Brains in Games: umělá inteligence ve videohrách - J. Hanák [seminář MPN 27.3.2024]

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 3 ต.ค. 2024
  • Seminář Matematické problémy nematematiků na MFF UK
    www.karlin.mff...
    Abstrakt:
    Vývoj videoher je dnes svébytnou disciplínou, která obsahuje mnoho rozmanitých problémů k řešení. Renderování realistického či stylizovaného prostředí, specifická řešení síťové komunikace v multiplayer hrách či optimální struktura uživatelského rozhraní pro co nejpřehlednější zážitek - to vše jsou sub-disciplíny, do kterých může vývojář pronikat roky a stále objevovat nové poznatky.
    Jednou z neustále se měnících oblastí je práce na umělé inteligenci. Obsahuje spoustu zajímavých problémů, stmeluje ostatní herní systémy a často je rozhodujícím faktorem pro výsledný úspěch hry samotné. Ve hrách je „AI“ přítomná
    už od jejich prvopočátků a světy videoher by bezesporu byly o poznání nudnější, kdyby se v nich neproháněly různé počítačem řízené entity - ať už jako hráčovi pomocníci, či oponenti.
    Ale jak to vlastně funguje? Existují nějaké „obecně dané“ či „léty osvědčené“ postupy, po kterých by herní programátoři a designéři mohli při vývoji sáhnout? V této přednášce se podíváme na několik vybraných technik, které pro vývoj umělé
    inteligence ve videohrách běžně používají firmy u nás i v zahraničí.
    O přednášejícím:
    Jiří Hanák působí jako senior herní programátor v české videoherní firmě Bohemia Interactive. Vystudoval psychologii a žurnalistiku na FSS MUNI, od roku 2017 se pak profesně přesunul k programování, které ho táhlo už od dětství. Během své programátorské kariéry pracoval nejen ve videohrách, ale také ve vývoji vojenských simulátorů.

ความคิดเห็น • 1

  • @Pizin
    @Pizin 6 หลายเดือนก่อน

    Hezká přednáška.