Нормальний звук пішов з цього відео і не обіцяв повернутись, тому відразу за це перепрошую 😅 І чекаю ваших результатів: скільки книг з цього списку Ви прочитали?
Живу в Італії вже дууууже давно і просто вчора мені трапився список в італійському якомусь журналі: " 10 книг, які треба обовязково прочитати за життя", щось в такому плані. І в мене очі випали, коли я в списку побачила, поости Господи, Анну Карєніну і прєступлєніє і наказаніє. Я по молодості читала цих жва романи, і для мене ніби відкрилося 2 вікна у дурдом, це було ніби енциклопедією: як не треба жити. Знайома з массою італійців, і 100% з них ні разу не чули про прєступлєніє і наказаніє, а Анну Карєніну бачили тільки в фільмах. Але ці списки продовжують існувати.
та хз. На ТиТруба іноземні буктокери часто згадують ці твори і радять до прочитання. Якщо не точно ці твори, то як мінімум Достоєвський та Толстой там будуть. Типу - top classic books you need to read.
«Анну Карєніну» не можна порівнювати зі «злочином та покаранням», роман психологічний, жіноча оптика від чоловіка-письменника доволі точна. Сприйняти і зрозуміти можна, лише враховуючи особливості відносин між статями у історичному контексті. А Достоєвський - то, звісно, суцільний крінж
це як я: запихнула кудись 100 доларів, і не пригадую куди - тепер книги нікому не віддаю і не перепродаю - бо серед сотні книг десь такий "подарунок",і вони можуть бути саме там)))
@@oksanah.8302 (коли я була багатою людиною і мабуть знов я колись поміняла гривні в долари і забула куди поклала) знайшла книгу по Linux, щоб позутися,а там тища долларів 😳 висновок: люди,кладіть свої гроші в улюблені книги! у грошей буде шанс)
Процес про бюрократію, звісно, але він про життя: ти нічого не зробив, але тебе засуджено на смерть. Можеш ставити питання кому завгодно, але твій вирок не зміниться... Так, це крутий хорор🤍
Перш за все, всі ці списки досить умовні. По-друге, у нас мало перекладають світову класику, якщо це не англійськомовні письменники, англійськомовні надзвичайно відомі письменники. Я прочитала 15/100. ( В т.ч. Мурасакі Сікібу "Повість про Гендзі" ( є українською), це своєрідний любовний роман про принца Гендзі, написаний японською придворною дамою в 10 ст н е.).
а ось тут точно треба враховувати особливості відносин між статями у історичному контексті - бо "любовний роман" того часу часто не враховував бажання жінки, тож японка часом описувала зг вал ту вання принцом інших жінок як його любовні пригоди
Ваш канал- це один із приємних речей, які я відкриваю для себе раз у 2-4 місяці .Я не та людина, яка приходить і дивиться ваші роботи коли відео тільки з'являється. Але, з часом я прийду і буду передивлятися. Я не знаю як це ще описати, але коли я знаходжусь для себе щось "захоплююче " я навпаки відкладають це, щоб у найгірші свої часи зробити собі трошки краще настрій. І ваші відео - тому приклад. ❤❤❤❤❤
Підмогильний мій фаворит. Колись давно 🤣 у школі ми його не вивчали, але потім прийшло зно і викладачка дала список що треба прочитати. Місто вразило просто страшенно. Тоді було купа читання, підготовки до вступу ну і юнацтво. Але зараз взяла в бібліотеці збірку його творів і згадала, який він крутий❤ Гарна, проста мова, дуже цікаві сюжети, захоплюючі історії. Планую прочитати всі його твори, ну і Місто перечитати обов'язково!
Я так і знала - з фантастики буде максимум Орвел... Років у двадцять в мене теж були наміри перечитати класичну літературу, окрім того що я вже прочитала за шкільною програмою чи з власного бажання. Спробувала, дещо прочитала, більшість кинула - нудно, нецікаво. Я вирішила - нащо витрачати час на те, що мені не подобається, бо його бач хтось визнав видатним, коли на мене чекають твори Бредбері, Шеклі, Кларка, Воннегута та інших - не менш серйозних письменників, на мою думку. З тої пори пройшло ще двадцять з хвостиком років, і я досі не пошкодувала про своє рішення.
Привіт! Перепрошую що тут раптово вилізла, але прочитала що Ви любите фантастику, тому маю обовʼязково Вам порадити почитати Лема, якщо ще не читали! Чудовий автор класичної сай-фай літератури❤️
Клас, дуже сподобалось відео. Було б чудово побачити огляди на інші списки від вас, наприклад на укр літературу або топ любовних романів: старих і сучасних. Формат просто неймовірний!
вчилась на японській філології, тому читала Мурасакі Шікібу "Ґенджі моноґатарі" повністю (фан фект - не всі японці це читали повністю)🥲на той час - це було 1000 сторінок А4 в ворді та ше й руснявою, дуже тяжко йшло, перекладу українською на той час просто не існувало. але як на роман, який написаний 1000 років тому - в принца Ґенджі було дуже насичене соціальне і особисте життя, там тільки коханок було в районі 40 штук😂
Той випадок, коли я майже ніц не пам'ятаю про сюжети всіх тих книг, які я точно і беззаперечно читала у школі (бо читала геть усе, лиш москальських "класиків" намагалась скорочено, бо то була нестерпна нудятина). Це мало би мене засмутити, але цього не станеться))) Бо з досвіду власних наступних після школи років, і споглядання нинішніх програмових творів, дійшла висновку, що програма з літератури (тоді і зараз) покликана зовсім відбити у дітей бажання читати (будь-що і на віки вічні).
Дуже прикольне відео😍 цікавий формат, щодо Манна мені сподобались повісті, які випустила Лабораторія вони багатогранні і гарний стиль написання (хоча я читала в перекладі) А от Буденнброки досі мучаю
Класний формат. Дуже сподобалось. Однак, ви праві - тут не вистачає багацько книжок , натомість почула достатньо неочікуваних ) якийсь специфічний список, ви не думаєте? Висновок для себе: гудрідз лєвий) порадник)
Епос про Гільмамеша - це шумерська легенда. Власне це просто самий перший художній текст в світі. Коротенький, вважається, що цю легенду наслідувала в тому числі біблія. Багато уривків втрачено.
16:21 теж саме окрім творів Гоголя на рос тематику. Я дуже його любила малою+ перечитувала в підлітковому віці через екранізації у поетичному кіно. Всі інші -це шкільна програма(хоча читала більшість шкільних творів максимально поверхнево)
Я теж після Олівера Твіста не могла змусити себе взятися за Діккенса, але після «Цвинтара забутих книжок» Сафона вирішила спробувати саме «Великі сподівання». І, о Диво! Мені сподобалося! Тож раджу теж спробувати.
