Ще раз дякую за науку.Всім іншим коментаторам негативу скажу так.Швидко вчитеся. Ps. Добра тобі Дмитро. Довгих років життя.Так робив мій батько,,ми теж не здуже багатої родини. ЩЕ РАЗ ХАЙ ЩАСТИТЬ.
Ну приколіст... Як подивлюсь, все зліплено з гімна і палок😂. А якщо відверто, то всі дроти треба прораховувати, підключення довір перевіреним електрикам. СЕС це дуже серйозна та пожежонебезпечна установка, не звична поки що для багатьох.З мене лайк за оптимізм.
ПВС2х2.5, а по факту там 2х2.2-2.3. Хто не вірить перевірте, тому якщо розрахунок по току зроблений під саму завʼязку то не виключено що буде просідати напруга і грітися кабель. Якось так.
Посередині можна поставити вуглекислотний вогнегасник. Спрацьовує при температурі+80. Струя -70. Тобто при загоранні акумуляторів охолоджує і обмежує доступ кисню.Підходить для гасіння електро обладнання! Це як в автомобілі хай буде, дай бог, щоб ніколи не пригодився!!!
Від сонячних панелей треба ставити спеціальний кабель. Бо 2×2,5 мідний буде грітися і будуть великі втрати. А сонячний йде набагато більшої квадратури і він позолочений по типу акустичного і він не боїться ультрафіолету. Ставити інвертор в такий малий замкнутий простір то взагалі капут. Він перегріється і згорить. Або майструйте там якусь вентиляцію. Або переносьте десь до будинку.
Я свої чистив перші два роки. Ви далі зрозумієте, що варто мити тільки, коли дуже грязні. Тимбільш, ваші високо і гарний кут, Дощі часто самі будуть гарно мити то все. Фактично раз на два місяці глянути і оцінити чи варто вже мити. А-то і рідше будете звертати увагу.
Якщо вже надумаєте мити часто. Як мені здалося найкраще - поливаю водою, аби трошки розкисло. Далі купив щітку, аби мити вікна, двосторонню. На один бік натягується ганчірка, чи на ліпучках. Ото як розкисло то першим боком раз мию панель, Потім другим боком, де силіконовий чи гумовий згон осушую панель. Так уникаємо розводів. Використовую широке відро, овальної форми, колись купував для миття підлоги.
Дмитро вітаю.Все мае бути по можливості відкрито що стосуеться інвертора .Я влітку ставлю вентилятор для охолодження і то мало потрібно два вентилятори,при виробці і перетворенні енергії все дуже сильно нагріваеться.Все ти гарно зробив але на літо потрібно знімати ті двері на зиму без різниці.В мене станція на 30 кв.три фази.
Повторюю вам вдруге, 2,5 квадрата не достатньо для вашого підключення панелей, кабель буде отримувати вище навантаження ніж він на це розрахований, якщо не відразу, то з часом це може привести до поганих наслідків.
Та писати без доводів, це який триндець, це так як з генераторами, все погорить, все згорить, не показуй людям буде біла, все норм, всі живі здорові і по 20-30тис грн зекономили.
@@ДмитроБогач тут фішка не в потужності а в напрузі при якій тече ток. Тому в автомобілях(12В) на акумулятор йдуть такі товстезні "самці". Для аналогії це як лєнту крапельного полива підключити без редуктора до магістрального трубопроводу з тиском 5-6 бар. То лєнта одразу піде по швам.
@@ДмитроБогач Для того, щоб навести вам менш-більш точні дані, для цього мені потрібно хоча б мати такі ввідні, а саме, повна характеристика ваших панелей, схема підключення панелей і довжина кабелю до інвертора. Ви підключаєте панелі паралельно послідовно, і якщо я вас правильно зрозумів, то на одній жилі у вас буде близько 80 вольтів 1600 ватів, а це понад 20 ампер, якщо враховувати тільки основні дані, такі як довжина вашого кабеля, у вашому випадку це не менше 20 метрів до інвертора, також ваш кабель заведений в гофру і під шифером, а це температура навколишнього середовища понад 35 градусів, загалом це вже не менше 6 квадратів, а якщо врахувати ще деякі уточнюючі дані та закласти 20 процентів зверху, то думаю що і 6 квадратів буде не достатньо.
