Melyek a magyar gépgyártás nagy lehetőségei 2024-ben és a közeljövőben? Beszélgetés Metál Attilával

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ต.ค. 2024
  • GÉPZSÍR PODCAST 1. évad 5. epizód:
    Ez az adás neked szól, ha szeretnél kitűnni a célgépgyártó szektorból és kihasználni a lehetőségeket a növekedésre és a profitod maximalizálására 2024-ben és a következő években.
    Konkrét, statisztikákkal alátámasztott lehetőségeket sorakoztatunk fel számodra. Sikeres stratégiáról és olyan eszközökről beszélgetünk, amelyekre a te célgépgyártó vállalkozásodnak is szüksége van, de kezdjük talán a legelején:
    Óriásban lázban ég a gépgyártó szektor, hiszen épül a BYD-gyár Szegeden, a BMW is új gyárépítésbe kezdett, és más nagy szereplők is erősítik magyarországi jelenlétüket. Vajon ez a lendület egy új korszakot hozhat a magyar célgépgyártásban? Ezt a kérdést boncolgatjuk meghívott vendégünkkel, Metál Attilával.
    Attila fékeket tervez Knorr-Bremse-nél, a Gépipari Tudományos Egyesület titkáraként tevékenykedik, emelett konstruktőr és a ⁠Magyar Ipari Célgép Nagydíj⁠ zsűrielnöke.
    Metál Attilának széles rálátása van arról, mi folyik jelenleg a magyar iparban és azon belül is a gépgyártás, célgépgyártás területén. Ismeri a piaci szereplőket, a piac sajátosságait, a benne rejlő lehetőségeket és nehézségeket. A név (Metál) pedig kötelez, ha szabad egy kicsit a humoros oldaláról is megközelíteni a kérdést, miért épp őt invitáltuk erre a beszélgetésre. Attila személyében azonban nem csak egy remek szakértőt, hanem egy igen sokszínű és aktív embert ismerhetünk meg, aki sokunkat inspirál. Talán épp téged is...
    Tarts velünk, hallgasd/ nézd meg az adást a célgépgyártás lehetőségeiről és a stratégiáról, ami 2024-ben a siker kulcsa lehet!
    Baráti üdvözlettel: Kiss László és Sipos Sándor, a Chemplex Kft. tulajdonosai

ความคิดเห็น • 5

  • @lajosnehuvos1360
    @lajosnehuvos1360 7 หลายเดือนก่อน

    Köszönjük a tartalmas és igen hasznos faradozasukat@ gratulalok a sikerekhez!

  • @vargaferenc6975
    @vargaferenc6975 7 หลายเดือนก่อน +1

    A célgépgyártáshoz nem kell kutatás fejlesztés.... még mérnöki végzettség sem....a szükséges funkciókat megkereső, világosan gondolkozó (középfokú végzettségű is lehet) , nagy gyakorlattal rendelkező tervezők (rajzolók) szükségesek, akit a tervezésre fordítható összegen belül létre tudják hozni az összeállítási rajzokat (ezeket jóvá hagyatják) majd részletrajzokat, úgy hogy ebből ne egy "szörnyeteg" szülessen, hanem minimális módosításokat igénylő szerkezet. Az alkatrészgyártás már másodlagos tevékenység, ha a rajzok megfelelőek. A célgéptervezést nem szabad misztifikálni (elművészkedni), mint "gépészmérnöki" tevékenység...főként a geometria kialakításból áll (nincs hőtan, sokszor erőtan sem), teljesen más más mint pl. a terméktervezés. Józanul gondolkozó, nagyon gyakorlott rajzoló tervezőkre van szükség. További jellemzője, hogy rendkívül kockázatos (sok célgépgyártó tönkre megy), ezért önálló tevékenységként nem szabad művelni, inkább csak gépalkatrészgyártás kiegészítő tevékenységeként.

    • @chemplex_minden_gep_mukodjon
      @chemplex_minden_gep_mukodjon  7 หลายเดือนก่อน

      Kedves Ferenc, köszönjük, hogy megosztottad velünk a meglátásaidat a témával kapcsolatban!

  • @lajosnehuvos1360
    @lajosnehuvos1360 7 หลายเดือนก่อน

    Nem mindegy hogy mit rjzolgatnak, nagyon elbagatelizaltad ezt! A te gondolkodasod szerint a 9 eves unokamat is leultethetnem rajzolgatni. Akar milyen szep lenne, nem biztos hogy mukodokepes eszkozoket lehetne a rajzok alapjan elkészíteni igen is komoly képzettség kell hozzá.