З цього списку читала близько 30-40 книг. З них теж велику частину під час навчання в універі й тепер мало що пам'ятаю. До речі, викладач світової літератури Юлі дуже нагадує мені мого... В мене теж був такий (а може це той самий?!), що принципово не викладав росліт і переказував всі твори від початку до кінця (і так, це зовсім не сприяло моєму читанню). Я погоджуюсь з коментами, щодо того, що ці списки дуже умовні. Їх можна використовувати як помічний інструмент, коли хочеш читати класику, але не знаєш з чого почати. Але читати прям все - ну таке...
Я багато читаю (але мало запам'ятовую), до того ж намагаюся читати літературу до 20ст, і в цьому списку майже немає цих книг. І замість ригачки могли б додати класиків з різних країн Європи - Італії, Іспанії, Німеччини. Таке враження, що у списку є тільки англійська, американська та ригачка, з рідкісними вкрапленнями інших культур.
Круте відео, дякую 💖💖💖 закохалась в "Цирцея" чекаю перекладу пісня про Ахалла. Було б ще цікаво послухати про книги які ви хотіли додати до цього списку 😊
Рамаяна, як на мене дуже легко читається. Читала років в 14. Але пам'ятаю лиш як бабуся збирала яблука для Рами і надкусювала кожне, щоб переконатися що вони достат стиглі. І Рама зробив вигляд що все ок і оцінив дивний жест)))
з «Дон Кіхота» почалася моя любов до читання книжок. Точніше навіть не з самої книги а зі слів моєї вчительки зарубіжної літератури про цю книгу: "Щоб бути добрим у цьому світі потрібно бути божевільним".
Ось через схожий список (і доступність) я колись і прочитала кілька книжок рос. пісатєлєй з власної волі. Я щиро захоплююсь людьми, які читають по десять і більше книжок в місяць, ви супергерої, але я як людина, що читає одну по пів року десь) завдячую своїй ліні, що таки не прочитала войну і (руський) мір😎🙈
Якщо ви народилися і живете в Україні, прочитайте всіх класиків української літератури ( не обов'язково всі книги) і будете дуже здивовані силою розуму, філософії та гуманізму українських письменників. Відтак починайте читати зарубіжних класиків. Там теж є цікаві письменники.
28:35 Хорхе Луїс Борхес - непогана химерна проза, яка чомусь забронзовіла та стала класикою... Майже вся "ригачка" була прочитана ще в шкільні часи, (вибачте) бо за совєтів була така програма з літератури. Радію що цього більше нема....
Приємно було почути негативний відгук про "Червоне та чорне", прям наче мої думки озвучили, бо вона ще зі шкільних років закарбувалась для мене як одна з найнеулюбленіших, я дуже багато на неї бомбила, як просто друзям, так і в підсумковому есе по ній. Тому дуже посміхнулась на моменті "я головний хейтер червоного та чорного", бо я себе теж завжди так називала 🤭
Дякую! Відео дуже цікаве та корисне! Ваші поради обов'язково стануть у пригоді! А коли в мене трапляється так, що я не встигаю виконати все заплановане, то одне із завдань я довіряю компанії Ok stu den tam. Вони допомагають студентам у навчанні, підкажуть, проконсультують та роблять швидко будь-які види робіт. Загалом, жодного разу не пошкодував, дуже рятують.
Класний формат. Кілька творів занотувала для прочитання. Американська класична література мені заходить. Із рос.літератури читала "злочин і кара" та "війну і мир". Не розумію також для чого це задавали. Особливо "війну і мир", оскільки в мене в школі це була "гра одного актора", бо я єдина з паралелі 5 класів (а це 140чол) прочитала її.
У мене завжди були трохи аб'юзивні стосунки з класикою, але зараз я готовий це виправити. Єдиний мінус це те, що я не можу знайти перекладів багатьох творів. Нещодавно мені згадалась повість Елджернона Блеквуда яку я читав в рамках підліткового віку, коли хотілось здаватись інакшим. І авжеж її нема у вільному доступі. Формат справді вийшов дуже цікавий, дякую за відео ❤
25:58 Перший виданий роман геніального французького письменника. Здивувався його наявності тут, бо твір може здатися надто жорстким для сучасного зніженого читача - дуже нігілістичне чтиво, у якому автор змішує із брудом усе, із чим стикається головний герой. Але робить це дотепно й зі стилем.
35. Ну воно й не дивно, завжди любила читати + філфак. Список якийсь цікавий, канєшно. Купа риготної русні (хоча, ну та що вже, я нею непогано набила собі прочитане) і жодного чеха, наприклад. Хіба Чапек не заслужив? І ще мені здається, що будь-який список не повний без Керролла.
Серед усіх творів шкільної і університетської програми (я філолог) мені найбільше зайшла п'єса "Ляльковий дім" Ібсена. Це просто шедевр! Досі іноді її перечитую
Дуже цікаво і люблю ваш здоровий сарказм. А я чомусь подумала, що Підмогильний надихався Мопассановим Милим другом, все ж таки там герой не такий пафосний і нікого не спробував вбити,тале не люблю Місто. До речі Невеличка трагедія здається надихалась Мадам Броварі, но можу помилятися. А ще я задумалась і з'ясувалося, що я не люблю американську класику, а от сучасні деякі подобаються,тільки якщо в тексті нема повторів для тупуватих😂. А російську в школі читала і це ж просто чорна депресивна література,від Достоєвського просто мозги витікали з очей😢😅 Формат класний, от би ще сто від жінок або сто від української літератури ❤
є два списки від українського пенклубу - перший більш загальний, а в іншому лише романи. "Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою" та "Від Куліша до сьогодення: 100 знакових романів і повістей українською мовою". я була в шоці, коли їх побачила - знаю з того всього ледь третину, а вважала, що тримаю руку на пульсі української літератури)))
щодо жіночих списків, то їх вже багато. мою увагу привернула "Жіноча літературна премія", що заснована у Великій Британії в 1996 році. ситуація тут для мене ще гірша, ніж з українськими списками - читала з усього лише 2 з половиною книжки))). ну і ще кілька екранізацій подивилася - але випадково, бо прізвищ всіх цих жінок ще не запам'ятала). щоб заспокоїти нерви, вирішила сама собі написати список найкращих українських письменниць - поки що в ньому лише 50 імен, але планую дійти до ста)))
Юлю, ви така веселунка!❤❤❤ дякую за настрій, я так сміялася з ваших коментів до цього списку! 😂😂 додатково потішила щира нен@висть до моск@лоти, я так само в школі ніколи не розуміла, чому я маю це сміття читати... але ж і вірші пушкін@ про кота змушували вивчати в оригіналі... whyyy? ну але не будемо про дурне)) ДЯКУЮ! ❤❤❤
О тааак)), досі відчуваю той вихор листя і сторінок на останніх рядках твору. Аж дух сперло тоді, а пройшло вже років десять. Але насправді, тішить те, що це не єдина крута книга))
Бляшаний барабан Гюнтера Грасса не читала, але читала його Цибулину пам'яті. Ця книжка дуже мені сподобалась, тож Бляшаний барабан маю в планах. Чехова читала. Вважаю його хорошим письменником. Для мене він така ж болісна втрата української культури як і Гоголь. Гаргантюа і Пантагрюель Рабле - читала уривками в дитинстві, якраз зараз перечитую. Мені подобається, вона смішна. Сто років самотності Маркеса - читала, отримала велике задоволення. Пробувала читати інші твори Маркеса, але крім Кохання під час холери більше нічого не сподобалось. Достоєвський, Толстой - читала, на жаль, більшість найвідоміших творів. Достоєвського не дуже любила, а Толстого так, поки не прочитала його Крейцерову сонату. А потім ще спогади його дружини. Жузе (чи Жозе) Сарамаго, Сліпота. Читала. На жаль. Книжка мені сподобалась, але це одна з тих книжок і фільмів, які я звинувачую у своїй теперішній депресії.