@@ДмитроБогач Для того, щоб навести вам менш-більш точні дані, для цього мені потрібно хоча б мати такі ввідні, а саме, повна характеристика ваших панелей, схема підключення панелей і довжина кабелю до інвертора. Ви підключаєте панелі паралельно послідовно, і якщо я вас правильно зрозумів, то на одній жилі у вас буде близько 80 вольтів 1600 ватів, а це понад 20 ампер, якщо враховувати тільки основні дані, такі як довжина вашого проводу, у вашому випадку це не менше 20 метрів до інвертора, також ваш кабель заведений в гофру і під шифером, а це температура навколишнього середовища понад 35 градусів, загалом це вже не менше 6 квадратів, а якщо врахувати ще деякі дані та закласти 20 процентів зверху, то думаю що і 6 квадратів буде не достатньо.
Вентиляція обов'язково для ящика, а плавний пуск тільки по частоті! Майте на увазі. З дротами на пнелі дарма так нкрутив, треба було 2х2,5 докупи на плюс і так само на мінус.
я планую тестово змонтувати на землі панелі подивитись що і як себе покаже а потім монтувати на дах. і ще я дуже довго думав де встановити інвертор і акуми. скоріш за все буду пробувати в будинку. бо зимою що літій що свинець не дуже хочуть при мінусових температурах заряджатись. якщо в не опалюваних приміщеня для акума потрібно робити обігрів. також температура висока типу 40 градусів також не бажана. типу ставити на горищі.
Вірш про двох рахувальників. Посідала професора, Стала рахувати, Скільки ж нашому Дмитрові, Кабелю тре взяти. Рахували рахували, Щось не те виходить, Калькулятор з інтернету, Їх в оману вводить. Рахували вони довго, Сильно повпрівали, Вже відкинули все зайве, Й одяг поскидати. І нарешті суть знайшлася, Знайдена причина, І в одного і в другого, Мала поцюр😢на. Оцініть по пятибальні системі, не будьте байдужі, талант згасає на очах, все в ваших руках.😢
Привіт Дімон😎слухав тебе 🥴 дуже уважно 🤔😋 але все одно 😪сіре веществов в моеї макітрі 😱😄не взмозі перетворить-- реалізувать в дійсність то шо ти кажешь😂😂🤣🖐👍👍🤝
@@ДмитроБогач, починаючи від хитромудрого кріплення й до мурування дверей до стіни (мешкаючи у приватному секторі й маючи купу будівель на участку))). Усе це можна було зробити набагато простіше, дешевше й швидше. Якщо що, також маю щось подібне.
Доводилось таке робити... Однозначно - 2.5 квадрата ДУЖЕ мало ! Я б скоріше поставив - 4 , Інакше будуть великі втрати ! І обов*язкове охолодження для інвертора !
Діма привіт , якщо дармова а вірніше колись окупиться то це вітрова енергія , бо вітер майже завжди є , а панелі тільки коли світить сонце, а зимою якщо засипле снігом взагалі нічого не буде....
У кого як. В моєму дворі майже ніколи не буває стабільного вітру, бо з одного боку йде довгий пологий підйом через усе місто, а з іншого - невелика річка, де весь берег у величезних вербах з 20-25 м висотою. Вітер дує згори - проходить над вербами, дує з річки - верби його не пускають. А щоб поставити конструкцію вище 25 м вже потрібен дозвіл, та й ціна буде великою і розмір конструкції дуже громіздкий, це знаю точно, бо мав діло із подібними щоглами. У кого не питав серед своїх знайомих, то у більшості вітру дуже мало або він дуже нерівномірний. Виключення тільки ті, хто на краю міста\села біля полів або на березі великої річки, там із вітром вже можна щось пробувати робити.
@@ДмитроБогач цю "щитову" ви на зиму зробили ? Це звісно ж ваша справа але інвертору буде непереливки в такому обємі, у людей у невеличких приміщеннях воно добряче нагріває повітря а у вас такий об'єм.... Хочаб продухів потрібно трохи більше для інвертора, чи може якусь ришітку яку можна регулювати. Скоріш за все інвертор буде почуватися дуже не дуже та видавати помилку по перегріву і вирубатися.
