ไม่สามารถเล่นวิดีโอนี้
ขออภัยในความไม่สะดวก

Oživené pamiatky - Sanácia vlhkosti

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 26 มิ.ย. 2021
  • www.ozivenepamiatky.sk
    Historické objekty častokrát bojujú s nadmernou vlhkosťou. Existuje viacero spôsobov ako ju potlačiť. Jedným z nich je odvetranie pod podlahou, ktoré sa realizovalo v tzv. Baumgartnerovom dome v Banskej Štiavnici. Priebeh tejto realizácie uvidíte vo filme.
    Autorom a realizátorom projektu Oživené pamiatky je Shape Production s.r.o.
    Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

ความคิดเห็น • 21

  • @traparotarotota5180
    @traparotarotota5180 3 ปีที่แล้ว +15

    Ide z Vás určitý kľud a pokoj...to sa dnes nevidí. Veľa interpretov chce zaujať hukotom. Toto sa aj dobre počúva.

  • @bagiman81
    @bagiman81 2 ปีที่แล้ว +2

    Pekne poucne video
    Urcita vlhkost je nevyhnutna pre zdravu klimu

  • @luboskalina6935
    @luboskalina6935 3 ปีที่แล้ว

    Super video, použiju rady na odlehčení sklepa, díky!👍

  • @tomasmatejka1443
    @tomasmatejka1443 ปีที่แล้ว +1

    TOTO by si mal pozriet kazdy kto rekonstruuje stare domy !

    • @jardavojta6741
      @jardavojta6741 5 หลายเดือนก่อน

      jojo jako odstrašující případ mrhání prostředky a sil je toto dobré video.

  • @vierakubosiova3034
    @vierakubosiova3034 ปีที่แล้ว

    Aká vonkajšia omietka je vhodná na murivo z kameňa ( sokel ) aby bolo zabezpečené odvádzanie vlhkosti z muriva ? Dom je postavený v cca 1960 roku.

  • @ciwico77
    @ciwico77 3 ปีที่แล้ว +2

    Zdravím, robíte skvelú prácu 👍
    Chcel by som sa spýtať bližšie k odvetraniu: mám miestnosť z nabijanice cca 33m3
    Chceli by sme dať podkladový betón a neskôr podlahové Kurenie a štd. poter, no bojím sa vlhnutia stien. Nateraz sú steny suché..
    Koľko prieduchov by bolo nutné urobiť na takúto miestnosť a prip. stačia iglu výšky 10cm ? Ak by ste vedeli prip. poradiť bližšie na mail.
    Ďakujem
    S pozdravom Matúš

    • @hehuha93
      @hehuha93 3 ปีที่แล้ว

      Podřízněte dům a napojte hydroizolaci. Iglů a podobný kraviny jenom vytváří tepelné mosty a práci navíc.

    • @ciwico77
      @ciwico77 3 ปีที่แล้ว +1

      @@hehuha93 No a máte reálne skúsenosti s tým, že je iglu systém zlý ? Pretože podrezanie nášho domu nieje možné, viaceré firmy mi to potvrdili a tiež podrezať hlinu nieje ideálne.
      Nerozumiem kde je pravda, jeden tábor iglu chváli a poukazujú na reálne skúsenosti a potom druhý tábor hovorí o tepelných mostoch
      Tak kde je pravda 😅

    • @hehuha93
      @hehuha93 3 ปีที่แล้ว

      @@ciwico77 podrezavaj se hrady, zámky a kostely. Nevím vcem bydlíte ale diamantové lano si poradí všude. S iglu zkušenost nemám, ale představte si že vám pod podlahou s topením fičí celou zimu - 10 stupňů, bůh ví jaké to má ztráty a kde vůbec bude rosný bod.

    • @ciwico77
      @ciwico77 3 ปีที่แล้ว

      @@hehuha93 diamantové lano si poradí, ale dať za meter podrezania 300 EUR je psycho..navyše viacero ľudí mi potvrdilo, že hline podrezanie neprospieva a dalsia Metoda pozink plechov nieje moc stabilná..
      Ohľadom iglu som našiel merania ktoré ukázali že rozdiel teplôt vonku a vnútri pod iglu je cca 10 stupňov to znamená vonku je v zime -10 a pod iglu by mala byt nula. Navyše výduchy si môžete na zimu zapchať, neviem niesom odborník, no firiem na podrezanie som mal na obhliadke asi 5 a nieje to také ľahké ako sa zdá a ceny sú hrozne premrštené a o statike by som šiel polemizovať 😙 je to zaujímavá téma.

    • @hehuha93
      @hehuha93 3 ปีที่แล้ว

      @@ciwico77 No jestli ten teplotní rozdíl nebude způsoben vaší teplotní ztrátou z podlahy, samo se to neohřeje. Co myslíte hlínou, jestli nepálené cihly , tak bych to taky nepodřezával ale rovnou strhnul. Podřez mi dělala firma asi měsíc zpátky, cca 100Eur za metr čtvereční nastřelováním nerez plechů, 180Eur za diamantové lano. Spára mezi opukovým základem lepeným hlínou a pálenou cihlou. Nebudu lhát ty plechy byly mazec, 2 týdny jsem spravoval co mi tam rozmrdali, ale teď už snad bude klid.

  • @tmakovicky
    @tmakovicky 2 ปีที่แล้ว

    Dobry den. Rad by som sa opytal na vas nazor. Na chalupe mam skladbu podlahy - makadam, vetracie otvory, jemny strk, rost, osb. Toto riesenie nie je dobre a rozhodne ho musim upravit. Neizoluje, lezu tam chrobaky a trocha zapacha. Dom je zo zmesy kamenov a podrezat sa urcite neda. Moj plan je odstranit osb a jemny strk a potom su moznosti 2. 1.: na makadam vyliat poter, ipu, izolaciu a podlahu. 2.:odstranit makadam, no potom sa musim zakopavat hlbsie, aby som mohol vlozit iglu tvarnice. Myslite si teda, ze makadam je dostatocne “vzdusna” vrstva na podvetravanie alebo to skor nebude fungovat?

    • @tomasmatejka1443
      @tomasmatejka1443 ปีที่แล้ว

      makadam nikdy nie je dobra vzdusna vrstva, vznika pri nom jemny prach ktory nasava vlhkost, lepsie je pouzit riecny strk (gulace) - ten neviaze vlhkost

    • @tmakovicky
      @tmakovicky ปีที่แล้ว +1

      @@tomasmatejka1443 uz mam iglu, vetranu podlahu. a musim povedat ze je to brutalny rozdiel. naozaj super vec. mam to cca pol roka a vsetky vlhke miesta sa citelne zlepsili.

  • @jardavojta6741
    @jardavojta6741 5 หลายเดือนก่อน +1

    Nechci hejtovat, ale tvarovky iglu jsou platné jak mrtvému zimník. Vzlínající vlhkost ve stěnách to nevyřeší. V podlaze to možná trochu smysl může mít, ale zaděláte si na problém s kondenzací vody, protože studený vzduch proudící z venku tvarovkami iglů způsobí, že se zde začne dříve či později srážet vlhkost do formy vody. Jako když vytahnete pivo z lednice, taky se orosí.
    Jediné co opravdu funguje je asfaltová lepenka a podříznutí stěny. Paní na konci videa mluví o tom, jak naši předkové byli skvělí stavitelé, což je asi pravda, ale technický pokrok nezastavíte. A kdo by chtěl dnes jezdit na žebřináku taženého koněm místo škody octavia.