Konkurs: Pablo Trincia "Diabły z Bassa Modenese" tez mocna, też dla tych, którzy mają mocne nerwy, tym bardziej, że na faktach. Ja mocnych nerwów nie mam, ale mieszkam w bassa modenese i pare lat temu w calych Włoszech bylo głośno w tej sprawie dlatego sięgnęłam po tę książkę.
Świetne zestawienie ❤. O wielu z wymienionych nie słyszałam - zapisuję 😀 Ostatnio przeczytałam dwie wspaniałe pozycje: Nazywam się Czerwień Pamuka oraz Wyspa kobiet morza. Polecam zwłaszcza tą drugą, ponieważ Pamuka chyba znasz 😀
@@AnetaZ. @AnetaZ. jeśli chodzi o twórców to moje ulubione dziewczyny: Aga Rojek, Jaśmin ze Stanowo, Zbrodnie prowincjonalne, 5 nie zabijaj. A z chłopaków to tylko Z arpiwum X ale tutaj mega długie materiały, słucha się już jak audiobooka 😉
Super zestawienie ❤ Tytuły zapisuje na liście do przeczytania :) Książka, od której nie mogłam się oderwać i chciałam cały czas więcej: "Niewidzialne życie Addie LaRue" Schwab V. E. 🥰🥰🥰
Jestem w trakcie czytania Upiornej opowieści Petera Strauba. Nie spodziewałem się tego co tam znalazłem. Z wypiekami na twarzy i fascynacją sięgam codziennie po nią 😊, a to wszystko dzięki Oldze😅.
Uwielbiam tematykę zaginięć, zapisałam wszystkie tytuły wspomniane w filmiku 🥰 A czytam w końcu ''Wirus" Grahama Mastertona, dopiero zaczęłam ale już zapowiada się świetnie, jak zawsze :)
Asymetria Bsrtosza Szczygielskiego to jest coś wow 😁 warta polecenia, dość oryginalny thriller kryminalny, świetna bohaterka (jak i pozostałe postaci), autor ma mega przyjemny styl. Kartki same sie przewracają, zwłaszcza że fabuła jest niesamowicie angażująca 😁
Święto ognia oglondalem ostatnio a od ciebie Olgi słyszałem o tej książce i dziękuję ci za to bo ten film jest naprawdę fajnym doznaniem pozdrawiam cię
Z ostatnio przeczytanych książek polecam książkę Agaty Romaniuk "Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości", jest to zbiór historii osób, których miłość dopadła dość późno, albo którzy kochali do końca swych dni. Wzruszające opowieści, czyta się szybko i przyjemnie. Z innej beczki pochłonęłam w mgnieniu oka dwa tomy "Pomocy Domowej" Friedy McFadden, nie jest to może literatura wysokich lotów, ale czyta się szybko i jest ten element zaskoczenia i zaciekawienia z końcem każdego rozdziału.
Dla mnie dwie książki poruszające tą tematykę, które zostawiły we mnie trwały ślad i obok których moim zdaniem nie da się przejść obojętnie to: - Miejsce egzekucji Val McDermid, jedna z najczęściej polecanych przeze mnie książek moim znajomym. Z tego co wiem jeszcze nikt z nich się na niej nie zawiódł. I - Rzeka tajemnic Dennis’a Lehane no i tu pomimo tego, że wiem iż temat zaginięć jest często poruszany w literaturze i ciężko wybrać te kilka najlepszych, to aż mnie serce zabolało jak ta książka nie znalazła się w Twoim zestawieniu. Fenomenalna jak i jej ekranizacja z Kevinem Bacon’em i Seanem Penn’em w głównych rolach.
A ja mogę polecić książkę, którą ostatnio złapałam w bibliotece, nic nigdy o niej nie słyszałam i z tego co widzę po goodreadsie mało osób ją zna, a warto. "Rezydencja" Laura McHugh. W 1994 roku z podwórka pięknej posiadłości Arrowood zostają porwane dwuletnie bliźniaczki. Śledztwo prowadzi donikąd. Wszystko opiera się na zeznaniach ich 8 letniej siostry, która sama do końca nie jest pewna co widziała. Dorosła Arden powraca do posiadłości, próbuje na własną rękę rozwikłać zagadkę zaginięcia sióstr. :)
Za jedną z ciekawszych książek, jaką w ostatnim czasie przeczytałam, uważam "Szczeliny" Anny Starobiniec, a zwłaszcza pierwsze w niej opowiadanie. A dawno, dawno temu, polubiłam też "Brudnopis" Siergieja Łukjanienki, aż tak bardzo, że na jego podstawie wymyślałam zabawy dla dziecka. Ciekawa jest też "Saga Powiernika Światła" (pięć tomów o Czarnym Pryzmacie) Brenta Weeksa - ciekawa poprzez wykreowany przez niego świat. Lubię, kiedy opowieść wciąga od pierwszej strony głównie ze względu na sposób pisania autora, jego styl lub geniusz tłumacza. Nawet jeśli historia mnie nie zaskoczy, a przyjemnie się czyta, jestem zadowolona z wyboru lektury.