Ура!!! Я не одна така! Бачила схожість між "Червоним та чорним" і "Містом" і це мене бісило. Схожий лейтмотив чи щось таке. Не люблю обидві книги через головних героїв.
Чудове відео, дякую❤ Жахливо багато росіян, і той хто їх читав ніколи б не вніс їх у список. Буду надіятися, що українських авторів будуть перекладати і просувати за кордоном, щоб вони теж потрапляли в ці списки ❤❤❤
Конрад - поляк. Що цікаво, він до років 20ти не розмовляв англійською взагалі. Але опанував так, що став майстром англійської прози. Погоджуюсь з тобою - цей список пора переписати. Багато викинути, ну, і багато додати - більше жінок, більше представників літератури Африки та Австралії (там тільки є Ачебе!?). Додала б Маргерет Атвуд, Чімаманду Адічі, Джон Кутзеe, Відьядхар Напол. Нема тут Бодлера, який мав величезний вплив на весь модернізм. Як на мене, то цей список проблематичний.
>літературу Африки та Австралії… Навіщо? Задля більшого різноманіття? Відносно літературного доробку обидва континенти ймовірно значно поступаються іншим.
В цих списках є література Африки, але немає жодної української книги. Особисто для мене, це більш актуально ніж література Африки, вони мають своїх діячів
@@D.S.handle «Сад Гетсиманський» або «Кам’яний хрест». Як для мене вони дуже багато би показали про долю наших людей і достойні щоб бути в списках потрібних до прочитання. А ви як вважаєте?
О, дякую за відео, матеріал цікавий та корисний! 😍Відмітила собі деяких авторів, бо стало цікаво! Стосовно руснявої літератури, не знаю як інші, але, я для себе, десь у класі 5 прийшла до думки, що воно не "рідне"(це було на рівні почуттів до мови та читання), та ставилась до всього як "мені байдуже". Отже, зараз можу сказати, що вдячна той моїй дитині, що не вчила нічого руснявого, та ігнорувала то все(так, в мене були погани оцінки за рус.літ та рус.мову, а що?🤣)
9 книг зі 100. Читала червоне і чорне влітку перед школою але вже нічого звідти не пам'ятаю.Ляльковий дім також читала для школи але пам'ятаю тільки що там була сварка дружини і чоловіка. Фауста читала, знову ж таки для школи і знову ж таки не пам'ятаю що там. Гулівера і Дон Кіхота читала і трохи пам'ятаю.Старий і море пам'ятаю найкраще з усіх прочитаних мною з цього списку.Гамлета читала і трохи пам'ятаю. На жаль,читала в школі злочин і кара,краще б цього не було бо твір справжня ригачка.1984 читала в школі і трохи пам'ятаю але таку книгу треба перечитати у більш дорослому віці.
Єдиний твір зі шкільної програми, що я прочитала це Біле ікло Джека Лондона. Він мені тоді капець як сподобався. Але це все. Все інше мені було нудно. Я читали 2 сторінки і закидала. А деякі твори навіть не починала. Тож весь рос літ пройшов повз мене. Зараз думаю, що це на краще. 😂😂😂 Ще мені капець як подобалися оповідання про шерлока Холмса. Але справжня любов до читання до мене пришла після Гаррі Поттера. О там просто пішло- полетіло. Я вигребла всю фантастику і фентезі, що пропонувала наша маленька міська бібліотека.
Пам'ятаю, як читала Анну Кареніну, витратила все літо, про що шкодувала і це по сьогоднішній день найбільша за обсягами книга, яку читала. Читання Злочину і кари для мене було тортурами, пам'ятаю що прочитала залежве 30 сторінок і віддала це знарядь тортур назад до бібліотеки
Нарахувала лише 15 книг зі 100 (та й то це все заслуга шкільної програми😅). Радію, що нічого з рубрики "ригачка" не читала, бо так щиро ненавиділа рос.літературу, що, коли її треба було читати в школі, чесно проглядала тільки рецензії і по тому й писала твір. Дякую за відео, цікавий формат😍🥰
5:35 а може то ми українці...? 6:50 Конрад Коженьовський - поляк, але писав англійською 10:40 Маргарет Юрсенар Щоденники Адріана, непогана річ, років 35 тому виходила мовою супостата на наших теренах 11:57 Монтень дуже прикольний. Щоправда, я не знаю чи є український переклад, на мові супостата читалося дуже добре. Але то давно було, років 30 тому 13:09 Фолкнер класний, але от саме Авессалом мені не зайшов. Цікаво, чи у нас його вже переклали? 15:52 дуже корисна була б книжка для українців, але не знаю чи є Бєси в перекладі на українську 16:08 а виглядає, що таки вплинуло))) 17:13 Червоне і чорне років під 40 варто глянути 17:56 а я обожнюю Місто) а ще більше Невеличку драму і якраз тому, що вони надихалися всякими французами) 19:22 чудова книжка, знову таки корисна для українців 24:12 прекрасна картина українського суспільства 19 ст)) один не наш персонаж - Ноздрьов. Переклад українською є, але от щодо якості не скажу, читав мовою супостата. В школі до речі, не зайшло, а років в 40 - просто бомба. Там все зрозуміло)) Треба просто знати, що таке іпотека і кредит під заставу)) 26:04 класна книга, є українською, але читати треба коло 40. 26:51 Гальгамеш то про шумерів, така собі штука, типу Біблії... 30:32 полєзна книжка, але перекладу українською нема 33:06 класна книжка, є переклад українською, але про якість не скажу, бо читав мовою супостата. до речі, цікаво, що в Мобі Діку згадується Мазепа. 34:28 чудовий роман, але читати його треба років під 40. Є переклад українською, але виходив десь ще в 1950, букіністична рідкість. 35:43 і мені Одісея заходила краще) 35:59 +++++ 38:51 аналогічно, не склалися 39:11 даремно, толкова книжка... але теж краще читати коло 40. 39:41 є в українському перекладі, непоганому. полєзна книжка, сусідів треба знати 40:33 навіщо це 9-ти класникам, це хороше питання. А книжка класна. на жаль нема перекладу до сього часу.
...в тому, що Меллвіл згадує Мазепу, немає нічого дивного: в західному романтичному мистецтві першої половини ХІХ століття образ Мазепи - юного Мазепи - це найпопулярніше, після Дон Жуана, уособлення бунтівника-коханця.
