No3. Przycisk bezpiecznego rozładowania

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 37

  • @adamnowacki2360
    @adamnowacki2360 9 ปีที่แล้ว +25

    No nareszcie jakiś kanał gdzie nie tylko widać latające kulki, ale ktoś sensownie coś wyłożył. Dzięki trzymam kciuki

    • @noeljace1424
      @noeljace1424 3 ปีที่แล้ว

      i guess im asking randomly but does someone know a tool to log back into an instagram account..?
      I was dumb forgot my password. I would love any assistance you can give me

    • @terrencelukas1035
      @terrencelukas1035 3 ปีที่แล้ว

      @Noel Jace instablaster =)

    • @noeljace1424
      @noeljace1424 3 ปีที่แล้ว

      @Terrence Lukas thanks so much for your reply. I got to the site through google and im in the hacking process atm.
      Seems to take a while so I will reply here later with my results.

    • @noeljace1424
      @noeljace1424 3 ปีที่แล้ว

      @Terrence Lukas it worked and I now got access to my account again. I'm so happy!
      Thanks so much, you saved my ass !

    • @terrencelukas1035
      @terrencelukas1035 3 ปีที่แล้ว

      @Noel Jace No problem :D

  • @januszwozniak3866
    @januszwozniak3866 3 ปีที่แล้ว +4

    Uczestniczyłem w egzaminie na patent, i właśnie tam okazało się , że temat rozładowania strzelby został wręcz zbagatelizowany. Dzięki za bardzo konkretny instruktaż.

  • @TatalyInsane
    @TatalyInsane 7 ปีที่แล้ว +7

    No i w końcu moje wątpliwości zostały rozwiane. Dziękuję.

  • @dariuszchlastawa5360
    @dariuszchlastawa5360 8 ปีที่แล้ว +3

    Swietnie i przystępnie opisane - gratuluję !

  • @KretusRex
    @KretusRex 4 ปีที่แล้ว +2

    dzięki za instruktaż i przypomnienie obsługi strzelby.

  • @zbyszekwisniewski6261
    @zbyszekwisniewski6261 6 ปีที่แล้ว

    Dziękuje krótko i na temat tego nieuczciwe na strzelnicy

  • @rolivegan6841
    @rolivegan6841 ปีที่แล้ว

    Dzięki za ten film

  • @gregkrauze6470
    @gregkrauze6470 3 หลายเดือนก่อน

    to bylo wazne . dzieki

  • @michakarku3042
    @michakarku3042 ปีที่แล้ว

    Mega merytoryczny materiał;
    szkoda że kanał "przygasł"...

  • @zerom5969
    @zerom5969 6 ปีที่แล้ว +1

    Nie wspomniał Pan o możliwości rozładowania uprzednio zaladowanej strzelby z pusta komora nabojową . Chodzi mi o lekkie cofniecie suwadla zatrzaskiem i wyjecie po kolei pociskow wprost z magazynka poprzez naciśnięcie ustalacza naboju ??? Pozdrawiam .

    • @shotgunpolska8072
      @shotgunpolska8072  6 ปีที่แล้ว

      Tak, pominąłem z premedytacją - chciałem o tym mówić w którymś z odcinków. Ciekawostka - producent nie zaleca ;)

    • @zerom5969
      @zerom5969 6 ปีที่แล้ว +2

      Nadmienie że codziennie w Polsce taka praktyka jest stosowana w służbie wieziennej gdzie Mossbergi są ładowanie a później rozładowywane w ten sposób .

    • @shotgunpolska8072
      @shotgunpolska8072  6 ปีที่แล้ว +4

      No i znów się zgodzę. Zdecydowanie mniejsze zużycie części , sam tak robię. Chyba "przez Pana" będę musiał w końcu usiąść i nakręcić coś nowego :) Pozdrawiam. Dzięki za przypomnienie o ważnym temacie.