Ostatnio przeczytałam ( a właściwie przesłuchałam) „Operacji Mir” Remigiusza Mroza, kontynuacji „Projektu Riese” 🙂to jedna z moich ulubionych serii. Nie mogę zdradzić głównego motywu tej serii, żeby nie odebrać innym, którzy jeszcze nie czytali, przyjemności z czytania. Niemniej, jest to kawał wciągającej i bardzo zaskakującej powieści science-fiction ze specyficznym głównym bohaterem - Parkerem 🙂bardzo polecam 🙂
Z ostatnio z przeczytanych książek polecam Kobietę w walizce K.Bondy. Wydawać by się mogło, że tak długa seria z czasem robi się nudna a tu Bum! Świetna cześć. Z polecajek ekranowych- zaczęłam oglądać od początku Rojst aby przygotować się na 3 sezon. Mega serial.
ostatnio przeczytałam „Wybór” Edith Eger. Niesamowicie zmienia podejście do życia. Dr. Eger w książce uczy jak radzić sobie z trudnymi doświadczeniami życiowymi, odnaleźć sens po przejściach, zmienić swoje podejście oraz przekonania. Cudowna ❤
Polecam książkę Toma Feltona Po drugiej stronie różdżki 😊 fajnie napisana, okazuje się że to bardzo pozytywny i wesoły facet, czytałam z uśmiechem na ustach❤ ciekawa, pełna humoru, umilała mi kilka wieczorów 😊 nie jestem wielką fanką HP, przeczytałam tylko cztery tomy dawno dawno temu. Po przeczytaniu o życiu pełnym magii i chaosu Toma mam ochotę wrócić, zobaczyć jaki będzie odbiór książek w dorosłym życiu. I przede wszystkim mam ochotę na ekranizację, oglądałam chyba tylko pierwszą część 😅
Zaciekawiło mnie te "Sześć powodów". Polecę w takim razie pierwszy sezon "Trzynastu powodów". Pamiętam, że zassało mnie całkowicie. Musiałem obejrzeć wszystkie odcinki w jeden dzień, bo bym nie zasnął. Oczywiście mankamenty dostrzegam, ale uważam, że całość wypada co najmniej nieźle.
Z moich polecajek oczywiście Apartament Izy Janiszewskiej, Dom Piotra Kościelnego, trudno było się oderwać od tej książki. Departament Q Kobieta w klatce oczywiście Skandynawski, w tej książce nic nie jest takie jak się wydaje. Na koniec bardzo polecam i z tego co wyczytałam jest to pierwsza książka tej autorki Pozornie bez winy. Naprawdę polecam. Iza
Ja Olgo w tym momencie jestem w szpitalu i dosłownie wczoraj z szafy na terapii wyciągnęłam książkę Czecha Karola Capka: Hordubal, Meteor, Zwyczajne życie. I tak z Internetu wiem, że autor urodził się pod koniec XIX wieku i był prekursorem fantastyki naukowej i to on pierwszy wprowadził do świata słowo robot. Przeczytałam początek, ale myślę, że miałam nosa, bo to jakby historyczna książka, a ja jestem mgr historii. Soo bardzo proszę o zaglądanie do szpitalnych bibliotek i wyciąganie z nich perełek literackich😊
Super książki o zaginięciach to dwie powieści Katarzyny Misiołek: "Ostatni dzień roku" i "Dziewczyna, która przepadła". Kolejność nie jest istotna, a każda z fabuł jest wciągająca. Zresztą, od tych tytułów zaczęła się moja miłość do powieści pisarki, trwa ona do teraz i nie mam zamiaru tego zmieniać.
