Montaż kolektorów słonecznych i współpraca z pompą ciepła: Wykorzystaj energię słoneczną do cwu

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 ก.ย. 2024
  • 👉W tym materiale, przeniesiesz się w świat montażu kolektorów słonecznych i ich współpracy z pompą ciepła, aby wykorzystać niewyczerpalną energię słoneczną do produkcji ciepłej wody użytkowej (CWU). Dowiedz się, jak za pomocą zaawansowanej technologii instalujemy kolektory słoneczne, które efektywnie absorbują energię słoneczną, a następnie współpracują z pompą ciepła, aby zapewnić Ci oszczędności na kosztach ogrzewania wody. W naszym filmie przedstawiamy krok po kroku proces montażu, omawiamy korzyści ekologiczne i ekonomiczne, oraz dzielimy się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi konserwacji i optymalnego wykorzystania systemu. Dołącz do naszej przygody i odkryj potencjał energii słonecznej do produkcji ciepłej wody użytkowej - ekologicznie i oszczędnie! 🔧
    #pompaciepła #budowadomu #instalacjesanitarne
    @konradderlatkaderkon
    🏡Kontakt do nas:
    ➡️www.derkon.com.pl
    ➡️ / derkonsystemyinstalacyjne
    ➡️biuro.derkon@gmail.com
    💒Strony naszych partnerów:
    ➡️www.nibe.eu/pl/pl
    ➡️www.tece.com/pl
    ➡️comfortis.pl/
    ➡️pivienergy.pl/
    ➡️dps.net.pl/

ความคิดเห็น • 27

  • @tomaszprochno5292
    @tomaszprochno5292 ปีที่แล้ว +1

    Dobrze, że powstają takie filmy. Dzięki!

    • @konradderlatkaderkon
      @konradderlatkaderkon  ปีที่แล้ว

      @tomaszprochno5292 dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam Konrad Derlatka 😀

  • @rafik4408
    @rafik4408 7 หลายเดือนก่อน +1

    Dzięki za materiał.

  • @krzysztofkowalka2425
    @krzysztofkowalka2425 ปีที่แล้ว +1

    Jako instalator z wieloletnim stażem dobrze podejrzeć czyjąś robotę z tą cyrkulacją pomiędzy zbiornikami dobry pomysł

  • @cyberneticus7941
    @cyberneticus7941 ปีที่แล้ว +1

    Materiał na czasie sam zastanawiam się czy nie dołożyć kolektorów do pompy ciepła

    • @konradderlatkaderkon
      @konradderlatkaderkon  ปีที่แล้ว

      @cyberneticus7941 dziękuję za komentarz. Myślę, że warto rozważyć taką opcję. Pozdrawiam Konrad Derlatka 😀

    • @fuckyougoogle_official
      @fuckyougoogle_official 2 หลายเดือนก่อน

      Zawsze warto. Wysoka sprawność, więc w przeciwieństwie do PV nawet w pochmurny dzień masz szansę na ciepły prysznic bez udziału elektrowni.

  • @JanKowalski-hh5hq
    @JanKowalski-hh5hq ปีที่แล้ว +2

    Witam, czy w instalacji została zamontowana tylko jedna pompka cyrkulacyjna, która miesza wodę pomiędzy zasobnikami i służy jako cyrkulacja wody która dociera do kranów?

    • @konradderlatkaderkon
      @konradderlatkaderkon  ปีที่แล้ว

      @JanKowalski-hh5hq z racji na to, że jest to budynek modernizowany nie posiada on cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Ta pompa cyrkulacyjna ma zadanie wymusić dodatkowy obieg ciepłej wody pomiędzy zbiornikami. Jednak gdyby była w budynku cyrkulacja to można to zrobić na dwóch pompach cyrkulacyjnych i spiąć trójnikiem przy zbiorniku ciepłej wody od pompy ciepła. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam Konrad Derlatka 😀

  • @damianborkowski1027
    @damianborkowski1027 5 หลายเดือนก่อน

    Witam. Co w przypadku gdy mam już istniejące kolektory 4 szt i zasobnik wody 370L składający się z 2 wężownic o pow 1,1 i 1.8 czyli łącznie 2.9m2. Ze względu na dotacje zastanawiam się nad pompą NIBE F2120 lub gruntowa S1255/F1155 lub z racji ceny nową 1156. Czy da się to jakoś sensownie połączyć. Solary latem w kilka godz grzeją wodę do 80*C . Wprowadzanie takiej wody do zasobnika pompy wydaje mi się bez sensu. Oczywiście przy upalnych dniach włączam tryb 10:05 wakacyjny i chłodzę wodę w nocy. Czy wybrać pompę z wbudowanym zasobnikiem czy oprzeć się o ten od solarow ?

  • @Mario710100
    @Mario710100 ปีที่แล้ว +1

    Witam , fajny film i cos sie mozna dowiedziec od Praktyka. Co do ,,yyy,, to wole to niz glupawe tak tak tak po kazdym slowie :)

    • @konradderlatkaderkon
      @konradderlatkaderkon  ปีที่แล้ว

      @Mario710100 dziękuję za komentarz i miłe słowa. Życzę ci dobrego dnia i pozdrawiam Konrad Derlatka 😀

  • @lukaszromanowicz9067
    @lukaszromanowicz9067 ปีที่แล้ว +1

    Ja bym podłączył odwortnie zasilanie i powrot na kolektorach. Mniejsze straty na przesyle.