  • @rebeliant2712
    @rebeliant2712 2 ปีที่แล้ว +1

    Strzelam puki co tylko na strzelnicy bez broni własnej ale po 4razie oglądnięcia Pana filmu zrozumiałem zastosowanie bo dotychczas używałem go po pierwszym załadowaniu tylko . Żałuje ze kanał tak merytoryczny już stoi w miejscu . jest wiele w temacie do kazania np postawy do kolby zwyklej i chwytu pistoletowego, po czasie człowiek dowiaduje się dlaczego "taktyczna" bron jest nie wygodna a nie jest to wina broni a postawy. Pozdrawiam

  • @pustul3
    @pustul3 5 ปีที่แล้ว +1

    Jednej rzeczy nie rozumiem: mianowicie czemu nie można rozładować broni klasycznie , tj " pompkowo" bez użycia wspomnianego przycisku? Mam na myśli sytuacje gdy mamy załadowane kilka naboi i chcemy broń rozładować: czy nie można po kolei " pompować" aby pozbyć się całej amunicji ze strzelby? Pozdrawiam

    • @shotgunpolska8072
      @shotgunpolska8072  5 ปีที่แล้ว +2

      Dzięki za pytanie. Zatrzask zabezpiecza przed przypadkowym rozładowaniem. W broni z pełną komorą bez zatrzasku trzymając broń za suwadło można niestety ją rozładować. Dodatkowo też wskazuje na napięcie iglicy.

    • @pustul3
      @pustul3 5 ปีที่แล้ว

      Z podziekowaniem 😉

    • @The27mario
      @The27mario 2 ปีที่แล้ว

      @@shotgunpolska8072 Witam. Czy w Mossberg maverick 88 też jest taki przycisk?

  • @wojtekwojtek4371
    @wojtekwojtek4371 7 ปีที่แล้ว

    Super wyjaśnienie. Ale....Jesli sprawdzimy strzelbe po wzieciu do reki ...komore..podajnik i magazynek i nie oddamy strzalu kontrolnego i zaczniemy ladowac magazynek to nie zaladujemy pierwszego naboju bez uzycia przycisku.

    • @shotgunpolska8072
      @shotgunpolska8072  7 ปีที่แล้ว

      Tak to prawda. Jeżeli będziemy sprawdzać przed użyciem należy pamiętać o przycisku. Dlatego też strzelbę powinno się przechowywać rozładowaną, zamkniętą i po oddanym strzale kontrolnym. W trybie "awaryjnym" ładujemy magazynek już tylko magazynek. Nie przewozimy nigdy z nabojem w komorze. Pierwsze przeładowanie przed wejściem bezpośrednio do akcji. Tylko w sporcie zaczyna się od załadowanej komory a potem magazynka, lub w warunkach szybkiego doładowani strzelby w warunkach bojowych .
      Pozdrawiam.

    • @nanab256
      @nanab256 6 ปีที่แล้ว +3

      Trochę głupio jeśli strzelba ma służyć do obrony domu. Ktoś się włamuje, sięgam do szafki po strzelbę(załadowana, ale z pustą komorą zgodnie z bhp), mam ją już w rękach kiedy w drzwiach ukazuje się wielki mudżyn z kijem bejsbolowym. Mierzę do niego, chcę ostrzegawczo przeładować, a tu niespodzianka-nie da się ruszyć suwadła. On zauważa że mam jakieś problemy z bronią, a ja o przycisku przypominam sobie w momencie oberwania kijem w głowę.