Polecam film "zabawa w pochowanego". Krótko o fabule: para młoda w noc poślubną musi zagrać w grę, którą wylosuje panna młoda. Jest to tradycja rodzinna i nie można odmówić wzięcia udziału w zabawie. Jednak po jej rozpoczęciu, okazuję się że jest to gra na śmierć i życie. Polecam :)
Ja tym razem polecę książki Roberta Bryndzy, seria z komisarz Foster: Dziewczyna w lodzie, Mroczna Toń, Ostatni oddech, Nocny stalker, Z zimną krwią. Polecam ja przeczytałam w niecały tydzień wszystkie. Czyta się świetnie.
W tematyce zaginięć ostatnio czytałam całkiem solidny, rzetelny reportaż z serii Śledztwa Szostaka: "Co się stało z Iwoną Wieczorek?". Aż trudno uwierzyć , że to nadal nierozwiązana sprawa.
@@karolinskie1949No właśnie przeraża to że w XXI wieku jest taka skala zaniedbań, jakiejś spychologii, kolesiostwa, opieszałości, byle jakości itp tych osób, które powinny nas bronić, chronić, ścigać przestępców itd. Tylko współczuć rodzicom i najbliższym tych zaginionych osób.
Polecam świetny, naprawdę doskonały i kompletnie niedoceniany film Siedem dusz z Willem Smithem! To film tylko o jednym... o człowieczeństwie! O tym, że człowiek czasami potrafi zrobić coś dobrego, by odkupić pewne wydarzenia w swoim życiu. I na pozór wydaje się to szalone, ale to takie...normalne i właściwe! :)
Polecam z całego serca moje nowe odkrycie ,, Cmentarz osobliwości'' Pauliny Hendel. Maximus Opoka został oficjalnie dodany do grona moich ulubionych bohaterów ♥♥
Polecam "Czarnobyl" (Chernobyl) - mini-serial produkowany przez HBO, który opowiada o katastrofie jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku i jej skutkach. Serial jest doceniany za dokładność historyczną, mocne przesłanie i wybitne aktorstwo.
Sound of Freedom. Dźwięk wolności (2023) To amerykańsko-meksykański thriller akcji oparty na faktach, z Jimem Caviezelem w głównej roli. Były agent rządowy USA, rezygnuje z pracy, aby poświęcić swoje życie ratowaniu dzieci przed handlarzami seksualnymi. Mocny film, który porusza bardzo ważny temat. Nie jest to kino rozrywkowe. Jest to film ciężki w odbiorze, zwłaszcza jak ogląda się na ekranie cierpienie bezbronnych dzieci. A jednak film niesie też nadzieję i przede wszystkim niesie przesłanie i sens, a są to wartości które coraz rzadziej występują nie tylko w realnym życiu ale nawet na ekranach kin.
Bardzo fajny materiał, lubię wszelkiej maści zestawienia :)
Bardzo się cieszę 😁
Ciekawe zestawienie 🤓
Odpowiedź na konkurs: "Trzynaście" autorstwa Steve Cavanagh ❤️
Świetne zestawienie 👍 ja ostatnio przepadłam w "Domu po drugiej stronie jeziora", który stał się moją drugą ulubioną powieścią Rileya Sagera.
Konkurs: Pablo Trincia "Diabły z Bassa Modenese" tez mocna, też dla tych, którzy mają mocne nerwy, tym bardziej, że na faktach. Ja mocnych nerwów nie mam, ale mieszkam w bassa modenese i pare lat temu w calych Włoszech bylo głośno w tej sprawie dlatego sięgnęłam po tę książkę.
Ah, jakże się cieszę, że udało mi się zdobyć "2666". Obawiam się, ale wprost nie mogę się doczekać aż po nią sięgnę!
Bardzo lubię takie zestawienia :) Dwa tytuły zapisane do nadrobienia. Od siebie polecam "Dziewczynę z gór" Małgorzaty Wardy.
Świetne zestawienie ❤. O wielu z wymienionych nie słyszałam - zapisuję 😀 Ostatnio przeczytałam dwie wspaniałe pozycje: Nazywam się Czerwień Pamuka oraz Wyspa kobiet morza. Polecam zwłaszcza tą drugą, ponieważ Pamuka chyba znasz 😀
Moja ulubiona tematyka w thrillerach i podcastach true-crime 🖤
A które podcasty polecasz? 😊
@@WielkiBuk tak ogólnie twórców czy chodzi Ci o konkretne historie?