Я декілька років тому знайшла 'Улліса' в списку найважчих творів до прочитання і одразу ж купила. Досі навіть не взялася)))) прочитала 'Дублінери' і мені дуже сподобалося, але це звісно ж не так вражаюче😅
Даремно, "Улісс" - він як вовк, не такий страшний, як його малюють. По-справжньому складних епізодів всього 3 із 18, це 3, 14 та 15. Славнозвісний потік свідомості Моллі (18) в фіналі роману, також не викликає багато складнощів, у порівнянні зі згаданими епізодами. А перед прочитанням 9, достатньо глянути коротку біографію Шекспіра, щоб бути з персонажами на одній хвилі, так би мовити. А ще, часто роман рекомендують читати по епізоду в тиждень, тим паче, що перші 8 невеликі й читаються за один вечір, а інші, десь, дні за 3-4, тож у вас буде пів тижня на відпочинок кожного разу)
@@shatelei в ідеалі, для 14 - всю англійську літературу, починаючи від Джеффрі Чосера, бажано в оригіналі, а для третього ще й праці Арістотеля) Але не лякайтеся, насправді, головне просто треба витримка і розуміння, що не вся книга буде такою складною, в чому можна буде переконатися уже в 4 епізоді, який в рази легший за попередній. Просто в 9 епізоді герої обговорюють Шекспіра, тому ознайомлення з його біо буде для вас плюсом.
@@poco3929 навіть і не брався. Його по перше немає в укр. перекладі, хіба що чув уривок Максим Нестелєєв зачитував свій переклад декількох сторінок, які він перекладає в якості хоббі, поки що. Але декількох абзаців мені вистачило з головою)))
Ох, знайшла людину, яка завжди ненавиділа рос класику🎉 ура! У мене та ж історія. Не переношу її з дитинства і ніколи нічого повністю не читала, бо ригати хотілось від тих жалюгідних текстів (чуйка працювала)
Я. Це я прочитав всі 4 томи "Досвідів" Монтеня. Навіть "Апологію Раймунда Сабундського", угу. І пояснення, головне, бо мій постмодерн відрізняється від постмодерну Монтеня.
Тут, здається, важливо розібратись, що можна вважати прочитаним... Бо твори, які я проходила у школі та університеті, я знаю. Я знаю їх сюжет, я ознайомлена з критикою та розбором потенційно закладених ідей, деякі я навіть відкривала у христоматії. Але чи читала я Червоне і чорне від початку до кінця? Та ні. З того, що я дійсно читала з цього списку як книгу то Гулівера, Кентерберійські оповідки, Короля Ліра, Божественну комедію та 1984. Гордість та упередження намагалась читати, але щось не пішло)
А я саме перечитую "Книгу неспокою" португальця Фернанду Песоа (у польському перекладі, на жаль; Український переклад, мо" колись з''явиться.) Це книга для одиниць, що написана зумисне ускладнено, проте з виведенням кожного фрагменту до катарсису. Перечитую - і ще більше до щему, до сліз дивуюся, що усвідомлюю, що це зі мною поділилися тим катарсисом.
Нормальний звук пішов з цього відео і не обіцяв повернутись, тому відразу за це перепрошую 😅
І чекаю ваших результатів: скільки книг з цього списку Ви прочитали?
Звук гарний. Тільки декілька читала. Дякую за працю і секрети про літературу, я за покупками після Ваших порад. ❤
гільгамеш - це не індійський епос, а шумерський, найдавніша літературна пам'ятка, що нам відома))
Дивлячись цей перелік, розумієш, що вся російська література була нав'язана радянським союзом...як єдина велика!
Живу в Італії вже дууууже давно і просто вчора мені трапився список в італійському якомусь журналі: " 10 книг, які треба обовязково прочитати за життя", щось в такому плані. І в мене очі випали, коли я в списку побачила, поости Господи, Анну Карєніну і прєступлєніє і наказаніє. Я по молодості читала цих жва романи, і для мене ніби відкрилося 2 вікна у дурдом, це було ніби енциклопедією: як не треба жити. Знайома з массою італійців, і 100% з них ні разу не чули про прєступлєніє і наказаніє, а Анну Карєніну бачили тільки в фільмах. Але ці списки продовжують існувати.
тож московити складають
відповідь проста - ці книги для виховання витримки і наполегливості)))
О господи! Це мабудь якесь російське видання цей список написало 😂🤣🥴🥴🥴🥴 щось нудне та беззмістовне як все існування русні 🤢
та хз. На ТиТруба іноземні буктокери часто згадують ці твори і радять до прочитання. Якщо не точно ці твори, то як мінімум Достоєвський та Толстой там будуть. Типу - top classic books you need to read.
«Анну Карєніну» не можна порівнювати зі «злочином та покаранням», роман психологічний, жіноча оптика від чоловіка-письменника доволі точна. Сприйняти і зрозуміти можна, лише враховуючи особливості відносин між статями у історичному контексті. А Достоєвський - то, звісно, суцільний крінж
17:11 знайшла якось в " Червоному і чорному" 100 гривень в бібліотеці😂❤
оце ви міс удача!
Читати корисно
Хоч в когось читання було прибутковим процесом 😅
це як я: запихнула кудись 100 доларів, і не пригадую куди - тепер книги нікому не віддаю і не перепродаю - бо серед сотні книг десь такий "подарунок",і вони можуть бути саме там)))
@@oksanah.8302 (коли я була багатою людиною і мабуть знов я колись поміняла гривні в долари і забула куди поклала) знайшла книгу по Linux, щоб позутися,а там тища долларів 😳 висновок: люди,кладіть свої гроші в улюблені книги! у грошей буде шанс)
16:37 всіх ненависників рос літ я направляла читати есеїстику Маланюка, щоб вони розуміли-вони не одні
я працював з книгами понад 12 років, і нажаль, 50% книг, які потрапляють у всякі списки - тупо херня або маркетинг.
а ким саме ви працювали, якщо не секрет?)
@@elizavetagroza5395 я запускав книжкові магазини, навчав людей продажам книг, купував права на друк
Відео просто вогонь 🔥! Завжди шокує кількість рос. літератури в списках до обов'язкового прочитання. Дуже сподобалися ваші порівняння книжок 😊
Процес про бюрократію, звісно, але він про життя: ти нічого не зробив, але тебе засуджено на смерть. Можеш ставити питання кому завгодно, але твій вирок не зміниться... Так, це крутий хорор🤍
Чомусь ніколи не думала про "Процес" в такому розрізі 🤔 дякую за новий погляд ❤
так, і це особливо боляче перегукується з жахами сьогодення. з тим, що роблять московити з українськими військовополоненими та бранцями
Перш за все, всі ці списки досить умовні. По-друге, у нас мало перекладають світову класику, якщо це не англійськомовні письменники, англійськомовні надзвичайно відомі письменники.
