płyty. Łączone i klejone na pióro-wpust. To zwykła poliestrowa włóknina techniczna, czy mata z marketu + folia w płynie w zupełności wystarczy.
Witam serdecznie i pozdrawiam 👍
Nie wiem co napisać wiec po prostu pozdrawiam i czekam na kolejne filmy 😄
2:46 Parkside PERFORMANCE Rules 👍💪👋😎
Akurat fanami nie jesteśmy ;)
Montowałem u siebie tego samego geberita i nie miałem problemu z jego złożeniem a co do jakości no to jestem trochę rozczarowany, ale mogłem go porównać z innym geberitem slim którego też montowałem u siebie . Natomiast były to jedyne które dotąd montowałem😅
Dobra robota
Dzieki.
Mało. Czekam na więcej.😊
Już jest! :)
Najeazniejsza informacja odnosnie hudroizolacji jest taka ze jesli wykonacie lazienke szczelna na 100% i zamalujecie hydroizolacja wszystko.... to jesli woda nie bedzie miala gdzie splynac przy to wycieknie na pozostale pomieszczenia. Musi byc prog w drzwiach i kratka sciekowa w podlodze. Jesli macie odplyw liniowy to warto pomyslec zeby cala podloga byla wykonana z lekkim spadkiem w kierunku odplywu liniowego.
Najważniejsze, żeby spadku nie było od odpływu to już woda sobie da radę ;)
geberita mam 19 lat...i wymieniałem tylko jedną część, która nadal jest dostępna w oryginale...
Ja instalowałem Cersanit czyli budżetowy stelaż i z tego co pamiętam to konstrukcja taka sama jak ten Geberit ale te łączniki do ściany były solidniejsze. Ogólnie po ok 4-5 latach co kilka miesięcy mechanizm spustu wody zaczyna przepuszczać wodę do muszli ale to wina kamienia w wodzie i tego że nie mam filtra wejściu wody do budynku. Pewnie gdyby był filtr to sprzęt nie wymagałby serwisu
Dzień dobry. Super film. Pozdrawiam
Pozytywni jesteście :) Powodzenia!
Czy mi się wydaje czy poziomy mają więcej od 3 metrów? A w związku z tym czy nie powinno być odpowietrzenia tej kanalizacji?
Zaklejcie sobie drzwi tarasowe z obu stron, są ładne nowe i czyste, próg pewnie też jest jeszcze ładny. Najlepiej taśmą papierową kleić ościeża. Zaprawy da się usunąć z czasem, ale rysy na antracycie nie wyglądają dobrze, zwłaszcza że pod kolorem jest biała baza...
Staramy sie zabezpieczać przy każdej robocie ale różnie z tym wychodzi. No i antracyt to to nie jest.
Ja tam wgle nie lubie robót z instalacjami.
Wykończeniówka to mój żywioł 😂
Ostatnio przy remoncie odkryłem murowanie, polecam jest relaksik przy tym jak kolejne klocuszki dokłada czlowiek 😂
Tematy ceglane w najnowszym odcinku :)
tylko geberit :) Po 30 latach musiałem wymienić spłuczkę i wszytko nadal jest dostępne ! I ciekawostka . Jak zamawiacie części to co widzi użytkownik ? Ano przyciski . Po ich wyglądzie można określić dokładny model bo każdy geberit ma inne. Sprytnie to wymyślili . Pozdrawiam
30lat mieszkasz w tym samym domu ?
Niektóre rodziny mieszkają i po 300 lat w tym samym domu. A nie, wróć, tu jest Polska.
Serwisowalność to niestety nie jest zbytnio ceniona cecha w naszym kraju,.
Mam łazienkę na OSB włącznie z prysznicem walk-in, 10 lat i nic się nie dzieje, a była izolowana tylko folią w płynie i taśmami w narożnikach.
Ja mam od 2007 roku spłuczki podtynkowe Grohe i jak do tej pory działają bezproblemowo i są odporne na kamień kotłowy zawarty w mojej wodzie . Miski mam z Koła bo pasują i do tego są tańsze a jakość porównywalna z niemieckimi .