це жесть хтів про сонячні панелі подивитись. а тут тілько навколо. також чому панелі так має підключати ніякого поясненя. може інвертор з пвм то тоді може, а так нічого не ясно правильно піключати має чи ні. я купив дроту 2*6мм2 маю 4 панелі 555ват думаю послідовно підключати томущо мппт і так мало буде мабуть вольт для нормальої роботи. поки не монтував чекаю інвертора . замовляв інвертор на алі.
Треба дивитись попередні відео щоб хоч трохи знати тех. характеристики його обладнання. Для справки в нього 8 панелей потужностю 400 Вт, судячи по сайту де він замовляв це Risen з током КЗ 12.64А і напругою холостого ходу 41 В, інвертор 2E 5кВт з специфічним МPPT напругами 60-145В і током до 50 ампер, тому тут неможливо більше 3 панелей підьєднувати послідовно бо вийде за обмеження по напрузі
дві жили може згоріти. Яка напруга на них? Для низьких напруг і високих токів треба жирні кабеля. Тому частіше збирають панелі послідовно у високовольтні стрінги, тоді вистачає 6 або навіть 4мм2.
Та в його схемі це 80вольт а ток рахуйте самі, 1 панель 12А… Я також писав що даже 5мм2 для цього мало. У мене стоїть 25мм2 алюмінія А в щитовій 16мм2 мідь
так отож! не має від даного автора ніякого поясненя. я підключав панелі на 200 ват 20 вольт 10 ампер 2.5 мм2 то нормально. кожну панель окремо кабелем вів, так як мав пвм контролер 12 вольт систему на 600 ват
нічого не ясно які панелі які характеристики. якщо там хочаб 10 ампер то вже можуть грітись проводи. короче кажучи 2.5 це на грані. буде в кращому випадку енергія йти на нагрів.
@@Stekloshow 42 робоча? Виходить 80В 40А на виході. Інтєрнет калькулятор(правда для мереж змінного струму) каже що на таке поле без запасу треба мінімум 10мм2 а з запасом 16мм2. Краще б тоді по 4 панелі послідовно мабуть. Вийшло б 160В 20А але б тоді 5мм2 вистачило б. Але якщо вже купив інвертора низьковольтного, то доведеться або кабель міняти або сарай застрахувати від пожежі.
На зиму може й добре, а от щодо лiта... iнвертору треба багато пвiтря, воно ж гаряче шо капець. Влiтку iзоляцiя спрацювала б, якщо ззовнi гаряче, а зсередини нi. А тут генератор тепла, який не може його втратити. Це як декотрi бензиновий ген ховають у короб i воно горить
літом в спеку, інвертор помирає від перегріву в приміщенні 2-2метри. і в цій дверній коробчині він загнеться через пару годин, а додаткова вентиляція додасть пилюки в середину інвертора, яка начіпляється на радіатори і ще більш зросте перегрів. "- за упокій інвертора, не цокаючись!
@@Gosha24 можна тільки ж зимою буде заходити вологе повітря, потім адові перепади температури і конденсат на інверторі. І питання нахіба це все городити. якщо в хаті ну точно можна було під це місце знайти і не давати ще більше шансів здохнути інвертору
@@amarso9118 а точно, просверлит отверстия в стене , в доме инвертор а в ящике аккумулятор! Только шуметь будет и провода к аккумулятору от инвестора длинные нужны и толстые...
@@Gosha24 я аккуми взагалі в підвал спустив. Купив 19 метрів товстого кабелю січенням 25мм обжав і підпаяв клємми. Але у мене аккуми кислотні. Літій я б взагалі не ставив. А якщо і ставив. То тільки як автор на вулиці. В закритому копобі з пожежезахистом. Бо вони якщо вдруг горять. Їх нічим не затушити
💯, інвертор ПРОСТО ОБМЕЖИТЬ ТЕ, ЩО НЕ В ЗМОЗІ БУДЕ "ПЕРЕВАРИТИ" АЛЕ ЦЕЙ ВИПАДОК БУДЕ НЕХАЙ ДНІВ 10 В РОЦІ І ВТРАТА БУДЕ НЕ ЗНАЧНА ТА Й ТО При Максимальній ПОТУЖНОСТІ !!! А В Похмуру погоду хоч якось буде працювати за рахунок розширення порогу робочих напруг
Мабуть, щось не те купували. В моєму домі робили штукатурку, і під шпаклівку, і під плитку, то скрізь використовували грунтовку, як на стіну, так і між штукатуркою та плиточним клеєм. Все тримається відмінно, за 15 років ще жодної пустоти чи відставання не виявив.