Я прочитала 15/100. ( В т.ч. Мурасакі Сікібу "Повість про Гендзі" ( є українською), це своєрідний любовний роман про принца Гендзі, написаний японською придворною дамою в 10 ст н е.).
а ось тут точно треба враховувати особливості відносин між статями у історичному контексті - бо "любовний роман" того часу часто не враховував бажання жінки, тож японка часом описувала зг вал ту вання принцом інших жінок як його любовні пригоди
Ваш канал- це один із приємних речей, які я відкриваю для себе раз у 2-4 місяці .Я не та людина, яка приходить і дивиться ваші роботи коли відео тільки з'являється. Але, з часом я прийду і буду передивлятися. Я не знаю як це ще описати, але коли я знаходжусь для себе щось "захоплююче " я навпаки відкладають це, щоб у найгірші свої часи зробити собі трошки краще настрій. І ваші відео - тому приклад. ❤❤❤❤❤
Підмогильний мій фаворит. Колись давно 🤣 у школі ми його не вивчали, але потім прийшло зно і викладачка дала список що треба прочитати. Місто вразило просто страшенно. Тоді було купа читання, підготовки до вступу ну і юнацтво. Але зараз взяла в бібліотеці збірку його творів і згадала, який він крутий❤ Гарна, проста мова, дуже цікаві сюжети, захоплюючі історії. Планую прочитати всі його твори, ну і Місто перечитати обов'язково!
Я так і знала - з фантастики буде максимум Орвел... Років у двадцять в мене теж були наміри перечитати класичну літературу, окрім того що я вже прочитала за шкільною програмою чи з власного бажання. Спробувала, дещо прочитала, більшість кинула - нудно, нецікаво. Я вирішила - нащо витрачати час на те, що мені не подобається, бо його бач хтось визнав видатним, коли на мене чекають твори Бредбері, Шеклі, Кларка, Воннегута та інших - не менш серйозних письменників, на мою думку. З тої пори пройшло ще двадцять з хвостиком років, і я досі не пошкодувала про своє рішення.
Привіт! Перепрошую що тут раптово вилізла, але прочитала що Ви любите фантастику, тому маю обовʼязково Вам порадити почитати Лема, якщо ще не читали! Чудовий автор класичної сай-фай літератури❤️
30:00 десь плаче один Едгар Алан По😅
Дуже цікаво, дякую! пододавала собі книги в списочок (особливо агресивно додавала "Старого і море")
Про "Місто" у мене такі ж враження, але "Червоне і чорне" мені сподобалось, можливо через те, що мені тоді було 17 літ і мені подобались всякі тюбіки.
Клас, дуже сподобалось відео. Було б чудово побачити огляди на інші списки від вас, наприклад на укр літературу або топ любовних романів: старих і сучасних. Формат просто неймовірний!
о, а Пауль Целан з Чернівців, я неодноразово чула про нього в контексті фестивалю Meridian Czernowitz, але книжку теж не читала
вчилась на японській філології, тому читала Мурасакі Шікібу "Ґенджі моноґатарі" повністю (фан фект - не всі японці це читали повністю)🥲на той час - це було 1000 сторінок А4 в ворді та ше й руснявою, дуже тяжко йшло, перекладу українською на той час просто не існувало. але як на роман, який написаний 1000 років тому - в принца Ґенджі було дуже насичене соціальне і особисте життя, там тільки коханок було в районі 40 штук😂
Той випадок, коли я майже ніц не пам'ятаю про сюжети всіх тих книг, які я точно і беззаперечно читала у школі (бо читала геть усе, лиш москальських "класиків" намагалась скорочено, бо то була нестерпна нудятина).
Це мало би мене засмутити, але цього не станеться)))
Бо з досвіду власних наступних після школи років, і споглядання нинішніх програмових творів, дійшла висновку, що програма з літератури (тоді і зараз) покликана зовсім відбити у дітей бажання читати (будь-що і на віки вічні).
Приємно бачити як покращується якість відео, сподіваюсь не одна я це помічаю і ціную 🥰
Дуже прикольне відео😍 цікавий формат, щодо Манна мені сподобались повісті, які випустила Лабораторія вони багатогранні і гарний стиль написання (хоча я читала в перекладі) А от Буденнброки досі мучаю
Всі сімейні саги - це завжди ще та тягомотина 😅
Класний формат. Дуже сподобалось. Однак, ви праві - тут не вистачає багацько книжок , натомість почула достатньо неочікуваних ) якийсь специфічний список, ви не думаєте? Висновок для себе: гудрідз лєвий) порадник)
це не гудрідз лєвий порадник, це просто списку 20 років))). на гудрідз ще є сотні таких списків - більш новіших. і більш цікавіших)
@@shatelei дякую вам за відповідь. Рада чути, що там не все так дивно) я приколювалась))
Дякую вам за щирість) без снобізму та з гумором
Епос про Гільмамеша - це шумерська легенда. Власне це просто самий перший художній текст в світі. Коротенький, вважається, що цю легенду наслідувала в тому числі біблія. Багато уривків втрачено.
тішуся кожного разу, коли бачу нове відео від вас)
16:21 теж саме окрім творів Гоголя на рос тематику. Я дуже його любила малою+ перечитувала в підлітковому віці через екранізації у поетичному кіно. Всі інші -це шкільна програма(хоча читала більшість шкільних творів максимально поверхнево)
Рівно 40 зі списку💅 Дуже раджу Камю, "Незнайомець" один з улюблених творів у цьому списку
Я теж після Олівера Твіста не могла змусити себе взятися за Діккенса, але після «Цвинтара забутих книжок» Сафона вирішила спробувати саме «Великі сподівання». І, о Диво! Мені сподобалося! Тож раджу теж спробувати.
З цього списку читала близько 30-40 книг. З них теж велику частину під час навчання в універі й тепер мало що пам'ятаю.
До речі, викладач світової літератури Юлі дуже нагадує мені мого... В мене теж був такий (а може це той самий?!), що принципово не викладав росліт і переказував всі твори від початку до кінця (і так, це зовсім не сприяло моєму читанню).
Я погоджуюсь з коментами, щодо того, що ці списки дуже умовні. Їх можна використовувати як помічний інструмент, коли хочеш читати класику, але не знаєш з чого почати. Але читати прям все - ну таке...
Я багато читаю (але мало запам'ятовую), до того ж намагаюся читати літературу до 20ст, і в цьому списку майже немає цих книг. І замість ригачки могли б додати класиків з різних країн Європи - Італії, Іспанії, Німеччини. Таке враження, що у списку є тільки англійська, американська та ригачка, з рідкісними вкрапленнями інших культур.