Też poproszę o polecenia twórców takich podcastów 😊
@@AnetaZ. @AnetaZ. jeśli chodzi o twórców to moje ulubione dziewczyny: Aga Rojek, Jaśmin ze Stanowo, Zbrodnie prowincjonalne, 5 nie zabijaj. A z chłopaków to tylko Z arpiwum X ale tutaj mega długie materiały, słucha się już jak audiobooka 😉
@@udkojagniece Dzięki
Super zestawienie ❤ Tytuły zapisuje na liście do przeczytania :)
Książka, od której nie mogłam się oderwać i chciałam cały czas więcej: "Niewidzialne życie Addie LaRue" Schwab V. E. 🥰🥰🥰
Jestem w trakcie czytania Upiornej opowieści Petera Strauba. Nie spodziewałem się tego co tam znalazłem. Z wypiekami na twarzy i fascynacją sięgam codziennie po nią 😊, a to wszystko dzięki Oldze😅.
Uwielbiam tematykę zaginięć, zapisałam wszystkie tytuły wspomniane w filmiku 🥰
A czytam w końcu ''Wirus" Grahama Mastertona, dopiero zaczęłam ale już zapowiada się świetnie, jak zawsze :)
Odpowiedź: "Sekretne życie introwertyków". Tak bardzo o mnie. Czułam się jakby ktoś posmarował moje rany balsamem
Asymetria Bsrtosza Szczygielskiego to jest coś wow 😁 warta polecenia, dość oryginalny thriller kryminalny, świetna bohaterka (jak i pozostałe postaci), autor ma mega przyjemny styl. Kartki same sie przewracają, zwłaszcza że fabuła jest niesamowicie angażująca 😁
To zawsze mocny temat w książkach (filmach zresztą też). Coś w takim "ulotnieniu się" szokuje nawet bardziej niż to, gdy znamy ten ostateczny los.
Dokładnie tak - to jest po prostu niewyobrażalne...
Święto ognia oglondalem ostatnio a od ciebie Olgi słyszałem o tej książce i dziękuję ci za to bo ten film jest naprawdę fajnym doznaniem pozdrawiam cię
Z ostatnio przeczytanych książek polecam książkę Agaty Romaniuk "Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości", jest to zbiór historii osób, których miłość dopadła dość późno, albo którzy kochali do końca swych dni. Wzruszające opowieści, czyta się szybko i przyjemnie. Z innej beczki pochłonęłam w mgnieniu oka dwa tomy "Pomocy Domowej" Friedy McFadden, nie jest to może literatura wysokich lotów, ale czyta się szybko i jest ten element zaskoczenia i zaciekawienia z końcem każdego rozdziału.
Uwielbiam Freidę McFadden- serwuje pyszną rozrywkę 🔥
Dla mnie dwie książki poruszające tą tematykę, które zostawiły we mnie trwały ślad i obok których moim zdaniem nie da się przejść obojętnie to:
- Miejsce egzekucji Val McDermid, jedna z najczęściej polecanych przeze mnie książek moim znajomym. Z tego co wiem jeszcze nikt z nich się na niej nie zawiódł.
I
- Rzeka tajemnic Dennis’a Lehane no i tu pomimo tego, że wiem iż temat zaginięć jest często poruszany w literaturze i ciężko wybrać te kilka najlepszych, to aż mnie serce zabolało jak ta książka nie znalazła się w Twoim zestawieniu. Fenomenalna jak i jej ekranizacja z Kevinem Bacon’em i Seanem Penn’em w głównych rolach.
Temat bardzo lubię .Larson dobry był pisarz. Coben super ,ta książka.Mróz czytałem.
"Utraceni" Mossa- kawał dobrej, emocjonującej lektury 😊
Cała ta seria jest naprawdę mega! 🔥
A ja mogę polecić książkę, którą ostatnio złapałam w bibliotece, nic nigdy o niej nie słyszałam i z tego co widzę po goodreadsie mało osób ją zna, a warto. "Rezydencja" Laura McHugh. W 1994 roku z podwórka pięknej posiadłości Arrowood zostają porwane dwuletnie bliźniaczki. Śledztwo prowadzi donikąd. Wszystko opiera się na zeznaniach ich 8 letniej siostry, która sama do końca nie jest pewna co widziała. Dorosła Arden powraca do posiadłości, próbuje na własną rękę rozwikłać zagadkę zaginięcia sióstr. :)
Zagłada domu Usherów, wg. mnie cudo a film wymiata❤
Za jedną z ciekawszych książek, jaką w ostatnim czasie przeczytałam, uważam "Szczeliny" Anny Starobiniec, a zwłaszcza pierwsze w niej opowiadanie. A dawno, dawno temu, polubiłam też "Brudnopis" Siergieja Łukjanienki, aż tak bardzo, że na jego podstawie wymyślałam zabawy dla dziecka. Ciekawa jest też "Saga Powiernika Światła" (pięć tomów o Czarnym Pryzmacie) Brenta Weeksa - ciekawa poprzez wykreowany przez niego świat.