@@az78758 так, червона керамічна цегла. Та й на "сирець" (не випалена цегла) точно так само штукатурили, теж плитка вже десь 5-6 років без будь-яких проблем служить. На бетон на підлозі так само ґрунтовку використовували під плитку - теж ніяких проблем. На цегляний фасад перед наклеювання утеплювача теж наносив той самий ґрунт - ніде нічого не відставало. Для себе використовую Ceresit CT17. Та й взагалі, серед клеїв\шпаклівок та фасадних фарб все беру комплексом від одного виробника. А Ви наносили штукатурку на мокрий ґрунт чи давали йому повністю висохнути? Розводили його чи відразу з каністри, як він є використовували? Від цього дуже багато що зміниться.
Ще раз дякую за науку.Всім іншим коментаторам негативу скажу так.Швидко вчитеся. Ps. Добра тобі Дмитро. Довгих років життя.Так робив мій батько,,ми теж не здуже багатої родини. ЩЕ РАЗ ХАЙ ЩАСТИТЬ.
Дякую, приємно, навзаїм 🤝🤝🤝👍.
Вийшло проста круто.
Золоті руки у Дмитра
Олена, бережи чоловіка...
Підтримую 🤝🤝🤝👍😂😉.
гарно получилось
Удачі
З щитовою у Вас гарно получилось..
Найкращий блогер
Як завжди 👍👍👍.
Про "підпирата" "замерзне" і "кізяк кінський" то ржака.
Для всього є спеціально обучині люди і це правда
Ну приколіст... Як подивлюсь, все зліплено з гімна і палок😂. А якщо відверто, то всі дроти треба прораховувати, підключення довір перевіреним електрикам. СЕС це дуже серйозна та пожежонебезпечна установка, не звична поки що для багатьох.З мене лайк за оптимізм.
ПВС2х2.5, а по факту там 2х2.2-2.3. Хто не вірить перевірте, тому якщо розрахунок по току зроблений під саму завʼязку то не виключено що буде просідати напруга і грітися кабель. Якось так.
Посередині можна поставити вуглекислотний вогнегасник. Спрацьовує при температурі+80. Струя -70. Тобто при загоранні акумуляторів охолоджує і обмежує доступ кисню.Підходить для гасіння електро обладнання! Це як в автомобілі хай буде, дай бог, щоб ніколи не пригодився!!!
Клас 💪💪💪
❤❤❤
Від сонячних панелей треба ставити спеціальний кабель. Бо 2×2,5 мідний буде грітися і будуть великі втрати. А сонячний йде набагато більшої квадратури і він позолочений по типу акустичного і він не боїться ультрафіолету. Ставити інвертор в такий малий замкнутий простір то взагалі капут. Він перегріється і згорить. Або майструйте там якусь вентиляцію. Або переносьте десь до будинку.
Діма головне вечір не перепутати двері хатні з щитовою. Успіхів в господарстві
Діма привіт щитова бомба
Віття привіт.🤝🤝🤝👍
👍👍👍👍🇺🇦
Мамо 💞💞💞.
Я свої чистив перші два роки. Ви далі зрозумієте, що варто мити тільки, коли дуже грязні. Тимбільш, ваші високо і гарний кут, Дощі часто самі будуть гарно мити то все. Фактично раз на два місяці глянути і оцінити чи варто вже мити. А-то і рідше будете звертати увагу.
👍🤝🤝🤝
Якщо вже надумаєте мити часто. Як мені здалося найкраще - поливаю водою, аби трошки розкисло. Далі купив щітку, аби мити вікна, двосторонню. На один бік натягується ганчірка, чи на ліпучках. Ото як розкисло то першим боком раз мию панель, Потім другим боком, де силіконовий чи гумовий згон осушую панель. Так уникаємо розводів. Використовую широке відро, овальної форми, колись купував для миття підлоги.
Дмитро вітаю.Все мае бути по можливості відкрито що стосуеться інвертора .Я влітку ставлю вентилятор для охолодження і то мало потрібно два вентилятори,при виробці і перетворенні енергії все дуже сильно нагріваеться.Все ти гарно зробив але на літо потрібно знімати ті двері на зиму без різниці.В мене станція на 30 кв.три фази.