Круте відео, дякую 💖💖💖 закохалась в "Цирцея" чекаю перекладу пісня про Ахалла. Було б ще цікаво послухати про книги які ви хотіли додати до цього списку 😊
Рамаяна, як на мене дуже легко читається. Читала років в 14. Але пам'ятаю лиш як бабуся збирала яблука для Рами і надкусювала кожне, щоб переконатися що вони достат стиглі. І Рама зробив вигляд що все ок і оцінив дивний жест)))
Дуже цікава рубрика. Мені сподобалося!!! Дуже хочу подібний формат щодо українських книг❤❤❤
з «Дон Кіхота» почалася моя любов до читання книжок. Точніше навіть не з самої книги а зі слів моєї вчительки зарубіжної літератури про цю книгу: "Щоб бути добрим у цьому світі потрібно бути божевільним".
Я надихнулась вашим відео і вирішила, що буду читати повністю твори, а не тільки короткий переказ перед уроком літератури )
Ось через схожий список (і доступність) я колись і прочитала кілька книжок рос. пісатєлєй з власної волі. Я щиро захоплююсь людьми, які читають по десять і більше книжок в місяць, ви супергерої, але я як людина, що читає одну по пів року десь) завдячую своїй ліні, що таки не прочитала войну і (руський) мір😎🙈
Якщо ви народилися і живете в Україні, прочитайте всіх класиків української літератури ( не обов'язково всі книги) і будете дуже здивовані силою розуму, філософії та гуманізму українських письменників. Відтак починайте читати зарубіжних класиків. Там теж є цікаві письменники.
Коментар на підтримку каналу. Най квітне український ютьюб❤
28:35 Хорхе Луїс Борхес - непогана химерна проза, яка чомусь забронзовіла та стала класикою...
Майже вся "ригачка" була прочитана ще в шкільні часи, (вибачте) бо за совєтів була така програма з літератури. Радію що цього більше нема....
Борхес-Нічого собі «непогана», це крутезна філософська проза
Приємно було почути негативний відгук про "Червоне та чорне", прям наче мої думки озвучили, бо вона ще зі шкільних років закарбувалась для мене як одна з найнеулюбленіших, я дуже багато на неї бомбила, як просто друзям, так і в підсумковому есе по ній. Тому дуже посміхнулась на моменті "я головний хейтер червоного та чорного", бо я себе теж завжди так називала 🤭
Дякую! Відео дуже цікаве та корисне! Ваші поради обов'язково стануть у пригоді!
А коли в мене трапляється так, що я не встигаю виконати все заплановане, то одне із завдань я довіряю компанії Ok stu den tam. Вони допомагають студентам у навчанні, підкажуть, проконсультують та роблять швидко будь-які види робіт. Загалом, жодного разу не пошкодував, дуже рятують.
Пауля Целана хоч і не можна назвати українським поетом, але він все ж таки гордість Чернівців! Там народився і там - вельми шановна історична постать.
але ще 20 років тому там нічого про нього не знали)
пункт 34 пропустили, Едгар Алан По десь на хмарці плакає, про нього навіть не сказали)
Шикарне відео, прекрасна подача . Аплодую і дякую 😊
Дуже круте відео) згадала, що також сама читала, додала деякі для себе на майбутнє)
пауля целана дуже добре жадан перекладає. дуже щиро раджу)
Опа! Дякую!❤
Рамаяна перша книга яку я прочитала. І я була маленька. Але мене він сподобався і захопив. Дякую за відео ❤
Класний формат. Кілька творів занотувала для прочитання. Американська класична література мені заходить.
Із рос.літератури читала "злочин і кара" та "війну і мир". Не розумію також для чого це задавали. Особливо "війну і мир", оскільки в мене в школі це була "гра одного актора", бо я єдина з паралелі 5 класів (а це 140чол) прочитала її.
У мене завжди були трохи аб'юзивні стосунки з класикою, але зараз я готовий це виправити. Єдиний мінус це те, що я не можу знайти перекладів багатьох творів. Нещодавно мені згадалась повість Елджернона Блеквуда яку я читав в рамках підліткового віку, коли хотілось здаватись інакшим. І авжеж її нема у вільному доступі.
Формат справді вийшов дуже цікавий, дякую за відео ❤
25:58 Перший виданий роман геніального французького письменника.
Здивувався його наявності тут, бо твір може здатися надто жорстким для сучасного зніженого читача - дуже нігілістичне чтиво, у якому автор змішує із брудом усе, із чим стикається головний герой. Але робить це дотепно й зі стилем.
Обожнюю те як ви оформили ці списки(малюнки на них) - вони прекрасні
Дякую за відео❤
35. Ну воно й не дивно, завжди любила читати + філфак. Список якийсь цікавий, канєшно. Купа риготної русні (хоча, ну та що вже, я нею непогано набила собі прочитане) і жодного чеха, наприклад. Хіба Чапек не заслужив? І ще мені здається, що будь-який список не повний без Керролла.
Дякую, щось собі закинув надолужити. Також майже не читав рос літератури, вона мені якась завжди була супер депресивна і важка.
Серед усіх творів шкільної і університетської програми (я філолог) мені найбільше зайшла п'єса "Ляльковий дім" Ібсена. Це просто шедевр! Досі іноді її перечитую
це, мабуть, найсмішніше відео, яке я дивилась на цьому каналі. Стислий опис "Мертвих душ" в саме серденько🤣
Дуже цікаво і люблю ваш здоровий сарказм. А я чомусь подумала, що Підмогильний надихався Мопассановим Милим другом, все ж таки там герой не такий пафосний і нікого не спробував вбити,тале не люблю Місто. До речі Невеличка трагедія здається надихалась Мадам Броварі, но можу помилятися. А ще я задумалась і з'ясувалося, що я не люблю американську класику, а от сучасні деякі подобаються,тільки якщо в тексті нема повторів для тупуватих😂. А російську в школі читала і це ж просто чорна депресивна література,від Достоєвського просто мозги витікали з очей😢😅 Формат класний, от би ще сто від жінок або сто від української літератури ❤
є два списки від українського пенклубу - перший більш загальний, а в іншому лише романи. "Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою" та "Від Куліша до сьогодення: 100 знакових романів і повістей українською мовою". я була в шоці, коли їх побачила - знаю з того всього ледь третину, а вважала, що тримаю руку на пульсі української літератури)))
щодо жіночих списків, то їх вже багато. мою увагу привернула "Жіноча літературна премія", що заснована у Великій Британії в 1996 році. ситуація тут для мене ще гірша, ніж з українськими списками - читала з усього лише 2 з половиною книжки))). ну і ще кілька екранізацій подивилася - але випадково, бо прізвищ всіх цих жінок ще не запам'ятала). щоб заспокоїти нерви, вирішила сама собі написати список найкращих українських письменниць - поки що в ньому лише 50 імен, але планую дійти до ста)))
Да ну, Чехов ні разу не депресивний.
Юлю, ви така веселунка!❤❤❤
дякую за настрій, я так сміялася з ваших коментів до цього списку! 😂😂
додатково потішила щира нен@висть до моск@лоти, я так само в школі ніколи не розуміла, чому я маю це сміття читати... але ж і вірші пушкін@ про кота змушували вивчати в оригіналі...
whyyy?
ну але не будемо про дурне))
ДЯКУЮ! ❤❤❤
Сто років самотності - єдина книжка, яка фіналом довела мене до мурашок. Я не думала, що література може бути такою потужною...