Lubię, kiedy opowieść wciąga od pierwszej strony głównie ze względu na sposób pisania autora, jego styl lub geniusz tłumacza. Nawet jeśli historia mnie nie zaskoczy, a przyjemnie się czyta, jestem zadowolona z wyboru lektury.
ciekawe zestawienie. ja czekam na bezsenną środę
Ostatnio przeczytałam ( a właściwie przesłuchałam) „Operacji Mir” Remigiusza Mroza, kontynuacji „Projektu Riese” 🙂to jedna z moich ulubionych serii. Nie mogę zdradzić głównego motywu tej serii, żeby nie odebrać innym, którzy jeszcze nie czytali, przyjemności z czytania. Niemniej, jest to kawał wciągającej i bardzo zaskakującej powieści science-fiction ze specyficznym głównym bohaterem - Parkerem 🙂bardzo polecam 🙂
Jestem po lekturze,, Zaginiona " Tina Frennstedt, świetna🙂 właśnie tą książkę polecam.
Z ostatnio z przeczytanych książek polecam Kobietę w walizce K.Bondy. Wydawać by się mogło, że tak długa seria z czasem robi się nudna a tu Bum! Świetna cześć. Z polecajek ekranowych- zaczęłam oglądać od początku Rojst aby przygotować się na 3 sezon. Mega serial.
Też jestem na bieżąco z Hubertem Meyerem:)
ostatnio przeczytałam „Wybór” Edith Eger. Niesamowicie zmienia podejście do życia. Dr. Eger w książce uczy jak radzić sobie z trudnymi doświadczeniami życiowymi, odnaleźć sens po przejściach, zmienić swoje podejście oraz przekonania. Cudowna ❤
Polecam książkę Toma Feltona Po drugiej stronie różdżki 😊 fajnie napisana, okazuje się że to bardzo pozytywny i wesoły facet, czytałam z uśmiechem na ustach❤ ciekawa, pełna humoru, umilała mi kilka wieczorów 😊 nie jestem wielką fanką HP, przeczytałam tylko cztery tomy dawno dawno temu. Po przeczytaniu o życiu pełnym magii i chaosu Toma mam ochotę wrócić, zobaczyć jaki będzie odbiór książek w dorosłym życiu. I przede wszystkim mam ochotę na ekranizację, oglądałam chyba tylko pierwszą część 😅
Zaciekawiło mnie te "Sześć powodów".
Polecę w takim razie pierwszy sezon "Trzynastu powodów". Pamiętam, że zassało mnie całkowicie. Musiałem obejrzeć wszystkie odcinki w jeden dzień, bo bym nie zasnął. Oczywiście mankamenty dostrzegam, ale uważam, że całość wypada co najmniej nieźle.
Zgadnij, którą z przez ciebie omawianych książek chcę przeczytać? Wszystkie!!! No żesz kurczę, zawsze mi wydłużasz liste książek do przeczytania.😮
Polecam Bez Śladu Linwood Barclay
Z moich polecajek oczywiście Apartament Izy Janiszewskiej, Dom Piotra Kościelnego, trudno było się oderwać od tej książki. Departament Q Kobieta w klatce oczywiście Skandynawski, w tej książce nic nie jest takie jak się wydaje. Na koniec bardzo polecam i z tego co wyczytałam jest to pierwsza książka tej autorki Pozornie bez winy. Naprawdę polecam. Iza
"Apartament" to złoto!