На літо зроблю москітку, дякую за пораду.🤝🤝🤝
Дім ти красавчик
🤝🤝🤝
Доброго Мирного дня!!! Митре ''запобіжник '' а краще монтаж з фахівцем 👍♥️🇺🇦
Ок.
Твльки не броварський Віталька. На нього багато хто жалується
Бог в поміч)
Повторюю вам вдруге, 2,5 квадрата не достатньо для вашого підключення панелей, кабель буде отримувати вище навантаження ніж він на це розрахований, якщо не відразу, то з часом це може привести до поганих наслідків.
Наведіть приклад на розрахунках, панель 400ват
Та писати без доводів, це який триндець, це так як з генераторами, все погорить, все згорить, не показуй людям буде біла, все норм, всі живі здорові і по 20-30тис грн зекономили.
@@ДмитроБогач тут фішка не в потужності а в напрузі при якій тече ток. Тому в автомобілях(12В) на акумулятор йдуть такі товстезні "самці". Для аналогії це як лєнту крапельного полива підключити без редуктора до магістрального трубопроводу з тиском 5-6 бар. То лєнта одразу піде по швам.
@@ДмитроБогач Для того, щоб навести вам менш-більш точні дані, для цього мені потрібно хоча б мати такі ввідні, а саме, повна характеристика ваших панелей, схема підключення панелей і довжина кабелю до інвертора. Ви підключаєте панелі паралельно послідовно, і якщо я вас правильно зрозумів, то на одній жилі у вас буде близько 80 вольтів 1600 ватів, а це понад 20 ампер, якщо враховувати тільки основні дані, такі як довжина вашого кабеля, у вашому випадку це не менше 20 метрів до інвертора, також ваш кабель заведений в гофру і під шифером, а це температура навколишнього середовища понад 35 градусів, загалом це вже не менше 6 квадратів, а якщо врахувати ще деякі уточнюючі дані та закласти 20 процентів зверху, то думаю що і 6 квадратів буде не достатньо.
@@ДмитроБогач Для того, щоб навести вам менш-більш точні дані, для цього мені потрібно хоча б мати такі ввідні, а саме, повна характеристика ваших панелей, схема підключення панелей і довжина кабелю до інвертора. Ви підключаєте панелі паралельно послідовно, і якщо я вас правильно зрозумів, то на одній жилі у вас буде близько 80 вольтів 1600 ватів, а це понад 20 ампер, якщо враховувати тільки основні дані, такі як довжина вашого проводу, у вашому випадку це не менше 20 метрів до інвертора, також ваш кабель заведений в гофру і під шифером, а це температура навколишнього середовища понад 35 градусів, загалом це вже не менше 6 квадратів, а якщо врахувати ще деякі дані та закласти 20 процентів зверху, то думаю що і 6 квадратів буде не достатньо.
Бомба
👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Вентиляція обов'язково для ящика, а плавний пуск тільки по частоті! Майте на увазі. З дротами на пнелі дарма так нкрутив, треба було 2х2,5 докупи на плюс і так само на мінус.
я планую тестово змонтувати на землі панелі подивитись що і як себе покаже а потім монтувати на дах. і ще я дуже довго думав де встановити інвертор і акуми. скоріш за все буду пробувати в будинку. бо зимою що літій що свинець не дуже хочуть при мінусових температурах заряджатись. якщо в не опалюваних приміщеня для акума потрібно робити обігрів. також температура висока типу 40 градусів також не бажана. типу ставити на горищі.
Вірш про двох рахувальників.
Посідала професора,
Стала рахувати,
Скільки ж нашому Дмитрові,
Кабелю тре взяти.
Рахували рахували,
Щось не те виходить,
Калькулятор з інтернету,
Їх в оману вводить.
Рахували вони довго,
Сильно повпрівали,
Вже відкинули все зайве,
Й одяг поскидати.
І нарешті суть знайшлася,
Знайдена причина,
І в одного і в другого,
Мала поцюр😢на.
Оцініть по пятибальні системі, не будьте байдужі, талант згасає на очах, все в ваших руках.😢
Чувак 5 з +, однозначно, зачот. Ну на вивчення в школі ні, а от на шпальти газет можна засунути.
Блін, я навіть не знаю, що з цією писаниною робити.
Залиш, народна творчість.@@ДмитроБогач
@@ІванГарасім Та коломийки в школі не вчут, тільки про них розповідают, бо то встид, вчителька сі зганьбить і діти не поважатимуть більше.