О тааак)), досі відчуваю той вихор листя і сторінок на останніх рядках твору. Аж дух сперло тоді, а пройшло вже років десять. Але насправді, тішить те, що це не єдина крута книга))
А я цю книгу просто ненавиджу 😂Настільки вона мені не знайшла
Бляшаний барабан Гюнтера Грасса не читала, але читала його Цибулину пам'яті. Ця книжка дуже мені сподобалась, тож Бляшаний барабан маю в планах.
Чехова читала. Вважаю його хорошим письменником. Для мене він така ж болісна втрата української культури як і Гоголь.
Гаргантюа і Пантагрюель Рабле - читала уривками в дитинстві, якраз зараз перечитую. Мені подобається, вона смішна.
Сто років самотності Маркеса - читала, отримала велике задоволення. Пробувала читати інші твори Маркеса, але крім Кохання під час холери більше нічого не сподобалось.
Достоєвський, Толстой - читала, на жаль, більшість найвідоміших творів. Достоєвського не дуже любила, а Толстого так, поки не прочитала його Крейцерову сонату. А потім ще спогади його дружини.
Жузе (чи Жозе) Сарамаго, Сліпота. Читала. На жаль. Книжка мені сподобалась, але це одна з тих книжок і фільмів, які я звинувачую у своїй теперішній депресії.
Гільгамеш не індійський епос, а шумерський. Найдавніший із збережених епосів
Дякую за чудовий контент, дякую за вашу працю❤
Ура!!! Я не одна така! Бачила схожість між "Червоним та чорним" і "Містом" і це мене бісило. Схожий лейтмотив чи щось таке. Не люблю обидві книги через головних героїв.
Сарамаго - Сліпота читала у віці 15 років. Потім ще тиждень ходила з широко розплющеними очима і відходила. Однозначно, книга для дорослого читача..
Чудове відео, дякую❤ Жахливо багато росіян, і той хто їх читав ніколи б не вніс їх у список. Буду надіятися, що українських авторів будуть перекладати і просувати за кордоном, щоб вони теж потрапляли в ці списки ❤❤❤
Гільгамеш - не індійський твір. Він створювався аккадською мовою на основі шумерських оповідей.
Дякую вам за таке цікаве відео.
Дякую дуже! ❤❤❤
Дякую за відео,є що записати для подальшого прочитання.
Конрад - поляк. Що цікаво, він до років 20ти не розмовляв англійською взагалі. Але опанував так, що став майстром англійської прози. Погоджуюсь з тобою - цей список пора переписати. Багато викинути, ну, і багато додати - більше жінок, більше представників літератури Африки та Австралії (там тільки є Ачебе!?). Додала б Маргерет Атвуд, Чімаманду Адічі, Джон Кутзеe, Відьядхар Напол. Нема тут Бодлера, який мав величезний вплив на весь модернізм. Як на мене, то цей список проблематичний.
>літературу Африки та Австралії…
Навіщо? Задля більшого різноманіття?
Відносно літературного доробку обидва континенти ймовірно значно поступаються іншим.
В цих списках є література Африки, але немає жодної української книги. Особисто для мене, це більш актуально ніж література Африки, вони мають своїх діячів
@@krisstina-u3f які твори ви б запропонували?
@@D.S.handle «Сад Гетсиманський» або «Кам’яний хрест». Як для мене вони дуже багато би показали про долю наших людей і достойні щоб бути в списках потрібних до прочитання. А ви як вважаєте?
@@krisstina-u3f я не читав ці твори. Чесно кажучи, література в свій час мене не дуже цікавила, тож мені важко щось запропонувати.
Дякую,як завжди цікаво та інформативно👍💛💙
Опівнічні діти - неймовірно крута книга
Цікаво було дивитися, дякую! 💚
Нарахувала 18 прочитаних, не так уже і погано 😅
Рубрика "ригачка" - і смішно, і сумно 🙈
О, дякую за відео, матеріал цікавий та корисний! 😍Відмітила собі деяких авторів, бо стало цікаво!
Стосовно руснявої літератури, не знаю як інші, але, я для себе, десь у класі 5 прийшла до думки, що воно не "рідне"(це було на рівні почуттів до мови та читання), та ставилась до всього як "мені байдуже". Отже, зараз можу сказати, що вдячна той моїй дитині, що не вчила нічого руснявого, та ігнорувала то все(так, в мене були погани оцінки за рус.літ та рус.мову, а що?🤣)
9 книг зі 100. Читала червоне і чорне влітку перед школою
але вже нічого звідти не пам'ятаю.Ляльковий дім також читала
для школи але пам'ятаю тільки що там була сварка дружини і чоловіка.
Фауста читала, знову ж таки для школи і знову ж таки не пам'ятаю що там.
Гулівера і Дон Кіхота читала і трохи пам'ятаю.Старий і море пам'ятаю найкраще
з усіх прочитаних мною з цього списку.Гамлета читала і трохи пам'ятаю.
На жаль,читала в школі злочин і кара,краще б цього не було бо твір
справжня ригачка.1984 читала в школі і трохи пам'ятаю але таку книгу треба
перечитати у більш дорослому віці.
Єдиний твір зі шкільної програми, що я прочитала це Біле ікло Джека Лондона. Він мені тоді капець як сподобався. Але це все. Все інше мені було нудно. Я читали 2 сторінки і закидала. А деякі твори навіть не починала. Тож весь рос літ пройшов повз мене. Зараз думаю, що це на краще.
😂😂😂
Ще мені капець як подобалися оповідання про шерлока Холмса. Але справжня любов до читання до мене пришла після Гаррі Поттера. О там просто пішло- полетіло. Я вигребла всю фантастику і фентезі, що пропонувала наша маленька міська бібліотека.
Гарний формат, пізнавальний релакс❤
Мені здається, що там ви якусь книгу в нижньому рядку пропустили, здається, збірку По. Мені тепер це спокою не дає)
Аналогічно 😂
Так то був По
Пам'ятаю, як читала Анну Кареніну, витратила все літо, про що шкодувала і це по сьогоднішній день найбільша за обсягами книга, яку читала. Читання Злочину і кари для мене було тортурами, пам'ятаю що прочитала залежве 30 сторінок і віддала це знарядь тортур назад до бібліотеки
Відео суперове!
Так, в мій час хотіла читати книги зі списку Рорі Гілмор, але 3 чи 4 книга була відразу рос. автора, я закинула цю ідею відразу😅
25:42 так, саме так
Подяка за відео. Мої оплески Вашому самосарказму
Нарахувала лише 15 книг зі 100 (та й то це все заслуга шкільної програми😅). Радію, що нічого з рубрики "ригачка" не читала, бо так щиро ненавиділа рос.літературу, що, коли її треба було читати в школі, чесно проглядала тільки рецензії і по тому й писала твір.
Дякую за відео, цікавий формат😍🥰
5:35 а може то ми українці...?