Ja Olgo w tym momencie jestem w szpitalu i dosłownie wczoraj z szafy na terapii wyciągnęłam książkę Czecha Karola Capka: Hordubal, Meteor, Zwyczajne życie. I tak z Internetu wiem, że autor urodził się pod koniec XIX wieku i był prekursorem fantastyki naukowej i to on pierwszy wprowadził do świata słowo robot. Przeczytałam początek, ale myślę, że miałam nosa, bo to jakby historyczna książka, a ja jestem mgr historii. Soo bardzo proszę o zaglądanie do szpitalnych bibliotek i wyciąganie z nich perełek literackich😊
Super książki o zaginięciach to dwie powieści Katarzyny Misiołek: "Ostatni dzień roku" i "Dziewczyna, która przepadła". Kolejność nie jest istotna, a każda z fabuł jest wciągająca. Zresztą, od tych tytułów zaczęła się moja miłość do powieści pisarki, trwa ona do teraz i nie mam zamiaru tego zmieniać.
Nie znam tych tytułów - sprawdzę 😊
@@WielkiBuk Gwarantuję Ci, że wciągniesz obie treści:))) Mogę tylko zdradzić, że "Dziewczyna, która przepadła" to historia z psychopatą w tle.
Polecam film "zabawa w pochowanego". Krótko o fabule: para młoda w noc poślubną musi zagrać w grę, którą wylosuje panna młoda. Jest to tradycja rodzinna i nie można odmówić wzięcia udziału w zabawie. Jednak po jej rozpoczęciu, okazuję się że jest to gra na śmierć i życie. Polecam :)
💙🌊🌊💙 Pozdrawiam
Ja tym razem polecę książki Roberta Bryndzy, seria z komisarz Foster: Dziewczyna w lodzie, Mroczna Toń, Ostatni oddech, Nocny stalker, Z zimną krwią. Polecam ja przeczytałam w niecały tydzień wszystkie. Czyta się świetnie.
Nie znam! Zapisuję 😁
@@WielkiBukWarto 😊
W tematyce zaginięć ostatnio czytałam całkiem solidny, rzetelny reportaż z serii Śledztwa Szostaka: "Co się stało z Iwoną Wieczorek?". Aż trudno uwierzyć , że to nadal nierozwiązana sprawa.
Też mnie to bulwersuje i denerwuje. Oczywiście takich spraw jest niestety dużo więcej, ale większość mniej medialna.
To jedna z tych przerażających spraw, o których nie da się zapomnieć... 💔
@@karolinskie1949No właśnie przeraża to że w XXI wieku jest taka skala zaniedbań, jakiejś spychologii, kolesiostwa, opieszałości, byle jakości itp tych osób, które powinny nas bronić, chronić, ścigać przestępców itd. Tylko współczuć rodzicom i najbliższym tych zaginionych osób.
Ja mogę wszystkim polecić "Rozgwiazdę" Petera Wattsa, bardzo dobra książka.
Rewelacyjna! 🔥
Polecam świetny, naprawdę doskonały i kompletnie niedoceniany film Siedem dusz z Willem Smithem! To film tylko o jednym... o człowieczeństwie! O tym, że człowiek czasami potrafi zrobić coś dobrego, by odkupić pewne wydarzenia w swoim życiu. I na pozór wydaje się to szalone, ale to takie...normalne i właściwe! :)
Ja chciałabym polecić książkę Donato Carrisi Dom Głosów. Książka trzyma w napięciu, nie można się od niej oderwać! Musicie to przeczytać!
Polecam z całego serca moje nowe odkrycie ,, Cmentarz osobliwości'' Pauliny Hendel. Maximus Opoka został oficjalnie dodany do grona moich ulubionych bohaterów ♥♥
Polecam "Czarnobyl" (Chernobyl) - mini-serial produkowany przez HBO, który opowiada o katastrofie jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku i jej skutkach. Serial jest doceniany za dokładność historyczną, mocne przesłanie i wybitne aktorstwo.
Sound of Freedom. Dźwięk wolności (2023)
To amerykańsko-meksykański thriller akcji oparty na faktach, z Jimem Caviezelem w głównej roli. Były agent rządowy USA, rezygnuje z pracy, aby poświęcić swoje życie ratowaniu dzieci przed handlarzami seksualnymi. Mocny film, który porusza bardzo ważny temat. Nie jest to kino rozrywkowe. Jest to film ciężki w odbiorze, zwłaszcza jak ogląda się na ekranie cierpienie bezbronnych dzieci. A jednak film niesie też nadzieję i przede wszystkim niesie przesłanie i sens, a są to wartości które coraz rzadziej występują nie tylko w realnym życiu ale nawet na ekranach kin.
Super odcinek ale zaginięcia w książkach zawsze mnie niepokoją.