Привіт Дімон😎слухав тебе 🥴 дуже уважно 🤔😋 але все одно 😪сіре веществов в моеї макітрі 😱😄не взмозі перетворить-- реалізувать в дійсність то шо ти кажешь😂😂🤣🖐👍👍🤝
Привіт Жорже, не притворайся, ти все можеш.
Вітаю. Цікавий контент. Але складається таке враження, що людина навмисно сама собі все ускладнює, створює завдання й героїчно їх досягає)))
Чому і чим я ускладнив?
@@ДмитроБогач, починаючи від хитромудрого кріплення й до мурування дверей до стіни (мешкаючи у приватному секторі й маючи купу будівель на участку))). Усе це можна було зробити набагато простіше, дешевше й швидше. Якщо що, також маю щось подібне.
Перші враження від щитової, оце ліпе з гівна і палок. Але коли завершив роботу, результат просто супер. Однозначно лайк.
Когда стояли двери посреди двора я думал что он скажет ... Двери уже есть осталось вокруг дверей дом построить!)))))
😂😂😂😂
Доводилось таке робити... Однозначно - 2.5 квадрата ДУЖЕ мало ! Я б скоріше поставив - 4 , Інакше будуть великі втрати ! І обов*язкове охолодження для інвертора !
Так сонячні панелі одному тяжко монтувати, часу купа і грошей.
Зате в ютубі бригади з встановлення панелей, 10МВт сончних за 2 тижні монтують))
Одному вже блогеру змонтували,тепер ниє,а як рекламував тих "спеціалістів".
👍👍👍👍👍👍👍👍
Діма привіт , якщо дармова а вірніше колись окупиться то це вітрова енергія , бо вітер майже завжди є , а панелі тільки коли світить сонце, а зимою якщо засипле снігом взагалі нічого не буде....
У кого як.
В моєму дворі майже ніколи не буває стабільного вітру, бо з одного боку йде довгий пологий підйом через усе місто, а з іншого - невелика річка, де весь берег у величезних вербах з 20-25 м висотою. Вітер дує згори - проходить над вербами, дує з річки - верби його не пускають. А щоб поставити конструкцію вище 25 м вже потрібен дозвіл, та й ціна буде великою і розмір конструкції дуже громіздкий, це знаю точно, бо мав діло із подібними щоглами.
У кого не питав серед своїх знайомих, то у більшості вітру дуже мало або він дуже нерівномірний. Виключення тільки ті, хто на краю міста\села біля полів або на березі великої річки, там із вітром вже можна щось пробувати робити.
Привіт Дмитро! А щитову ти оригінально придумав.👍👍👍
Сергію 🤝🤝🤝👍.
@@ДмитроБогач цю "щитову" ви на зиму зробили ? Це звісно ж ваша справа але інвертору буде непереливки в такому обємі, у людей у невеличких приміщеннях воно добряче нагріває повітря а у вас такий об'єм.... Хочаб продухів потрібно трохи більше для інвертора, чи може якусь ришітку яку можна регулювати. Скоріш за все інвертор буде почуватися дуже не дуже та видавати помилку по перегріву і вирубатися.
Дметро у мене своя сетема все працюе.
Ну тут як ви пояснили я нихрена не поняв.
Оце так ЩИТОК!.. акумулятори не змерзнуть взимку? Які планується?
Дімон! пожалій себе🤦♂🥵купи пива😋😋🤤🤤ковбаса в тебе є сядь чі ляж з дружиною і посмакуй - відпочінь трохи😴🤕🥴жінці треба здоровий чьоловік 😫😫
Так може хай краще поїде в якийсь клуб сам😃
@@Stekloshow не відпусте дружина, бо зара такіх газдів з руками і ногами відірвуть -- украдуть, хай тільки за калітку вийде )))
Пізно.
це жесть хтів про сонячні панелі подивитись. а тут тілько навколо. також чому панелі так має підключати ніякого поясненя. може інвертор з пвм то тоді може, а так нічого не ясно правильно піключати має чи ні. я купив дроту 2*6мм2 маю 4 панелі 555ват думаю послідовно підключати томущо мппт і так мало буде мабуть вольт для нормальої роботи. поки не монтував чекаю інвертора . замовляв інвертор на алі.