Może było powiedziane ale nie rozważaliście perlitu zamiast keramzytu do mieszania z cementem? Ponoć lepsze parametry izolacyjne uzyskuje
Nie. Keramzyt mamy a perlit nie. Izolacja termiczna nie ma tu znaczenia :)
No ro jestem ciekawy czy w temacie wentylacji jesteście team Izzy, Ozon czy Ariel
To jeszcze zobaczymy ;)
@@SobieRobie wentylacja jeszcze przede mną więc chetnie nauczę się czegoś na waszych błędach ☺️
Powodzenia!
A jaka będzie podłogówka? Rurki we frezowanymi xps, płytach wiurowych albo gipsie, a może klasyczna wylewka?
Na piętrze raczej ścienne.
Nie myśleliście żeby geberit zamontować w gazobetonie na pręty gwintowane wklejone na „kotwę chemiczną”? Chyba najsolidniejsze rozwiązanie. Mocowałem tak kiedyś bojler nad głową na haki.
haczyk na ręcznik w łazience też montujesz na pręt fi12, na przestrzał przez ścianę nośną, na śrubunek pod drugiej stronie ?
@@sirhill3804 Bojler nad głową czy geberit na którym mogą siadać osoby ponad 100 kg to nie haczyk na ręcznik. Coś nie ogarniasz różnic.
Obawiam się, że ta kotwa chemiczna wyleci razem z kawałkiem gazobetonu ;)
❤Pozdrawiam🥺
Z mat do hydroizolacji podłogi polecam Sopro AEB 640 - niewiele droższa od Mapei WP90 a grubsza solidniejsza, niestety też sztywniejsza. Potem najtańsza - Mapei WP90 - elastyczniejsza, nieco rozciągliwa, dla tego też łatwiejsza w klejeniu, wydaje się że warstwa fizeliny lub środkowa izolacyjna jest nieco cieńsza niż w Sopro. Dla mnie trochę zwróciłem uwagę na trzymanie kleju do płytek do tej fizeliny- nie jest takie jak do betonu oderwiesz na siłę rękami. WP90 wciąż jest dostępna na serwisie na ”a” (u producenta chyba już zastąpiona przez grubszą WP200) ale jak chcecie to mam gdzieś PDF z kartą produktu i instrukcją montażu od WP 90. No i zalecają kleić te maty na dedykowane środki od Mapei czy Sopro. W narożniki taśmy i narożniki wewnętrzne i zewnętrze - najlepszy stosunek ceny do jakości Atlas Hydroband 3G - rozciągliwe, elastyczne, mięsista fizelina i perforacja na brzegach zapewniająca lepsze wtopienie w klej. Potem na to płytki koniecznie na klej do płytek klasy S2 (odkształcalność) jeżeli na płytę paździerzową - no i płytę podwójnie bym dał. Fugi nie za małe, min 2-3mm.
Dziękujemy za uwagi :)
nie wiem dlaczego ale jakoś nie mam zaufania do tych płyt, dlaczego nie zwykła deska podłogowówka? a no i pasta:D
Drewno pracuje i to bardzo. Coś o tym wiemy :D
Czołem Budowlani :) Kiedyś walczyłem z każdym centymetrem w łazience i zamiast założyć standardowy zestaw 50 z Geberita (poza tym wydawal się drogi), kupiłem konkurencyjny stelaż 45 cm firmy Werit, znany pod marką Jomo . Sprawdza się dobrze, acz mocowanie w szachcie rurowym (bo się tam świetnie mieścił) to była niezła jazda. Wywaliłem fabryczne blaszki i zamontowałem na potężnych śrubach do wykonanej stalowej poprzeczki w szachcie. Trzeba traktora by to wyrwać. :). Do obudowania tegoż użyłem zestawu płyt budowlanych Ultrament, które mają betonowe wstawki przenoszące obciążenie dolnej części sracza na stelaż. Drogi, ale dużo lepszy niż karton-gips.