6:50 Конрад Коженьовський - поляк, але писав англійською
10:40 Маргарет Юрсенар Щоденники Адріана, непогана річ, років 35 тому виходила мовою супостата на наших теренах
11:57 Монтень дуже прикольний. Щоправда, я не знаю чи є український переклад, на мові супостата читалося дуже добре. Але то давно було, років 30 тому
13:09 Фолкнер класний, але от саме Авессалом мені не зайшов. Цікаво, чи у нас його вже переклали?
15:52 дуже корисна була б книжка для українців, але не знаю чи є Бєси в перекладі на українську
16:08 а виглядає, що таки вплинуло)))
17:13 Червоне і чорне років під 40 варто глянути
17:56 а я обожнюю Місто) а ще більше Невеличку драму і якраз тому, що вони надихалися всякими французами)
19:22 чудова книжка, знову таки корисна для українців
24:12 прекрасна картина українського суспільства 19 ст)) один не наш персонаж - Ноздрьов. Переклад українською є, але от щодо якості не скажу, читав мовою супостата. В школі до речі, не зайшло, а років в 40 - просто бомба. Там все зрозуміло)) Треба просто знати, що таке іпотека і кредит під заставу))
26:04 класна книга, є українською, але читати треба коло 40.
26:51 Гальгамеш то про шумерів, така собі штука, типу Біблії...
30:32 полєзна книжка, але перекладу українською нема
33:06 класна книжка, є переклад українською, але про якість не скажу, бо читав мовою супостата.
до речі, цікаво, що в Мобі Діку згадується Мазепа.
34:28 чудовий роман, але читати його треба років під 40. Є переклад українською, але виходив десь ще в 1950, букіністична рідкість.
35:43 і мені Одісея заходила краще)
35:59 +++++
38:51 аналогічно, не склалися
39:11 даремно, толкова книжка... але теж краще читати коло 40.
39:41 є в українському перекладі, непоганому. полєзна книжка, сусідів треба знати
40:33 навіщо це 9-ти класникам, це хороше питання. А книжка класна. на жаль нема перекладу до сього часу.
Видихнула з полегшенням, бо більшість книг, які не читала, мені читати ще рано, виявляється😂
@@Kani5555_fb5трудно, але досвід (життєвий) впливає на сприйняття)))
...в тому, що Меллвіл згадує Мазепу, немає нічого дивного: в західному романтичному мистецтві першої половини ХІХ століття образ Мазепи - юного Мазепи - це найпопулярніше, після Дон Жуана, уособлення бунтівника-коханця.
А у "Валісі" згадується вбивство Ватутіна.
До речі Пауль Целан навіть багато і про Україну писав, у Чернівцях виріс. Але правда, не дуже відомий у нас
Мадам Боварі ,Грозовий перевал,Старий і море і регачку Ганна Каренина це все що я читала с цього списку
Дякую за україномовний контент!
32:34
Читав, або слухав... Дуже-дуже давно...
Не читала жодної 🙈 Але чула про деякі.
Радію, що не читала жодної російської книги за життя 😊 Бог милував😂
Дякую за вашу працю чудове відео
Я декілька років тому знайшла 'Улліса' в списку найважчих творів до прочитання і одразу ж купила. Досі навіть не взялася)))) прочитала 'Дублінери' і мені дуже сподобалося, але це звісно ж не так вражаюче😅
Даремно, "Улісс" - він як вовк, не такий страшний, як його малюють. По-справжньому складних епізодів всього 3 із 18, це 3, 14 та 15. Славнозвісний потік свідомості Моллі (18) в фіналі роману, також не викликає багато складнощів, у порівнянні зі згаданими епізодами. А перед прочитанням 9, достатньо глянути коротку біографію Шекспіра, щоб бути з персонажами на одній хвилі, так би мовити.
А ще, часто роман рекомендують читати по епізоду в тиждень, тим паче, що перші 8 невеликі й читаються за один вечір, а інші, десь, дні за 3-4, тож у вас буде пів тижня на відпочинок кожного разу)
@@alexxx8999 а щоб зрозуміти 3, 14 та 15 епізоди - що треба попередньо прочитати?)
@@shatelei в ідеалі, для 14 - всю англійську літературу, починаючи від Джеффрі Чосера, бажано в оригіналі, а для третього ще й праці Арістотеля) Але не лякайтеся, насправді, головне просто треба витримка і розуміння, що не вся книга буде такою складною, в чому можна буде переконатися уже в 4 епізоді, який в рази легший за попередній.
Просто в 9 епізоді герої обговорюють Шекспіра, тому ознайомлення з його біо буде для вас плюсом.
@@alexxx8999а з "Фіннеганом" знайомі? Є що сказати?
@@poco3929 навіть і не брався. Його по перше немає в укр. перекладі, хіба що чув уривок Максим Нестелєєв зачитував свій переклад декількох сторінок, які він перекладає в якості хоббі, поки що. Але декількох абзаців мені вистачило з головою)))
Ох, знайшла людину, яка завжди ненавиділа рос класику🎉 ура! У мене та ж історія. Не переношу її з дитинства і ніколи нічого повністю не читала, бо ригати хотілось від тих жалюгідних текстів (чуйка працювала)
Дуже цікаве відео! Нагадали мені про Поля Целана. Доречі, він народився в Чернівцях, так що майже українець 🤓
18:35
Ну, Кафка мені сподобався. У нього такі... химерні твори...
Я. Це я прочитав всі 4 томи "Досвідів" Монтеня. Навіть "Апологію Раймунда Сабундського", угу. І пояснення, головне, бо мій постмодерн відрізняється від постмодерну Монтеня.
4:14
Теж був у курсі літератури ("Фуга Смерті")
заставка вогонь, як на мене. А, і відео теж цікаві, подобаються, так.
дякую за відео!! дуже цікаве
Тут, здається, важливо розібратись, що можна вважати прочитаним... Бо твори, які я проходила у школі та університеті, я знаю. Я знаю їх сюжет, я ознайомлена з критикою та розбором потенційно закладених ідей, деякі я навіть відкривала у христоматії. Але чи читала я Червоне і чорне від початку до кінця? Та ні.
З того, що я дійсно читала з цього списку як книгу то Гулівера, Кентерберійські оповідки, Короля Ліра, Божественну комедію та 1984. Гордість та упередження намагалась читати, але щось не пішло)
11:54 о, цікаво, я мабуть, одна з небагатьох хто читав The Golden Notebook. Люблю Доріс Лессінг
А я саме перечитую "Книгу неспокою" португальця Фернанду Песоа (у польському перекладі, на жаль; Український переклад, мо" колись з''явиться.) Це книга для одиниць, що написана зумисне ускладнено, проте з виведенням кожного фрагменту до катарсису. Перечитую - і ще більше до щему, до сліз дивуюся, що усвідомлюю, що це зі мною поділилися тим катарсисом.
Трохи здивована бачити Пессоа, Book of disquiet це одна з моїх найулюбленіших взагалі на одному рівні з Лоркою ❤