Чувак, випий чарку і розслабся, нах.й тобі ті панелі, відос крутий, підключе, я з ним давно я його знаю.😂
Треба дивитись попередні відео щоб хоч трохи знати тех. характеристики його обладнання. Для справки в нього 8 панелей потужностю 400 Вт, судячи по сайту де він замовляв це Risen з током КЗ 12.64А і напругою холостого ходу 41 В, інвертор 2E 5кВт з специфічним МPPT напругами 60-145В і током до 50 ампер, тому тут неможливо більше 3 панелей підьєднувати послідовно бо вийде за обмеження по напрузі
@@Scott-me5qj так я два поредні відео пробував дивитись. такщось характеристик я не побачив щоб були показані. можливо промотав.
@@Scott-me5qj тоді 3 послідовно потрібно. якщо мппт 145вольт.
@@AndrewGarageU 145 це максимум робочі 115В, а так згоден що йому потрібно по 3 послідовно підключать
👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
*на панели ставятся предохранители ПЕРЕД инвертором и только в случае применения УЗИП!!!! :)*
дві жили може згоріти. Яка напруга на них? Для низьких напруг і високих токів треба жирні кабеля. Тому частіше збирають панелі послідовно у високовольтні стрінги, тоді вистачає 6 або навіть 4мм2.
Та в його схемі це 80вольт а ток рахуйте самі, 1 панель 12А…
Я також писав що даже 5мм2 для цього мало. У мене стоїть 25мм2 алюмінія
А в щитовій 16мм2 мідь
так отож! не має від даного автора ніякого поясненя. я підключав панелі на 200 ват 20 вольт 10 ампер 2.5 мм2 то нормально. кожну панель окремо кабелем вів, так як мав пвм контролер 12 вольт систему на 600 ват
нічого не ясно які панелі які характеристики. якщо там хочаб 10 ампер то вже можуть грітись проводи. короче кажучи 2.5 це на грані. буде в кращому випадку енергія йти на нагрів.
@@AndrewGarageU у нього панелі 440Вт райзен безрамочні
42в 10А
@@Stekloshow 42 робоча?
Виходить 80В 40А на виході. Інтєрнет калькулятор(правда для мереж змінного струму) каже що на таке поле без запасу треба мінімум 10мм2 а з запасом 16мм2. Краще б тоді по 4 панелі послідовно мабуть. Вийшло б 160В 20А але б тоді 5мм2 вистачило б. Але якщо вже купив інвертора низьковольтного, то доведеться або кабель міняти або сарай застрахувати від пожежі.
На зиму може й добре, а от щодо лiта... iнвертору треба багато пвiтря, воно ж гаряче шо капець. Влiтку iзоляцiя спрацювала б, якщо ззовнi гаряче, а зсередини нi. А тут генератор тепла, який не може його втратити.
Це як декотрi бензиновий ген ховають у короб i воно горить
З льоту лайк і коментар👍👍👍.
літом в спеку, інвертор помирає від перегріву в приміщенні 2-2метри. і в цій дверній коробчині він загнеться через пару годин, а додаткова вентиляція додасть пилюки в середину інвертора, яка начіпляється на радіатори і ще більш зросте перегрів. "- за упокій інвертора, не цокаючись!
Можна з екструдером відео,не знаю чи буде зтого толк,чи тільки виробнику дохід
А цеглу мочити не потрібно перед штукатуркой?
Якщо високі температури то потрібно, щоб цегла повільніше втягувала вологу, не встигнете зробити. А якщо весна чи осінь то ні.
Якесь дивне підключення панелей. Цікаво, як триматиме струм інвертор,,🤔
Добрий день, підкажіть чому не вирішили просто послідовно все підключити ?
розповім все згодом.
Йой, інвектор у тій "шафі" запечеться. 😮 Вони гріються сильно при роботі!
Чи там ще планується вбудований кондиціонер до "шафи" доробляти?
Є думка, маленький на 6м2
А нельзя от вентилятора гофрой сразу отвод горячего воздуха сделать на улицу?
@@Gosha24 можна тільки ж зимою буде заходити вологе повітря, потім адові перепади температури і конденсат на інверторі. І питання нахіба це все городити. якщо в хаті ну точно можна було під це місце знайти і не давати ще більше шансів здохнути інвертору
@@amarso9118 а точно, просверлит отверстия в стене , в доме инвертор а в ящике аккумулятор! Только шуметь будет и провода к аккумулятору от инвестора длинные нужны и толстые...