Dobre bity udarowe i przeżyją budowę
Bity udarowe się właśnie ukręciły :D
kiedy mieszkacie ?
Damy znać jak już zamieszkamy :)
Z stali nierdzewnej misa pod brodzik z niskim rantem lub całą łazienkę szczelność gwarantowana popularne w USA. Możliwość wspawania nierzewnego odpływu liniowego. Jeśli macie w pobliżu kogoś kto spawa z nierdzewki będzie taniej niż super ekstra masy i systemy
W gazobeton to jedynie pręt gwintowany mocowany na kotwę chemiczną .
I wyleci razem z kotwą? :D
@@SobieRobie Nie ma szans
Po wylaniu betonu na stropie drewnianym stwierdzam że macie 100% racji, jest ogromna różnica jak przybyło mu kilka kilogramów🤣🤣🤣 Pozdrawiam
Płyta OSB teraz jest do niczego po dwóch latach leżenia w stodole z 22 zrobiło się 25 ekologia🙃
Ty się ciesz, masz 12% gratis na grubości! :D
@@SobieRobie 👍👍👍👍😅
Noooo, moze do świąt się uda 😂😂😂
Pytanie których i w którym roku :D
Geberit nie jest martką niemiecką tylko szwajcarską.
Szwajcarska
Co Wy tam chcecie robić na mapei ? Kibel geberita ma swoje uszczelnienia na rurach spustowych , no i koniec . Zabezpieczenie zabezpieczenia ,które ma zabezpieczyć kolejne zabezpieczenie ?
Jak każdy, to wiadomo, że jeden.
Hejo łobuzy :)
Oczywiście chodziło mi o OSB a nie MDF 😅
Ten pedantyzm, przytaczanie badań naukowych o wpływie wagi stropu na izolację akustyczną i inne szczegóły wykonawczo-projektowe, nie wytrzymają konfrontacji z porannym klocem, płynącym rurą 110 pod sufitem - gwarantuję.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, chociaż oglądam Was z nieco masochistyczną przyjemnością, bo znana od wieków prawda jest taka, że ze starej budy nigdy się nowej nie zrobi.
Jesli chodzi o hydroizolacje za geberitem to ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiazania. Idac tym tokiem muslenia dojdziemy do wniosku ze wartto by takze pokryc hydroizolacja piony wodne, miejsca w ktorych sa rozdizelacze CO. Okolice wodomierza itd. Paranoja.
Paranoii nie zamierzamy uskuteczniać... chociaż odbiór kanału może być inny :D
'Mnie z automatu przychodzi na myśl' się mówi, nie: 'MI z automatu itd'. (13:52)
No tak, trudno się tego misiowania pozbyć. W ostatnim odcinku też jest :/
tak jak na to patrzę to jest chyba plan 10 letni xd
jak będzie wszystko zrobione z kostkami ogrodzeniem itp
Praca na wsi nie kończy się nigdy!
Tak z ciekawości, nie boicie się o oczy? często widzę jak wam laser w oczy świeci jak coś robicie :D Pozdro
Staramy się unikać bezpośredniego patrzenia w laser.
Ten znacznik 1m na Gebericie to 1m od wylewki czy od położonej płytki?
Od poziomu 0.
Tece. Można wsadzić sobie gdzieś. Głupie sterowanie. Biała farba z obudowy wyłącznika schodzi od dotykania
Rob sam potem masz pretensje tylkocdo siebie 😅
Dokładnie!
to sami sobie zrobicie tę kanalizację?
Już nawet ją zrobiliśmy :)
@@piotrOprawCA Przyjeżdżali oglądać i wyceniać prace związane z ogrzewaniem i doprowadzeniem wody. A kanalizację oceniali "przy okazji"
@@SobieRobie w takim razie źle was oceniłem
Co jak co ale dzwięki uderzeniowe z łazienki po grochówce lepiej żeby nie były słyszalne.
To ciekawy problem. Taki trochę organowy. Chyba trzeba wysokość i średnice pionów uwzględnić :D