  • @shotgunpolska8072
    @shotgunpolska8072  9 ปีที่แล้ว +3

    ARK278G17 - Szanowny Panie. Termin „zatrzask suwadła” używany w polskich tłumaczeniach instrukcji obsługi ma niewiele wspólnego z tłumaczeniem oryginału, ani z jego rzeczywistym przeznaczeniem, bo nie jest to zatrzask a przycisk, który dopiero poprzez dźwignię zwalnia zatrzask. Raczej jest dosyć wolnym, tłumaczeniem oryginału. Coś jak „dirty dancing” vs „wirujący seks” Strzelba w nazewnictwie anglosaskim nosi nazwę Pump-action, co należało przetłumaczyć jako „działającą na zasadzie pompki”, tłumacząc jednak w ten sposób, trudno przetłumaczyć nazwę tego przycisku, który w schematach technicznych oznaczany jest jako „Action lock” - nie da się nazwać go „zamknięcie działania”, raczej bliższe będzie „zatrzask załadowania” (nie suwadła - nie ma tu słowa „slide” - pełna nazwa „action slide”). Termin ten jest znacznie rzadziej używany niż ”action release”, którego to analogicznie do „Pump - action” (ładowane jak pompka) należało by rozumieć jako „uwolnienie załadowania” - ale to już zupełnie nie brzmi po Polsku. Co do samego terminu polecam zapoznać się za materiałami „np. Municipal Police Massachusetts „Basic Firearms Instructor Course - Shotgun Instruktor Student Manual” z 2010 roku gdzie częściej używany jest termin „action release” I bez przejmowania się tym na zmianę z użytym sporadycznie „Action lock”. Ale cóż może amerykańska policja ma większy dystans niż przeciętny polski użytkownik.
    Dodam, że potocznie najczęściej używanym terminem na kursach i w mowie potocznej jest „release bottom” lub właśnie „unload bottom”.
    Dlatego też wolę nazwać to opisowo sugerując zastosowanie prawidłowe zastosowanie zgodnie z często spotykanym „kursowym” nazewnictwem amerykańskim niż publiczne czytanie niezrozumiałych instrukcji obsługi, których to żaden wielki pisarz nie tworzył.
    A filmik nie jest dla kursantów rusznikarzy lecz dla przeciętnej osoby, która ze strzelbą nie ma dużej styczności.

    • @ARK278G17
      @ARK278G17 9 ปีที่แล้ว

      +Shotgun POLSKA - ma Pan rację, za bardzo skróciłem nazwę. Pełna powinna brzmieć "przycisk zatrzasku suwadła" choć może bardziej prawidłową nazwą był by "przycisk blokady działania" aby pozostać w zbliżeniu do oryginalnego nazewnictwa, gdyż "action lock" można przetłumaczyć jako "blokadę działania" zamiast tłumaczyć dosłownie. Jak wiadomo jego przeznaczeniem nie jest bezpieczne rozładowanie a odblokowanie mechanizmów.
      Seria filmów ciekawa, jednak przy bardzo betonowym podejściu władz do posiadania przez obywateli broni palnej, czy nie lepiej było by używać terminów z którymi ludzie spotkają się np. na egzaminie na pozwolenie czy licencję zamiast amerykańskich odpowiedników ?? Być może PZSS dopuści taką formę nazewnictwa jednak mundurowa komisja WPA podczas egzaminu z dużym prawdopodobieństwem stwierdzi, że takiego elementu w strzelbie nie ma bo przeznaczeniem przycisku zatrzasku nie jest bezpieczne rozładowanie a odblokowanie mechanizmu.
      Innym sposobem rozładowania magazynka strzelby, bez konieczności pompowania i wprowadzania naboju do komory, co zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem (broń to tylko zespół mechanizmów i zawsze może coś nie zadziałać prawidłowo) jest wciśnięcie ustalacza naboju. Nabój spokojnie wypada przez okno ładowania.
      Tak czy inaczej - powodzenia życzę.

    • @shotgunpolska8072
      @shotgunpolska8072  9 ปีที่แล้ว

      +ARK278G17 " betonowe podejście" :) nie poruszajmy może tego tematu ;). Co do innego rozładowania o tym miały być kolejne też filmy, o innych sposobach kiedy i dlaczego. Ten był tylko zrozumieniu, że strzelba ma być cały czas odblokowana a nie odstawiona z zablokowanym suwadłem i niewiadomą zawartością komory nabojowej. Ciekawostką jest to, że producent w instrukcjach jako jedyny sposób zaleca "wypompowanie" amunicji. Dlaczego tak jest to chętnie opowiem w jakimś materiale.

  • @grepindospapadulos8655
    @grepindospapadulos8655 6 ปีที่แล้ว

    proste jak walenie konia dzieki Panie instruktorze przyda sie

  • @rolivegan6841
    @rolivegan6841 ปีที่แล้ว

    Nienawidzę tej broni. We wtorek mam z niej strzelanie to na sama mysl bierze mnie na wymioty

  • @siergiejkryviec.1617
    @siergiejkryviec.1617 8 หลายเดือนก่อน

    Wszystko jest ok ale zamykanie oczu w trakcie strzału jest mega nieprofesjonalne. Za takie coś w zetce dostawałem wyciorem po stalowym hełmie aż mi przeszło.