@@Gosha24 я аккуми взагалі в підвал спустив. Купив 19 метрів товстого кабелю січенням 25мм обжав і підпаяв клємми. Але у мене аккуми кислотні. Літій я б взагалі не ставив. А якщо і ставив. То тільки як автор на вулиці. В закритому копобі з пожежезахистом. Бо вони якщо вдруг горять. Їх нічим не затушити
Дуже файно!Молодець,чоловік з руками!!Зліпив як говорять з г@вна і палок))))
🤝🤝🤝
ХОТІВ ЗРОБИТИ РЕМОНТ В СТИЛІ ХАЙТЕК. А ПОЛУЧИЛОСЯ ХАЙ ТАК😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Які характеристики панелей?
Зроблю відео.
Головне по пяні не помилитися дверима тоді проблем не буде😅 а в цілому гарно буде працювати😊
🤝🤝🤝
Виходячи з цих розведень, інвертор буде робити три години в день і то тільки влітку
💯, інвертор ПРОСТО ОБМЕЖИТЬ ТЕ, ЩО НЕ В ЗМОЗІ БУДЕ "ПЕРЕВАРИТИ" АЛЕ ЦЕЙ ВИПАДОК БУДЕ НЕХАЙ ДНІВ 10 В РОЦІ І ВТРАТА БУДЕ НЕ ЗНАЧНА ТА Й ТО При Максимальній ПОТУЖНОСТІ !!! А В Похмуру погоду хоч якось буде працювати за рахунок розширення порогу робочих напруг
Як себе показали чорні панелі?На Вашу думку, чи витягують на свої характеристики.Чи були у Вас обговореня про чорні чи звичайні білі панелі?
Вони ще не підключені.
І знову перша сторінка ютуба, ну валит, ай молодець.❤❤❤
Та це ж все ви.
такі люди повинні бути при владі як Дмитро , дякую вам за цікаві поради
Та ні, я краще з вами.
Оту приблуду для шва роби з старої рулетки
Привіт Дімка. Так ти ,я бачу художник. Молодець . І ЯК ЗАВЖДИ І ТРАДИЦІЙНО ЛАЙК НА ПІДТРИМКУ КАНАЛУ
Дякую, 🤝🤝🤝👍.
Дмитре а чому твоя Олена за кадром боїшся щоб не наврочили?
Та ні, просто якось тема про чоловіче, вона покористується на сонячних вольтах тай зробить висновки.
Техмашсторой наша Українська гордість❤.
Подивіться як Вовка Брус ставив панелі краще на чужих помилках вчитися
То не" жучок",а легко плавний запобіжник
Так.
саме головне шоб як будеш пяний двери непопоплутав ато буде ай яй
Ні уя не поняли мінус на плюс плюс на мінус ти і сам не поняв шо наплів
Я тракторист і зрозумів, а ти і не берися, для тебе це буде важко😢, якщо ти не зрозумів таку детальну інфу.😂
Діма, кирпич в жодному разі не грунтуй і нікому не радь такого, бо будеш зішліфовувати ту грунтовку, поскільки не липнутеме штукатурка.
То грунт а не лакування, у грунтах саме така робота.
Мабуть, щось не те купували. В моєму домі робили штукатурку, і під шпаклівку, і під плитку, то скрізь використовували грунтовку, як на стіну, так і між штукатуркою та плиточним клеєм. Все тримається відмінно, за 15 років ще жодної пустоти чи відставання не виявив.
@@stas_from_haisyn А стіни кирпичні?
@@az78758 так, червона керамічна цегла. Та й на "сирець" (не випалена цегла) точно так само штукатурили, теж плитка вже десь 5-6 років без будь-яких проблем служить.
На бетон на підлозі так само ґрунтовку використовували під плитку - теж ніяких проблем.
На цегляний фасад перед наклеювання утеплювача теж наносив той самий ґрунт - ніде нічого не відставало.
Для себе використовую Ceresit CT17. Та й взагалі, серед клеїв\шпаклівок та фасадних фарб все беру комплексом від одного виробника.
А Ви наносили штукатурку на мокрий ґрунт чи давали йому повністю висохнути? Розводили його чи відразу з каністри, як він є використовували? Від цього дуже багато що зміниться.
❤❤❤
💪💪💪