    • @konradderlatkaderkon
      @konradderlatkaderkon  ปีที่แล้ว

      @lukaszromanowicz9067 dziękuję za komentarz i konstruktywną sugestie. Pozdrawiam Konrad Derlatka 😀

  • @Shus93
    @Shus93 ปีที่แล้ว +2

    A jakie zdanie masz o anodach tytanowych?

    • @konradderlatkaderkon
      @konradderlatkaderkon  ปีที่แล้ว +1

      @Shus93 generalnie polecam również takie rozwiązanie. Super się sprawdzają w pompach ciepła gruntowych z wbudowanym zasobnikiem np. Nibe F1245, F1255 jak i jednostkach wewnętrznych BA-SVM do pomp ciepła powietrznych. Oczywiście do zewnętrznych zbiorników również można zastosować anodę tytanową. Pozdrawiam Konrad Derlatka 😀

  • @echwast
    @echwast 5 หลายเดือนก่อน

    Witam mam kolektory właśnie takie jak Pan opisuje i boiler nierdzewny Vessmann moje pytanie czy mogę połączycz zbiornik nierdzewny z zbiornikiem emaliowanym kolektorów .

  • @Mariusz-bk5gd
    @Mariusz-bk5gd ปีที่แล้ว +1

    Najpierw uwaga co do samej instalacji Kolektorów Słonecznych, moim zdaniem zasobnik 300l. do 3 kolektorów to za mało (ja mam 2 płaskie i wodę podgrzewają do 70*C), jest cyrkulacja ale ona nie wymiesza całej wody w dwóch zasobnikach, poza tym czy w okresie gdy kolektory nie będą pracować będzie (moim zdaniem niepotrzebnie) wprowadzać ciepłą wodę z cyrkulacji do zasobnika KS
    Ja dołożył PC do istniejącej instalacji z K S i dlatego zastanawiałem się nad połączeniem zasobnika PC i zasobnika KS, ostatecznie z uwagi że moja instalacja KS miała 18lat zdecydowałem się zastosować jeden zasobnik CWU 300l. z dwoma wężownicami (dolna KS, górna PC) i to rozwiązanie sprawdza się najlepiej, oczywiście taki zasobnik jest droższy.
    A samo połączenie 2 zasobników chciałem wykonać łącząc wyj. górne zasobnika KS przez zawór 3D z wej. zas.PC górnym oraz dolnym, a dolne wej. zas, PC poprzez trójnik połączyć z zaworem 3D oraz poprzez zawór zwrotny i pompkę cyrkulacyjną z dolnym wej. zas. KS.
    Dało by to dwa obiegi;
    1. standardowy gdy grzeje tylko PC , woda zimna wpływa z dołu do zas, KS wypływa zimna wyj. górnym i wpływa wej. dolnym do zas. PC w którym jest ogrzewana.
    2. gdy pracuje KS, gdy włącz się popa w KS jednocześnie włącz pompkę obiegową i zawór 3D przełączając obieg w którym woda z wyj. górnego zas. KS wpływa do wej górnego zas. PC, a wyj. dolnego zas. PC wpływa do wej. dolnego zas. KS, obieg wymusza pompka cyrkulacyjna.
    W ten sposób wykorzystamy pełną objętość zasobnika KS i zasobnika PC.
    I na koniec przepraszam za niefachowy język ale nie jestem instalatorem.

    • @konradderlatkaderkon
      @konradderlatkaderkon  ปีที่แล้ว

      @Mariusz-bk5gd w przypadku dokładania pompy ciepła do istniejącej instalacji kolektorów słonecznych być może ma to sens. Jednak w przypadku dokładania kolektorów do istniejącej instalacji pompy ciepła byłoby to niemożliwe ze względu na konfigurację z jednostką wewnętrzną która ma wbudowany zasobnik cwu o pojemności 180l.
      Dlatego moim zdaniem do każdej instalacji powinno się podchodzić indywidualnie i szukać rozwiązania najbardziej optymalnego dla konkretnego przypadku. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam. Konrad Derlatka 😀

  • @sergiejsergieh
    @sergiejsergieh 7 หลายเดือนก่อน +1

    Zastanawiam się sam nad montażem kolektorów. Pytanie moje jest inne, różnica pomiędzy płaskimi a próżniowymi. Jak to w praktyce wygląda. Mam 300l bojler i bufor 300 dla pompy. Myslałem nad 60cioma rurami. Coś podpowiesz?

    • @konradderlatkaderkon
      @konradderlatkaderkon  7 หลายเดือนก่อน +1

      Ja montuje tylko kolektory płaskie. Z rurowymi nie mam doświadczenia. Pamiętaj że przy zbiorniku cwu potrzebna jest dodatkowa wężownica.

    • @sergiejsergieh
      @sergiejsergieh 7 หลายเดือนก่อน

      Tak, u mnie bedzie wymiennik ciepła.@@konradderlatkaderkon

  • @willmostark
    @willmostark 11 หลายเดือนก่อน +1

    ja uważam że obecnie po długich doświadczeniach najlepiej jak kolektory solarne czy panele pv najlepiej gdy będą posadowione na gruncie - co do filmu odpowietrznik ręczny na dach to jakieś nieporozumienie.

    • @konradderlatkaderkon
      @konradderlatkaderkon  11 หลายเดือนก่อน

      Montaż to kwestia możliwości czasami montaż na gruncie jest niemożliwy. Co masz na myśli pisząc o odpowietrzniku?